Підбірка актуальних новин за 12 вересня

3 роки ago Інформ центр 0

Заступник голови Меджлісу Наріман Джелялов, виступаючи на конференції Human Dimension Implementation Meetings, заявив, що РФ не поспішає виконувати рішення Міжнародного суду ООН про зняття заборони на діяльність Меджлісу кримськотатарського народу.

Про це йдеться у відео його виступу, розміщеному на сторінці у  Facebook  співзасновника громадської організації Кримsos Таміли Ташевої – Укрінформ.

“Російська Федерація не поспішає виконувати рішення Міжнародного суду ООН від 19 квітня 2017 року про необхідність вжиття тимчасових заходів в рамках міжнародної конвенції про запобігання всіх форм расової дискримінації, а саме про зняття заборони на діяльність Меджлісу кримськотатарського народу. Досі десятки громадських активістів, які є членами Меджлісу кримськотатарського народу, знаходяться під загрозою кримінального переслідування в Криму”, – розповів Наріман Джелялов.

За його словами, з 2014 року місцевими активістами, журналістами, правозахисниками фіксується постійне порушення прав людини з боку різних російських органів в Криму.

Активіст заявив, що в Криму “практично неможливо організувати публічний масовий захід особами та організаціями, яких російська влада сприймає як інакодумців, ненадійних, екстремістських, терористичних – ці ярлики навішуються дуже легко і без якихось застережень”.

Джелялов заявив, що “російське законодавство щодо масових публічних заходів дуже жорстке, але навіть коли організатори суворо дотримуються букви закону, влада вдається до чисельних хитрощів”.

 

Російська Федерація як держава-окупант застосовує своє законодавство в анексованому Криму всупереч міжнародному праву.

Про це заявила на презентації 19-ї доповіді Управління верховного комісара ООН з прав людини щодо ситуації з правами людини в Україні голова Моніторингової місії ООН Фіона Фрейзер, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Учора Верховний суд Криму засудив заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза до 8 років позбавлення волі у колонії суворого режиму. Зазначаємо, що цей вирок стосується подій 26 лютого 2014 року, що відбувалися до окупації Криму… Ми підкреслюємо, що Російська Федерація як окупаційна держава застосовує законодавство РФ у Криму на порушення міжнародного права і всупереч резолюції Генеральної асамблеї ООН 68/262”, – сказала Фрейзер.

Вона поінформувала, що ВКПЛ продовжує добиватися доступу до Криму з метою виконання свого мандату із спостереження, документування і висвітлення ситуації з правами людини по всій території України.

“Ми нагадуємо, що резолюцією Генеральної асамблеї ООН щодо територіальної цілісності України Крим визнаний тимчасово окупованим Російською Федерацією”, – підкреслила вона.

Фрейзер констатувала, що у період з 16 травня по 15 серпня 2017 року, впродовж якого Моніторингова місія ООН здійснювала спостереження, у Криму зафіксовано серйозні посягання на свободу вираження думок, мирних зібрань, релігії або переконань. У цьому контексті Фрейзер нагадала, що перша кримінальна санкція у вигляді засудження до 1 року і 3 місяців була накладена на кримського татарина за пост у Facebook, де він критикував анексію і окупацію півострова.

Голова Моніторингової місії також поінформувала, що в окупованому Криму 1 червня було скасовано реєстрацію всіх 22 приходів релігійного об’єднання Свідків Єгови, внаслідок чого близько 8 тисячам людей було відмовлено у праві вільного віросповідання.

Фрейзер поінформувала, що протягом цього місяця буде оприлюднена спеціальна доповідь щодо ситуації з правами людини в Криму згідно з дорученням Генасамблеї ООН.

Як повідомляв Укрінформ, 11 вересня “суд” в окупованому Криму ухвалив вирок заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу  Ахтему Чийгозу  – 8 років позбавлення волі. Окупаційна влада Криму звинуватила його в «організації масових безладів» під час мітингу за територіальну цілісність України 26 лютого 2014 року.

 

Канада закликає Росію випустити допомогти у звільненні з поста Голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза й інших політичних в’язнів.

Про це йдеться у повідомленні на сторінці МЗС Канади у мережі  Твіттер – Укрінформ.

«Канада закликає до звільнення лідера кримських татар Чийгоза, який отримав 8-річне тюремне ув’язнення, й інших політичних в’язнів, вивезених Росією з Криму», – заявили у МЗС.

Як повідомляв Укрінформ, 11 вересня підконтрольний Росії суд в окупованому Криму ухвалив вирок заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтему Чийгозу – 8 років позбавлення волі. Окупаційна влада Криму звинуватила його в «організації масових безладів» під час мітингу за територіальну цілісність України 26 лютого 2014 року

 

Світовий конгрес українців закликав міжнародне співтовариство бойкотувати Всесвітній фестиваль молоді та студентів, який проводиться Російською Федерацією у жовтні цього року.

Про це заявив президент СКУ Євген Чолій, передає кореспондент Укрінформу.

«Світовий конгрес українців закликає органи влади оголосити бойкот Всесвітньому фестивалю молоді та студентів, аби молодь та студентів не використовували для розповсюдження Російською Федерацією дезінформації ”, – сказав Чолій.

На його переконання. цей фестиваль є “ще одним прикладом тактики Російської Федерації в її гібридній війні” і має на меті “використати молодь для підриву територіальну цілісність держави”.

Чолій звернув увагу на грубе порушення Російською Федерацією суверенітету України, адже частина подій відбуватиметься на тимчасово окупованій території Севастополя й Сімферополя.

«Організатори цього фестивалю грубо нехтують міжнародною спільнотою, яка рішуче засудила агресію РФ проти України, в тому числі незаконну окупацію Криму, та наклала санкції у відповідь на ці дії», – зазначили в  СКУ.

Нагадаємо: уряд та громадські організації України виступили із зверненням щодо бойкоту ХІХ Всесвітнього фестивалю молоді та студентів, що пройде 14-22 жовтня у Сочі, оскільки у рамках заходу планується, що делегати з-за кордону відвідають окуповані Росією Севастополь та Сімферополь, що є нехтуванням міжнародними конвенціями та принципами.

 

Голову Конституційного суду РФ Валерія Зорькіна не допущено до участі у IV Конгресі світової конференції з конституційного правосуддя, який відбувається у Вільнюсі (Литва).

Про це  повідомила  у Фейсбуці народний депутат від “Блоку Петра Порошенка” Ірина Фріз – Укрінформ.

“Вперше за історію Конгресу на нього не був допущений голова Конституційного суду РФ Зорькін та інші російські судді, які приймали рішення та визнали анексію Криму. Відкрито кажучи, у світі немає іншого прикладу, щоб судова влада була настільки дискредитована. Кожен професійний юрист знає, що анексія Криму – це агресія, і це є злочин. Немає такого прецеденту в жодній країні, де її суд був би використаний для виконання такого злочину», – процитувала Фріз голову Конституційного суду Литви Дейнюса Жалімаса.

В свою чергу Президент Литовської Республіки Даля Грібаускайте, відкриваючи Конгрес,  зауважила, що “не може бути верховенства права, коли зневажається гідність людини, коли людину позбавляють свобод або їй доводиться жити боячись бути вбитою, закатованою, позбавленою домівки, родини і вітчизни”.

Тема IV Конгресу світової конференції з конституційного правосуддя – «Верховенство права і конституційне правосуддя у сучасному світі». Захід подібного масштабу проходить у Європі вперше, в його роботі беруть участь понад 300 спеціалістів з конституційного права із 90 держав.

Значна увага була приділена Україні та засудженню брутального порушення територіальної цілісності з боку російських окупантів, підкреслила Фріз.

 

В Україні вийшла друком книга “Трансформація партійної системи: український досвід у європейському контексті”.

Про це повідомив заступник генерального директора Центру Разумкова Юрій Якименко під час презентації відповідного видання в Укрінформі.

За його словами, ця книга – “певний підсумок наших проектів із розвитку політичних партій, із досліджень становлення багатопартійності, які Центр Разумкова здійснює близько 20 років”.

Експерт зазначив, що у виданні представлено доповідь Центру Разумкова щодо аналізу процесу формування партійної системи України починаючи з 1991 року, проблеми функціонування та подальших тенденцій розвитку.

