Підбірка актуальних новин за 5 вересня

4 роки ago Інформ центр 0

Президент Петро Порошенко виступить у Верховній Раді 7 вересня із щорічним посланням про зовнішнє і внутрішнє становище України.

Про це заявив голова Верховної Ради Андрій Парубій під час засідання парламенту, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми зберемось у четвер о 10.00 ранку і розпочнемо нашу роботу зі щорічного послання Президента України  Петра Порошенка“, – сказав Парубій.

Він нагадав народним депутатам, що у середу, 6 вересня, не буде пленарного засідання, а планується робота у комітетах.

“Завтра, я нагадую, буде робота в комітетах, будуть важливі законопроекти, зокрема розгляд пенсійної реформи… Я бажаю плідної роботи по комітетах”, – сказав Парубій і закрив засідання.

Як повідомляв Укрінформ, 5 вересня розпочала роботу сьома сесія Верховної Ради.

У вівторок депутати, зокрема, ухвалили освітню реформу. Законом запроваджується 12-річне навчання в школі і передбачає початкову освіту тривалістю 4 роки; базову середню освіту тривалістю 5 років; профільну середню освіту тривалістю три роки.

 

Російська Федерація спрямувала генсеку ООН Антоніу Гутеррешу та голові Ради Безпеки Текеде Алему проект резолюції про розміщення миротворців на лінії зіткнення на Донбасі. 

Про це заявив у вівторок постійний представник РФ при ООН Василь Небензя, повідомляє  ТАСС – Укрінформ.

“Сьогодні нами спрямовано відповідний проект резолюції голові Ради Безпеки і генеральному секретареві ООН. Сподіваємося, що найближчим часом він буде поширений серед членів Ради”, – сказав дипломат.

За його словами, найближчим часом текст буде вивчений експертами країн-членів Радбезу, а основний етап переговорів розпочнеться наступного тижня після повернення постпредів із поїздки до Ефіопії.

Як повідомлялося, у коментарі МЗС України у зв’язку з інформацією ЗМІ про останні заяви керівництва РФ про можливість розміщення миротворців ООН на Донбасі йдеться, що Україна готова вивчити питання розгортання на території держави миротворчої операції під егідою ООН у руслі офіційного звернення  Президента України Петра Порошенка  ще у березні 2015 року до генерального секретаря ООН і голови Ради безпеки ООН.

Путін у вівторок, 5 вересня, схвалив ідею введення миротворців ООН на Донбас для захисту місії ОБСЄ, але заявив, що ці сили повинні знаходитися тільки на лінії розмежування і що це необхідно погоджувати з ватажками “ЛНР” і “ДНР”.

Раніше, 22 серпня, Президент України Петро Порошенко заявив, що Україна восени на сесії Генеральної асамблеї ООН вийде з ініціативою про введення миротворців ООН на непідконтрольні території Донбасу.

 

Україна готова опрацьовувати питання розгортання на території держави миротворчої операції під егідою ООН в руслі офіційного звернення Президента Петра Порошенка ще у березні 2015 року до генсека ООН та голови Ради безпеки ООН.

Про це йдеться у  коментарі МЗС України  у зв’язку з інформацією ЗМІ про останні заяви керівництва РФ щодо можливості розміщення миротворців ООН на Донбасі – Укрінформ.

“Оприлюднена ЗМІ інформація про заяву президента РФ свідчить про чергове намагання Росії як сторони конфлікту представити агресію внутрішньоукраїнським конфліктом та спотворити саму ідею та цілі запровадження миротворчої операції, що не слугуватиме досягненню головної мети – встановлення сталого миру на Донбасі та відновлення територіальної цілісності України”, – підкреслюється в документі.

Водночас у МЗС додали, що Україна як послідовний прихильник ініціативи розгортання миротворчої операції ООН на Донбасі готова опрацьовувати це питання. “У цьому зв’язку Постпредству України в Нью-Йорку дано доручення провести відповідні консультації з делегаціями в РБ ООН”, – поінформували у зовнішньополітичному відомстві.

Водночас у МЗС звернули увагу, що Президент України Петро Порошенко ще у березні 2015 року офіційно надіслав до генерального секретаря ООН та голови Ради безпеки ООН звернення щодо розгортання на території України миротворчої операції під егідою ООН. Цей лист був розповсюджений 2 квітня 2015 року як офіційний документ РБ ООН. Відповідна ініціатива глави держави була до цього підтримана РНБОУ та Верховною Радою України.

“Відтоді Росія як держава-агресор постійно саботувала пропозиції України, відмовляючись розглядати наше звернення в РБ ООН і навіть стверджуючи, як це було в червні 2016 року, що Україна не зверталася до РБ”, – констатували у зовнішньополітичному відомстві.

У МЗС підкреслили, що Україна завжди відстоювала чітку позицію, що будь-яка міжнародна миротворча присутність має запроваджуватися за згодою та після вичерпних консультацій з українською стороною, передбачати виведення всіх окупаційних військ та найманців, а також їхньої зброї з території України і забезпечувати надійний контроль українсько-російського кордону для запобігання потраплянню російських військових, зброї, техніки і найманців на територію України.

“У разі прийняття рішення про запровадження операції з підтримання миру не може бути й мови про присутність військового чи іншого персоналу сторони-агресора на території України під виглядом миротворців, оскільки це суперечитиме базовим принципам миротворчої діяльності ООН. Рівною мірою не може йти мови про отримання згоди на проведення ОПМ від незаконних збройних формувань, які діють на території  ОРДЛО  за підтримки, фінансування і матеріально-технічного забезпечення з боку РФ”, – наголошується у документі.

Насамкінець в МЗС висловили переконання, що неухильне дотримання російською стороною сталого та повного режиму припинення вогню, оголошеного наприкінці серпня у зв’язку з початком навчального року, має створити сприятливе підгрунтя для початку діалогу з метою розміщення миротворчої місії ООН на Донбасі.

Як повідомлялося, Путін у вівторок, 5 вересня, схвалив ідею введення миротворців ООН на Донбас для захисту місії ОБСЄ, але заявив, що ці сили мають перебувати лише на лінії розмежування і що це потрібно узгоджувати з ватажками “ЛНР” і “ДНР”.

Раніше, 22 серпня, Президент України Петро Порошенко заявив, що Україна восени на сесії Генеральної асамблеї ООН вийде з ініціативою про введення миротворців ООН на непідконтрольні території Донбасу.

Водночас у МЗС Росії назвали цю ініціативу України про введення миротворців ООН у зону конфлікту на Донбасі спробою перешкодити процесу реалізації “Мінська-2”.

 

Єльченко: В поданому Росією проекті резолюції немає ніякої миротворчості

В російському проекті резолюції йдеться не про миротворчу місію ООН, а про якусь місію з охорони місії ОБСЄ

Постійний представник України в Організації Об’єднаних Націй Володимир Єльченко наголошує, що поданий Росією в ООН проект резолюції ніякого відношення до миротворчості на Донбасі не має. Про це він сказав під час відеовключення з Нью-Йорку в ефірі телеканалу «112 Україна», пише Главком з посиланням на УНІАН.

За його словами, сьогодні конкретний проект резолюції був озвучений постійним представником РФ при ООН Василем Небензя та направлений керівництву ООН з проханням, щоб з резолюцією ознайомилися усі члени Ради безпеки.

