Підбірка актуальних новин за 19 вересня

2 роки ago Інформ центр 0

Світові варто пам’ятати, що Росія чинить в Україні не менш жахливі речі, ніж відбуваються у Сирії та Північній Кореї.

Про це під час свого виступу на Генеральній асамблеї ООН заявила президент Литви Даля Грібаускайте, передає кореспондент Укрінформу.

«Увага світу нині прикута до Північної Кореї та Сирії, але ті самі методи шантажу, погроз та агресії застосовуються Росією в Україні та вздовж східного кордону НАТО», – сказала Грібаускайте.

Вона звернула увагу на порушення Росією як постійним членом Радбезу ООН своїх зобов’язань з підтримки миру у світі. «Незважаючи на особливу відповідальність Росії із підтримки миру у світі як постійного члена Ради безпеки ООН, вона порушила Статут ООН, напавши на  Грузію, незаконно анексувавши Крим та беручи безпосередню участь у війні на сході України», – наголосила президент Литви.

Грібаускайте згадала і про енергетичний шантаж, який є «улюбленою зброєю РФ». «У Білорусі, всього за 40 км від столиці Литви, Росія будує небезпечну Островецьку АЕС, яка є геополітичною зброєю, що не відповідає базовим міжнародним ядерним стандартам», – зазначила вона.

Президент Литви закликала міжнародну спільноту об’єднатися й дати відсіч глобальним агресорам. «Агресія нікого не може зробити сильнішим. Вона не може нікому принести жодної краплі поваги. Єдине, що дасть агресія, – це презирство, сором та засудження. Міжнародна спільнота повинна взяти на себе частину відповідальності. Ми не можемо дозволити страху перемогти, закривши очі на дії порушників, оскільки це лише заохотить їх», – підсумувала глава Литви.

 

Польща закликає міжнародне співтовариство не визнавати доконаними факти того, що в Україні та Грузії було здійснено в результаті збройної агресії.

У цих країнах відбулося фундаментальне порушення принципів ООН – недоторканість кордонів і поваги до суверенітету, заявив під час 72-ї Генасамблеї ООН в Нью-Йорку президент Польщі Анджей Дуда, передає кореспондент Укрінформу.

“Польща рішуче закликає міжнародну спільноту не визнавати фактичного стану, який виник в результаті агресивної політики (Росії, – ред.). Польща хоче приєднатися до формування міжнародного ладу, що спиратиметься на принципи політичної суверенності та територіальної цілісності”,- заявив Дуда.

Він підкреслив, що упродовж 10-ти років у Грузії та трьох років в Україні світ є свідком порушень фундаментальних принципів ООН, зокрема, “недоторканості кордонів, поваги до суверенітету і відмови від військової сили для вирішення конфліктів”.

“На нашу думку, безумовна повага до міжнародного права є абсолютною підставою для стабільного, передбачуваного і мирного формування відносин між країнами та забезпечення врівноваженого розвитку”,- зазначив президент Польщі.

Дуда наголосив, що Польща, як непостійний член Радбезу ООН в 2018-2019 роках, наполягатиме, аби усі суперечки і конфлікти розв’язувалися за принципом “мирного вирішення”.

“Ми (Польща) йдемо до Радбезу з цінностями, які для мого народу особливо важливі. Насамперед, йдеться про повагу до непорушного права кожного народу до суверенності та свободи. Ми йдемо до Радбезу з переконанням, що міжнародне право є єдиним ефективним механізмом збереження мирних відносин між народами. Свобода є синонімом миру, а поневолення – джерелом війни”, – підкреслив польський лідер.

 

 

Сучасний світ потребує наявності у всіх користувачів Інтернету посвідчення, що дозволить проводити їх ідентифікацію.

Про це у своєму виступі на Генеральній асамблеї ООН у Нью-Йорку заявила президент Естонії Керсті Кальюлайд, передає кореспондент Укрінформу.

«У аналоговому світі легко ідентифікувати себе навіть тим, кого ви не знаєте, оскільки держави видають своїм громадянам паспорти. Подібна ідентифікація потрібна для цифрового світу, однак дуже мало країн пропонують механізм безпечної ідентифікації», – сказала Кальюлайд.

Вона закликала світ змінити це і розробити новітні методи ідентифікації.

«Уряди мають дати таку можливість своєму народу, аби захистити його і дозволити безпечно проводити операції та комунікувати онлайн», – зазначила президент Естонії.

За її словами, це допоможе підвищити ефективність роботи у тому числі і громадянського суспільства.

«Покращене цифровізацією громадянське суспільство функціонує краще, якщо держави надають своїм громадян можливість вести безпечну онлайн комунікацію», – заявила Кальюлайд.

На переконання президента Естонії, виклики цифрового світу також примушують переосмислити застосування сучасних законів до кіберпростору.

«Нам слід продовжувати аналізувати те, як міжнародні закони застосовуються до комп’ютерного світу, особливо стосовно контрзаходів, потенційного застосування права на самозахист та Міжнародного гуманітарного права», – підсумувала вона.

 

Сполучені Штати виступили в ООН із закликом викрити та притягнути до відповідальності країни, що підтримують та дають прихисток терористичним організаціям, які планують і здійснюють напади на мирних людей.

З такою заявою виступив у вівторок на Генасамблеї ООН президент США Дональд Трамп, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Ми живемо в часи надзвичайних можливостей… але кожен день також стає новинами про дедалі більшу небезпеку, яка загрожує всьому, що ми цінуємо”, – заявив американський лідер.

Він підкреслив, що терористи й екстремісти “об’єднали зусилля й поширилися” по всіх регіонах планети. “Злочинні режими, представлені в цій залі, не тільки підтримують терористів, а й загрожують іншим та їхнім власним народам найбільш руйнівною зброєю, відомою людям”, – продовжив  Трамп.

