Підбірка актуальних новин за 18 вересня

2 роки ago Інформ центр 0

Уповноважений Президента з прав дитини Микола Кулеба заявив, що уряд має зняти мораторій на комплексні перевірки дитячих садочків, шкіл, інших дитячих закладів, у тому числі й таборів.

Про це він заявив, коментуючи трагічні події в Одесі та загибель дітей через пожежу в дитячому таборі, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Сьогодні ми спілкуємося з представниками Кабінету міністрів. Думаю, що незабаром вийде доручення Прем’єр-міністра щодо цієї ситуації, щодо перевірок, щодо мораторію на перевірки – треба, перш за все, його зняти із садочків, і зі шкіл, і з інших дитячих закладів”, – сказав Кулеба.

За його словами, заборону на такі перевірки може бути знято вже у жовтні.

Водночас він нагадав, що табору в  Одесі, де нещодавно сталася пожежа і загинули троє дітей, ще в червні було надано припис рятувальників про відсутність належної протипожежної безпеки, але документ так і залишився невиконаним.

“Це – питання навіть не системи, а особистої відповідальності кожної людини. Не від системи залежить, а від людини, чи були наповнені резервуари з водою, не від системи, а від людей, від керівництва табору, чому о 10 годині вечора дітей замкнули і пішли на нараду, чому на жодному поверсі не було вихователів, і дітей рятували 13-річний хлопчик і 15-річна дівчинка”, – підкреслив Уповноважений Президента.

Водночас Кулеба розповів, що вже розпочато низку перевірок дитячих таборів по Україні, і наголосив на необхідності вже сьогодні розпочати підготовку літніх таборів до прийому дітей в наступному сезоні.

При цьому він назвав нелогічним функціонування позашкільних таборів у навчальний період, як то було в Одесі.

“Це що, кошти є державні і їх потрібно витратити? Чи що такого відбувається там, що дитина не має навчатися в школі?” – зазначив Кулеба.

Він також додав, що потрібно врегулювати і питання підпорядкування дитячих таборів та порядку їх діяльності.

При цьому Уповноважений Президента наголосив, що питання безпеки дітей має вирішуватися комплексно, потрібно переглянути низку нормативно-правових, які б дозволили зменшити кількість випадків травмування і каліцтва дітей, яких, за його даними, в Україні наразі щороку “тисячі”.

Як повідомлялося, в Одесі в ніч на 16 вересня загорівся один із корпусів дитячого табору “Вікторія”, в якому на той момент перебували понад 40 дітей. Внаслідок пожежі загинули троє дітей.

За попередніми висновками, причиною загоряння стало порушення правил пожежної безпеки. За фактом пожежі відкрили кримінальне впровадження за ознаками ч. 2 ст. 270 Кримінального кодексу (порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки). Затримано директора дитячого табору, суд обиратиме йому запобіжний захід.

 

Мета нового проекту по створенню кримського молодіжного парламенту – інтеграція європейських цінностей і зміцнення зв’язків окупованої Росією Криму з материковою Україною.

Про це у понеділок на прес-конференції в Укрінформі повідомила перший заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова.

“Проект створення кримськотатарського молодіжного парламенту з функціями уряду – це платформа для об’єднання материкової України й окупованого Криму, платформа для об’єднання громадян України з розділених, на жаль, частин України.. Проект Qirim Young (Молодий Крим – з німецького) створюється для того, щоб інтегрувати європейські цінності”, – розповіла Джапарова.

За її словами, для того, щоб зв’язок був ефективним, вона має здійснюватися не лише через медіа, але в першу чергу через людей.

“Для нас важливо, щоб громадяни України, які живуть у Криму, подорожували на материк, підтримуючи зв’язок і відчуваючи пульс процесів тут. Для нас важливо, щоб у Криму не вірили меседжам російської пропаганди про те, що Україна забула про Крим і світ забув про Крим”, – підкреслила Джапарова.

Вона зазначила, що у Росії з метою “розділити Крим з Україною й дистанціювати півострів від материка не лише територіально, але й політично й інформаційно, використовуються різні інструменти”.

Один із них, за словами першого заступника міністра інформполітики, – запуск програми створення молодіжних організацій з числа кримських татар, які виконуватимуть функції ряжених і їздитимуть за кордон, щоб розповідати, як добре живеться кримським татарам сьогодні в Криму.