«Ми в принципі очікували такого кроку від Росії, але не варто було сподіватися на те, що вони напишуть такий проект резолюції, який повністю влаштує і Україну, і всіх інших», – сказав Єльченко.

«Коли читаєш цей проект, на перший погляд він виглядає таким, знаєте, «безобідним», все там правильно написано. Коли починаєш вчитуватися, то розумієш, що там ідеться про якісь абсолютно нереальні речі», – додав він.

«По-перше, йдеться не про миротворчу місію ООН, а про якусь місію з охорони місії ОБСЄ. Тобто, уявіть собі ситуацію: стоять неозброєні монітори ОБСЄ і їх охороняють миротворці ООН. Я не бачу в цьому ніякої миротворчості, і я не уявляю собі технічно, як це можна зробити», – наголосив український дипломат.

«По-друге, у своєму проекті вони кажуть про те, що ці миротворці ООН будуть розташовані тільки вздовж лінії розподілу між ворогуючими сторонами. Там нічого немає абсолютно про російсько-український державний кордон, з якого власне і почалися усі проблеми. Ми наполягаємо, зі свого боку, на тому, що будь-яка місія ООН має в першу чергу бути розгорнута на кордоні між Росією та Україною, щоб повернутися до тієї ситуації, яка була до 2014 року», – сказав Єльченко.

Також він зауважив, що в проекті російської резолюції нічого немає про мандат цієї місії. За його словами, в російському проекті дуже все розмито.

Нагадаємо, 22 серпня президент України Петро Порошенко заявив, що має намір наступного місяця представити на Генасамблеї ООН ідею про розгортання миротворчої місії на Донбасі.

Путін заявив, що підтримує ідею введення миротворців ООН на Донбас за умови їх розміщення на лінії зіткнення. Проте він проти надання США Україні летального зброї.

Заступник голови Верховної Ради, представник в гуманітарній робочій підгрупі Тристоронньої контактної групи щодо Донбасу Ірина Геращенко заявила, що Путін намагається спотворити ініціативу президента України Петра Порошенка щодо розміщення миротворців ООН на всій території тимчасово окупованого Росією Донбасу для спостереження за роззброєнням незаконних збройних формувань та бойовиків.

У МЗС України переконані, що Росія намагається спотворити саму ідею та цілі запровадження миротворчої операції на Донбасі.

 

Формат миротворчої місії на Донбасі не може бути предметом переговорів з маріонетковим керівництвом “ЛНР”/”ДНР”.

Про це заявила керівник української парламентської делегації в Парламентській асамблеї НАТО Ірина Фріз на своїй сторінці у  Facebook – Укрінформ.

“Заява Путіна вчергове демонструє міжнародній спільноті, хто затягує процес мирного врегулювання на Донбасі та порушує Мінські домовленості. Введення або формат миротворчої місії не може бути предметом переговорів з маріонетковим керівництвом ЛНР/ДНР. Такої легалізації не буде”, – наголосила народний депутат.

За її словами, позиція президента РФ Володимира Путіна щодо особливостей присутності та завдань можливої міжнародної місії миротворців на Донбасі свідчить про маніпуляцію змістом української пропозиції та небажання російської сторони виконувати Мінські домовленості.

“Бажання РФ обмежитися дислокацією місії лише на лінії розмежування свідчить про намір заморозити конфлікт, зберегти повний контроль окупованих територій самопроголошеним маріонетковим керівництвом. Кремль намагається робити підміну положень Мінських угод, зокрема перших пунктів: припинення вогню та звільнення заручників”, – підкреслила  Фріз.

Вона зазначила, що миротворча місія має розглядатися виключно на всій території, що окупована Росією, включаючи лінію розмежування та особливо ділянку кордону з РФ.

Як повідомлялося, Путін у вівторок, 5 вересня, схвалив ідею введення миротворців ООН на Донбас для захисту місії ОБСЄ, але заявив, що ці сили мають перебувати лише на лінії розмежування і що це потрібно узгоджувати з “ЛНР” і “ДНР”.

Раніше, 22 серпня, Президент України Петро Порошенко заявив, що Україна восени на сесії Генеральної асамблеї ООН вийде з ініціативою про введення миротворців ООН на непідконтрольні території Донбасу.

Водночас у МЗС Росії назвали цю ініціативу України про введення миротворців ООН у зону конфлікту на Донбасі спробою перешкодити процесу реалізації “Мінська-2”.

 

Україна має не тільки запропонувати Раді Безпеки ООН свій проект резолюції щодо миротворців на Донбасі, а й використати політичну заяву президента Росії для просування в ООН власного порядку денного.

Про це написала у  Facebook член політичної підгрупи у Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання конфлікту на Донбасі Ольга Айвазовська – Укрінформ.

“Політична заява Путіна про доручення та підготовку проекту резолюції на РБ ООН щодо миротворців на Донбасі – спроба не стільки перехопити ініціативу в України, скільки девальвувати саму ідею… Україні варто запропонувати не лише свій проект резолюції, мобілізуючи всіх партнерів в РБ ООН, а й використати цю епічну ініціативу для нав’язування власного порядку денного”, – написала Айвазовська.

Коментуючи заяву президента Росії, вона звернула увагу на те, що окупант навіть не між рядків, а прямо говорить про охоронців для спостерігачів СММ ОБСЄ з функціоналом, який не зачіпає потреби та інтереси мирного населення, і розташування їх на лінії зіткнення.

“З часом, звісно, виявиться, що і миротворцями повинні бути в переважній чисельності росіяни, що, на думку РФ, буде цілком логічним кроком”, – спрогнозувала Айвазовська.

У цьому контексті вона нагадала, що в Молдові росіян не можуть позбутись навіть після рішення Конституційного суду цієї країни про невідповідність основному закону присутності “миротворців”. “11відсотків їхньої території окуповано, і цей “баланс” активно підтримується росіянами понад 20 років”, – констатувала член політичної підгрупи ТКГ.

Як повідомлялося, президент РФ Володимир Путін заявив на прес-конференції за підсумками саміту БРІКС у вівторок, 5 вересня, що вважає за доречну присутність миротворців для гарантування безпеки працівників ОБСЄ на Донбасі, проте ці сили мають перебувати тільки на лінії розмежування, що потрібно узгоджувати з “ЛНР” і “ДНР”.

 

Президент РФ Володимир Путін схвалив ідею введення миротворців ООН на Донбас для забезпечення безпеки місії ОБСЄ.

Про це він заявив на прес-конференції за підсумками саміту БРІКС, повідомляє  Інтерфакс – Укрінформ.

За його словами, сили ООН мають знаходитися тільки на лінії розмежування. Також Путін пов’язав ідею введення миротворців на Донбас з прямим контактом з бойовиками.

«Ці сили (миротворці – ред.) мають знаходитися в зв’язку з цим на лінії розмежування і ні на жодних інших територіях. Третє – вирішення цього питання має відбутися не інакше, як після розведення сторін і відведення важкої техніки, і це не може бути вирішено без прямого контакту з представниками самопроголошених республік», – сказав  Путін.

При цьому він уточнив, що може йтися “тільки про функцію гарантування безпеки співробітників ОБСЄ”.

Після цього Путін доручив голові МЗС РФ Сергію Лаврову підготувати і внести відповідну резолюцію в Раду безпеки ООН.