У цьому зв’язку він заявив: “Настав час викрити та притягнути до відповідальним країни, які підтримують та фінансують такі терористичні групи, як Аль-Каїда, Хезболла, Талібан та інші, що вбивають невинних людей”.

Глава Білого дому підкреслив, що США й союзники працюють разом на Близькому Сході, щоб “розчавити терористів-лузерів і покласти край виникненню безпечних місць, які вони використовують для нападу на всі наші країни”.

 

У світі нині накопичилося багато проблем, які потребують реагування Організації Об’єднаних Націй з метою відновлення довіри громадян.

Про це заявив генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш, у своїй щорічній доповіді про діяльність організації на 72-й сесії Генеральної асамблеї ООН у вівторок у Нью-Йорку, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

«Ми – народи та об’єднані нації – стоїмо перед величезними викликами. Наш світ – у біді. Люди страждають та незадоволені», – сказав генсек ООН.

Він зазначив, що нині головними проблемами у світі є зростання небезпек, нестабільність, міграція, тероризм та кліматичні зміни.

«Суспільства розділені, політичні сили поляризовані», – переконаний Гутерреш.

Водночас він висловив упевненість, що спільними зусиллями у світі можна побудувати мир та відновити довіру.

«Наступного року я маю намір скликати перше засідання антитерористичного агентства на рівні країн-членів, щоб сформувати новий вимір партнерства у протидії тероризму», – сказав глава ООН.

Він наголосив, що недостатньо боротися з тероризмом безпосередньо на місцях, а треба блокувати джерела радикалізації.

Зазначимо, що головою 72-ї сесії Генасамблеї ООН обрано міністра закордонних справ Словаччини Мирослава Лайчака.

 

Макрон в ООН: необхідно забезпечити ефективне припинення вогню в Україні

Необхідно забезпечити ефективне припинення вогню в Україні, необхідно виконувати взяті на себе зобов’язання. Про це президент Франції Еммануель Макрон заявив під час виступу на 72-й сесії Генеральної асамблеї ООН, передає  УНН.

“Ми маємо постійно виконувати взяті на себе зобов’язання і забезпечити ефективне припинення вогню в Україні”, – наголосив Макрон.

Він також додав, що сторони конфлікту на Донбасі мають дотримуватись міжнародного права і зрештою вийти на закінчення конфлікту.

Нагадаємо, Президент США Дональд  Трамп закликав протистояти загрозам суверенітету України та інших держав.

 

Ядерна угода з Іраном була дуже однобокою і не виконує своєї ролі, тому може бути переглянута.

Про це під час свого виступу на Генеральній асамблеї ООН заявив президент США Дональд Трамп, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми не можемо дозволити кривавому режиму продовжувати свої дестабілізуючі дії, при цьому ще й створюючи небезпечні ракети, і не можемо дотримуватися угоди, яка надає прикриття для очевидної розробки ядерної програми. Угода з Іраном є одним із найгірших та найбільш однобоких договорів, які коли-небудь укладали США. Чесно кажучи, ця угода є соромом для США, і я не думаю, що в ній поставлено крапку, повірте», – сказав Трамп.

Він закликав міжнародну спільноту приєднатися до США в засудженні ворожих дій Ірану. «Настав час усьому світові приєднатися до нас у вимаганні від уряду Ірану припинити прагнення до смерті й руйнувань. Настав час режиму звільнити всіх американців та громадян інших держав, незаконно затриманих. Та перш за все уряд Ірану повинен припинити підтримку терористів, почати служити власному народові й поважати суверенітет своїх сусідів», – наголосив президент США.

Трамп звинуватив  Іран  у підтримці диктатури Башара аль-Асада, розпалюванні громадянської війни у Ємені та фінансуванні Хезболли й інших терористичних організацій. «Уряд Ірану прикриває корумповану диктатуру фальшивим образом демократії. Він перетворив заможну державу з багатої на історію та культуру на економічно виснажену країну-вигнанця, головними експортом якої є насильство, кровопролиття й хаос», – зазначив президент США.

 

Трамп засудив авторитарні країни

Президент США Дональд Трамп під час засідання генеральної асамблеї ООН засудив авторитарні країни, які прагнуть звести до нуля цінності і альянси, які не допускали конфліктів, і вели світ у напрямку свободи, передає  УНН.

“Неурядові режими, не тільки підтримують терористів, вони загрожують іншим країнам, власному населенню найбільш руйнівними видами озброєння, які відомі людству. Авторитарна влада прагне звести до нуля цінності і альянси, які не допускали конфліктів, і вели світ у напрямку свободи з Другої світової війни”, – зазначив Д.Трамп.

Президент США закликав країни ООН діяти спільно і дружно в боротьбі з режимами, які загрожують безпеці інших націй.

“Лихо нашого світу на сьогоднішній день – це невелика група неурядових режимів, яка порушує кожен принцип, на якому тримається ООН … Якщо народи і країни будуть сторонніми спостерігачами історії, руйнівні сили лише набиратимуть могутність”, – додав він.

Нагадаємо, президент США Дональд Трамп  закликав відкидати загрози суверенітету України  та інших держав.

 

Президент США Дональд Трамп виступив із закликом до ООН припинити загрози суверенітету держав у світі та відстоювати повагу до державних кордонів, згадавши при цьому ситуацію в Україні, яка потерпає від російської агресії.

