Гуманітарна місія: дії, покликані полегшити людські страждання

4 роки ago Інформ центр 0

Сьогодні – Всесвітній день гуманітарної допомоги.

Цей День відзначається щорічно 19 серпня відповідно до рішення Генеральної Асамблеї ООН в пам’ять про те, що 14 років тому терорист-смертник підірвав штаб-квартиру ООН у Багдаді, від чого загинуло 22 людини.

Нагадаємо, День гуманітарної допомоги заснований Всесвітньою організацією охорони здоров’я та іншими міжнародними організаціями, що привертають увагу суспільства до ролі гуманітарних працівників, з метою поширення знань про їх співтовариство, про те, що вони роблять та їх труднощі. Також в цей день проходять демонстрації гуманітарної діяльності для неурядових та міжнародних організацій.

У Всесвітній день гуманітарної допомоги обов’язково згадують тих, хто загинув або отримав травми під час гуманітарних операцій. Так, починаючи з 1997 року загинуло понад 1400 співробітників різних гуманітарних організацій при виконанні ними своїх службових обов’язків. Самовідданість та співчуття до людської долі вели цих людей в райони стихійних лих та зони конфліктів по всьому світу, щоб допомогу отримало якомога більше людей.

Зазначимо, що на даний час гуманітарну допомогу отримало вже більше 125 мільйонів чоловік. Близько 78% міжнародної гуманітарної допомоги надходять через офіційні урядові організації, в кінцевому рахунку від платників податків. Решта – від приватних і благодійних організацій, фондів та корпорацій. Найбільшим урядовим донором є США. У першу двадцятку інституціональних донорів світу входять також Європейська Комісія і 11 країн-членів Європейського Союзу – Швеція, Великобританія, Німеччина, Нідерланди, Фінляндія, Данія, Іспанія, Франція, Ірландія, Бельгія та Італія.

По даним ООН, за минуле десятиліття число людей, які постраждали від гуманітарної кризи, подвоїлася. Конфлікти, стихійні лиха та інші надзвичайні ситуації постійно загрожують життю і здоров’ю мільйонів людей. Під час цих криз тисячі відданих справі гуманітарних працівників з багатьох країн світу докладають зусилля, щоб допомогти постраждалим, підтримують місцеві органи управління.

Сьогодні, у Всесвітній день гуманітарної допомоги, ми шануємо вкрай важливу і небезпечну роботу гуманітарних працівників з усього світу.

Особливо шануємо відважних жінок і чоловіків, добровольців, які стали спільнотою і самовіддано надають гуманітарну допомогу українцям – тим людям, які найбільше її потребують, які сьогодні є найбільш вразливими і чий світ руйнується військовими діями бойовиків та російських військ на сході України.

Нагадаємо, що від початку війни на сході нашої держави загинули вже близько 10 тисяч українців, більше 1,6 мільйонів людей стали вимушеними переселенцями в своїй країні, а майже 1 мільйон були змушені покинути Україну. Більшість з них мають психо-травматичний синдром, викликаний обстрілами населених пунктів, полоном, пораненнями і втратою близьких.

І хоча інтенсивність бойових дій на сході нашої країни останнім часом знизилася, втрати серед військових та цивільних й досі повідомляються щодня.

ПАТРІОТИ заявляють: однією з найбільш гнітючих особливостей військових дій на сході Україні є зменшення можливостей для роботи гуманітарних організацій: через відмову у доступі до територій, непідконтрольних Україні, недотримання гуманітарних принципів у діяльності, зневагу до захисту прав громадян, корупцію та бюрократію. Це ставить під загрозу здатність гуманітарних організацій ефективно надавати допомогу найбільш вразливим верствам населення по обидва боки зони бойових дій.

Політична Партія «ПАТРІОТ» також констатує, що серед членів та прихильників Партії є чимало волонтерів-добровольців, які допомагають роботі гуманітарних організацій та які об’єднались у волонтерські організації, що постійно доставляють різноманітну допомогу на схід нашої країни. Президія партії «Патріот» висловлює їм щирі слова подяки і підтримки у їх величній справі.

«Працювати в умовах збройного конфлікту важко. Надскладне завдання для гуманітарних організацій – організувати доступ до тих, кому потрібна допомога, забезпечуючи при цьому безпеку своїх співробітників. Всесвітній день гуманітарної допомоги – це щорічне нагадування суспільству про необхідність дій, покликаних полегшити чиїсь страждання. Гуманність, неупередженість та незалежність – це ті привілеї, якими керуються усі члени як гуманітарних організацій, так і українці – добровольці-волонтери, які пішли шляхом гуманітарної місії», – наголошують ПАТРІОТИ.

Прес-служба