Підбірка актуальних новин за 25 вересня

2 роки ago Інформ центр 0

Президент України підписав Закон України № 2145-VІІІ “Про освіту”, прийнятий Верховною Радою України 5 вересня 2017 року.

Про це повідомляє  прес-служба  Глави держави – Укрінформ.

Ухвалення цього Закону дозволить провести глибоку всеосяжну  освітню  реформу, яка підвищить якість освіти та конкурентоспроможність молодого покоління на ринку праці. Він забезпечить реальні кроки до включення України до європейського освітнього простору.

«Це – одна із найголовніших реформ, бо від жодної іншої реформи майбутнє країни не залежить так, як від освітньої», – зазначив Петро Порошенко.

Президент особливо наголосив, що закон підвищує роль державної української мови в освітньому процесі. Закон забезпечує рівні можливості для всіх, бо гарантує кожному випускнику високий рівень володіння мовою, необхідний для успішної кар’єри в Україні.

В той же час Глава Держави підкреслив важливість неухильного дотримання при здобутті освіти  гуманітарних прав національних меншин, які проживають на території України.

«Україна демонструвала й надалі демонструватиме таке ставлення до прав національних меншин, яке відповідає нашим міжнародним зобов’язанням, перебуває в гармонії з європейськими стандартами і є взірцем для сусідніх країн», – наголосив Петро Порошенко.

Президент також  звернувся до Міністерства закордонних справ та  Міністерства освіти провести необхідні консультації з європейськими партнерами, в тому числі з Радою Європи.

 

Польща ще остаточно не визначилась зі своїм ставленням щодо закону про Освіту.

Про це сказав кореспонденту Укрінформу посол Польщі Ян Пекло у Любліні в рамках конгресу інициатив Східної Європи.

“Польща не приєднувалися до листа країн.які висловилися проти Закону. Ми чекаємо на зустріч з Гриневич на якій хочемо почути її думку”, сказав посол. Ян Пекло зауважив, що така зустріч відбувається днями.

У свою чергу екс-міністр освіти Польщі Кшиштоф Становски сказав, що він розуміє українську сторону. Це правильно, що ті хто проживає в іншій країні знають її мову. За його словами, всі хто живе в Польщі здають іспити з точних наук виключно польською.

“І кожен має підручник з польської мови”, додав він. Становски зауважив, що кожен має знати мову країни у якій проживає.

Нагадаємо: у понеділок ввечері президент підписав у понеділок скандальний закон “Про освіту”. Застереження проти нього висловили Угорщина, Румунія, Болгарія, РФ та Молдова.

 

І.Геращенко: потрібно змінити регламент ВР

Перший заступник голови ВР Ірина Геращенко в ефірі програми “Свобода слова” висловила думку, що потрібно змінити регламент ВР, повідомляє  УНН.

“Нам потрібно дійти до зміни роботи регламенту ВР. Тому що зараз він є пострадянський. Це неприпустимо, коли ми залежимо від того чи приходять депутати чи ні. В усіх європейських країна голосування залежить від кількості присутніх в залі. Це дисциплінує депутатів. Вони розуміють, що прийде п’ять людей і прийме цей закон”, – сказала вона.

На думку політика, також дуже важливо “підняти функцію роботи комітетів”.

“Бо ми не можемо на рівних зараз звести дискусію щодо судової реформи чи миротворців. У нас сьогодні робота комітетів перекреслена”, – додала вона.

Як повідомляв раніше УНН, Верховна Рада відмовилася  продовжувати роботу до завершення розгляду  судової та пенсійної реформ.

 

У понеділок, 25 вересня, розпочався процес висування кандидатів у депутати, на посаду сільського, селищного, міського голови на перших місцевих виборах в об’єднаних територіальних громадах, які відбудуться 29 жовтня.

Про це йдеться у переданому Укрінформу повідомленні Центральної виборчої комісії – Укрінформ.

“Сьогодні, 25 вересня, відповідно до Календарного плану основних організаційних заходів з підготовки та проведення перших виборів депутатів сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів 29 жовтня 2017 року, розпочинається процес висування кандидатів у депутати, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови на відповідних перших місцевих виборах”, – поінформували в ЦВК.

Зазначається, що подання до територіальних виборчих комісій документів для реєстрації кандидатів триватиме до 4 жовтня включно, а до 5 жовтня включно ТВК прийматимуть рішення про реєстрацію кандидата (кандидатів) у депутати, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови або про відмову в реєстрації.

Як повідомлялося, перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів 29 жовтня 2017 року відбудуться у 201 об’єднаній територіальній громаді (ОТГ) в усіх без винятку областях України. До складу цієї 201 ОТГ увійшли 933 місцеві ради (міських – 25, селищних – 67, сільських – 841).

За попередніми підрахунками, у цих виборах зможуть взяти участь понад 1 млн 330 тисяч осіб, тобто близько 4% усіх виборців України.

На підготовку і проведення цих виборів 29 жовтня передбачено 55 млн 138 тис. 900 грн.

 

У Мелітопольському районі Запорізької області поширюють провокаційну газету, в якій розповідається про “успіхи” “Л/ДНР” і публікуються матеріали від імені керівника забороненої у країні Компартії Петра Симоненка.

Цю інформацію кореспондентові Укрінформу підтвердили в обласному управлінні СБУ.

“Наразі УСБУ в Запорізькій області у зв’язку з публікацією рядом ЗМІ Мелітополя інформації про поширення на території Мелітопольського району провокаційної газети “Мелитопольская правда” проводиться перевірка”, – повідомив помічник начальника УСБУ в Запорізькій області Сергій Левченко.