Про це він заявив під час промови на відкритті загальнополітичних дебатів в рамках 72 сесії Генеральної асамблеї ООН, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Необхідно огороджувати свої країни, їх інтереси і майбутнє, необхідно відкидати загрози суверенітету, починаючи від України, й до Південно-Китайського моря. Ми повинні відстоювати повагу до кордонів та повагу до культури, а також мирну взаємодію”, – заявив американський лідер.

У цьому зв’язку він звернувся до лідерів держав, представлених на Генасамблеї, виконувати свої зобов’язання перед своїми народами.

“Як і задумували засновники Об’єднаних Націй, потрібно діяти спільно, боротися з тими, хто загрожує нам хаосом, безладами й терором”, – підкреслив  Трамп.

Як повідомляв Укрінформ, у вівторок в штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку стартували загальнополітичні дебати за участю глав держав та урядів понад 120 держав.

 

Сполучені Штати виступили в ООН із закликом викрити та притягнути до відповідальності країни, що підтримують та дають прихисток терористичним організаціям, які планують і здійснюють напади на мирних людей.

З такою заявою виступив у вівторок на Генасамблеї ООН президент США Дональд Трамп, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Ми живемо в часи надзвичайних можливостей… але кожен день також стає новинами про дедалі більшу небезпеку, яка загрожує всьому, що ми цінуємо”, – заявив американський лідер.

Він підкреслив, що терористи й екстремісти “об’єднали зусилля й поширилися” по всіх регіонах планети. “Злочинні режими, представлені в цій залі, не тільки підтримують терористів, а й загрожують іншим та їхнім власним народам найбільш руйнівною зброєю, відомою людям”, – продовжив  Трамп.

У цьому зв’язку він заявив: “Настав час викрити та притягнути до відповідальним країни, які підтримують та фінансують такі терористичні групи, як Аль-Каїда, Хезболла, Талібан та інші, що вбивають невинних людей”.

Глава Білого дому підкреслив, що США й союзники працюють разом на Близькому Сході, щоб “розчавити терористів-лузерів і покласти край виникненню безпечних місць, які вони використовують для нападу на всі наші країни”.

 

Сенат США проголосував за заборону федеральним установам використовувати продукцію російської компанії “Лабораторія Касперського”.

Про це повідомляє  Reuters – Укрінформ.

“Сенат США в понеділок проголосував за заборону використання федеральним урядом продукції фірми з комп’ютерної безпеки  “Лабораторія Касперського”, яка базується в Москві, посилаючись на те, що компанія може бути пішаком Кремля та становить загрозу національній безпеці”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, ця поправка була внесена до оборонного бюджету США на наступний рік.

Документ закріплює та розширює рішення адміністрації Дональда Трампа, яка минулого тижня наказала усім цивільним держустановам протягом трьох місяців видалити софт “Касперського” зі своїх інформаційних мереж, пише агентство.

Повідомляється, що за поправку також повинна проголосувати Палата представників США. У Сенаті сподіваються, що вона отримає там підтримку.

“Лабораторія Касперського”, яка має близько 400 мільйонів клієнтів у всьому світі, заперечує звинувачення у шпигуванні на користь Кремля.

Раніше повідомлялося, що  керівник російської компанії “Лабораторія Касперського” запрошений на слухання до Комітету Палати  представників США з питань науки, космосу й технологій щодо можливості використання його антивірусів російськими спецслужбами.

 

Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ збільшить до березня 2018 року кількість своїх спостерігачів на місцях до 800 осіб.

Про це заявив під час круглого столу в Києві перший заступник керівника  СММ ОБСЄ Александр Хуг, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Що стосується діяльності СММ, фактом залишається те, що ми продовжуватимемо збільшувати кількість спостерігачів. І наша мета до кінця строку дії нашого мандату, який завершується у березні наступного року, збільшити загальну кількість спостерігачів, які працюватимуть на місцях, до 800 осіб», – сказав він.

Водночас Хуг підкреслив, що сторони-підписанти Мінських домовленостей мають забезпечити безпеку міжнародних спостерігачів.

 

У другому етапі стратегічного командно-штабного навчання ЗС Російської Федерації та Республіки Білорусь «Запад-2017» бере участь 120 тис. осіб. Навчання проходять на шести полігонах, що дозволяє приховати реальний масштаб залучених сил.

Про це йдеться у повідомленні на  сайті  Ради національної безпеки й оборони – Укрінформ.

“Активна фаза цього навчання проводиться одночасно на шести військових полігонах Російської Федерації та п’яти військових полігонах Республіки Білорусь, що дозволяє приховати реальний масштаб залучення до нього військ (сил), який значно перевищує офіційно анонсований. Станом на 19 вересня 2017 року реальна чисельність учасників усіх заходів, які проводилися в рамках  «Запад-2017», оцінюється у 120 тис. осіб, понад 10 тис. од. бойової техніки, близько 100 літальних апаратів та близько 40 кораблів/підводних човнів різного класу”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що найбільші за обсягом військові маневри сплановані на 18-20 вересня 2017 року на території Російської Федерації – на 33-му загальновійськовому полігоні Західного ВО «Луга» у Ленінградській області, полігоні 336-ї бригади морської піхоти берегових військ Балтійського флоту «Хмелевка» та загальновійськовому полігоні «Павенково» Балтійського флоту у Калінінградській області, а також 714-му полігоні повітряно-десантних військ «Красные Струги» у Псковській області.

На території Республіки Білорусь навчання пройдуть на 227-му загальновійськовому полігоні «Борисівський» (Мінська обл.) та полігоні «Брестський» 38-ї ОДШБР сил спеціальних операцій.

