Актуальні новини за 27 липня

3 роки ago Інформ центр 0

За протоколами Національного агентства з питань запобігання корупції та рішеннями судів до державного дербюджету з політичних партій має бути стягнено майже 1 мільйон 300 тисяч гривень.

Про це повідомляє  прес-служба  НАЗК – Укрінформ.

Так, порушення стосувалися порядку подання звіту партії про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру та фінансового звіту про надходження і використання коштів виборчого фонду. Відповідні протоколи склав департамент з питань запобігання політичній корупції стосовно 132 партій. Стаття 21221 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає відповідальність за таке правопорушення у вигляді накладення штрафу від 300 до 400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

За порушення порядку надання або отримання внеску на підтримку політичної партії департамент з питань запобігання політичній корупції склав 38 протоколів. Відповідальність за таке правопорушення передбачає стаття 21215 КУпАП, а саме – накладення штрафу на громадян від 70 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від 100 до 130 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією суми внеску на підтримку політичної партії, наданої або отриманої з порушенням закону. Наразі загальна сума внесків, що підлягають конфіскації за рішеннями судів, становить 983 тисяч 118 гривень 06 коп.

Загалом, згідно із постановами судів, визнано винними у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених статтями 21221, 21215 КУпАП, та притягнуто до адміністративної відповідальності 70 осіб.

 

У п’ятницю, 28 липня, в Дарницькому райсуді Києва відбудеться засідання з розгляду справи про притягнення до адміністративної відповідальності головного бухгалтера політичної партії ВО «Свобода» Ярослава Пелешака.

Про це йдеться на сайті Судової влади України, пише «Українська правда» – Укрінформ.

Згідно з інформацією, суд розпочнеться о 10:00 ранку. Як повідомило виданню джерело у НАЗК, під час перевірки звіту про майно партії ВО «Свобода» за четвертий квартал 2016 року, була зафіксована невідповідність даних щодо осіб, які нібито здійснювали внески на користь партії, у звіті з даними, що зазначені у виписці банку.

«Загальна сума внесків складає більше 2 млн грн. Шевченківський суд Києва постановив розкрити для співробітників НАЗК банківську таємницю. Таким чином встановлено, що всі кошти були внесені на рахунок партії однією особою – головним бухгалтером партії. Тобто першочергово внески були зроблені через касу партії», – сказав співрозмовник видання.

Внаслідок цього бухгалтера «Свободи» притягуватимуть до відповідальності.

 

Відносна більшість українців підтримує проведення позачергових виборів у Верховну Раду.

Про це повідомив політичний аналітик Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва Олексій Сидорчук, презентуючи результати загальнонаціонального опитування населення – Укрінформ.

Він зазначив, що цю ідею найбільше підтримують на сході – 61 відсоток, у центрі – 48 відсотків, а на півдні – 43 відсотки, найменше її підтримують на заході – 36 відсотків.

За його словами, доволі багато людей, 65 відсотків, готові взяти участь у позачергових виборах, якщо вони відбудуться найближчим часом.

Сидорчук зазначив, що відповідно до опитування на вибори проходять 7 партій. Але на запитання чи є серед партій та, яка відстоює їхні інтереси, лише 24 відсотки відповіли ствердно, хоча це більше порівняно з минулим роком, коли таких було 14 відсотків.

Він також додав, що лише 29 відсотків українців знають, що з минулого року парламентські партії почали отримувати державне фінансування, і більшість українців цю ідею не підтримують. Більшість українців вважає, що партії повинні отримувати фінансування від своїх лідерів або рядових членів.

 

Опитування: 60% українців вважають ситуацію в Україні напруженою, а 30% – критичною

60% українців вважають поточну політичну ситуацію в Україні напруженою, а 30% українців оцінюють її як “критичну”. При тому 48% громадян підтримують проведення дострокових парламентських виборів. Про це свідчать результати опитування які були проведені фондом “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва спільно із соціологічною службою Центру Разумкова, передає УНН.

При цьому відносна більшість українців (48%) підтримує проведення позачергових парламентських виборів, а несхвально оцінюють таку можливість близько 35% громадян.

“Найбільше підтримують ідею дострокових виборів на Сході (61%), дещо менше – у Центрі (48%) і на Півдні (43%), найменше – на Заході (36%). При цьому 65% зголосилися взяти участь у позачергових виборах, якщо вони відбудуться найближчим часом, а 23% не пішли б на голосування”, – також зазначається у повідомленні.

При тому у грудні минулого року таких було 63,5% і 20%, відповідно. Потенційна явка на парламентських виборах приблизно однакова в усіх регіонах, окрім Півдня, де вона помітно нижча і складає 43%.

Зазначимо, що опитування проводилося в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької й Луганської областей 9 по 13 червня 2017року. Було опитано 2 тис. 18 респондентів від 18 років, теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

 

В Адміністрації Президента України підтвердили інформацію про підписання главою держави указу про припинення громадянства Міхеїла Саакашвілі.

Про це Укрінформу повідомили в АП – Укрінформ.

В Адміністрації додали, що відповідно до законодавства про захист персональних даних, відповідний нормативний акт не підлягає публікуванню, оскільки містить конфіденційну інформацію, зокрема персональні дані.

Як повідомлялося, Саакашвілі отримав українське громадянство згідно з указом президента України Петра Порошенка наприкінці травня 2015 року. Він очолював Одеську обласну державну адміністрацію півтора роки – з 30 травня 2015 року до 9 листопада 2016 року, після чого оголосив про свою відставку.

У середу, 26 липня, Державна міграційна служба заявила, що у відомстві опрацювали матеріали стосовно Саакашвілі та направили Комісії з питань громадянства при Президентові України, яка їх розглянула у встановленому порядку.

Також у повідомленні ДМС йшлося, що “Президентом видано указ про втрату громадянства України”.

Саакашвілі наразі перебуває у США. У своєму відеозверненні він заявив, що позбавити його українського громадянства “їм не вдасться”.

 

Колона мітингувальників після проведення віче на майдані Незалежності прийшла під Адміністрацію Президента вимагати копію указу про припинення українського громадянства екс-губернатора Одещини Міхеїла Саакашвілі.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Між учасниками акції, які спробували прорватися через загорожу, сталася сутичка.

Спочатку мітингувальникам не вдалося пройти до Адміністрації Президента, але згодом ініціативну групу осіб на чолі з народним депутатом Юрієм Дерев’янком все ж таки впустили, і вони пішли просити копію документа.

 

Саакашвілі: мене хочуть змусити отримати статус біженця

Міхеіл Саакашвілі заявив, що його хочуть змусити отримати статус біженця, про це він сказав у відеозверненні на своїй сторінці у Facebook, коментуючи повідомлення Державної міграційної служби України про позбавлення його українського громадянства, інформує УНН.

Також він додав, що має єдине громадянство – українське.

“Я живу в Україні понад 13 років. Я брав участь у трьох революціях. У мене лише одне єдине громадянство – українське і їм не вдасться мене його позбавити”, – зазначив М.Саакашвілі.

 

Захист екс-голови Одеської обласної державної адміністрації Михайла Саакашвілі подасть позов до Президента України Петра Порошенка з приводу позбавлення Саакашвілі українського громадянства.

Про це заявив адвокат Саакашвілі Павло Богомазов у коментарі журналістам після проведення на Майдані в Києві віче, яке скликав “Рух нових сил Михеїла Саакашвілі”, повідомляє кореспондент Укрінформу.

За словами захисника, позов буде подано до Вищого адміністративного суду України.

Він висловив припущення, що співробітники міграційної служби можуть одразу після повернення Саакашвілі до України вилучити в нього український паспорт.

 

Саакашвілі оскаржить позбавлення його громадянства України

Захист екс-голови Одеської обласної державної адміністрації Михайла Саакашвілі подасть позов до Президента України Петра Порошенка з приводу позбавлення Саакашвілі українського громадянства.

Про це заявив адвокат Саакашвілі Павло Богомазов у коментарі журналістам після проведення на Майдані в Києві віче, яке скликав “Рух нових сил Михеїла Саакашвілі”, повідомляє кореспондент Укрінформу.

За словами захисника, позов буде подано до Вищого адміністративного суду України.

Він висловив припущення, що співробітники міграційної служби можуть одразу після повернення Саакашвілі до України вилучити в нього український паспорт.

Крім того, у ході віче народний депутат Юрій Дерев’янко під час виступу поінформував, що 27 липня разом із адвокатами Саакашвілі були в ГПУ і розмовляли з генпрокурором Юрієм Луценком, який сказав їм, що наразі проти Саакашвілі в Україні немає відкритих кримінальних та екстрадиційних справ.

У віче взяли участь більше двох сотень людей. Вони тримали прапори України, біля стели на Майдані наклеїли плакати “Саакашвілі – громадянин України”, “Громадянство, гідність, свобода” тощо.

На Майдані також перебували близько трьох десятків правоохоронців.

Після завершення віче активісти сформували колону і пішли до Адміністрації Президента вимагати копію указу про позбавлення Саакашвілі громадянства.

