Підбірка актуальних новин за 11 вересня

4 роки ago Інформ центр 0

 

Теракт 11 вересня 2001 року в США – серія терористичних атак, під час яких терористи-смертники на захоплених літаках атакували вежі Всесвітнього торговельного центру в Нью-Йорку і будівлю Пентагону у Вашингтоні.

Починаючи з 2002 року, за рішенням Конгресу  США, 11 вересня відзначалося в Сполучених Штатах як “День патріота”, а з 2009-го, після затвердження акта 111-13 Загального Закону США, дата називається “Загальнонаціональним днем служіння і пам’яті”. Цього дня державний прапор США (як на території країни, так і за її межами) має бути наполовину приспущений.

О 8:46 ранку за північноамериканським східним часом починається хвилина мовчання – саме в цей час перший літак врізався в Північну башту Всесвітнього торговельного центру на Нижньому Манхеттені. 17 хвилин по тому другий літак врізався у Південну вежу. Менше ніж за 90 хвилин, башти-близнюки, в яких щодня працювали до 50 тисяч людей, впали.

О 9:37 третій авіалайнер врізався в західний фасад Пентагона. О 10:03 четвертий літак рухнув на поле на півдні Пенсильванії. Він прямував до Капітолія або до Білого дому, але завдяки сміливості пасажирів, які вже знали про те, що Америка піддалася нападам, задуму терористів не судилося справдитись.

Згідно з даними, опублікованими у підсумковому звіті Національної комісії щодо терористичних атак проти Сполучених Штатів (комісія 9/11), у Всесвітньому торговельному центрі загинули понад 2600 осіб; 125 загинули в Пентагоні; 256 людей загинули в усіх чотирьох літаках. Таким чином, число загиблих перевищило кількість людських жертв у Перл-Харборі в грудні 1941 року. Безпрецедентні теракти, які назавжди змінили Америку, скоїли 19 молодих арабів, виконуючи накази ісламістів, що базувалися в Афганістані.

В цей день в США школи й різні установи працюють у звичному режимі, але чимало людей беруть участь у меморіальних заходах, присвячених пам’яті загиблих. Переважна більшість американців і досі називає цей день просто 11 вересня або 9/11.

 

Президент США Дональд Трамп ще на рік продовжив режим надзвичайної ситуації національного рівня в країні, що був введений після терактів 2001 року та щорічно продовжувався главою держави.

Текст офіційного документа  опублікований на сайті Білого дому, передає Укрінформ.

“Загроза тероризму, яка призвела до оголошення надзвичайної ситуації на національному рівні 14 вересня 2001 року, триває”, – підкреслив американський лідер.

Він наголосив, що всі структури, які були залучені до реагування на надзвичайну ситуацію, “продовжують мати вирішальне значення для здатності Збройних Сил США виконувати важливі завдання в Сполучених Штатах та в усьому світі в подоланні триваючої загрози тероризму”.

Враховуючи це, зауважив президент, він прийняв рішення “про необхідність продовжити дію надзвичайної ситуації на національному рівні, оголошену 14 вересня 2001 року”.

Нагадаємо: у понеділок президент США  виступив із промовою  під час пам’ятного заходу перед будівлею Пентагону, присвяченому вшануванню пам’яті жертв терактів 11 вересня 2001 року. Він, зокрема, наголосив, що Сполучені Штати переслідуватимуть терористів будь-де на Земній кулі.

 

Угорщина та Румунія втручаються у внутрішні справи України, критикуючи закон “Про освіту” – експерт

Реакція Румунії та Угорщини на ухвалення українським парламентом закону “Про освіту” є втручанням у внутрішні справи України. Цей закон треба захищати, адже це є питанням національної безпеки України. Про це в ексклюзивному коментарі кореспонденту  УНН  заявив директор Інституту зовнішньої політики Дипломатичної академії при МЗС Григорій Перепелиця.

“Це втручання у внутрішні справи України під виглядом начебто дискредитації національних меншин. По-іншому я це не розцінюю. І Міністерство закордонних справ має по дипломатичних каналах надіслати таку ноту”, – сказав Г.Перепелиця.

При цьому він побажав міністерствам закордонних справ Румунії та Угорщини звернути увагу на освіту всередині своїх країн.

“А якщо Румунія хоче зробити з українських громадян румун, то це питання втручання у внутрішні справи України. Тільки так можна розцінювати цю ситуацію. Дискредитовані у нас не угорці. Вони дискредитовані в плані знання державної мови. Поїдьте в Берегове і подивіться, хто знає з дітей там українську мову. А це громадяни України, а не Угорщини, хоча переважна більшість їх, коли досягають повноліття, уже беруть угорські паспорти”, – зазначив експерт.

На думку Г.Перепелиці, “це повзуча експансія, а іншими словами – повзуча державна окупація”.

Експерт переконаний, що такою “суперліберальною політикою ми втрачаємо, по-перше, своє громадянство, а по-друге, свою національну ідентичність”. “Угорщина собі не дозволяє це ніде, а нам нав’язує ці правила, як і Румунія”, – сказав Г.Перепелиця.

“Цей закон є правильним і його треба захищати, а не коригувати в інтересах інших держав”, – зазначив Г.Перепелиця.