Передбачалося, що під час фінальної частини навчань президенти Російської Федерації та Республіки Білорусь спільно відвідають один із полігонів на території Росії. Однак, як зазначається в повідомленні, унаслідок зростання протестних настроїв у Білорусі, пов’язаних із проведенням навчань «Запад-2017», та через зухвалу поведінку російських військовослужбовців по відношенню до громадян Білорусі, президент Олександр Лукашенко скасував свою поїздку до Росії та прийняв рішення спостерігати за навчанням виключно на полігоні у Білорусі.

Таким чином, 18 вересня 2017 року на 33-му загальновійськовому полігоні Західного ВО «Луга» у Ленінградській області для вищого військово-політичного керівництва РФ (президент В. Путін, міністр оборони С. Шойгу, начальник ГШ генерал армії В. Герасимов) було продемонстровано показовий тактичний епізод ведення маневреної оборони та перехід у наступ. До участі в ньому залучалися підрозділи 25-ї ОМСБР (Владимирський Лагер, Псковська обл.), 138-ї ОМСБР (Камєнка, Ленінградська обл.) зі складу 6-ї загальновійськової армії (Санкт-Петербург) та 2-ї МСД (Калінінець) зі складу 1-ї танкової армії (Одинцово, Московська обл.), підрозділи ракетних військ і артилерії, ППО, ПДВ, оперативно-тактичної та армійської авіації Західного ВО.

 

Російські військові спростували повідомлення про те, що в ході навчань “Запад-2017” стався інцидент з мимовільним пуском ракети “повітря-земля” з вертольота Ка-52 по глядачах.

Про це повідомляє російський  Інтерфакс – Укрінформ.

“18 вересня у рамках розіграшу епізоду практичних дій спільного стратегічного навчання “Запад-2017″ жодних інцидентів, пов’язаних з роботою армійської авіації, не було”, – заявили у вівторок в прес-службі Західного військового округу.

“Усі повідомлення в соціальних мережах про залпи по натовпу журналістів, велику кількість тяжкопоранених – навмисна провокація або чиясь персональна дурість”, – повідомили в окрузі.

Військові твердять, що на відеокадрах у соціальних мережах зафіксований інший випадок – тоді екіпажі вертольотів у рамках льотно-тактичного навчання відпрацьовували вправу з ураження наземних цілей.

“Системою наведення одного з вертольотів було здійснено помилкове захоплення цілі. В результаті влучення некерованої ракети отримав пошкодження один з вантажних автомобілів без людей”, – повідомили в окрузі.

У Західному військовому окрузі також стверджують, що за епізодом навчання “Запад-2017” 18 вересня “спостерігали сотні російських та іноземних журналістів, а також військові аташе з більш як 50 держав”.

Раніше деякі ЗМІ повідомили, що на черговому етапі російсько-білоруських навчань  “Запад-2017”  на полігоні “Лузький” під Санкт-Петербургом стався мимовільний пуск ракет класу “повітря-земля” з вертольота Ка-52. Повідомлялося, що бойові снаряди влучили в місцевість, де знаходилися глядачі. Портал 66.ru повідомив з посиланням на джерело, що двоє людей отримали важкі травми. При цьому точну дату, коли сталася НП, видання не називало.

 

Під час військових навчань «Запад-2017» Росія відпрацьовує наступальні операції на своїх західних сусідів.

Про це під час свого виступу на Генеральній асамблеї ООН у Нью-Йорку зазначила президент Литви Даля Грібаускайте, передає кореспондент Укрінформу.

«У той час, як ми говоримо, близько сотні тисяч російських військових беруть участь у наступальних військових навчаннях «Запад-2017», що проходять на кордоні з країнами Балтики, Польщею та навіть у Арктиці. Кремль відпрацьовує агресивні сценарії дій проти своїх сусідів, готуючи власну армію до нападу на Захід», – сказала Грібаускайте.

На її переконання, ці навчання є також частиною інформаційної війни та мають на меті «поширення непевності та страху».

«Арсенал Кремля не обмежується звичайною зброєю. Росія продовжує втручатися у вибори, проводити кібератаки й використовувати свої «спутнікі» для поширення неправдивих новин і дестабілізуючої пропаганди», – наголосила президент Литви.

За її словами, «Запад-2017» свідчить про нездатність Кремля врешті-решт «припинити свою ненависть до Заходу».

 

Росія готова до військового втручання і в Білорусі, якщо політична ситуація там зміниться у небажаному для Кремля напрямі.

Таку думку висловив глава Сил оборони Естонії генерал Ріхо Террас в інтерв’ю  ERR – Укрінформ.

“Подібно до України, Росія планує військові кроки проти Білорусі, якщо політична ситуація там зміниться. Російські збройні сили і структури безпеки ведуть підготовку до того, щоб у разі потреби втрутитися і провести військову операцію у Білорусі. Планування операції почалося в 2014 році”, – сказав Террас.

За його словами, завдання навчань “Запад” та інших спільних військових навчань – максимально зв’язати білоруські збройні сили з російськими, а мета – паралізувати здатність білоруських військових діяти самостійно.

“Характерно, що російський президент відвідав етап навчань саме в Росії, хоча наголошував, що основна складність на спільних навчаннях – у Білорусі. У навчаннях беруть участь різні військові округи, Балтійський і Північний флот, ракетні війська. Якщо все це є антитерористичною операцією, то це очевидне перебільшення”, – зазначив Террас.

Як повідомлялося, активна фаза російсько-білоруських навчань “Запад-2017” проходить з 14 по 20 вересня. За офіційними даними, в них беруть участь майже 13 тисяч військовослужбовців, більшість з них – білоруські, до 70 вертольотів і літаків, близько 250 танків і до 10 бойових кораблів. Проте голова Військового комітету НАТО генерал Пьотр Павел заявив, що в навчаннях задіяні від 70 до 100 тисяч військових.

