Підбірка актуальних новин за 13 вересня

2 роки ago Інформ центр 0

Президент України Петро Порошенко призначив головою Служби зовнішньої розвідки Єгора Божка, який з червня 2015 року виконував обов’язки глави Місії України при НАТО.

Глава держави підписав відповідний указ про призначення та представив колективу СЗР України нового керівника, повідомляє  прес-служба Президента – Укрінформ.

“Я знаю Єгора Божка давно – як патріота, рішучу, професійну людину, яка має величезний досвід закордонної роботи”, – сказав  Порошенко  під час його представлення колективу СЗР.

За його словами, робота Божка у Місії України при НАТО дала можливість скоординувати зусилля наших міжнародних партнерів на підтримку України та значно підсилити обороноздатність нашої держави. Він також зауважив, що ця діяльність має особливе значення для захисту національних інтересів України.

Президент висловив впевненість, що призначення нового голови СЗР України надасть імпульсу у розвитку Служби. “Стрижнем успішності усіх починань і звершень є людина, її патріотизм, рівень професіоналізму, державницька мотивація та готовність до самопожертви – самопожертви в ім’я українського народу,  Української держави”, – наголосив Порошенко.

Глава держави окреслив стратегічні напрямки розвитку Служби та її взаємодії з ключовими партнерами. Він також висловив впевненість, що новопризначеному керівнику вдасться значно підсилити ефективність роботи Служби та взаємодії з іншими відомствами оборонного блоку.

 

Світова спільнота усвідомлює роль російської пропаганди, що має ознаки втручання у внутрішню політику також і Північноамериканського континенту.

Про це заявив міністр закордонних справ Естонії Свен Міксер 13 вересня на прес-конференції під час другої медіа-конференції Східного партнерства.

«Усвідомлення ворожої ролі російської пропаганди зростає у світі. Росія пропагандистськими засобами втручається не лише у внутрішні справи своїх безпосередніх сусідів, а також західноєвропейських демократій, Північної Америки, Північноамериканського континенту. І це вже послідовні дії кількох років, тому зросло усвідомлення того, що Росія часом вдається до дуже агресивної неправди», – зазначив Міксер.

За його словами, у відповідь на це світова спільнота має переходити в інформаційний наступ, не стаючи, втім, на один рівень із пропагандистськими засобами  Кремля.

 

Міністерство внутрішньої безпеки США зажадало від усіх американських державних установ припинити використання продукції “Лабораторії Касперського”.

Заяву опубліковано на  сайті  відомства – Укрінформ.

“Директива закликає міністерства та агентства визначити використання або присутність продуктів “Касперського” на своїх інформаційних системах протягом 30 днів”, – йдеться в повідомленні.

Також відомства мають розробити детальний план щодо усунення і припинення поточного та майбутнього використання цих продуктів протягом 60 днів.

“На 90-й день починаючи з дня прийняття цієї директиви, якщо інше не буде наказано МВБ на основі нової інформації, почати реалізацію планів відомств щодо припинення використання та видалення цих продуктів з інформаційних систем”, – підкреслили в міністерстві.

Зазначається, що таке рішення прийнято через “ризики, які являє собою використання продуктів “Касперського”.

Як повідомлялося, 20 червня Сенат США заявив про намір заборонити військовим використовувати продукти “Лабораторії Касперського“. Автор рекомендації сенатор-демократ Джин Шахін заявила, що “зв’язки Лабораторії Касперського з Кремлем викликають серйозні побоювання”.

 

“Бойовики провели мінометні обстріли по Кам’янці та Пісках, під час яких по позиціях українських військових було випущено по 15 мін. Ще  двічі російсько-окупаційні війська відкривали вогонь з мінометів по Авдіївці”, повідомив речник – Укрінформ.

Всього, додав він, на Донецькому напрямку зафіксовано 13 обстрілів з боку бойовиків, зокрема 4 – з мінометів.

На Луганському напрямку минулої доби окупанти порушували  режим “тиші”  виключно в Кримському – провели чотири обстріли з легкого озброєння (один зранку та три ввечері).

 

Хакери “Українського кіберальянсу” (UCA) отримали списки особового складу артилерійської групи 3 окремої мотострілкової бригади 1 армійського корпусу (сформований на території т. зв. “ДНР”) російсько-окупаційних військ.

Всього в списках – 799 осіб, включаючи кадрових російських військовослужбовців, повідомив на своїй сторінці в  Facebook  волонтер міжнародного розвідувального співтовариства InformNapalm Михайло Кузнєцов – Укрінформ.

“Sean Brian Townsend (прес-секретар UCA під ніком Sean Brian Townsend – ред.) передав волонтерам  InformNapalm  для вивчення списки особового складу і БЧС (бойовий чисельний склад) артилерійської групи 3 ОМСБр російського окупаційного корпусу в Донецькій області. 799 солдатів, сержантів і офіцерів, включаючи кадрових російських військовослужбовців”, – йдеться в повідомленні.

Як анонсували в InformNapalm, найближчим часом вийде  “дуже цікаве розслідування”  із цього приводу.

 

Логіка української позиції стосовно розгортання миротворчої місії на Донбасі полягає в тому, що перш ніж туди зайде міжнародний контингент, Росія повинна вивести з Донбасу всі озброєння і найманців. 