Він також додав, що це є питанням національної безпеки. “Подивіться, до чого призвела наша ліберальна мовна політика в Криму або на Донбасі, коли під виглядом начебто дискримінації вивчення російської мови в школах, в результаті була відверта дискредитація української мови – всі українські школи повністю перевели на російську мову. А мова – це перш за все ідентичність”, – зазначив експерт.

“Саме через таку мовну політику стало можливим за 20 років те, що на Донбасі та в Криму почали всі кричати: “Путин, прийди! Мы – Россия”. “Це приклад того, до чого призводить мовна лібералізація. Це питання національної безпеки номер один”, – зазначив він.

Нагадаємо, як повідомляв  УНН, Угорщина та Румунія висловили незадоволення ухваленням закону “Про освіту”, який передбачає, серед іншого, що викладання у навчальних закладах України здійснюється  державною мовою.

Також міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто викликав у міністерство посла України в Угорщині Любов Непоп щоб повідомити особисто послу, що  в Угорщині вважають ухвалений парламентом закон “Про освіту” “соромом і ганьбою”.

 

Редакція статті 7 Закону України «Про освіту» відповідає Конституції України та ратифікованій Україною Європейській хартії регіональних мов або мов меншин.

Про це йдеться в офіційному роз’ясненні Міністерства освіти та науки, яке є у розпорядженні Укрінформу.

«Ухвалені зміни відповідають Конституції України і рішенню Конституційного суду від 14 грудня 1999 року у справі про офіційне тлумачення положень статті 10 Конституції України щодо застосування державної мови органами державної влади, органами місцевого самоврядування та використання її у навчальному процесі в навчальних закладах України… Вперше за історію незалежності на законодавчому рівні розширюються обсяги навчання  українською мовою  у державних та комунальних навчальних закладах, де навчання ведеться мовами нацменшин. …При ухваленні Закону України «Про освіту» Верховна Рада України виходила з конституційних положень про забезпечення всебічного розвитку і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України, а також про гарантування вільного розвитку і використання мов національних меншин України», – йдеться у коментарі відомства.

У міністерстві наголосили, що останніми роками спостерігається стійка тенденція до зниження рівня та погіршення якості загальної середньої освіти у дітей зі шкіл з навчанням мовами національних меншин, що підтверджується, зокрема, результатами зовнішнього незалежного оцінювання.

Так наприклад, у 2016 році більше 36% випускників Закарпаття здали ЗНО з української мови з результатом від 1 до 3 балів за 12-бальною шкалою. Загалом же у 2016 році 60,1% школярів, що належать до угорської та румунської меншин і, відповідно, складали ЗНО з математики та історії України однією із цих мов, взагалі не подолали поріг склав/не склав з тестування з української мови.

«Такі тенденції призводять до порушення конституційного права дітей на вступ до вищих навчальних закладів України на конкурсних засадах. Позбавлення їх можливості вступу до вищих навчальних закладів погіршує їхні шанси на успішну кар’єру, призводить до неможливості їхнього вступу, наприклад, на державну службу чи обіймання ними інших важливих посад в органах місцевого самоврядування, органах державної влади тощо», – наголошують у МОН.

На сьогодні, згідно з офіційною статистикою, в Україні мовами національних меншин навчається близько 400 тисяч дітей у 735 навчальних закладах. Як правило, у таких закладах українська мова вивчається винятково як предмет.

Закон «Про освіту» передбачає перехідний період для дітей, які вступили на навчання до 1 вереня 2018 року та зараз навчаються мовами нацменшин, до 1 вересня 2020 року. З 1 вересня наступного року дошкільну і початкову освіту діти можуть здобувати мовою відповідної національної меншини, при цьому паралельно вивчаючи державну мову.

З 5 класу діти національних меншин починатимуть навчатися державною мовою, а мову національної меншини вивчати як окрему дисципліну. Якщо мова нацменшини відноситься до мов Європейського Союзу, можливе викладання однієї чи декількох дисциплін також мовою цієї нацменшини.

Як повідомляв Укрінформ, 5 вересня Верховна Рада України 255-ма голосами ухвалила новий Закон України «Про освіту». Серед інших питань законом врегульовується питання мови освіти.

Як відомо, протест з приводу прийняття Закону «Про освіту» висловили офіційні органи Угорщини, Румунії, Польщі та Молдови.

Також, за повідомленнями ЗМІ, Угорщина заявила про намір блокувати ініціативи України в міжнародних організаціях. Президент Молдови Ігор Додон закликав Україну переглянути закон про освіту в частині, що стосується мов навчання представників національних меншин. Зокрема, він наголосив, що введення в дію нового закону про освіту несе ризик скасування системи освіти рідною мовою для представників етнокультурних меншин в Україні.

 

Вирок кримського “суду” щодо ув’язнення заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза є неправомірним і буде оскаржений у Європейському суді з прав людини.

На цьому наголошується у  заяві  Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України – Укрінформ.

«Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України засуджує злочинні дії Російської Федерації, яка в окупованому нею Криму вчинила розправу над заступником голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтемом Чийгозом. Ув’язнення громадянина України є абсолютно неправомірним і буде оскаржене в Європейському суді з прав людини», – йдеться у заяві.

Крім того, зазначають у МінТОТ, особи, причетні до незаконного засудження Чийгоза – працівники  ФСБ, прокуратури РФ, судді, – повною мірою нестимуть відповідальність згідно з нормами міжнародного права.

