Риторичне питання: чи є в нашій державі інформаційна безпека?

12 місяців ago Інформ центр 0

1-го серпня в інформаційному агентстві «Укрінформ» відбулася прес-конференція на тему: «Інформаційна безпека України», в якій прийняв участь лідер Політичної Партії «ПАТРІОТ» Микола Голомша.

На прес-конференції обговорювались питання інформаційної безпеки нашої держави, а також наголошувалось, що після того, як окремі політичні сили та громадські організації заявили про створення об’єднаних штабів спільних дій, в Україні досить злагоджено і синхронно з Росією пішло гоніння на окремих українських політиків.

Так, тиждень тому слідчі Росії викинули у ЗМІ інформацію про те, що Басманний районний суд Москви заочно арештував кількох українських прокурорів, серед яких був названий лідер Політичної Партії «ПАТРІОТ», екс-перший заступник Генпрокурора України Микола Голомша за начебто скоєний ним злочин, а саме – порушення кримінальної справи (у 2014 році!) проти адмірала РФ Олександра Вітка.

У експертів юриспруденції стаття, за якою заочно засудили Миколу Голомшу, викликала професійний сарказм. Розібравши на складову статтю КК, за якою засудили лідера ПАТРІОТІВ, вони наголошують: всі ці звинувачення з точки зору права є нікчемними, однак вони не можуть не турбувати українців, бо завтра кожному з нас можуть «зліпити» чи «намалювати» «справу», особливо якщо ти стаєш дійсним патріотом своєї держави чи конкурентним політиком.

«Дивно, що Росія озвучила речі, які дуже вигідні Банковій. ПАТРІОТИ почали об’єднуватись в штаби спільних дій – і відразу кількох політиків піддали цькуванню, серед яких і наш лідер – Микола Голомша. Нас не влаштовує толерантність української влади до держави-агресора й відсутність адекватної відсічі в інформаційній та професійній сферах. Ми будемо боротись за справедливість і залишимось зі своїм лідером до останнього подиху», – заявив під час прес-конференції заступник голови Партії «ПАТРІОТ», віце-президент Інституту права і суспільства Андрій Хома.

У прес-конференції також взяли участь голова ВУТ «Просвіта» ім. Тараса Шевченка Павло Мовчан, академік НАПН України Георгій Філіпчук, голова Координаційної ради національних творчих спілок України Євген Шевченко, екс-заступник військового прокурора Центрального регіону України Анатолій Маркевич.

Усі виступаючі зазначили: Росія вдається до залякувань, порушуючи проти українських патріотів, військових, журналістів кримінальні справи.

«При усій надуманості даних кримінальних проваджень, це було не юридичним кроком, а  пропагандистським. Більше трьох років пройшло з того часу, як проти адмірала Вітко була порушена справа. До цього часу Росія мовчала. Ніяких дій не було. І раптом вийшли на вищий рівень, коли пан Голомша вже кілька років не є посадовою особою Генпрокуратури, а став політиком, і тут з’являється повідомлення про його заочне засудження і арешт», – обурений колишній заступник військового прокурора Центрального регіону України Анатолій Маркевич.

Учасники прес-конференції також наголосили: відкриття слідчим комітетом РФ кримінального провадження щодо М.Голомші має намір створити інформаційний привід перед осіннім політичним сезоном в Україні.

«Дуже потужна машина правоохоронних органів Російської Федерації  сьогодні виявилася фейковою організацією правосуддя, тому що там управляє і судить одна людина – Путін. Ми не повинні боятися таких рішень, тому я закликаю  колег, які займаються захистом наших кордонів, закликаю прокурорів та суддів, які сьогодні задіяні  в процесі проти Януковича, не реагувати на ці фейкові справи. Це правосуддя іншої держави і згідно міжнародного права вони не мають права порушувати  справи по відношенню до військовослужбовців нашої держави, якщо вони не приймають участь у війні. А саме на це сьогодні наголошує Росія! Якщо це так, то чому вона порушує справи проти наших військових, втручаючись у справи іншої держави?» – згадуючи про інших патріотів, яких також цькує Росія, наголосив Микола Голомша.

Щодо інформаційної безпеки держави, то академік Георгій Філіпчук нагадав, що «безпека – це стан людини, суспільства, держави, яким ніщо і ніде не загрожує. І пріоритетом національної безпеки України є її безпека інформаційна».

Учасники прес-конференції також повідомили, що низка громадських організацій та політиків готують звернення до органів державної влади щодо необхідності посилення  інформаційної безпеки нашої держави.

Прес-служба партії

Запис прес – конференції: https://www.youtube.com/watch?v=v_HAToHdeO8іру: