Урочисто відкрито перший в Україні “Монумент матері”

4 роки ago Інформ центр 0

В день села Старе громада села та ПАТРІОТ відкрили перший в Україні “Монумент матері”. Автором та засновником проекту є Сергій Ніжинський.
Монумент «Єфросинії», як ще одна його назва, вибраний неспроста, адже саме образ матері, бабусі, сестри для кожного українця є святим.
Українська жінка – це уособлення любові, турботи, терпимості та витривалості, яким славиться український народ і зараз.
Образ жінки на «Монумент матері» скопійовано з корінної та вже померлої мешканки села Старе Бойко Єфросинії Сидорівни, яка проживала недалеко від в’їзду в село по вул. Партизанській та саме на лавці чекала своїх дітей з м. Києва, що закарбувалось в пам’яті онуків.Будучи інвалідом, переживши війну та важке життя як більшість українських жінок, вона вибудувала першу хату на хуторі «Гора» самотужки, працювала на Старинському цукровому заводі, а на місці, де встановлено даний Монумент передавала для партизанів снаряди на потяг.
Кожен уродженець свого краю, в’їжджаючи в село повинен задумуватись та запитувати себе, який його особистий внесок в рідний край, та що він для нього зробить в майбутньому.
Даний Монумент є мотивацією та символом мешканцям розвивати село та розуміти заради кого ми живемо в цьому буденному житті.

Відео: https://www.youtube.com/watch?v=dTfIMMDhe6A&feature=youtu.be

Прес-служба