Підбірка актуальних новин за 10 жовтня

4 роки ago Інформ центр 0

Новообраний президент Парламентської асамблеї Ради Європи Стелла Кіріакідес серед пріоритетів своєї діяльності на цій посаді назвала боротьбу з корупцією заради утвердження демократії, захисту прав людини та верховенства права.

Про це голова ПАРЄ заявила у своєму першому зверненні до Асамблеї у вівторок у Страсбурзі, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Моє особисте рішення балотуватися на пост президента грунтується виключно на твердій вірі у Парламентську асамблею, у демократію, права людини та верховенство права… Упродовж наступних кількох місяців моїм пріоритетом є забезпечення виваженості, консенсусу, довіри і єдності, а також невтомна і відкрита протидія корупції”, – сказала президент  ПАРЄ.

Вона запевнила, що працюватиме якнайкраще, щоб не розчарувати членів Асамблеї.

Слід зазначити, що Кіріакідес працюватиме президентом ПАРЄ лише до кінця січня 2018 року, доки триватиме термін перебування на цій посаді представника Європейської народної партії.

Як повідомляв Укрінформ, раніше у вівторок, 10 жовтня, новим президентом Парламентської асамблеї Ради Європи було обрано депутата від Кіпру Стеллу Кіріакідес.

 

Глава Каталонії підписав декларацію про незалежність краю

Глава уряду Каталонії Карлес Пучдемон і інші керівники автономії підписали документ про проголошення незалежності регіону від Іспанії, проте в дію він поки не вступає, про це повідомляє офіційний  Twitte rкаталонського уряду, передає  УНН.

“Засновуємо Каталонської республіку як незалежну і суверенну, правову, демократичну і соціальну державу”, – йдеться в тексті документу, названого “Декларація народних представників Каталонії”.

Окрім глави уряду Каталонії Карлес Пучдемон підпис під декларацією про незалежність Каталонії поставили його заступник Оріол Жункерас, голова парламенту Каталонії Карме Форкадель і 72 депутата законодавчого органу.

Нагадаємо, глава уряду Каталонії  Карлес Пучдемон закликав парламент призупинити проголошення незалежності,  щоб почати діалог з владою Іспанії для пошуку узгодженого рішення

Як повідомляв раніше  УНН,  в ЄС  застерегли Каталонію  від проголошення незалежності.

Також мер Барселони Ада Колау напередодні  закликала каталонського лідери не проголошувати незалежність, а прем’єра Іспанії закликала припинити прямий контроль з боку Мадрида.

У референдумі 1 жовтня 2017 року, як повідомляє каталонська влада, взяли участь 2,2 млн осіб (всього було зареєстровано 5,3 млн виборців). Більш  90% учасників референдуму висловилися за незалежність.

 

Президент Чеської Республіки Мілош Земан вважає втрату Україною Криму “завершеною справою” та пропонує владнати її за допомогою виплат Україні.

Про це він заявив у Страсбурзі під час звернення до депутатів Парламентської асамблеї Ради Європи, повідомляє  “Європейська правда”.

“На мою думку, буде якась компенсація для України – чи в фінансовій формі, чи нафтою і газом”, – наголосив він.

Президент Чехії визнав незаконність анексії  Криму, але заявив, що питання вирішене: “Крим – це анексія, без сумніву. Це завершена справа (fait accompli)”.

Земан пояснив, що в разі незгоди України на компенсацію розпочнеться “європейська війна”. Він, зокрема, процитував колишнього німецького президента Йоахіма Гаука: “Якщо ми хочемо забрати Крим та повернути Україні, це означатиме європейську війну”.

На цій підставі Земан зробив висновок, що “війна” неуникна також у разі збереження зусиль України для повернення Криму.

“Ми маємо уникнути європейської війни, і ви маєте це зрозуміти”, – звернувся він до депутатів.

 

Промова Земана у ПАРЄ суперечить зовнішній політиці країни – прем’єр Чехії

Висловлювання президента країни Мілоша Земана під час його виступу на сесії Парламентської асамблеї Ради Європи не відповідають зовнішній політиці чеського уряду. Про це на своєму  Тwitter  заяивив глава чеського уряду Богуслав Соботка, передає УНН.