Про це в  інтерв’ю  Укрінформу заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

“Ми ознайомили Раду Безпеки ООН і всіх партнерів з логікою нашої позиції. А вона полягає в тому, що Росія з усіма озброєннями і найманцями повинна вийти з  Донбасу, туди має зайти міжнародний компонент, і, відповідно, розпочатися перехідний період, щоб Донбас на сто відсотків повернувся в український правовий і не тільки правовий простір. І, звичайно, не може бути мови про легітимізацію російського протекторату і територіальні обмеження мандату місії. Він має охоплювати всю окуповану територію і неконтрольовану ділянку українсько-російського кордону”, – сказав Клімкін.

Міністр розповів, що під час неформальної міністерської зустрічі у Таллінні 7-8 вересня він розмовляв  з усіма колегами, в тому числі з членами Ради Безпеки. Вони домовилися спочатку виробити чітку спільну позицію, яка охоплюватиме і питання мандату, і можливі часові рамки хоча б попереднього обговорення, і яким чином просувати її у діалозі з Росією.

Клімкін зазначив, що проект резолюції готовий, але офіційно він буде поданий після детального обговорення з усіма друзями і партнерами. Він нагадав, що російський проект уже поданий, і якщо Україна, не заручившись підтримкою всіх, не тільки наших друзів, а й тих, хто детально не відстежує цих питань, внесе ще один, хтось може розпочати дискусію про їх можливе зближення, а “це не гратиме на нашу користь”.

За словами міністра, важливо також розуміти, що проект резолюції ще не визначає мандату миротворчої місії – він є відправною точкою.

“Резолюція має запустити роботу з її підготовки – вона буде містити прохання до Генерального секретаря ООН надіслати відповідну місію, яка на місці визначиться щодо параметрів, умов і багатьох речей майбутньої миротворчої місії і доповість Генеральному секретарю, який потім представить цю доповідь зі своїми пропозиціями на розгляд Ради Безпеки”, – пояснив Клімкін.

 

Можлива миротворча місія ООН на Донбасі має бути як на лінії розмежування, так і на кордоні з Росією, аби запобігти перекиданню на окуповану територію живої сили та озброєння з РФ.

Про це в  інтерв’ю Укрінформу  заявив екс-прем’єр-міністр Литви Андрюс Кубілюс – Укрінформ.

“Потрібно подумати, де ці миротворчі сили ООН стоятимуть: на лінії розмежування чи на державному кордоні Росії з Україною? Це “дві великі різниці”. Напевно, найкращим виходом із ситуації було б їх розміщення в обох місцях: з одного боку, аби припинити вогонь, а на кордоні – щоб припинити потік з Росії людей та озброєння”, – наголосив Кубілюс.

Колишній литовський прем’єр висловив думку, що завдяки військовій присутності в Україні президент Путін отримує усе більше економічних та фінансових проблем у самій Росії.

“Я не можу бути наївним оптимістом, але маю передчуття, що у Путіна може виникнути бажання якимось чином залишити Донбас. Утім, імовірно, це станеться не раніше президентських виборів у Росії”,- підсумував він.

Як відомо, нещодавно президент РФ Володимир Путін підтримав ідею з розміщенням миротворців ООН у зоні конфлікту на Донбасі, однак заявив, що миротворчий контингент має бути розміщений лише на лінії розмежування.

Натомість українська сторона наполягає, що миротворці мають бути введені на всій окупованій території Донбасу, а також на українсько-російському кордоні.

Згодом Путін заявив, що готовий врахувати у своїй пропозиції про миротворців ООН зауваження про те, щоб вони перебували на всій території окупованого Донбасу.

18-21 вересня Президент України Петро Порошенко здійснить візит до Сполучених Штатів Америки, в рамках якого візьме участь у засіданні Генасамблеї ООН та порушить питання щодо розміщення миротворчої місії на  Донбасі.

 

Введення миротворчої місії ООН на сході України захистить громадян від збройного насильства та сприятиме відновленню суверенітету й територіальної цілісності держави.

Про це заявила в середу в Вашингтоні, відповідаючи на запитання Укрінформу, речник Державного департаменту США Хезер Науерт.

“Ми розглядаємо це як можливий захід для захисту українських громадян незалежно від їх національної приналежності та національності”, – зауважила представник зовнішньополітичного відомства США під час брифінгу в Міжнародному прес-центрі Вашингтона.

Вона додала, що це рішення здатне посприяти відновленню суверенітету й територіальної цілісності України. Водночас, представник США наголосила, що мандат місії має поширюватися на всю територію, що перебуває під контролем проросійських сил.

“Такі сили повинні мати широкий мандат для забезпечення миру й безпеки на всій окупованій території України, включно до кордону з Росією, щоб уникнути поглиблення або узаконення розколу всередині України”, – заявила речник Держдепартаменту США.

У цьому зв’язку Науерт підкреслила, що й інші країни, зокрема, Німеччина, погоджуються з цією позицією США. Вона підкреслила, що Вашингтон підтримує зусилля країн Нормандського формату з імплементації Мінських домовленостей. Науерт нагадала, що спецпредставник США Курт Волкер докладає безпосередніх зусиль на цьому напрямі. За її словами, мета цих кроків спрямована на відновлення територіальної цілісності України, а також захисту українців незалежно від їхньої релігії чи мови, якою вони розмовляють.

При цьому речник Держдепу підкреслила необхідність спочатку виконання вимог “Мінська” щодо безпеки на Донбасі.

