Підбірка актуальних новин за 8 вересня

3 роки ago Інформ центр 0

Кабмін планує вже до кінця вересня 2017 року представити проект Державної програми розвитку й підтримки малого фермерства, яка дозволить створити нові робочі місця на селі.

Про це  повідомив  Прем’єр-міністр України  Володимир Гройсман  під час години запитань до уряду у Верховній Раді – Укрінформ.

«На 2018 рік ми плануємо виділити 1 млрд грн на підтримку малого фермерства. І максимум до кінця місяця затвердимо розроблену спільно з фермерством програму підтримки цієї категорії підприємців», – сказав Гройсман.

Прем’єр-міністр наголосив, що важливо, аби на селі була робота, зарплата та якісна продукція.

 

Гройсман вчергове заявив, що підстав для зростання ціни на газ для населення немає

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман не бачить підстав для росту цін на газ для населення сьогодні, натомість вимагає прозорості формування тарифів на комунальні послуги на місцях та проведення модернізації комунального господарства. Про це він сказав під час спілкування з журналістами під час візиту до Одеси, передає УНН з посиланням на повідомлення прес-служби КМУ.

“Я не бачу підстав для підвищення ціни на газ. Разом з тим, місцева влада, ТКЄ, водоканали мають проаналізувати структуру витрат, започаткувати модернізацію господарства. І поки триває цей процес ми будемо захищати людей шляхом програми субсидій”, – сказав Прем’єр-міністр.

Він підкреслив, що кошти на проведення програм модернізації забезпечені реформою децентралізації.

“І тепер важливо, аби місцева влада включила інструменти розвитку економіки… Ми будемо вимагати від місцевої влади включатися в економічний ріст”, – підкреслив Глава уряду.

Раніше Гройсман повідомив, що  Україна понад 600 днів живе, не закуповуючи російський газ, а державні енергетичні компанії не закуповують російське вугілля.

 

Чотири великі світові компанії цікавляться входженням в українську ГТС

Про це в ефірі  “5 каналу” розповів голова правління НАК “Нафтогаз України” Андрій Коболєв – Укрінформ.

“Наша ГТС повинна бути прагматично цікава. В нас є чотири конкретні інтересанти. Це чотири великі газові компанії в світі. Дві з них входять в категорію найбільших. Вони є власниками, операторами великих систем в Європі. Для них це стратегічно цікаво, це потенційно фінансово цікаво. Вони прийшли до нас і проводять з нами перемовини щодо того, які можуть бути умови входження в українську ГТС”, – сказав Коболєв.

За його словами, ініціатива виходила від України, проте спершу цікавості до  ГТС  не було. “Інтерес з’явився тільки тоді, коли стало очевидно, що за рахунок цього механізму можна зупинити “Північний потік-2”, – зазначив глава правління Нафтогазу.

 

Кремлівський варіант залучення миротворців на Донбас є передбачуваною маніпуляцією та містить елементи “політичної шизофренії“.

Про це міністр закордонних справ  Павло Клімкін  сказав в інтерв’ю Укрінформу.

“Це очікувана маніпуляція, яка, перш за все, полягає в тому, що Росія прагне визнання підтримуваних нею терористів на окупованій частині Донбасу. Це марне намагання перевести весь мирний процес у якусь віртуальну реальність. І збити все те, чого ми досягли за цей час з допомогою наших партнерів”, – сказав міністр.

Друга маніпуляція, як вказав Клімкін, полягає у намаганні розмістити миротворців тільки вздовж лінії розмежування.

“Це вже реальний шлях до замороження тієї ситуації, яка є. Тобто тут маємо прагнення Росії легалізувати свою колонію, свій протекторат на окупованій частині Донбасу”, – сказав міністр.

Глава українського МЗС вважає ініціативи Кремля позбавленими глузду.

“Більше того, я вбачаю в цьому й елемент своєрідної політичної шизофренії. Москвою нібито декларується прагнення допомогти ОБСЄ, місії СММ (Спеціальна моніторингова місія – ред.). Але як? Розмістивши миротворців тільки вздовж лінії розмежування! Це ж навпаки, тільки ускладнить роботу СММ, тому що не можна мати дві місії з різним територіальним мандатом. Це таке безглуздя, що одночасно і смішно, і сумно…”, – наголосив Клімкін.

При цьому він вказав, що і в Україні, і в країнах-членах ООН, ці спроби маніпулювання всі добре розуміють.

Як відомо, Павло Клімкін 7-8 вересня перебуває з робочим візитом в Естонській Республіці – країні, яка до кінця 2017 року головує у Раді ЄС.  8 вересня на запрошення глави зовнішньополітичного відомства Естонської Республіки Свена Міксера він  візьме участь  у робочому обіді міністрів закордонних справ держав-членів ЄС та держав-учасниць програми “Східне Партнерство”.

Повний текст інтерв’ю  читайте на сайті Укрінформу.

 

Миротворці повинні бути на Донбасі на всій території конфлікту.