“Промова Земана в Раді Європи абсолютно контрастує із нашою зовнішньою політикою, і президент не мав мандату від чеського уряду. Чеська Республіка поважає міжнародне право. Санкції ЄС проти Росії прив’язані до імплементації Мінських угод, без виконання цих угод їх не можна скасовувати” – написав Соботку

Нагадаємо, Президент Чехії Мілош Земан на засіданні ПАРЄ виступив проти санкцій щодо Росії і зазначив, що Крим анексований незаконно, але повертати Україні півострів не треба. Як приклад вирішення ситуації з Кримом він запропонував Україні і Росії  домовитися про фінансову компенсацію. Дана  заява обурила  Міністерство закордонних справ України.

 

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін вважає, що заяви президента Чехії Мілоша Земана на сесії Парламентської асамблеї Ради Європи були передбачуваними, тому треба боротися з тими, хто запросив його до виступу.

Про це Клімкін написав у  Twitter – Укрінформ.

“Залиште Земана, його не виправити. В театрі є режисери і є актори. Ті, хто запросили його до виступу, знали, що він скаже. З ними і треба боротися”, – зазначив  Клімкін.

Як повідомлялося, у виступі на сесії ПАРЄ президент Чеської Республіки Мілош Земан заявив, що вважає втрату Україною Криму “завершеною справою” та пропонує владнати її за допомогою виплат Україні.

 

В Україні з обуренням сприйняли висловлювання президента Чехії Мілоша Земана під час його виступу на сесії Парламентської асамблеї Ради Європи стосовно Криму.

Про це йдеться у  заяві зовнішньополітичного відомства – Укрінформ.

“В Україні з обуренням сприйняли висловлювання президента Мілоша Земана під час його виступу 10 жовтня ц.р. на сесії Парламентської асамблеї Ради Європи. Спроба запропонувати не тільки умиротворення агресора, а й легітимізацію анексії АР Крим шляхом “продажу” частини нашої території, є абсолютно не прийнятною для сучасної Європи. Важко повірити, що ми це чуємо від президента країни, яка стільки страждала від Мюнхенської змови”, – йдеться на сайті.

В умовах, коли тисячі українців загинули від рук російських окупантів, десятки тисяч українців та кримських татар переслідуються окупаційним режимом, ця пропозиція виходить за політичні рамки і є відвертим цинізмом.

“Україна ніколи не торгуватиме своєю територією, своїми цінностями і своєю свободою”, – наголошують у МЗС.

Водночас, в Україні високо цінують вагому підтримку та солідарність уряду Чехії та чеського народу, які проявляються в конкретних справах та практичній допомозі. Яскравим прикладом цьому є нещодавній візит делегації Сенату Чеської Республіки на Донбас.

Як повідомлялося, президент Чехії Земан заявив, що вважає втрату Україною Криму “завершеною справою” та пропонує владнати її, надавши Україні матеріально-фінансову компенсацію. Земан відомий своєю проросійською позицією і прихильністю до президента Росії  Путіна.

 

Чехія підтвердила, що не змінює своєї позиції щодо санкцій, які стосуються Росії, після чергових заяв президента країни Мілоша Земана про необхідність скасувати ці санкції.

Про це заявила  Радіо Свобода  речниця Міністерства закордонних справ Чехії Міхаела Лагронова – Укрінформ.

“В ухваленні рішень, у переоцінці санкцій, звичайно, важливою є єдність Європейського Союзу. Тобто з нашого боку санкції залишаються чинними, ми будемо це підтримувати, тому що не були виконані Мінські угоди”, – наголосила речниця.

Ідеться про головні пакети санкцій, запроваджені ЄС через агресію Росії на сході України. Окремі, менші санкції, запроваджені через агресію Росії у Криму і окупацію цієї частини території України, як не раз заявляли в Євросоюзі і в Чехії, будуть діяти до деокупації півострова.

При цьому в МЗС Чехії наразі не стали коментувати іншої частини виступу Мілоша Земана, про те, що Київ мав би домовитися з Москвою про «компенсацію» за Крим і що світ мав би змиритися з захопленням Криму Росією.

Раніше 10 жовтня президент Чехії Мілош Земан, виступаючи на сесії Парламентської асамблеї Ради Європи, заявив, що анексія Криму Росією – це доконаний факт, і що необхідний прямий діалог між Україною і Росією щодо окупованого Криму, який, на його “приватну думку”, міг би “вести до компенсації на користь України” “у фінансовій формі, нафтою і газом”. Він також вкотре виступив проти чинних санкцій ЄС щодо Росії через її агресію проти України, назвавши їх “неефективними”.

Заява Земана вже викликала різку реакцію української сторони.

11 жовтня в  ПАРЄ  виступить Президент України Петро Порошенко.