Крім того, Якименко зауважив, що у книзі містяться статті вітчизняних і зарубіжних авторів, присвячені аналізу особливостей розвитку політичних партій та партійних систем України і країн Європи.

Також він відзначив, що матеріали видання містять узагальнені результати соціологічних опитувань Центру Разумкова, що характеризують ставлення українців до різних аспектів діяльності політичних партій, їх соціально-політичні та електоральні орієнтації та результати опитувань експертів щодо стану і перспектив розвитку партійної системи України.

Якименко додав, що до підготовки матеріалів для цієї книги було залучено відомих українських політологів, правників, експертів, а також завдяки співпраці з Фондом Конрада Аденауера вдалося долучити і західноєвропейських експертів.

У свою чергу керівник представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні Габріеле Бауманн наголосила, що це – перша загальна монографія про стан політичних партій в Україні, яка містить синтез академічного аналізу і практичного досвіду.

Вона назвала видання “особливим і грунтовним аналізом української партійної системи у європейському контексті” і зазначила, що планується переклад окремих частин книги з тим, аби європейські експерти й дослідники мали змогу ознайомитися з викладеним матеріалом.

 

Американський виробник електронної техніки та програмного забезпечення компанія Apple представила смартфон iPhone 8.

Презентація відбулася у вівторок, в новому парку компанії в Купертіно, передає власний кореспондент Укрніформу.

“Вражаюче, як iPhone впливає на наші життя кожного дня… Зараз ми можемо створювати девайси, які є набагато розумнішими, мають більші можливості, та набагато більш персоналізовані, ніж коли-небудь раніше”, – заявив перед презентацією нового iPhone 8 генеральний директор Apple Тім Кук.

Новий смартфон за дизайном схожий з попереднім, сьомим поколінням. У новій моделі встановлений біонічний 6-ядерний 64-бітний процесор A11 Bionic, що прискорює його роботу на 25% у порівнянні з процесором А10. Модель отримала й новий процесор для обробки графіки.

Інженери попрацювали над камерою, забезпечивши її механізмом оптичної стабілізації, новими світло-датчиками та світлосильними лінзами f/1.8 та f/2.8, що дозволяє робити знімки в більш темних умовах.

Одна з нових програмних функцій камери – портретна зйомка, яка завдяки подвійним камерам перерозподіляє експозицію на об’єкті зображення і на його тлі. Функція  відеозйомки отримала режим підвищеної частоти кадрів. Тобто, відео 4К можна знімати з частотою 60 fps, що не здатні робити навіть деякі професійні відеокамери. Крім того, процесор смартфону тепер краще відпрацьовує динамічну картинку, тобто рухомі об’єкти.

Нову графіку отримали ігри на  смартфоні. Вона стала більш реалістичною та швидкою.

iPhone 8 матиме просунуту систему мобільного інтернету, блютуз п’ятого покоління та безпровідну зарядку. Ціни на iPhone 8 (64 і 256 Гб) у США стартуватимуть від $699, на iPhone 8Plus – від $799. Замовлення можна оформлювати 15 вересня, поставки почнуться 22 вересня цього року.

 

Протягом 2017 року кількість нелегальних мігрантів до України, які потім прагнуть потрапити до країн ЄС, зросла на 26%.

Про це розповів речник Державної прикордонної служби Олег Слободян в ефірі  телеканалу “Прямий” – Укрінформ.

“Ситуація принципово не змінилася у порівнянні з минулими роками — Україна як була транзитною державою для незаконних мігрантів, так і залишається транзитною державою для незаконних мігрантів. У той же час ми бачимо зростання кількості мігрантів у цьому році в порівнянні з минулим роком близько на 26%”, – сказав він.

За його словами, протягом нинішнього року прикордонники затримали біля двох тисяч незаконних мігрантів, ще близько трьом тисячам потенційних незаконних мігрантів не дали в’їхати на територію України.

Слободян зауважив, що потрапляють мігранти в Україну двома шляхами, перший із яких — нелегальний, коли через пособників, у тому числі й у правоохоронних органах, вони незаконно слідують з Росії, потім, переховуючись із міста в місто, потрапляють на Закарпаття і на Закарпатті місцеві мешканці допомагають їм через гірські ділянки потрапити до Словаччини.

Він також зазначив, що інший шлях — легальний, коли потенційні незаконні мігранти потрапляють до України легально, наприклад, маючи на руках фіктивні довідки про навчання, а далі шлях повторюється — у вузи вони не потрапляють і прикордонники їх через кілька місяців чи тижнів ловлять на західному кордоні.

“Якщо говорити про лідерів країн-постачальників нелегальних мігрантів до України, то це країни пострадянського простору, серед яких на першому місці Молдова, Росія і Грузія, саме в такій послідовності”, – наголосив речник ДПСУ.

Слободян додав, що саме з цих країн найбільше незаконних  мігрантів  українські прикордонники виявляють і тих осіб, які рухаються до країн ЄС, і тих, хто незаконно перебуває на території України.

 

Російський уряд розмірковує щодо створення нового державного банку для фінансування витрат на оборону.

Про це пише  Bloomberg  з посиланням на джерела – Укрінформ.

“На це Росію підштовхнув новий закон США про санкції. Згідно з цим законом на американських громадян і компанії можуть бути накладені додаткові санкції, якщо вони будуть проводити транзакції з російськими військовими або розвідкою”, – зазначає видання.

Bloomberg пише, що зараз Росія перебуває “в розпалі військового будівництва”, витрачаючи на оборону 20 млрд рублів. Ці гроші йдуть на нові літаки, кораблі, ракети та інше озброєння.

Близько 90% позик російським оборонним підприємствам надають банки Сбербанк і ВТБ. Так, в минулому році банки надали кредитів на суму близько 197 млдр. рублів ($3,4 млрд).

Як повідомляє Bloomberg, незважаючи на те, що ці банки вже обмежені в здатності залучати фінансування, нові  санкції  включають в себе більш широкі обмеження – заборону на доступ до фінансової системи США. Тому уряд Росії розглядає в якості вирішення проблеми створення нового держбанку.

Прес-служби Мінфіну РФ, Сбербанку і ВТБ відмовилися від коментарів.

 

Росія підготувала проект резолюції Ради Безпеки ООН про створення збройної стрілецькою зброєю місії для захисту спостерігачів ОБСЄ на сході України на початковий період в 6 місяців.

Про це повідомляє  ТАСС з посиланням на копію проекту – Укрінформ.

Згідно з документом, місія ООН по сприянню охороні спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, яка здійснює цілодобовий моніторинг в зоні конфлікту, повинна бути заснована “після повного розведення сил і засобів сторін від фактично існуючої лінії зіткнення”.

Глава майбутньої місії, як пропонують в Москві, буде доповідати безпосередньо генеральному секретарю ООН Антоніу Гутеррішу.

“Рекомендації генсека ООН щодо чисельності та національного складу майбутньої місії, а також її повноважень, повинні бути погоджені з урядом України та з представниками окремих районів Донецької та Луганської областей”, – наголошується в проекті резолюції.

Нагадаємо: нещодавно президент РФ Володимир Путін заявив, що присутність миротворців ООН на Донбасі пішло на користь вирішення конфлікту на сході України, і доручив російському МЗС внести відповідний проект резолюції на розгляд РБ ООН.

У той же час представник України на переговорах у Мінську, перший віце-спікер ВР Ірина Геращенко на своїй сторінці в Facebook заявила, що мови про миротворців тільки уздовж лінії розмежування йти не може.

Миротворці  повинні бути введені на всю окуповану росіянами територію, щоб моніторити ситуацію з безпекою і демілітаризацію, їх мандат повинен закінчуватися на українсько-російському кордоні”, – переконана Геращенко.

 

Вірогідність того, що Росія використовує стратегічні навчання “Запад-2017”, що починаються 14 вересня, для здійснення відкритої агресії проти України або інших країн нікчемна, президент РФ Володимир Путін не наважиться на такий крок.

Такої думки дотримуються опитані Укрінформом німецькі експерти у галузі безпеки.

