Всесвітній день учителя. Свобода викладання та розширення прав і можливостей учителів

3 роки ago Інформ центр 0

Сьогодні, 5 жовтня, – Всесвітній день учителя – професійне свято усіх вчителів, викладачів і працівників сфери освіти. Це – день, у який відзначається роль і заслуги вчителів світу та їх неоціненний внесок у розвиток суспільства.

Свято відзначається у понад 100 країнах світу. Кожного року воно має свою тему. Тема Дня цього року – «Свобода викладання та розширення прав і можливостей учителів».

Всесвітній день вчителя був заснований в 1994 році і історичною передумовою для нього стала Спеціальна міжурядова конференція про статус вчителів, яка відбулась 5 жовтня 1966 року в Парижі. В 1994 році представниками ЮНЕСКО та Міжнародної організації праці був підписаний документ «Рекомендації щодо статусу вчителів».

Також в цьому році на професійне свято вчителів світу припадає 20-річчя від дня ухвалення Рекомендації ЮНЕСКО 1997 року про статус викладацьких кадрів вищих навчальних закладів. Ухвалення спеціального документу – Рекомендацій ЮНЕСКО – було пов’язано з тим, що викладацьким кадрам у вищих навчальних закладах часто не приділялось належної уваги під час обговорення статусу вчителів. Але викладання в дошкільних, початкових, середніх шкільних закладах та викладання у вишах – це одна професія, яка вимагає експертних знань, спеціальних навичок і педагогічної компетентності.

Нагадаємо, що в Україні та кількох інших пострадянських державах (Казахстан, Латвія, Киргизстан) День учителя відзначається щорічно у першу неділю жовтня.

В цьому році значним подарунком для українських вчителів був прийнятий незадовго до свята Закон України «Про освіту», який значно підвищує статус українського вчителя і надає йому свободу у професійній діяльності.

ПАТРІОТИ щиро вітають усіх вчителів, викладачів та науковців світу, які розробляють освітню політику своїх держав, з професійним святом.

Ми вам довіряємо найцінніше – дітей, яким ви даєте знання та навчаєте мудрості.

Від імені ПАТРІОТІВ та ваших учнів бажаємо усім вам здійснення найзаповітніших мрій, а також щоб у ваших родинах завжди панували тепло, мир та затишок.

Успіхів вам, творчого натхнення та багато радості!

Зі святом!

Прес-служба