Мілош Земан відомий своєю проросійською позицією і прихильністю до президента Росії Володимира Путіна. Він уже не раз, заявляючи про незаконність окупації Росією українського Криму, виправдовував захоплення півострова Москвою і закликав Україну і світ змиритися з цим, а також виступав проти санкцій щодо Росії.

Але в Чехії, за Конституцією, зовнішня політика є прерогативою уряду, а не президента. Нинішній уряд Чехії дотримується міжнародної позиції щодо агресії Росії проти України і скоординованої позиції Євросоюзу, зокрема, не визнає анексії Криму і заявляє, що знімати санкції наразі неможливо.

 

Рада Європи готова продовжити взаємодію з Києвом щодо забезпечення прав національних меншин у частині вивчення рідних мов.

Про це заявив генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд, відповідаючи на запитання депутатів ПАРЄ щодо ситуації навколо мовної статті нового закону України “Про освіту”, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Зараз ми чекаємо на висновки Венеціанської комісії (щодо освітнього закону – ред.), і, грунтуючись на ній, продовжимо діалог з керівництвом України”, – заявив генсек Ради Європи.

Він зауважив, що у Раді Європи були занепокоєні новим законом України “Про освіту”.

“Відтак, ми терміново вступили в контакт з українським керівництвом. Також з візитом перебувала міністр освіти України, яка надала роз’яснення щодо закону”, – зауважив Ягланд.

Він наголосив, що Рада Європи уповноважена реагувати на усі рішення держав, які стосуються гарантування прав людини, зокрема національних меншин.

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада 5 вересня ухвалила закон України “Про освіту”, який, зокрема, регулює питання використання української мови у сфері освіти. 25 вересня його підписав Президент Петро Порошенко.

У законі передбачено, що діти з нацменшин в Україні продовжуватимуть вивчати рідну мову, а з середньої школи починатимуть навчатися державною мовою. Якщо мова нацменшини належить до мов Європейського Союзу, можливе викладання також нею однієї або кількох дисциплін.

Водночас у деяких країнах, які мають діаспору в Україні, висловили протест з приводу статті закону про навчання дітей із нацменшин українською мовою.

Уряд Угорщини, зокрема, заявив, що блокуватиме всі подальші рішення Європейського Союзу, спрямовані на зближення ЄС з Україною через закон про освіту.

Міністерство закордонних справ України направило закон “Про освіту” на експертизу у  Венеціанську комісію.

 

Цьогоріч регулятор Нацради вирішив проводити окремі конкурси, за якими розподілялися вільні FM-частоти. За результатами першого конкурсу із розвитку місцевого мовлення, ефір радіостанції з’являться в 19 населених пунктах України.

Про це повідомив голова Нацради Юрій Артеменко під час прес-конференції «Перший етап розвитку місцевого радіомовлення в Україні: результати конкурсу на FM-частоти, плани і перспективи», що відбулась 10 жовтня в Укрінформі.

«Цього року ми принципово змінили підходи до організації конкурсів. Якщо раніше в конкурсах на FM-частоти брали участь на рівних умовах і загальнонаціональні і місцеві радіостанції, то зазвичай перемогу отримували загальнонаціональні. Так відбувалось з різних причин: кращі умови пропонували, обіцяли більше, мали кращий фінансовий базис. Нам треба було створити такі умови, щоб розвести ці дві категорії мовників. Ми почали проводити окремі конкурси. Сама функція регулятора полягає в тому, щоб не все скопом роздати, а виділити пріоритети і в рамках цих пріоритетів відбирати кандидатів», – сказав Артеменко.

Так, 31 серпня відбувся конкурс на розвиток загальнонаціональних мереж щодо розподілу 26-ти частот у 13 областях. 5 жовтня Нацрада визначила переможців першого конкурсу із розвитку місцевого мовлення: переможцями у конкурсі на 19 частот стали виключно місцеві мовники, а також дві частоти отримала суспільна радіостанція «Культура».

«Дуже приємно, що в першому конкурсі «Українське радіо» і радіо «Культура» (НСТУ) виграли 20 із 26-ти частот у 13 областях. Більшість частот отримало радіо «Культура». Ми із задоволення розпочали цей старт і думаю, що вже скоро радіо «Культура» покриє велику частину України, як це відбулося з першим каналом «Українського радіо». У другому конкурсі на розвиток місцевого мовлення радіо «Культура» отримала дві частоти, взявши на себе зобов’язання ретранслювати місцеву Харківську філію «НСТУ». За результатами конкурсу з розвитку місцевого мовлення, ефірні радіостанції з’являться в 19 містах, селищах і селах одинадцяти областей України», – уточив Артеменко.

