Який же мед носять «морські бджоли»?

3 роки ago Інформ центр 0

Нещодавно у вітчизняній пресі з’явилося повідомлення про те, що неподалік м. Очакова Миколаївської області на закритій частині морського порту за допомогою «морських бджіл» (так називають будівельний батальйон  ВМС США) почали будувати Центр морських операцій ВМС України.

У повідомленні прес-центру українських ВМС говориться, що така робота ведеться в рамках співробітництва України та США і спрямована на вдосконалення інфраструктури, підвищення рівня оборони морського порту. Окрім цього цю інфраструктуру передбачається активно  використовувати в рамках українсько-американських військово-морських навчань «Сі Бриз».

Українські військові зазначають, що такий центр, котрий планується оснастити новітніми технологіями, дозволить вивести на якісно новий рівень систему управління нашим флотом.

В період політичного міжсезоння така новина не викликала будь-якої реакції у вітчизняному політикумі та експертному середовищі. Натомість російські політики та експерти досить бурхливо зреагували на неї. Зокрема, військовий експерт В.Литовкін прогнозує, що на «цій базі Пентагон буде навчати власну морську піхоту та українських військових та готувати їх до нападів на Росію». Ще далі пішов у своїх висловлюваннях кремлівський петрушка – лідер ЛДПР В.Жириновський, який заявив про те, що Росія нічого не дасть там побудувати і все буде знищено.

Натомість українська сторона зайняла виправдовувальну позицію, говорячи про те, що це лише ремонтно-будівельний проект в інтересах вітчизняного флоту і перебування ніяких сил третіх держав на цій території не планується.

Відверто кажучи, дивує така позиція командування ВМС. Чому?

По-перше, тому, що російська анексія Криму докорінним чином змінила військово-стратегічну розстановку сил у Чорноморському регіоні.

По-друге, своїми агресивними діями РФ фактично спровокувала новий виток гонки озброєнь у цьому регіоні та підвищила певне напруження, що існувало до цього.

Тому Політична партія «ПАТРІОТ» вважає, що Українська держава та її військово-морські сили мають повне право залучати всі наявні можливості для підвищення своєї обороноздатності як в рамках двосторонніх домовленостей, так і багатосторонніх угод, за якими певні зобов’язання несе Українська держава.

Прес-служба партії