“Тому наша мета – не лише розповісти міжнародному співтовариству, що сьогодні в Криму відбувається по факту, а й створити платформу об’єднання, створити такі умови, щоб зв’язок з окупованим Кримом не уривався”, – резюмувала Джапарова.

Реалізація проекту “Qirim Young” відбудеться у Львові з 1 по 8 жовтня 2017 року за ініціативи й за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини у рамках державної програми “Розвиток співпраці з громадянським суспільством у країнах Східного партнерства”. Організатори і виконавці проекту – молодіжна організація Німеччини Interkulurelles Netzwerk, громадська організація “Клуб Люмєр”, Міністерство інформаційної політики України.

 

Відновленню цивільної інфраструктури на Донбасі перешкоджає керівництво окупованих районів Донецької та Луганської областей.

Про це йдеться у заяві української сторони Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін (СЦКК), яку  оприлюднив  у понеділок прес-центр штабу АТО – Укрінформ.

“Незважаючи на численні звернення української сторони СЦКК через російську сторону СЦКК щодо сприяння у наданні гарантій безпеки (на території ОРДО та ОРЛО), з метою планування та виконання ремонтно-відновлювальних робіт на критичних об’єктах цивільної інфраструктури (поблизу лінії розмежування сторін на Донбасі, тимчасово непідконтрольній уряду України), керівництвом ОРДО та ОРЛО, в свою чергу, проводиться систематичне блокування вирішення даних питань”, – йдеться у заяві.

За даними української сторони СЦКК, до переліку робіт на важливих об’єктах інфраструктури Донбасу на сьогодні входять, зокрема, роботи на фенольному заводі (в населеному пункті Новгородське Донецької області) з посилення протиаварійного захисту дамби шламонакопичувача, інфраструктура якого розташована поблизу лінії розмежування сторін. “Якщо своєчасно не вжити попереджувальних заходів, може бути спричинено руйнування протиаварійного захисту дамби та викид значної кількості шкідливих речовин (що містять фенол, сірчану кислоту та нафтопродукти), також ці речовини можуть потрапити до річки Кривий Торець, а далі – в Сіверський Донець, який є одним з небагатьох джерел питної води для всієї Луганської області”, – зазначається у заяві.

Крім того, ідеться про роботи безпосередньо біля лінії розмежування сторін – на дамбі ставка-накопичувача стічних вод господарства “Бахмутський аграрний союз” (в населеному пункті Новолуганське). Затримка з ремонтом цього об’єкта може призвести до екологічної катастрофи та спалаху інфекцій, наголосили в СЦКК.

Крім того, ідеться про роботи біля лінії розмежування сторін – з ремонту газогонів та запуску газорозподільчої станції, поблизу населеного пункту Мар’їнка.

“У зв’язку з категоричною відмовою керівництва ОРДО та ОРЛО в наданні гарантій безпеки для проведення відновлювальних робіт запуск газорозподільчій станції стає неможливий”, – зазначили в СЦКК.

“Тобто, як наслідок даних дій керівництва ОРДО – 6 шкіл, 5 дитячих дошкільних установ, 26 тисяч мешканців Мар’їнки та сусідньої Красногорівки – не забезпечені газом для побутових потреб та позбавлені можливості опалювання в зимовий період. Також у зв’язку з відсутністю газопостачання вимушені простоювати “Красногорівський вогнетривкий завод”, “Мар’їнський хлібозавод” та Мар’їнське молочне підприємство “Лактіс”, – йдеться у заяві.

Повідомляється також, що з метою налагодження цивільної інфраструктури (поблизу лінії розмежування сторін на Донбасі, тимчасово непідконтрольній уряду України) СЦКК тільки з початку вересня поточного року опрацював 56 заявок від підприємств на забезпечення режиму тиші під час проведення ремонтно-відновлювальних робіт поблизу лінії розмежування сторін. Водночас керівництвом ОРДО та ОРЛО надано лише 26 гарантій безпеки на проведення робіт з виконання ремонтно-відновлювальних робіт на об’єктах цивільної інфраструктури.

“Отже, можна з впевненістю стверджувати, що керівництво ОРДО та ОРЛО вкотре показує свою незацікавленість у забезпеченні екологічної безпеки Донбаського регіону та створює перешкоди щодо відновлення цивільної інфраструктури Донбасу”, – відкреслюється у заяві української сторони СЦКК.

 

Борги за спожиту воду перед комунальним підприємством «Компанія «Вода Донбасу» на окупованій території Донецької області досягли приблизно 1,6 млрд грн.