“Ми маємо ситуацію, коли Росія провела відкриту агресію у Криму, і ми знаємо, що ситуацію на сході України дестабілізують російські сили. Є побоювання, що на цьому справа може не закінчитися, але я думаю, що такої небезпеки у ході маневрів, що починаються, немає”, – заявив віце-президент Федеральної академії політики безпеки (BAKS) Вольфганг Рудішаузер.

При цьому він визнав, що, враховуючи малу прозорість, в якій відбуватимуться маневри, у країнах Балтії, України виникають законні побоювання у тому, що якась частина солдатів може залишитися після навчань на території Білорусі, або у цілому буде надалі розміщена дуже близько від кордонів, “що у довгостроковій перспективі вестиме до дестабілізації ситуації”.

За словами Рудішаузера, транспарентність – дуже важливий момент в усіх питаннях контролю над озброєннями і навчань. Саме це бракує маневрам “Запад”, тому недивно, що у країн Заходу, у тому числі у Німеччини, є підозри у тому, що Росія показує дані про учасників маневрів, “які можуть бути далекі від реальної кількості”.

Це допускає й експерт берлінського фонду “Наука та політика”, фахівець в області міжнародної безпеки Вольфганг Ріхтер. В той же час озвучену міністром оборони ФРН Урсулою фон дер Ляйєн з посиланням на дані НАТО цифру в 100 тисяч передбачуваних учасників навчань він вважає “сильно перебільшеною”. На його думку, якщо йдеться про заявлену кількість, то це “кількість, що не представляє небезпеки”. До того ж, вважає експерт, Білорусь не зацікавлена в тому, щоб розміщувати на своїй території російські війська.

За його словами, ті дані, які подала у міжнародні структури Білорусь, на території якої проходитимуть основні заходи, відповідають Віденським документами ОБСЄ. Отже в цьому питанні правила транспарентності як би дотримані, зазначив експерт. При цьому Ріхтера “цікавить, наскільки масштабна та частина навчань, яка пройде за межами Білорусі й не була заявлена нею”.

Експерт з питань безпеки та зовнішньої політики, екс-голова Парламентської асамблеї НАТО, член президії Німецького товариства зовнішньої політики Карстен Фойгт, навпаки, цілком допускає, що деяка частина російських підрозділів може залишитися після навчань у прикордонній зоні. Але це дуже швидко стане очевидним, уточнює він.

Експерт підкреслює, що завдання НАТО – підготуватися до будь-яких несподіванок, що “не означає, що вірогідність того, що ці випадковості стануться, велика”. Фойгт “виключає відкритий напад росіян під час маневрів”. Найймовірніше, на його думку, що цими навчаннями Росія хоче швидше відправити НАТО “сигнал сили й рішучості”, і навряд чи він буде сприйнятий у  НАТО  як сигнал залякування.

 

Успішна приватизація та удосконалення менеджменту державних компаній, які не можна продавати, дозволить досягти щорічного зростання економіки в 6-7%.

Про це сказав Прем’єр-міністр Володимир Гройсман під час засідання Національної ради реформ при Президенті, на якому було представлено законопроект щодо приватизації, повідомляє  Урядовий портал – Укрінформ.

Зокрема, глава уряду висловив сподівання, що ухвалення відповідного проекту закону у парламенті має відбутися протягом місяців.

“Зволікати далі не можна. Ми 26 років зволікали. Натомість, якщо зробимо зміни за місяці – упевнений, зростання економіки в 6-7% на рік стане досяжним, а розвиток конкуренції дозолить нам зайняти гідне місце на міжнародних ринках. І так ми зможемо інвестувати в якість життя людей”, – сказав Гройсман.

Прем’єр-міністр переконаний, що держава довела свою неефективність як власник значного обсягу майна, натомість продаж нестратегічних підприємств, на його думку, уже на початковому етапі забезпечить бажаний потік прямих іноземних інвестицій, які потрібні Україні “як повітря”.

Так, він навів приклад, що за весь час незалежності обсяг інвестицій в Україну склав 48,3 млрд доларів, у той час як сусідня Польща за той самий проміжок часу отримала понад 186 млрд доларів інвестицій.

“І ми зацікавлені в тому, аби у нас були інвестори – якісні, конкурентні, з новими технологіями, новою якістю управління. І новий проект закону (представлений під час засідання) створює рівні правила для залучення інвесторів. Люди на підприємствах чекають нових умов праці, нових технологій”, – додав  Гройсман.

 

Про головного героя фільма «Червоний» знімуть ще дві стрічки.

Про це на зустрічі з творцями картини заявив режисер Заза Буадзе, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми перемогли у десятому конкурсі  Держкіно, будемо знімати пріквел. Нам стало цікаво: в цьому фільмі («Червоний» – ред.) герой приходить як герой і йде як герой, але ж герої не падають з неба. Це дуже цікавий процес — що ж це таке. Тому новий фільм ми вирішили присвятити генезису героя», – сказав Заза Буадзе.

За його словами, вже в жовтні мають бути підписані контракти.

«Зараз йде дуже брудна кампанія проти Держкіно, проти Пилипа Іллєнка. Ми всі чекаємо. Ми планували розпочати зйомки вже в цьому році — частина, кілька зимових сцен. А решта — навесні наступного року. Якщо контракти будуть підписані, то відразу ж почнемо знімати», – підкреслив режисер.

Він уточнив: якщо «Червоний» знятий за мотивами третьої глави однойменного роману Андрія Кокотюхи, то пріквел буде за мотивами перших двох глав.

«Це великий історичний відрізок з 1936-го, коли Данило Червоний був студентом Львівського університету, по 1945 рік, коли його, хорунжого УПА, заарештували і відправили в табір. Ось така велика історія становлення героя», – зазначив Буадзе.

Режисер повідомив, що в результаті задумана трилогія – буде ще й продовження.

«Це буде велика трилогія, епос про Данила Червоного. Мені самому цікаво, як пазл збереться, що буде в результаті. І нинішній фільм буде частиною цього пазлу — як Данило Червоний став героєм, як звалилася на нього місія, яка змінює все навколо. Ось про це ми і зняли цей фільм», – сказавши Буадзе.

 

У Сирії в результаті авіаударів, імовірно завданих літаками російських військово-космічних сил, загинули 69 осіб.

Про це  повідомляє  Радіо Свобода з посиланням на Сирійський центр моніторингу прав людини, що базується у Лондоні – Укрінформ.

“У сирійській провінції Дейр-ез-Зор у результаті авіаударів, імовірно нанесених літаками російських військово-космічних сил, загинули 69 осіб. Авіаудари тривали з неділі і завдавалися в районі ріки Євфрат”, – говориться у повідомленні.

Правозахисники вважають, що загиблі були цивільним населенням західного берега ріки Євфрат.

ЗМІ уточнюють, що Міністерство оборони Росії поки ніяк не коментувало дані правозахисників.

 

В Ічнянському районі Чернігівської області створене товариство українсько-кримськотатарської дружби “Бірлік” (з кримськотатарської мови – Єдність), члени якого вивчають сторінки історії України та Кримського ханства, що об’єднують українців і кримських татар.

Як символ союзу українців і кримських татар, на прес-конференції в Укрінформі були презентовані символічні монети, на яких зображені український тризуб і кримськотатарська тамга.

“Символічне об’єднання українського тризуба і кримськотатарської тамги дуже важливо передати на монету і на будь-який інший предмет, як факт відродження козацької культури та історії рідної України разом із тим, що бореться за своє відродження кримськотатарським народом”, – сказав під час презентації керівник товариства “Бірлік”, голова товариства “Підприємець Ічнянщини” Микола Череп.

За його словами, на початок вересня членами районного товариства “Бірлік” стали вже близько ста чоловік.

“Я почав працювати із молоддю, організовувати походи і реконструкції пластунів, кінників, ми створили власний кінний театр. Ми серйозно займаємося реконструкцією деяких періодів української історії, таких як Запорізька січ і Кубанське військо. Все це – можливість у тісній співпраці з істориками прищепити молодому поколінню правильне розуміння патріотизму”, – розповів Череп.

Він підкреслив, що особлива увага у цій роботі приділяється вивченню Конотопської битви, перемогу у якій над Москвою український гетьман Іван Виговський здобув у союзі із кримським ханом Гіреєм Мехметом.