«Міністерство звертається до народних депутатів України з проханням якнайшвидше ухвалити закон про «Про визнання політичними в’язнями осіб, позбавлених особистої свободи з політичних мотивів за рішенням органів влади Російської Федерації, та надання їм державної соціальної допомоги», аби ті, хто бореться за територіальну цілісність України в умовах окупації, могли розраховувати на підтримку та були захищені державою», – наголошується у заяві.

Як повідомляв Укрінформ, заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза 11 вересня підконтрольний Кремлю суд у Криму засудив до 8 років позбавлення волі. Окупаційна влада Криму звинуватила його в «організації масових заворушень» під час мітингу за територіальну цілісність України 26 лютого 2014 року.

 

Вирок “суду” в окупованому Криму, який оголосив вісім років позбавлення волі заступнику голови Меджлісу Ахтему Чийгозу, неправомірний і є вироком усьому кримськотатарському народу і попередженням не виходити на площі.

Про це в коментарі кореспонденту Укрінформу сказав голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

“Це не Ахтему Чийгозу дали вісім років, а дали всім кримським татарам, всьому народу, щоб ніхто не виходив на площу”, – заявив Чубаров.

Він наголосив, що рішення “суду” в окупованому Криму незаконне і неправомірне.

“Це рішення абсолютно неправомірне, адже вони судили людину за участь у подіях, які навіть із їхньої точки зору відбувалися до встановлення юрисдикції Росії на цій території. Це було 26 лютого, вони туди вступили 27 лютого, як вони вважають, а узаконили свої відносини 21 березня. Тому це незаконно – вони судили громадянина іншої держави за його дії, здійснені навіть із їхньої точки зору на території іншої держави, за іншими законами”, – сказав глава Меджлісу.

Чубаров наголосив, що у нього не було ілюзій і він очікував, що вирок російського суду Чийгозу буде суворий.

“Ні, я не думав, що буде саме вісім років. Ми думали що вони “зіграють”, оскільки їх дії незаконні, і буде мінімум, шість-сім років. П’ять вони б не дали, тим більше чотири, оскільки 2,5 року він вже відсидів, а це вже половина строку і для того, щоб не випускати його на свободу ми чекали, що буде шість або сім років. Але вони вирішили дати повністю вісім – стільки, скільки запросив прокурор”, – прокоментував  Чубаров.

Як повідомляв Укрінформ, 11 вересня “суд” в окупованому Криму засудив заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза до восьми років позбавлення волі з відбуванням строку в колонії суворого режиму.

Чийгоза затримали в січні 2015 року за участь у мітингу на підтримку територіальної цілісності України під будівлею Верховної Ради Криму 26 лютого 2014 року. Тоді мітингуючим протистояли проросійськи налаштовані активісти, зокрема з партії “Русское единство”. Російська влада анексованого Криму звинуватила Чийгоза в організації масових безпорядків.

 

Російська Федерація не виконує рішень Міжнародного суду ООН, зокрема, відносно відміни заборони Меджлісу кримськотатарського народу, і про це треба говорити на майбутній Генеральній асамблеї ООН. 

Про це в понеділок на прес-конференції в Києві заявив глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Я думаю, що у виступі Президента України на Генеральній асамблеї  ООН, яка відбудеться буквально наступного тижня, необхідно акцентувати увагу на тому, що Росія уникає виконання рішень Міжнародного суду ООН, і, таким чином, вона продовжує руйнувати систему міжнародного правосуддя, яка сформована Організацією Об’єднаних Націй”, – заявив Чубаров.

За його словами, досі рішення Міжнародного суду відносно РФ не мають механізму виконання, оскільки Росія є постійним членом Ради Безпеки ООН і “у будь-який момент може накласти вето на будь-яке рішення”.

Що стосується рішення ЄС про відміну на заборону Росією Меджлісу кримськотатарського народу, то, за словами Чубарова, Москва “тягне час” з метою підготовки паралельної структури в Криму.

“Ми направили до Верховного суду РФ апеляцію на перегляд рішення про відміну Меджлісу кримськотатарського народу в Криму з вимогою відновити в нових обставинах. Нові обставини – це рішення Міжнародного суду ООН. Але ми ще не отримали зрозумілої відповіді… Вони тягнуть час і готують створення паралельної структури Меджлісу і, таким чином, спробують цинічно відповісти, що виконано рішення Міжнародного суду”, – заявив Чубаров.

Як повідомлялося, в квітні 2016 року російський суд заборонив представницький орган кримських татар – Меджліс, визнавши його екстремістською організацією.

 

В Києві відбудеться мітинг на підтримку заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза, засудженого російськими окупантами до 8 років позбавлення волі.

Про це повідомив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров – Укрінформ.

“13 вересня 2017 року в Києві відбудеться мітинг на підтримку незломленого і мужнього борця, заступника Голови Меджлісу кримськотатарського народу  Ахтема Чийгоза, засудженого російськими окупантами до 8 років позбавлення волі”, – написав він.

Організатори очікують, що в мітингу візмуть участь представники громадських організацій, правозахисники, нардепи та мешканці Криму, які були вимушені покинути його внаслідок окупації.

Згідно із повідомленням, мітинг має відбутися 13 вересня на Майдані Незалежності о 17:30.

Як повідомлялося, 11 вересня Російський суд в Криму  присудив Ахтему Чийгозу 8 років колонії суворого режиму.

 

Андрій Сабінін, адвокат громадянина України Павла Гриба, якого тримають у краснодарському СІЗО,  зустрівся зі своїм підзахисним.