Про це повідомив голова Донецької військово-цивільної обласної адміністрації Павло Жебрівський, відповідаючи на запитання кореспондента Укрінформу.

«Тариф на воду на територіях, контрольованих українською владою, за цей час (з 2014 року) підвищувався вже тричі. На жаль, на окупованих не підвищується, але і за непідвищеними цінам вони не заплатили борги. Ми оцінюємо борги тієї території приблизно 1 млрд 600 млн грн, вони винні «Воді Донбасу» за поставку води по тих мізерних ще тарифах», – сказав керівник області. Він додав, що треба узгодити цей процес, «щоб, вибачте, Росія заплатила за всі ці речі».

За словами Жебрівського, Донеччина через технологічні моменти не може, як Луганщина, просто припинити подачу води на окуповану територію.

«Ми як на Луганщині зробити не можемо. Тому що у нас вода таким коліном заходить з території контрольованої на неконтрольовану і потім з неконтрольованої знову на контрольовану. Ми не можемо самі себе залишити без води», – пояснив голова ОВЦА.

Він підкреслив, що зараз борги перед «Водою Донбасу» сягають більше 4 млрд грн, з них десь 40% – борги за воду з окупованих територій, «і тут дуже важлива буде позиція Кабінету міністрів України, нам вкрай треба буде фінансово розчистити все».

Жебрівський акцентував, що в цілому  вода  – найбільш больова точка на Донеччині.

«Зараз залишається у недостатньому об’ємі вода в Маріуполі, Покровську, Костянтинівці, Торецьку. Ми оцінюємо, що для приведення в гарний стан магістральних водогонів на Донеччині потрібен об’єм інвестицій десь 3,5 млрд грн. І це мінімум два роки роботи, а то й три роки для завершення всього», – сказав керівник регіону.

 

Донецьку обласну раду потрібно буде обирати тільки після деокупації всієї території регіону, захопленої бойовиками.

Про це заявив голова Донецької військово-цивільної обласної адміністрації  Павло Жебрівський, відповідаючи на запитання журналістів у Краматорську, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми маємо проводити вибори (до обласної ради) по всій території регіону. Бо, якщо ми проведемо вибори тільки на території, контрольованій українською владою,  то для того, щоб дієздатний був обласний парламент,  потрібно дві третини обраних депутатів. Тобто обласна рада повинна бути в межах 150  депутатів, а ми зможемо на цій території по округам обрати тільки менше половини. І, навіть після проведення виборів, така обласна рада буде не дієздатна. І не проводити на тій окупованій території – це де факто вже визнати, що це вже не наша територія, ми також не можемо. Через це, безумовно, обласну раду потрібно буде обирати після деокупації всієї території», – пояснив очільник області.

 

Проект державного бюджету України на 2018 рік розраховувався на основі прогнозованого курсу національної валюти на рівні 30,1 грн за долар США.

Про це йдеться в проекті закону “Про державний бюджет України на 2018 рік”, який оприлюднений на  сайті Верховної Ради – Укрінформ.

При цьому при розрахунку прогнозованого курсу гривні на наступний рік бралися дані Національного банку України, відповідно до яких протягом 2017 року обмінний курс гривні до долара США був стабільний з тенденцією до зміцнення – 26,5 гривень за долар США у середньому за січень – серпень 2017 року, у серпні 2017 року на міжбанківському валютному ринку України курс становив 25,6 гривень за долар США. А на кінець 2017 року курс національної валюти, відповідно до прогнозів НБУ, мав скласти 30 грн/дол. США.

Як повідомлялося, за даними НБУ, зміцненню гривні до долара США в 2017 році сприяло пожвавлення зовнішнього попиту завдяки активізації економічної діяльності країн основних торговельних партнерів України.

З початку поточного року  Національний банк України  двічі знижував облікову ставку: з 14 квітня з 14% до 13% та з 26 травня – до 12,5%.

 

Фракції “Опозиційного блоку” і “Батьківщини” у Верховній Раді не голосуватимуть за проекти пенсійної і медичної реформ.

Про це заявили голови цих фракцій на засіданні Погоджувальної ради, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми проаналізували ці законопроекти, і наша фракція не підтримає ці варіанти, які внесені урядом, з багатьох причин”, – сказав співголова фракції “Опозиційний блок” Юрій Бойко.