Як вважає голова “Бірлік”, за роки незалежності Україна не змогла належним чином оцінити значення цієї знакової для української держави битви, 360-ті роковини якої відбудуться 2019 року.

“Ми вирішили ювілей цієї битви провести на досить серйозному рівні із залученням і держави, і громадськості, і всіх тих, хто небайдужий до історії України”, – зазначив глава українсько-кримськотатарської громади дружби.

Він вручив сувенірні монети та відповідні сертифікати главі Меджлісу кримськотатарського народу Рефату Чубарову і координатору організації Таврійська гуманітарна платформа, історику Андрію Іванцю, “як однодумцям і сподвижникам, які допомагали у створенні ідеї спільноти “Бірлік”.

Як повідомлялося, 26 липня 2017 року у Конотопі за участі української і кримськотатарської громадськості відбулося святкування 358-ї річниці Конотопської битви. У ході святкових заходів, що проходили за участю місцевих органів влади, йшлося про необхідність створення комітету з відзначення 360-річчя Конотопської битви на державному рівні.

 

Офіс Представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ вимагає від Росії звільнення незаконно затриманих українських журналістів Романа Сущенка, Миколи Семени і Станіслава Асєєва.

Про це в кулуарах конференції ОБСЄ з імплементації зобов’язань у галузі людського виміру у Варшаві в ексклюзивному коментарі Укрінформу заявив представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір.

“Звичайно, ми щодня слідкуємо за цими справами, працюємо з російською делегацією у Відні для того, аби добитися від Росії вирішення цих справ. Для нас це є пріоритетом”, – заявив Дезір, відповідаючи на запитання про найближчі кроки ОБСЄ у справі звільнення українських журналістів, які незаконно утримуються в Росії та на окупованих територіях Криму і Донбасу.

Дезір підкреслив, що справа кореспондента Укрінформу Романа Сущенка стала для нього однією з перших, з якою він зіткнувся після обрання на посаду представника  ОБСЄ  з питань свободи ЗМІ.

“Я дуже добре знаю ситуацію з Романом Сущенком. Мій офіс поінформований про неї, ми дуже детально за цим cлідкуємо. Це було одним із перших питань, на яке я звернув увагу після призначення на посаду”, – сказав Дезір.

Він зазначив, що отримав лист від глави МЗС України Павла Клімкіна щодо ситуації, яка склалася навколо справи Сущенка.

“Мій офіс закликав звільнити цього журналіста, адже він здійснював приватний візит до своєї родини і був там арештований. Я думаю, що зобов’язання членів ОБСЄ з цього питання є однозначним – журналісти з країн-членів ОБСЄ можуть вільно подорожувати простором ОБСЄ. Зрозуміло, що не може бути підстав для арешту Cущенка – журналіста іншої країни-члена ОБСЄ, навіть якщо між вашими державами є конфлікт”, – підкреслив Дезір.

Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ також зазначив, що володіє інформацією щодо справи журналіста Миколи Семени, який був заарештований у Криму.

“Це факт, що він критикував анексію Криму. Однак це не є підставою для арешту журналіста. Ми закликали Росію й осіб, які мають владу на цій території (Криму), звільнити Семену”, – наголосив Дезір.

Він також звернув увагу на справу Станіслава Асєєва, якого було викрадено три місяці тому, і який утримується сепаратистами на Донбасі.

“Немає підстав для цього, це неприпустимо. Ми вимагаємо звільнити Асєєва, адже зрозуміло, що журналіст має право писати у зоні конфлікту, висвітлювати там ситуацію. Журналіст там має бути захищений і нормально виконувати свою роботу, незважаючи на те, хто контролює територію”, – підкреслив Дезір.

Він додав, що це передбачено базовими принципами ООН і міжнародними зобов’язаннями країн щодо забезпечення прав журналістів.

Як повідомлялося, Арлем Дезір в липні став новим Представником ОБСЄ з питань свободи ЗМІ, замінивши на цій посаді Дуню Міятович.

 

Росія, ймовірно, через Facebook організовувала антиімміграційні мітинги в США

Після проведення аналізу платної політичної реклами у Facebook, були виявлені оголошення із закликами до участі в акціях протесту проти біженців і мусульман, розміщені на фейковий акаунтах, керованих, ймовірно, з Росії, передає  УНН з посиланням на The Daily Beast.

Купівля у 2016 році реклами, спрямованої на виборців у США була лише частиною російських маніпуляцій, спрямованих на американське населення, пише видання.

Нагадаємо, соціальна мережа Facebook минулого тижня повідомила  слідчим у США, що нещодавно виявила факт купівлі росіянами під час американської президентської кампанії 2016 року реклами, спрямованої на виборців у Сполучених Штатах.

Ще однією частиною стала організація антиімміграційних заходів, що повторюють теми передвиборчої пропаганди Д.Трампа, повідомляє видання.

Росіяни, які використовували фейкові особисті данні за допомогою інструментів Facebook дистанційно організовували та рекламували політичні протести в США, включаючи антиімміграційний мітинг проти мусульман в штаті Айдахо в серпні 2016 року.

Захід був організований “SecuredBorders”, яке вважалось анти-імміграційним співтовариством США, яке було виявлено в березні як кероване Росією. Facebook-сторінка мала 133 тис. прихильників, поки Facebook не закрив її.

Як повідомляв УНН, компанія Facebook, 6 вересня поширила заяву, в якій повідомила, що  Росія, ймовірно, використовувала рекламу на майданчиках соцмережі задля впливу на її користувачів.

 

Податкова міліція у Київській області викрила масштабну схему незаконного експорту сільськогосподарської продукції, що коштувала бюджету близько 1 млрд грн несплачених податків.

Про це  повідомляє  прес-служба  ДФС – Укрінформ.

«Співробітники податкової міліції ГУ ДФС у Київській області спільно із працівниками Генеральної прокуратури України розкрили масштабну схему незаконного експорту сільськогосподарської продукції, що коштувала бюджету близько 1 млрд грн несплачених податків», – йдеться в повідомленні.

За даними відомства, в рамках розслідування кримінального провадження встановлено групу осіб, які з метою прикриття своєї незаконної діяльності створили, придбали, зареєстрували (перереєстрували) на підставних осіб корпоративні права низки підприємств, через які протягом 2017 року незаконно експортували сільськогосподарську продукцію на 5 млрд грн. При цьому продукцію закуповували за готівку на внутрішньому ринку та експортували її за кордон без відображення в податковій звітності операцій з її придбання та сплати відповідних податків, що призвело до ненадходження до бюджету близько 1 млрд грн податків.

За результатами 12 обшуків, проведених в офісних приміщеннях, за місцями проживання фігурантів, в портах та зернових терміналах Одеси та Херсону вилучено та передано на відповідальне зберігання понад 51,5 тис. тонн ячменю, пшениці, рапсу та гороху на загальну суму 212 млн грн, бухгалтерські документи та чорнові записи, що підтверджують злочинну діяльність, печатки підприємств з ознаками фіктивності, нерезидентів, штампи і печатки нотаріусів та органів державної влади, комп’ютерну техніку, електронні носії інформації та мобільні телефони. Наразі вирішується питання щодо накладення арешту на вказане майно.

 

На “Алеї правителів” у Москві встановлять пам’ятники керівникам радянського й пострадянського періодів, у тому числі Леніну й Сталіну.

Про це повідомляє  ТАСС  із посиланням на директора Російського воєнно-історичного товариства (РВІТ) Владислава Кононова – Укрінформ.

“Ми встановлюємо ще вісім бюстів – Леніну, Сталіну, Хрущову, Брежнєву, Андропову, Черненку, Горбачову й  Єльцину. Пам’ятник  Леніну  буде першим, встановленим у післярадянський період”, – сказав Кононов.

Урочисту церемонію відкриття восьми нових бюстів заплановано на 22 вересня, повідомив Кононов.

“Алею правителів” було відкрито у Петроверигському провулку у центрі Москві у травні 2017 року. Спочатку на алеї було встановлено 33 бюсти роботи Зураба Церетелі – “від Рюрика і до керівників Тимчасового уряду”. Серед інших на алеї було встановлено пам’ятник Івану Грозному.

