ПАТРІОТИ йдуть на вибори в об’єднані територіальні громади

3 роки ago Інформ центр 0

20 вересня відбувся III етап VIII позачергового з’їзду Політичної Партії «ПАТРІОТ».

На з’їзді обговорювалось питання участі місцевих організацій Партії в перших виборах депутатів сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів та підготовки до цих виборів, які відбудуться 29 жовтня 2017 року.

Лідер Партії «ПАТРІОТ» Микола Голомша під час свого виступу підкреслив важливість участі членів Партії у цих виборах, наголосивши, що незважаючи на окремі негативні риси процесів створення ОТГ, Політична Партія «ПАТРІОТ» вже почала підготовку до участі у виборах.

Микола Голомша нагадав, що Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» трактує поняття «територіальна громада» наступним чином: «територіальна громада – жителі, об’єднані постійним проживанням у межах села, селища, міста, що є самостійними адміністративно-територіальними одиницями, або добровільне об’єднання жителів кількох сіл, що мають єдиний адміністративний центр». У такої громади достатньо прав щодо управління комунальним майном громади, формування бюджету, управління об’єктами житлово-комунального господарства, організації будівництва, благоустрою тощо. Тобто, це повноцінна юридична особа, яка несе відповідальність за стан справ на території і вирішує всі питання, в межах компетенції, щодо перспектив громади (населеного пункту). А те, що самоврядна громада має такі перспективи, немає сумніву.

Об’єднана територіальна громада, згідно із законом «Про добровільне об’єднання територіальних громад», «є правонаступником всього майна, прав та обов’язків територіальних громад, що об’єдналися». Тобто, в такому випадку територіальна громада втрачає право власності та перестає бути юридичною особою. Втрата статусу юридичної особи ліквідує територіальну громаду як середовище життя. Це найбільший мінус цього «добровільного» об’єднання.

«Процес створення ОТГ має бути тісно пов’язаний із проведенням процесу децентралізації. Адміністративно-територіальний устрій має опиратися на процес децентралізації як продуманого, вивіреного, з аналізом пілотних проектів дійства та залежати від його результатів (а краще – демонополізації всіх видів та форм і запровадження субсидіарності, про що ніхто, на жаль, не говорить). Це в теорії.

Практика свідчить про зворотне. Очевидно бажання відрапортувати про об’єднання як факт, що відбувся, спонукає багатьох керівників прискорювати цей процес адміністративно-корпоративними методами. Добровільному об’єднанню, за дослідженнями соціологів, зокрема Фонду «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва, заважає відсутність необхідної системної публічної інформації про сутність реформ, переваги децентралізації, етапність її проведення, конкретний результат, який отримає громада і кожен з її членів. Такий брак суспільної інформації викликає недовіру до самого процесу децентралізації та спротив примусовому об’єднанню під виглядом добровільного.

При проведенні децентралізації, реформи місцевого самоврядування має враховуватися низка особливостей – історичних, ментальних, фінансово-економічних, культурно – цивілізаційних, регіональних тощо. Але так, щоб не зашкодити громадам і з їхньої згоди, з метою розширення можливостей життя і самореалізації.

В основі будь-яких реформ завжди має бути людина, громадянин, ойкуменістична гармонія із природним середовищем для розширення зон і середовищ щасливого життя. І держава його має розглядати як партнера, на якого можна покластися і в співпраці досягти успіху.

На жаль, перший досвід функціонування об”єднаних територіальних громад свідчить про те, що далеко не всі їх керівники вміло використовують можливості збільшеного бюджетного фінансування з однієї сторони, а з іншої – міжнародну донорську допомогу задля розбудови якісно інших середовищ життя. Наразі, фактично ми бачимо здебільшого невиправдане роздування апаратів виконавчих комітетів, до яких додаються масові приклади кумівства та превалювання корпоративних інтересів над громадськими потребами», – зазначив лідер ПАТРІОТІВ.

Однак, незважаючи на такі негативні риси процесів створення об”єднаних територіальних громад «зверху», Політична Партія «ПАТРІОТ» веде підготовку до участі у виборах.

«Головні завдання, які ми ставимо перед нашими партійними організаціями у ході перебігу передвиборчої кампанії полягають:

 • у якомога більшій популяризації ідей Політичної Партії «ПАТРІОТ» стосовно процесів децентралізації, штучного створення ОТГ, недопущення нехтування інтересами конкретних громад;
 • участь наших представників у розробці та прийнятті Статутів громад;
 • конкретними діями наші партійці на місцях мають показувати місцевим жителям, що створення нових середових життя можливе.

Окрім цього, не слід забувати про те, що:

 • проведення виборів любого рівня – це гарний привід для подальшої розбудови наших партійних організацій;
 • залучення нових прихильників та, відповідно, резерву для поповнення партійних лав;
 • візуалізації партійної діяльності;
 • творення партійного іміджу на місцях;
 • презентації місцевим громадам нових політичних облич – членів наших партійних організацій.

Важливо також забезпечити дотримання норм виборчого законодавства на всіх стадіях виборчого процесу, вчасного надання до центрального офісу партії протоколів партійних зборів, чіткого дотримання норм звітності у ході ведення виборчої кампанії та після її завершення», – сказав на з’їзді Микола Голомша.

Отже, ПАТРІОТИ йдуть на вибори.

«Ми йдемо на вибори не для проформи, а для:

 • повного комплексного сервісно-динамічного аудиту сучасних потенціалів середовищ життя для перспективи, що пропонує мирна глобальна цивілізація людей-партнерів;
 • бачення середовищ життя як фундаментальної основи для публічного управління методами координації відповідальних партнерів як юридичних осіб довгої перспективи, а не бізнес-клік тимчасових урядовців, що кинулися мародерствувати в дискретно-коротких стилістиках старого політиканства та увірували в свою елітарність;
 • партнерства дії в конфігураціях процедур, що не обмежують, а розширюють можливості різноформатних соціумних об’єднань і утворень в стилістиці постійних громадсько-політичних транзакцій добра і дієвої звитяги на користь середовищ життя без публічного юродства парламентського гламуру;
 • недопущення зникнення найменших середовищ життя, відкриття просторів творення соціумних унікальностей, які самі є точками капіталізації в часи цифрових сервісів і глобальних технологій-платформ;
 • забезпечення зростання громад через залучення інноваційних технологій глобального штибу та інвестицій партнерського рівня”, – наголосив Микола Голомша.

Після обговорення політичної ситуації в Україні з’їздом ПАТРІОТІВ  одноголосно було прийнято рішення приймати участь в перших виборах депутатів сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів, які відбудуться 29 жовтня 2017 року.

Прес-служба