У свою чергу, голова фракції “Батьківщина” Юлія Тимошенко зазначила, що фракція намагалася відділити в пенсійній реформі питання збільшення пенсії від інших положень проекту, які, на думку фракції, є недоцільними, але безрезультатно.

“Фракція не буде голосувати ні за пенсійну, ні за медичну реформи”, – зазначила вона.

У  Верховній Раді  о 14.00 розпочнеться презентація остаточного тексту законопроекту пенсійної реформи до другого читання за участі міністра соціальної політики Андрія Реви, голови профільного комітету Ради Людмили Денісової, а також всіх зацікавлених сторін.

 

Наступного року мінімальна зарплата зросте із 3200 гривень до 3723 гривень, або на 16,3%. Прожитковий мінімум на одну особу становитиме з 1 січня 2018 року – 1700 гривень, з 1 липня – 1777 гривень, з 1 грудня – 1853 гривні.

Таке зростання соціальних стандартів передбачено у проекті закону “Про Державний бюджет України на 2018 рік”, що оприлюднений на  сайті Верховної Ради України – Укрінформ.

Законопроект також передбачає зростання прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років: з 1 січня 2018 року – 1492 гривні, з 1 липня – 1559 гривень, з 1 грудня – 1626 гривень. Для дітей віком від 6 до 18 років: з 1 січня 2018 року – 1860 гривень, з 1 липня – 1944 гривні, з 1 грудня – 2027 гривень. Для осіб, які втратили працездатність: з 1 січня 2018 року – 1373 гривні, з 1 липня – 1435 гривень, з 1 грудня – 1497 гривень.

У законопроекті на наступний рік врахована інфляція на рівні 7%. Таким чином соціальні стандарти зростатимуть швидше за інфляцію.

Як повідомляв Укрінформ,  Кабінет міністрів  15 вересня схвалив проект держбюджету-2018 і направив його на розгляд парламенту.

 

Представники 128 країн підписали декларацію про підтримку реформ в ООН.

Про це заявив генсек організації Антоніу Гутерреш,  повідомляє  Служба новин Організації Об’єднаних Націй – Укрінформ.

“Наша спільна мета – це 21-ше століття, в якому ООН більш орієнтована на людей і менше на процес, більше на постачання і менше на бюрократію”, – сказав Гутерреш на заході, організованому спільно з президентом США Дональдом Трампом.

За словами генсека ООН, декларація підтримки реформ спрямована на спрощення процедур і децентралізацію рішень з більшою прозорістю, ефективністю та підзвітністю.

Гутерреш повідомив, що останніми місяцями ООН приступила до здійснення планів щодо досягнення гендерного паритету між керівними і середніми посадами організації, а також працює над реорганізацією секцій миру і безпеки, які мають бути переорієнтовані на профілактику і посередництво.

У своєму виступі він також зазначив реформу системи розвитку ООН, яка стала більш скоординованою, орієнтованою на людей і більш підзвітною.

Досягнення цих цілей, за словами генсека ООН, буде вимірюватися “відчутними результатами в житті людей, яким ми служимо” і “довіру тих, хто підтримує нашу роботу за рахунок своїх насилу зароблених ресурсів”.

 

Компанія Armis, яка займається кібербезпекою, виявила спосіб проникнути в смартфони на Android, iOS і Windows Phone всього за 10 секунд за допомогою Bluetooth-з’єднання.

Про це повідомляє  “Популярная механика” – Укрінформ.

“Фахівці з кібербезпеки компанії Armis виявили вісім вразливостей протоколу Bluetooth, які дозволяють отримати повний контроль над мобільним пристроєм потенційної жертви навіть без необхідності фізичного взаємодії з гаджетом”, – зазначається в публікації.

Щоб здійснити злом, на смартфоні повинен бути включений Bluetooth. Уразливості потенційно схильні більше восьми мільярдів пристроїв під управлінням операційних систем Android, iOS і Windows Phone. Дослідники змогли проникнути в смартфони Samsung Galaxy і Google Pixel, а також «розумний» годинник LG Sports Watch.

Уразливості також мають смартфони iPhone і планшети iPad, які не були оновлені до iOS 10. Атака займає всього 10 секунд і може забезпечити хакерам повний доступ до мобільного пристрою через Bluetooth, навіть якщо режим виявлення вимкнений.

Таким чином зловмисники можуть копіювати будь-яку інформацію з пристрою або отримати повний контроль над ним. Компанії Google, Apple і Microsoft випустили спеціальні патчі, які усувають виявлену уразливість.