За інформацією мелітопольських  ЗМІ, цей “бойовий листок” роздавали жителям селища Костянтинівка в другій декаді вересня.

 

На непідконтрольній Україні території Донецької і Луганської областей щодня спостерігається збільшення кількості зброї та боєприпасів, які завозяться з Росії.

Про це заявив секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов під час зустрічі з делегацією парламенту Канади на чолі з головою оборонного комітету Стівеном Фюром, повідомляє  прес-служба РНБО – Укрінформ.

“Ми розуміємо, чому Путін проти збройної місії ООН, яка б контролювала кордон з Росією. Тому що тільки перекривши кордон можна зупинити завезення військових зброї та боєприпасів з Росії до окупованої території”, – сказав секретар РНБО.

Він також наголосив, що поки не буде встановлений контроль за кордоном, Росія продовжуватиме війну.

Турчинов  звернув увагу співрозмовників на те, що під час російсько-білоруських штабних навчань “Запад-2017” Кремль продемонстрував готовність до наступальної війни.

“Останній етап навчань був присвячений перевірці боєготовності ядерної тріади, були відпрацьовані повітряні, наземні та морські її складові. Тим самим Путін демонструє готовність до ведення потужної континентальної війни”, – зазначив він.

Як зазначається, на зустрічі йшлося про ситуацію на сході України, нарощення в Криму військового потенціалу РФ, її домінування в Чорноморському басейні.

Крім того, співрозмовники обговорили питання реформування сектору безпеки і оборони України та співпрацю між двома країнами у військово-технічній сфері.

У цьому контексті секретар РНБО зауважив, що Україна розглядає Канаду не просто як стратегічного партнера, а як друга.

У свою чергу Стівен Фюр запевнив, що Канада “завжди готова всіляко допомагати Україні”.

 

Для військовослужбовців Збройних сил України розроблено новий маскувальний костюм.

Про це повідомляє Головне управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗСУ на своїй сторінці у  Facebook – Укрінформ.

“Нашим відділом розробки спеціального та захисного спорядження управління речового забезпечення розроблений та затверджений Тилом  ЗСУ  новий і своєрідний маскувальний костюм. І отримав назву Індивідуальний Маскувальний Комплект (ІМК)”, – йдеться в повідомленні.

За інформацією управління, до нового індивідуального маскувального комплекту входять куртка, штани та накидка. Зазначається, що виріб буде позиціонуватись як снайперський, однак він входить до бойового спеціального комплекту, і його видаватимуть військовослужбовцям відповідно до їхньої спеціальності.

Згідно з повідомленням, цей комплект розроблено після вивчення і аналізу існуючих аналогів, а також зважаючи на побажання самих снайперів різних частин та родів військ.

“Кишені, отвори, вентиляція, застібки та їх розміщення розроблені згідно анатомічних вимог та мобільних завдань снайперів. Манжети рукавів подовжено, вони приховують майже всю долоню. Маскувальна сітка капюшону захищає від паразитів, добре маскує снайпера та основну частину зброї. Наявність еластичних шнурів та фіксаторів дозволяють підігнати костюм під себе”, – повідомили в управлінні розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗСУ.

Наразі, як зазначається в повідомленні, очікується фінансування і закупівля цього комплекту.

 

За даними української розвідки, на тимчасово окуповану територію Донбасу прибули фахівці 924 Державного центру безпілотної авіації МО РФ з Липецька.

Про це повідомив на брифінгу у понеділок речник Міністерства оборони з питань АТО Андрій Лисенко, передає кореспондент Укрінформу.

“За наявними даними, на окуповану територію прибули фахівці 924 Державного центру безпілотної авіації МО РФ з Липецька. Це пов’язано зі збільшенням випадків виходу з ладу російських  БПЛА  під час виконання польотних завдань. Також можливе  тестування/випробування нових зразків такої техніки”, – сказав Лисенко, говорячи про дані військової розвідки.

Речник МОУ нагадав, що протягом минулого тижня українськими військовими на Донбасі було збито російський БПЛА “Орлан”.

 

Після анексії Криму введення освітніх стандартів Російської Федерації обмежило право етнічних українців на освіту рідною мовою.

Про це йдеться у  доповіді,  оприлюдненій на сайті Верховного комісара ООН з прав людини.

“Кількість учнів, які навчаються українською мовою, різко скоротилася. У 2013/14 навчальному році українською мовою навчалося 12 тис. 694 осіб. Після окупації Криму у 2014/15 навчальному році це число зменшилося до 2154, у 2015/16 – до 949, в 2016/17 – до 371. … За період з 2013 р. до 2017 р. кількість українських шкіл зменшилася з семи до однієї, а число українських класів – з 875 до 28”, – йдеться у доповіді.

В ООН вважають, що головними причинами цього є переважно російське культурне середовище і виїзд тисяч проукраїнських жителів Криму на материкову частину України.

Зазначається, що у квітні 2015 р. з Криму виїхав багаторічний директор єдиної україномовної гімназії Сімферополя, імовірно, через погрози й утиски. “Повідомлялося також про тиск з боку деяких вчителів та адміністрацій шкіл щодо припинення викладання українською мовою”, – йдеться у документі

Що стосується університетського рівня, то у вересні 2014 р. був закритий факультет української філології та українознавства в Таврійському національному університеті ім. Вернадського, а більшість його педагогічного колективу було звільнено. При цьому кафедри української філології, культури української мови, теорії та історії української мови були об’єднані, наголошують в  ООН.

 

Російська Федерація провела в Криму великомасштабну експропріацію державної і приватної власності без дотримання норм міжнародного права і практикує заборону на в’їзд і виїзд з півострова.

