Підбірка актуальних новин за 8 жовтня

2 роки ago Інформ центр 0

Вилучення коштів із місцевих бюджетів до державного зросте до 80% – експерти

У державному бюджеті на 2018 рік пропонується змінити існуючий мотиваційний механізм горизонтального вирівнювання шляхом збільшення з 50 до 80% обсягу вилучення коштів із місцевих бюджетів до державного бюджету (т.зв. реверсна дотація).  Про це у своїй статті для  DT.UA  пишуть виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан та голова Бюджетного комітету Асоціації міст України Сергій Надал, передає  УНН.

За словами експертів, реверсна дотація призведе до необґрунтованого зменшення фінансового ресурсу місцевих бюджетів, які мають рівень надходжень податку на доходи з фізичних осіб на одного мешканця вище 1,1.

Автори зазначають, що в цій пропозиції закладений найбільший ризик, оскільки зміна механізму горизонтального вирівнювання позбавляє громади мотивації до нарощування фінансових ресурсів – чим більше ти заробляєш, тим більше в тебе заберуть.

“У той же час, це стимулює утриманські настрої – навіщо добре працювати, якщо краще нічого не робити і отримати дотацію з державного бюджету за рахунок інших”, – підкреслюють експерти.

Видання також відзначає, що така система діяла до 2014 року, коли 96,3% місцевих бюджетів були дотаційними. Завдяки реформі ситуацію вдалося змінити – місцеві бюджети почали демонструвати щорічне зростання. Тому ніякого сенсу немає повертатися в минуле.

 

Постійний комітет цивільного виміру безпеки Парламентської асамблеї (ПА) НАТО в Бухаресті ухвалив проект резолюції, у якій йдеться про  загрози Росії в інформаційній сфері поруч із загрозами “Ісламської держави”.

Про це написала у  Фейсбуці  голова постійної делегації у ПА НАТО народний депутат від “Блоку Петра Порошенка”Ірина Фріз – Укрінформ.

“Сьогодні на Постійному комітеті цивільного виміру безпеки ПА НАТО в Бухаресті було ухвалено проект резолюції щодо протидії використанню інформації як зброї. В декларативній частині резолюції загрози в інформаційній сфері з боку Росії стоять поруч з загрозами з боку “Ісламської держави”, – написала Фріз.

Вона зауважила, що мабуть вперше країни Альянсу публічно визнають, що кампанія з дезінформації спрямована на послаблення та дестабілізацію євро-атлантичного співтовариства та його інтеграційних процесів.

“Резолюцією встановлюється, що країни-члени НАТО мають розробити та створити спеціальні підрозділи у взаємодії з приватними медіа-компаніями з метою постійного моніторингу щодо появи фейкових новин, ворожої пропаганди та протидії їм за допомогою фактів”, – написала Фріз.

Вона зауважила, що у проекті резолюції є заклик збільшити фінансування інституцій Альянсу та спільних установ в інформаційній сфері, зокрема Відділу публічної дипломатії НАТО та відповідних центрів компетенції (COE).

“Документ передбачає ревізію майданчиків інститутів НАТО та Збройних сил країн-членів в соціальних мережах з метою підвищення рівня стратегічних комунікацій. Забезпечити обмін досвідом щодо захисту виборчих кампаній, політичних партій та виборчих комісій від кібер-атак. Забезпечити модернізацію журналістських стандартів у відповідь на загрозу з боку фейкових новин та акцентувати увагу на важливості перевірки фактів, незалежної розслідувальної журналістики”, – зазначила народний депутат.

За словами Фріз, документ передбачає продовження обмежувальних заходів щодо онлайн-активності терористів, підривних та дезінформаційних кампаній, що фінансуються державами, включаючи вилучення екстремістського контенту в тісній співпраці з приватними медіа із введення міжнародних санкцій щодо осіб, залучених Росією до «мілітаризації» інформаційного простору.

Народний депутат зауважила, що документ передбачає також розширення допомоги країнам-партнерам, зокрема, Грузії, Молдові та Україні в сфері стратегічних комунікацій.

“Впевнена, що завтра на сесії ПА НАТО ця вагома резолюція буде прийнята. Слід відзначити, що риторика наших партнерів якісно змінилась і від обговорення загроз інформаційних впливів ми перейшли до ухвалення захисних механізмів”, – підсумувала Фріз.

 

Перший заступник Голови Верховної Ради Ірина Геращенко заявила, що в президентському законопроекті про реінтеграцію розділені Крим і Донбас, оскільки методологія повернення цих територій буде різною.

