Потрібно системно підходити до питання повернення Криму – Микола Голомша

3 роки ago Інформ центр 0

Голова Політичної Партії «ПАТРІОТ» Микола Голомша в ефірі Radio Hayat проаналізував ситуацію в Україні з точки зору закону і політики, розповів про свій життєвий шлях та ідеологію Партії «ПАТРІОТ», а також зупинився на питанні Криму.

«Ідеологія Партії «ПАТРІОТ» дуже проста. Це – людиноцентризм, підтримка простого українця і формування для людини середовища життя», – зазначив лідер ПАТРІОТІВ.

Відповідаючи на питання журналіста щодо законності референдуму в Криму, Микола Голомша нагадав слухачам, що вибори в АРК готувались представниками РФ.

«Це був фейковий референдум без будь-якого чіткого обліку голосів. Вибори були проведені всупереч Конституції України. Правоохоронні органи в той час бездіяли, а близько 60% наших військових діяли разом з росіянами… Сьогодні Крим перебуває в ізоляції завдяки протизаконним діям керівництва РФ. Ми зобов’язані максимально швидко розслідувати кримінальне провадження щодо тих подій і показати світу результат розслідування», – зазначив М. Голомша.

Щодо презентованої недавно книги Миколи Голомші «Майданна Україна. Майдан як явище і процес», автор наголосив, що в ній зібрані різновекторні статті «для свідомого українця». В книзі – аналіз зовнішньо-політичного вектору країни, її внутрішній стан, а також бачення сьогодення держави з певними рекомендаціями, які можуть бути враховані владою, щоб врегулювати ті чи інші події, відносини чи процес.

«Пишучи цю книгу, я виходив з того, що ми повинні об’єднатись в єдиний кулак. Сьогодні Росія веде проти нас брутальну інформаційну політику, яка фактично не залишає шансів, крім як об’єднуватись всьому українству», – наголосив М. Голомша.

Щодо виховання молодого покоління, то голова Партії повідомив, що ПАТРІОТИ «ратують за скаутську систему виховання. Це – система виживання».

Зупинився Микола Голомша і на не доведенні до суду «справи Майдану».

«Довести справу Майдану до кінця – це наш життєвий обов’язок. Я дуже шкодую, що так довго розслідуються ці справи. Якщо взяти Нюрнбергский процес, який був після перемоги у 1945 році, то він тривав всього рік з зайвим. І було встановлено та притягнуто до відповідальності винних. Я думаю, що в теперішній час комунікацій треба розслідувати такі справи значно вправніше. А що у нас відбулося? Зміна одного прокурора на іншого, на третього, на четвертого. І звісно, що кожний, хто приходив, змінював так звані команди. Я це не сприймаю і вважаю, що керівник повинен працювати з будь-яким колективом. Якщо взяти, наприклад, Ізраїль, то там в міністерство керівник не має права провести більше 10 чоловік, тому що має зберігатись професійний сегмент… Мені здається, що пора ставати професійною країною, яка б зберігала і виховувала відповідних фахівців. При такому стані справ, який маємо сьогодні, ми далеко не дійдем. Що зараз робиться в правоохоронній системі? Проходять конкурси. Кого призначають? Не фахівців. Кажуть, це робиться тому, щоб кандидат на посаду не був людиною системи і був хорошою людиною. То куди ж ми так дійдем? Це як в 1917 р., коли до влади прийшли ті, що років 20 спочатку наздоганяли, що вже давно треба було забути. В країні повинен працювати професійний сегмент», – наголосив правник.

Щодо справи екс-президента України Віктора Януковича, Микола Голомша зазначив, що в ній з самого початку була перспектива і справа давно мала бути в суді.

«Вся картина Майдану Гідності була на вістрі операторів. Вони демонстрували все в режимі онлайн, в тому числі поведінку кожного високопосадовця. Наслідки від застосування сили всім відомі… Але те, що було зумовлено частою зміною генеральних прокурорів, – це на плечах того, хто їх призначав і хто організовує такі розслідування. За все треба відповідати», – наголосив Голомша.

Щодо повернення Криму, ПАТРІОТ зазначив, що Україна повинна кожного дня системно та послідовно йти до цілі повернення Криму.

«Я дуже шкодую, що зараз виносять на голосування закон про вибори на окупованих територіях. Цей закон, який приймається про деокупацію, він не торкається Криму. Але ж це ганьба для тих ініціаторів закону, які забули за кримчан! Забули про те, шо ми повинні цей закон розглядати як єдине ціле, не розділяючи проблеми, що вони буцімто є лише на сході, а в Криму уже відтяпали нашу територію. Я вважаю, що треба вживати заходів цивільно-правового характеру і ставити в міжнародних судах питання про цивільно-правову відповідальність щодо повернення Криму. При тому, використовуючи ті кримінальні провадження, які фактично розслідуються, і в ході розслідування показувати усі безчинства терористичної машини путінського режиму, яка чавить усіх національно свідомих людей, кримсько-татарський народ, безпідставно порушує справи проти людей, арештовує їх, вбиває, і за все це не несе ніякої відповідальності! Мені здається, що треба ініціювати відповідальність за геноцид, тому що знищуються люди вже за етнічними ознаками», – обурений Микола Голомша.

Крім того, за переконанням лідера ПАТРІОТІВ, «влада повинна ініціювати створення на міжнародному рівні відповідної асоціації, яка б мала отримати від європейської спільноти, Європарламенту реальний захист, та мала б  можливість досліджувати на окупованих територіях дотримання прав людини, мати інформацію про людей, які вивезені звідти чи ув’язнені у протиправний спосіб».

«Така спільнота повинна була б мати напрацювання і доповідати світовому співтовариству про порушення прав людини на окупованих територіях. Мало створювати консультативні пункти, приймати заяви. Потрібно системно підходити до питання повернення Криму», – наголосив Микола Голомша.

Микола Голомша – експерт в області політики і права в ефірі "Анатомія життя з Оксаною Бєляковою" говоримо про ситуацію в Україні з точки зору закону і політики.#law #politics #ukraine #політика #закон #право #lex

Опубліковано Radio Hayat 18 вересня 2017 р.

Прес-служба