Як повідомляв Укрінформ, Президент України Петро Порошенко 22 серпня заявив, що Україна восени на сесії Генеральної асамблеї ООН вийде з ініціативою про введення миротворців ООН на непідконтрольні території Донбасу.

Водночас у МЗС Росії назвали ініціативу України про введення миротворців ООН у зону конфлікту на Донбасі спробою перешкодити процесу реалізації «Мінська-2».

 

Президент РФ Володимир Путін погрожує постачанням зброї світовому тероризму.

Так секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов прокоментував  заяву  президента РФ щодо можливої поставки США летальної зброї Україні – Укрінформ.

“Президент РФ дозволяє собі лякати США та міжнародну спільноту тим, що на окупованій російськими військами території Донбасу нібито залишилось “достатньо зброї”, яку можуть направити в будь-яку гарячу точку світу, “чутливу для тих, хто створює їм проблеми”, – тобто США”, – сказав Турчинов.

За його словами, істеричні коментарі Путіна щодо неприпустимості можливої поставки США летальної зброї Україні є “свідченням готовності РФ до демонстративного продовження фінансування та забезпечення зброєю світового тероризму”.

Секретар РНБО повідомив, що на території Донецької та Луганської областей, окупованої РФ, не було жодної бази зберігання військової техніки та боєприпасів Збройних сил України. “Вся військова техніка, боєприпаси та зброя поставляються гібридним військам та терористичним угрупованням “лугандону” виключно Російською Федерацією”, – сказав він, додавши, що кордон між окупованою територією Донбасу і Росією контролюється РФ.

“Саме тому поставки зброї та техніки, якими погрожує  Путін  США, можуть бути лише російськими”, – зазначив він.

Водночас, сказав секретар РНБО, опонентів США, яким хоче постачати зброю Путін, не так багато: “Це світові терористичні організації, на кшталт ІДІЛ та “Аль-Каїди”, або північнокорейський режим, що загрожує світовій безпеці своєю ракетно-ядерною зброєю. І саме їх сьогодні хоче озброїти Путін, прикриваючись власноруч створеними окупаційними режимами фейкових “республік”.

“Таким чином, – підсумував секретар РНБО, – сьогодні ІДІЛ, Північна Корея та РФ стоять на одному щаблі, з якого погрожують безпеці світу, про що в своїй заяві і нагадав Володимир Путін”.

Як повідомлялося, Путін на прес-конференції в Китаї заявив, що в разі, якщо США поставлять летальну зброю в Україну, кількість жертв може зрости, а бойовики можуть направити свою зброю в інші зони конфлікту.

 

Однією з пріоритетних тем Міністерства інформаційної політики України є відновлення українського мовлення на окупованих територіях Криму і Донбасу.

Вирішення цього завдання залежатиме від темпів розвитку інфраструктури теле- і радіомовлення в Україні, а також від якості суспільного мовлення – Укрінформ.

Про це у вівторок, 5 вересня, на прес-конференції в Укрінформі заявила перший заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова.

“Сьогодні однією з пріоритетних тем міністерства є відновлення українського мовлення на окупованих територіях. Складна тема, тому що разом з окупацією території там відбувається окупація свідомості, окупація інфраструктури України – вишок, частот, техніки, яка перебувала в Криму і на неконтрольованих територіях Луганщини та Донеччини . З їх допомогою сьогодні з того боку йде пропагандистський сигнал в Україну”, – розповіла Джапарова.

Виходячи з цього, зазначила вона, Міністерству інформполітики України необхідно вирішити три ключові завдання.

“Перше – це розвиток інфраструктури, це видача відповідних частот, видача ліцензій на мовлення. Ми намагаємося максимально спростити цей процес для того, щоб українське телебачення і радіо мали можливість охопити мовленням максимально велику площу”, – пояснила Джапарова.

Друге завдання, за її словами, це “блокування незаконного сигналу, який доходить до тих територій, які контролює Україна”.

“Найближчим часом ми тестуватимемо можливість блокування сигналу пропагандиста, який йде з того боку і сподіваємося, що цей, як ми його називаємо, внутрішній пояс інформаційної безпеки розташовуватиметься по всій протяжності кордону України з Росією”, – зазначила перший заступник міністра інформполітики.

“І третє завдання – це якість контенту”, – вважає вона.

Заступник міністра наголосила, що суспільний мовник, який є лідером серед кандидатів на отримання ліцензій, повинен зрозуміти, що сьогодні, в часи Інтернету і супутника, у кожної людини є право вибирати якісний контент.

“З огляду на те, що суспільний мовник є лідером з точки зору отримання частот – і це принципова позиція і міністерства та Нацради, ми вважаємо, що для них домашнє завдання – це поліпшити якість контенту … Думаємо, що це завдання буде виконане, для цього ми розробляли дві стратегії інформаційної реінтеграції, що стосуються Криму і Донбасу, тому сподіваємося, що наші рекомендації з точки зору того, якими меседжами потрібно розмовляти з людьми на окупованих територіях, будуть враховані “, – резюмувала Джапарова.

 

Опозиційна пропрезидентська Партія соціалістів Республіки Молдова (ПСРМ) буде наполягати на анулюванні Угоди про асоціацію з Євросоюзом.

Про це йдеться в оприлюдненій заяві політичного виконкому партії, повідомляє власний кореспондент Укрінформу в Молдові.

«Політвиконком ПСРМ заявляє, що партія залишається відданою позиції про необхідність якнайшвидшого анулювання Договору про асоціацію з ЄС, і ми будемо наполягати і домагатися цього. Це наше політичне завдання і зобов’язання перед виборцями. Ми вважаємо, що на сьогоднішній день Євразійська інтеграція є єдино вигідним рішенням для соціально-економічного розвитку Молдови», – йдеться в заяві.

Соціалісти аргументують свою позицію тим, що «після підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом соціально-економічна ситуація в країні погіршилася».

У своїй заяві Партія соціалістів також закликає об’єднати зусилля для протидії правлячій проєвропейській коаліції на чолі з Демократичною партією.

«Ми закликаємо наших співгромадян бути готовими до повномасштабних протестних акцій, в тому числі, до скликання Великих Національних Зборів», – підкреслюється в заяві.

У правлячій коаліції поки жодним чином не прокоментували заяву соціалістів.

Як повідомляв Укрінформ, раніше  президент Молдови Ігор Додон  заявив про підготовлювані акції протесту, які пройдуть в Кишиневі 24 вересня.

 

 

Радіо “Хаят”, це проект агентства “Кримські новини”, яке почало мовлення на Херсонську область, планує, що його сигнали в найближчому майбутньому доходитимуть і до окупованого півострова.

Про це у вівторок в Укрінформі розповіла директор інформагентства “Кримські новини” і радіо “Хаят” Гаяна Юксель.

“Слово “хаят” у тюркській, і в тому числі в кримськотатарській мові, означає “життя”. Це слово має дуже велике значення, тому що все, що важливо в нашому житті, а це може бути і сім’я, і діти, і якісь проекти, які ми реалізуємо, і справа, на якій ми зосереджені, про все це ми говоримо – “моє життя”. Власне цією філософією життя був наповнений наш проект радіо “Хаят” і підхід до нового для нас медійного ресурсу”, – розповіла Юксель.