За його словами, у конкурсі з розвитку місцевого мовлення перевага надавалась місцевим радіостанціям, які представляють населений пункт, для якого прорахована частота, та редакціям проводового мовлення.

Головні умови місцевих конкурсів полягали в тому, що мовники мають видавати не менше 15% інформаційних передач місцевого значення, а також ретранслювати лише програм Суспільного мовлення (Українське радіо, радіо «Промінь» і радіо «Культура»).

«Відсоток передач місцевого значення може бути й 40% – це тільки вітається. Але мінімальний рівень ми визначили саме в межах 15% – таким чином радіослухач зможе відрізняти, що це не загальнонаціональний мовник, а свій, місцевий. Щодо другої умови, що полягала в ретрансляції Суспільного мовлення, то наш досвід показував, що дуже часто радіостанції вигравали конкурси, а потім, аби поповнювати свою скарбничку, робити на цьому бізнес, а не інформацію для населення – вони ретранслювали комерційних мовників. Тож, якщо у мовника немає можливості в достатній кількості робити місцеві новини, вони можуть використовувати контент суспільного мовлення, розвиток якого для нас є таким же пріоритетом, як місцевого», – сказав Артеменко.

У конкурсах мали право брати участь організації всіх видів власності: комунальні, приватні підприємства або ж громадські організації.

«Головним є показник фінансової спроможності. І дуже приємно, коли на цей конкурс приїжджали голови місцевих рад і заявляли про виділення коштів, надаючи відповідні гарантійні листи», – зазначив голова  Нацради.

На цей конкурс Нацрада виставляла 22 вільні FM-частоти. Проте мовники подали заявки лише на 19 радіочастот. Відтак, створення локального радіо в трьох населених пунктах – місто Марганець Дніпропетровської області, місто Славута Хмельницької області та селище Добровеличківці Кіровоградської області – не зацікавило місцеві громади. Голова Нацради зазначив, що ці частоти обов’язково будуть виставлені на наступні конкурси.

Крім того, завдяки конкурсу врятовано шість редакцій проводового мовлення: в Ізюмі Харківської області – «Радіо-Ізюм», в Краснограді Харківської області – ТРК «Говорить Красноград», в Самбірі Львівської області – радіоредакція «Поступ», в Перемишлянах Львівської області – студія «Радехів», у Лубнах Полтавської області – «Радіо-Лубни» та Ромнах Сумської області – радіостудія «Ромен».

«Якби вони не виграли конкурс і не отримали частоти, то вони би зникли. Це лишалось питанням часу», – підкреслює голова Нацради.

Лідерами щодо розвитку місцевого мовлення стали Харківська область – 5 населених пунктів, Одеська – 3, Львівська і Київська – по 2.

Разом з тим Артеменко зауважив, що Нацрада жорстко контролюватиме дотримання мовниками програмних концепцій.

«Ми дуже прискіпливо будемо ставитись до того, щоб не порушувались програмні концепції. Не секрет, як зникали місцеві радіостанції на початку Незалежності: спершу мовили як місцеві, а потім змінювали програмну концепцію і місцевих новин не було. Тому якщо буде менше ніж 15% місцевих новин застосовуватимемо санкції, аж до звернення до суду щодо позбавлення ліцензії», – пояснив він.

 

 

За зверненнями Національного агентства з питань запобігання корупції наразі розпочато кримінальні провадження стосовно 16 політичних партій.

Про це написала у  Фейсбуці  голова НАЗК Наталія Корчак – Укрінформ.

“Департаментом з питань запобігання політичній корупції НАЗК в органи Національної поліції було надіслано 25 заяв про вчинення правопорушень. Було розпочато кримінальні провадження, про що було повідомлено  НАЗК, щодо 16 політичних партій”, – написала Корчак.

Вона уточнила, що це, зокрема,  «Аграрна партія України», «Всеукраїнське об’єднання «Свобода», «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина», «Власна сила», «Зелені», «Наш край», «Народний рух України», «Нова політика», «Комуністична партія України», «Партія сильної влади», «Самоврядна українська держава», «Партія вільних демократів», «Політичне об’єднання «Пряма дія», «Патріотична партія України», «Партія «Національно-демократичне об’єднання «Україна», «Українська партія честі, боротьби з корупцією та організованою злочинністю».