“Важливо, передусім, забезпечити умови безпеки, і ми вкотре закликаємо Росію запровадити реальний та стійкий режим припинення вогню”, – заявила представник США.

Вона також наголосила на необхідності відведення важкого озброєння та надання доступу спостерігачам на всій територію, включно до міжнародного кордону з РФ.

“Необхідно забезпечити можливість спостерігачам, які надають повну й достовірну інформацію з місця подій, діяти безпечно в загрозливому середовищі”, – зауважила речник Державного департаменту США.

 

Міністр культури РФ Володимир Мединський закликав правоохоронців припинити незаконні дії православних “активістів” на чолі з “депутатом Держдуми” від Криму Наталією Поклонською у зв’язку із погрозами на адресу творців фільму “Матільда” і кінотеатрів.

Відповідну заяву міністра Російській службі  ВВС  надав його помічник – Укрінформ.

Зокрема, міністр попросив керівництво правоохоронних органів “жорстко припинити тиск на державу і кінобізнес з боку нахабних “активістів” з їх суспільно небезпечними методами нав’язування своїх переконань”.

Він наголосив, що будь-які спроби тиску на приватні або муніципальні кінотеатри – “це чистої води беззаконня і  цензура, яка прямо заборонена Конституцією РФ”.

Мединський заявив, що єдиним і вичерпним документом, який дозволяє прокат фільму в Росії, є прокатне посвідчення федерального зразка, яке видає міністерство культури, і у “Матільди” воно є.

У зв’язку з цим міністр звернувся до керівництва кіномереж із закликом не піддаватися на погрози. “Вашу роботу оцінює глядач, а навіжені сектанти-палії – це клієнти інших спеціалізованих установ”, – сказав він.

При цьому в заяві згадується “депутат Держдуми” Наталія Поклонська, яка відома як затятий противник фільму. Вона неодноразово висловлювала невдоволення тим, що у фільмі описаний позашлюбний зв’язок російського імператора Миколи II, приєднаного до святих, і наполягала на тому, що, розкриваючи цю тему, автори картини ображають почуття вірян.

“Не знаю, якими міркуваннями керується шановна пані Поклонська, затіваючи і підтримуючи цей гвалт. Може, і від чистого серця. Тим більше, не готовий розгадувати мотивації різнокаліберних активістів-паліїв, що нахабно називають себе “православними”, – йдеться в заяві міністра.

Як відомо, в січні 2017 року організація “Христианское государство – Святая Русь” направила до російських кіномереж вимоги не демонструвати “Матільду” під загрозою підпалу кінотеатрів. Після цього православні активісти влаштували масовий збір підписів і різні вуличні акції у багатьох містах Росії з вимогою не видавати “Матільді” прокатне посвідчення.

У серпні міністерство культури схвалило прокатне посвідчення “Матільді”. Прем’єра фільму була призначена на 26 жовтня.

На початку вересня активіст направив на кінотеатр Єкатеринбурга “Космос” автомобіль УАЗ, набитий газовими балонами і цистернами з бензином. Так чоловік виступив проти показу фільму “Матільда” в Єкатеринбурзі.

Крім того, невідомі кинули пляшки із запалювальною сумішшю у будівлі студії “Лендок” у Петербурзі, в якому знаходиться офіс режисера Олексія Учителя.

 

У Єкатеринбурзі водій УАЗа врізався у вхідні двері кіноконцертного залу “Космос”, після чого підпалив автомобіль і втік.

Про це з посиланням на Е1 повідомляє  Грани.ру – Укрінформ.

“Полум’я перекинулося з машини на будівлю кіноконцертного залу. Площа займання становила близько 30 квадратних метрів. Прибулі пожежники загасили вогонь протягом півгодини. П’ятьох осіб, що знаходилися на другому поверсі будівлі евакуювали. Постраждалих немає”, – зазначається в публікації.

Як наголошується, вхід в кіноконцертний зал повністю згорів. На місце виїхали карний розшук РФ і ФСБ. У машині винуватця інциденту знайшли три газові балони, дві 200-літрові бочки з бензином і дрова.

Охоронець закладу заявляв, що з машини вибігли двоє людей. Однак, як показує відеозапис інциденту, другим був перехожий. Після того як машина врізалася в будівлю, він підійшов до неї і звернувся до водія з якоюсь реплікою, а коли запалив вогонь, кинувся бігти.

Підозрюваний у підпалі – 39-річний Денис Мурашов з міста Ірбіт Свердловської області. Він був затриманий близько 11 години за місцевим часом, коли звернувся за медичною допомогою у зв’язку з серйозними опіками. Зараз Мурашов перебуває в лікарні.

Як повідомляє обласний главк СКР РФ, підозрюваний перебуває на обліку у психіатра.

За інформацією  Znak.com останні два роки Мурашов перебував у розшуку як зниклий безвісти. Останній раз він зв’язувався зі своєю сім’єю в липні 2015-го.

Мер Єкатеринбурга Євген Ройзман назвав подію терактом. Він також висловив упевненість, що у підозрюваного були спільники. “200-літрові бочки і три газових балона одному не підняти”, – пояснив посадовець.

Однак СКР відкрив справу за частиною 2 статті 167 КК (умисне пошкодження майна шляхом підпалу), що передбачає до п’яти років колонії.