Так під час зустрічі з однокурсниками у Дніпрі прокоментував журналістам можливість введення миротворчого контингенту на Донбас екс-президент України Леонід Кучма, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Миротворча місія повинна бути за умови, що вона буде на всій території конфлікту… важливо, щоб вона була на всій території і на українсько-російському кордоні”, – зазначив Кучма.

Екс-президент Леонід Кучма є представником України в тристоронній контактній групі з врегулювання ситуації на  Донбасі.

 

Колишній генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен та екс-заступник глави Альянсу Александер Вершбоу закликають Радбез ООН ухвалити рішення про миротворчу місію на окупованих Росією територіях на сході України з метою відновлення суверенітету Української держави.

Про це власному кореспонденту Укрінформу у Брюсселі повідомили в аналітичному центрі Rasmussen Global.

“Великі друзі України Андерс Фог Расмуссен та Александер Вершбоу закликають Раду Безпеки ООН затвердити миротворчі і стабілізаційні сили, які б мали довіру, з метою відновлення суверенітету України”, – наголосили політики.

Вони розкритикували позицію, висловлену президентом Росії Володимиром Путіним щодо умов започаткування такої миротворчої місії, які покликані підірвати її ефективність.

“Диявол завжди криється у деталях. Однак питання про миротворчі сили ООН нині реально перебуває на стадії обговорення. Рада Безпеки ЄС повинна чітко бути залученою до цих пропозицій”, – наголосив Расмуссен.

Він нагадав, що раніше Росія завжди загрожувала своїм вето на ухвалення рішення про миротворчу місію ООН в Україні.

Політики пропонують увести миротворчу місію ООН до України у три етапи. На першому йдеться про розгортання миротворчих сил на лінії розмежування. Далі – просунути контингент глибше на окуповані території. У третій фазі йдеться про повну присутність миротворчого контингенту, включаючи контроль над кордоном із РФ.

 

Розміщення миротворчих сил ООН на Донбасі можливе лише за згодою і у тісній співпраці з українською владою.

Про це заявило Міністерство закордонних справ Польщі, повідомляє  Onet.pl – Укрінформ.

“Відповідним місцем для представлення і підготовки такого роду ініціатив є Рада безпеки ООН, і ми чекаємо на конкретні пропозиції на зустрічі Ради… Необхідною умовою успіху такої місії була б підготовка мандату (місії ООН) у співпраці і за згодою української сторони”, – інформує МЗС  Польщі.

Повідомляється, що розміщення миротворчих сил на українсько-російському кордоні є бажаним з точки зору безпеки і стабільності і регіоні.

“Однак ми не можемо погодитися з ситуацією, коли присутність цих сил порушуватиме загальноприйняті норми міжнародного права, зокрема ті, що стосуються територіальної цілісності й непорушності кордонів”, – підкреслює польське зовнішньополітичне відомство.

Як зазначається, розглядаючи висловлювання президента Росії Володимира Путіна щодо миротворців ООН на Донбасі, складно абстрагуватися від двох питань. “По-перше, йдеться про військові дії бойовиків, які тренуються і фінансуються Росією, і їх дії спрямовані проти спостережної місії ОБСЄ. По-друге, йдеться про відсутність прозорості і наступальний характер навчань “Запад-2017”, – наголосило польське зовнішньополітичне відомство.

У Варшаві підкреслили, що Польща підтримує суверенітет і територіальну цілісність України і не погоджується на порушення міжнародного порядку й ігнорування міжнародних норм права.

Як повідомлялося, президент РФ Путін у вівторок, 5 вересня, погодився з ідеєю введення миротворців ООН на Донбас, але заявив, що ці сили мають перебувати лише на лінії розмежування і що це потрібно узгоджувати з ватажками “ЛНР” і “ДНР”. Путін також повідомив, що доручив російському МЗС внести проект резолюції щодо миротворців на Донбасі на розгляд Ради безпеки ООН.

У МЗС України після цієї заяви наголосили, що Росія спотворює ідею розгортання місії. Українські дипломати наголошують, що на Донбасі під виглядом миротворців не може бути присутній військовий чи інший персонал сторони-агресора (Росія – ред.), а також не може бути мови “про отримання згоди на проведення операції з підтримання миру від незаконних збройних формувань, які діють на території ОРДЛО за підтримки, фінансування і матеріально-технічного забезпечення з боку Росії”.

 

 

У німецькому уряді сподіваються, що президент РФ Путін доведе серйозність своїх намірів після заяви про згоду на введення місії “блакитних шоломів” на Донбас і буде готовий до компромісів.

Про це розповів офіційний представник МЗС ФРН Мартін Шефер, повідомляє власний кореспондент Укрінформу в Німеччині.

“Зараз ми хочемо дати росіянам і російському президенту можливість показати, що все це (згода на введення місії) не блеф, а що він мав це на увазі серйозно. І якщо серйозно, він має бути готовий вести переговори щодо своїх пропозицій для резолюції Ради Безпеки ООН і йти на поступки з питань, які, c нашої точки зору – Німеччини, Франції, звичайно США, – є важливими”, – сказав Шефер.