Корчак зазначила, що останнього листа до Нацполіції щодо результатів розгляду заяв та перебігу розпочатих по них кримінальних проваджень НАЗК направило минулого тижня. “Буде інформація, повідомлю”, – пообіцяла голова НАЗК.

 

Президент затвердив створення Ставки Верховного Головнокомандувача

Президент України Петро Порошенко підписав Указ, що затверджує рішення РНБО від 13 вересня 2017, про створення Ставки Верховного Головнокомандувача, повідомляє  УНН  з посиланням на прес-службу Глави держави.

Відповідне рішення РНБО використовується лише для “службового користування”.

Зазначається, що Положення про Ставку Верховного Головнокомандувача затверджено під грифом “цілком таємно”.

Секретареві Ради національної безпеки і оборони України згідно з повноваженнями, визначеними Положенням про Ставку Верховного Головнокомандувача потрібно “вжити організаційних заходів для забезпечення належної діяльності Ставки Верховного Головнокомандувача у разі її утворення”.

Нагадаємо, Президент Петро Порошенко підписав Указ №310/2017, яким увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 вересня 2017 року “Про Концепцію забезпечення контррозвідувального режиму в Україні“.

 

З 14 жовтня 2014 року українці вшановують своїх бійців, військові традиції та героїчні подвиги народу. Цей день офіційно визначено святковим та неробочим Указом Президента від 5 березня 2015 року.

Відтак Укрінформ підготував інфографіку про історію свята Дня захисника України.

День захисника України відзначають на церковне свято Покрови Пресвятої Богородиці, яке здавна є одним із найулюбленіших українських свят. У Київську Русь свято Богородиці прийшло з Візантії, це сталося після запровадження християнства. За однією з версій, блаженний Андрій був удостоєний явлення Богородиці в Константинополі. На ту пору місто було оточене чужинцями. Вона з’явилася і вкрила людей своїм покровом. Невдовзі ворог відступив, і місто було врятоване від знищення. Відтоді Покрова асоціюється з заступництвом і захистом від ворога як видимого, так і невидимого.

Особливо шанували Богородицю-Покрову запорізькі козаки. Вони мали на Січі церкву в Її честь, а також ікону «Козацька Покрова». На свято Покрови козаки проводили ради, обирали кошових, старшин, гетьмана.

Українська повстанська армія вважала Покрову опікункою українського війська, тому символічним днем створення УПА також вважається 14 жовтня.

День захисника України відзначають з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, сприяння зміцненню патріотичного духу в суспільстві тощо.

 

Північнокорейські хакери викрали велику кількість військових документів з Південної Кореї, включаючи план вбивства лідера КНДР Кім Чен Ина.

Про це повідомляє  BBC – Укрінформ.

“Викрадені документи включають плани воєнних дій, розроблені  США  та Південною Кореєю, а також звіти старшим командирам союзників, інформацію про важливі електростанції та військові об’єкти Південної Кореї”, – йдеться у повідомленні.

Депутат із Південної Кореї Рі Чо-Хі, який належить до правлячої партії країни і має посаду у парламентському комітеті з питань оборони, заявив, що інформація була отримана від міністерства оборони його країни. У самому відомстві інформацію коментувати відмовилися.

За словами депутата, із Оборонного центру інтегрованих даних було вкрадено 235 гігабайт військових документів.

Повідомляється, що злам відбувся у вересні минулого року. У травні Південна Корея повідомила, що була викрадена велика кількість даних, і що Північна Корея, можливо, здійснила кібератаку, однак не надала жодних подробиць про те, що було зроблено.

У свою чергу, Північна Корея усі звинувачення відкидає.

 

Міжнародний валютний фонд очікує зростання ВВП України в 2017 році на рівні 2%, а також значно вищий показник – до 3,2% в 2018 році, що підтверджує прогноз Фонду, оприлюднений у квітні.

Такі дані оприлюднені Фондом під час презентації огляду “Перспективи світової економіки”, який виходить двічі на рік, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

Так, у представленій таблиці констатується, що реальний  ВВП  України в 2016 році становив 2,3%. При цьому, показники на 2017 і 2018 роки – 2% та 3,2% відповідно – повторюють прогнози, оприлюднені в огляді МВФ у квітні цього року.