Про це він повідомив на своїй сторінці у  Facebook – Укрінформ.

“Зустрівся у СІЗО з Павлом Грибом. Має нормальний вигляд, але непокоїться, що без ліків. Також не вирішені побутові проблеми. Я ж дав підписку про нерозголошення, тому коментувати суть обвинувачення не маю права”, – написав Сабінін.

За його словами,  Павло Гриб  розповів про те, що його вивезли з Гомеля невідомі люди і передали іншим невідомим, а приблизно через кілька днів у Смоленській області РФ був оформлений протокол затримання. Після цього його доставили в Краснодар.

Як повідомлялося, 19-річний Павло Гриб 24 серпня поїхав у Гомель, щоб зустрітися з дівчиною з Росії, з якою до цього спілкувався тільки у соцмережах. Після цього зв’язок з українцем перервався.

Через кілька днів стало відомо, що він знаходиться у СІЗО Краснодара, українцеві інкримінують тероризм.

Сім’я занепокоєна станом його здоров’я, оскільки Павло через захворювання змушений регулярно приймати медикаменти.

У п’ятницю, 8 вересня, до Гриба не пустили адвоката Андрія Сабініна. У МЗС України висловили у зв’язку з цим протест.

 

Національна спілка журналістів України проситиме нового представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлема Дезіра зробити звільнення українських журналістів Романа Сущенка і Миколи Семени одним з пріоритетів роботи на цій посаді.

Про це у кулуарах конференції ОБСЄ з людського виміру у Варшаві в коментарі кореспондентові Укрінформу повідомив голова НСЖУ Сергій Томіленко.

“Я хотів би запропонувати Арлему Дезіру, щоб одним з пріоритетів роботи його бюро було звільнення українських журналістів Романа Сущенка і Миколи Семени. Важливо, щоб він координував роботу своєї команди в цьому напрямі і тиснув на  Росію  щодо звільнення журналістів”, – заявив Томіленко.

Він додав, що НСЖУ хоче постійно тримати справу Романа Сущенка у полі зору. Зазначається, що до річниці затримання у Москві Сущенка 30 вересня буде прийнято відповідну заяву солідарності. Крім того, 17 вересня у Львові відбудеться міжнародний форум видавців, де одна з дискусійних панелей стосуватиметься журналістської солідарності із жертвами Москви Сущенком і Семеною.

Голова НСЖУ зауважив, що після Форуму видавців у Львові розпочнеться засідання ПЕН-конгресу письменників. Томіленко висловив сподівання, що на цьому заході також буде можливість розширити коло осіб, яким доля Сущенка та Семени не байдужа.

 

У Європарламенті політична група Об’єднаних лівих (комуністів) хоче створити певний «формат робочої групи» для обговорення діяльності в Україні так званих “неофашистських рухів”.

Відповідні слухання заплановано провести у приміщенні Європарламенту у Брюсселі 27 вересня, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

Організатори, серед яких є і представники комітету (делегації) ЄП у відносинах з Росією, вже активно анонсують цей захід у російських ЗМІ, зазначаючи серед тем “героїзацію Степана Бандери” та трагедію в Одесі 2 травня 2014 року.

Водночас намір щодо проведення такого заходу і його тематика вже викликали обурення та заперечення у друзів України у Європі.

“Це є неприпустимою темою для обговорення у Європарламенті. Ми заплануємо акції протесту у відповідь, включаючи звернення до керівництва законодавчого органу ЄС щодо коректності теми, винесеної для обговорення. Це явно проросійська провокація та черговий етап гібридної війни проти України та Європи”, – сказав друг України, видавець видання EU Today, британський журналіст та правозахисник Гарі Картрайт.

Як повідомляється, у «слуханнях» також має взяти участь Петро Симоненко – лідер “Комуністичної партії”, ідеологія якої заборонена в Україні.

 

У Свято-Елизаветинском жіночому монастирі Мінська в неділю, 10 вересня, відбулася пропагандистська лекція підполковника російської військової розвідки ГРУ РФ Антона Маньшина.

Про це повідомляє “Наша Нива” – Укрінформ.

“Незабаром на нашу Батьківщину, яка називається Свята Русь – без поділу на Білу, Малу і Велику, чекає серйозне випробування війною. Нашим чоловікам, присутнім тут, ця інформація особливо стане в нагоді. Бо я впевнений, що вони візьмуть у ній участь”, – заявив, зокрема, підполковник, який називає себе “воїном Христовим Антонієм”.

Маньшин заявив, що пройшов дві війни в Чечні, брав участь у подіях на Донбасі, “засвітився” і в Сирії. При цьому свої дії тероризмом не вважає. І, взагалі, запевнив він, такого поняття як “тероризм” нібито не існує.

“Світового тероризму не існує. Не вірте в це міф, який поширюють ЗМІ! Тероризм придумали американці і британці, щоб швидше почати Третю світову війну, щоб знищити Росію”, – упевнений він.

Нагадаємо: 14-20 вересня відбудуться спільні російсько-білоруські військові навчання. Згідно заявам Москви, в навчаннях візьмуть участь не менше 13 000 військовослужбовців, проте західні фахівці вважають, що насправді їх буде близько 100 тис.

 

Американський уряд залучив майже 10-тисячний контингент військових та цивільних фахівців, а також підрозділів нацгвардії до подолання наслідків потужного урагану “Ірма”, який в неділю досяг континентальної частини США.