Саакашвілі наразі перебуває у США. У своєму відеозверненні він заявив, що позбавити його українського громадянства “їм не вдасться”.

Саакашвілі  отримав українське громадянство згідно з указом президента України Петра Порошенка наприкінці травня 2015 року. Він очолював Одеську обласну державну адміністрацію півтора роки – з 30 травня 2015 року до 9 листопада 2016 року, після чого оголосив про свою відставку.

 

Вільне пересування між Великою Британією та Європейським Союзом закінчиться, коли Британія вийде з блоку.

Про це  BBC заявив міністр зі справ імміграції Британії Брендон Льюїс – Укрінформ.

За його словами, нова імміграційна система у Британії буде введена в дію до березня 2019 року.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що згідно з результатами опитування, проведеного Лондонською вищою школою економіки, шість із десяти британців хотіли б зберегти необмежене право на проживання та роботу в країнах ЄС після Brexit.

 

На Володимирській гірці у Києві збираються віряни для участі в урочистому молебні.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Наразі там зібралося кілька тисяч осіб, серед них – представники духовенства.

Як повідомив у ефірі телеканалу «112 Україна» начальник Головного управління Нацполіції Києва Андрій Крищенко, обстановка на місці події наразі спокійна.

За його словами, в охороні громадського порядку загалом буде задіяно до 3,5 тис. правоохоронців, з них 1,5 тис. – службовці Нацгвардії.

Спочатку має відбутися урочистий молебень на Володимирській гірці за участю предстоятеля УПЦ МП Онуфрія, єпископату, духовенства та вірян УПЦ. Після молебня відбудеться хресна хода від вул. Грушевського до Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

 

У Німеччині не тільки уряд, а й підприємницькі структури очікують від російської влади і бізнес-партнерів вирішення ситуації з незаконною поставкою турбін німецького концерну Siemens до анексованого Криму.

Про це сказав кореспонденту Укрінформу в Берліні виконавчий директор Східного комітету німецької економіки Міхаель Хармс.

На запитання, про те, яких кроків чекає Німеччина для вирішення ситуації, Хармс зазначив, що «все ще діє пропозиція Siemens викупити ці турбіни назад». Він «не зовсім розуміє», чому російська сторона відмовилася «від такого простого і вигідного всім сторонам легального вирішення проблеми». При цьому він визнає, що нині громадський резонанс вже настільки великий, що «певного негативного ефекту вже не уникнути».

Хармс зазначив, що  Siemens  припинив всі проекти з енергетичними компаніями з державною участю в Росії, це вимушений крок. Він нагадав, що компанія знаходиться в Росії вже 160 років, і назвав російський ринок «абсолютно ключовим» для компанії, яка дуже багато «локалізувала» на території РФ ринок не тільки турбін, а й трансформаторів, поїздів

Згаданий скандал, визнав він, безумовно змусить інші німецькі компанії, які ведуть бізнес у Росії, насторожитися.

На прес-конференції Хармс заявив, що німецька сторона не задоволена аргументацією російської сторони про те, що турбіни були виготовлені у РФ. Що стосується реакції Siemens, то її в Берліні вважають «абсолютно правильною», прозорою і схвалюють вжиті конкретні заходи, їх п‘ять. У німецької сторони, за його словами, не було іншого виходу як ввести санкції проти осіб, винних у «кричущому порушенні санкційного режиму», у «сумній події», яка нещодавно сталася в “невдалий час” (коли ведуться дискусії про поступове зняття санкцій).

 

Російська сторона у четвер , 27 липня, в односторонньому порядку здійснила оформлення чергового (шістдесят сьомого), так званого, «гуманітарного конвою», як гібридно-гуманітраної агресії вторгнення.

Про це повідомляє  ДПСУ – Укрінформ.

У вантажівках перевозили дитячі харчові набори, медикаменти, будівельні матеріали та художню літературу. Однак враховуючи те, що вантаж переміщувався у закритих упаковках, зведеній групі не вдалось отримати достеменну інформацію про його вміст, характер та номенклатуру. Крім того, завантаженість транспортних засобів складала 50 – 60%.

Раніше повідомлялося, що з квітня 2017 року  Росія  буде відправляти не два, а один “гумконвой” в місяць.

Також у Міністерстві оборони України повідомляли про те, що російські “гумконвої” вивозять з ОРДЛО обладнання промислових підприємств.

 

Окупанти на Донбасі поширюють чутки про наступ Збройних сил України найближчим часом.

Про це повідомляє Головне управління розвідки Міністерства оборони України у  Facebook – Укрінформ.

Крім того, за даними розвідки, продовжуються провокації з боку російських військових. Так, на лінії відповідальності так званих 1-ї окремої мотострілецької бригади (Кальміуське) та 11-го окремого мотострілецького полку (Донецьк) 1 АК противником здійснюються “превентивні дії”, у т.ч. шляхом підготовки та проведення провокаційних та постановочних обстрілів, інсценування терористичних актів з подальшим звинуваченням українського керівництва в зриві  Мінських домовленостей, зазначили в ГУР, додавши, що для зйомки провокаційних сюжетів інструкторами підрозділів інформаційної боротьби ЗС РФ залучено представників російських пропагандистських ЗМІ.

 

Сьогоднішній день у зоні АТО вчергове показав, що путінсько-терористичні формування не збираються дотримуватись мирних домовленостей. Бойовики 8 разів порушували режим перемир’я, четверо наших військових отримали поранення, один загинув.

Про це повідомляє  прес-центр  штабу АТО у зведенні станом на 19.00 – Укрінформ.

Зазначається, що близько 8 ранку бойовики відкрили вогонь з гранатометів і стрілецької зброї по позиціях сил АТО неподалік Водяного. І хоча наші військові оперативно відреагували на обстріл, один український боєць внаслідок кульового поранення загинув. Також близько 10 години злочинці знову били з гранатометів по Водяному, а об 11 годині – по селищу Широкине.

На Луганському напрямку бандформування гранатометним вогнем накривали наші позиції у Новотошківському. Внаслідок цього обстрілу двоє українських бійців отримали осколкові поранення. Крім того, зранку неподалік Кримського в результаті підриву на невідомому вибуховому пристрої отримав поранення ще один наш військовий.

На Донецькому напрямку бойовики зі стрілецької зброї вели вогонь по Новгородському. А близько 15 години при обстрілі наших позицій у селище Зайцеве ще один військовий отримав осколкове поранення.

 

В Україні порушили кримінальну справу стосовно російських вчених, які проводять розкопки на території анексованого Криму.

Про це повідомляють  Крим.Реалії  з посиланням на прокуратуру АР Крим – Укрінформ.

У Національній поліції АР Крим підтвердили факт порушення кримінальної справи щодо російських учених, але, як повідомили у відомстві, результатів слідства поки немає.

Член комітету Верховної Ради з нацбезпеки та оборони Дмитро Тимчук 30 червня оприлюднив список російських учених і археологів, які проводять розкопки на пам’ятках архітектури в анексованому Росією Криму.

У лютому 2017 року в Національній комісії України у справах ЮНЕСКО закликали країни-партнери відправити моніторингову місію на територію анексованого Росією Криму.

 

Засідання підконтрольного Кремлю Роздольненського райсуду в анексованому Криму у справі українського активіста Володимира Балуха продовжиться в п’ятницю, 28 липня.

Про це повідомляє  Крим.Реалії – Укрінформ.

Зазначається, що 27 липня обвинувачення завершило представляти свої докази, у тому числі результати експертиз знайдених на горищі у Володимира Балуха боєприпасів.

Згідно з даними, озвученими на судовому процесі, на частині предметів сліди ідентифікації не підлягають, на інших слідів взагалі не виявлено. Дослідити лахміття, у яке були загорнуті боєприпаси, суд відмовився.

У четвер під час судового засідання стало відомо, що боєприпаси, нібито знайдені у помешканні українського активіста Володимира Балуха, якого судять у анексованому Криму, були вироблені 1989 року й стояли на обліку в російському Барнаулі.

Українському активісту 27 липня стало зле в залі суду, його на «швидкій» забрали в лікарню, проте пізніше повернули на судове засідання, незважаючи на погане самопочуття.

Як повідомляв Укрінформ, Володимира Балуха обвинувачують у зберіганні боєприпасів і вибухових речовин.

Підконтрольна Кремлю влада Криму вимагала від Володимира Балуха зняти встановлену 29 листопада на стіні власного будинку табличку “Вулиця Героїв Небесної сотні, 18”.

Захист Балуха і правозахисники, у свою чергу, стверджують, що він став жертвою репресій за свою проукраїнську позицію – через розміщену на стіні табличку та прапор України у дворі його будинку.

 

Російські розвідники намагалися шпигувати за виборчою кампанією нинішнього президента Франції Еммануеля Макрона, створивши фейкові облікові записи на Facebook.

Про це повідомляє  Reuters  з посиланням на американського конгресмена, ім’я якого не називається, та ще двох осіб, знайомих із ситуацією – Укрнформ.