Про це йдеться в доповіді Управління ООН з прав людини, опублікованій у понеділок, 25 вересня – Укрінформ.

“Була проведена великомасштабна експропріація державної і приватної власності без будь-якої компенсації і дотримання норм міжнародного гуманітарного права, які захищають державну і приватну власність від конфіскації і знищення”, – йдеться в документі.

Як зазначається, кримські татари, які повернулися в 1990-х роках після депортації і побудували будинки на земельних ділянках без отримання дозволів на будівництво, як і раніше “наражаються на небезпеку того, що гарантії їх володіння житлом будуть оскаржені і вони будуть примусово виселені”.

 

Після анексії Криму Росією ситуація з правами людини на півострові значно погіршилася.

Про це  йдеться  у доповіді, оприлюдненій на сайті Верховного комісара ООН з прав людини – Укрінформ.

“(Зафіксовані – ред.) серйозні порушення прав людини, такі як довільні арешти і затримання, насильницькі зникнення, жорстоке поводження і катування”, – йдеться в  документі.

У документі наголошується, що всі місцеві жителі постраждали після анексії Росією Криму, коли українські закони були замінені законами РФ. Десятки тисяч людей зазнали впливу від російського громадянства. Ці та інші дії, зазначені в доповіді, порушили міжнародне гуманітарне право і права людини.

Доповідь містить 20 рекомендацій уряду Росії, що закликають його забезпечити дотримання прав людини щодо всіх і ефективно розслідувати повідомлення про катування, викрадення і вбивства за участю співробітників сил безпеки і самооборони Криму.

“Нездатність переслідувати в судовому порядку ці дії і забезпечити підзвітність позбавляє жертв відповідного правового захисту і посилює безкарність, що потенційно заохочує до продовження вчинення порушень прав людини”, – наголошується в доповіді.

ООН повідомляє про сотні ув’язнених і затриманих до суду, яких потім передали у Російську Федерацію попри те, що це суворо заборонено міжнародним гуманітарним правом.

Також було зафіксовано щонайменше 10 випадків зникнення осіб, яких досі не знайшли.

Серед найбільш постраждалих – противники референдуму в березні 2014 року та інші критики, такі як журналісти, блогери, активісти та прихильники кримськотатарського Меджлісу, який РФ оголосила екстремістською організацією та заборонила. Під приводом боротьби з екстремізмом влада Росії в Криму проводила домашні обшуки, залякувала і затримувала членів кримськотатарської громади, йдеться у доповіді.

У ній згадуються два випадки, задокументовані Управлінням ООН з прав людини у 2016 році, коли офіційні особи ФСБ за допомогою катувань змусили проукраїнських жителів Криму зізнатися у злочинах, пов’язаних з тероризмом.

Крім того, зазначається, що на території півострова навчання українською мовою майже зникло.

Нагадаємо, минулого тижня президент України Петро Порошенко, виступаючи на засіданні Генеральної асамблеї ООН, звернувся до країн-членів організації з ініціативою створити «міжнародну групу друзів українського Криму».

При цьому він закликав посилити міжнародний режим деокупації Криму.

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму й Севастополя Росією. Міжнародні організації визнали окупацію й анексію Криму незаконними й засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова й називає це «відновленням історичної справедливості».

 

Офіційний Вашингтон висловив стурбованість у зв’язку з рішенням суду російської окупаційної влади в Криму проти українського журналіста Миколи Семени, засудженого до умовного терміну, та вимагає скасувати всі звинувачення.

Відповідну заяву оприлюднив у понеділок офіс речниці Державного департаменту США Гезер Науерт, передає власний кореспондент Укрінформу.

“Сполучені Штати глибоко стурбовані рішенням суду в окупованому Росією Криму проти журналіста “Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода” Миколи Семени, засудженого за звинуваченнями в сепаратизмі до умовного ув’язнення на два з половиною роки із забороною на журналістську діяльність у майбутньому”, – йдеться в документі.

Як підкреслили в зовнішньополітичному відомстві США, звинувачення грунтувалося на тому, що Семена у своїх матеріалах критикував російську окупацію та спробу РФ анексувати Крим.

“Ми закликаємо російську окупаційну владу скасувати звинувачення проти Семени, дозволити йому відновити журналістську діяльність та припинити свою кампанію з метою придушення інакомислення у Криму”, – наголошується в заяві.

При цьому в Держдепартаменті США підкреслили, що “Крим залишається невід’ємною частиною України, і Сполучені Штати продовжують зберігати незмінну підтримку територіальної цілісності й суверенітету України”.

Як повідомляв Укрінформ, 22 вересня підконтрольний Кремлю Залізничний районний суд Сімферополя  оголосив “вирок” кримському журналісту, автору Радіо Свобода і Крим.Реалії Миколі Семені. На Заході вже назвали це рішення суду порушенням свободи думки та свободи медіа в анексованому Росією Криму.

 

Тридцять три громадські організації зі сходу України направили міністру внутрішніх справ Франції Жерару Коллону лист-звернення щодо створення російськими терористами “Репрезентативного центру Донецької народної республіки у Франції”.

Лист на своїй сторінці у  Facebook  оприлюднив керівник організації “Пласт” у Краматорську Максим Потапчук – Укрінформ.

“Ми – громадські організації, які щоденно працюють на Донбасі і приходять на допомогу населенню, що постраждало від війни. Ми з жахом дізналися про створення так званого Репрезентативного центру Донецької народної республіки у Франції після публікації інформації про нього в офіційному віснику Французької республіки”, – йдеться у листі.