Про це Укрінформу повідомили в понеділок у прес-службі Пентагону.

“Реагування армії на наслідки урагану “Ірма” охоплює участь понад 9,9 тис. військових та цивільних фахівців Інженерних військ США, які діють на Віргінських островах, у Пуерто-Рико та на території США”, – зауважили в американському оборонному відомстві.

На боротьбу зі стихією також виділено шість  літаків, близько 500 вантажівок та понад 80 генераторів. При цьому військові готові залучити більше техніки, якщо виникне потреба.

Крім того, зазначається, що в повній готовності перебувають підрозділи національної гвардії Флориди, Південної Кароліни, а також Пуерто-Ріко та Віргінських островів.

Як повідомляв Укрінформ, один із найпотужніших в Атлантиці за останні часи ураган “Ірма” обрушився в неділю на континентальну частину Сполучених Штатів. Від удару стихії частково зруйнована та затоплена інфраструктура штату Флорида. Повідомляється про загибель п’ятьох людей, щонайменше шість мільйонів жителів залишаються без електропостачання.

 

Міністерство фінансів не планує скасовувати спрощену систему оподаткування.

Про це міністр фінансів Олександр Данилюк розповів в інтерв’ю  Українським новинам – Укрінформ.

«Ми не плануємо і не планували скасовувати спрощену систему оподаткування. Так, у нас є постійна дискусія про те, що робити з нею, щоб унеможливити зловживання великими компаніями, але поки що ми на стадії обговорення і жодних планів із скасування спрощеної системи немає», – сказав Данилюк.

Він зазначив, що для міністерства зараз ключове – це інституціональна реформа Державної фіскальної служби і спрощення адміністрування.

«Ось на цьому ми зараз фокусуємося», – додав міністр.

 

Мінфін розробив рішення, яке попередить виникнення труднощів у платників аграрного сектору при реєстрації податкових накладних.

Про це  повідомляє  прес-служба  Мінфіну – Укрінформ.

“Після чисельних зустрічей і обговорень з представниками аграрного бізнесу, Мінфін напрацював і узгодив рішення, яке дозволить ДФС покращити роботу системи призупинки реєстрації ризикових податкових накладних, аби уникнути призупинки накладних платників реального сектору економіки”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що Мінфін щоденно моніторить процес роботи системи у розрізі різних галузей.

“Ми відслідкували значне зростання кількості платників реального сектору, в яких зупинено податкові накладні/розрахунки коригування (ПН/РК), в галузі сільського, лісового та рибного господарств. Відповідно до яких, ПН/РК, виписані в червні 2017 року у цій галузі, складали 5% від загальної кількості зупинених накладних, в липні – 18%, в серпні – 29%. Система призупинки реєстрації ризикових податкових накладних дозволяє попереджати мільярдні скрутки з ПДВ і не дозволяє недоброчесним платникам отримувати неправомірні податкові кредити. Але іноді система спрацьовує щодо податкових накладних чесного бізнесу, в тому числі представників сільскогосподарської сфери”, – зазначили в Мінфіні.

З урахуванням виявлених проблем та для спрощення процесу Мінфін розробив зміни до критеріїв для всіх платників. Тепер, платники можуть надати документи (технологічну картку) до здійснення операції, і вона буде розглянута протягом 10 робочих днів. Якщо ця картка за встановленою формою врахується ДФС, податкові накладні/розрахунки коригування за цією операцією зупинятися не будуть.

Для платників сільскогосподарського сектору, згідно запропонованих змін, технологічна картка враховуватиметься автоматично системою Моніторингу без розгляду ДФС, якщо:

– платника – товаровиробника сільскогосподарського сектору внесено до Реєстру отримувачів бюджетної дотації відповідно до Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України»

– платник на 31 грудня 2016 року застосовував спеціальний режим оподаткування відповідно до статті 209 Податкового кодексу України (в редакції, що діяла на 31 грудня 2016 року)

– якщо такі платники (пункт 2.1, 2.2) мають загальну площу власної чи орендованої земельної ділянки понад 200 га включно станом на 1 січня 2017 року, що задекларована до 20 лютого 2017 року та за період з 1 січня 2017 року не було одночасної зміни засновника і директора підприємства.

“За результатом затверджених змін, чесні платники сільськогосподарського сектору зможуть реєструвати ПН/РК без зупинок. Зміни напрацьовані та знаходяться на узгодженні в ЦОВ”, – зазначили в Мінфіні.

 

Сучасна Росія порушує міжнародне право, викривляє історію, втручається в політику інших держав та арештовує їх громадян.

Про це під час конференції ОБСЄ з людського виміру у Варшаві, виступаючи на дискусійній панелі щодо сводоби ЗМІ і безпеки журналістів, заявила перший заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова – Укрінформ.

“Це сучасна Росія створює імідж громадян України як терористів, радикалів, націоналістів, нацистів, шпигунів і ворогів держави. Декілька жертв цієї мови ненависті — Микола Семена, Роман Сущенко, Станіслав Асеєв та багато інших політичних в’язнів, понад 40 політичних в’язнів у Криму”, – заявила Джапарова.

Вона підкреслила, що саме сучасна Росія порушує міжнародне право, викривляє історію, створює міфи і втручається у політику інших країн. Крім того, РФ окупувала Крим і Донбас і розповсюджує на цих територіях  пропаганду.

