Вшановуємо пам’ять жертв Бабиного Яру

2 роки ago Інформ центр 0

29 вересня – це день пам’яті жертв масових вбивств гітлерівськими окупантами євреїв, циган, радянських військовополонених, українських націоналістів у Бабиному Яру.

Це, безумовно, одна з найскорботніших сторінок історії Другої світової війни та водночас нагадування нам, що живуть нині, до яких наслідків може призвести етнічна, расова та конфесійна нетерпимість та нехтування елементарними правами простих людей.

Згідно оприлюднених даних німецьких архівів, тільки за 29-30 вересня 1941 року, у Бабиному Яру було розстріляно 33771 чоловік.

Хоча точна кількість жертв цієї трагедії залишається невідомою, але, на думку деяких фахівців, у Бабиному Яру, тільки євреїв було розстріляно близько 150 тис. чоловік (мешканців Києва та біженців з інших міст України).

За даними дослідників цієї трагедії лише 29 чоловікам вдалося спастись.

У цьому скорботному списку жертв особливе місце займає ім’я Олени Теліги – української поетеси, котра в умовах окупації організувала  київське відділення Союзу письменників, відкрила пункт харчування, співпрацювала з редакцією «Українського слова» І.Рогача, знаходила можливості для видання щотижневика літератури та мистецтва «Літаври». Незважаючи на заходи з конспірації, вона попала в засідку, влаштовану фашистами на початку лютого 1942 року і 21 лютого 1942 року разом з чоловіком розстріляна у Бабиному Яру.

Вічна пам’ять жертвам цього злочину нацистського режиму та нагадування про те, що війна – це, насамперед, злочин проти людяності, за який її ініціатори тоді відповіли у Нюрнберзькому трибуналі, а нинішні російські агресори мають відповідати у  Гаазькому.

Микола Голомша

Джерело: https://www.facebook.com/%D0%9C%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B0-%D0%93%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%BC%D1%88%D0%B0-433038880186030/