Звертаючись до міністра, підписанти заявили: “Ми хотіли б з цієї нагоди донести до Вас резолюції Парламентської Асамблеї ОБСЄ, прийняті в Мінську в липні 2017, в яких наголошується, що “нелегальні збройні формування в окремих районах Донецької та Луганської областей України” … “вдаються до терористичних актів на території України”. Окрім цього, в багатьох звітах задокументовані випадки дискримінації та застосування агресії проти українців та членів релігійних меншин з боку незаконних формувань Донецька та Луганська – так званих народних республік.

Члени громадських організацій просять французького посадовця “в рамках статті 212-1 кодексу внутрішньої безпеки звернутися до Кабінету міністрів, генерального прокурора та інших інстанцій з метою розпуску асоціації “Репрезентативний центр Донецької народної республіки у Франції”, а також розпочати розслідування походження їхніх матеріальних ресурсів (згідно з матеріалами їхнього власного сайту, вони користуються послугами латвійського банку Rietumu, засудженого за відмивання грошей та несплату податків) і діяльності її членів, зокрема Юбера Фаяра, задіяного у 1998 році в нецільовому використанні коштів в рамках роботи в мерії міста Вітроля”.

Активісти обіцяють надати будь-яку інформацію для допомоги французькому слідству.

Автори листа також нагадали, що днями партнери російських терористів зробили заяву про відкриття в Марселі “представництва”, або “Репрезентативного центру Донецької народної республіки у Франції” 25 вересня 2017 року.

Як повідомляв Укрінформ, Міністерство закордонних справ Франції звернулося до прокурора країни з приводу запланованого на 25 вересня відкриття в Марселі “представницького центру ДНР у Франції”. Повідомлялося також, що так званий представницький центр “ДНР” зареєстрований у статусі громадського об’єднання, що, згідно з законом, не вимагає попереднього дозволу.

 

24-26 листопада українська громада в італійському Мілані проведе низку пам’ятних заходів у зв’язку з 85-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні.

Про це повідомоляє  прес-служба  УГКЦ в Італії – Укрінформ.

“У зв’язку з 85-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні – геноциду Українського народу, провести 24-26 листопада 2017 року у місті Мілані… широкомасштабний ряд духовних та культурних заходів по відзначенню цієї сумної події”, – сказано у повідомленні.

Програма заходу:

24 листопада (CASA DELLA MEMORIA за адресою: Milano, Via Federico Confalonieri 14 – вхід вільний)

17.30 – Відкриття виставки картин, фотографій та скульптур сардинського митця Armandino Lecca;

18.00 – Конференція за участю провідних італійських та українських науковців, присвячена темі Голодомору 1932-33 рр. в Україні (“Голодомор-геноцид”);

19:00 – показ документального фільму про Голодомор.

25 листопада (Via dei Mercanti)

18.00 – Маніфестація української спільноти Мілана та околиць для вшанування жертв Голодомору.

26 листопада (DUOMO DI MILANO)

13.00 – Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолить Високопреосвященніший Ахиєпископ Циріл Васіль, Секретар Конгрегації для Східних Церков, у співслужінні з  Преосвященним Владикою Діонісієм Ляховичем, Апостольським Візитатором для українців греко-католиків в Італії, та духовенством УГКЦ;

15.00 – Похід зі свічками для вшанування жертв Голодомору (від “Duomo di Milano” до “Chiesa di Santo Stefano Maggiore”, Piazza Santo Stefano 3).

За більш детальною інформацію про заходи звертатися за номером: +39 329 2068749 (о.Ігор Крупа, капелан Громади УГКЦ м. Мілана).

Організаторами заходу стали Українська Греко-Католицька Церква в Італії та Генеральне Консульство України в Мілані.

 

Посольство України в Білорусі рекомендує громадянам України перетинати білорусько-російський кордон тільки авіаційним транспортом.

Про це йдеться в повідомленні  прес-служби посольства.

“Росія, посилаючись на відсутність пунктів пропуску через російсько-білоруський державний кордон,  заборонила його перетинання громадянами третіх країн, крім громадян Російської Федерації та Республіки Білорусь, у тому числі членами дипломатичного і адміністративно-технічного персоналу дипломатичних представництв, консульських установ і представництв міжнародних організацій”, – йдеться у повідомленні.

Разом з тим МЗС Росії повідомило, що з 15 травня 2017 року російська сторона здійснює прикордонний контроль повітряних суден, які прибувають в РФ з території Білорусі, а також які повертаються у зворотньому напрямі.

“У цьому зв’язку усім громадянам третіх країн, включаючи членів дипломатичного і адміністративно-технічного персоналу дипломатичних представництв, консульських установ і представництв міжнародних організацій рекомендується для поїздок за вказаним маршрутом використовувати авіаційний транспорт”, – зазначили у посольстві.

За інформацією Міністерства закордонних справ Білорусі, з огляду на те, що між Республікою Білорусь та РФ відсутні чинні угоди про пункти пропуску, рішення про встановлення пунктів пропуску на білорусько-російській ділянці державного кордону не приймались, контроль на цій ділянці державного кордону Прикордонною службою Республіки Білорусь не здійснюється.

“У зв’язку з цим, Посольство України в Республіці  Білорусь  рекомендує українським громадянам утриматись від поїздок, пов’язаних з перетинанням білорусько-російського державного кордону, крім перетинання авіаційним транспортом. Ще раз привертаємо увагу громадян до існуючої небезпеки при плануванні поїздок до Російської Федерації, агресія якої проти України триває з 2014 року”, – додали у прес-службі.