Пізніше  Znak.com  передав з посиланням на “близьке до слідства джерело”, що Мурашова вже допитали і він пояснив свій вчинок виходом на екрани фільму Олексія Учителя “Матильда”. При цьому прокат “Матільди” почнеться тільки в жовтні і ще не відомо, в яких саме кінотеатрах Єкатеринбурга буде демонструватися фільм.

Як повідомляє російський портал, ОК-сторінці Мурашова є його фотографії під час водохресного купання, а також біля Храму-на-Крові, побудованого на місці Іпатіївського будинку, де в 1918 році були розстріляні Микола II і його сім’я. Крім того, видання наводить скріншоти його постів в соцмережі. Один пост закликає православних не приймати електронні документи. “Про це нас попереджав святий Паїсій Святогорець Афонський і багато інших старців – це зречення від Христа”, – пояснює Мурашов. В іншому пості йдеться: “Якщо нова влада в Україні дозволить одностатеві шлюби – значить, вона від диявола”.

 

“План Маршалла” – пакет економічної допомоги Заходу для України – має концентруватися на трьох напрямах, зокрема підтримці малого і середнього бізнесу, розвитку інфраструктурних та регіональних проектів.

Про це в  інтерв’ю Укрінформу  заявив екс-прем’єр-міністр Литви Андрюс Кубілюс – Укрінформ.

“Ми концентруємо cвою увагу на трьох напрямах. По-перше, це малий і середній бізнес, по-друге – це інфраструктурні проекти, по-третє – регіональні проекти”,- заявив Кубілюс.

Він підкреслив, що потрібно було б створити єдину фінансову установу, яка контролювала б витрати на цей проект, на кшталт німецького банку розвитку KfW (заснований у 1948 році як складова частина “плану Маршалла”).

“Щось подібне треба створити і в Україні, щоб, по-перше, можна було довіряти цій фінансовій установі – що вона є незалежною і що якісь олігархи не розкрадуть гроші. По-друге, що вона є відповідальною за ці проекти. Тоді донори будуть переконані, що можна давати кошти на такі проекти”, – констатував Кубілюс.

За його словами, допомогу Заходу для України, яка надходить уже зараз, прості люди не бачать.

“Є різні кошти за лінією ЄБРР, ЄІБ, але немає єдиної системи, аби показати, що це саме допомога із Заходу. А саме зараз дуже важливо показувати простим українцям, що західне співтовариство підтримує їх”, – констатував екс-прем’єр Литви.

Відправною точкою для реалізації  “плану Маршалла”  Кубілюс називає саміт Східного партнерства, де одним з пунктом кінцевої резолюції має бути згадка про цей план.

“Ми вже бачили початкові пропозиції щодо формулювань цього пункту і нас це влаштовує. Там вказується, що саміт має дати мандат Єврокомісії і ЄІБ на підготовку вже більш предметного документа. Сподіваємося, що на рівні саміту будуть чіткі заяви щодо “плану Маршалла”, – констатував Кубілюс.

Він додав, що на саміті план не обговорюватиметься, але важливим буде сам мандат для Єврокомісії для його подальшої реалізації.

 

Російські слідчі вважають, що колишній прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк міг воювати проти російських військ не лише в Чечні, а й в Придністров’ї.

Про це повідомила на своїй сторінці у  Facebook  прес-секретар Яценюка Ольга Лаппо – Укрінформ.

“Тепер кремлівське кривосуддя закидає Арсенію Яценюку ще й участь у бойових діях в Придністров’ї… З метою “всебічного та об’єктивного розслідування” “чеченської справи Яценюка” російські “слідчі” знайшли фотографію членів УНА-УНСО 1992 року в Придністров’ї. На ній “росексперти” “змогли” ідентифікувати Арсенія Яценюка”, – йдеться у повідомленні.

Лаппо також опублікувала фото з матеріалів розслідування, на підставі якого було винесено рішення Єсентукського “суду” про заочний арешт  Яценюка.

Голова Комітету свободи слова та інформполітики ВР Вікторія Сюмар на своїй сторінці у  Facebook  жартівливо прокоментувала повідомлення про “придністровський” слід в біографії “націоналістичного силовика” Арсенія Яценюка.

“Сьогодні “геніальне російське правосуддя” робить з Арсєнія Героя Молдови і визвольного руху в Придністров’ї. Думаю, десь в російській прокуратурі є таємний прихильник Яценюка, який так вперто формує йому образ “націоналістичного силовика”. Ну образ в Україні нині явно популярний. Хунта – вона така. Да. І останнє. Наступний фільм про Джеймса Бонда має називатися: “Під кодовою назвою Арсєній”. Сценарій старанно виписаний російськими креативними спецслужбами”, – написала Сюмар.

 

Демократи Палати представників США передали спецпрокурору Роберту Мюллеру дані про те, що екс-радник з питань національної безпеки Майкл Флінн приховав поїздку на Близький Схід, де він виступав посередником у бізнес-угоді для уряду Саудівської Аравії та російського державного відомства.

Про це повідомляє  CNN – Укрінформ.

“Судячи з усього, генерал Флінн порушив федеральний закон, виключивши інформацію про цю поїздку та ці іноземні контакти зі свого клопотання про продовження допуску до секретної інформації в 2016 році і приховавши їх від прокурорів безпеки, які проводили з ним бесіди на тлі розслідування (щодо втручання Росії у вибори 2016 року – Ред.)”, – йдеться у листі від демократів.

