Лист Януковича є свідченням його державної зради, – Микола Голомша

12 місяців ago Інформ центр 0

Конституція України забороняє використовувати навіть Збройні сили України для врегулювання громадських протестів. Натомість Янукович, всупереч Конституції, наважився запросити збройні сили іншої країни. Фактично, це був заклик до Росії окупувати Україну.

Таку думку висловив перший заступник генерального прокурора України у 2014 році Микола Голомша у прямому ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

«Йдеться про легалізацію наявного доказу, тобто листа Януковича, який він написав до влади Росії. Але Україні у цьому випадку нічого не потрібно доказувати, оскільки Чуркін як представник Росії в ООН завив і продемонстрував документ, що є прямим чітким доказом. На скільки мені відомо, українські слідчі органи витребували з ООН цей документ», – зазначив Голомша.

Саме цей лист, переконаний прокурор, є важливим доказом про державну зраду Януковича.

«Цей лист є свідченням внутрішнього переконання Януковича про те, що необхідно було застосовувати збройні сили чужої країни проти свого народу. Тому його не можна трактувати абстрактно, трактування має бути прямим – цей лист є свідченням його зради. Адже Конституція України забороняє використовувати навіть Збройні сили України для врегулювання громадських протестів. Натомість Янукович, всупереч Конституції, наважився запросити збройні сили іншої країни. Фактично, це був заклик до Росії окупувати Україну», – наголосив Микола Голомша.

Також він зауважив, що українське законодавство має йти в ногу з тими подіями, які відбуваються. Очевидно, потрібно було внести зміни до Кримінально-процесуального Кодексу, які б передбачали чітке описання того, що зроблено.

Нагадаємо, сьогодні Оболонський районний суд Києва продовжив судовий розгляд по суті справи за обвинуваченням екс-президента Віктора Януковича у державній зраді.

Джерело: http://zik.ua/news/2017/08/03/lyst_yanukovycha_ie_svidchennyam_yogo_derzhavnoi_zrady__mykola_golomsha_1144309