Заява політичної партії «Патріот» щодо подій з приводу позбавлення громадянства Міхеїла Саакашвілі

3 роки ago Інформ центр 0

Зараз в країні технологічно розпалюється скандал довкола українського громадянина і політика Міхеїла Саакашвілі. Приклад набуття ним і позбавлення його громадянства є свідченням “ручного” застосування українського законодавства в окремих випадках, що стає прецедентом в царині інституту громадянства. Замість виключної дієвості відповідних інститутів держави, які функціонально мають займатися цими питаннями і нести відповідальність за підготовку прийнятих Президентом України рішень, ми побачили демонстрацію персональних можливостей посадових осіб різних гілок державної влади.

Огульне надання українського громадянства низці іноземних діячів різного масштабу та гатунку на тлі довготривалого очікування такого рішення тими, хто реально заслуговує цього, є виявленням зневаги до діючого законодавства і відсутністю бажання створювати повноцінні інститути державного управління сучасної України. Принцип «візантійського» підходу до права як такого протирічить сутності українського менталітету та несе прямі глобальні загрози українській державності.

Партія «Патріот» категорично не сприймає такий підхід до застосування правових норм з питань громадянства, засуджує волюнтаризм і безпринципність вищих чиновників держави, виступає за приведення законодавчих основ держави у відповідність із законодавством Європейського Союзу та вимагає прийняття на законодавчому рівні прямої відповідальності за порушення моральних принципів ЄС.

Партія «Патріот» закликає керівництво держави та українських політиків до пошуку конструктивних рішень, спрямованих на благо України, поступитися власними амбіціями та вузькопартійними інтересами.