Так, у квітні в компанії Facebook заявили, що їм довелося вжити заходів проти  фейкових акаунтів, які поширювали дезінформацію про вибори у Франції. Facebook підтвердив Reuters, що виявив шпигунські облікові записи у Франції та деактивував їх.

За словами джерел, кількість облікових записів у Facebook, які було деактивовано у Франції через поширення пропаганди або спам, більша частина з яких пов’язана з виборами, – зросла до 70 тис. із 30 тис. облікових записів, які компанія розкрила у квітні.

Джерела також повідомили, що до шпигунської кампанії входили російські агенти, які представлялися друзями друзів партнерів Макрона і намагалися зібрати особисту інформацію від них.

 

Горбатюк доповів Луценку про злочини його заступника

Керівник Департаменту спецрозслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк написав на ім`я генпрокурора заяву про злочин заступника генпрокурора з питань слідства Юрія Столярчука.

Про це він повідомив на прес-конференції в Укрінформі.

Горбатюк розповів, що Столярчук систематично використовує свої повноваження для зміни слідчих підрозділів, аби таким чином прибрати слідчих, котрі не виконують вказівки, направлені на уникнення відповідальності фігурантами кримінальних справ.

Керівник Департаменту спецрозслідувань уточнив, що Столярчук у такий спосіб забрав у його підрозділу кримінальне провадження відносно екс-міністра доходів та зборів  Олександра Клименка, провадження стосовно суддів Апеляційного суду Києва, а також кримінальну справу стосовно продажу приміщень МінАПК у часи Олександра Присяжнюка. За словами Горбатюка, останньою краплею стала передача двох кримінальних справ відносно голови Апеляційного суду Черкаської області Володимира Бабенка від Департаменту спецрозслідувань до Головного слідчого управління Генпрокуратури.

Кримінальні провадження були порушені ще у 2014 році прокуратурою Черкаської області за фактом тиску голови суду Бабенка на свого підлеглого суддю, а також сприяння ним у відчуженні в незаконний спосіб нерухомості на користь комерційного підприємства. Через те, що кримінальні справи фактично не розслідувалися, і через тиск громадськості вони були передані підрозділу Горбатюка.

Пізніше Департамент спецрозслідувань отримав постанову Столярчука про зміну старшого групи прокурорів у цій справі і включення до неї прокурорів з інших підрозділів.

Після оскарження згаданих постанов генпрокурору Департамент спецрозслідувань отримав відповідь, у якій йшлося, що постанова про зміну старшого групи прокурорів у цій справі не оскаржується. “Аби не мотивувати чому, було вказано, що керівники Генпрокуратури в розумінні Кримінально-процесуального кодексу не є прокурорами, тому таке рішення не оскаржується. По суті сама скарга розглянута так і не була”, – резюмував Горбатюк.

 

Заступник генерального прокурора з питань слідства Юрій Столярчук з лютого поточного року  блокує повідомлення про підозру екс-міністру юстиції Олені Лукаш та її першому заступнику Юрію Іващенку.

Про це повідомив під час прес-конференції в Укрінформі керівник Департаменту спецрозслідувань Сергій Горбатюк.

Він додав, що Столярчук не погоджує повідомлення про підозру Лукаш та іншим фігурантам кримінальної справи, незважаючи на неодноразові нагадування.

Як повідомлялося, Генпрокуратура з 2014 року  розслідує кримінальне провадження відносно екс-міністра юстиції  Олени Лукаш  та її заступника Юрія Іващенка у вчиненні кримінальних порушень, передбачених частиною 5 статті 191, а також статтею 366 Кримінального кодексу –  службове підроблення. Йдеться про заволодіння коштами державного бюджету на суму 2,5 мільйона гривень.

 

Президент «Динамо» вимагає гарантій безпеки для своєї команди під час матчів в Маруполі. 

Президент київського «Динамо» Ігор Суркіс підкреслив, що без письмових гарантій «Динамо» в Маріуполь не поїде. Про це він розповів  FootballHub – Укрінформ.

Нагадаємо, «Динамо» вже звернулося в ФФУ і УПЛ з проханням перенести матч з «Мауріполем» в інше місто. «Динамо» відмовляється їхати в Маріуполь на матч чемпіонату України, оскільки побоюється за свою безпеку. Поєдинок запланований на 26 серпня. Міністр МВС Арсен Аваков вчора, в свою чергу, заявив про те, що буде забезпечена безпека всіх матчів прем’єр-ліги в Маріуполі.

 

Проти ночі четверга поліцейські і працівники компанії “Гормост” забрали всі квіти, покладені до народного меморіалу Бориса Нємцова у центрі Москви.

Про це повідомляє правозахисний портал  “ОВС-Инфо” – Укрінформ.

За даними видання, поліція приїхала на двох машинах. Поки чергові у відділення поліції не зверталися.

Нємцов був застрелений 27 лютого 2015 року на Великому Москворецькому мосту недалеко від Кремля. В ту ж ніч на місці вбивства опозиціонера було створено народний меморіал, який згодом неодноразово розоряли співробітники комунальних служб і прокремлівські активісти.

У справі про вбивство Нємцова засуджено п’ятьох осіб. Ймовірний замовник і організатор злочину знаходиться в розшуку.

 

У Києві в Національному музеї народної архітектури та побуту 24-26 серпня пройде масштабний фестиваль традицій і здобутків українського народу “Пирогів Патрія Фест”.

Про це розповів у четвер на прес-конференції в Укрінформі президент БО “БФ УБД “Єдність побратимів” Костянтин Винниченко – Укрінформ.

За його словами, ідея організації такого фестивалю виникла у ветеранських організацій, які мають на меті об’єднати громадянське суспільство навколо головних цінностей держави, показати здобутки минулих поколінь, нинішніх ветеранів, бійців  АТО, продемонструвати активність звичайних громадян, коли вони об’єднані, їх нові ідеї заради майбутнього держави. “Ми хочемо на цьому фестивалі представити живу енциклопедію України в часі. Це буде площадка можливостей, де кожен зможе презентувати свої дії, висловити мрії і плани, поспілкуватися, обмінятися досвідом”, – зазначив Винниченко.

Очікується, що на фестивалі працюватиме близько 20 різних секторів і Пирогів на три дні перетвориться на суцільне дійство, насичене різноманітними діалогами, майстер-класами, змаганнями, показовими виступами, ярмарками, форумами, просвітницькими і науковими лабораторіями. Кожен день фестивалю матиме свою назву і спрямування.

24 серпня фестиваль проходитиме під назвою “Сучасне України”. Цього дня відбудуться військово-патріотичні змагання, тренінги, навчання тактичної медицини, презентація ветеранського бізнесу, демонстрація успішного досвіду адаптації до складних умов життя.

25 серпня матиме назву “Минуле України”. У цей день всі учасники і гості фестивалю матимуть можливість побачити реконструкцію окремих подій минулих часів, медицину минулого, познайомитись з бойовими мистецтвами прадідів, оглянути виставку історичних подій боротьби за незалежність та ще раз дізнатися про внесок українців у світову спадщину своїми досягненнями в мистецтві та культурі, науці, спорті і військових подіях.

Завершальний день фестивалю пройде під назвою “Майбутнє України”. Усі відвідувачі зможуть познайомитись з новітніми технологіями, розробленими в Україні, новітніми тенденціями інженерії, кібербезпеки, еко-технологіями, а також дізнатися про основні стратегії розвитку держави на майбутнє.

Генеральний директор Національного музею народної архітектури та побуту України Юрій Бойко, запевнив, що Пирогів уже має досвід проведення масштабних фестивалів, тому зможе гідно організувати і провести й цьогорічний “Пирогів Патрія Фест”.

Більш детально з програмою фестивалю можна ознайомитись на офіційній сторінці заходу у  Facebook, а з понеділка відкриється й офіційний сайт фестивалю.

 

Товарообіг між Україною та Японією за 4 місяці 2017 року зріс на 40% порівняно з аналогічним періодом 2016 року.

Про це стало відомо під час зустрічі Першого віце-прем’єр-міністра України, міністра економічного розвитку і торгівлі України  Степана Кубіва  з парламентським віце-міністром освіти, культури, спорту, науки та технологій Японії Тайдо Таносе,  інформує  прес-служба МЕРТ.

Кубів наголосив, що рік Японії в Україні позначається багатьма позитивними українсько-японськими проектами.

Він також зауважив, до уже у серпні розпочнуться переговори Японського  агентства міжнародного співробітництва “Джайка” щодо відкриття офісу агентства в Україні.

Нагадаємо, відповідно до даних Посольства України в Японії, протягом 2016 року український експорт товарів до Японії становив 122,4 млн дол. США. Імпорт товарів із Японії становив 387,6 млн дол. США.

 

Постійним представником Росії в ООН призначено заступника голови Міністерства закордонних справ країни Василя Небензю.

Відповідний указ підписав президент Росії Володимир Путін, повідомляє  сайт Кремля – Укрінформ.