Серед країн в групі імпортерів енергоносіїв, де традиційно розміщується Україна, найвищий показник по зростанню ВВП має Таджикистан – 4,5% та 4,0% в 2017 та 2018 рр. відповідно. Високими є прогнози по Грузії – 4,0%, 4,2%, а також по Молдові – 4,0% та 3,7%. Найнижчий показник – у Білорусі – 0,7% цього та наступного року (хоча у квітні для Білорусі прогноз був зовсім невтішний: до мінус 0,8% цього року та до 0,6% у 2018).

Водночас, Фонд оприлюднив інші важливі показники економічного зростання. Так, індекс споживчих цін в Україні, як очікують аналітики Фонду, зупиниться на позначці 10,0 (у квітні прогнозувалося 11,5), наступного року зменшиться до 8,3 (було 9,5). Баланс поточних рахунків в Україні залишатиметься негативним, на рівні “мінус” 4,9% та “мінус” 4,5% в 2017 і 2018 рр. (у квітні прогнозувалося “мінус” 3,6% та “мінус” 2,9%). Рівень безробіття в Україні, як очікується, зросте до 9,5% цього року та 9,3% наступного.

 

ПАТ “Укрзалізниця” планує розділити пасажирські перевезення далекого сполучення на три сегменти. Перевізник пропонуватиме пасажирам поїзди за категоріями комфорт, стандарт і економ. 

Про це Укрінформу повідомив у вівторок в.о. голови правління ПАТ “Укрзалізниця” Євген Кравцов.

За словами Кравцова, поїзди комфорт-сегменту формуватимуться виключно із використанням новітнього рухомого складу, але на них діятиме відповідно економічно-обгрунтований тариф. До послуг пасажирів будуть також поїзди стандарт – середньої  цінової політики та економ – соціальні, витрати на які перевізнику мають відшкодовуватися з держбюджету.

В “Укрзалізниці” пояснюють, що така сегментація поїздів дозволить пасажирам робити свідомий вибір залежно від побажань і отримати такий рівень послуг, який відповідає категорії поїзда.

Водночас в “Укрзалізниці” зауважили, що більшість витрат залізничного перевізника у пасажирському секторі нині пов’язані з утриманням рухомого складу та інфраструктури. За даними компанії, собівартість витрат на послуги перевезення пасажирів у далекому сполученні за І півріччя 2017-го складає 49,7 копійки за один пасажиро-кілометр, а у приміському сполученні -106,1 копійки.

чинні тарифи на пасажирські перевезення в далекому сполученні наразі нижчі за собівартість в середньому у 3 рази, а у приміському сполученні – у 7 – 8 разів. Через таку розбіжність між собівартістю та цінами на квитки витрати компанії на пасажирські перевезення за 6 місяців 2017 року зросли порівняно із відповідним періодом минулого року на 15% і склали 8,4 млрд грн. За півроку пасажирські перевезення завдали ПАТ “Укрзалізниця” майже 5 млрд грн збитків, пояснили в товаристві.

“Для відшкодування витрат у приміському сполученні ми вже ініціюємо запровадження адресної допомоги пільговикам – монетизацію пільг та укладання договорів про публічні послуги з місцевими органами влади, які є замовниками послуги і в умовах децентралізації мають більше повноважень та коштів у місцевих бюджетах, ніж раніше. Фактично мова йде про державне транспортне замовлення”, – зауважили в “Укрзалізниці”.

Водночас у залізничному товаристві нагадали, що наразі відсутній механізм відшкодування витрат ПАТ “Укрзалізниця” на забезпечення перевезень пасажирів. Навіть за перевезення пільгових категорій населення, визначених державою, органи місцевого самоврядування компенсували лише менше 10%. На покриття збитків від пасажирських перевезень спрямовуються доходи від вантажних перевезень. Перехресне субсидування не дозволяє забезпечити сталий розвиток галузі та здійснювати повномірне оновлення рухомого складу та інфраструктури.

 

Органи місцевої влади, отримуючи більше повноважень та коштів в процесі децентралізації, мають нести відповідальність за стан об’єктів соціальної інфраструктури.

Про це на прес-конференції щодо розвитку мережі інклюзивно-ресурсних центрів сказав віце-прем’єр-міністр, міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКХ Геннадій Зубко, коментуючи питання перевірки будівель навчальних закладів, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Коли готується школа до навчального сезону, то з’ясовуються питання наявності всередині меблів, обладнання, санітарних умов, але конструктивні особливості, на жаль, було випущено із догляду. Тому уряд прийняв додаткову постанову про порядок обстеження конструктивних елементів будівель. В законі про регулювання містобудівної діяльності це прописано в ст. 39. Ми прописали порядок, він зобов’язує власників таких будівель, в тому числі управління освіти, обстежувати конструктивні елементи будівель. …Кожен на своєму рівні повинен розуміти, що коли прийняті нормативні акти, потрібно на своєму рівні нести відповідальність за виконання цих актів. Тому кожне місцеве самоврядування, яке має на своєму балансі і школи, і лікарні, і дитячі заклади, несе повну відповідальність по утриманню, експлуатації і обстеженню цих закладів”, – наголосив віце-прем’єр.