Він повідомив, що відучора розпочалися інтенсивні контакти федерального уряду, німецького МЗС з французькими, а також з американськими партнерами. Сторони сходяться на думці, що новий розвиток може бути “шляхом до просування вперед”, втім, говорити про це напевно поки дуже рано. Якщо є нові політичні пропозиції, їх потрібно спробувати, додав дипломат. Він зауважив, що якщо взяти два проекти місії – український і російський – разом і подивитися, “то видно, що вони мають мало спільного або взагалі нічого спільного один з одним”.

При цьому Шефер зазначив, що Генасамблея ООН завжди була нагодою “зробити можливою велику дипломатію”. “Можливо, є шанс трохи просунутися в питанні України найближчими тижнями”, – висловив сподівання дипломат.

За його словами, уряд вітає, що зараз з’явився певний рух, новий шанс встановити перемир’я і, можливо, наблизити виконання пунктів Мінських угод. А також те, що  Путін  у принципі погодився на українську ідею, яку Київ просуває вже давно.

“Україна під різними приводами роками просить такої інтернаціоналізації конфлікту, участі ООН, і ідея “блакитних шоломів” виходить із Києва”, – нагадав представник МЗС.

 

Заступник генерального секретаря НАТО Арндт Фрейтаг фон Лорінгхофен назвав Росію головною небезпекою.

Про це він заявив в Гельсінкі на відкритті центру з протидії гібридним загрозам, повідомляє Росбалт з посиланням фінський портал  Yle – Укрінформ.

“Росія – одна з головних країн, за якою ми спостерігаємо. Як приклади можна навести анексію  Криму, події на сході України та кібератаки проти Демократичної партії США. Росія є одним з головних джерел небезпеки, але не єдиним”, – заявив Лорінгхофен.

Як повідомлялося, в даний момент в центрі з протидії гібридним загрозам в Гельсінкі представлені дванадцять країн – Велика Британія, США, Франція, Естонія, Латвія, Литва, Норвегія, Польща, Фінляндія, Іспанія, Німеччина, Швеція.

Передбачається, що Центр вестиме дослідження гібридної загрози, а також розвиватиме мережу експертів і здійснюватиме навчання фахівців. Офіційне відкриття Європейського центру передового досвіду відбудеться 2 жовтня.

Рішення про створення гельсінського Центру передового досвіду було прийнято в квітні 2017 року представниками низки країн НАТО та Європейського Союзу.

НАТО й Євросоюз почали приділяти підвищену системну увагу гібридним загрозам після початку з 2014 року гібридної війни Росії в Україні.

 

У Мінську протестували проти навчань “Захід-2017”

У столиці Білорусі відбулися протести проти проведення військових  навчань “Захід-2017”, передає УНН з посиланням на Deutsche Welle.

Повідомляється, що у  мітингах і ході в Мінську взяли участь сотні людей. Міліція не перешкоджала проведенню акцій.

“Організатором несанкціонованої акції, яка пройшла в Мінську в п’ятницю, 8 вересня, виступив Білоруський національний конгрес (БНК) на чолі з його лідерами, екс-кандидатами в президенти на виборах 2010 року, колишніми політв’язнями Миколою Статкевичем і Владимиров Некляевим. Участь в заході, що розпочався на Жовтневій площі в центрі столиці, взяли співголова оргкомітету зі створення партії “Білоруська християнська демократія” Павло Северинець, глава руху солідарності “Разам” ( “Разом”) В’ячеслав Сівчик та інші відомі в Білорусі люди”, – зазначає видання.

Як повідомляв  УНН, шість депутатів литовського сейму, запрошених взяти участь 11 вересня в Мінську в дискусії “Регіональна безпека і навчання “Захід-2017″: погляд з Мінська, Вільнюса, Варшави, Києва”,  отримали відмову в білоруській  візі.

 

Мета російсько-білоруських військових навчань “Запад-2017” – налякати Литву.

Про це заявила президент Литви Даля Грібаускайте, повідомляє  Delfi – Укріфнорм.

“Тільки не треба нас лякати і не треба нам самим лякатися, оскільки саме така мета навчань “Запад” – налякати нас, знищити нашу волю до самооборони, щоби ми були паралізовані й нічого не могли б зробити в державі”, – сказала Грібаускайте на прес-конференції в парламенті.

За її словами, “рекомендації всіх відповідних структур є, рівень безпеки не змінився, а (це) можливість поїхати до ООН і говорити з трибуни перед сотнями країн, звернути увагу на проблеми регіону, коли весь світ сьогодні думає тільки про конфлікти з Північною Кореєю” .

Вона також додала, що це можливість сказати, що “агресор, де би він не був, в Північній Кореї або у нас по сусідству, не повинен робити, що він хоче”.

“Агресивні дії щодо сусідів, війни, захоплення територій не можуть бути нічим виправдані, їх завжди будуть засуджувати і соромити. Про це я скажу всьому світу”, – підкреслила Грібаускайте.