Про це вона написала у  Facebook – Укрінформ.

“Чому в законі розділені питання Криму і Донбасу? Ми однаково боремося за повернення Донбасу і Криму, але навіть в міжнародному праві ситуація з цими вкраденими українськими територіями визначається різною термінологією: Крим анексований, на Донбасі повзуча анексія, росіяни відмовляються визнати там свою присутність. Методологія повернення цих територій також буде різною, це очевидно”, – написала Геращенко.

Вона також пояснила, що потрібно законодавчо зафіксувати російську присутність на Донбасі, виділити в один блок, що є спільного в ситуаціях з Кримом і Донбасом (порушення прав людини окупантами, рівне ставлення України до громадян, які в окупації) і виокремити те, що відрізняє.

Зокрема, за словами Геращенко, відмінностями є “застосування військової компоненти на Донбасі, де продовжується терор росіян і контрольованих ними банд”.

Вона додала, що над доопрацюванням цих норм нардепи працюватимуть наступного тижня.

“І тут я відкрита до співпраці й обговорення з усіма”, – зауважила Геращенко.

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада 6 жовтня підтримала у першому читанні законопроект № 7163  “Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях”.

Згідно із пояснювальною запискою, проект закону визначає правовий режим окремих районів Донецької та Луганської областей як тимчасово окупованої території України, а також мету та засоби державної політики із забезпечення державного суверенітету України над цими територіями, особливості реалізації й захисту прав громадян України, які там проживають.

Відповідно до тексту законопроекту тимчасова окупація частин території України стала одним із наслідків збройної  агресії РФ  проти України.

У документі також констатується, що Україна не визнає злочинне загарбання Росією частини своєї території та зазначається, що РФ “ініціювала, організовувала та підтримувала терористичну діяльність в Україні, здійснює збройну агресію проти України та тимчасову окупацію частин її території.

У прикінцевих положеннях законопроекту відзначається, що закон діятиме без шкоди для невіддільного суверенного права України на тимчасово окуповану Росією територію Автономної Республіки Крим і міста Севастополя та заходів, спрямованих на повне відновлення територіальної цілісності України у міжнародно визнаному кордоні.

 

І.Луценко про реінтеграцію Донбасу: закон захистить українських військових від Гаазького трибуналу

Законопроект №7163 про повернення окупованих територій Донецької та Луганської областей дозволить захистити українських військовослужбовців, які воюють на Донбасі, від притягнення до відповідальності в Гаазькому трибуналі, якщо РФ подасть відповідний позов. Про це в ефірі “Еспресо.TV” заявила представник Президента України у Верховній Раді Ірина Луценко, передає  УНН.

“Юридично вони, захисники України, матимуть додатковий захист і пояснення. Якщо Росія захоче скористатися Гаазьким трибуналом і залякувати наших військових, як це робилося в Грузії, то прийнято цей документ (законопроект №7163 – ред.) і прийнято ухвалу, що війська повинні бути, тому що ми самообороняємося”, – заявила Луценко.

Вона зазначила, що законопроект №7163 про повернення окупованих територій Донецької та Луганської областей визнає Російську Федерацію країною-агресором і заявляє про необхідність Україні оборонятися. Це, за словами представника Президента у парламенті, у юридичній площині визнає конфлікт на Донбасі виключно міждержавним, яким він і є насправді.

Разом з тим, на думку Луценко, ухвалення законопроекту №7163 дозволить Україні отримати американську летальну зброю та забезпечить розміщення миротворців ООН в ОРДЛО.

Як повідомляв  УНН, Президент України Петро Порошенко заявив, що  закони щодо Донбасу зміцнюють правову базу  для застосування збройних сил України на Донбасі.

Нагадаємо, 6 жовтня парламент  ухвалив за основу президентський законопроект  про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями у Донецькій та Луганській областях (№7163). За таке рішення проголосували 233 народних депутатів.

 

 

Новий посол США в Росії Джон Гантсман заявив, що відновлення суверенітету України на всій її території стане для нього ключовим питанням у відносинах із Москвою. 

Про це він сказав під час виступу в американському місті Солт-Лейк-Сіті у штаті Юта, де він колись був губернатором, повідомляє  Радіо Свобода – Укрінформ

Гантсман заявив, що наполягає, щоб передусім було повернуто Україні з-під контролю Москви всю територію в межах її міжнародно визнаних кордонів. «Це проблема не тільки (у відносинах РФ – Ред.) з Сполученими Штатами, а й з Європою, Канадою і практично будь-якою іншою розвиненою країною», – сказав Гантсман.