Геннадій Зубко також наголосив, що ця відповідальність стосується  і тих проектів, які реалізовує місцева влада, зокрема щодо будівництва соціальних об’єктів.

“Якщо взяти ситуацію з табором “Вікторія” в Одесі. Децентралізація дала можливість архітектурно-будівельного контролю, коли було надано дозвіл на початок будівельних робіт, а потім введення в експлуатацію. Я думаю, кримінальне розслідування доведе, хто і яким чином порушив законодавство і не виконав ті умови”, – сказав Зубко.

Він зауважив, що в ході реформи по децентралізації бюджети розвитку та власні надходження регіонів склали біля  200 млрд грн.

 

 

Нинішній глава Білого дому Дональд Трамп заявив у вівторок, що політика попередніх адміністрацій США могла призвести до глобальної проблеми, однак зараз Сполучені Штати перебувають на “вірному шляху”.

Про це він сказав під час зустрічі в Білому домі з колишнім держсекретарем США Генрі Кіссінджером, передає власний кореспондент Укрінформу.

“Раніше ми були на неправильному шляху. Все, що потрібно – це просто поглянути назад. Якщо озирнутися, за останні 25 років через численні адміністрації ми опинилися на шляху до дуже великої проблеми – такої проблеми, якої цей світ ще ніколи не бачив”, – зазначив  Дональд Трамп.

Таким чином він прокоментував звинувачення на його адресу з боку сенатора Боба Коркера щодо розв’язання Третьої світової війни.

“Зараз ми на вірному шляху, повірте мені”, – додав президент.

Як  повідомляв  Укрінформ, у неділю глава міжнародного комітету Сенату Боб Коркер звинуватив президента Трампа у некомпетентності, що межує з телевізійним шоу та здатна розпалити нову глобальну війну.

“Він мене турбує. І це мало би турбувати будь-кого, хто переживає за нашу націю”, – заявив впливовий американський сенатор.

 

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення планує до кінця року виставити на конкурси з розвитку місцевого мовлення частоти в іще 50 населених пунктах України.

Про це повідомив член Нацради Сергій Костинський під час прес-конференції “Перший етап розвитку місцевого радіомовлення в Україні: результати конкурсу на FM-частоти, плани і перспективи”, що відбулась 10 жовтня в Укрінформі.

“За останній час  Національна рада  для проведення конкурсів на місцеве мовлення замовила на прорахунок більше ста FM-частот. Ми поступово їх отримуємо від Українського державного центру радіочастот після погодження з Генеральним штабом і міжнародної координації. В результаті першого конкурсу було виставлено 22 частоти. До кінця року ми виставимо на конкурси частоти в 50-ти містах і селищах України. Тобто протягом зими близько 50 населених пунктів отримають нові місцеві ефірні радіостанції, а частина проводових  радіостанцій так само зможуть перейти з мовлення “в проводі” на ефірне”, – зазначив Костинський.

Зокрема, 14 вересня Нацрада оголосила новий конкурс на розвиток місцевого мовлення, виставивши на нього 12 вільних радіочастот в одинадцяти населених пунктах Вінницької, Київської, Запорізької, Луганської, Львівської, Херсонської, Черкаської та Чернігівської областей. Зі слів Костинського, найбільша кількість частот пропонується у Черкаській і Вінницькій областях, а саме чотири і дві відповідно.

Крім того, Нацрада планує провести ще два “місцевих” конкурси до кінця 2017 року.

“Окремий на 18 частот у дев’яти областях України. Тут лідером буде Сумська область, для якої буде виділено п’ять частот. Також три частоти у Волинській, три в Івано-Фрнаківській, дві частоти у Київській області. У решті регіонів – по одній частоті. Також буде окремий конкурс по Харківській області. Ми плануємо Харківщину “запакувати” повністю місцевим FM-радіомовленням. На цей конкурс планується винести не менше 20 радіочастот у районних центрах і селищах Харківської області”, – пояснив Костинський.

