А за що відповідатимуть монополісти?

4 роки ago Інформ центр 0

Наступив новий політичний сезон. На тлі підготовки до чергових парламентських битв,  або теми про новий імідж Юлі, у ЗМІ сором’язливо не висвітлюють ті проблеми, які дійсно хвилюють громадян.

Наприклад, згідно нової редакції Закону країни «Про житлово-комунальні послуги» (до речі, прийнятому у першому читанні) говориться, що всім боржникам за кожен день просрочки прийдеться платити пеню, що дорівнюватиме 0,1% від суми боргу. При цьому вся сума пені не повинна перевищувати суму заборгованості. Пеня має нараховуватися після 20 числа кожного місяця, а якщо заплатиш до 30 числа, то це буде сума на 1% більше. Далі ще краще. Якщо заборгованість перевищить суму 10 000 гривень, то будь-який постачальник комунальної послуги може подавати в суд на боржника. Суддя, у свою чергу, має право накласти арешт на машину, квартиру та інше майно та через виконавчу службу продати його в рахунок сплати боргу.

Ось так, доповнюючи кошмарення населення непомірними тарифами (як виявиться згодом, занадто завищеними), наша влада вирішила вищезазначеними нормами й надалі заганяти людей у повну безвихідь. І нікого не цікавлять мізерні пенсії, зарплати, несвоєчасність їх виплат і т.і.

Але ж перепрошуємо, а що ж монополісти, котрі надають послуги ЖКГ? Вони нестимуть хоч якусь відповідальність за те, якої якості ці послуги, чи несвоєчасність їх надання, чи все, як і раніше, буде перекладено на плечі  споживачів? Жирно хочуть жити. А уряд Гройсмана своїми постановами (зокрема, №300) тільки потакатимуть їх апетитам?

Політична Партія «ПАТРІОТ» вважає такі практики ганебними та такими, що призводять до подальшого зубожіння широких верств населення. Вважаємо за необхідне в черговий раз привернути увагу широкої громадськості до питання реальної демонополізації сфери надання житлово-комунальних послуг та запровадження ринкових засад у діяльності різноманітних водоканалів, комуненерго та інших компаній, що функціонують у цій царині.

Вимагаємо від уряду вже з початку нового політичного сезону вжити заходів, що призвели б до запровадження реальної конкуренції серед постачальників житлово-комунальних послуг та створити підґрунтя для інвестування з боку як вітчизняних, так і іноземних інвесторів.