 

 

В окупованому Севастополі співробітники російської поліції у супроводі людей в штатському відвідали всі квартири в будинку №17 по провулку Новикова у Балаклаві, в якому мешкають сім’ї військовослужбовців ВМС України і військові пенсіонери.

Про це повідомляє “Крим.Реалії”  з посиланням на дружин українських офіцерів, які не зрадили присязі і зараз проходить службу на материковій частині України – Укрінформ.

За їх словами, ввечері в понеділок, 18 вересня, близько 19:00 двоє співробітників російської поліції і ще двоє чоловіків у штатському обійшли всі квартири будинку і провели розмови з мешканцями. Зокрема, силовики запитували у людей, чи знають вони, що проживають у службовому житлі, цікавилися, скільки осіб мешкає в квартирі і де зараз знаходиться глава сімейства.

Поліцейські пред’являли службові посвідчення, але про причину перевірки не повідомляли. У мешканців вимагали паспорти і перевіряли реєстрацію. Також поліцейські детально розпитували про сусідів: хто мешкає, хто виїхав і де зараз знаходиться.

Співробітники в штатському у розмовах не брали участь і не представлялися.

За словами мешканців, раніше вже була спроба виселити одну з сімей із службової квартири, але право на житло вдалося відстояти в  суді.

40-квартирний будинок №17 по провулку Новикова у Балаклаві був побудований для ВМС України і зданий в експлуатацію наприкінці 2003 року. У ньому у службових квартирах мешкають сім’ї українських військовослужбовців і сім’ї військових пенсіонерів. Будинок перебував на балансі ВМС України. Частина квартир була приватизована до 2014 року. Після окупації Криму Росією будинок передали на баланс Міністерства оборони Росії. Громадяни, які зараз мешкають у ньому, не мають можливості приватизовувати службове житло, оскільки це не передбачено російськими законами.

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року Президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконною і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили ряд економічних санкцій.

 

Росія вдарила по Сирії біля місця дислокації американських військ

Російські бойові літаки завдали авіаудару по місці локалізації сирійських бійців, яких підтримує уряд США. Інцідент стався в Сирійському місті Дейр-ез-Зоур в суботу, коли на місці були присутні американські військові. Про це повідомили двоє американських представників телеканалу CNN, передає  УНН.

Команда американських спецпідрозділів консультувала американські сирійські демократичні сили в місці в Дейр-ез-Зоур у східній Сирії у той час, коли російські літаки завдали повітряний удар “не більше ніж у парі миль” від місця їх локалізації, повідомив один із американських офіцерів.

Союз під керівництвом США, Операція “Непохитна рішучість”, що боровся проти “Ісламської Держави”, виступив із заявою в суботу про те, що “російські бойові снаряди потрапили на місцезнаходження сирійських демократичних сил і радників союзу, про яке було відомо росіянам”.

Представники Міністерства оборони Росії спростували звинувачення Пентагону в неділю, заявивши, що авіаційні удари були спрямовані на цілі “ІД”.

Нагадаємо,  сирійська армія взяла під контроль нафтопромислові і газопереробні заводи  у Дейр-ез-Зоур.

Як повідомляв  УНН,  сирійські війська в неділю захопили передмістя  східного міста Дейр-ез-Зор, і продовжують оточувати позиції “Ісламської держави”.

 

Болгарія має намір домагатися зняття санкцій з Росії під час свого головування в ЄС у 2018 році.

Про це заявив прем’єр-міністр Болгарії Бойко Борисов під час відкриття в Софії офісу Європейського інвестиційного банку, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Під час нашого головування в ЄС ми повинні працювати в політичному і дипломатичному плані, щоб зняти санкції з Росії і знизити напруженість між Європою і Росією. Не знаю, чи вдасться нам це зробити, бо це дуже складне і непосильне для нас завдання, але спробуємо”, – заявив болгарський прем’єр.

Торкнувшись запланованого на 2018 рік візиту президента РФ Володимира Путіна до Болгарії, Борисов наголосив, що Путіна запросив президент Радєв, але “якщо російський президент захоче зустрітися і з прем’єром, то він не відмовиться від такого запрошення”.

Глава болгарського уряду зазначив також, що Сербія, Косово і Чорногорія повинні якомога швидше стати членами  Європейського Союзу.

 

У Національній раді з питань телебачення та радіомовлення визначили ТОП-5 загальнодержавних радіостанцій, які перевищують квоти щодо обсягу пісень українською мовою.

Про це повідомив член  Нацради  Сергій Костинський 19 вересня на прес-конференції в Укрінформі.

“За результатами добових моніторингів ми підсумували, які радіостанції є локомотивами з популяризації української мови. Назву умовний ТОП-5 радіостанцій за обсягом україномовних пісень в ефірі. На першому місці “Країна-ФМ”, що дає 100% українських пісень, на другому місці – Суспільне мовлення (Українське радіо, радіо “Культура” та радіо “Промінь”) із сумарним показником  81%, на третьому місці – “Ера FM” (40%), четверте місце – радіо “П’ятниця” (37%) та п’яте місце посіла радіостанція “Русское радио – Україна” (35%)”, – зазначив член Нацради.

Водночас, усі загальнодержавні радіостанції перевиконують норми закону й щодо обсягу ведення передач державною мовою. За результатами моніторингу, виконання квоти становить від 65 до 100% (законом визначено 50% – ред.).

Загалом, упродовж останніх півроку Нацрада провела шість етапів моніторингу 16 загальнонаціональних і 179 місцевих і регіональних радіостанцій.

Як повідомляв Укрінформ, 8 листопада 2016 року набув чинності закон “Про внесення змін до Закону України “Про телебачення і радіомовлення” (щодо частки пісень державною мовою в музичних радіопрограмах і радіопередачах)”.

