Основні принципи демократії повинні бути реалізовані в Україні

2 роки ago Інформ центр 0

Сьогодні, 15 вересня, Міжнародний день демократії.

Відзначення Дня демократії було проголошено Генеральною асамблеєю ООН в грудні 2007 року, оскільки демократія належить до універсальних і засадничих загальнолюдських цінностей і принципів Організації Об’єднаних Націй.

Державні форми демократії відомі ще з часів античного світу. У Стародавній Греції вони тривалий час чергувалися з різноманітними формами монократії (тираніями, деспотіями), в Стародавньому Римі республіканська демократія протягом декількох сторіч передувала правлінню монархічного імперського типу. Потім було європейське Середньовіччя з його демократичними містами-державами (Венеція, Женева, Лукка). Про демократію писали Арістотель і Платон, Монтеск’є і Джон Локк, Руссо і Робесп’єр.

Демократія – це історія, яку пишуть люди, сповнені бажанням домогтися поваги своєї гідності і прав людини, покласти край корупції, самостійно вирішувати свою долю, трудитися, відновлювати справедливість, брати участь у політичному житті. Демократія не виникає миттєво і її не можна побудувати за рік. Для торжества демократії недостатньо проведення однієї чи двох виборчих кампаній. Її побудова – це кропітка і довготривала праця.

Основні принципи демократії потрібно знати, перш за все, для того, щоб у всіх державах всі громадяни розуміли свої права та обов’язки. Особливо цього потребує наша країна та країни, які тільки стають на шлях демократичних перетворень.

Демократія – це форма політичної організації суспільства, що характеризується участю народу в управлінні державою. У демократії є загальні риси і єдиної моделі, якою вона повинна бути, у світі не існує.

Україна йде своїм шляхом до демократичних змін в державі. Цей шлях нелегкий і политий кров’ю Героїв Небесної Сотні. Але ми повинні зламати стару систему і домогтися таких перетворень, щоб в нашій державі був реалізований основний принцип демократії: дотримання прав людини і їх пріоритет над правами держави.

Прес-служба