Як повідомляється, демократи надіслали запити до трьох американських компаній у червні після того, як видання Newsweek повідомило, що Флінн літав на Близький Схід влітку 2015 року, щоб врегулювати угоду на суму близько $100 мільярдів між компаніями Саудівської Аравії та РФ, зокрема російською компанією з атомної галузі.

У відповідь на запити, офіційні представники американських компаній підтвердили поїздку  Флінна  у 2015 році.

Адвокат екс-радника Трампа відмовився коментувати цю інформацію.

 

Начальником Головного управління Національної поліції України в Донецькій області став Микола Семенишин, який до цього очолював поліцію Хмельниччини.

Про це  повідомляє  відділ комунікації поліції Донецької області – Укрінформ.

“Наказом голови Нацполіції начальником Головного управління Нацполіції в Донецькій області призначено генерала поліції 3 рангу Семенишина Миколу Олександровича”, – йдеться у повідомленні.

Нового керівника сьогодні, у середу, представив у Маріуполі перший заступник міністра внутрішніх справ України Сергій Яровий.

Микола Семенишин народився 25 листопада 1969 року на  Хмельниччині. Службу в органах внутрішніх справ розпочав у 1990 році міліціонером взводу патрульно-постової служби в місті Кам’янець-Подільському Хмельницької області. Згодом працював у підрозділах карного розшуку та на керівних посадах підрозділів правоохоронних органів Західної України.

Повідомляється також, що Віталія Невгада, який очолював поліцію Донеччини останнім часом, призначено начальником Головного слідчого управління Нацполіції України.

В ході наради з особовим складом обласного главку поліції перший заступник глави МВС відзначив кращих працівників Нацполіції та Державної служби з надзвичайних ситуацій. Правоохоронці та рятувальники отримали нагороди від Президента України, Верховної Ради, Кабінету міністрів, а також відзнаки МВС та чергові спеціальні звання.

 

Антимонопольний комітет України звернувся до Кабінету міністрів з пропозиціями щодо врегулювання проблемної ситуації на ринку природного газу.

Зокрема, Комітет вважає за доцільне надати виробникам теплової енергії права вільно обирати постачальників природного газу, а не дериктивно через “Нафтогаз України”, як це здійснюється сьогодні. Про це йдеться на  сайті АМКУ  – Укрінформ.

Приводом для звернення стала ініціатива НАК “Нафтогаз України”, який минулого тижня почав надсилати теплопостачальним підприємствам проекти договорів на постачання природного газу для виробництва теплової енергії на наступний опалювальний сезон без офіційно оприлюдненої Кабінетом міністрів України ціни.  При цьому “Нафтогаз” застосував ціну, визначену станом на 1 квітня 2017, фіксуючи одночасно в усіх договорах зобов’язання для тепловиробників прийняти нову ціну, як обов’язкову, у разі визначення Урядом іншої ціни.

На думку АМКУ, такий підхід зі сторони  “Нафтогазу”  зважаючи на наявність у нього ознак монопольного становища, за певних умов може призводити до ущемлення інтересів теплопостачальних підприємств та містити ознаки порушень законодавства про захист економічної конкуренції, а саме, створювати передумови для формування монопольно високих цін як на природний газ, так і на теплову енергію, що в кінцевому випадку відобразиться на збільшенні тарифів на послуги з опалення та постачання гарячої води для кінцевих споживачів.

У зв’язку з цим Антимонопольний комітет звернувся до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з наступними пропозиціями:

– доручити Міністерству енергетики та вугільної промисловості України якнайшвидше оприлюднити інформацію про ціну природного газу на власному офіційному веб-сайті відповідно до вимог Постанови Кабінету міністрів України від 22.03.2017 № 187;

– розглянути можливість внесення змін до чинних нормативно-правових актів, щодо надання виробникам теплової енергії права вільно обирати постачальників природного газу (вітчизняних виробників та імпортерів) шляхом укладення з ними прямих договорів, як альтернативу НАК “Нафтогаз України”;

– розглянути можливість перегляду поточної методики розрахунку ціни на природний газ, яку наразі використовує НАК “Нафтогаз України”, а саме, визначення ціни природного газу на рівні середнього значення його вартості у газовидобувних підприємств України без додаткових транспортних витрат до західного кордону України та тарифу на вхід у газотранспортну систему України на обсяги газу, видобутого в Україні, а не рівні імпортного паритету.

Нагадаємо, відповідно до закону “Про ринок природного газу” та Правил постачання природного газу, постачальником “останньої надії” є визначений Кабінетом міністрів постачальник, який не має права відмовити в укладенні договору постачання природного газу на обмежений період часу. Згідно з розпорядженням Кабінету міністрів від 10.12.15 №1307-р Національну акціонерну компанію “Нафтогаз України” визначено постачальником “останньої надії” строком на три роки.

У той же час, минулого тижня Секретаріат Енергетичного Співтовариства повідомив Україну про початок процедури вирішення спору, пов’язаного з порушенням Україною її зобов’язань за Договором про заснування Енергетичного Співтовариства. Йдеться про фактичне монопольне становище на ринку газу НАК “Нафтогаз України” та відсутність реформ у цій сфері, що визначені зобов’язаннями України та відповідними змінами в українському законодавстві.

Крім того, минулого тижня міністр енергетики Ігорь Насалик заявив, що “Нафтогаз” фактично саботує виконання заходів із реструктуризації компанії, яка здійснюється з метою відокремлення діяльності з транспортування природного газу та передбачена зобов’язаннями української сторони перед Секретаріатом Енергетичного Співтовариства.