Вона повідомила, що поки що сигнали радіо “Хаят” чути в Каховському районі Херсонської області на частоті 103,5 ФМ, “а також у будь-якій точці світу на сайті інформаційного агентства “Кримські новини”, але в найближчому майбутньому буде вирішено і питання мовлення на територію Криму”.

“Планів дуже багато і питань, які потрібно вирішити, теж дуже багато. Це й організація відеотрансляції, і підготовка сайту, і розробка мобільної версії, й отримання можливості мовлення на Крим”, – зазначила керівник агентства.

Вона наголосила, що “у будь-яких умовах, у будь-яких обставинах, навіть якщо ми далеко від дому, потрібно продовжувати жити, працювати, творити, ростити дітей”.

За словами Юксель, радіо веде мовлення українською і кримськотатарською мовами, зокрема, з 9-ї до 19-ї години виходять новини, а о 12 і 17 годині – розширені 20-хвилинні випуски новин з коментарями гостей у студії. Крім того, є соціально-політичний блок програм, реалізується літературний  проект з відомим літературним ресурсом “Книгарня Є”, культурний проект, який розповідає про життя на материку і в Криму, а також про новинки української і кримськотатарської культури. Цікаве також розважальне шоу “Сабадан” (“З ранку”), яке ведуть молоді українські і кримськотатарські ведучі.

“Під час ефірів простежується синтез і сплав українського і кримськотатарського – культури, мов, традицій, ситуацій”, – розповіла Юксель.

Вона зазначила, що задумка нового радійного проекту з’явилася після того, як  Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення  оголосила  конкурс на радійні частоти в так званій кримській прикордонній території, і в результаті перемоги в цьому конкурсі з’явився новий інформаційний ресурс “Хаят”.

 

В України є можливість за рахунок легалізації криптовалют зайняти лідируючі позиції та залучити більше ресурсів на свій фінансовий ринок.

Про це в інтерв’ю FinClub  повідомив  голова НКЦПФР Тимур Хромаєв – Укрінформ.

“В України є можливість наразі за рахунок революційних змін законодавчого поля зайняти лідируючі позиції та залучити більше ресурсів на свій фінансовий ринок”, – відзначив голова НКЦПФР.

Такий крок він назвав шансом “здійснити” “квантовий стрибок” у своєму розвитку”.

“Ми могли б стати однією з новаторських юрисдикцій”, – заявив він.

При цьому, підкреслив Хромаєв, вихід Bitcoin та інших криптовалют на біржу повинен регулюватися держнаглядом  України.

“Якщо фінансовий інструмент або будь-який- актив здійснює обіг публічно, наприклад, на біржі, і ціна на нього теж формується публічно, значить, процес обігу та ціноутворення цього інструменту має бути регульованим. Адже це впливає на громадські фінансові відносини, і такий актив може розцінюватися як інвестиційний”, – заявив голова НКЦПФР.

Хромаєв відзначив, що Держрегулювання криптовалют з боку Національної комісії з цінних паперів і фондового ринку можливо, якщо криптовалюти стануть в Україні публічним інвестиційним інструментом.

“Багато регуляторів фінансових ринків в інших країнах розглядають випуски токенів як емісію цінних паперів і визначають криптовалюти як фінансові інструменти. Відповідно до них застосовуються загальні правила, існуючі на цих ринках, для регулювання фінансових інструментів”, – розповів він.

На думку Хромаєва, інвестори тільки виграють від легалізації криптовалют.

“Є десятки бірж у всьому світі, які торгують криптоактивами. Є товарні біржі, які торгують “розумними” контрактами”, – відзначив чиновник.

 

Регулювання і нагляд за криптовалютами в Україні мають здійснювати, як і скрізь у світі, фінансові регулятори.

Про це в інтерв’ю FinClub  повідомив  глава НКЦПФР Тимур Хромаєв – Укрінформ.

“Однозначно не треба створювати жодних нових міністерств. Регулювання і нагляд за криптовалютами мають здійснювати, як і скрізь у світі, фінансові регулятори», – впевнений Хромаєв.

Він нагадав, що в Україні два регулятори відповідають за сфери, в які «вторгаються» криптовалюти: валюту регулює  НБУ, цінні папери – НКЦПФР.

“Якщо криптовалюта – засіб для розрахунків, то це сфера регулювання Центрального банку. Але якщо це фінансовий інструмент, такий як цінні папери або похідні цінних паперів, то це сфера Нацкомісії з цінних паперів», – сказав чиновник.

Нагадаємо, Народний банк Китаю вимагає негайно призупинити в країні первинне розміщення токенів криптовалют (ICO, Initial Coin Offering). У банку наголосили, що токени не є платіжними інструментами, виданими грошово-кредитними організаціями. Вони не мають “правових або грошових властивостей” і юридичного статусу грошей. Через це їх поширення і використання як валюти неприпустиме, зробили висновок у китайському Центральному банку. Банкам країни заборонено надавати послуги для ICO. Крім того, Народний банк Китаю у співпраці з органами зв’язку працюватиме над закриттям трейдингових платформ, які оперують криптовалютами, і над видаленням їх додатків для мобільних пристроїв з відповідних майданчиків.

 

Народні депутати ухвалили в цілому закон “Про освіту”.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, законопроект № 3491-д підтримали 255 парламентаріїв.

Документ регулює суспільні відносини, що виникають у процесі реалізації конституційного права людини на освіту, прав та обов’язків фізичних і юридичних осіб, які беруть участь у реалізації цього права, а також визначає компетенцію державних органів та органів місцевого самоврядування у сфері освіти.

Перший заступник голови Комітету ВР з питань науки і освіти Олександр Співаковський, презентуючи законопроект, наголосив, що цей документ є фундаментом для розвитку освітнього простору України.

“Ми повинні розглядати цей  закон  як месидж для всіх, що ми готові інвестувати в наших дітей, які будуть створювати майбутнє”, – сказав він.

Закон, зокрема, встановлює, що право на безоплатну освіту забезпечується для здобувачів дошкільної та повної загальної середньої освіти – за рахунок розвитку мережі закладів освіти всіх форм власності та їх фінансового забезпечення у порядку, встановленому законодавством, і в обсязі, достатньому для забезпечення права на освіту всіх громадян України, іноземних громадян та осіб без громадянства, які постійно або тимчасово проживають на території України.

Повна загальна середня освіта, згідно із законом має три рівні освіти: початкова тривалістю чотири роки; базова середня тривалістю п’ять років; профільна середня тривалістю три роки. Вони можуть здобуватися в окремих закладах освіти або у структурних підрозділах однієї юридичної особи (закладу освіти). При цьому законом встановлено, що навчання учнів за програмами дванадцятирічної повної загальної середньої освіти розпочинається: для початкової освіти – з 1 вересня 2018 року; для базової середньої освіти – з 1 вересня 2022 року; для профільної середньої освіти – з 1 вересня 2027 року.

“Міф про те, що діти будуть закінчувати школу в 19 років, не відповідає дійсності”, – зауважив у цьому зв’язку Співаковський і додав, що діти розпочинатимуть навчання з 6 років.

Мовою освітнього процесу в закладах освіти згідно із законом є державна, а особам з порушеннями слуху забезпечується право на навчання жестовою мовою та на вивчення української жестової мови.

“Держава  гарантує кожному громадянинові України право на здобуття формальної освіти на всіх рівнях (дошкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої), а також позашкільної та післядипломної освіти державною мовою в державних і комунальних закладах”, – сказав депутат Костянтин Усов, презентуючи напрацювання групи парламентаріїв щодо мовного питання, яке сьогодні було дискусійним у сесійній залі.