Про розгляд кандидатури Небензі стало відомо в травні. Він працює заступником міністра закордонних справ Росії з 2013 року, а до цього обіймав посади в представництвах при ООН в Нью-Йорку і Женеві.

Колишній представник Росії при  ООН  Віталій Чуркін раптово помер 20 лютого, на 65-му році життя.

 

Президент Петро Порошенко призначив Олександра Гамана представником України при Організації Чорноморського економічного співробітництва.

Відповідний указ №202/2017 оприлюднений на  сайті глави держави – Укрінформ.

Попереднім  указом 201/2017  Президент звільнив з посади представника України при ОЧЕС Василя Боднара.

Як повідомлялося, Україна 1 липня почала головувати в Організації Чорноморського економічного співробітництва.

 

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман прогнозує, що медична реформа буде ухвалена восени.

Про це він заявив в  інтерв’ю  “Новому времени” – Укрінформ.

Гройсман нагадав, що після першого читання відповідний законопроект набрав потрібну кількість голосів і був узгоджений, а потім парламентський комітет доопрацював документ, внісши 800 поправок. Тому, підкреслив глава уряду, важливо, щоб цілісність закону не була ними порушена.

“Тому ми сядемо в залі парламенту і будемо працювати з депутатами. Треба буде – я там добу-дві проведу, щоб прийняти правильне рішення. В останній четвер, коли ми голосували за пенсійну реформу, було те ж саме”, – підкреслив він.

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада ухвалила 8 червня в першому читанні законопроект про державні фінансові гара

 

Вчені з Колумбійського університету і Університету Південної Каліфорнії (США) склали рейтинг, що оцінює, як країни адаптуються до різкого збільшення кількості літніх людей.

Про це повідомляє портал  EurekAlert! – Укрінформ

Укладачі рейтингу оцінювали п’ять основних критеріїв: безпека, охорона здоров’я, економічна різницю між багатими і бідними, продуктивність трудових ресурсів і зв’язок поколінь.

У ТОП-10 країн з найбільш сприятливими умовами для життя людей похилого віку, входять Норвегія, Швеція, США, Нідерланди, Японія, Ірландія, Данія, Німеччина, Фінляндія та Іспанія.

 

У Верховному суді РФ під час розгляду апеляції у справі Руслана Зейтуллаєва, обвинуваченого в створенні організації Хізб ут-Тахрір у Севастополі, йому ухвалили вирок – 15 років позбавлення волі.

Про це на своїй сторінці в  Facebook  написав його адвокат Еміль Курбедінов – Укрінформ.

За словами адвоката, перед тим, як суд пішов у дорадчу кімнату ухвалювати рішення, Зейтуллаєв виступив з промовою, в якій заявив, що влада спотворила саме поняття тероризм, саджаючи на лаву підсудних безневинних людей.

Нагадаємо, спочатку “суд” у Криму присудив Руслану Зейтуллаєву 7 років позбавлення волі, проте обвинувачення вимагало перегляду справи з метою суворішого покарання – 17 років позбавлення волі.

Другий вирок – 12 років – держобвинувачення теж не задовольнив. За версією слідства, що сфабрикувало справу про так зване севастопольську організацію Хізб ут-Тахрір, Руслан Зейтуллаєв є організатором даної групи.

 

Автоматично субсидії не перепризначатимуться громадянам, які мають прострочену заборгованість за житлово-комунальні послуги за два і більше місяців.

Про це заявив директор департаменту державної соціальної допомоги Міністерства соціальної політики Віталій Музиченко на брифінгу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

За його словами, процес автоматичного перепризначення субсидій розпочався в травні, відповідно, береться до уваги заборгованість з оплати за ЖКП в лютому і раніше цього року.

Музиченко зазначив, що для перепризначення субсидій громадяни, які мають борги, повинні або сплатити їх, або укласти з надавачами житлово-комунальних послуг договір з реструктуризації заборгованості.

Разом з тим він пояснив, що у разі первинного звернення громадянина щодо призначення субсидії, наявність заборгованості за ЖКП не враховується.

Музиченко наголосив, що надання державної допомоги у вигляді субсидії якраз і спрямовано на те, щоб, у тому числі, допомогти громадянам сплатити борги, які були накопичені раніше, адже під час отримання субсидії за комунальні послуги вони платять значно менше.

 

Урядовий законопроект про приватизацію відправлено на розгляд Президенту України Петру Порошенку.

Про це повідомив Прем’єр-міністр Володимир Гройсман в інтерв’ю  “Новому времени” – Укрінформ.

Цей документ, за словами Гройсмана, створює умови для конкуренції, абсолютно прозору систему для приватизації.

За його словами, наразі відповідна законодавча база дуже застаріла і її необхідно змінювати.

Він зазначив, що Верховна Рада неодноразово провалювала голосування за зміни в закони, що стосуються приватизації, оскільки “державний сектор є джерелом корупції і неефективності”.

Як повідомляв Укрінформ, Кабінет міністрів 4 липня схвалив проект закону про приватизацію державного майна.

Документ, зокрема, розділяє усі об’єкти приватизації на дві категорії: об’єкти великої приватизації, а саме: єдині майнові комплекси державних підприємств і пакети акцій акціонерних товариств, перелік яких визначає уряд, решта – мала приватизація.

Законопроект передбачає скорочення термінів об’єктів до приватизації. Зокрема, по великій приватизації – з двох років до одного, по малих – з одного до півроку.

Спрощується і процедура приватизації – замість чинних п’яти підходів пропонується два – продаж на аукціоні і викуп.

Передбачено, що цей законопроект буде внесено на розгляд Верховної Ради після схвалення Національною радою реформ.

 

Вища рада правосуддя на своєму засідання 27 липня ухвалила рішення про звільнення п’яти суддів у зв’язку з поданням заяв про відставку, зокрема Віктора Швеця, якого підозрюють у шахрайстві.

Про це повідомляє  прес-служба  ВРП – Укрінформ.

“Під час засідання 27 липня 2017 року Вища рада правосуддя ухвалила рішення про  звільнення  у зв’язку з поданням заяв про відставку:

Сивоконь Тамари Іванівни – з посади судді Татарбунарського районного суду Одеської області;

Дячука Василя Миколайовича – з посади судді апеляційного суду Івано-Франківської області;

Межевича Михайла Володимировича – з посади судді Київського апеляційного адміністративного суду;

Швеця Віктора Олександровича – з посади судді Вищого господарського суду України;

Споришевої Надії Іванівни – з посади судді Любашівського районного суду Одеської області”, – йдеться у повідомленні.

Як повідомляв Укрінформ, 27 липня 2016 року генеральний прокурор України Юрій Луценко особисто вручив повідомлення про підозру судді Вищого господарського суду України Віктору Швецю у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 15, ч. 4 ст. 190; ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 383; ч. 2 ст. 384 КК України, а саме у закінченому замаху на заволодіння чужим майном шляхом обману (шахрайство), за попередньою змовою групою осіб, в особливо великих розмірах; завідомо неправдивому повідомленні органу досудового розслідування про вчинення злочину, зі штучним створенням доказів обвинувачення, з корисливих мотивів, за попередньою змовою групою осіб; а також у завідомо неправдивому показанні, вчиненому з корисливих мотивів.

Суддя Швець був затриманий 24 березня 2016 року під час одержання значної суми хабара від одного з підприємців. Під час проведених обшуків вдома та у робочому кабінеті суд Швеця вилучили гроші та паспорт громадянина іншої держави. За її інформацією, знайдено також боргові розписки. Було вилучено готівкових коштів на суму близько 200 тисяч доларів, 20 тисяч євро і близько 1,5 мільйона гривень.

 

Засновниця компанії Mila Arts Consulting у Нью-Йорку Людмила Рабій дала кілька цінних порад українській творчій еліті для досягнення успіху на американському ринку.

Про це арт-консультант повідомила в  інтерв’ю  “Голосу Америки” – Укрінформ.

Звісно, за її словами, не обійтися без підтримки на рівні держави, бізнес-еліти та колекціонерів.

“Перший крок – вийти на контакт з галереєю, мати нагоду розповісти про художника та надіслати презентацію. Багато галерей взагалі не приймають на розгляд співпрацю з новими художниками. Тому часто тут і далі працює відомий вислів: “Головне не що ти знаєш, а кого ти знаєш”. Друге питання – це фінансування. Художники не завжди мають бюджет чи спонсорів на траспортування робіт, дорожні витрати тощо”, – зазначила вона.

 

Восени відкриють перший український Музей науки.

Про це повідомляє  Урядовий портал – Укрінформ.

“В Україні буде створено перший Музей науки – його розташують у Києві, у приміщенні за адресою вул. Антоновича, 180”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що будівля, яку реконструюватимуть, знаходиться в управлінні Міністерства освіти і науки і має 5 тис. кв. м вільних площ. Зараз у приміщенні розміщується УкрІНТЕІ та Державна науково-технічна бібліотека. Після реконструкції вони отримають відремонтовані приміщення із сучасними системами опалення та вентиляції, архівним та бібліотечним обладнанням тощо.