Згідно з документом квота на пісні українською мовою у радіоефірі в часових проміжках із 7:00 до 14:00 та з 15:00 до 22:00 вводиться поступово: протягом першого року їх має бути щонайменше 25%, другого – 30%, третього – 35%. Ведення передач державною мовою протягом першого року дії закону має становити 50%, другого – 55%, третього – 60%.

 

Кожен другий законопроект Верховної Ради України є неякісним.

Про це  заявляють  в Комітеті виборців України – Укрінформ.

“У середньому кожен другий законопроект ВР VIII скликання отримує негативні висновки Головного науково-експертного управління Верховної Ради (ГНЕУ). Так, зі 100 останніх законопроектів, щодо яких ГНЕУ було надано експертні висновки (червень-вересень), 57 отримали негативну оцінку управління. Їх було рекомендовано повернути на доопрацювання або відхилити”, – наголошують в КВУ.

Серед причин негативних висновків – юридична недосконалість законопроекту (положення є нечіткими, внутрішньо суперечливими, нелогічними), суперечність законопроекту іншим законодавчим актам, відсутність потреби в прийнятті законопроекту тощо.

Загалом ГНЕУ було надано негативні висновки щодо 68% законопроектів «Батьківщини», зареєстрованих впродовж 2017 року (з 1 січня по 15 вересня). Із 60 ініціатив 41 було рекомендовано повернути на доопрацювання чи відхилити. У групи «Відродження» цей показник склав 65% (26 із 40 законопроектів отримали негативні висновки управління). Щодо інших фракцій показники наступні: «Самопоміч» – 64% неякісних  законопроектів  (40 із 62), “БПП” – 63% (91 зі 143), “Народний фронт» – 60% (63 із 105), “Опоблок” – 58% (20 із 34), Радикальна партія – 56% (31 із 55), “Воля народу” – 55% (19 із 34).

«Ці цифри вказують на низьку якість більшості законопроектів Верховної Ради. Наразі в парламенті немає дієвих фільтрів від законодавчого спаму. Для реєстрації законопроекту ініціатори мають дотриматися формальних вимог: зробити подання, написати пояснювальну записку тощо. Тоді як зміст законопроекту може бути фактично будь-яким. До прикладу, одним із останніх ГНЕУ було забраковано скандальний проект закону «про Отче наш» (передбачав відкривати сесійні засідання молитвою), як такий, що містить ознаки неконституційності», – зазначив голова КВУ Олексій Кошель.

Відповідно до ч. 2. ст. 103 закону «Про Регламент Верховної Ради України», зареєстрований та включений до порядку денного сесії законопроект при підготовці до першого читання в обов’язковому порядку направляється для проведення наукової експертизи.

 

Голова Верховної Ради Андрій Парубій підписав закон “Про освіту”, ухвалений парламентом 5 вересня.

Про це він сказав на брифінгу у вівторок, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Зараз я підписую закон України “Про освіту”, – сказав Парубій, поставивши свій підпис під текстом закону.

Спікер додав, що у вівторок закон передадуть на підпис Президентові України.

Закон набуде чинності після підписання главою держави та публікації в офіційному виданні.

Як повідомлялося, 5 вересня Верховна Рада 255 голосами ухвалила новий  закон  “Про освіту”.

У Міністерстві освіти і науки наголошують, що цей документ – базовий, його ухвалення розблоковує можливості для подальшого реформування сфери освіти.

Зокрема, він передбачає три форми здобуття освіти: формальну (офіційне підвищення рівня освіти), неформальну (підвищення рівня поза офіційною системою підвищення кваліфікації – тренінги, гуртки, курси) та інформальну (самоосвіта).

Документ також пропонує новий підхід до розвитку вчителя та його педагогічної свободи. Зокрема, закон формулює нові засади підвищення кваліфікації вчителів. По-перше, загальна кількість годин на підвищення кваліфікації упродовж 5 років буде не менше 150 годин. При цьому вчитель має самостійно вирішити, яку кількість годин з цього обсягу він використовуватиме для навчання щорічно. По-друге, педагог сам вирішує, де підвищувати кваліфікацію. По-третє, держава з коштів спеціальної освітньої субвенції, а також місцеві органи оплачують підвищення кваліфікації для вчителів, навіть якщо педагоги обирають платні курси.

Закон також стимулює педагогів оволодівати новими методиками навчання через зовнішню незалежну сертифікацію. Вчителі, що її пройшли, отримають додаткову надбавку до зарплати – 20%.

Згідно з документом стандарти освіти затверджуватиме уряд (міністерство), а заклади освіти розроблятимуть освітні програми, що мають гарантувати виконання цих стандартів. У випадках, коли документ про освіту має видаватися державою, освітні програми проходитимуть акредитацію.

Місцеві органи влади позбавляться права контролювати освітній процес, у їхніх повноваженнях залишиться виключно створення відповідного освітнього середовища. При цьому на базі Державної інспекції навчальних закладів буде створено незалежний орган – Агентство забезпечення якості освіти, до повноважень якого належатимуть питання акредитації освітніх закладів (крім вищої освіти). Регіональні підрозділи агентства, що будуть абсолютно незалежними, забезпечуватимуть фахове інспектування закладів освіти.

 

Верховна Рада зобов’язана ухвалити пенсійну реформу до 1 жовтня.

Про це у вівторок, 19 вересня, заявив Голова ВР Андрій Парубій, повідомляє  “Еспресо.TV”.

“Це питання не тільки наших зобов’язань перед МВФ, це зобов’язання перед українськими пенсіонерами. Ми хочемо, щоб український пенсіонер отримав підвищення пенсії вже з 1 жовтня”, – наголосив Парубій.