Передбачається, що особам, які належать до національних меншин України, гарантується   право на навчання у комунальних закладах для здобуття дошкільної початкової освіти, поряд із державною мовою, мовою національної меншини. Це право реалізується через створення окремих класів (груп).

“Особам, які належать до корінних народів, національних меншин України, гарантується право на вивчення мови відповідного корінного народу чи відповідної національної меншини в комунальних закладах загальної середньої освіти, або через національні культурні товариства”, – зауважив Усов.

При цьому закладами освіти забезпечується обов’язкове вивчення державної мови, зокрема у закладах професійної (професійно-технічної) фахової передвищої та вищої освіти в обсязі, що дає змогу провадити професійну діяльність в обраній галузі з використанням державної мови.

Посадовий оклад педагогічного працівника (найнижчої кваліфікаційної категорії) згідно із законом встановлюється у розмірі не менше чотирьох прожиткових мінімумів для працездатних осіб. При цьому посадовий оклад педагогічного працівника кожної наступної кваліфікаційної категорії підвищується не менш ніж на 10 відсотків. Кабмін має забезпечити до 2023 року поетапну реалізацію положення щодо ставок заробітної плати педагогів.

Нардепи розглядали цей законопроект з 12.30 до 18.20 з двогодинною перервою, оскільки до освітньої реформи було подано близько 1700 поправок

 

Ухвалення Верховною Радою закону «Про освіту» розблоковує можливості для подальшого реформування цієї сфери.

Про це заявила міністр освіти і науки Лілія Гриневич, повідомляє  прес-служба  відомства – Укрінформ.

«Цей закон – базовий, його ухвалення розблоковує можливості для подальшого реформування сфери освіти, ухвалення законів «Про загальну середню освіту», «Про професійну освіту», «Про освіту дорослих», також депутати муситимуть розглянути зміни до закону «Про вищу освіту». Потрібно розуміти, що прийнятий сьогодні документ – це шанс для нашої системи освіти до змін, адже без нових можливостей, закладених у законі, розвиток був би неможливий», – наголосила Гриневич.

Водночас вона підкреслила, що попереду ще багато роботи.

«Найважливіші механізми, такі як, наприклад, незалежна сертифікація для вчителів, потребують ухвалення ще багатьох актів, в яких чітко будуть виписувати ці процедури», – зазначила Гриневич.

Зазначається, що найбільше новий закон потрібен для впровадження масштабної реформи середньої освіти «Нова українська школа».

Як повідомлялося, народні депутати у вівторок 255 голосами ухвалили в цілому закон «Про освіту».

 

У законопроекті про реінтеграцію Донбасу пропонується замінити термін “АТО” на термін “операція з оборони України”, але слова “війна” не буде.

Про це в ефірі  Радіо Свобода  повідомив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Юрій Гримчак – Укрінформ.

За його словами, якщо Україна офіційно застосує слова “війна”, це тільки допоможе Росії: “Ми можемо назвати це війною. Тоді фактично ми оголошуємо  війну  Росії. Сьогодні Росія каже, що “нас там немає”. Але коли ми оголошуємо війну, ми починаємо “отримувати” все, що може запропонувати російський ВПК: танки, артилерію, літаки, ракети і багато чого іншого. Це нам потрібно?”.

За словами Гримчака, у законопроект про реінтеграцію Донбасу внесуть зміни в позицію щодо миротворців і запропонують на розгляд народним депутатам України після сесії Генеральної асамблеї ООН.

“Після того, як пройде Генеральна асамблея ООН і стане зрозуміло, яким чином ми будемо приймати миротворців, ми внесемо зміни… Думаю, що до кінця вересня”, – зазначив він.

Нагадаємо, 20 вересня на Генасамблеї ООН виступатиме Президент України Петро Порошенко з пропозиціями щодо миротворчої місії на Донбасі.

Представник президента України у Верховній Раді України Ірина Луценко заявила, що законопроект про реінтеграцію Донбасу підготований повністю, за винятком пункту щодо миротворчої місії.

 

Український політв’язень Станіслав Клих, якого незаконно засудили у Росії, перебуває на лікуванні у психіатричній лікарні в Магнітогорську.

Про це поінформувала уповноважений з прав людини РФ Тетяна Москалькова у відповіді на звернення уповноваженого Верховної Ради з прав людини Валерії Лутковської, інформує  прес-служба українського омбудсмена – Укрінформ.

“Москалькова поінформувала, що станом на 4 вересня 2017 року Станіслав Клих перебував на стаціонарному лікуванні у філіалі психіатричної лікарні Федеральної казенної установи охорони здоров’я “Медико-санітарна частина №74 Федеральної служби виконання покарань” Росії в м. Магнітогорську”, – йдеться в повідомленні.

За даними омбудсмана РФ, Клиха було госпіталізовано за власною письмовою згодою.

“Зважаючи на поліпшення загального стану Станіслава Клиха, найближчим часом планується його виписка зі стаціонару. Про направлення для подальшого відбування покарання Вам буде повідомлено додатково”, – йдеться у листі Москалькової до омбудсмана України.

Як повідомлялося, Верховний суд Чечні у травні 2016 року засудив українців Миколу Карпюка та Станіслава Клиха до 22,5 років і 20 років колонії суворого режиму відповідно за обвинуваченням у вбивстві російських військовослужбовців у Грозному в 1994-1995 рр.

Карпюк та Клих не визнали своєї провини і категорично заперечували, що були в Чечні. Крім того, під час процесу вони розповіли, що дали свідчення під тортурами.

Правозахисний центр “Меморіал” визнав Клиха і Карпюка політв’язнями.

Минулого тижня з’явилася інформація, що українського політв’язня у РФ Клиха утримують у лікарні у російському Магнітогорську. Лутковська звернулася до російського омбудсмена із проханням встановити місцезнаходження  Клиха.

 

У середу Євросоюз має намір включити до списку санкцій компанію “Кримські морські порти”, створену після анексії півострова РФ.

Про це у  Twitter  повідомив брюссельський кореспондент Радіо Свобода Рікард Йозвяк – Укрінформ.

“Посли мають намір завтра додати компанію “Кримські морські порти” до списку санкцій”, – написав журналіст.

На  сайті  самої компанії повідомляється, що підприємство створене 26 березня 2014 року, його засновником є так звана “Республіка Крим”, і воно знаходиться у підпорядкуванні “міністерства транспорту Республіки Крим”. Філії компанії є на підприємствах “Керченський торговий порт”, “Керченський рибний порт”, “Феодосійський торговий порт”, “Ялтинський торговий порт”, “Євпаторійський торговий порт”, “Керченська поромна переправа”, “Держгідрографія” і “Порт-Термінал”.

 

Міністр соціальної політики Андрій Рева стверджує, що пенсійна реформа дозволяє кожному вже зараз дізнатися розмір власного пенсійного забезпечення.

Про це повідомляє  прес-служба Мінсоцполітики – Укрінформ.

“Формула, по якій розраховуватимуть пенсії, не є складною, проте потрібно знати складові цієї формули – кількість років страхового стажу та показник, пов’язаний з індивідуальною заробітною платою, які достатньо просто підставити у формулу та отримати в результаті розмір своєї пенсії”, – пояснив Рева.