Проект реалізується в межах державно-приватного партнерства: інвестор має виконати ремонт та реконструкцію приміщень і створити унікальний освітній простір, частиною якого буде музей. Відповідний договір підписано між Фондом держмайна та компанією “Альдо”, поручителем угоди виступила відома девелоперська компанія “Центр комерційних площ”.

За словами інвестора, орієнтовна вартість проекту – 150 млн грн. Його реалізація розрахована на 1 рік. Проектні роботи планують розпочати вже у серпні, а будівельні роботи – у жовтні ц.р.

Освітній простір буде багатофункціональним і матиме кілька десятків різних зон. Це – експозиції (хімія, фізика, космос, підводний світ, роботи та ін.), майданчики для майстер-класів та відеодемонстрацій, науковий театр, зона невагомості, лабіринт, відкрита бібліотека тощо.

Планується, що музей стане майданчиком наукової освіти, на базі якого побудують безперервну освітню вертикаль – від дитячого здивування, викликаного першим науковим досвідом, до першого наукового відкриття та інтелектуального стартапу.

Базою для нового освітнього простору стане учнівська науково-дослідницька лабораторія та інші напрацювання в цій сфері Малої академії наук. МАН також стане упорядником музею, а фахівці академії братимуть безпосередню участь у його створенні. До цього процесу долучать й польських експертів, які свого часу робили Центр науки  “Копернік”  у Варшаві.

 

Українські та японські експерти проведуть дослідження на території Чорнобильської зони.

Про це йшлося під час зустрічі першого віце-прем’єр-міністра – міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва з парламентським віце-міністром освіти, культури, спорту, науки та технологій Японії Тайдо Таносе, інформує  прес-служба  МЕРТ – Укрінформ.

За його словами, робота Спільного комітету з питань співробітництва у сфері поліпшення аварійного реагування на надзвичайні ситуації на АЕС є важливим вектором співпраці Україна-Японія.

Він додав, що праця українсько-японських експертів дозволить запобігати майбутнім ядерним катастрофам, знизити шкідливий вплив на екологію та живі організми у зонах, які зазнали радіоактивного забруднення, сприятиме подоланню негативних наслідків такого забруднення. А також дозволить використання результатів спільних досліджень для перетворення забруднених територій на безпечні.

Як повідомлялося, основними цілями проекту «Покращення радіаційного контролю навколишнього середовища та законодавчої бази в Україні для екологічної реабілітації радіоактивно забруднених територій» є посилення технічного рівня радіаційного контролю і законодавчої бази в Україні для екологічного відновлення радіоактивно забруднених територій, забезпечення моніторингу та моделювання з метою здійснення нового районування зони відчуження. Проект фінансується і управляється двома державними відомствами Японії: Японським науково-технічним агентством JST та Японським агентством міжнародного співробітництва JICA.

 

Ірландський лоукостер Ryanair скасував вихід на український ринок, тому що в країні не було стратегічного бачення галузі авіаперевезень в цілому.

Про це заявив Прем’єр-міністр  Володимир Гройсман  в  інтерв’ю НВ – Укрінформ.

Глава Кабміну зазначив, що привернув до вирішення питання з Ryanair інвестиційний офіс, уряд, Мінінфраструктури і аеропорт Бориспіль. При цьому Мінінфраструктури було дано доручення розробити стратегію розвитку аеропортів.

На думку Гройсмана, в Києві повинен бути міжнародний авіахаб – аеропорт Бориспіль, міський аеропорт і, лоукост-аеропорт – наприклад, Гостомель.

Прем’єр упевнений, що Гостомель може стати лоукост-аеропортом, який збільшить загальний потенціал цивільних авіаперевезень в Україні в 2-3 рази.

Гройсман підкреслив, що нових домовленостей з Ryanair необхідно досягати на взаємовигідних для держави і приватного перевізника умовах, і вигоду від цього повинен мати пасажир.

Прем’єр запевняє, що спочатку не знав про підписаний міністром інфраструктури Володимиром Омеляном меморандумі з Ryanair. Гройсман розповів, що в ньому міністерство запропонувало умови, які ні з ким попередньо не обговорювалися. І це, за словами прем’єра, призвело до того, що Ryanair отримав право посилатися на цей документ в ході переговорів.

Нагадаємо, ірландська авіакомпанія Ryanair після тривалих переговорів скасувала плани по виходу на авіаринок України. Авіаперевізник пояснив таке рішення розбіжностями з керівництвом Борисполя, яке відмовилося виконувати досягнуті між авіакомпанією та Міністерством інфраструктури України домовленості.

У свою чергу гендиректор Борисполя  Павло Рябікін  звинуватив лоукостер Ryanair в незаконних вимогах. Також він заявляв, що через ультиматум Ryanair аеропорт може зазнати збитків в 2 млрд грн.

Коментуючи ситуацію, що склалася, Омелян заявив, що у відмові Ryanair запланованого входу в Україні винен також і найбільший авіаперевізник країни – авіакомпанія Міжнародні авіалінії України (МАУ).

 

Білорусія кличе “величезну кількість спостерігачів” на спільні з Росією навчання «Захід-2017», проведення яких викликало побоювання у України і країн НАТО.

Про це повідомляє  БЕЛТА  із посиланням на заяви президента Білорусі Олександра Лукашенка на нараді з керівництвом секретаріату Ради безпеки країни – Укрінформ.

Навчання  відкриті, ми запрошуємо і вже запросили величезну кількість спостерігачів. Приїжджайте, дивіться”, – сказав Лукашенко.

Лукашенко  нагадав, що обговорював тему навчань під час переговорів з Президентом України Петром Порошенком минулого тижня.

Попри те, що Мінськ останні пару років прагне поліпшити відносини із Заходом, він залишається ключовим союзником Москви і членом патронованою Росією Організації договору про колективну безпеку.

Раніше східноєвропейські країни НАТО і Україна висловлювали занепокоєння з приводу запланованих на вересень навчань, побоюючись, що вони можуть бути використані для провокацій проти сусідів. Деякі політики і військові говорили, що в навчаннях «Захід-2017» може бути задіяно до 100 тисяч людей і що вони можуть бути використані як ширма для розміщення в Білорусі російських військ.

 

У четвер перед початком чергової сесії Житомирської обласної ради місцеві активісти провели пікет, протестуючи проти узаконення лісгоспівської землі за монастирем Московського патріархату.

Про це повідомляє місцеве видання  “Репортер” – Укрінформ.

За даними на  сайті Житомирської ОДА, сесія облради в Житомирі розпочала свою роботу, до порядку денного включено 50 питань, серед яких і земельні.

Як повідомляли місцеві ЗМІ, раніше обласні депутати з другої спроби дали дозвіл Ставропігійному жіночому монастирю  УПЦ Московського патріархату  на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок, які перебувають у користуванні дочірнього підприємства “Малинський лісгосп АПК” та дочірнього підприємства “Коростишівський лісгосп АПК” Житомирського обласного комунального агролісогосподарського підприємства “Житомироблагроліс”.

 

Частина експозиції меморіального музею Аушвіц-Біркенау відправляється в тур 14 містами Європи та США з виставкою Not long ago. Not far away.

До експозиції увійдуть понад 600 предметів з колекції музею, повідомляє  ВВС – Укрінформ.

Відвідувачі побачать не лише особисті речі в’язнів і жертв  Освенцима, куди крім євреїв звозили також поляків, циганів і радянських військовополонених, а й речі, що належали керівництву табору, офіцерам СС.

Також з-поміж експонатів – вантажний вагон, яким нацисти під час війни перевозили ув’язнених до концентраційних таборів і таборів смерті.

Першим містом, куди вирушить виставка, стане Мадрид.

Нагадаємо, що за час існування Освенцима, з 1940 по 1945 роки, у ньому вбили понад мільйон людей, здебільшого євреїв.

 

До розробки Плану забезпечення стійкості енергетичної системи України будуть залучені експерти зі США.

Про це стало відомо під час робочої зустрічі заступника міністра енергетики та вугільної промисловості України Наталії Бойко з в.о. голови представництва Департаменту енергетики США в Україні Скоттом Шрумом,  інформує  прес-служба  Міненерговугілля – Укрінформ.

Сторони також обговорили стан реалізації спільних проектів в атомно-промисловому комплексі, зокрема, проектів із диверсифікації постачань ядерного палива для українських АЕС, а також торкнулися деяких аспектів розширення співробітництва у впровадженні сучасних рішень з питань забезпечення безпеки об’єктів критичної інфраструктури.

 

Конституційний суд Молдови анулював указ президента Ігоря Додона про проведення у вересні цього року референдуму щодо розширення повноважень глави держави.

Про це повідомляє власний кореспондент Укрінформу в Молдові.

Раніше  Додон  підписав указ про проведення у вересні цього року консультативного референдуму. Громадянам необхідно було відповісти на наступні запитання: чи згодні вони із скороченням кількості депутатів парламенту зі 101 до 71, із заміною в молдавських школах предмета “Історія румун” на “Історію Молдови”.