“Це російський режим заблокував доступ до понад 60 українських веб-сайтів у Криму і понад 130 у Донбасі”, – констатувала Джапарова.

Конференція з людського виміру ОБСЄ триватиме до 22 вересня.

 

Чотири початкові школи у столиці Японії Токіо потребують україномовних вчителів японської мови.

Про це на  сторінці  у Facebook української громади в Японії “Краяни” написала Ірина Ветрова, повідомляє  СВІТUA – Укрінформ.

Повідомляється, що школи розташовані неподалік одна від одної в районі Мінато-ку.

Оплата за роботу та графік варіюється залежно від школи. Рівень володіння японською мовою має бути не нижчий від N3 (знання в межах 600 ієрогліфів, кількість слів – до 3 тисяч). Робочі дні – понеділок, вівторок, середа та п’ятниця.

Нагадаємо, “Краяни” — неурядова та неофіційна організація українців, що тимчасово чи довготривало проживають у Японії.

 

Україна рішуче засуджує організацію Російською Федерацією 10 вересня на території тимчасово окупованого нею міста Севастополь незаконних виборів “губернатора”, “довиборів депутата законодавчих зборів м. Севастополь”, а також “довиборів депутатів окремих муніципалітетів”.

Як зазначається у  заяві МЗС України, розміщеній на сайті відомства, російському міністерству закордонних справ вже передано відповідну ноту протесту – Укрінформ.

“Вважаємо такі дії Кремля продовженням грубих порушень Російською Федерацією державного суверенітету і територіальної цілісності України. Підкреслюємо, що будь-які кроки, спрямовані на легітимізацію незаконної окупації частини суверенної території України не створюють жодних правових наслідків щодо конституційно закріпленого статусу Автономної Республіки Крим та м. Севастополь як частини території України”, – йдеться у заяві.

У  МЗС  наголошують, що проведення Росією фейкових виборів у м. Севастополь є черговим грубим порушенням Москвою основоположних норм і принципів міжнародного права, закріплених у тому числі у Статуті ООН, а також Резолюцій Генеральної Асамблеї ООН “Територіальна цілісність України” від 27 березня 2014 року та “Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна) ” від 19 грудня 2016 року, Гельсінського заключного акта Наради з безпеки і співробітництва в Європі від 1 серпня 1975 року, Меморандуму про гарантії безпеки у зв’язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 5 грудня 1994 року, зобов’язань Росії за багатосторонніми та двосторонніми міжнародними договорами.

“Результати т.зв. “волевиявлення” є нікчемними. Незаконний статус будь-яких посадових осіб чи органів, обраних чи призначених з порушенням законів України, а також будь-яких виданих ними нормативно-правових актів, визначений статтею 9 Закону України “Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України”, – підкреслюють в українському зовнішньополітичному відомстві.

В Міністерстві наголошують, що усі особи, які брали участь в підготовці та проведенні незаконних виборів на суверенній території Української держави, будуть притягнуті до відповідальності згідно із законодавством України.

 

В НКРЕКП заявили, що скандальна формула “Роттердам+” буде скасована з впровадженням ринку електроенергії.

Про це заявив голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних тарифів Дмитро Вовк, повідомляє  “Економічна правда” – Укрінформ.

“Вона буде скасована, однозначно. З впровадженням ринку електроенергії, який був проголосований Верховною Радою. Це станеться через 2 роки рівно, після того як комісія втратить повністю повноваження по затвердженню цін на електричну енергію”, – заявив Вовк в ефірі “112 Україна”.

Він зазначив, що ця формула оптимальна на перехідному етапі реформування галузі і вона приймалася абсолютно законно, і була узгоджена з усіма органами влади.

“Ціна – це середнє значення на відповідному хабі з урахуванням логістики і скориговане на якість. Такий підхід, на мою думку, виправданий, він фундаментально обгрунтований, він доцільний на перехідному етапі до того моменту, як відбудеться лібералізація ринку електроенергії та природного газу”, – підкреслив він.

Як відомо, у березні 2016 року Національна комісія з регулювання енергетики і комунальних послуг затвердила нову методику визначення оптової ринкової ціни на електроенергію. Це ціна, за якою ТЕС продають електроенергію в ринок. У ній, зокрема, враховується ціна на вугілля.

Відповідно до нової методики, вартість вугілля у виробництві вугільно-теплової генерації рахується за формулою “вартість вугілля у порту Роттердам плюс вартість його доставки в Україну”.

Через застосування нової формули теплові генерації, в тому числі генерації ДТЕК Ріната Ахметова і державне “Центренерго”, стали продавати електроенергію дорожче.

Зазначимо, що НАБУ проводить розслідування за фактом зловживання службовим становищем посадовими особами НКРЕ, які затвердили формулу Роттердам+.

17 серпня співробітники НАБУ прийшли з обшуком в будівлю НКРЕ.

Директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник заявив, що так звана формула “Роттердам+” застосовується незаконно щодо значної кількості вугілля.

Після цього, Ситник повідомив, що антикорупційне бюро піддається тиску через розслідування щодо  “Роттердам+”.

 

Іспанія оштрафувала Facebook на 1,2 млн євро за порушення закону про конфіденційність.

Про це повідомляє видання  The Next Web – Укрінформ.