Так, зазначив він, якщо порахувати тривалість страхового стажу не є проблемою, то коефіцієнт заробітної плати вимагає окремої уваги, адже розмір зарплати працівника та середньої зарплати по країні змінювалися з часом.

“Для людей, які працювали до та після 2000 року, існують різні методики обчислення індивідуального коефіцієнту заробітку, адже навіть грошові одиниці були різні. Тому порівнюється заробітна плата по кожному місяцю з середньою заробітною платою в ті місяці по країні. Таким чином, виводиться коефіцієнт, який є унікальним для кожного громадянина”, – пояснив Рева.

Він наголошує, що вирахувати самому цей коефіцієнт складно, проте можна звернутися до органів Пенсійного фонду, у розпорядженні яких є відповідні дані для кожного українця, та дізнатися, як саме збільшиться розмір пенсії після проведення реформи.

Як повідомлялося, формула розрахунку пенсійного забезпечення після проведення пенсійної реформи буде такою: розмір пенсії = Сз х Ікз х Кс, де Сз – розмір середньої заробітної плати в Україні за 3 роки перед зверненням за призначенням пенсії; Ікз – індивідуальний коефіцієнт заробітної плати (співвідношення розміру отримуваної зарплати по відношенню до середньої зарплати, з якої сплачувалися внески – цю інформацію кожен може отримати у будь якому відділенні  Пенсійного фонду); Кс – коефіцієнт страхового стажу, який визначається як множник тривалості років стажу роботи особи на величину оцінки одного року страхового стажу.

 

Середній розмір пенсії в України вдвічі менший за прожитковий мінімум і становить 1880 гривень.

Про це заявив міністр соціальної політики Андрій Рева, виступаючи під час круглого столу «Урядова пенсійна реформа – перший крок на шляху побудови сучасного пенсійного забезпечення в Україні», повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Сьогодні (в Україні — ред.) отримують середню  пенсію  1880 гривень – це вдвічі менше, ніж офіційний прожитковий мінімум, який сьогодні є в Україні”, – сказав урядовець.

Водночас, за його словами, навіть щоб виплатити нинішні пенсії, майже кожну другу гривню доводиться брати з державного бюджету, оскільки дефіцит Пенсійного фонду становить 141 млрд гривень із 284 млрд гривень запланованих доходів ПФ на цей рік.

Як повідомляв Укрінформ, 13 липня Верховна Рада 282-ма голосами підтримала у першому читанні законопроект № 6614, який передбачає, зокрема, осучаснення пенсій та скасування оподаткування пенсій для працюючих пенсіонерів.

Крім того, документом пропонується перегляд умов призначення пенсії за віком у 60 років з 1 січня 2018 року. Планується передбачити, що в 60 років виходитимуть на пенсію ті особи, які на 1 січня 2018 мали 25 років страхового стажу, а діапазон вимоги щодо страхового стажу щороку буде збільшуватися на 12 місяців до досягнення 35 років у 2028 році.

 

З 7 по 17 вересня, на час мультидисциплінарного фестивалю ГогольФест-2017, Довженко-Центр перетвориться на осередок кінематографічного та візуального життя столиці.

Про це повідомляє  прес-служба  центру – Укрінформ.

“7 вересня, у день офіційного початку фестивалю, на першому поверсі найбільшого в Україні кіноархіву розпочне роботу фестивальний портал – бруталістичний тимчасовий простір, що надалі протягом осені діятиме для спілкування за кавою та вином, експозицій public art, перформансів та дискусій, презентацій мистецьких соціальних ініціатив та спілкування. Відкриється проект презентацією site-specific інтерактивної інсталяції “Інтроструктура” художниці Анни Надуди та аудіовізуальним перформансом у співпраці з Syoda (side-project Федора Сівцова, учасника групи Atomic Simao)”, – ідеться в повідомленні.

Крім того, 7 вересня у приміщенні майбутнього Музею кіно на 5 поверсі Довженко-Центру відкриється виставка “Хроніки тотальної фотографії” Євгенія Павлова та Тетяни Павлової, що представляє розвиток знакового для історії сучасного українського фотомистецтва проекту та творчого методу.

З 8 по 17 вересня поряд із виставкою у кінолекційній залі відбуватиметься основна кінопрограма фестивалю, спеціально підготована Довженко-Центром. Відповідно до цьогорічної теми ГогольФесту – “Ковчег” – вона отримала іронічну назву “Виживуть кінокоханці”.

Протягом майже двох тижнів на глядачів чекають три тематичні програми, що об’єднують прем’єри і покази рідкісного українського і зарубіжного  кіно, зустрічі з відомими кінодіячами і культурологами, ретроспективи українського короткого метру.

Зокрема, в авторській програмі “Кіно з Андрієм Алферовим” глядачі побачать прем’єри “Припутні” Аркадія Непиталюка (Україна, 2017), “Стрімголов” Марини Степанської (Україна, 2017), “Учень” Кирила Сєрєбреннікова (Росія, 2016). Спеціальний закордонний гість програми – ізраїльський режисер Ерез Пері, автор фільму “Допит” (2016), голова кафедри аудіовізуальних мистецтв у колледжі Сапір, арт-директор Міжнародного кінофестивалю в Сдероті.

Традиційний кінолекторій Довженко-Центру “Культурфільм” цього року отримав назву “Еросфера” і певною мірою перегукується з виставкою “Хроніки тотальної фотографії”, адже досліджує феномен тілесності та еротизму в українському кіно початку 90-х. Зокрема чи не вперше на великому екрані буде показано фільми “Оголена у капелюсі” та “Пристрасті за Анжелікою” Алєксандра Полиннікова. Показам передуватимуть культурологічні лекції Олександри Набієвої, Тетяни Дашкової та Олександра Івашини.

Кожного фестивального вікенда для дорослих і малих відвідувачів “ГогольФесту” Довженко-Центр підготував програму найкращих короткометражних художніх, анімаційних та документальних стрічок, що отримали нагороди на українських кінофестивалях – WEEK-END: Короткий метр.

 

Україна знає про місцезнаходження 87 із 144 українських заручників у окупованих районах Донецької  і Луганської областей. 

Про це журналістам сказала член гуманітарної підгрупи Тристоронньої контактної групи щодо врегулювання конфлікту на Донбасі – перший заступник Голови ВР Ірина Геращенко, повідомляє кореспондент  Укрінформу.

«Завдяки нашим джерелам, копіткій роботі: і спецслужб, і Мінської групи, і волонтерів, а ми співпрацюємо з ними, – ми знаємо про місце утримання 87 із 144 українських заручників», – зазначила Геращенко.

Вона нагадала, що до останньої зустрічі групи у Мінську представники ОРДЛО підтверджували тільки 71 особу.

Окрім того, Геращенко знову наголосила, що Україна у питанні обміну полоненими готова до найширших компромісів.

«Останній весь рік ключова тема всіх засідань гуманітарної підгрупи – це звільнення заручників, і Україна давно готова до широких компромісів у питанні звільнення заручників», – підкреслила вона.

Перший віце-спікер додала, що останні кілька місяців представники ОРДЛО вимагають звільнення 43 осіб, які не мають жодного стосунку до зони АТО.

«Очевидно, що ми не можемо йти на цей шантаж, включати їх у наш список», – підкреслила Геращенко.