Як повідомляв Укрінформ, Національна рада з питань телебачення і радіомовлення 5 жовтня визначила переможців конкурсу на 19 вільних FM-частот для розвитку місцевого мовлення в одинадцяти областях України.

 

Кожен 6-й претендент на контрактну службу не приймається до лав Збройних сил України.

Про це повідомив у вівторок на брифінгу начальник головного управління морально-психологічного забезпечення ЗС України генерал-майор Олег Грунтковський – Укрінформ.

«Кожен 6-й кандидат на службу за контрактом не приймається через те, що це пов’язано, в першу чергу, із його психологічним станом, із його фізичним станом та деякими моральними аспектами», – сказав Грунтковський.

У цьому контексті генерал-майор зауважив, що до лав Збройних силах приймаються найкращі. Збройні сили приділяють велику увагу психологічно-моральному стану військовослужбовців.

За його словами, за підсумками показників системи моніторингу, аналізу та оцінки результатів, у тому числі цільового опитування особового складу, який виконує завдання в районах проведення  АТО, рівень морально-психологічного стану військовослужбовців зазначається «як задовільний».

Моральний стан особового складу та готовність українських військових виконувати поставлені завдання, в тому числі в районі проведення АТО, перебувають на високому рівні й навіть зросли у порівнянні з минулим роком, зокрема, у порівнянні з 2016 роком вдалось досягнути покращення морально-психологічного стану та стану військової дисципліни, перш за все у військових частинах, які виконують завдання в районах проведення АТО.

«Нині понад 75% військовослужбовців оцінюють себе як повністю готові до виконання завдань, 81% вказують на беззаперечну довіру до безпосередніх командирів та начальників», – зауважив Грунтковський.

 

Масштабний фестиваль-реконструкція «Луни повстанського краю» – два дні з життя табору військової округи УПА «Волинь-Південь» – відбудеться найближчими вихідними на Тернопільщині.

Про це кореспонденту Укрінформу розповів заступник голови Тернопільської облдержадміністрації Юрій Юрик.

«Реконструкцію покажемо у селі Антонівці Шумського району у рамках відзначення 75-річчя створення Української повстанської армії. Хочемо дати можливість усім, хто прибуде у ті дні до лісового урочища, де колись був штаб УПА, поринути в атмосферу повстанського життя і пройти тими стежками, якими ходили упівці», – розповів посадовець.

За його словами, напередодні, 13 жовтня, на місці штабу УПА відкриють криївку, конюшню та пекарню, де будуть пекти хліб, і кожен, хто буде на заході, зможе його скуштувати.

Також туристи побачать повстанські класи, в яких готувалися вояки-патріоти, меморіал, де будуть пам’ятні стели.

«Для нас важливо, щоб людина, яка потрапляє в штаб УПА, потрапляла в реальні умови, щоб могла пройнятися цією атмосферою, побути в повстанському одязі, потримати в руках зброю, пройтися тими стежками, якими ходили наші упівці. І, власне, саме концепція нашого заходу – це повна реконструкція життя Української повстанської армії. Адже саме там, у селі Антонівці, був створений повноцінний штаб УПА «Волинь-Південь», де, фактично, почала функціонувати Антонівська республіка, яка об’єднала навколо себе села Тернопільщини та Рівненщини», – поінформував Юрик.

Передбачається, що у реконструкції братимуть участь жителі Тернопільської та Рівненської областей.

Під час фестивалю відбудеться і знайомство з новою книгою «Бандерівці. 200 історій з ХХ-го століття», буде оприлюднено нові дослідження історії УПА на Тернопіллі, презентовано комікси з життя українського повстанця. А під час «Повстанських кіноночей»  відбудеться прем’єрний показ документального фільму «Жива», зустріч з авторською групою, перегляд фільму «Нескорені», презентація фільму «Червоний».

Окрім цього, Василь Шкляр презентуватиме історичний роман «Троща», діятиме виставка історичних документів та дереворитів Ніла Хасевича і показ прижиттєвого видання книги повстанського художника. Також гості історико-культурної імпрези зустрінуться із літературним десантом братів Капранових «Майдан. Секретні файли».

До того ж кожен учасник фестивалю матиме змогу під час історичної реконструкції відчути себе повстанцем і пізнати тогочасний побут. Туристи  пройдуть блокпости і повстанські дозори, долучаться до історичних вишколів, «озброяться» історичною, краєзнавчою та патріотичною літературою від ЛІТБАТУ, ознайомляться з раритетними документами ОУН-УПА у реконструйованому штабі та пресовій кімнаті.