Окреме питання на референдумі було пов’язане із розширенням повноважень глави держави і наданням йому права розпуску парламенту, а також призначення дострокових парламентських виборів.

Ініціаторами позову до Конституційного суду проти президентського референдуму виступили депутати парламенту від Ліберальної партії.

Президент, у свою чергу, заявив, що у разі негативного рішення КС, він підпише новий указ про референдум.

За попередніми даними, для організації і проведення референдуму потрібно близько 3,5 мільйонів євро.

 

НКРЕКП планує видати дочірній компанії французької ENGIE ліцензію на право провадження господарської діяльності з постачання природного газу на території України.

Про це свідчить порядок денний засідання 1 серпня,  повідомляє  OilNews – Укрінформ.

ТОВ «Енжі Енерджі Менеджмент Юкрейн» заснована в Києві в серпні 2016 р. 99% статутного капіталу належить GDF International, 1% – АТ «Сопранор» (обидві – Франція). Керівником є Ольга Жуковська. Французька ENGIE – один з найбільших постачальників газу в Україну.

Як повідомляв OilNews, аналогічні ліцензії НКРЕКП вже отримали міжнародні компанії MET Holding і Trafigura. Згідно із законодавством, з 1 липня  ПАТ «Укртрансгаз»  не приймає заявки на транспортування газу від компаній, що не мають ліцензію НКРЕКП. На 14 липня такі ліцензії мали 276 компаній.

ENGIE – одна з найбільших європейських енергокомпаній, яка займається генерацією, передачею та постачанням електроенергії, видобутком, транспортуванням та постачанням природного газу, а також альтернативними джерелами енергії. У 2016 р. обіг компанії склав €66,6 млрд.

 

Міністр інфраструктури Володимир Омелян вчора без попередження проїхався до Дніпра у плацкартному вагоні та розкритикував вологу білизну й задуху у вагонах. 

Про це він написав у  Facebook – Укрінформ.

“Подорож до  Дніпра  і області розпочали вчора з Київ-Пасажирського. Спеціально взяв плацкарт і, традиційно, без попередження (Volodymyr Boiko – я завжди тримаю своє слово ??! Наступного разу поїдемо плацкартом із новим очільником УЗ, аби дискусія була не скільки мільйонів зарплати він має отримати, а який сервіс отримують пасажири залізниці!)”, – зазначив міністр.

Після перевірки Омелян відзначив, що вагони після ремонту, чисті. Серед мінусів – волога білизна та задуха на початку подорожі.

Крім того, він вказав на безлад на вокзалах.

“На жаль, на вокзалах далі безлад, який нагадує ранній Шанхай, а не Європу чи хоча б Польщу”, – підкреслив міністр.

 

У Світовому конгресі українців привітали первинну оцінку США ситуації на сході України й зраділи призначенню спецпредставника Держдепу з питань України.

Про це йдеться у листі президента Світового конгресу українців Євгена Чолія, направленого Спеціальному представнику Державного департаменту  США  з питань України Курту Волкеру.

Він також пообіцяв Волкеру усіляке сприяння української діаспори в імплементації Мінських угод. «СКУ рішуче налаштований співпрацювати з вами над подальшим втіленням Мінських угод з метою убезпечення територіальної цілісності України й забезпечення миру й стабільності в регіоні», – наголосив президент СКУ.

Окрім цього, він привітав Волкера із призначенням і побажав йому успіхів у новій ролі.

 

Волкер після візиту на Донбас: про “стабілізацію” відносин з РФ не може йти мови

Спеціальний представник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер заявив після свого візиту на Донбас, що про “стабілізацію” відносин з Росією не може йти мови, передає УНН з посиланням на Le Monde.

“З більш ніж тисячею порушень режиму припинення вогню в день і щоденними смертями, неможливо говорити про замороження конфлікту або стабілізацію. Це справжня жорстока війна”, – заявив спеціальний представник після візиту на Донбас. Продовження війни, за його словами, є результатом прагнення Росії “підтримувати тиск на Київ”.

Вважаючи, що “залежність від російського газу вплинула на здатність європейців приймати рішення”, Волкер має намір підтримувати “трансатлантичний підхід” і надавати перевагу мінськими угодам.

За словами Волкера, політичні зміни в Сполучених Штатах та Франції і наближення президентських виборів в Росії у 2018 році дають “вікно можливостей” для отримання результатів “за межами формату Нормандії”.

 

США виділили 600 млн доларів допомоги на посилення ЗСУ за три роки

З початку 2014 року США передали матеріально-технічної допомоги та витратили на підготовку ЗС України понад 600 млн доларів США, передає  УНН  з посиланням на Урядовий портал.

З початку 2014 року американською стороною передано матеріально-технічної допомоги та витрачено на підготовку ЗС України понад 600 млн доларів США. У рамках діяльності лише Об’єднаної багатонаціональної групи з підготовки – Україна підготовлено сім батальйонів Збройних Сил України, наразі триває підготовка ще одного батальйону. Загалом, на базі Міжнародного центру миротворчості та безпеки з 2015 року пройшли вишкіл з американськими фахівцями майже 4 тисячі військовослужбовців ЗС України та 104 інструктори.

Під час зустрічі начальника Генерального штабу – Головнокомандувача Збройних Сил України генерала армії України Віктора Муженка із т.в.о. заступника помічника Міністра оборони США з політики міжнародної безпеки пані Лаурою Купер, сторони обговорили подальші шляхи практичної реалізації двостороннього військового співробітництва. Зокрема, перспективи діяльності Багатонаціонального об’єднаного координаційного комітету з питань військового співробітництва та оборонного реформування (БООК), розвитку професійного сержантського корпусу, системи логістичного, а також медичного забезпечення.

 

Міністерство оборони США поки не отримало політичного рішення від глави Білого дому щодо надання Україні летальної зброї оборонного характеру, однак підтверджує, що обговорення цієї перспективи продовжується.

Про це заявив під час зустрічі з журналістами в Міжнародному прес-центрі Вашингтона офіційний представник Пентагону капітан Джефф Дейвіс, повідомляє Укрінформ.

Як підкреслив Дейвіс, Пентагон не змінив власної політики в питанні військової допомоги Україні. У цьому зв’язку він зауважив, що керівництво міноборони різного рівня висловлює поради та оцінки щодо цього, однак рішення по зброї приймає глава Білого дому. Він також нагадав, що, починаючи з 2014 року,  Пентагон  забезпечує Україну нелетальною допомогою, яка включає, в тому числі, техніку та нелетальне озброєння, а також проведення навчань і консультацій.

Як повідомляв Укрінформ, півтора тижні тому заступник начальника Об’єднаного штабу збройних сил США генерал Пол Селва під час слухань у Сенаті заявив, що він особисто підтримує необхідність надання Україні летальної зброї. Він також зауважив, що Пентагон активно залучений до цього питання на міжвідомчому рівні.

 

Зовнішні чинники, зокрема внутрішня криза в ЄС та відсутність консенсусу серед членів НАТО, є насамперед перешкодою для членства України в цих структурах.

Про це сказав Олексій Гарань – професор політології НаУКМА, науковий директор Фонду “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва, – представляючи основні результати експертного опитування – Укрінформ.

Водночас він зазначив, що всі експерти відзначають ратифікацію Угоди про Асоціацію та безвізовий режим з Європейським Союзом як найбільші успіхи України на шляху євроінтеграції. А те, що за підсумками останнього саміту Україна-ЄС не було вироблено спільної заяви, більшість експертів вважають певним опором з боку окремих членів ЄС.

Щодо НАТО, сказав Гарань, то всі опитані експерти вважають, що треба прагнути до отримання Плану дій щодо членства в НАТО, але половина вважають, що не треба ставити питання зараз. В цьому контексті він нагадав, що Президент України на зустрічі з послами Ради НАТО сказав, що ми прагнемо почати діалог щодо подачі заявки на ПДЧ в 2020 році.

По-друге, він навів приклад Грузії, яка провела такий референдум у 2008 році, були результати абсолютно позитивні, але руху нема.

“Тобто можна провести референдум, посилити напругу – і що далі? Тому більшість експертів говорять про те, що треба проводити референдум лише тоді, коли буде реальна перспектива членства. А основні перешкоди для вступу в НАТО більшість експертів бачать не внутрішні, а зовнішні – це неготовність самих членів НАТО, відсутність консенсусу і зовнішня агресія Росії”, – підкреслив Гарань.

Утім, резюмував він, на сьогодні потрібно максимально використовувати співпрацю з НАТО для того, щоб наближатися до стандартів альянсу і реформувати сектор безпеки.

Експертне опитування “Саміти “Україна-ЄС”, “Україна-НАТО” – що далі?” було проведено Фондом “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва з 17 по 25 липня 2017 року серед експертів у сфері міжнародних відносин та профільних журналістів. Метою дослідження було дати оцінки успішності самітів та окреслити необхідні напрямки подальшої співпраці. Всього опитано 31 експерта.