 

Мінкультури та Міністерство закордонних справ збільшили цьогоріч фінансування участі України в престижному Франкфуртському книжковому ярмарку, що відбудеться 11-15 жовтня.

Про це йшлося під час презентації у вівторок концепції Національного стенду України, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Міністерство культури, як і торік, долучається до фінансування роботи Українського стенду фінансово і організаційно. Минулого року міністерство виділило 2 млн грн. Зокрема на оренду площі – 40 тис. євро і забезпечення функціонування стенду. В цьому році сума бюджету майже 2,5 млн грн. Ми маємо великі надії, що буде дуже потужний цьогорічний прорив у книжковій сфері», – підкреслила начальник управління мовної політики та літератури Міністерства культури Лариса Нікіфоренко.

Як зазначила начальник відділу культурної дипломатії Управління публічної дипломатії МЗС Ірина Боровець, міністерство цього року збільшило і фінансування, і обсяг допомоги, оскільки вважає це пріоритетним напрямком своєї роботи.

«Участь у Франкфуртському ярмарку — вдалий приклад культурної дипломатії. Це той міжнародний майданчик, де Україна має бути почута. Минулого року Міністерство закордонних справ долучилося до фінансування сумою майже 10 тис. дол., половина з яких пішла на виготовлення стенду, який буде використано і цьогоріч. В цьому році кошторис покриє проведення заходів, кількість яких збільшилася, і деякі організаційні моменти, – це 12,6 тис. доларів», – сказала Боровець.

За її словами, робота під час ярмарку «триватиме не лише на Національному стенді, а й у політичному сегменті, тобто буде проведено комплексне представлення України».

Як зазначалося, цього року вперше МЗС долучилося до інтелектуального наповнення ярмарку — відкриттям Року української мови в Німеччині, в межах якого на Франкфуртському ярмарку відбудеться поетично-музичний проект «Ті, хто бачив їх разом» за участі письменниці Катерини Бабкіної та композитора і музиканта Антона Байбакова.

«Я тішуся, що останніх 2 роки ми почали дуже позитивний рух у плані участі у Франкфуртському ярмарку. Приходить розуміння, що це – політика, культурна експансія», – наголосив президент Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів Олександр Афонін.

Він нагадав, що з 2015 року почалася співпраця Міністерства культури і МЗС щодо представлення України на Франкфуртському ярмарку і сьогодні це вже сприймається як норма.

«Дуже хотілося б, щоб сприймалася як норма і участь Мінінформполітики, бо це пряма функція цього міністерства — донести необхідну інформацію, використовуючи інструмент виставки, щоб поширити максимум матеріалів, які свідчать про позитивні процеси, що відбуваються в Україні, донести це до культурної світової спільноти», – підкреслив Афонін.

Він також додав, що участь для кожного з 17 видавництв у цьогорічному ярмарку обійдеться їм по 200 євро. За ці гроші будуть видані інформаційні матеріали – каталог стенду, інформаційна довідка про стан книжкового ринку тощо, влаштовано прийом на стенді України.

Директор Українського інституту книги Тетяна Терен підкреслила, що головна тема України на ярмарку –  Understanding Ukraine, Understanding Europe.

Вона поінформувала, що у 2017 році Український стенд на ярмарку у Франкфурті координують Міністерство культури України спільно з Міністерством закордонних справ і Мистецьким Арсеналом. Партнерами є  Посольство України в Німеччині, Генеральне консульство України у Франкфурті, Асоціація видавців та книгорозповсюджувачів і Форум видавців у Львові.

 

Велика Британія заявила, що безумовно віддана справі збереження європейської безпеки після виходу країни зі складу Євросоюзу.

Про це повідомляє  Reuters  з посиланням на документ, в якому містяться деталі відносин, які Британія хоче мати з Європейським Союзом після виходу з блоку – Укрінформ.

“Велика Британія безумовно зобов’язалася підтримувати європейську безпеку”, – сказано в документі, в якому викладено ряд сфер, де Британія хотіла б підтримувати або поглиблювати співробітництво в галузі безпеки.

У документі також зазначається, що британський уряд може запропонувати продовжувати “секретний обмін інформацією для підтримки зовнішніх дій” з ЄС, коли переговори з Брюсселем просунуться до майбутніх зв’язків з блоком.

“У боротьбі з різноманітними, мінливими загрозами, з якими ми сьогодні стикаємося, інтереси як ЄС, так і Великої Британії полягають у тому, щоб забезпечити співпрацю у сфері європейської безпеки”, – наголошується у документі.

Як повідомлялося, Палата громад парламенту  Великої Британії  вранці у вівторок у другому читанні ухвалила законопроект про скасування на території країни законодавства ЄС після виходу зі складу блоку.

 

Швеція планує великий проект для підтримки суспільного мовлення в Україні.

Про це на своїй сторінці  у Facebook  повідомив посол Швеції в Україні Мартін Хагстрьом – Укрінформ.

“Швеція планує підтримати регіональне суспільне мовлення в Україні великим проектом. Належне державне фінансування 1tvua (Перший канал – ред.) важливе для успіху”, – зазначив посол.

Хагстрьом також підтримав заяву експертів “Реанімаційного пакету реформ” стосовно необхідності фінансування ПАТ “НСТУ” у повному обсязі.

 

У доповіді президента Європарламенту Антоніо Таяні, присвяченій актуальним проблемам безпеки, викликам та загрозам для Спільноти, не згадано про війну Росії проти України та гібридну війну Кремля проти всієї Європи.

Перший у новому політичному сезоні виступ глави законодавчого органу ЄС відбувся у вівторок у Страсбурзі, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Європа буде лише демократичною або припинить своє існування. Парламент є серцем, яке б’ється за демократію та забезпечує демократичну легітимність Євросоюзу”, – наголосив президент законодавчого органу ЄС.

Серед загроз для європейської спільноти Таяні відзначив тероризм, нелегальну міграцію, безробіття, кліматичні зміни та Brexit.

“Це все є адекватними і об’єктивними позиціями. Всі ризики визначені чітко та політично коректно. Але тут немає згадки про агресивний режим у Кремлі. Ми всі тут усвідомлюємо, що саме  Путін  провокує все це, щоб нас знищити”, – заявив європейський дипломат, який побажав, щоб його ім’я не оприлюднювалося.

Як повідомлялося, у середу, 13 вересня, зі стратегічною доповіддю про стан та перспективи Євросоюзу у Європарламенті виступить президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер

 

Кількість зниклих безвісти з початку конфлікту на Донбасі  у загагальнодоступних базах даних Національної поліції України та Головного управління НПУ в Донецькій області відрізняється на 170 осіб.

Про це йдеться у 19-й доповіді Управління верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ) щодо ситуації з правами людини в Україні за період 16 травня – 15 серпня 2017 року, яку презентувала  голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Фіона Фрейзер, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“В умовах відсутності ефективної координації між органами державної влади та обміну відповідною інформацією між урядом та озброєними групами загальнодоступні дані з приводу кількості зниклих осіб у зоні конфлікту суттєво відрізняються”, – йдеться у документі.

Автори доповіді, зокрема, констатували, що станом на 15 серпня 2017 року у відкритій базі даних Національної поліції України нараховувалося 1476 осіб (1243 чоловіка та 233 жінки), зниклих безвісти у зоні конфлікту починаючи з середини квітня 2014 року. Водночас, за даними Головного управління Нацполіції у Донецькій області, загалом з початку конфлікту в області зниклими безвісти вважаються 1646 осіб. За даними “уповноваженого з прав людини” “ДНР”, як зниклі безвісти зареєстровані 509 осіб.

Як зазначається в доповіді, Управління верховного комісара ООН з прав людини переконане, що ці дані відображають лише кількість звернень для розшуку зниклих безвісти осіб, які направляються різними суб’єктами. Окрім того, деякі особи можуть бути включені до кількох списків одночасно, а місцезнаходження деяких інших осіб з цих списків може бути вже встановлене.

УВКПЛ також зазначає,  що багато хто з тих, хто вважається зниклими безвісти, можуть бути загиблими, а їхні тіла або не знайдено, або не ідентифіковано.