За його словами, відразу після ухвалення судової реформи парламент перейде до розгляду пенсійної – вже у четвер він пропонуватиме працювати над поправками, яких загалом 2150.

У цьому зв’язку спікер висловив думку, що дехто з авторів поправок свідомо затягує час реформ. “Коли хтось хоче цьому завадити, то це політика, а не державний інтерес”, – заявив Парубій.

Відповідно до проекту  пенсійної реформи  процес осучаснення пенсій має завершитися у 2021 році. Підвищувати пенсійний вік для громадян України наразі не планується, натомість уряд збільшує вимоги до страхового стажу.

Люди, які не мають необхідного стажу і виходитимуть на пенсію протягом найближчих трьох років, зможуть отримувати держдопомогу на рівні прожиткового мінімуму (1762 грн на сьогодні).

Максимальна пенсія після ухвалення законопроекту про пенсійну реформу залишиться на рівні 10 740 грн.

Раніше постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман наголосив, що запровадження пенсійної реформи є однією з передумов – поряд із заходами з пожвавлення приватизації та забезпеченням конкретних результатів у боротьбі з корупцією – для четвертого перегляду Радою виконавчих директорів Міжнародного валютного фонду програми для України в рамках механізму розширеного фінансування (EFF).

Як відомо, п’ятий транш МВФ Україні на суму 1,9 млрд дол. був запланований на червень-липень. Проте його надання було відтерміноване.

 

Проект пенсійної реформи передбачає 9-відсоткове щорічне зростання пенсій для громадян, які, маючи необхідний стаж, виходитимуть на пенсію не в 60 років, а пізніше.

Про це розповів заступник міністра соціальної політики Микола Шамбір, повідомляє прес-служба Мінсоцполітики – Укрінформ.

“Вік виходу на пенсію визначатиметься розміром страхового (трудового) стажу, тобто залежатиме від добровільного вибору кожного працювати легально. Більше того, розроблена система бонусів дозволятиме тим, хто матиме відповідний стаж для призначення  пенсії  в 60 років, добровільно вийти на пенсію пізніше та збільшити таким чином її розмір на 9 відсотків за кожен рік”, – зазначив він.

Крім того, Шамбір зауважив, що найбільшого ефекту від осучаснення пенсій у вигляді значного збільшення їхнього розміру зазнають ті пенсіонери, які виходили на пенсію до 2008 року включно.

За його словами, це означає, що всі, хто вийшов на заслужений відпочинок і в дев’яностих, і в двотисячних включно до 2008 року, отримають суттєве збільшення пенсій.

Водночас посадовець запевнив, що осучаснення торкнеться і тих пенсіонерів, яким пенсії призначалися з 2008 по 2017 роки, проте у меншому розмірі, оскільки показники, за якими розраховувалися їхні пенсії, були більш відповідними сучасним.

 

Чоловіка засудили за заклики до “незалежності” Закарпаття

За матеріалами СБУ в Закарпатській області Ужгородський міськрайонний суд засудив до 5 років позбавлення волі зі встановленням випробувального терміну 3 роки адміністратору групи в одній із соцмереж, який поширював антиукраїнські матеріали з-за кордону. Про це йдеться у повідомленні прес-групи УСБУ в Закарпатській області, передає УНН.

Співробітники спецслужби викрили антиконституційну діяльність уродженця Закарпатської області. Правоохоронці задокументували, що зловмисник, який тимчасово мешкав в одній із сусідніх європейських країн, модерував у соцмережі тематичну іншомовну групу й систематично наповнював її антиукраїнським контентом.

“Адміністратор, зокрема, поширював публічні заклики до від’єднання та здобуття “незалежності” Закарпаття від України, оприлюднював звернення з вимогами припинити нібито репресії однієї з національних меншин, розміщував карти зарубіжних країн, між якими “розділив” нашу державу. “Діяльність” модератора привернула увагу російських ЗМІ. Свою “позицію” він озвучив пропагандистським телеканалам країни-агресора”, – йдеться у повідомленні СБУ.

Дії уродженця Закарпаття слідчі регіонального Управління СБУ кваліфікували за статтями 109 та 110 Кримінального кодексу України.

Під час візиту адміністратора до України йому була оголошена підозра в скоєні злочинів проти основ національної безпеки.

Під час проведення санкціонованого обшуку за місцем реєстрації підозрюваного співробітники СБУ виявили у нього паспорт громадянина іншої країни.

“Ужгородський міськрайонний суд визнав обвинуваченого винним в інкримінованих йому злочинах та призначив покарання – 5 років позбавлення волі зі встановленням випробувального терміну 3 роки”, – зазначили в УСБУ.

Як повідомляв  УНН,  суди винесли 27 обвинувальних вироків користувачам і адміністраторам соцмереж.

 

Апеляційний суд Києва надав дозвіл на затримання колишнього судді Печерського райсуду Родіона Кірєєва, який ухвалив вирок у «газовій» справі щодо екс-прем’єр-міністра Юлії Тимошенко, з метою його приводу для розгляду клопотання про застосування щодо нього запобіжного заходу.

Про це повідомляє  прес-служба  судової інстанції – Укрінформ.

“…Надати дозвіл на затримання підозрюваного Кірєєва Р.В. з метою його приводу для участі у розгляді клопотання про застосування щодо нього запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою”, – йдеться у рішенні суду.

Таким чином, колегія суддів задовольнила скаргу прокуратури і скасувала рішення попередньої інстанції – Деснянського райсуду Києва від 5 липня 2017 року, який відмовив у задоволенні відповідного клопотання слідчого.