 

Відповісти на антиросійські санкції США Москва може симетричним чином.

Про це повідомляє  Коммерсантъ  з посиланням на джерела в МЗС Росії – Укрінформ.

Також з Росії можуть бути вислані 35 американських дипломатів. Крім того, Москва розглядає можливість обмеження максимальної кількості дипломатів у Росії, чий штат перевищує розмір російської дипмісії у Вашингтоні. Відповідь Москви може також стосуватися американських компаній, що працюють у Росії і найширше представлені у споживчому секторі й IT”, – йдеться в повідомленні.

Як раніше повідомляв Укрінформ, законодавці в Конгресі США досягли принципової домовленості щодо остаточного затвердження Сенатом законопроекту, який посилить санкції проти Росії й обмежить повноваження президента скасувати їх.

 

Представники найближчого оточення Дональда Трампа вже протягом тижня намагаються переконати його припинити спроби дискредитувати генпрокурора Джеффа Сешнса, що може посилити конфронтацію президента з республіканцями.

Про це повідомило впливове американське видання  The New York Times – Укрінформ.

Серед тих, хто закликав Трампа залишити в спокої призначеного ним же генпрокурора, були глава апарату Білого дому Райнс Прібес, головний стратег Стівен Беннон та юрист-консульт Дональд Макган, повідомило видання із посиланням на джерела.

Це прохання аргументувалося тим, що тиск на Сешнса демонструє напруженість в адміністрації, підриває консервативні підходи та створює невдоволення в Сенаті серед республіканців, які захищатимуть свого колишнього колегу.

Лідери в Сенаті вже дали зрозуміти, що блокуватимуть ініціативу президента Трампа замінити Джеффа Сешнса на посаді генпрокурора. Свій меседж з цього приводу озвучили понад десять членів верхньої палати Конгресу США, в тому числі партійного керівництва. На їх переконання, звільнення Сешнса матиме “неймовірно руйнівні” наслідки.

Як повідомляв Укрінформ, з розвитком розслідування ФБР щодо зв’язків кампанії Трампа з російським урядом, глава Білого дому останніми днями висловлює чимало негативу на адресу генерального прокурора. Кілька місяців тому Джефф Сешнс після одного зі скандалів, пов’язаних з його контактами із росіянами, був змушений самоусунутися від розслідування по Росії. Його очолив призначений спеціальний прокурор Роберт Мюллер.

За однією із версій, спроби  Трампа  дискредитувати Сешнса можуть бути пов’язані з намаганням призначити нового, лояльнішого генпрокурора, який візьме на себе контроль над розслідуванням щодо втручання Росії у внутрішні справи США.

 

Президент США Дональд Трамп, швидше за все, підпише новий жорсткий законопроект щодо санкцій проти Росії, Ірану та Північної Кореї.

Про це повідомляє AP з посиланням на двох чиновників та двох радників в адміністрації американського президента, знайомих із ситуацією – Укрінформ.

Чиновники також додали, що Трамп неохоче приступив до законопроекту навіть після його перегляду минулого тижня з метою внесення деяких змін, в тому числі, щоб санкції не завдали шкоди американським та європейським компаніям.

Зазначається, що Трамп особисто висловив розчарування у зв’язку з обмеженнями його повноважень Конгресом, заявивши, що це ускладнить зусилля з координації із союзниками, особливо у Європі, які застосовують інший підхід до  санкцій.

Раніше законодавці в Конгресі США досягли принципової домовленості щодо остаточного затвердження Сенатом законопроекту, який посилить санкції проти Росії та обмежить повноваження президента скасовувати їх.

 

Генпрокурор США оголосить про розслідування витоків розвідданих – ЗМІ

Генеральний прокурор США Джефф Сешнс найближчим часом оприлюднить інформацію про декілька кримінальних розслідуваннях витоку розвідувальної інформації. Про це УНН повідомляє з посиланням на Голос Америки.

Такі повідомлення в американських ЗМІ, як повідомляється, з’явилися на тлі посилення критики глави правоохоронної системи США з боку президента Дональда Трампа.

Оголошення про розслідування “почали готувати деякий час назад, і швидше за все воно буде зроблене на наступному тижні”, повідомив анонімний федеральний чиновник.

Згідно з повідомленнями в американських ЗМІ, слідчі будуть вивчати новинні матеріали, в яких публікувалися конфіденційні дані розвідки.

Представники міністерства юстиції США не відповіли на прохання про коментар, пише видання.

У вівторок Д.Трамп написав в Twitter, що  Дж.Сешнс не проявляє наполегливості  в залученні до відповідальності людей, через яких відбувалися витоки секретів розвідки після його вступу на посаду.

Заява Д.Трампа стала черговим критичним зауваженням, очевидно, спрямованим на те, щоб змусити Дж.Сешнса, колишнього республіканського сенатора від Алабами, піти у відставку, зазначає видання.

 

Американська адміністрація на чолі з президентом Дональдом Трампом підтримує антиросійські санкції, а також санкції проти КНДР і Ірану.

Про це заявила прес-секретар Білого дому Сара Сандерс – Укрінформ.

За словами Сандерс, мова йде не лише про підтримку санкцій щодо трьох країн, а й їх розширення.

Як раніше повідомляло агентство, Сенат США вслід за Палатою представників переважною більшістю схвалив закон “Протидія супротивникам Америки через санкції”. Документ підтримує суверенітет та територіальну цілісність України, а також суттєво посилює та розширює санкції проти РФ.

 

Сенат вслід за Палатою представників США переважною більшістю (98 – “за”, 2 – “проти”) схвалив закон “Протидія супротивникам Америки через санкції”.

Про це  повідомляє  посольство України в США – Укрінформ

“Документ, зокрема, підтримує суверенітет і територіальну цілісність України, а також суттєво посилює та розширює санкції проти РФ. Високо цінуємо двопартійну і двопалатну підтримку України у Конгресі США!”, – йдеться у повідомленні.

Після ухвалення Закону він для набуття чинності спрямовується на підпис Президентові США.

Відтак новий закон визначає, що політикою Сполучених Штатів є:

підтримка Уряду України у відновленні суверенітету та територіальної цілісності;

засудження та протидія всім дестабілізуючим зусиллям уряду РФ в Україні;

невизнання незаконної анексії Криму урядом РФ чи відторгнення будь-якої частини території України з використанням військової сили;

надання допомоги з реформування енергетичного сектору України та зменшення залежності від російських енергетичних ресурсів;

продовження протидії реалізації проекту “Північний потік-2”.

“Законодавчий акт також передбачає створення “Фонду для протидії російському впливу” та виділяє до його бюджету 250 млн. дол. на 2018-2019 фінансові роки. На реалізацію ініціатив з підтримки енергетичної безпеки України передбачається виділення 30 млн. дол”, – йдеться у публікації.

 

Франція цього літа створить центри обробки інформації в Лівії для шукачів притулку, які намагаються дістатися до Європи через Середземне море. 

Про це заявив президент Еммануель Макрон в четвер, передає  AFP – Укрінформ.

За його словами, план буде введено в дію протягом літа.

Як зазначається, оголошення Макрона прозвучало за два дні після того як представники сторін конфлікту в Лівії за посередництва президента Франції домовилися про  припинення вогню.

 

Заступник голови економічної ради при президенті РФ, екс-міністр фінансів Олексій Кудрін вважає, що Росія ризикує залишитися під західними санкціями на довгі роки, що обмежить зростання економіки та інвестицій і збільшить розрив країни зі світом.

Про це він сказав в інтерв’ю  Reuters – Укрінформ.

«Я бачу вплив  санкцій  в перспективі – Росії буде складніше виходити на зовнішні ринки, складніше отримувати нові ніші на світових ринках в умовах, коли є політична недовіра між державами. В умовах збереження санкцій позитивне зростання буде якийсь час. Але воно буде настільки невеликим – не більше ніж 2,0%, яких недостатньо для того, щоб Росія повернулася в число провідних економічних держав», – сказав Кудрін.

Особливий акцент він зробив на тому, що «має бути упевненість, що санкції не посилюватимуться і в перспективі почнуть знижуватися». Інакше, за словами Кудріна, «поведінка інвесторів, насамперед російських, буде обережнішою, потрібного ефекту ми не отримаємо і не вийдемо на заплановане зростання». А це, у свою чергу, означатиме «дуже повільне зростання рівня життя, зниження ролі Росії в світі, зменшення її конкурентоспроможності тоді як інші країни швидше нарощуватимуть свої можливості», сказав він.

У будь-якому разі, визнав Кудрін, «економічні умови для того, щоб Росія інтегрувалася в світову економіку, діставала доступ на світові ринки, отримувала достатній обсяг нових технологій, звичайно, погіршалися». Це призводить до демотивації, зменшенню чинників зростання.

Водночас Кудрін висловлює надію на те, що збільшення розриву Росії з рештою світу «може бути частково компенсоване реформами, вікно можливостей для яких відкриється після виборів президента в 2018 році».