Загалом Управління верховного комісара ООН з прав людини не відзначило зрушень у визначенні місцезнаходження сотень осіб, які зникли безвісти у зв’язку із збройним конфліктом на Донбасі.

На думку авторів доповіді, налагодження обміну даними судово-медичних експертиз та іншою інформацією про зниклих безвісти між урядом України та “ЛНР/ДНР” могло б допомогти ідентифікувати деяких осіб, останки яких зберігаються в моргах або були поховані як неопізані.

“Це могло б полегшити страждання родичів, спричинені відсуністю інформації про долю їхніх близьких”, – зазначається в документі.

 

В 2018 році з переліку предметів, з яких на основі загальної повної середньої освіти складають зовнішнє незалежне оцінювання, виключено російську мову.

Оновлений перелік предметів затверджено  наказом Міністерства освіти та науки – Укрінформ.

“Кожен зареєстрований учасник зовнішнього незалежного оцінювання має право скласти тести не більш як із чотирьох навчальних предметів із Переліку”, – йдеться у документі.

У Переліку затверджено 11 предметів: українська мова і література; історія України; математика; біологія, географія, фізика, хімія; англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова.

Для випускників шкіл результати ЗНО з трьох навчальних предметів – української мови та літератури, математики або історії України та одного з предметів, зазначених в переліку – будуть зараховуватися як результати державної підсумкової атестації за освітній рівень повної загальної середньої освіти.

Також наступного року для проведення ЗНО з іноземних мов  буде використано тести двох рівнів складності: рівня В1 і рівня В2. Новацією цих тестів буде частина «Розуміння мови на слух», яка передбачатиме прослуховування звукових фрагментів і виконання завдань до них.

У 2018 році ЗНО відбудеться з 22 травня по 14 липня.

Поліція затримала соратника екс-голови Одеської ОДА Міхеїла Саакашвілі Олександра Бурцева за те, що він на пункті пропуску “Шегині” під час прориву Саакашвілі через кордон бив і штовхав прикордонників.

Про це написав у  Facebook  радник міністра внутрішніх справ, народний депутат Антон Геращенко – Укрінформ.

“Давид Сакварелідзе заявив, що проти соратників провокатора Саакашвілі почалися масові репресії. Зокрема, затримано Олександра Бурцева… Можливо, я помиляюся, і Давид не знає, за що ж його затримали? Ну, так я допоможу і йому, і українським ЗМІ, і громадянам розібратися в цьому питанні… На відео Олександр Бурцев (з вусами, бородою, в чорному береті) з особливим цинізмом, вихваляючись своєю безкарністю, б’є і штовхає захисників України – прикордонників, в тому числі тих, які захищали Україну в зоні АТО”, – написав Геращенко.

Раніше один з лідерів партії “Рух нових сил” Давид Сакварелідзе заявив, що поліція Івано-Франківська затримала соратника екс-голови Одеської ОДА Михайла Саакашвілі Олександра Бурцева.

Як повідомляв Укрінформ, 10 вересня  Саакашвілі прибув в Україну, фактично зробивши разом із кількома народними депутатами прорив державного кордону в пункті пропуску “Шегині”.

Нацполіція відкрила провадження по прорив держкордону Саакашвілі та депутатами за двома статтями – про незаконний перетин державного кордону України та опір правоохоронця

 

Управління Верховного комісара ООН з прав людини не побачило за три роки суттєвого прогресу у притягненні до відповідальності осіб, винних у вбивствах протестувальників на Майдані у 2014 році та у насильстві 2 травня в Одесі.

Про це заявила голова Моніторингової місії ООН Фіона Фрейзер на презентації доповіді Управління верховного комісара ООН з прав людини щодо ситуації з правами людини в Україні, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Понад три роки минуло з часу, коли загинули люди під час протестів на Майдані та 2 травня 2014 року в Одесі, але було досягнуто мало прогресу щодо притягнення винних до відповідальності, розслідування відбуваються із затримками, підозрювані втекли з країни і продовжують уникати відповідальності”, – сказала Фрейзер.

На думку авторів доповіді, наведені справи є відображенням “систематичного браку відповідальності за порушення прав людини та переважаючого відчуття безкарності”.

Відповідаючи на запитання журналістів, Фрейзер нагадала, що український уряд ще на початку розслідування цих справ запросив Моніторингову місію ООН з прав людини спостерігати за його перебігом.  З огляду на це її представники контактують з відповідними органами влади у Києві і Одесі і доносять до них своє бачення цих проваджень і відповідно, отримують інформацію про проблемні моменти та складності в обох випадках.

У цьому контексті Фрейзер поінформувала, що наразі Моніторингова місія ООН опрацьовує запит прокуратури щодо можливості надання міжнародної судово-медичної експертної допомоги у розслідуванні  подій 2 травня  в Одесі.

 

Міжнародна асоціація фахівців у галузі управлінського обліку СІМА у вівторок презентувала перше видання Глобальних принципів управлінського обліку українською мовою.

Про це на брифінгу в Укрінформі заявила офіційний представник СІМА в Україні, фахівець у галузі міжнародних освітніх проектів для фінансового сектора Наталія Вовчук – Укрінформ.

«Сьогодні СІМА (Привілейований інститут управлінських бухгалтерів) і AICPA (Американський інститут публічних сертифікованих бухгалтерів) – це дві найбільші світові організації у сфері фінансового обліку та управлінського обліку – презентують перше українське видання Глобальних принципів управлінського обліку», – сказала Вовчук.

Як поінформувала завідувач кафедри обліку і оподаткування Київського національного економічного університету ім. Вадима Гетьмана, сертифікований аудитор України Марія Шигун, весь набір принципів складається з 4 позицій – релевантність, довіра, аналіз та вплив. Кожен з цих принципів застосовується у 14 різних сферах практики, починаючи від інвестиційної оцінки до управління грошовими коштами. За її словами, завдяки реалізації цих 4 принципів компанія може збільшувати вартість свого бізнесу.

Метою Глобальних принципів управлінського обліку є надання підтримки генеральним і фінансовим директорам і членам рад директорів у проведенні порівняльного аналізу і вдосконаленні їхніх систем управлінського обліку.

Цільовою аудиторією на використання цих принципів у своїй діяльності можуть бути члени рад директорів, які здійснюють контроль діяльності своїх організацій, а також генеральні директори та їхні заступники, що несуть відповідальність за безперервний успіх організацій. Принципи також можуть бути корисні для фінансових директорів, старших фінансових спеціалістів, зовнішніх членів ради директорів, які здійснюють стратегічний і фінансовий контроль, інвесторів та інших зацікавлених сторін.

«Переклад Глобальних стандартів управлінського обліку  українською мовою беззаперечно стане позитивним імпульсом розвитку українського бізнесу, адже широкі кола підприємців, власників, вітчизняних інвесторів зможуть швидше опанувати кращі світові практики ведення управлінського обліку», – резюмувала Вовчук.

Глобальні принципи управлінського обліку були розроблені під час громадських консультацій 2014-2015 років  у СІМА  та AICPA за участі керівників компаній, фінансових директорів, науковців, регуляторів та інших фахівців у 20 країнах на 5 континентах.

 

У Євросоюзі ухвалили законодавство, яке має виключити використання постачань газу як “політичної зброї”.

Відповідний законодавчий регламент ухвалив у вівторок Європарламент, повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Брюсселі.

“Законодавчо зобов’язуючий механізм та координація на рівні усього ЄС механізму захисту споживачів означає, що поставки газу більше не будуть використовуватися у якості політичної зброї, або інструменту шантажу”, – наголосив автор законопроекту, голова комітету Європарламенту з питань промисловості, досліджень та енергетики Єжі Бузек.

Документ, який є важливою складовою створення Європейського енергетичного союзу, передбачає положення щодо солідарності поміж країнами-членами ЄС на випадок переривання постачання газу. Відтак, сусідні країни повинні надати допомогу у постачанні газу до інших, в яких виникли проблеми у цій сфері.

Окрім цього, уведена вимога для енергетичних компаній повідомляти керівні інституції ЄС про наміри укладати контракти на постачання газу, які є критичними для європейської енергетичної безпеки.