З квітня 2014 року Генпрокуратура розслідує кримінальне провадження, відкрите щодо Родіона Кірєєва. За даними відомства, суддя «ухвалив завідомо неправосудну постанову про зміну підсудній Тимошенко запобіжного заходу із підписки про невиїзд на взяття під варту».

У 2015 році Верховна Рада дозволила затримання та арешт судді Кірєєва.

У січні 2016 року Президент Петро Порошенко за поданням Вищої ради юстиції звільнив суддю Печерського районного суду міста Києва Родіона Кірєєва. Зокрема, ВРЮ дійшла висновку, що під час розгляду кримінальної справи за обвинуваченням колишнього прем’єр-міністра Юлії Тимошенко Кірєєв безпідставно змінив їй запобіжний захід з підписки про невиїзд на тримання під вартою, “чим допустив свавільне та незаконне позбавлення її волі”.

 

У два райони Одеської області – Болградський та Ізмаїльський – вводяться нові підрозділи Національної гвардії України.

Про це інформує прес-служба МВС у  Facebook – Укрінформ.

«МВС посилює присутність на південному кордоні. У два райони Одеської області (Болградський і Ізмаїльський) вводять нові підрозділи  Національної гвардії України», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що південний регіон є одним з найбільш складних, «поруч невизнане Придністров’я, тому безпека жителів Одеської області в пріоритеті».

 

Голова парламенту Молдови Андріан Канду вважає, що ситуація, яка виникла навколо кандидатури на посаду міністра оборони, може призвести до того, що Національна армія відмовиться визнавати Ігоря Додона як президента.

Так на брифінгу в Кишиневі спікер прокоментував повторну відмову президента затвердити Еуджена Стурзу на посаду міністра оборони, повідомляє власний кореспондент Укрінформу в Молдові.

“Цілком можливо, що ми можемо дійти до такої ситуації, коли Національна армія відмовиться визнавати Ігоря Додона як президента. Своєю відмовою виконувати передбачені Конституцією зобов’язання Ігор Додон сам собі риє яму”, – заявив Канду.

За його словами, згідно з рішенням Конституційного суду від січня 2017 року президент зобов’язаний затвердити повторно висунуту урядом кандидатуру на ту чи іншу міністерську посаду.

“Подобається президенту чи ні кандидатура на пост міністра оборони, але він зобов’язаний її затвердити при повторному її висуненні”, – підсумував спікер.

Раніше президент  Ігор Додон  відмовився затвердити на посаду міністра оборони запропоновану правлячою коаліцією кандидатуру Єуджена Стурзи.

Тим часом уряд звернувся з відповідним позовом до Конституційного суду з вимогою вирішити спір, який виник між президентом і урядом. КС, у свою чергу, має право розглянути позов уряду протягом подальших шести місяців.

Посада міністра оборони Молдови залишається вакантною з лютого 2017 року, коли президент відправив у відставку екс-міністра оборони Анатола Шалару.

 

 

Україна вже сьогодні має готувати кадри для деокупованого Криму в рамках реінтеграції.

Про це у вівторок на прес-конференції в Києві заявив економічний експерт благодійного фонду “Майдан закордонних справ” Юрій Смілянський, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“У  Криму  разом з містом Севастополем на початок окупації працювало близько 18 тисяч муніципальних чиновників. Велика частина цих людей стали колаборантами і перейшли працювати на сторону окупантів. Відповідно, на момент деокупації ми повинні мати підготовлений кадровий резерв, як мінімум 18 тисяч осіб, не рахуючи вчителів загальноосвітніх шкіл, викладачів ВНЗ і медпрацівників”, – сказав Смелянський.

За його словами, готувати реінтеграцію Криму треба вже зараз через підготовку необхідних фахівців, в першу чергу, з числа кримської молоді, і у зв’язку з цим в Україні створена цивільна ініціатива “Освіта для кримчан”.

“Вважаємо своїм першочерговим завданням розробку пропозицій щодо вдосконалення законодавства і освітніх практик, цивільний контроль за діяльністю суб’єктів забезпечення прав кримчан на освіту і моніторинг в цій сфері”, – підкреслив глава правління “Таврійської гуманітарної платформи” Андрій Іванець.

 

Польські прикордонники затримали минулого четверга трьох громадян України, які перевозили у двох автомобілях вісьмох нелегалів із Бангладеш. Українців заарештовано на три місяці за звинуваченням в організації нелегального переправлення нелегалів до Європи.

Про це  повідомляє  Бещадський відділ Прикордонної служби Польщі – Укрінформ.

“Іноземців затримано поблизу населеного пункту Гузелі (Леський повіт), коли вони трьома автомобілями намагалися проїхати далі углиб Польщі. Громадяни Бангладеш – це чоловіки віком від 18-ти до 45-ти років. Організатори – громадяни України віком від 37 до 41 року, двоє з яких крім українського громадянства мали ще угорське”, – йдеться у повідомленні.

Нелегалів перевозили двома автомобілями, по четверо у кожному. Бангладешців сховали у багажних відділеннях. Третій автомобіль їхав попереду і мав попередити про появу патрулів Прикордонної служби.

Зазначається, що громадяни Бангладеш не мали при собі жодних документів і не говорили англійською мовою. Було встановлено, що вони намагалися проникнути через Польщу до Західної Європи і за це заплатили від 6 тис. до 13 тис. євро.

Районний суд у населеному пункті Леско Підкарпатського воєводства Польщі арештував громадян України на три місяці за звинуваченням в організації нелегального перетинання кордону. Громадян Бангладеш рішенням суду в Перемишлі поміщено до спеціального центру для біженців, де вони очікуватимуть на подальші рішення у своїй справі. Бещадський відділ Прикордонної служби РП ініціював справу щодо їх повернення на батьківщину.