Полтавчани проводять роз’яснювальні заходи, щоб українці не платили кошти за вхід на пляж

3 роки ago Інформ центр 0

Полтавська обласна організація Політичної Партії «ПАТРІОТ» постійно проводить в області різні заходи, спрямовані на захист прав та свобод пересічних громадян.

Нещодавно за ініціативи членів Шевченківської районної організації м. Полтави Партії «ПАТРІОТ» була проведена акція в с. Петрівка, що в 20 км від Полтави. В цьому селі на річці Ворскла є пляж, де в українців спритні ділки беруть гроші за вхід.

«На сьогоднішній день на території  України діє законодавче поле, де чітко визначено порядок вільного доступу до водних ресурсів, але на Полтавщині та й в усій Україні для деяких можновладців і ділків, які роблять нібито добрі справи, закони не писані. Зокрема, на базі відпочинку «Мис  доброї надії» в с. Петрівка Полтавської області працівники цього об’єкту вимагають у людей кошти за прохід на пляж. Не знаючи своїх прав – люди їм платять. Насправді це є обмеженням прав простих громадян і незаконною вимогою ділків, що можна інкримінувати як самоуправство або шахрайство», – пояснює голова Шевченківської районної організації м. Полтави Партії «ПАТРІОТ» Максим Пилипенко.

У зв’язку з незаконними діями адміністрації бази відпочинку полтавські ПАТРІОТИ викликали співробітників поліції, надавши їм заяву та підкресливши: працівники даного об’єкту порушують низку законодавчих актів України, а саме ст.13 Конституції України, ст.47 Водного кодексу України, ст.60, 61 Земельного Кодексу,  та вимоги Закону України «Про благоустрій населених пунктів».

Ці нормативні акти зазначають, що загальне водокористування водоймищ здійснюється громадянами для задоволення їх потреб (купання, плавання на човнах, любительське та спортивне рибальство, водопій тварин, забір води з водних об’єктів без застосування споруд або технічних пристроїв та з криниць) безкоштовно, без закріплення водних об’єктів та без надання відповідних дозволів.

Однак Максим Пилипенко повідомив, що на заяву ПАТРІОТІВ щодо незаконності встановлення плати за прохід до пляжу правоохоронці  вже повідомили, що «в ході перевірки ознак кримінального чи іншого правопорушення не виявлено». Цікаво, які дозвільні документи та якого розпорядчого державного органу на право заборони українцям користуватися пляжем знайшли правоохоронці під час перевірки, що надали таку поспішну відповідь? Чи були інші аргументи?

«Шановна громадо, оскільки наші правоохоронні органи бездіють, то ми повинні знати свої права і вміти їх відстоювати. Кардинально життя на краще це не змінить, але власні кошти вам збереже», – пояснює громаді голова Шевченківської районної організації м. Полтави Партії «ПАТРІОТ» Максим Пилипенко.

Прес-служба