 

У Німеччини немає юридичних підстав для відмови Польщі у виплаті репарацій.

Про це заявив лідер правлячої у Польщі партії “Право і Справедливість” (PiS) Ярослав Качинський, інформує “Польське радіо” – Укрінформ.

“Немає жодних юридичних підстав, аби Німеччина могла відмовити нам (у виплаті репарацій – ред.). Тут потрібно діяти послідовно, розділяючи всю справу на етапи”, – заявив Качинський в інтерв’ю тижневику “Sieci Prawdy”.

За його словами, триває парламентський етап, на якому ще не було офіційного звернення з боку держави до Німеччини.

“Але це процес, який розвиватиметься. У жодному випадку ми не маємо наміру від нього відмовлятися”, – констатував Качинський.

Він переконаний, що справу репарацій потрібно винести на міжнародний рівень.

“Справу потрібно старанно і дуже добре підготувати, треба зробити з неї міжнародну проблему, а пізніше перейти до більш конкретних дій”, – наголосив лідер PiS.

Він підкреслив, що потрібно підрахувати, яких матеріальних втрат завдано Польщі під час Другої світової війни. За його словами, усі втрати під час війни не можна зводити лише до трагедії єврейського народу.

“Ми не можемо погодитися, щоб усе зло і всі злочини Другої світової війни зводити лише до Голокосту”, – зазначив Качинський.

Як повідомляв Укрінформ, у серпні депутати PiS звернулися до аналітичного бюро Сейму Польщі з питанням, чи може зараз Польща вимагати від Німеччини сплати репарацій. Після цього глава польського уряду Беата Шидло зазначила, що Польща має право вимагати від Німеччини репарації за збитки, завдані під час Другої світової війни. Політики коаліції почали наголошувати, що репарації також потрібно вимагати і від Росії – ще одного агресора проти Польщі у вересні 1939 року.

 

Проблема забезпечення умов зберігання 2 тисяч експонатів Музею Революції гідності залишається актуальною.

На цьому наголосив під час брифінгу генеральний директор Національного меморіального комплексу Героїв Небесної сотні –  Музею Революції Гідності  Ігор Пошивайло, передає кореспондент Укрінформу.

“Створення музейного простору – важливий для нас елемент. В процесі – набуття музеєм тимчасового приміщення для персоналу. Сподіваюся, що наступного місяця ми матимемо простір для персоналу. Але питання для відповідного приміщення для фондосховища залишається відкритим. На жаль, питання щодо набуття музеєм тимчасового простору в Українському домі або в Жовтневому палаці досі не вирішене. Нам не вдалося за понад 1,5 року існування музею забезпечити схоронність колекції, так дбайливо зібраної активістами Майдану і групою “Музей Майдану” під час революційних подій і після них. І це своєрідний сигнал SOS нашої колекції, бо вона – в непристосованому приміщенні, не забезпеченому ні охороною, ні температурно-вологісним режимом, ні можливістю вивчати, обліковувати і надавати доступ до нашої колекції всім зацікавленим сторонам”, – підкреслив Пошивайло.

Незважаючи на це, зазначив він, формування збірки залишається пріоритетом, і колекція примножується.

“Ми маємо близько 2 тисяч експонатів. Але збирати їх дуже складно, оскільки є багато охочих передати свої колекції, але оскільки у нас проблема із збереженням, то багато людей згодні це зробити, коли вже буде музей і відповідні умови”, – сказав Пошивайло.

Він додав, що, хоч немає умов для опису і реєстру колекції, її облік здійснюється.

“Вже понад 500 експонатів обліковано і оцифорвано. Вона буде представлена на веб-сайті, де вже презентовано кілька предметів з історіями”, – поінформував гендиректор.

Водночас він нагадав, що 12 вересня Київрада виділила під Меморіальний комплекс спірну ділянку на Алеї Героїв Небесної сотні, нині оголошено конкурс на організатора та підрядчика проведення міжнародного конкурсу на проект щодо будівництва меморіально-музейного комплексу.

“Результати цього конкурсу мають бути оголошені наприкінці цього місяця або на початку наступного. Вони означать майбутній тимчасовий перехідний експозиційний простір, оскільки сама концепція, яка має увійти до конкурсного завдання, передбачає кілька черг будівництва музею. Перша – меморіальна, яку можна втілити досить швидко, протягом двох років. Довгострокова перспектива – завершення всього комплексу – це 5-7 років”, – повідомив Пошивайло.

 

Більше сотні об’єктів, що мають відношення до Революції гідності, нанесено на мапу України, водночас деякі з них безслідно зникають через неукладення відповідних угод між органами місцевої влади та власниками територій чи будівель.

На цьому наголосив під час брифінгу генеральний директор Національного меморіального комплексу Героїв Небесної сотні – Музею Революції гідності Ігор Пошивайло, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми локалізуємо місця пам’яті, меморіальні місця. На нашому веб-сайті є розділ, де створена мапа України і де вже понад 100 об’єктів, які мають стосунок до Революції гідності, – це вулиці, придорожні знаки, поховання… Ми заохочуємо повідомляти – і є спеціальна онлайн-форма, – що мало би бути внесено до цього переліку. Таким чином ми створимо єдину базу даних по місцях пам’яті Революції гідності”, – підкреслив Пошивайло.

Він додав, що працівники музею проводять польові дослідження, фотофіксацію, намагаються відстежувати, що відбувається на території, де відбувалася Революція гідності.