Раніше президент Литви назвала навчання “Запад” навчаннями атакуючого характеру. За її словами, цими навчаннями Росія демонстративно готується до війни із Заходом.

Як повідомляється, у другій половині вересня Грібаускайте відвідає ООН.

14-20 вересня відбудуться спільні російсько-білоруські військові навчання. За даними Москви, в навчаннях візьмуть участь не менше 13 000 військовиків, однак західні фахівці вважають, що насправді їх буде близько 100 000. За інформацією литовської іноземної розвідки, ймовірний сценарій навчань – збройний конфлікт із НАТО. Частина регіонів, на яких відбуватимуться навчання, знаходяться біля кордонів Литви, тому не виключають можливості провокацій.

 

Крим – територія України, анексована всупереч міжнародному праву і договорам, підписаним і ратифікованим Росією.

Така заява значиться в  передвиборчій програмі  кандидата в президенти РФ від партії “Яблуко” Григорія Явлінського на сайті політика – Укрінформ.

“Я виступаю за територіальну цілісність України і категорично проти реанімації “доктрини обмеженого суверенітету”, – йдеться в повідомленні.

Згідно з документом, політик в разі обрання планує припинити будь-які форми силового втручання у внутрішні справи України і “декларувати визнання її територіальної цілісності”.

“Анексія Криму і передача російської зброї так званим “сепаратистам”, направлення до них добровольців, пропагандистський і військовий супровід з боку Росії, – все це вкладається в поняття «розпалювання війни»”, – переконаний політик.

Крім цього, у програмі зазначено, що “виконання цих зобов’язань по Криму повинно бути нерозривно пов’язане з повагою до гідності та інтересів всіх жителів півострова”.

 

В окупованому Криму підконтрольний Кремлю суд відхилив клопотання захисту заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова про проведення повторної лінгвістичної експертизи його виступу на телеканалі АТR.

Про це повідомляє у  Facebook  дочка підсудного Айше Умерова – Укрінформ.

“Суддя Кулішов відмовив у задоволенні заявленого клопотання. Повторної експертизи не буде. Суд не побачив жодних порушень з боку Іванової”, – йдеться у повідомленні.

Як відомо, саме на підставі стенограми цього виступу, перекладеного із кримськотатарської мови,  Умерову  інкримінують “заклики до вчинення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності РФ”. При цьому адвокати Умерова підкреслюють, що зазначену судову лінгвістичну експертизу співробітниця ФСБ Росії Ольга Іванова провела, спираючись на текст перекладу з кримськотатарської на російську мову, який не передає змісту виступу Умерова. Крім того, у ході судового слідства при перегляді відеофайлу та порівнянні нібито дослівного (як зазначено у матеріалах кримінальної справи) перекладу було виявлено велику кількість помилок і неточностей. Також у матеріалах кримінальної справи є переклади, неідентичні одне одному.

Прокурор виступив проти повторної експертизи, хоча навіть залучена до матеріалів справи рецензія московських фахівців вказує на величезну кількість помилок та фальсифікацій у експертизі Іванової, які доводять її повну некомпетентність.

Наступне засідання у справі Умерова призначається на середу, 13 вересня, 11 годину. При цьому суддя попередив, щоб сторона захисту була готова відразу після допиту перейти до дебатів.

Як повідомляв Укрінформ, кримінальна справа проти Умерова була порушена 12 травня 2016 року після його виступу на телеканалі АТR із заявою про те, що Крим – це Україна. Активіста обвинувачують у “закликах до вчинення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності РФ”. При цьому наявний у справі переклад стенограми відеозапису прямого ефіру за участю Умерова проводив фахівець не з кримськотатарської, а німецької мови; співробітниця ж ФСБ Іванова, яка проводила експертизу його мови, виявилася фахівцем з англійської та китайської мов.

 

До 1 листопада 2017 року Кабінет міністрів внесе в парламент законопроект щодо підвищення пенсій військовослужбовцям.

Про це заявив міністр соціальної політики Андрій Рева під час години запитань до уряду, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми зобов’язуємося до 1 листопада представити вам законопроект щодо підвищення пенсій військовослужбовцям», – зазначив Рева, звертаючись до народних депутатів.

Він наголосив на необхідності забезпечення перерахунку пенсій військовослужбовцям.

 

Діти, які постраждали від бойових дій на Сході України, спільно з артистами швейцарського цирку Lollypop у суботу представлять нову циркову виставу, у якій головними артистами будуть самі діти.

Про це повідомила керівник проекту, член Міжнародної неурядової організації “Soroptimist International” і громадської організації “Вулик ідей Клуб розумних дітей” Олена Дворицька, під час брифінгу у п’ятницю, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Протягом цього тижня 8 циркових артистів, педагогів, навчали наших українських дітей цирковому мистецтву. Уже завтра, 9 вересня можна буде

За словами директора Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Тетяни Вербицької, діти мали змогу навчатися цирковому мистецтву на території центру. Це перший досвід як для дітей, так і для центру, проте діти зі Сходу проявили неймовірні наполегливість та захоплення.