 

На засіданні Ради національної безпеки і оборони у середу ухвалено концепції забезпечення контррозвідувального режиму та розвитку системи управління державою в умовах надзвичайного стану і в особливий період.

Про це  повідомив  після засідання секретар РНБО Олександр Турчинов – Укрінформ.

“На засіданні РНБО України було розглянуто та ухвалено Концепцію забезпечення контррозвідувального режиму в Україні і Концепцію реформування та подальшого розвитку системи управління державою в умовах надзвичайного стану і в особливий період”, – йдеться у  повідомленні прес-служби РНБО.

Турчинов наголосив, що з огляду на безпекову ситуацію, пріоритетами є “виконання Національної розвідувальної програми на 2016-2020 роки, посилення контррозвідувального захисту та боротьба з тероризмом і диверсійною діяльністю”. Серед пріоритетів – і реалізація державної політики у сфері  кібербезпеки, виконання заходів з розвитку та модернізації спеціального зв’язку та захисту інформації.

 

На засіданні РНБО у середу унормовано питання щодо створення та діяльності Ставки Верховного Головнокомандувача.

Про це  повідомив  після засідання секретар Ради нацбезпеки і оборони Олександр Турчинов – Укрінформ.

“За словами секретаря РНБО України, вперше в нашій державі унормоване питання “щодо створення та діяльності Ставки Верховного Головнокомандувача як органа стратегічного керівництва ЗСУ, іншими  військовими формуваннями та правоохоронними органами в особливий період”, – йдеться у повідомленні.

Турчинов також наголосив, що фінансове забезпечення сфери безпеки і оборони  залишається одним із ключових пріоритетів бюджетної політики на 2018 рік. “За рішенням  РНБО  України обсяг фінансування оборонно-безпекового бюджету в наступному році буде на рівні 163 млрд 268 млн гривень, з них 156 млрд 893 млн грн – з загального фонду, і 6 млрд 375 млн грн – зі спеціального”, – сказав він.

Секретар РНБО наголосив, що одним з важливих питань фінансування сектору безпеки і оборони є “збільшення грошового забезпечення військовослужбовців, в основі якого – збільшення посадових окладів та окладів за військові звання”.

“Пріоритетним напрямом бюджетного фінансування також визначені створення нових видів озброєння та військової техніки, зокрема, виробництво сучасного високоточного ракетного та артилерійського озброєння, бронетанкової техніки, боєприпасів та високоточних засобів ураження; виконання Державної цільової програми створення та виробництва боєприпасів та продуктів спеціальної хімії”, – додав він.

За словами Турчинова, особлива увага приділятиметься також інтенсивній бойовій підготовці частин та підрозділів Збройних сил та інших військових формувань, а також облаштуванню державного кордону.

 

У день 10-річчя Декларації ООН з питань корінних народів Організація Об’єднаних Націй заявляє про свою підтримку корінного народу Криму і закликає міжнародні організації й Українську державу підвищити рівень захисту кримськотатарського народу.

Про це в середу на круглому столі в Укрінформі, присвяченому 10-річчю ухвалення Декларації ООН з питань корінних народів, під час включення через Skype заявила голова Постійного форуму ООН з питань корінних народів (UNPFII) Маріам Уолет.

“Ми зазначаємо, що продовжуємо надавати підтримку всім зацікавленим організаціям і сторонам, які виступають на захист прав корінного народу Криму – кримських татар… Важливо, щоб основні положення Декларації ООН були враховані і в конституційному полі. Я запрошую Україну зробити свій внесок у цю роботу”, – заявила Уолет.

Вона наголосила, що завдяки механізму Декларації ООН за останні роки сталися “значні зміни у сфері дотримання прав корінних народів”.

Водночас, зазначила вона, “ми маємо конструктивно працювати, щоб змінити становище, в якому знаходиться кримськотатарське населення в Криму”, і в цілому підвищити “мінімальні стандарти у сфері дотримання прав корінних народів”.

Як наголосила представник ООН, сьогодні під час вирішення питань корінних народів “ми маємо переходити з міжнародної дипломатії на рівень національного захисту прав корінних народів”.

“Давайте підтвердимо свою прихильність завданням, які служать основним положенням Декларації ООН про корінні народи”, – закликала Уолет учасників круглого столу.

 

Росія має негайно випустити з-за грат заступника Голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза.

Про це на своїй сторінці у мережі Твіттер написала голова комітету із закордонних справ Сенату Канади Рейнел Андрейчак – Укрінформ.

«Переслідування і репресії кримських татар Росією продовжуються. Закликаю до негайного звільнення політичного в’язня Ахтема Чийгоза», – зазначила вона.

Як повідомляв Укрінформ, 11 вересня підконтрольний Росії суд в окупованому  Криму  ухвалив вирок заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтему Чийгозу – 8 років позбавлення волі.

Окупаційна влада звинуватила його в «організації масових безладів» під час мітингу за територіальну цілісність України 26 лютого 2014 року.

 

Рішення про восьмирічний вирок Ахтему Чийгозу переслідує дві мети – покарати за відмову від співпраці з окупантами та посіяти страх серед кримських татар.

Про це у середу на мітингу в Києві заявив глава Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат України Рефат Чубаров – Укрінформ.