“Група спостереження щодо захисту особистих даних Іспанії оштрафувала  Facebook  на суму 1,2 млн євро (приблизно $1,44 млн), після того, як виявила три випадки, коли компанія збирає персональні дані про своїх іспанських користувачів, не повідомляючи їх про те, як ті будуть використовуватися”, – йдеться у повідомленні.

Регулятор у сфері захисту даних заявив, що політика конфіденційності Facebook містить “загальні і неясні умови”, які не передбачають отримання дозволу на обробку персональних даних.

У Facebook виданню повідомили, що приймають рішення іспанської влади до відома і збираються оскаржити його.

 

Суд визнав незаконним підхід черговості розрахунків за електроенергію на території Луганської та Донецької областей, в результаті якого жителі підконтрольних Україні територій Луганщини та Донеччини оплачували борги за електроенергію жителів окупованих частин областей.

Про це свідчить постанова Окружного адміністративного суду Києва, повідомляють  “Наші гроші” – Укрінформ.

Своє рішення суд аргументував тим, що тимчасово непідконтрольні державній владі території не охоплюють Донецьку та Луганську області цілком. При цьому, Кабмін постановив, що розрахунки за електроенергію неконтрольованими територіями здійснюватимуться на поточний рахунок із спеціальним режимом використання як першочергові в обсягах загальних платежів за Донецькою та Луганською областями, що є незаконним.

Нагадаємо, у 2015 році Кабмін Арсенія Яценюка визначив ТОВ “Луганське енергетичне об’єднання” єдиним постачальником електроенергії на Луганщині і зобов’язав постачати електроенергію на непідконтрольну українській владі територію області. На виконання постанови №263, ДП “Енергоринок” та ТОВ “ЛЕО” уклали договір купівлі різниці перетоків електроенергії, переміщеної з контрольованої на неконтрольовану територію.

У травні 2016 року уряд вніс зміни до постанови №263, якими затвердив новий порядок розрахунків за електроенергію на територіях Луганської та Донецької областей.

Отримані компанією “ЛЕО” кошти від споживачів підконтрольних територій Луганської області, почали зараховувати на рахунки “Енергоринку” в якості оплати за електроенергію, поставлену на неконтрольовану територію. Щомісячно “ЛЕО” постачало на окуповані території електроенергії на 300 млн грн.

За неповні розрахунки з “Енергоринком” у грудні 2016 року НКРЕКП наклала на “ЛЕО” фінансові санкції – обов’язкове утримання у вигляді щоденних відрахувань розміром 8,5-20 млн грн. При цьому, як повідомляв директор “ЛЕО” Володимир Грицай, компанія отримувала на підконтрольній території 3-4 млн грн за добу.

Також, НКРЕКП встановила для “ЛЕО” “нульовий” алгоритм, тобто, усі отримані компанією кошти мали відразу переводитися на рахунки ДП “Енергоринок”.

Як повідомляли у компанії, станом на 1 березня 2017 року споживачі заборгували “ЛЕО” 5,5 млрд гривень. 80% заборгованості обліковується за споживачами з неконтрольованих Києвом територій – майже 5 млрд гривень. Тоді ж повідомлялось, що борг “ЛЕО” перед “Енергоринком” становить близько 5,2 млрд гривень.

Міністерство енергетики та вугільної промисловості України та ДП “Енергоринок” дозволили “ЛЕО” припинити поставки електроенергії на окуповану частину Луганщини лише 25 квітня цього року.

Сьогодні суди розглядають низку справ за позовом ДП “Енергоринок” проти “ЛЕО” про стягнення заборгованості за період дії змін щодо розрахунків між сторонами. Усі вони зупинені до остаточного вирішення Окружним адміністративним судом Києва справи № 826/13109/16.

З останньої ухвали у справі відомо, що Кабінет міністрів України подавав апеляційну скаргу на постанову Окружного адмінсуду Києва, однак суд залишив її без руху, оскільки Державна казначейська служба України не перерахувала кошти на сплату судового збору.

Додамо, у червні цього року голова Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Юрій Гарбуз запропонував передати “ЛЕО” в управління Кабміну на період проведення  АТО.

На початку вересня віце-прем’єр-міністр з питань регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко повідомив, що Міненерговугілля розробило план реструктуризації боргів непідконтрольних територій за електроенергію, щоб вони не впливали на інші борги ТОВ “ЛЕО”.

ТОВ “Луганське енергетичне об’єднання” входить до групи компаній “Енергетичний стандарт” Костянтина Григоришина.

 

З початку роботи інтерактивної Екомапи сміттєзвалищ (www.ecomapa.gov.ua), яку Мінприроди запустило у вересні 2016 року, надійшло понад 1500 тисяч повідомлень про виявлені місця скупчення відходів.

Про це заявив міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак, повідомляє  Урядовий портал – Укрінформ.

“Понад 1500 українців поінформували нас про нелегальні сміттєзвалища та їх місцеперебування. Були випадки, коли громадяни повідомляли нас про легальні сміттєзвалища, про які нас вчасно не поінформувала місцева влада. Дуже важливо, що громада підтримала цей сервіс і стала на захист довкілля. Тільки за цей рік під нашим контролем органи місцевого самоврядування ліквідували близько 40% таких сміттєзвалищ”, – сказав  Семерак.

За його словами, найбільше сміттєзвалищ було ліквідовано органами місцевого самоврядування у Київській, Харківській, Миколаївській та Черкаській областях.

Найменше повідомлень про виявлені сміттєзвалища надійшло з Івано-Франківської, Рівненської та Чернівецької областей.