“Це великий виклик для нас, бо поки що ми не маємо до цієї території прямого юридично-правового відношення. Більшість нерухомих пам’яток належать іншим власникам. І 2 вересня ми всі були свідками ганебної, драматичної події, коли зникли графіті революції на Грушевського, 4. Це – результат того, що пам’ятки, ті, що залишилися, зберігаються в неналежному стані. Так само поза нашою волею відбулося знищення нерухомих пам’яток на Алеї Героїв Небесної сотні – це заштукатурені клумби, фасади Жовтневого палацу. За це відповідає, з одного боку, власник будівлі, з іншого – орган КМДА. Тобто орган, який контролює стан збереження пам’ятки місцевого значення, повинен укласти охоронні угоди з власниками будівель. На жаль, цього не було зроблено в Україні. Та пам’яткоохоронна документація нерухомих пам’яток, яку виготовляла група “Музей Майдану – Музей Свободи” ще в 2014 році, не з нашої вини не доведена до кінця”, – сказав Пошивайло.

За його словами, завершити цей процес є одним із стратегічних напрямків меморіального комплексу.

Гендиректор принагідно нагадав, що наказом №869 від 15 жовтня 2014 року Міністерство культури надало цим об’єктам статус місцевої пам’ятки, але контроль за виконанням наказу і збереженням цих пам’яток ніхто не здійснює.

 

З початку 2017 року в Україні близько 2,5 млн громадян отримали біометричні закордонні паспорти.

Про це в коментарі журналістам заявив прес-секретар ДП “Документ” Володимир Поліщук, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Від Нового року до теперішнього часу більш як 2,5 млн громадян зробили собі цей документ для виїзду за кордон”, – поінформував Поліщук.

За його словами, щодня в Україні заявки на отримання біометричних закордонних паспортів подає близько 20 тисяч громадян.

“Наразі ситуація з ажіотажем дещо поліпшилася, і черги стали менші”, – сказав Поліщук.

За його словами, у  Києві  у “найбільшому нашому центрі обслуговування громадян “Паспортний сервіс” в будні вже доволі спокійно, але є черги по суботах і неділях”.

 

Росія без сорому і жодних підстав звинувачує США в загибелі російського генерала в Сирії, а також у підтримці угруповань “Ісламської держави”.

Такий коментар розмістила в понеділок ввечері речниця Держдепартаменту США Хезер Науерт у відповідь на заяви з російського боку, передає власний кореспондент Укрінформу.

“Заяви про те, що США підтримують  ІДІЛ  або є причетними до загибелі російського командуючого, не мають жодних підстав. США та Коаліція переслідують єдину мету: поразку ІДІЛ”, – підкреслила представник зовнішньополітичного відомства США на офіційній твітер-сторінці.

Як повідомляв Укрінформ, російська сторона наприкінці минулого тижня  підтвердила загибель  від раптового мінометного обстрілу з боку ІДІЛ у Сирії генерал-лейтенанта Валерія Асапова.

При цьому у ЗМІ з’явилася інформація, що в 2016 році Асапов командував одним із армійських корпусів бойовиків так званої “ДНР”.

У понеділок заступник міністра закордонних справ РФ Сергій Рябков заявив, що загибель російського генерала в Сирії стала наслідком “лукавості американської політики” в боротьбі з тероризмом. При цьому він наголосив, що Вашингтон замість боротьби з ІДІЛ у Сирії має інші “політичні і геополітичні завдання”.

 

Влада КНР заблокувала роботу популярного мобільного мессенджера WhatsApp на території країни.

Як повідомляє  The New York Times, китайські користувачі зіткнулися з серйозними проблемами у роботі програми ще в неділю, 24 вересня – Укрінформ.

У той же час, існує ймовірність, що деякі користувачі як і раніше можуть користуватися WhatsApp.

Представник компанії Symbolic Software Надім Кобеіссі допустив, що в Китаї, можливо, розробили спеціальне програмне забезпечення для блокування роботи сервісу.

Наразі китайські користувачі не можуть обмінюватися через WhatsApp ні фото, ні відео, ні текстовими повідомленнями.

Раніше повідомлялося, що в липні в КНР частково заблокували WhatsApp, залишивши користувачам можливість обмінюватися тільки текстовими повідомленнями.

 

У столиці сформований єдиний колегіальний орган – Рада ветеранів АТО, який допоможе міській владі та ветеранським організаціям більш ефективно взаємодіяти у питаннях виділення землі, компенсацій, надання пільг для киян-учасників АТО.

Про це мер Києва Віталій Кличко  заявив  після ухвалення відповідного рішення – Укрінформ.

“Сьогодні у Києві більше 80 організацій учасників АТО. Тож ми ухвалили рішення сформувати єдиний колегіальний орган з ветеранів, з яким будемо вести діалог для вирішення всіх необхідних і важливих питань щодо виділення землі, компенсацій, надання пільг тощо. І створення Ради ветеранів АТО – це важливо для більш продуктивної і ефективної співпраці ветеранів і столичної влади”, – наголосив Кличко.

Він зазначив, що до Ради ветеранів АТО увійдуть 10 районних організацій ветеранів, міська і організації, які опікуються родинами загиблих. До цієї Ради можуть долучатися і інші учасники АТО.

“У 2014 році ми як міська влада почали співпрацю з бійцями-ветеранами 12 батальйону, які згодом створили у Києві 10 районних організацій і Київську міську спілку ветеранів АТО, – наголосив  Кличко. – Ми разом працювали над наданням соціальних гарантій для учасників АТО, разом запускали процедуру виділення земельних ділянок в Биківні. Міська влада завжди відкрита і ми співпрацюємо з усіх питань з ветеранами АТО, але для більш ефективної співпраці має бути один колегіальний орган, який говоритиме від імені усіх організацій”, – зауважив мер столиці.

