Поганий чи гарний закон про освіту може сказати тільки вчитель

3 роки ago Інформ центр 0

Угорщина та Румунія об’єднають зусилля з метою домогтися змін в українському законі про освіту, – повідомила прес-служба угорського уряду. До чого це?

Пристрасті навколо українського закону про освіту, які роздмухують сусідні держави, змусив Міністерство закордонних справ України направити закон на експертизу до Венеціанської комісії.

Але, на наше переконання, найкращим експертом у цій галузі може бути звичайний український вчитель, громадянин своєї країни, який багато років працює в системі освіти і добре розуміє, що потрібно нашому молодому поколінню і нашій нації в цілому, а що – зайве.

Думка щодо нового «Закону про освіту» українського вчителя із Львівщини, ПАТРІОТА Оксани Миколаївни Клепуц:

«Я добре вивчила новий закон і хочу наголосити на тому, що українцям він просто необхідний. Більше того, закон потрібно було приймати ще три роки тому, і наша країна навіть запізнилися з ним, причому, щонайменше на 26 років. Можливо, на чиюсь думку, цей закон недосконалий, але для нашого перехідного періоду від пострадянської освіти до цивілізованої світової, він є орієнтиром, куди нам рухатися далі. Чому?

Найперше: найбільшою цінністю освіти є дитина та її розвиток.

Далі: закон підвищує статус вчителя і надає йому свободу у професійній діяльності. Це – свобода вибору форм і методів навчання, вибору інституцій для підвищення кваліфікації, можливість добровільної сертифікації, що на 20% дозволить збільшити заробітну плату для вчителів так званих «агентів змін» .

Також закон надає суттєву самостійність навчальним закладам, усувається вплив жорсткої управлінської вертикалі.

Але найважливіше – навчання в Україні буде здійснюватися державною мовою, і без такого важливого вольового рішення, яке прийняв наш парламент і президент, ми були б приречені як нація і народ».

Ось така думка простого вчителя.

Отже, усі істерії, які сьогодні роздмухуються навколо українського закону про освіту, є не чим іншим як політичними спекуляціями, які підігріває Кремль. Та й чи є хоча б в одній країні Європи чи тієї ж Росії школи, де навчання б велось мовою нацменшин за державний кошт? В Росії чи в тих же Угорщині та Румунії також багато українців! То може і наша країна буде вимагати від цих держав вносити зміни в їх закони про освіту, вимагаючи, щоб наші співгромадяни також мали змогу отримувати знання в цих країнах українською мовою, а держави зі свого бюджету зобов”язані фінансувати навчання вихідців з України? Абсурд.

Прес-служба