 

Військовослужбовці, які виконують завдання в зоні АТО, отримають нові комплекти зимового одягу до кінця вересня.

Про це розповів заступник начальника центрального управління речового забезпечення тилу ЗСУ Дмитро Кузнєцов під час прес-брифінгу у вівторок, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“На сьогодні у центрах забезпечення ЗСУ накопичено необхідний ресурс майна, який дозволяє розпочати забезпечення військ. В першу чергу організовано забезпечення військ, задіяних до виконання завдань у районі АТО, відновлення боєздатності військ, а також надалі буде організовано забезпечення військ, які перебувають у пунктах постійної дислокації. За планами до кінця вересня цього року ми завершимо речове забезпечення”, – сказав Кузнєцов.

На запитання щодо наявної кількості комплектів одягу Кузнєцов відповів, що це “чутлива” інформація, проте зазначив, що цьогоріч кількість збільшено на 20%.

“Це дуже чутлива інформація, проте можу зазначити, що вироблено більше сотні тисяч комплектів. Порівняно з минулим роком це на 20% більше”, – пояснив Кузнєцов.

При цьому він додав, що весь особовий склад до кінця року отримає нову зимову форму.

Кузнєцов зауважив, що вартість зимового комплекту складає приблизно 8 тис. грн.

Вперше в комплект одягу входять куртки зимові з поліпшеним утепленням, флісові куртки, зимові флісові рукавички з замшевими наладонниками, вводиться шарф “труба”. Додатково було введено два комплекти зимової білизни, три пари зимового взуття з високими берцями.

За даними відомства, термін експлуатації зимового костюма в пункті постійної дислокації становить три роки. У зоні  АТО  терміни експлуатації не встановлюються, у разі пошкодження речового майна при виконанні бойових завдань воно замінюється.

Зимова куртка з даного комплекту може використовуватися в температурному діапазоні від +10 до -30 градусів.

 

Одним з основних завдань України є максимальне наближення до НАТО через проведення реформ.

На цьому наголосив глава Місії України при НАТО Вадим Пристайко на зустрічі з українськими журналістами у Брюсселі, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Я стаю до роботи. Учора вручив Генеральному секретарю НАТО акредитаційні листи. Раніше це були формальні дипломатичні листи, нині йдеться про чіткі розставлені акценти. Лист був обговорений з главою держави. У цьому листі ми говоримо, що наш курс, беззаперечно, є на євроатлантичну інтеграцію. Ми розуміємо, що це є шлях реформ, підготовки збройних сил, розвитку потужної економіки та громадянського суспільства”, – розповів посол.

Відтак, зазначив він, Україна має максимально наблизитися до Альянсу.

“Саме таке завдання мені поставив глава держави. Кожний наш крок має наближати нас до головної мети – забезпечити безпеку України, яку ми бачимо через вступ держави до Північноатлантичного альянсу”, – підкреслив глава Місії України при  НАТО.

 

У Калуші, що на Івано-Франківщині, найближчої неділі урочисто відкриють відновлений бункер українських повстанців часів Другої світової війни. 

Земляне укріплення було виявлено на початку червня в лісі, на околиці міста, повідомляє  сайт  міста Івано-Франківська – Укрінформ.

Упродовж літа в бункері тривали відновлювальні роботи. Зокрема, його розкопали і дослідили, заново перекрили, спорудили димохід і систему вентиляції. Усередині встановили грубку. Крім того, серед планів активістів з робочої групи – відновити інтер’єр тих часів.

Також біля бункера споруджено гранітний пам’ятний хрест, а неподалік – облаштовано джерело. Лісову дорогу, що веде до бункера, підсипали гравієм.

Для того, щоб повстанський прихисток не постраждав від рук вандалів, його планують закрити і пускати відвідувачів тільки з екскурсіями.

Варто зазначити, що 6 вересня 1945 року в бункері в лісі поблизу житлового масиву Підгірки (що тоді був окремим селом) відбувся бій між повстанцями та НКВДистами. Бункер, найімовірніше, було підірвано. Загинуло шестеро повстанців, які там перебували.

 

Росію найближчим часом можуть виключити з Ради Європи, однак після цього більше 140 мільйонів людей залишаться без важливого інструменту боротьби проти порушення їхніх прав.

Про це повідомляє видання  Politico  з посиланням на керівників організації – Укрінформ.

“Існує потенційна загроза, що Росія залишить організацію. Якщо Росії доведеться піти, тоді 140 мільйонів людей залишаться без можливості звертатися до найвищого суду в Європі, що дуже важливо для російських громадян”, – сказав виданню генсек Ради Європи Турбйорн Ягланд.

Як зазначається, у 2014 році Росію позбавили права голосу в Раді Європи після незаконної анексії  Криму. Якщо ситуація не зміниться, вибори нових суддів і керівників організації протягом наступних двох років відбудуться без участі Москви, пише видання.

Повідомляється, що РФ може залишити організацію, якщо не братиме участі у виборі основного персоналу. Таким чином, буде зруйновано юридичний міст між Європою і Росією, який існував з 1996 року, коли Москва приєдналася до Ради Європи.

Видання пише, що Росія досі не зробила жодних кроків, щоб повернути Україні Крим. Також вона продовжує не допускати комісарів Ради Європи з прав людини на півострів, що “абсолютно неприйнятно”, наголосив Ягланд.

“Ми мусимо обміркувати: чи буде Європа кращою і безпечнішою, якщо Росія залишиться сама по собі, поза межами юридичної системи Європи? Для мене це дуже гостре питання”, – сказав Ягланд.

 

Райсуд Миколаєва завершив вивчати докази у кримінальному провадженні за обвинуваченням колишнього першого заступника голови Миколаївської ОДА Миколи Романчука, якого підозрюють в отриманні $90 тисяч хабара.

Про це кореспонденту Укрінформу повідомив прес-секретар Центрального райсуду міста Миколаєва Володимир Діденко.

“Суд у кримінальному провадженні за обвинуваченням колишнього першого заступника голови Миколаївської облдержадміністрації у вчиненні кримінального правопорушення за ч.4 ст.368 КК України завершив досліджувати письмові та речові докази. На наступне судове засідання заплановано допит свідків зі сторони обвинувачення”, – сказав Діденко.

За його словами, з речовими доказами справилися досить швидко, так як вони були заявлені лише в одному екземплярі. Йдеться про гроші, які начебто призначалися для хабара Романчуку. Їх перерахували у судовому засіданні – справжніми виявилися лише $1600. Всі інші – імітаційні купюри.

Як повідомляв Укрінформ, 3 червня 2016 року СБУ спільно з військовою прокуратурою заявили про припинення корупційної діяльності групи високопосадовців на чолі з першим заступником голови Миколаївської ОДА Миколою Романчуком. Вони вимагали хабар $90 тис. за надання дозволу ТОВ “ЕЛК-БУД” на видобуток вапняку. Під час обшуків на робочому місці та вдома в маєтку першого заступника голови ОДА знайшли валізу з $300 тис. та велику кількість ювелірних виробів. Під будівлею співробітники спецслужби виявили мережу тунелів, в яких знаходилися сейфи із золотими злитками, старовинними іконами, антикваріатом.

Але попри те, що було заявлено про групу високопосадовців, наразі судять одного лише  Романчука. Процес триває вже рік.