Він нагадав, що влітку Київрада ухвалила рішення про створення Центру допомоги учасникам антитерористичної операції. Це структура, яка за принципом “єдиного вікна”, від імені міста, збиратиме і допомагатиме вирішити всі питання демобілізованих учасників АТО.

“І ветерани не витрачатимуть час та нерви, звертаючись до десятків різних служб. Установа також матиме два нових напрямки роботи. Це взаємодія з ветеранськими та волонтерськими організаціями та співпраця з іншими органами влади і місцевого самоврядування”, – розповів Віталій Кличко.

Він також подякував усім присутнім героям, учасникам АТО за їх патріотизм, мужність і силу духу: “Зі свого боку, столична влада робить усе можливе, аби надати соціальні гарантії для наших військових, а також підтримує сім’ї загиблих в АТО киян. І надалі ми будемо робити все, щоби ефективно вирішувати всі проблемні питання учасників АТО”.

 

Українські рятувальники беруть участь у масштабних польових навчаннях “Боснія і Герцеговина 2017” разом із рятувальними командами із 34-х країн-членів НАТО та країн-партнерів.

Про це повідомляє  прес-служба  Державної служби з надзвичайних ситуацій – Укрінформ.

“25 вересня у місті Тузла відбулася церемонія відкриття масштабних польових навчань “Боснія і Герцеговина 2017”, організованих Євроатлантичним координаційним центром реагування на катастрофи (EADRCC) та Міністерством безпеки Боснії і Герцеговини”, – інформує прес-служба.

Всього у навчаннях, що проходитимуть 25-29 вересня, беруть участь понад 1200 учасників із 34-х країн-членів НАТО та країн-партнерів.

“Всього у навчаннях візьмуть участь рятувальні команди з 19 країн-членів Альянсу та країн-партнерів з потенціалом реагування на  катастрофи. Крім того, ще 15 країн делегували своїх представників та тренувальний персонал для участі у заході в якості спостерігачів”, – зазначається в повідомленні.

За задумом навчань, командам-учасницям необхідно відпрацювати сценарій ліквідації надзвичайної ситуації, спричиненої повінню та землетрусом і пов’язаної з характерними для Боснії і Герцеговини геологічними та екологічними проблемами.

У складі української команди 31 рятувальник, а саме: 27 осіб із пошуково-рятувальної групи, 3 фахівці із групи керівництва навчань та 1 наглядач в особі директора департаменту реагування на надзвичайні ситуації ДСНС України Володимира Демчука. Крім того, до Боснії і Герцеговини від української сторони прибули також 9 одиниць автомобільної техніки.

 

Україні вдалося домовитися із Канадою про надання допомоги у запуску Поліцейської академії.

Про це за підсумками візиту до Канади розповів кореспондентові Укрінформу державний секретар МВС Олексій Тахтай.

«Ми домовилися із керівництвом Національного коледжу поліції Канади про надання нам методологічної допомоги у формуванні нашої Поліцейської академії. Це дуже важливо, адже ті форми і методи навчання, які використовуються в Україні– не відповідають вимогам сьогодення», – сказав Тахтай.

За його словами, Канада передасть Україні свій досвід стосовно того, «як і що викладати, яка структура освітнього процесу, які традиції, яким чином загартовується дух рекрутів».

«Це – комплекс практичних дій, які треба не лише прописати на папері, а реально запустити, аби вони працювали і виховували нових поліцейських», – зауважив державний секретар.

Він додав, що основною метою поїздки, під час якої делегації МВС вдалося відвідати Оттаву, Торонто та Реджайну, було ознайомлення із поліцейською освітою в Канаді.

«Ми побачили яскраві приклади того, до чого самі прагнемо», – зазначив Тахтай.

При цьому він наголосив, що Україна візьме за приклад канадську систему поліцейської освіти, однак адаптує її до українських реалій.

«Зробити повну репліку неможливо. Ми вивчаємо найкращі світові досвіди і робимо свою модель, яка, одначе, буде схожа на канадську», – запевнив він.

Разом із державним секретарем МВС, у Канаді з тижневим візитом перебував начальник Національної поліції України Сергій Князєв, його заступник Костянтин Бушуєв, в.о. директора Поліцейської академії України Ірина Зелена та інші посадовці системи МВС.

Як повідомлялося, 5 липня голова Національної поліції Сергій Князєв підписав наказ про створення Поліцейської академії. Перший набір буде 500 поліцейських, а в подальшому планується прийняти до Академії 1000 – 1200 курсантів.

 

Українська стрічка «Будинок “Слово”» побореться за звання найкращого документального фільму 33-го Варшавського міжнародного кінофестивалю.

Про це  повідомляє  прес-служба Держкіно, за допомогою якого створкено фільм – Укрінформ.

“Один із найпрестижніших кінофестивалів світу – Варшавський міжнародний кінофестиваль – має статус фестивалю класу «А» і пройде цьогоріч з 13 по 22 жовтня. Документальний фільм «Будинок “Слово”» Тараса Томенка став одним із 15-ти відібраних до участі в конкурсі”, – ідеться в повідомленні.

Як зазначається, картина розкриває одну із найдраматичніших сторінок історії України – винищення української інтелігенції, спеціально зібраної під одним дахом будинку письменників «Слово». Це історія про те, як рай обертається на пекло, як система ламає художника.

Проект фільму став одним із переможців сьомого конкурсного відбору Держкіно, отримавши державну фінансову підтримку розміром 800 тис. грн. Загальна вартість виробництва стрічки становить 1,2 млн грн. Стрічка створювалася компанією «FRESH PRODUCTION GROUP». Продюсери фільму – Олег Щербина та Юлія Чернявська, автори сценарію – Любов Якимчук, Ярина Цимбал і Тарас Томенко.