Він додав, що хоче працювати спільно з  РФ  над вирішенням кризи стосовно заборонених ядерних і ракетних випробувань КНДР. Гантсман назвав Пхеньян загрозою для Росії і всього світу.

«Діючи спільно, як ми вважаємо, Сполучені Штати і Росія можуть змусити північнокорейський режим за столом переговорів знайти дипломатичне вирішення», – сказав амриканський дипломат. Ці його слова прозвучали після репліки президента США Дональда Трампа, що переговори з Північною Кореєю про ядерні і ракетні програми були «марною тратою часу».

 

Київський марафон виграв Артем Піддубний з Донеччини

Маршрут головної дистанції VIII Київського міжнародного марафону Wizz Air Kyiv City Marathon 2017 зі стартом та фінішем на Майдані Незалежності традиційно пролягав мальовничими вулицями української столиці.

Переможцем марафонської дистанції з великим відривом став чемпіон України Артем Піддубний з Бахмута Донецької області, який подолав 42,195 км за 2 години 24 хвилини 20 секунд, передає кореспондент Укрінформу.

Анатолій Бондаренко, який посів друге місце, фінішував через 6 хвилин 15 секунд (2:30.35), а бронзовий призер Володимир Васьков поступився переможцю більше семи хвилин (2:31.39).

Для Піддубного це вже друга перемога на марафоні за останні три тижні – у Дніпрі він став чемпіоном України з бігу на цій дистанції. На початку травня стаєр виграв Харківський напівмарафон.

У дівчат чемпіонкою Wizz Air Kyiv City Marathon 2017 стала українка Ірина Масник. Її час 2:48.13. Друге місце з відставанням більше 20 хвилин посіла росіянка Олена Макаревич (3:08.56), а третьою стала ще одна бігунка з України Марина Шаповалова (3:12.20).

Крім марафону, в неділю у Києві пройшли змагання і на інших дистанціях: напівмарафон – 21,0975 км, 10 км, 5 км, естафета, благодійні забіги на 3 та 2 км. До бігової події долучилися не лише дорослі бігуни, а й діти. Спеціально для них організатори підготували забіги на дистанціях 100 м, 500 м і 1000 м.

Загалом на старт VIII Київського марафону вийшли понад 10 тисяч любителів бігу з 52 країн.

Перший Київський марафон пройшов у 2010 році. З тих пір змагання проводяться регулярно. З 2012-го по 2014-й марафон переносили на весну, але з 2015-го він знову організовується восени.

Рекордсменом Wizz Air Kyiv City Marathon є Андрій Наумов, який подолав дистанцію у 42,195 км за 2:19.17. У дівчат найкращий час утримує Тетяна Рибальченко – 2:44:41. Обидва рекорди були встановлені у 2013 році.

 

 

Прокуратура Туреччини просить суд призначити одинадцятьом правозахисникам покарання у вигляді позбавлення волі на 15 років. 

Як повідомляє  DW, серед підсудних, яких стосується позиція прокуратури, громадянин  Німеччини  Петер Штойдтнер, а також директор турецького відділення правозахисної організації Amnesty International Іділ Езер – Укрінформ.

“Прокуратура звинувачує правозахисників в участі у “озброєному терористичному угрупованні””, – зазначається у повідомленні.

Як повідомлялося раніше, Штойдтнера заарештували 5 липня цього року неподалік від Стамбула під час семінару для турецьких правозахисників. Крім нього затримали шведського IT-фахівця Алі Гараві та дев’ятьох турецьких активістів, у тому числі Езер. Усіх звинуватили у підтримці нібито “терористичної організації”.

 

Спікер іракського парламенту Салім Джабурі у Курдській автономній області проведе перемовини з лідером іракських курдів Масудом Барзані.

Про це повідомляє  DW  із посиланням на відомство спікера – Укрінформ.

“Барзані і Джабурі проведуть зустріч цього ж дня (8 жовтня – Ред.) у місті Ербіль. У відомстві Барзані заявили, що напередодні, 7 жовтня, домовилися із двома з трьох віце-президентів Іраку поновити відносини з Багдадом після переговорів в Ербілі”, – йдеться у повідомленні.

Як повідомлялося раніше, референдум про незалежність Іракського Курдистану відбувся 25 вересня попри тиск із боку Багдада та міжнародної спільноти. Майже 93 відсотки виборців, які взяли участь у плебісциті, проголосували за незалежність. Проти референдуму виступали центральний уряд у Багдаді, сусіди – Іран та Туреччина, а також США та ООН.