Відповідальність щодо контролю цього законодавства у сфері постачання  газу  покладена на Єврокомісію.

Як відомо, Росія вже неодноразово провокувала “газові кризи”, перериваючи постачання блакитного палива до Європи через територію України.

 

Вітрильна федерація України домоглася невизнання російських змагань у незаконно анексованому Криму.

Про це Укрінформу повідомили у вівторок у Вітрильній федерації України.

“Вітрильна федерація України у відповідь на свою вимогу отримала підтвердження від Word Sailing (світова федерація, яка відповідає за проведення олімпійських та параолімпійських змагань з вітрильного спорту) стосовно невизнання дійсними змагань, які планувала провести Російська Федерація провести у м. Севастополь (Крим) з 8 по 15 вересня 2017 року, а також російського національного чемпіонату з віндсерфінгу, який планувався впродовж того самого періоду”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначається в офіційному листі за підписом виконавчого директора World Sailing до президента російської федерації вітрильного спорту: “Проведення змагань є можливим лише за ініціативою та під егідою української федерації вітрильного спорту. А оскільки, відповідно до рішень ООН та Міжнародного олімпійського комітету, Крим визнано частиною України, то будь-які змагання можуть проводитись під егідою української федерації вітрильного спорту”.

За словами віце-президента Вітрильної федерації України, секретаря Національної ради реформ Дмитра Шимківа, цим рішенням Світова вітрильна федерація World Sailing визнала, що Крим – це невід’ємна частина України. “А значить, будь-які змагання, які проводяться на території незаконно анексованого Криму не можуть іти в міжнародний залік країни-агресора”, – наголосив він.

Шимків також висловив переконання, що кожна українська асоціація будь-якого виду спорту повинна відстоювати інтереси держави в очах міжнародної спортивної спільноти так само, як це зробила Вітрильна федерація України. “Я закликаю колег з інших асоціацій до рішучих дій”, – сказав він.

Зі свого боку, президент Вітрильної федерації України Родіон Лука повідомив, що цього року в Україні пройде перше змагання з вітрильного спорту в усіх класах яхт. Змагатимуться спортсмени усіх вікових груп, у різних категоріях: професіонали-олімпійці, аматори, а також діти.

“Всього на Київському водосховищі з 12 до 17 вересня зберуться понад 700 учасників змагань. Це буде наймасштабніша регата за увесь час незалежності України”, – зазначив він.

Повідомляється також, що змагання пройдуть під егідою Вітрильної федерації України відповідно до вимог Світової вітрильної федерації World Sailing.

 

Форум видавців: “полюємо” на нон-фікшн

З 13 до 17 вересня відбудеться 24-й «Форум видавців у Львові». До нього, традиційно, видавці готують багато новинок.

Ми підготували добірку із 20-ти цікавинок у жанрі нон-фікшн.

Перевага. У чому сила корпоративної культури. Патрік Ленсіоні

Патрік Ленсіоні описує, як корпоративна культура може стати найбільшою перевагою будь-якої компанії. Ця ідея проста, доступна й не потребує великих витрат. Але саме вона забезпечує потрібне середовище для розвитку стратегії, обігу фінансів, ефективної роботи маркетингу й застосування технологій. У книжці автор наводить практичні поради та приклади з досвіду різногалузевих компаній, із якими він працював. Ленсіоні розповідає, як створити згуртовану команду менеджерів, мотивувати працівників, разом досягати спільної мети й навчитися бути відвертими одне з одним.

Поштовх. Як допомогти людям зробити правильний вибір. Річард Талер, Кас Састейн

Приймати рішення – це наче шукати потрібні двері у закручених коридорах багатоповерхового будинку. Тому й не дивно, що ми часто опиняємося не там, де хотіли б. Щоб вирішити цю проблему, Талер і Санстейн пропонують концепцію поштовхів, або наджів. Це м’який спосіб вплинути на вибір людини, не вдаючись до маніпуляцій, заборон чи наказів. З їхньою допомогою можна сприяти розумним покупкам та інвестиціям, економії електроенергії, безпеці на дорозі, вживанню здорової їжі та багатьом іншим корисним речам. Тобто підштовхнути людину до «правильних» дверей, зберігаючи свободу вибору кожного.

Дика гонка. Як Uber підкорював світ. Адам Лашинські

Історія блискавичного злету компанії Uber загалом та її засновника, Тревіса Каланіка, зокрема, є тим цікавішою, що американське видання світ побачив буквально за кілька місяців до гучного звільнення Каланіка з посади й зливи драматичних новин у медіа. Хоча Uber і раніше не сходив зі сторінок світової преси, ця книжка — перша вичерпна історія багатомільярдної компанії, що започаткувала нове явище — «уберизацію».

Велика магія. Елізабет Ґілберт

Що таке покликання?.. Чи мусить справжній митець страждати?.. Чому не варто перетворювати творчість на професію?.. Як не зациклюватися на невдачах?.. Куди втікають ідеї?.. Чому допитливість важливіша за пристрасть?.. Яка причина того, що інколи так важко порозумітися з натхненням?.. І все це — в дотепних історіях про пошук себе і в оповідках про життя знаменитостей.

Малевич. Автобіографічні записки 1918–1933

Вибір спогадів Казимира Малевича не випадковий – ці записи часто згадуються, коли йдеться про зв’язок художника з Україною. Більше того, цей захопливий, насичений текст лишається основним джерелом свідчень про раннє життя мистця. Малевич з гумором згадує свої дитячі та юнацькі роки, родину, друзів, навчання і все, що допомогло йому стати художником. Казимир Малевич залишив три окремі незавершені автобіографічні тексти (1918, 1923-1925, 1933) – це і особисті відчуття та переживання дитячих років, міркування про проблеми мистецтва, роздуми, порівняння. Захопливо і талановито написані, вони читаються надзвичайно легко з будь-якого рядка.

Вбити дракона. Українські революції. Катажина Квятковська-Москалевич

Врадіївка, Оксана Макар, свавілля «Сім’ї» Януковича, зажерливість суддів та олігархів, сепаратизм у Криму й на Донбасі, Майдан, захоплення Слов’янська, перші жертви й перші герої українсько-російської війни… Епізоди новітньої української історії у книжці польської письменниці Катажини Квятковської-Москалевич змальовані з незвичного для нас погляду стороннього, але не чужого спостерігача.

Ця побудована на людських історіях книжка, яку авторка писала понад десять років, — про боротьбу з нашим внутрішнім монстром, якого неможливо вбити, і про силу, яка змушує Україну не здаватись у цій боротьбі.

Леся Українка. Листи: 1898–1902

П’ять років на межі століть, за які у житті поетеси сталося так багато. Вона долає хворобу, натхненно пише й перекладає, тяжко переживає смерть коханого Сергія Мержинського, наснажується ніжною дружбою Ольги Кобилянської, відданістю Климента Квітки, незмінною підтримкою рідних. Спілкується з письменниками, артистами і політиками, багато подорожує — часто вимушено, а проте радо, вчить італійську, намагається здобути фінансову незалежність, бере на себе роль родинного миротворця, нарікає на виснажливість закупів за кордоном і грубість російських туристів, шиє собі одяг і виписує книжки з європейських бібліотек… Яскрава картина fin de siècle, якою її побачила блискуча інтелектуалка з української аристократичної родини, ненароком написаний геніальний роман у листах.

Як ніколи не помилятися. Сила математичного мислення. Джордан Елленберґ

Математика – це не просто послідовність обчислень, які потрібно зубрити, поки у вас не забракне сил, як вам могло здатися в школі. Професор Джордан Елленберґ доводить, що увесь наш світ пронизаний математикою. Вона демонструє його приховану красу та логіку й має прямий стосунок до нашого щоденного життя. Автор показує, як проблеми в політиці, медицині, бізнесі, богослов’ї вирішуються за допомогою математики. А ще математично пояснює, за скільки часу потрібно приїжджати в аеропорт, чим є насправді «громадська думка», чому у високих батьків низькі діти, як виграти в лотерею та безліч інших речей.