“У нашому центрі займаються з артистами Швейцарії діти з різних вікових категорій – починаючи від дошкільнят і закінчуючи старшими дітьми. Категорія дітей – це переселенці, потерпілі діти зі Сходу, а також діти, які потребують особливої уваги. Усі захоплені, і такі наполегливі”, – розповіла Вербицька.

У свою чергу, Дворицька зазначила, що учасники проекту мали змогу повчитися у кращих аритистів цирку – це жонглери, фокусники, клоуни.

“У нас різні дітки, і вони ніколи не думали, що можна з допомогою циркових артистів поставити самостійно виставу. Ми не думали, що у нас буде так багато циркових груп – це жонглери, фокусники, факіри, клоуни. Це вперше діти мають можливість розкрити свій творчий потенціал”, – додала Дворицька.

Директор цирку Карола Рюс розповіла, що це не перший дитячий проект – традиція подібних проектів виникла після першого проекту Lollypop для дітей у Румунії в 2004 році.

“Ми робили проект з дуже бідними дітьми, дітьми, у яких не було батьків, які жили на вулицях. Ми робили цей проект в Румунії протягом десяти років. Також протягом двох років ми робили проект з дітьми з бідних родин в Україні у Попово. І вони такі ж самі, як у Швейцарії – це діти, які люблять гратися, і в подальшому житті їм стане в нагоді те, що у дитинстві вони мали такий яскравий позитивний досвід”, – розповіла Рюс.

За інформацією організаторів, вистава відбудеться 9 вересня о 14:00 на території Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді у Києві (вул. Вишгородська, 19). Вхід вільний. У цирковому наметі можуть розміститися близько 250 людей.

Учасниками проекту стали 60 дітей, які постраждали від бойових дій на Сході України, хворих на діабет, гемофілію і дітки з малозабезпечених сімей.

 

У Німеччині стартував Рік української мови, у Києві також обіцяють цікаві заходи для  поціновувачів німецької.

Про це повідомляється на сайті  МЗС України – Укрінформ.

“Міністрами МЗС обох країн (України та ФРН – ред.) було прийнято рішення щодо започаткування українсько-німецького мовного року з метою посилення взаємного розуміння, дружби, а також співробітництва в сфері освіти та культури”, – йдеться у повідомленні.

Урочисте відкриття Року мови відбулося 6 вересня в Червоній ратуші у Берліні у рамках державного прийняття з нагоди Дня незалежності України.

З осені 2017 до літа 2018 року всіх зацікавлених Україною резидентів Німеччини очікують численні мовні та культурні заходи, а також семінари, театральні вистави та читання, подіумні дискусії і програми обміну. Літературні тури найвідоміших українських письменників – на завершальній стадії підготовки, а культурні заходи обіцяють багато нового та креативного.

Представники ФРН в Києві також підготували насичену програму для української аудиторії поціновувачів німецької мови.

 

Батько утримуваного в СІЗО в Краснодарському краї Росії українця Павла Гриба заявляє, що утримання його сина без ліків може призвести до фатальних наслідків.

Про це в ефірі  Радіо Свобода  заявив Ігор Гриб – Укрінформ.

“Я написав звернення всім, додав документи про важкий стан здоров’я, про потребу в нагляді, медикаментах, небезпеку утримання, що це може призвести до фатальних наслідків. Кожен день перебування там, без знущань і побиття, може призвести до фатальних наслідків”, – сказав він.

“Ми переживаємо, що з дитиною може статися непоправне. І там ніхто не зможе надати йому допомогу – може бути крововилив”, – додав Ігор Гриб.

Напередодні в МЗС України підтвердили, що 19-річний юнак перебуває в СІЗО в Краснодарському краї Росії, йому інкримінують вчинення злочину за статтею про тероризм. Сьогодні у офіційній заяві українські дипломати звернулися з вимогою до російської сторони невідкладно допустити українських консулів до Павла Гриба, затримання якого в МЗС називають безпідставним.

Адвокат Андрій Сабінін сьогодні заявив, що його не пустили в СІЗО в Краснодарі до його підзахисного українця Павла Гриба. Це також в ефірі Радіо Свобода підтвердив батько затриманого українця Ігор Гриб.

Раніше український офіцер запасу Ігор Гриб заявив, що спецслужби Росії викрали в Білорусі його сина Павла. 24 серпня Павло Гриб виїхав до Білорусі на зустріч із дівчиною-росіянкою, з якою до цього спілкувався тільки через соцмережі, після чого зник.

Ігор Гриб повідомив, що син повинен був повернутися того ж дня. Коли цього не сталося, він вирушив на пошуки Павла в білоруський Гомель. Там він з’ясував, що син перебуває в розшуку російської ФСБ за статтею “теракт”.