Однією з найбільших суперечностей референдуму стало те, що він пройшов не лише в межах Курдської автономії, а й у районах, захоплених курдськими загонами пешмерга під час боїв з терористами  “Ісламської держави”. Особливо гострою є ситуація довкола багатої на нафту провінції Кіркук.

 

Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин призначив свою  28-літню сестру Кім Йо Чжон на посаду заступниці члена Політбюро  ЦК  партії. Політбюро — верховний орган, яким керує Кім Чен Ин.

Про це повідомляє  Громадське радіо  з посиланням на Reuters – Укрінформ.

Підвищили Кім Йо Чжон на з’їзді Трудової партії у п’ятницю в Пхеньяні, де Кім Чен Ин закликав продовжити розробку ядерної зброї, щоб «захиститися» від США.

Раніше Кім Йо Чжон займалася інформаційною діяльністю в партії.

Політологи вказують, що таким чином роль Кім Йо Чжон у політичному житті країни є значно важливішою, ніж вважали раніше. Сімейство Кім продовжує концентрувати владу у своїх руках.

Кім Чен Ин також підвищив ряд посадовців, які керують  ядерною програмою.

 

Національні збройні сили (НЗС) Латвії отримали з Великої Британії 65 із 123 бойових розвідувальних гусеничних бронемашин.

Про це повідомляє  Вaltnews  з посиланням на Міністерство оборони Латвії – Укрінформ.

Проект механізації піхотної бригади сухопутних сил НЗС поділений на кілька етапів і черг. В його рамках планується поставити загалом 123 одиниці бронетехніки. Перші бронемашини були поставлені в  Латвію  восени 2015 року.

Призначена для створення механізованого підрозділу бронетехніка перед поставкою з Великої Британії проходить капітальний ремонт і модернізацію. Постачання заплановані до 2020 року.

У суму договору включені повне оновлення та капремонт 123 платформ, запчастини та навчання латвійських фахівців, що обійдеться у 39,418 млн фунтів (46,6 млн євро).

Платформи оснащуються сучасним обладнанням — системою протитанкової зброї Spike, найсучаснішою класифікованою НАТО системою зв’язку та командування. Додатково необхідно планувати закупівлю боєприпасів для 30-міліметрових гармат-кулеметів, протитанкових ракет, навчального симулятора. Тому загальна сума закупівлі складе 209,607 млн євро.

Видатки на будівництво передбаченої для бронетехніки інфраструктури для зберігання, чищення і обслуговування цієї техніки становитимуть 9,411 млн євро. Утримання техніки, зброї та систем управління і передбаченої для них інфраструктури обійдеться в 18,596 млн євро, навчання — 2,048 млн євро, витрати на персонал становитимуть 9,853 млн євро. Таким чином, загальні видатки проекту механізації в наступні 10 років обчислюються в 249,515 млн євро.

 

У Національному центрі аерокосмічної освіти молоді імені Макарова у Дніпрі на міжгалактичному хакатоні «Spacevalley» учасники космічного інкубатора «Sрасе hub» за один день зібрали космічний двигун EmDrive.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ця справжня подія для Дніпра. Ми впродовж дня зібрали двигун, який зазвичай складають роками. Крім того, презентували четверте покоління  космічного  двигуна VRD, головна відмінність якого полягає в тому, що він працює без палива на електротязі», – повідомив засновник космічного інкубатора  Максим Ткаченко.

Серед космічних ідей і проектів експерти «Sрасе hub» виберуть п’ять кращих для розвитку і фінансування.

Свої наукові знання змогли застосувати студенти і школярі. Були присутніми на заході і юні авіаконструктори, які брали активну участь у проектуванні космічних двигунів.

 

В окупованому Криму “Держкомреєстр” затвердив право власності на 32 об’єкти нерухомості Ханського палацу в Бахчисараї.

Таким чином, музей-заповідник перейшов у “республіканську власність” – Укрінформ.

“Серед оформлених палацових об’єктів пам’ятника загальносвітового значення – головний, гаремний, стаєнний, кухонний і свитський корпуси, Соколина вежа, Мала Ханська мечеть, 11 нежитлових будівель, 3 складських приміщення”, – цитує так званий Держкомреєстр  “РИА Новости Крым”.

Як відомо, Ханський палац – пам’ятка історії та культури загальносвітового значення, єдиний у світі зразок кримськотатарської палацової архітектури. Палац входить до складу Бахчисарайського історико-культурного заповідника, а також є кандидатом на внесення до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

 

Студенти швейцарського Університету прикладних наук, розташованого в Люцерні, тепер зможуть оплатити навчання криптовалютой.