Але найпростіший спосіб уникнути злому — просто вимикати Bluetooth на смартфоні, коли він не використовується. Зрозуміло, варто пам’ятати і про те, що технічно хакери повинні бути в радіусі дії Bluetooth вашого смартфона (близько 100 метрів).

 

Стало відомо про зараження одного з оновлень популярної програми “CCleaner”, яку створено для допомоги користувачам при здійсненні планового технічного обслуговування своїх систем.

Про це  повідомляє  прес-служба департаменту кіберполіції – Укрінформ.

“Кіберполіція вживає заходів для недопущення інфікування вірусом комп’ютерів українських користувачів. Версія програми “CCleaner” зі шкідливим завантаженням (5.33), була випущена у період з 15 серпня до 12 вересня 2017 року”, – йдеться в повідомленні.

Версія підписана, використовуючи дійсний цифровий сертифікат, який був випущений компанією-розробником “Symantec Piriform Ltd”, тож користувачі під час завантаження оновлень були впевненні у надійності джерела.

“Наразі немає остаточної інформації щодо того, чи атакували зловмисники компанію розробника зовні, або ж серед них був інсайдер. Також, варто відзначити, що виявлення цієї загрози антивірусними продуктами залишається дуже низьким”, – йдеться у повідомленні.

Також повідомляється, що Україну зазначена атака оминула. У той же час, зафіксовано близько сотні IP-адрес, які здійснюють підключення до серверу зловмисників.

“Для недопущення розповсюдження вірусу та усунення усіх технічних проблем, кіберполіція у приватному порядку надішле Інтернет-провайдерам офіційні листи з позначенням IP-адрес інфікованих комп’ютерів для того, щоб користувачі могли самостійно видалити шкідливе програмне забезпечення зі свого персонального комп’ютера”, – розповіли правоохоронці.

Наразі фахівці з кіберполіції тимчасово не рекомендують використовувати програмне забезпечення “CCleaner” українським користувачам, а радять шукати аналогічні продукти.

Крім того, спеціалісти радять переконатися, що встановлене на комп’ютерних системах антивірусне програмне забезпечення функціонує належним чином та використовує актуальні бази  вірусних  сигнатур.

 

Парламентарії Молдови, України та Грузії, що входять у формат «Східного партнерства», планують звернутися до Європарламенту з вимогою ухвалити резолюцію про політичну підтримку трьох держав і про розробку Дорожньої карти їх вступу в Євросоюз.

Про це заявив віце-спікер парламенту Молдови Юріє Лянке за підсумками зустрічі представників законодавчих органів Молдови, України та Грузії, яка пройшла в Італії, повідомляє власний кореспондент Укрінформу в РМ.

“Ми домовилися розробити спільне звернення Молдови, України та Грузії до Європарламенту і закликати європейських законодавців ухвалити резолюцію про політичну підтримку наших держав та про розробку Дорожньої карти вступу до Євросоюзу. Була також досягнута домовленість про те, що парламенти Молдови, України та Грузії розроблять план спільних заходів щодо тристоронньої співпраці у сфері гармонізації національних законодавств відповідно до європейських стандартів та реалізації спільних інфраструктурних проектів та проектів у галузі енергетичної безпеки”, – зазначив Лянке.

Парламентарі трьох країн ухвалили спільну Декларацію про необхідність переосмислення формату “Східного партнерства”.

Зустріч пройшла у контексті саміту країн – членів “Східного партнерства”, що має відбутися у Брюсселі.

Як відомо, до складу “Східного партнерства” входять шість країн: Україна, Молдова, Грузія, Азербайджан, Вірменія та Білорусь.

 

Майже 100 українських вищих навчальних закладів та наукових установ МОН отримають доступ до Scopus та Web of Science.

Про це  повідомляє  прес-служба Міністерства освіти та науки – Укрінформ.

“Доступ до міжнародних баз даних Scopus та Web of Science за кошти держбюджету матимуть майже 100 українських вишів та наукових установ МОН”, – йдеться у повідомленні.

Вищі навчальні заклади та наукові установи були відібрані спеціально створеною комісією, куди увійшли представники МОН, Державної науково-технічної бібліотеки та самих університетів і наукових установ МОН. Комісія враховувала такі критерії, як спосіб організації доступу до електронних наукових баз даних, кількість публікацій у наукових журналах, що включені до Web of Science Core Collection та Scopus тощо.