“Рішення про восьмирічний вирок Чийгоза переслідує дві мети окупантів. Перша мета – жорстока помста самому Чийгозу за те, що він не пішов ні на які домовленості з окупаційним режимом… Він з тих, хто не пішов на співпрацю, і окупанти не могли йому пробачити, що він відкидав усі пропозиції, з якими до нього приходили до камери”, – сказав Чубаров.

Він додав, що друга мета окупантів – залякати кримськотатарський народ.

За словами політика, суспільство сьогодні повинне усвідомити, що жоден з 48 кримських  політв’язнів  не буде звільнений, поки ми не мобілізуємо зусилля України та міжнародного співтовариства.

“Це буде дуже важко, тому всі мають бути чесними – уряд України, Президент України, а також уряди і політики західних країн. Ніяких діалогів з бандитом, прізвище якого Путін. Ніяких механізмів, які відносять Крим до довгострокової ситуації”, – заявив Чубаров.

На його думку, є тільки одне завдання, яке має бути оголошене керівництвом України – “відновлення територіальної цілісності Укаїни в її міжнародно визнаних кордонах, включаючи Автономну Республіку Крим і Севастополь”.

Учасники мітингу тримали в руках транспаранти “Лідери країн світу, ніякого діалогу з Путіним, поки Крим не буде звільнений від окупантів”, “Свободу Ахтему Чийгозу!”, “Свободу політв’язням Росії!”. На мітингу виступили народні депути України Юлія Тимошенко, Григорій Немиря, Олександр Кірш, а також муфтій Духовного управління мусульман Криму Айдер Рустамов та муфтій Духовного управління мусульман України “Умма” Саїд Ісмагілов.

Як повідомлялося, 11 вересня 2017 року в окупованому Криму так званий Верховний суд засудив Ахтема Чийгоза до восьми років позбавлення волі.

 

Глава Меджлісу: 48 кримчан стали політв’язнями, 13 з них перевезено до РФ

На сьогодні 48 кримчан стали політв’язнями, 13 з яких уже переміщені на територію Росії. В родинах цих політв’язнів 66 малолітніх дітей. Про це в інтерв’ю каналу “Прямий” повідомив голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат України Рефат Чубаров, передає УНН.

“На сьогодні ми маємо 48 політв`язнів – мешканців Криму, громадян України. З них 13 уже переміщені на територію Російської федерації. Частина з них засуджена і їх розкидали по дальних колоніях”, – сказав Чубаров.

При тому він додав, що “у родинах цих політв’язнів 66 малолітніх дітей. Ми порахували тільки тих, яким до 18 років”.

Нагадаємо, 11 вересня підконтрольний Кремлю Верховний суд Криму  засудив до 8 років колонії  Ахтема Чийгоза.

Як повідомляв УНН, сторона захисту  оскаржила вирок  заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтему Чийгозу.

 

Керівництво ПАТ “Чорноморський суднобудівний завод” у Миколаєві не допустило до проведення ревізії аудиторів, які мають перевірити законність використання коштів за державною програмою.

Про це  повідомили  у Департаменті контролю органів влади, оборони, правоохоронних органів та місцевих бюджетів Держаудитслужби  України – Укрінформ.

«Управлінням Південного офісу Держаудитслужби в Миколаївській області відповідно до плану проведення заходів державного фінансового контролю для перевірки стану виконання ПАТ “Чорноморський суднобудівний завод” Державної цільової оборонної програми будівництва кораблів класу “корвет” здійснена спроба розпочати контрольний захід. Проте ЧСЗ, який визначений виконавцем цієї програми, не допустив представників Держаудитслужби до проведення ревізії, аргументуючи тим, що упродовж 2014-2017 років бюджетних коштів не отримувало», – йдеться у повідомленні.

Там також зазначається, що за період дії державної програми, тобто починаючи з 2011 року, ПАТ “Чорноморський суднобудівний завод” отримало майже 85 млн грн.

Варто зазначити, що ПАТ “Чорноморський суднобудівний завод” є власністю одіозного нардепа-олігарха Вадима Новінського.

 

Львівський Форум видавців розпочав роботу. Він проходить у місті Лева вже 24-й рік поспіль і притягнув на свою орбіту понад 1000 письменників, художників та діячів культури. А також 168 видавництв, які представили читачам найновіший продукт.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Фокусна тема цьогорічного Форуму – «Точка творення», адже в наш час саме Форум дає імпульс появі нових книжок, нових ідей та новому взаєморозумінню», – зазначила президент ГО «Форум видавців» Олександра Коваль.

Як додав заступник міністра культури України Юрій Рибачук, на Форумі творяться нові цінності, реформи. Тут говорилося про Інститут книги – він створений, про участь України у міжнародному порівняльному дослідженні PISA – Україна вже бере в ньому участь. Тому Форум є не тільки потужною платформою для взаємодії гравців книжкового ринку, а ще й простором, де кристалізується культурний капітал країни, де творяться нові сенси, формуються візії майбутнього.

Видавці привезли понад 100 тонн літературної продукції. Лише на конкурс «Найкраща книжка Форуму -2017» надійшло 447 видань від 90 видавництв. Також змінилась і формула конкурсу: тепер 3 окремі журі обиратимуть книжки у Харкові, Києві та Львові, незалежно одне від одного

Програма імпрези обіцяє відвідувачам 890 літературних, мистецьких, освітніх і соціальних заходів, серед яких – презентації, дискусії, автограф-сесії. Крім традиційного центру Форуму – Палацу мистецтв, вони будуть відбуватися у найпопулярніших кав`ярнях та інших локаціях міста.