Гриб переконаний, що ФСБ виманила Павла в Гомель під виглядом зустрічі з дівчиною і провела затримання. На думку батька, причинами викрадення сина могли стати записи Павла в соцмережах, спрямовані проти агресії Росії в Україні. Крім того, Ігор Гриб повідомив, що його син потребує щоденного вживання ліків.

31 вересня Прикордонний комітет Білорусі визнав, що  Павло Гриб  дійсно перетнув кордон 24 серпня. Сьогодні, 8 вересня, Мінськ заявив, що Павла Гриба у Білорусі не затримували місцеві органи внутрішніх справ і до міліції він не звертався.

Генпрокуратура України повідомила, що порушила справу щодо зникнення українця.

 

Міністерство закордонних справ України не отримало від Росії відповіді на ноту протесту щодо затриманого громадянина України Павла Гриба.

Про це в ефірі  Радіо Свобода  повідомила речниця МЗС Мар’яна Беца – Укрінформ.

“Відправили ноту з вимогами: забезпечити доступ консулів до затриманого громадянина України, повідомити про причини та обставини затримання, забезпечити його право на адвокатський захист ізабезпечити ліками, які він за приписом лікаря щодня вживає. Станом на зараз відповіді від Росії немає”, – сказала вона.

Напередодні в МЗС України підтвердили, що 19-річний юнак перебуває в СІЗО в Краснодарському краї Росії, йому інкримінують вчинення злочину за статтею про тероризм. Сьогодні у офіційній заяві українські дипломати звернулися з вимогою до російської сторони невідкладно допустити українських консулів до  Павла Гриба, затримання якого в МЗС називають безпідставним.

Адвокат Андрій Сабінін сьогодні заявив, що його не пустили в СІЗО в Краснодарі до його підзахисного українця Павла Гриба. Це також в ефірі Радіо Свобода підтвердив батько затриманого українця Ігор Гриб.

Раніше український офіцер запасу Ігор Гриб заявив, що спецслужби Росії викрали в Білорусі його сина Павла. 24 серпня Павло Гриб виїхав до Білорусі на зустріч із дівчиною-росіянкою, з якою до цього спілкувався тільки через соцмережі, після чого зник.

Ігор Гриб повідомив, що син повинен був повернутися того ж дня. Коли цього не сталося, він вирушив на пошуки Павла в білоруський Гомель. Там він з’ясував, що син перебуває в розшуку російської ФСБ за статтею “теракт”.

Гриб переконаний, що ФСБ виманила Павла в Гомель під виглядом зустрічі з дівчиною і провела затримання. На думку батька, причинами викрадення сина могли стати записи Павла в соцмережах, спрямовані проти агресії Росії в Україні. Крім того, Ігор Гриб повідомив, що його син потребує щоденного вживання ліків.

31 вересня Прикордонний комітет Білорусі визнав, що Павло Гриб дійсно перетнув кордон 24 серпня. Сьогодні, 8 вересня, Мінськ заявив, що Павла Гриба у Білорусі не затримували місцеві органи внутрішніх справ і до міліції він не звертався.

Генпрокуратура України повідомила, що порушила справу щодо зникнення українця.

 

У Межигір’ї стартували зйомки повнометражної драми «Крути 1918. Захист», присвяченої 100-річчю бою під Крутами.

Про це написав у  Твіттері  віце-прем’єр-міністр Павло Розенко – Укрінформ.

“Сьогодні у Межигір’ї розпочалися зйомки історичної драми «Крути 1918. Захист». Кінофільм знімається за рахунок фінансової підтримки держави”, – написав Розенко.

Він відвідав знімальний майданчик, де відбуватиметься перший етап зйомок фільму, повідомляє Урядовий портал.

«Мені дуже приємно, що вчора Президент України у своєму посланні звернув увагу на те, що Україна вже має прекрасні кінострічки, створені за підтримки коштів держбюджету, і наголосив на необхідності подальшого виділення коштів, в тому числі, на фільми патріотичного спрямування. Очевидно, що такі картини як «Крути 1918. Захист», патріотичні фільми українського виробництва повинні якомога частіше з’являтися на наших телеекранах. Ми повинні знати нашу історію, щоб у майбутньому уникати помилок», – сказав Розенко.

Як відомо, проект повнометражного художнього  фільму  «Крути 1918. Захист» став одним із переможців Дев’ятого конкурсного відбору Держкіно у сесії ігрових тематичних фільмів (до 100-річчя проголошення Української Народної Республіки, до 100 річниці Бою студентів під Крутами). Режисером стрічки є Олексій Шапарєв, автором сценарію – Костянтин Коновалов, продюсер – Андрій Корнієнко.

Історична драма «Крути 1918. Захист» розкриє героїчний подвиг студентів-крутянців, які самовіддано стали на захист Батьківщини. У бою під Крутами взимку 1918 року багато хто з них заплатили своїм життям заради незалежності України. На тлі цих трагічних для країни подій зароджується кохання головних героїв картини – Софії та Андрія.

Реліз стрічки, яка знімається за фінансової підтримки Держкіно, заплановано на 2018 рік.