З моменту запуску інтерактивної мапи надійшло також 16 звернень про виявлені стихійні сміттєзвалища на території Донецької області (10 звалищ уже ліквідовані) і лише 3 звернення із Луганщини (ліквідовані всі звалища).

Водночас Семерак наголосив, що органи місцевого самоврядування поступово знижують темпи з ліквідації сміттєзвалищ.

“Можливо, це сезонне явище. Проте маю надію, що восени на місцях закипить робота із ліквідації сміттєзвалищ. Закликаю українців активніше користуватися нашим сервісом та завантажувати мобільні додатки, за допомогою яких можна оперативно надсилати фото до Мінприроди, не зважаючи на те, чи ви постійно мешкаєте у цій області, чи просто подорожуєте. Кожне ваша звернення може зробити на один смітник менше в Україні. Разом ми набагато швидше очистимо нашу країну”, – зазначив міністр.

Як повідомлялося, електронний сервіс “Ecomapa.gov.ua” включає інтерактивну мапу сміттєзвалищ України та мобільний додаток із функцією онлайн-сповіщення про виявлені сміттєзвалища. Додати інформацію про сміттєзвалище може будь-який громадянин України. Для цього достатньо зайти на сайт, зареєструватися і надіслати звернення. Також електронний сервіс включає мобільний додаток на базі кількох програмних систем, який дозволяє кожному громадянину України сфотографувати будь-яке сміттєзвалище та надіслати фото на веб-портал Мінприроди.

 

ГО “Форум видавців” заявляє про погрози деяким учасникам заходу з боку представників радикальних правих організацій і просить від влади гарантії безпеки.

Відповідна заява розміщена 11 вересня на  сайті   “Форуму видавців” головою правління ГО Олександрою Коваль – Укрінформ.

“Вже понад місяць деякі учасники 24-го Форуму видавців у Львові повідомляють нам про погрози на їх адресу в соціальних мережах, які стосуються їхньої творчості чи громадської діяльності. Ситуація погіршилася минулого тижня, коли на адресу начальника СБУ у Львівській області, міського голови Львова Андрія Садового та голови Львівської обласної адміністрації Олега Синютки і з копією на ГО “Форум видавців” надійшов лист від зареєстрованих в Україні неформальних громадських організацій із погрозами, які стосуються двох подій нашої програми. Видавець і авторка книги відмінили одну подію, з метою забезпечення безпеки дітей, але чи може нам хтось гарантувати, що провокації і бійки не будуть зчинені на іншій локації і при іншій нагоді? Ми просимо всіх співорганізаторів Форуму видавців  втрутитися в дану ситуацію і надати нам свої письмові роз’яснення, які дії будуть вжиті для недопущення провокацій і насильства, а також про порядок наших дій у випадку винекнення загрозливої ситуації”, – йдеться в зверненні.

Коваль наголошує, що головний принцип ГО “Форум видавців” – це створення майданчика для спілкування усіх учасників суспільного життя. При цьому вона підкреслює, що спікери та учасники заходу не порушують жодного закону та Конституції України.

Голова ГО нагадує, що Форум видавців у  Львові  є одним із найбільших фестивалів України та Центрально-Східної Європи, в якому цього року приймають участь автори, публічні інтелектуали, журналісти з 24 країн світу.

“Одразу ж після Форуму видавців у Львові відбудеться міжнародний ПЕН-конгрес, присвячений свободі слова та зусиллям, спрямованим на визволення з московської неволі українських в’язнів сумління, журналістів, письменників і діячів культури, ув’язнених та репресованих за їхні погляди. Тому напад на події Форуму дуже негативно відобразиться на іміджі нашої країни в світі, на перспективах європейської інтеграції та планах вступу України до НАТО, яка є не лише оборонною структурою, але й співтовариством вільних демократичних держав, де шанують права людини”, – впевнена Коваль.

Вона каже, що готова запросити представників підписаних під листом громадських організацій  та всіх охочих до мирної публічної дискусії у форматі круглого столу.

Лист з вимогою недопустити “відверто провокативної презентації” підписали “Правий сектор”, “Молода Галичина”, “Українська народна самооборона” тощо.

Як повідомляв Укрінформ, з 13 до 17 вересня у львівському Палаці Мистецтв та у понад 40 локаціях міста відбудеться 24-й “Форум видавців у Львові”, який складатиметься з понад 1000 культурних та освітніх заходів. Фокусна тема 24-го форуму – «Точка творення».

 

Мешканці швейцарського міста Кьяссо з 2018 року зможуть вносити податкові платежі в біткоінах за умови, що вноситися буде не менше 250 швейцарських франків.

Про це пише  Swissinfo – Укрінформ.

Відповідне рішення було прийнято владою після консультацій з цілою низкою компаній, що розвивають технології блокчейну, що лежать в основі криптовалюти біткоін, та планують розмістити свої виробничі та наукові потужності в кантоні Тичино і в місті Кьяссо зокрема.

Тим самим, за словами мера міста Бруно Аррігоні, єдиний італомовний кантон Швейцарії може цілком стати, поряд з кантоном Цуг, провідним центром як країни, а то й усієї Європи, які розвивають технології блокчейну.

В даних технологіях Тичино бачить в середньостроковій перспективі багатообіцяючу заміну банківського сектору, який в минулому грав роль важливого локомотива локальної економіки.