Прогулянка лісами. Білл Брайсон

Аппалацька стежка, що простягається більш як на 3,5 кілометра, сповнена небезпек. Не кожен ризикне пішки пройти бодай частину шляху, на якому не уникнути зустрічі з парою-трійкою далеко не милих ведмедів. Однак Білл Брайсон — шукач пригод зі стажем, загартований австралійським бездоріжжям і африканськими пустелями — не з лякливих. Прихопивши із собою друга, який намагається зав’язати з алкоголем, Білл вирішує випробувати свої сили. Тонкий гумор у поєднанні з глибокими роздумами про екологічний стан сьогодення та влучними спостереженнями не лише допоможе вам поринути у п’янку атмосферу лісових нетрів, а й замінить цілу купу нудних путівників.

Філософія самотності. Ларс Свендсен

Нова книжка норвезького філософа Ларса Фр. Г. Свендсена присвячена проблемам самотності. Основуючись на філософському аналізі та великій кількості досліджень, автор розглядає самотність під різними кутами зору: то як настрій, почуття дискомфорту, страх – соціофобію та антропофобію, переживання втрати, дефіцит довіри та прив’язаності, самовільне відчуження, то як почуття соціального голоду, біль недостатнього визнання, любові, близькості, ба навіть як генетичну мітку. Книжка Свендсена – це знахідка для людей, які потерпають від самотності, хочуть позбутися неї та для цього наполегливо шукають вихід. Вона відкриває зухвалу правду про те, хто такі самотні та чому саме так складається їхня доля.

WAKE UP! (Прокидаємось!) або Як перестати жити на автопілоті. Кріс Барез-Браун

У житті нам часто бракує часу, емоцій, вражень, усвідомлення своєї ідентичності – власне того, з чого складається справжнє життя. Ми автоматично виконуємо одні й ті ж дії, щодня проходимо одними й тими ж вулицями, втомлюємося від одноманітності. Минають дні, які майже нічим не відрізняються один від одного, адже ми проживаємо їх, немов «на автопілоті». Погодьтеся, знайома ситуація? Тоді обов’язково потрібно прокидатися, позбуватися життя «на автопілоті», змінювати світогляд — навіть якщо для цього доведеться саджати рослини, писати листи, малювати, танцювати, вилазити на дерева…

Проект Щастя. Ґретхен Рубін

Одного дощового дня в міському автобусі Ґретхен Рубін запитувала себе: «Чого я хочу від життя?». І зрозуміла, що передовсім хоче бути щасливою. Так незвично було роздумувати над щастям, але вона вирішила присвятити цілий рік Проекту Щастя, який змінить її життя. І дійшла простої істини: працюючи над собою щодня, згідно плану, ви маленькими кроками наблизитеся до своїх мрій, здобудете на цьому шляху впевненість у собі, підтримку і визнання близьких вам людей.

«Проект Щастя» — це книга ідей, яка синтезує тисячолітню мудрість та наукові дослідження, практичні поради та безцінний досвід жінки, яка, схоже, зрозуміла, що маленькі життєві зміни приводять за собою великі. От лише кожному варто вирішувати, що саме обрати і записати у свій проект, аби, зреалізувавши його, відчути себе по-справжньому щасливим.

Про письменство. Мемуари про ремесло. Стівен Кінг

«Про письменство» — найбільш незвична книжка зірки сучасної літератури Стівена Кінга. Це не тільки мемуари і не просто автобіографічний нарис — поряд із роздумами про мистецтво слова неперевершений Кінг ділиться професійними порадами і розповідає, які риси мусить мати людина, що прагне стати славетним письменником.

Перша частина книжки — автобіографічна, де Стівен Кінг із гумором описує своє життя і творчість, розповідає про події, які справили на нього враження й сформували його як особистість. Друга частина — практична. Це поради молодим авторам, а також приклади «хороших» і «невдалих» текстів. Автор ділиться секретами про те, що необхідно знати і вміти, аби писати книжки, які поб’ють усі рекорди популярності.

Переможець. Джек Велч, Сьюзі Велч

Після виходу на пенсію легендарний керівник «Дженерал електрик» Джек Велч вирішив поспілкуватися з менеджерами з усього світу. Під час конференцій у різних країнах — від Мексики до Китаю — десятки тисяч керівників атакували його запитаннями. Як звільнити працівницю, яка усім подобається, але погано виконує роботу? Відповідь на яке одне запитання під час співбесіди може найкраще охарактеризувати кандидата? Як отримати підвищення? Чому варто по-різному винагороджувати людей на однакових посадах? Відповіді Джека Велча, а також реальні історії про його правильні рішення й помилки лягли в основу книжки «Переможець», яку він написав у співавторстві з дружиною.

Есе: бліц-курс. Ірина Голодюк

У посібнику вміщено 17 занять із курсу написання аргументативного есе, більш відомого як власне висловлення формату ЗНО. Теоретичний матеріал, поданий доступно й легко, укладений за принципом маленьких кроків. Практичні заняття включають як письмові вправи, так і тестові завдання. Приклади есе та їх уривків від сучасних українських письменників й інших успішних особистостей допоможуть учню якісно підготуватися до написання висловлення. А яскравий дизайн, узагальнювальні інфографіки, мотиваційні сторінки й міжпредметна інформація зроблять навчання ефективним й необтяжливим.

100 експрес-уроків української. Частина 2. Олександр Авраменко

Ця кишенькова книжка, що є продовженням уже відомого посібника «100 експрес-уроків української», містить ще одну сотню мовних історій, які в доступній формі навчають норм сучасної української мови. Для читачів, які прагнуть підвищити рівень свого мовлення. Науковий консультант — провідний науковий співробітник Інституту української мови НАН України, доктор філологічних наук, професор Катерина Городенська Усі права захищені. Жодна частина цього видання не може бути відтворена в будь-якій формі й будь-якими засобами — без попереднього письмового дозволу власника авторського права.

Математика любові: патерни, докази і пошук остаточного рішення. Ханна Фрай

Любов — як і практично все у житті — має безліч патернів: починаючи з кількості наших сексуальних партнерів протягом життя й завершуючи тим, як ми вибираємо, кому написати на сайті знайомств. Ці патерни зазнають викривлень, відхилень, поворотів і розвитку; так само як любов, математика якраз і створена, щоб їх описувати.

Математика, по суті, є вивченням патернів: прогнозування погоди, руху елементарних часток і планет, розростання міст. Жодне з цих явищ не є бездоганно впорядкованим чи легко прогнозованим.

Сила волі. Шлях до влади над собою. Келлі Макґоніґалл

Мова, література, математика, фізика, хімія. А що було б, якби у школах та університетах нас вчили розвивати силу волі? Наскільки успішнішими ми могли б стати? Келлі Макґоніґал допомогла тисячам людей змінитися: кинути пити чи курити, пробігти марафон, зайнятися спортом, створити власний бізнес, налагодити стосунки в сім’ї тощо. Свою методику вона узагальнила в цій книжці. Авторка з наукового боку показує, як влаштовано наше мислення, чому ми уникаємо змін і сповна не використовуємо власний потенціал. Але, окрім теорії, Макґоніґал подає безліч фактів і цікавих прикладів. Та найбільша перевага книжки — це вправи. Виявляється, завдяки ним мозок можна натренувати, як м’язи.

Гусь від А до Я. Надьожна

Якщо вам потрібно розставити крапки над «і» або накопичилось забагато символів і знаків – саме час пересвідчитись, що найважливіше можна висловити на одному подиху і навіть показати однією літерою. Абетка від Гуся — це те, на що чекали прихильники відомого інтернет-персонажа: емоційна, із Гусем у різних образах і позах, а головне — без цензури.

48 законів влади. Роберт Грін

Сорок вісім хитрих, безжальних, повчальних законів влади від Роберта Гріна, які стануть у пригоді кожному, хто прагне досягати вершин.

Як навчитися долати перешкоди й перетворювати їх на успіх? Де черпати енергію та натхнення для сильних вчинків? Як подолати страх і змусити долю грати за вашими правилами? Книжка навчить вас розставляти пріоритети, вивчати й розуміти людей, опановувати власні емоції й не говорити більше, ніж потрібно. Практичні поради, що ґрунтуються на 48 законах Гріна, допоможуть усім, хто жадає успіху, прагне впевнено йти до мети й завойовувати світ.

Добірку підготувала Оксана Ускова