За словами голови Держкіно Пилипа Іллєнка, автори провели грандіозну роботу з архівами (багато матеріалів будуть оприлюднені вперше), а також органічно поєднали їх із кадрами сучасності, запропонувавши одночасно цікаве історичне дослідження та майстерне художнє висловлювання.

На кінофестивалі у Варшаві відбудеться світова прем’єра картини. Українська прем’єра запланована на 27 жовтня у Харкові. З листопада картину можна буде побачити і в інших містах України.

 

Скарбничка збірної України поповнилася третьою нагородою на ІІІ Іграх нескорених (Invictus Games) в Торонто (Канада).

Володарем “срібла” став 29-річний офіцер Національної поліції України Олександр Ткаченко з Чернігова, повідомляє Укрінформ.

Ткаченко посів друге місце у бігу на 400 метрів, подолавши дистанцію за 54,54 секунди. “Золото” у цьому виді виграв австралієць Кріс Лейн (53,90), “бронзу” – Дан Кроуфорд із Нової Зеландії (55,08).

Це третя медаль “синьо-жовтих” у Торонто. Золоту нагороду у бігу на 1500 метрів виборов військовослужбовець Міністерства оборони України киянин Олег Зімніков, бронзова медаль у штовханні ядра в активі офіцера Національної поліції Сергія Торчинського з Луцька.

Нинішні змагання триватимуть до 30 вересня.

Зазначимо, що Ігри нескорених є аналогом Паралімпійських ігор для військовослужбовців, які отримали поранення чи захворювання під час або внаслідок виконання службового обов’язку.

 

Кам’янець-Подільський упродовж трьох днів, 25-27 вересня, святкуватиме Всесвітній день туризму, проводячи заходи за п’ятьма тематичними напрямками: «пізнаємо», «смакуємо», «відпочиваємо», «драйвуємо», «святкуємо».

Цьогоріч відзначення вперше спрямоване не тільки на тих, хто працює у цій сфері, але й на потенційних туристів – як іногородніх, так і кам’янчан,  повідомляє  прес-служба Кам’янець-Подільської міської ради – Укрінформ.

Зокрема, напрям «пізнаємо» передбачає екскурсії та прогулянки різними історичними локаціями міста, лекції, майстер-класи, «смакуємо» – презентації страв від шеф-поварів популярних ресторацій. Тему «Відпочиваємо» наповнить презентація комплексного обслуговування конференц-сервісу на базі готелю «7 днів» і костюмована прогулянка Старим містом. «Драйвуємо» – це можливість спробувати свої сили в альпін-парку, на тролейній переправі, відвідати парк мініатюр «Замки України».

Крім того, буде проведено конкурсу на кращий сувенір міста 2017 року, урочисте нагородження кращих працівників туризму, презентація проекту «Рекомендуємо екскурсовода».

У міськраді зазначають, що участь у кожному заході – безкоштовна, але вимагає реєстрації. Також одна з умов відвідування всіх зазначених подій – розміщення у соцмережах фото з хештегами на зразок #пізнаємовкамянціподільському чи #драйвуємовкамянціподільському

 

На Прикарпатті після втручання Національної ради з питань телебачення і радіомовлення припинено показ у готелі «Зорепад» обмежених для ретрансляції в Україні російських телевізійних каналів.

Про це повідомляє  прес-служба  Нацради – Укрінформ.

«За результатами роз’яснювальної бесіди представника Національної ради в Івано-Франківській області із власницею готелю «Зорепад», що у селищі Заболотові Снятинського району Івано-Франківської області, показ у цьому закладі обмежених для ретрансляції в Україні російських телевізійних каналів припинено», – йдеться у повідомленні.

У прес-службі регулятора уточнюють, що 21 вересня до представника Національної ради в Івано-Франківській області надійшла скарга від жителя Києва, який наприкінці вересня зупинявся в готелі, про те, що в його номерах є можливість дивитися російські телеканали «НТВ», «Первый канал. Всемирная сеть», «РТР-Планета», «Россия-24», Russia Today. Ці канали поширювалися із супутника.

Після розмови із власницею готелю нею була дана вказівка адміністрації закладу унеможливити прийом зазначених російських програм.

На сайті  Нацради  при цьому зазначається, що це вже другий за останній час випадок із припинення показу в готельних закладах на Івано-Франківщині програм російських телеканалів.

 

Європейський Союз назвав ключові умови для створення повноцінного газового хабу в Україні.

Про це  повідомив  директор департаменту нафтогазового комплексу Міненерговугілля Олександр Лісніченко за результатами XXII газового форуму у м. Любляна (Республіка Словенія), пише прес-служба Міненерговугілля – Укрінформ.

За словами Лісніченка, Європа очікує від України демонополізації ринку, запуску нового оператора ГТС, приросту видобутку, переносу точки прийому російського  газу  на східний кордон, розширення коридору «північ-південь» та залучення інтернаціональних операторів до управління вітчизняною ГТС для створення в Україні повноцінного газового хабу.

ЄС та СЕС висловили думку, що проект «Північний потік» створює монопольне утворення, яке потребує жорсткого регулювання, оскільки воно знижує конкуренцію. Європейці переконані, що транзит газу має бути збережений через Україну.

Крім того, на форумі було відзначено зусилля України з реформування газового сектору. За оцінкою СЕС та ЄС, Україна найшвидше за всіх у ЄС реформує газовий сектор.