Ці ресурси, наприклад, дозволяють з’ясувати, наскільки перспективний той чи інший напрямок досліджень, хто працює у цьому напрямку, а також знайти партнерів.

 

У Бельгії висловлюють занепокоєння щодо забезпечення безпеки у кіберсфері своєї національної збірної на фінальній частині чемпіонату ФІФА з футболу, який має пройти у Росії у 2018 році.

Про це йдеться у заяві Королівської бельгійської футбольної асоціації, повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Брюсселі.

«ФІФА ще не поінформувала нас про можливі загрози. Можливо, це питання буде обговорюватися 1 грудня, коли стануть відомі усі учасники. Як правило, перед такими великими подіями ФІФА організовує певні семінари та тренінги», – сказав речник бельгійської футбольної асоціації П’єр Корнез.

Як уточнюється, загроза у сфері  кібербезпеки  може полягати у тому, що російські хакери намагатимуться викрасти онлайн-інформацію про порядок та тактику підготовки команд до чемпіонату.

Відтак, керівництво бельгійського футболу наголошує, що кібербезпека має стати найвищим пріоритетом для ФІФА на цьому етапі організації фінішної частини чемпіонату.

Слід зазначити, що національна збірна Бельгії вже кваліфікувалася для участі у чемпіонаті світу з футболу, який має відбутися в РФ у 2018 році.

Як відомо, раніше подібні занепокоєння у частині кібербезпеки висловили в Англійській футбольній асоціації, збірна якої зазнала хакерських атак під час чемпіонату Європи у Франції у 2016 році.

 

Росія планувала залучити до військових навчань «Запад-2017» сили, які розміщені на території українського Донбасу.

Про це  сказав  речник Міністерства оборони України Андрій Лисенко  в ефірі Радіо Свобода – Укрінформ.

Але, за його словами, ці підрозділи не змогли виконати завдання через брак пального і несправність техніки.

«Ми зараз бачимо, що намагалися залучити до цих навчань російсько-окупаційні війська на Донбасі. Ми отримали дані розвідки, що більшість колон, які мали б вийти у пункти зосередження для виконання паралельних завдань у рамках навчань «Запад-2017», вони просто не доїхали, тому що чомусь закінчилося пальне. Один з підрозділів на Луганщині, який мав у своєму складі 11  танків, всього три танки були здатні рушити і виконувати завдання, всі інші несправні», – повідомив Лисенко.

За його даними, аналіз стану техніки двох армійських корпусів угруповань «ДНР» і «ЛНР» свідчить, що 60% техніки не може використовуватися через несправність.

Як зазначає Лисенко, зараз на непідконтрольній Києву частині українського Донбасу залишається 2900 кадрових російських військових.

Як повідомлялося, Збройні сили Росії і Білорусі проводять спільні навчання «Запад-2017».

 

Іллічівський міський суд у Чорноморську Одеської області ухвалив виправдати і звільнити з-під варти всіх фігурантів “справи 2 травня”.

Про це повідомляє місцеве інтернет-видання  “Таймер” – Укрінформ.

“Суд постановив виправдати всіх обвинувачених і звільнити з-під варти в залі суду”, – йдеться в повідомленні.

Як інформує видання, суд визнав слідство упередженим і відхилив покази ключового свідка, результати упізнання, фото- і відеоматеріали, наведені в якості доказів, протоколи огляду місця події і представлені прокуратурою експертизи, зокрема, експертизи тіл загиблих.

“Суд не виключає можливості того, що обвинувачені не влаштовували масових заворушення, а, навпаки, намагалися захистити населення”, – пише “Таймер”.

Як повідомляв Укрінформ, сьогодні у Чорноморську (колишній Іллічівськ) оголосили вирок у справі про події 2 травня 2014 року в Одесі. Тоді у центрі міста відбулися сутички між проросійськими і проукраїнськими активістами, загинуло кілька людей.

Після цього проукраїнські активісти прийшли на площу Куликове поле, до табору проросійських мітингувальників. Згодом у Будинку профспілок на Куликовому полі почалася пожежа, яка призвела до загибелі людей. Постраждали більш як 200 осіб, 48 – загинули.

Один із фігурантів “справи 2 травня”, колишній начальник міліції громадської безпеки Одеси Дмитро Фучеджі втік до РФ і отримав російське громадянство.