Державна фінансова підтримка виробництва кінострічки становить 26 млн грн. Загальна вартість виробництва – 52 млн грн.

 

Міжнародна організація цивільної авіації підтримує створення єдиного міжнародного реєстру безпілотних літальних апаратів.

Про це в інтерв’ю  Reuters  розповів директор аеронавігаційної комісії ІКАО Стівен Крімер – Укрінформ.

За його словами, це значно покращить роботу правоохоронців, дозволивши легше ідентифікувати кожен дрон, його оператора та власника. «Необхідно мати спільну базу, аби не возити п’ять різних приймачів у службовій машині», – сказав Крімер.

Він також виступив за розробку єдиних стандартів для виробників БПЛА по всьому світу. «Виробники дронів переймаються, що Європа може виробити один набір стандартів, США – інший, а Китай – третій. Тоді їм доведеться робити різні БПЛА для різних регіонів», – зазначив Крімер.

Reuters додає, що для обговорення цих та інших питань, пов’язаних із дронами, ІКАО 22-23 вересня проведе великий симпозіум, на який запросить представників багатьох приватних компаній, зацікавлених у цьому.

 

США мають намір 11 вересня скликати засідання Ради Безпеки ООН для голосування за підготовленим Вашингтоном проектом резолюції з розширеними санкціями проти Північної Кореї.

Про це повідомляє постійне представництво Сполучених Штатів при ООН, пише  DW – Укрінформ.

Нові обмежувальні заходи, які будуть винесені на голосування, передбачають ембарго на поставки нафти Пхеньяну і заморожування активів лідера КНДР Кім Чен Ина. США також пропонують зупинити експорт текстилю з КНДР і заборонити наймання громадян цієї країни на роботу за кордоном.

3 вересня Північна Корея заявила про успішне випробування водневого боєзаряду, який може бути використаний для оснащення міжконтинентальних балістичних ракет.

 

Приватні підприємства, задіяні у виробництві продукції військового призначення, отримали в цьому році державних замовлень на суму понад 2 млрд. грн.

Про це в Чернігові, під час проведення науково-технічної конференції “Створення та модернізація озброєння і військової техніки в сучасних умовах”, кореспонденту Укрінформу повідомив заступник начальника Державного науково-випробувального центру (ДНВЦ) ЗСУ з виховної роботи Віталій Куравський.

“Виробники, які увійшли до нещодавно створеної Ліги приватних оборонних підприємств України, вже займають 35-58% сегменту виробництва оборонної продукції за держзамовленням.  У цьому році вони отримали замовлень на суму понад 2 млрд. грн. і майже наздоганяють підприємства  “Укроборонпрому”, у яких замовлень на майже 3 млрд. грн.”, – поінформував він.

Заступник начальника ДНВЦ з наукової роботи Володимир Дмитрієв додав, що збільшення частки приватних підприємств в оборонній промисловості є позитивним моментом. З одного боку, це створює необхідну конкуренцію, а з іншого прискорює вирішення багатьох питань.

“Як показує практика, підприємства приватної форми власності оперативніше вирішують всі проблеми, у них немає бюрократії, вони більш рухливі в питаннях ресурсного забезпечення і взаємодії з партнерами”, – сказав він.

Представники Ліги приватних оборонних підприємств уперше взяли участь у вищезгаданій конференції. Всього ж на неї приїхали представники майже 90 підприємств і організацій України. Упродовж двох днів (7-8 вересня) вони обговорювали питання подальшого розвитку озброєння і військової техніки у трьох напрямках: створення нової техніки, модернізація існуючої і ремонт тієї, яка зараз експлуатується у військах. За результатами конференції було ухвалене рішення з переліком питань рекомендаційного характеру.

 

В українській столиці розпочався Гогольfest 2017. Ювілейний, десятий фестиваль сучасного мистецтва триватиме до 17 вересня на двох локаціях – це ВДНГ та Довженко-Центр. Заплановано 300 подій за участі гостей з 15 країн.

Як повідомляється на  сайті  фестивалю, програма включає одинадцять напрямів: театр, музика, кіно, для дітей, освіта, візуальне мистецтво, танець, перформанс, література, Arksquat, альтернативна музика – Укрінформ.

Цьогоріч організатори вперше в історії Гогольfest ввели абонементи, умовно розділивши програму на “Зелену” та “Червону”.

Із найцікавіших подій до уваги глядачів – балет “I Baslacchi. Omaggio a Fellini” італійського колективу Compagnia Artemis Danca, що відбудеться 8 вересня в Довженко-Центрі.

Музичне гранд-шоу “Dreams OFF”, режисер Влад Троїцький, за участі DaхаБраха відбудеться 9 вересня на ВДНГ. Також 9 вересня в Довженко-Центрі пройде вистава “Stop Being Poor” від By Proxy (Норвегія).

10 та 17 вересня на ВДНГ – прем’єра опери-балету “Ark/Ковчег” (Україна-Швейцарія). 10 вересня також на ВДНГ відбудеться масштабне шоу “uTopia” від Dakh Daughters.