Про це пише  Insider.pro  з посиланням на сайт навчального закладу.

В Університеті активно вивчається технологія блокчейна, що і сприяло рішенню про прийом платежів у біткойнах.

Процесинг буде здійснювати стартап Bitcoin Suisse AG. Саме вони візьмуть на себе ризики, пов’язані з коливаннями курсу криптовалюти. Платежі в біткойнах будуть конвертуватися у валюту  Швейцарії  щотижня або щодня, при досягненні порогу в 10 000 швейцарських франків. Комісія складе 1%.

 

Американський дипломат, колишній посол США в Росії та екс-заступник генерального секретаря НАТО Александр Вершбоу підтримує вступ України до Альянсу.

Про це він заявив в інтерв’ю для  Радіо Свобода – Укрінформ.

“Я продовжую абсолютно підтримувати бажання України та Грузії вступити в  НАТО. Україна наразі не є офіційним кандидатом, я думаю, вона усвідомлює, що протягом наступних трьох чи чотирьох років їй багато чого треба зробити, щоб підготувати себе і презентувати себе більш переконливо. Грузія ще далі від цього. Але обидві країни вочевидь перебувають у складних геополітичних місцях, тому переконати всіх союзників не буде просто. Але я б однозначно рекомендував Грузії не здаватися, Україні не відмовлятися від своїх найбільших амбіцій. І раніше чи пізніше – сподіваюсь, що раніше – умови зміняться, і союз НАТО зробить те, що обіцяв у 2008 році”, – підкреслив Вершбоу.

Він також розповів про те, що можуть зробити демократичні країни для того, щоб ефективно протистояти російській пропаганді та дезінформації.

“Я думаю, що дуже важливим є, перш за все, інформувати наших громадян про ці загрози, щоб вони ставилися більш пильно та скептично до інформації, яку вони отримують, щоб ними не можна було так легко маніпулювати”, – зауважив дипломат

На його думку, “якщо змінити рівновагу собі на користь, і росіяни будуть витрачати великі гроші, але не отримуватимуть те, чого вони хочуть, то, можливо, вони зупиняться. Вони не зупиняться тільки через те, що вони такі добрі”. “Вони зупиняться тільки в разі, якщо побачать, що їхній задум не працює. Завжди краще боротися із пропагандою правдою, фактами, більш позитивною інформацією стосовно наших суспільств, про те, чому наші суспільства перемагають, просто подаючи реальні факти”, – переконаний Вершбоу.

 

Якщо українська влада не позбавить корупціонерів недоторканності – у державу перестануть вірити.

Колишній голова Держдепу США Джон Керрі в інтерв’ю  НВ  заявив, що Україні критично важливо позбутися корупції – традиційного для країни методу “вирішення питань” – Укрінформ.

За його словами, успішна боротьба з корупцією посприяє економічному зростанню.

“Корупціонерів слід позбавити недоторканності. Інакше люди перестануть вірити в Україну, буде дуже складно забезпечити умови для економічного зростання. А для української економіки зараз саме час зростати – країні потрібно набратися сил для протистояння всьому тому, що Росія та її президент Володимир  Путін  збираються зробити у майбутньому. Тут має місце перетин економічних мотивів з інтересами національної безпеки”, – сказав Керрі.

Екс-держсекретар зазначив, що Україні необхідна незалежна судова влада, яка могла б притягнути до відповідальності будь-кого за порушення закону, за будь-які корупційні дії. Також, додав він, країні потрібні незалежні прокурори, здатні розслідувати злочини.

 

Фільм про Олега Сенцова “Процес” російського режисера Аскольда Курова номінували на міжнародну премію Silver Eye-2017 як кращий документальний фільм Східної та Центральної Європи.

Про це повідомляє  Крим.Реалії – Укрінформ.

Фільми для участі у конкурсі відбирали у трьох номінаціях: короткий метр, середній метр і історія. Фільм про Сенцова потрапив в категорію “Історія”.

Церемонія нагородження пройде з 24 по 29 жовтня на Міжнародному фестивалі документальних фільмів в місті Їглава (Чехія).

Документальний фільм “Процес” вийшов в український прокат 6 квітня 2017 року.

Як повідомлялося, режисера  Сенцова  і активіста Олександра Кольченка затримали співробітники ФСБ РФ в окупованому Криму навесні в 2014 році за звинуваченням в організації терактів на півострові.

Російський суд 25 серпня 2015 року засудив Сенцова і Кольченка до 20 і 10 років ув’язнення відповідно. Обидва свою провину не визнали.