 

Щонайменше 20 поліцейських і нацгвардійців отримали тілесні ушкодження різного ступеня важкості в сутичках біля міськсуду Чорноморська, де виголошували вирок проросійським учасникам трагічних подій 2 травня 2014 року.

Про це повідомив радник начальника обласного главку  поліції  Руслан Форостяк, пише ” Думська” – Укрінформ.

“За його словами, за фактом події порушено кримінальне провадження. Попередня кваліфікація — частина 4. ст. 296 КК України (групове хуліганство, вчинене із застосуванням вогнепальної або холодної зброї чи іншого предмета, спеціально пристосованого або заздалегідь заготовленого для завдання тілесних ушкоджень”)”, – наголошується в публікації.

Нагадаємо, бійка біля суду почалася після того, як активісти низки патріотичних організацій намагалися не дати вивезти звідти виправданих фігурантів.

 

На фігуранта справи “2 травня”, який був виправданий 18 вересня міським судом Чорноморська, напали невідомі.

Про це повідомляє “Думська” з посиланням на поліцію – Укрінформ.

Напад стався в Овідіополі. Чоловікові пробили голову. Він госпіталізований. За інформацією журналістів, потерпілий – Євген Грищук.

Тим часом, як  повідомляє  прес-служба МВС України на сторінці в Facebook, близько 20 поліцейських і 15 бійців Нацгвардії отримали тілесні ушкодження різного ступеня тяжкості в ході заворушень під під будівлею Іллічівського міськсуду в Чорноморську, який розглядав справу “2 травня”.

“Учасники акції порушували громадський порядок, розпиляли у бік працівників поліції сльозогінний газ, кидали вибухові пакети та кидали в працівників поліції та службовий автобус тротуарною плиткою”, – заявили в поліції.

Як повідомлялося, міський суд Чорноморська Одеської області ухвалив сьогодні рішення – виправдати і звільнити з-під варти 19 фігурантів резонансної “справи 2 травня”.

Обурені цим рішенням громадяни, що пікетували суд, не утрималися від  сутичок з поліцією та бійцями Нацгвардії. Правоохоронці застосували сльозогінний газ, а тим часом підсудних, адвокатів і членів їх родин було виведено з адмінбудівлі суду.

Водночас проросійських учасників подій 2 травня 2014 року в Одесі Сергія Долженкова і Євгена Мефьодова правоохоронці знову затримали.

Прокуратура Одеської області звернулася з клопотанням до суду про обрання запобіжного заходу у вигляді взяття під варту цим двом фігурантам “справи 2 травня” за підозрою у посяганні на територіальну цілісність України.

“Двом фігурантам судового процесу в Чорноморську, а саме: Долженкову та Мефьодову, вручено підозру про скоєння злочинів за ознаками ч. 2. ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність кордонів України) Кримінального кодексу України. І сьогодні ж прокуратура звернулася до суду з клопотанням про взяття під варту цих підозрюваних”, – сказав на брифінгу  виконувач обов’язків прокурора області Олександр Саулко.

 

У Черкаській області рятувальники ліквідовують пожежу торфу. Місцева влада оголосила надзвичайну ситуацію.

Про це повідомляє Управління Держслужби з надзвичайних ситуацій в Черкаській області – Укрінформ.

Зазначається, що 17 травня загорілася суха трава в районі селища Ірдинь, в адміністративних межах Білозірської сільської ради.

“Через велику площу загоряння та появу осередків горіння на торфополях, в Ірдині відбулось виїзне засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. За результатами робочої поїздки 18 вересня рішенням комісії з ТЕБ та НС було оголошено надзвичайну ситуацію», – йдеться у повідомленні.

За даними ДСНС, на місці події виявлені осередки згорілої сухої рослинності на площі близько 51 га. Також зафіксовані осередки загоряння торф’яного грунту.

Станом на 15 годину 18 вересня в районі селища Ірдинь розгорнуто постійно діючий зведений загін, до складу якого увійшли 4 підрозділи управління  ДСНС  з обласного центру, а також пожежні розрахунки з Білозірського та Дубіївського лісництв та місцева пожежна команда з селища Ірдинь.

Загалом на місці проведення робіт сконцентроване угрупування сил, до якого входять 16 одиниць пожежної та спеціальної техніки та 38 осіб.

“Для відновлення роботи спеціальних насосів Державного підприємства «Черкаситорф» на місці працюють робочі групи обленерго. По завершенню робіт, для змочування торфополів з‘явиться можливість підняти в меліоративних каналах рівень води”, – зазначається в повідомленні.

