Репліка щодо виступу Президента на відкритті школи у Львівській області

2 роки ago Інформ центр 0

Президент Петро Порошенко, виступаючи на відкритті Новояворівської загальноосвітньої школи у Львівської області, сказав, що в Україні за останні кілька років було проведено 144 реформи, які наблизили країну до членства в ЄС.

Він, зокрема, зазначив, що проведена митна реформа, завдяки якій половина надходжень від конфіскованої митниками контрабанди йде на ремонт місцевих доріг.

З цього приводу хочеться зробити уточнення: реформа – це дії, спрямовані на радикальне покращення існуючого стану справ. Якби суспільство мало хоча б в одній сфері, не говорячи вже про 144, хоч якесь покращення, то покращилось би і життя простої людини. А що ми маємо сьогодні? Війну, загибель людей, зубожіння населення, кабальні комунальні тарифи, занепад села, відсутність економічного зростання країни. І на цьому фоні неймовірне збагачення купки чиновників і олігархів.

«Мільярди гривень надійшли на ремонт доріг. А це розвиток бізнесу, туристична та інвестиційна привабливість країни, нові робочі місця та інше», – хвалився президент.

Розвиток бізнесу де? Можливо Петро Олексійович мав на увазі олігархічний бізнес? Тоді це так – в Україні продовжує збагачуватись каста олігархів, а деякі політики першої гілки влади на початок 2017 року займають  десяту сходинку серед найбагатших людей України.

Щодо нових робочих міст, про які говорить Президент. За офіційними даними, у березні 2017 року в Держслужбі зайнятості зареєстровано 406,8 тис. безробітних. Зрозуміло, що офіційно озвучену цифру можна сміливо потроїти.

Безперечно, можна хвалитися безвізом, і це, дійсно, досягнення влади, але для простого громадянина Європа все одно залишилася недосяжною із-за неможливості зібрати кошти навіть на квиток на літак.

Три роки пройшло від Революції Гідності, під час якої загинуло більше сотні, а травмовано більше тисячі українців. Три роки країна має нову, нібито, демократичну владу. Має Президента, який отримав тоді «кредит довіри». Що змінилось? Нічого. За даними дослідження, проведеного аудиторською компанією Ernst&Young, оприлюдненого у квітні 2017 року, Україна опинилася на першому місці за рівнем корупції серед 41 країни Європи, Близького Сходу, Індії та Африки (EMEIA).

Оприлюднене відео про нардепів Розенблата та Полякова вкотре підтвердило існування в Україні корупції політичної.

То де ж реформи, про які хвалиться наш гарант Петро Олексійович? Хтось їх помітив?

Окрім того, що рівень життя народу скотився до злиденного, наші люди стали ще більш незахищеними і в правовому полі. Простий громадянин України сьогодні не може захистити свої права в суді, бо для цього йому потрібен адвокат, на якого у людини не вистарчає коштів. Так звана реформа поліції – це фікція, резонансні кримінальні справи (як то розстріл Небесної сотні, вбивство журналіста Шеремета, Іловайський котел, інші) досі не передані до суду. А на розгляд заяв простих людей про злочини і порушення їх прав, у реформованої поліції взагалі не вистачає часу, бо, як твердять експерти, сьогодні на одного слідчого припадає більше 360 кримінальних проваджень! То це реформа?

Можна лише позаздрити акторським талантам нашого Гаранта. Як емоційно жестикулюючи, привітно посміхаючись та навіть щиро радіючи від «досягнень», він уміє розповідати людям байки про їх щасливе, «відреформоване» життя.

Але ж дійсність, насправді, інша.

Ви її не бачите, Петре Олексійовичу?

Прес-служба