 

Вища рада правосуддя відправила у відставку голову Вищого адміністративного суду  Олександра Нечитайла.

Відповідне рішення було ухвалене під час засідання у вівторок, повідомила прес-секретар ВРП Оксана Лисенко у  Facebook –  Укрінформ.

Вища рада правосуддя  звільнила у відставку голову Вищого адміністративного суду  Олександра Нечитайла”, – написала вона.

Крім того, Лисенко поінформувала, що ВРП відмовила у внесенні подання Президентові про призначенні Білика Олександра Володимировича – на посаду судді Голосіївського районного суду міста Києва, Кицюка Віктора Петровича – на посаду судді Печерського районного суду міста Києва та Ноздрякова Станіслава Вікторовича – на посаду судді Подільського районного суду міста Києва.

 

Польща підтримує політику “відкритих дверей” щодо членства нових країн в Європейському Союзі.

Про це під час відкриття Економічного форуму у Криниці-Здруй на півдні Польщі заявив президент Польщі Анджей Дуда, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Я хочу рішуче підкреслити: ми (Польща) є прихильниками ЄС відкритих дверей. Ми вважаємо, що ЄС має бути відкритим для країн, які в майбутньому можуть стати членами ЄС”, – заявив Дуда.

Він підкреслив, що приєднання нових країн означає збільшення людського й економічного потенціалу усієї Спільноти.

Натомість закриття ЄС для нових країн Дуда назвав помилкою.

Водночас він наголосив, що можливий поділ всередині ЄС на сильніші і слабші країни означатиме послаблення і, як результат, розпад Євросоюзу.

“Поділ ЄС на різні швидкості в остаточному результаті призведе до розпаду”, – підкреслив Дуда.

Як інформувало агентство, цьогорічний форум у Криниці проходить під гаслом “Проект Європа – рецепт на наступні декади”. У ньому беруть участь понад 3 тис. гостей – президентів, глав урядів, міністрів, парламентаріїв, експертів, бізнесменів, діячів культури та представників ЗМІ з понад 60 країн Європи, Азії та  США. У форумі візьмуть участь й українські чиновники, політики та експерти. Зокрема, у форумі у другий день його роботи візьме участь голова Верховної Ради України Андрій Парубій.

 

Робоча група Конституційної комісії при Президенті підготує проект змін до Основного закону в частині автономії Криму до кінця вересня.

Про це сказав голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат Рефат Чубаров (фракція «Блок Петра Порошенка») у коментарі кореспондентові Укрінформу.

«До кінця вересня ми маємо зобов’язання і маємо вже остаточно розглянути пропозиції (щодо змін до Конституції – ред.), щоб їх спрямувати Президенту», – сказав Чубаров.

Він нагадав, що робоча група, членом якої він є, була створена у травні в складі Конституційної комісії і займається підготовкою змін до статей 134-139 розділу 10 Конституції, і ця робота проводилася системно.

«Буквально завтра (6 вересня – ред.) збирається чергове засідання робочої групи», – повідомив Чубаров.

За його словами, нині члени групи обговорюють проект змін до Конституції щодо створення Кримської автономії на основі права кримськотатарського народу на самовизначення у складі Української держави. Глава меджлісу підкреслив: усі члени групи єдині в тому, що в Конституції має бути розділ щодо  Кримськотатарської автономії.

«Інше питання – яке має бути наповнення, визначення Кримськотатарської автономії, і як це має бути оформлено юридично», – зауважив депутат.

Чубаров зазначив, що більшість членів робочої групи сходяться на тому, що в Конституції має бути передбачений представницький орган, який буде управляти Кримською автономією.

«У нас є щодо назви цього органу різні підходи: дехто вважає, що має бути залишена та назва, яка є, інші – вважають, що в назві має бути слово «кримськотатарської», – пояснив Чубаров.

Крім того, за його словами, більшість у групі вважає, що цей орган має бути однопалатним парламентом із чітко виписаними квотами представництва кримськотатарського народу.

«Має бути нормами забезпечене гарантоване і ефективне представництво корінного народу в представницькому органі автономії», – підкреслив глава меджлісу.

 

Соціальний проект з вивчення іноземних мов “Lingva.Skills” (www.lingva.ua), що завдяки підтримці уряду виходить на національний рівень, оголошує старт масової кампанії з вивчення англійської.

Заради успішного входження в ЄС він готовий безкоштовно допомогти нею оволодіти всім українцям – Укрінформ.

Про це заявив голова Асоціації інноваційної та цифрової освіти України Станіслав Куценко на прес-конференції в Укрінформі.

“Наразі ситуація в Україні складається таким чином, що ми невпинним темпом інтегруємося до ЄС, до євроатлантичних структур, і українцям для повноцінної інтеграції потрібно знати мови. А статистика говорить про те, що українці всього на рівні 7% володіють іноземними мовами, зокрема англійською. Водночас по ЄС цей показник становить 50%, у деяких країнах – до 80-90%. Тож постає нагальна потреба запустити масовий проект з вивчення іноземної мови. У нашому випадку пропонується англійська. Зараз є спільна ініціатива, щоб на базі проекту “Lingva.Skills” спільно з урядом запустити масове навчання українців англійської мови”, – підкреслив Куценко.

Він уточнив, що онлайн-платформа “Lingva.Skills” – це український авторський продукт, автор Віталій Зубков, проект є абсолютно безкоштовним для українців, започатковується на волонтерських засадах і кожен пересічний українець у містечку, в селищі просто з телефону, смартфону, планшета може ним скористатися, щоб вільно вивчати англійську мову.

“Рекомендую всім заходити на сайт lingva.ua або просто задавати в пошуку “Lingva.Skills”, надсилати заявки у відповідній формі, і ми будемо вас реєструвати. Для цього вам достатньо просто мати е-mail. І я впевнений, що Україна заговорить англійською”, – сказав Куценко.

Він нагадав, що проект починався з працівників юстиції м.Києва – 50 співробітників навчалися за проектом “Lingva.Skills” на сайті lingva.ua – і показав свою успішність. Його запропонували для багатьох держслужбовців. Проект вже охопив багато соціальних категорій, зокрема внутрішньо переміщених осіб та  безробітних – завдяки співпраці з Держслужбою зайнятості. За час існування проекту, це трохи більше року, було подано 2,5 млн заявок. Загалом зараз навчаються понад 70 тис. учасників, які поступово реєструються на сайті відповідно до можливостей проекту. Дехто вже пройшов 2 рівні – А1, А2. Вже фактично допрацьований рівень В1. І головне, що ці рівні відповідають європейським стандартам. У “Lingva.Skills” вже є тисяча перших випускників, які отримали дипломи.

“Ми вважаємо, що потенціал охоплення проекту – до 10 млн осіб. Це люди від 25-ти до 45-ти років. Але завдяки методиці змішаного навчання – тобто поєднання онлайн на lingva.ua та стандартних уроків – він дасть можливість охопити ледь не всі 46 мільйонів”, – зазначив Куценко.

Водночас директор Урядового офісу з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина висловила переконання, що цей проект завдяки зусиллям, які докладаюся урядом для ефективного виконання Угоди про асоціацію, допоможе зняти всі бар’єри для спілкування з Європою, для поліпшення торгівлі і бізнес-середовища в Україні та виконання зобов’язань в рамках Угоди. Вона закликала українців ефективно і активно користуватись цим ресурсом.