Для обмеження перебування в небезпечній зоні сторонніх осіб, представниками поліції навколо місця пожежі перекриті усі автомобільні та пішохідні шляхи.

У випадку зміни напрямку вітру в населених пунктах Ірдинь, Білозір’я та Дубіївка можливе задимлення повітря, попереджають в ДСНС.

Як зазначають у відомстві, до таких загорянь з настанням часу осінніх польових робіт та сезону полювання часто призводить людський фактор. Зокрема, мисливці, рибалки і туристи, які відпочивають в екосистемах, а також власники приватних домогосподарств, сільгоспвиробники, які розкладають багаття, випалюють на відкритих територіях суху траву, а на полях стерню та пожнивні рештки.

 

Українська діаспора у всьому світі зробила дуже багато для допомоги Україні у відбитті російської агресії й ізоляції РФ на міжнародній арені.

Про це заявив Президент України Петро Порошенко під час зустрічі із представниками українських організацій у Нью-Йорку, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ви сформували по всьому світу надзвичайно потужну коаліцію на підтримку України. Ваша роль у тому, що ми залишили агресора у повній ізоляції – величезна. Хочу подякувати усім вам за це», – сказав  Порошенко.

За словами Президента, чинна підтримка діаспорою України – безпрецедентна. «Ніколи Україна не відчувала такої величезної допомоги, такого величезного об’єднання усіх українців світу з метою реалізації тих надзвичайно важливих завдань, які зараз стоять перед українською державою. У першу чергу – це захист суверенітету, територіальної цілісності і незалежності нашої держави», – сказав він.

 

Управління безпеки дорожнього руху Національної поліції припиняє свою діяльність.

Про це повідомляє Управління безпеки дорожнього руху у  Facebook – Укрінформ.

“Управління безпеки дорожнього руху наразі припиняє свою діяльність. Функції з дорожньої безпеки передані до патрульної поліції”, – йдеться у повідомленні.

Раніше очільник Нацполіції  Сергій Князєв  заявив про розширення повноважень патрульної поліції. Так, до компетенції департаменту патрульної поліції України відійде функція надання господарських та адміністративних послуг у сфері безпеки руху на дорогах України.

 

В Міністерстві оборони України працюють 65 радників від країн НАТО.

Про це повідомив міністр оборони Степан Полторак на своїй сторінці у  Facebook – Укрінформ.

Він підкреслив, що співпраця з НАТО за останні роки набула широких масштабів практично за всіма напрямками.

“Надзвичайно потрібною та потужною допомогою Альянсу є Комплексний пакет допомоги, затверджений в 2016 році на засіданні Альянсу в Польщі. Надважливою є дорадча допомога, яку ми отримуємо від країн-партнерів. Всього в Міністерстві оборони України працює 65 радників, які надають всебічну допомогу”, – написав  Полторак.

Він зауважив, що важливими є і багатонаціональні навчання, які регулярно проводяться з партнерами та прискорюють набуття сумісності українських ЗС із силами НАТО.

За словами міністра, значно виріс військово-політичний діалог, регулярно працює комісія “Україна – НАТО”. “Ми відчуваємо дуже добру допомогу в питаннях пов’язаних з реформуванням Збройних сил України: це і відпрацювання документів оборонного планування, починаючи від Військової доктрини і завершуючи законом “Про національну безпеку України”, розробка якого знаходиться на стадії завершення”, – написав Полторак.

 

В Іспанії поліція вилучила 1,3 млн брошур та плакатів на підтримку референдуму про незалежність Каталонії.

Про це повідомляє  The Local – Укрінформ.

«Іспанська поліція в неділю вилучила 1,3 мільйона брошур та плакатів на підтримку референдуму про незалежність Каталонії», – йдеться в повідомленні.

Друковані матеріали були конфісковані в рекламній дистриб’юторської компанії неподалік від Барселони.

Серед матеріалів було близько 700 тисяч листівок, які агітували до позитивного голосування на референдумі, 370 000 листівок з логотипом каталонського уряду і 138 000 плакатів для партії «Народна єдність» (CUP).

Як відомо, 14 вересня каталонська влада дала офіційний старт кампанії за незалежність від Іспанії, незважаючи на категоричну відмову уряду країни.

Прокуратура Іспанії наказала поліції вилучати виборчі урни, брошури та інші матеріали, які можна було б використовувати в забороненому референдумі.