Також у перший вікенд (9-10 вересня, з 15:00) на ВДНГ – “Фонтан. OFR Stage”. Це музична сцена, підготовлена Old Fashioned Radio, де виступатимуть альтернативні рок-гурти (9 вересня) та джазові музиканти (10 вересня). Спецгості – дует французьких акордеоністів Домі Еморін та Марселя Лоффлерва (10-го).

У ці ж дні, 9-10 вересня, на ВДНГ буде окрема дитяча програма. Її хедлайнер – лабораторія британського лялькаря Ендрю Парвіна (9 вересня). Під керівництвом майстра дітей спершу навчатимуть створювати театральні ляльки, а потім вони виведуть свої творіння на парад.

Цирк-кабаре “Terabak de Kyiv” від Le Monfort (Франція) та Dakh Daughters презентують 15 та 16 вересня на ВДНГ.

17 вересня, в день закриття  ГогольFest  2017, Малий театр з Вільнюса (Литва) покаже в Довженко-Центрі виставу “Фантазія”.

Докладно з програмою можна ознайомитися на сайті фестивалю.

 

На Ризькому міжнародному кінофестивалі 10 вересня покажуть документальну стрічку режисера Аскольда Курова “Процес” про Олега Сенцова.

Про це повідомляється на  сайті  фестивалю – Укрінформ.

Показ пройде в рамках найбільшого міжнародного фестивалю документального кіно “Артдокфест” в об’єднанні з Ризьким міжнародним кінофестивалем.

Режисер фільму Аскольд Куров простежив за процесом суду і спробами сім’ї Олега, його друзів та адвокатів звільнити його з в’язниці.

“Розслідування Курова поступово розкриває абсурдну і лякаючу кафкіанському історію про те, як будь-яка людина може стати жертвою бездушної державної машини”, – пишуть в анотації до фільму.

Олег Сенцов – український режисер, активіст євромайдану і уродженець Криму. У серпні 2015 року суд у РФ визнав Олега винним у буцімто терористичній діяльності на территорії анексованого Криму та засудив його на 20 років колонії, не дивлячись на свідоцтва звинувачення, дані під тиском, і відсутність доказів.

 

У Брюсселі пройшла маніфестація з метою доведення громадянам Євросоюзу сутності агресивного й терористичного режиму у Росії. Окрім цього, друзі України підтримали та вимагають звільнення ув’язненого заручника Кремля українського журналіста Романа Сущенка.

Акція пройшла перед посольством Росії у Бельгії, повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Брюсселі.

“Ми розуміємо і не ставимо за мету переконувати у чомусь співробітників цього посольства. Але, що найголовніше, – це показувати європейцям сутність терористичного режиму Путіна. Тому ми тут”, – розповів організатор маніфестації, відомий білоруський дисидент Дмитро Піменов (псевдонім Мирон).

Водночас, білоруські активісти під жовто-блакитним прапором України щиро підтримали суверенітет, незалежність та територіальну цілісність України.

Окремо наголошувалося на підтримці кореспондента Укрінформу Романа Сущенка.

“Це посольство Росії у Брюсселі є представництвом тероризму. Усі європейці повинні це усвідомлювати”, – наголошується на плакатах учасників акції.

Окрім цього, під час маніфестації були висловлені занепокоєння щодо проведення у середині вересня російсько-білоруських навчань “Запад-2017”.

“Це може стати черговою війною Путіна”, – переконаний Піменов.

Слід відзначити, що маніфестація привернула значну увагу місцевих жителів, пересічних перехожих та автомобілістів, які висловлювалися на підтримку України.

Активісти завершили акцію, тричі наголосивши: “Слава Україні!”.

Як повідомлялося, власного кореспондента Укрінформу у Франції, порушуючи міжнародні правила, затримали 30 вересня 2016 року в Москві, куди він прибув з приватною поїздкою. 7 жовтня йому було висунуто обвинувачення в “шпигунстві”. У ФСБ Росії заявили, що Сущенко є співробітником Головного управління розвідки Міноборони України. У ГУР МОУ спростували цю заяву. Термін утримання  Сущенка  під вартою був подовжений до 30 вересня.

 

Чемпіон світу з боксу у другій напівлегкій вазі за версією WBO Василь Ломаченко вважає, що інший український чемпіон WBO Олександр Усик не матиме проблем у поєдинку проти Марко Гука з Німеччини.

Ломаченко прогнозує, що перевага Усика стане особливо відчутною у другій частині бою, повідомляє  Xsort.ua – Укрінформ.

“Допоки Гук буде свіжим, бій складатиметься важко.  Він досить брудний боксер, корявий, незручний. Сподіваюся, що Усик його тактично грамотно посадить функціонально. А далі, думаю, проблем не буде. Коли бій перейде екватор, у п’ятому-шостому раундах Усик з нього новачка робитиме”, – заявив Василь Ломаченко.

Поєдинок Гук – Усик відбудеться 9 вересня у Берліні на арені Max Schmeling Halle.