У межах події на  Львівщину  завітає десант авторів з 24 країн світу. Тут традиційно будуть і найвідоміші українські автори.

Тематичні кластери цьогорічного Форуму – Освіта, Креативні індустрії+ Урбаністика, Бізнес, Non-fiction, УВК, Жінка, Права людини, Історія, Наука і технології, Стиль життя, Мови/переклади, Кулінарія, Філософія, Здоров’я.

Будуть реалізовані спецпроекти – Пропаганда в сучукрліті, Художній репортаж, Українсько-Єврейські зустрічі, Ніч поезії та музики, Меридіан Черновіц, Розстріляне Відродження, Історії Іншості, ШО, Літфести і міста, Це могло б нас змінити, фантастика, Крим, Культура і Конфлікт, спецпроект ГО УЛЦ, Семінар з авторського права.

 

Міністерство юстиції США звернулося до російської телекомпанії RT з пропозицією зареєструвати американське відділення мовника як “іноземного агента”.

Про це повідомляє  Fox News – Укрінформ.

“Американське відділення російського державного мовника RT повинне зареєструватися в Міністерстві юстиції як “іноземний агент””, – йдеться у повідомленні.

Цю інформацію підтвердили в RT, повідомивши, що вони отримали листа від американського відомства та відповідно до закону про реєстрацію іноземних агентів (Foreign Agents Registration Act, FARA) зобов’язані зареєструватися.

 

Головний редактор російської телекомпанії засудила дану пропозицію, за яку ще не проголосували у Вашингтоні.

Нагадаємо, в січні американські спецслужби оприлюднили звіт, в якому зазначалося, що Росія втрутилася в президентські вибори 2016 року. Окремо в ньому було названо телеканал RT, який фахівці вважають “головним інструментом міжнародної пропаганди Кремля”.

 

Ізраїль підтримує проведення в Іраку референдуму про незалежність курдського народу.

Про це заявив прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу,  повідомляє АВС – Укрінформ.

“Ізраїль не визнає Робочу партію Курдистану (РПК) і вважає її терористичною організацією. Проте в заяві йдеться, що Ізраїль “підтримує легітимні зусилля курдського народу створити власну державу”, – йдеться у повідомленні.

Таким чином, Ізраїль став першою країною, яка підтримала курдський рефрендум.

Як відомо, 25 вересня іракські курди планують провести референдум про незалежність свого народу.

 

Посли країн “Великої сімки” знову закликали Верховну Раду схвалити запропоновану Кабінетом міністрів пенсійну реформу без затримок.

Про це посол Італії в Україні Давіде Ла Чечіліа повідомив у Twitter – Укрінформ.

“Посли “Великої сімки” знову заявляють про підтримку  пенсійної реформи  в Україні нагадуючи про липневу заяву із закликом до Верховної Ради невідкладно прийняти відповідне законодавство”, – написав посол.

Нагадаємо: прем’єр-міністр Володимир Гройсман сподівається, що парламент остаточно схвалить законопроект щодо пенсійної реформи  наступного тижня.

 

На третьому місяці президентства лідера США Дональда Трампа президент Росії Володимир Путін направив свого дипломата до Держдепу для передачі плану нормалізації відносин між обома країнами.

Про це йдеться у документі, отриманому  BuzzFeed News – Укрінформ.

“Цей документ являє собою не що інше, як “дорожню карту” для повномасштабної нормалізації американсько-російських відносин”, – сказав віце-президент з досліджень Фонду Карнегі за міжнародний мир Ендрю Вайс.

Як зазначається, пропозиція Кремля складалася з негайного відновлення дипломатичних, військових та розвідувальних каналів, які “розірвалися” через військове втручання Росії в Україну та Сирію.

Планувалося, що до квітня спецпредставник президента Росії з кібербезпеки Андрій Крутских мав зустрітися з американськими колегами для консультацій з “інформаційної безпеки”. До травня країни повинні були провести “спеціальні консультації” щодо війни в Афганістані, Ірані, Україні та денуклеаризації Корейського півострова, пише видання.

Також Росія пропонувала провести зустрічі глав ЦРУ, ФБР, Ради нацбезпеки, Пентагону з російськими колегами, і відновити канали, “закриті” за часів президентства Барака Обами.

Як повідомляється, документ розкриває невисловлену пропозицію Москви про те, що Трамп не приділятиме багато уваги ймовірному втручанню Росії в американські вибори в 2016 році.

“Він (документ – Ред.) просто ігнорує все, що змушувало відносини погіршуватися, і прикидається, що втручання у вибори (США – Ред.) і криза в Україні ніколи не відбувалися”, – сказала колишній співробітник національної розвідки під час правління Джорджа Буша Анджела Стент, яка також розглянула документ.

Видання зазначає, що на сьогоднішній день тільки невелика частина із запропонованих планом зустрічей відбулася, і багато переговорів навряд чи вже будуть проведені, оскільки Росія і США знаходяться в стадії дипломатичного конфлікту.

Посольство Росії в Вашингтоні відмовилося обговорювати цей документ.

“Ми не коментуємо закриті двосторонні переговори, які є звичайною дипломатичною практикою”, – зазначили в посольстві РФ.

Чиновники в Білому домі і Держдепартаменті відмовилися сказати, хто доставив документ, але не заперечували його справжність.