 

Канадський прем’єр назвав Росію “безкорисним актором на світовій арені”

Канадський прем’єр міністр Джастін Трюдо висловив свою підтримку Україні і назвав Росію “безкорисним актором на світовій арені”, передає УНН з посиланням на Rolling Stone.

Нагадаємо, Міністр закордонних справ Канади Христя Фріланд заявила, що  Канада бачить великі можливості  для двосторонньої співпраці з Україною.

 

“Стіну” на кордоні з Росією повинні будувати державні структури.

Так сказав, відповідаючи на питання кореспондента Укрінформу про результати початого групою депутатів ВР об’їзду регіонів уздовж держкордону з РФ, народний депутат Сергій Рудик (БПП).

За його словами, загальні результати об’їздів держкордону, чи торкаються вони “Стіни”, квартир для прикордонників або земельних паїв жителів прикордонних сіл, доповідять в сесійному залі після закінчення канікул.

“В об’їздах під час своїх канікул беруть участь 15 народних депутатів з різних фракцій, у тому числі, БПП, “Народний фронт”, “Наш край”, “Воля народу”. До початку вересня плануємо об’їхати усі дев’ять областей, що мають кордон з РФ, і завершити програму в Одесі”, – додав народний депутат.

Як повідомляв раніше Укрінформ, 19 січня голова Харківської ОДА Юлія Світлічна заявила, що будівництво “Стіни” на кордоні з РФ зупинено через брак коштів. За її словами, в Харківській області побудовано 31 звідний опорний пункт, які вже експлуатуються. Проект “Стіна” реалізується Міністерством оборони України.

 

Адвокат незаконно заарештованого в Москві кореспондента Укрінформу Романа Сущенка Марк Фейгін повідомив, що лист його підзахисного надіслано в російську правозахисну організацію “Меморіал”.

Про це Фейгін розповів Укрінформу, передавши копію листа – Укрінформ.

У листі Сущенко інформує правозахисну організацію про обставини своєї справи, визначаючи її як політичну.

За словами Фейгіна, Сущенко також написав листи главі Євроазіатського департаменту правозахисної організації Human Rights Watch (HRW) Рейчел Денбар і Президентові України Петру Порошенку.

Як повідомляв Укрінформ, власного кореспондента Укрінформу у Франції Романа Сущенка, порушуючи міжнародні правила, затримали 30 вересня 2016 року в Москві, куди він прибув з приватною поїздкою.

7 жовтня йому було висунуто обвинувачення у “шпигунстві”. У ФСБ Росії заявили, що Сущенко є співробітником Головного управління розвідки Міноборони України. У ГУР МОУ спростували цю заяву.

Арешт  Сущенка  продовжено до 30 вересня.

 

Ізраїльський прем’єр Беньямін Нетаньяху буде домагатися закриття офісу катарського телеканалу «Аль-Джазіра» в Єрусалимі.

Про це повідомляє  Ехо Москви – Укрінформ.

Як пояснив сам Беньямін Нетаньяху у себе в Фейсбуці, він незадоволений тим, як телеканал висвітлює ситуацію з посиленими заходами безпеки біля Храмової гори і виникли на цьому грунті конфліктами між мусульманами та ізраїльською поліцією.

За словами Нетаньяху, телеканал «Аль-Джазіра» продовжує закликати до насильства в ситуації з Храмовій горою.

Як повідомлялося, конфлікт між палестинцями і ізраїльтянами навколо Храмової гори різко загострився 21 липня, коли влада Ізраїлю обмежили доступ мусульман на п’ятничну молитву в мечеть Аль-Акса.

В цілях забезпечення безпеки доступ був дозволений жінкам і чоловікам старше 50 років. Це призвело до сутичок палестинців і ізраїльтян, в ході яких загинули не менше шести осіб і сотні отримали поранення.

В ООН закликали  вирішити конфлікт в Єрусалимі до п’ятниці, 28 липня.

 

Нацрада з питань ТБ і радіомовлення підбила підсумки конкурсу на багатоканальне мовлення з використанням 50 телевізійного каналу (стандарт DVB-T2) у с. Чонгар Херсонської області.

Про це повідомляє  прес-служба  Нацради – Укрінформ.

«Переможцями конкурсу стали: 1 місце – Національна суспільна телерадіокомпанія («UА:КРИМ»); 2 місце – Чорноморська ТРК; 3 місце – ТОВ «Міжнародна комерційна телерадіокомпанія» («ICTV»); 4 місце – ПІІ ТОВ «Телерадіокомпанія «НБМ»; 5 місце – ТОВ «Телеканал «Тоніс», – йдеться у повідомленні.

Загалом на конкурс від претендентів було подано сім заяв, телеканалові СТБ і «Правда тут» відмовлено у задоволенні заяв, вони не набрали відповідної кількості голосів.

Член Національної ради Сергій Костинський також зазначив, що проведення цього  конкурсу  є додатковими заходами, «щоб створити додатковий канал для отримання сигналу українських телеканалів… Надалі ми будемо збільшувати кількість і телеканалів, і радіостанцій з тим, щоби це було щільне ефективне мовлення на північ Криму».

Нині з Чонгару мовлять чотири радіостанції: Українське радіо – 100,7 МГц, радіо «Мейдан» – 101, 4 МГц, «Радіо Крим.Реалії» – 105,9 МГц, «Херсон FM» – 107,8 МГц. Також українські телеканали в Криму можна отримувати через супутник, у тому числі 10 радіостанцій, а програми Українського радіо слухати на середніх хвилях на частоті 549 кГц.

 

Суд сьогодні розгляне клопотання про запобіжний захід екс-прокурору Сусу

Солом’янський районний суд Києва у четвер розгляне клопотання Спеціалізованої антикорупційної прокуратури про обрання запобіжного заходу затриманому екс-заступнику начальника Департаменту з розслідувань особливо важливих справ у сфері економіки Дмитру Сусу. Про це УННповідомили у прес-службі САП.

Початок судового засідання заплановано на 17:00.

Нагадаємо,  затриманому екс-прокурору Д.Сусу повідомлено про підозру  у скоєнні злочинів, кваліфікованих за ч. 3 ст. 191, ч. 4 ст. 191, ст. 366-1 Кримінального кодексу України.

Як повідомляв  УНН, 25 липня детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП  затримали колишнього заступника начальника  Департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки – начальника управління з розслідування кримінальних проваджень у сфері економіки ГПУ.

 

Для покарання Рибалки за бізнес в РФ потрібен закон про політичну відповідальність – експерт

Для того, аби притягнути політика до відповідальності за ведення бізнесу на території країни-агресора, Україні потрібен закон про політичну відповідальність. Адже з юридичної точки зору, якщо нардеп має в РФ певні бізнес-інтереси, це не суперечить чинному законодавству, хоч і повністю аморально. Таку думку у коментарі УНН висловив політичний аналітик Олександр Кочетков, коментуючи дані про те, що нардеп від “Радикальної партії” Сергій Рибалка  має патенти на власні торгові марки в РФ, товари під якими з його згоди виробляються на Липецькому снековому заводі.

“Цю проблему потрібно відразу розділити на дві площини – юридична і політична. З юридичної точки зору: допоки у нас запропонований в РНБО закон щодо окупованих територій не розглянутий і не прийнятий, то говорити про покарання за співпрацю з агресором в якості бізнесу на території РФ, юридично ми, на жаль, не можемо. У нас РФ не визнана агресором, і в законодавстві не прописано, за яку саме співпрацю з РФ можна карати.

З політичної точки зору: у нас всі радикали “дуже патріотичні”, кричать про боротьбу України і таке інше… але в нас політика повністю аморальна, на жаль, і наші політичні лідери чітко знають, що вони можуть говорити те, що від них хочуть почути, а робити мають право все що завгодно. Це абсолютно аморально, неетично, і людина має нести відповідальність за свої дії. Однак для цього в Україні потрібен закон щодо політичної відповідальності, який має передбачати, що політик будь-якого рівня, який бере на себе певні зобов’язання і не виконує їх у певний строк, має позбавлятися автоматично своєї посади”, – сказав він.

За словами експерта, закон про політичну відповідальність має спрацьовувати і у випадку, коли політики обіцяли боротися з агресором, а самі мають в Росії певні бізнес-інтереси.

Він також зауважив, що в Україні варто очікувати на дострокові вибори до парламенту.

Нагадаємо, депутат від Радикальної партії Сергій Рибалка має бізнес-інтереси в Російській Федерації. Зокрема, він особисто зареєстрував в РФ власну торгову марку Semki на офшорну компанію Lagrion Limited. А далі, на підставі ліцензійного договору, дозволив ТОВ “Мега Трейд”  виробляти під нею продукцію на Липецькому снековому заводі.

Також нагадаємо, ГПУ домоглася арештів рахунків сім’ї нардепа Рибалки  у восьми банках.  Компанії родинного бізнесу нардепа підозрюють у несплаті податків та виведенні значних коштів в офшори.

 

Медведчук: Україна наближається до демографічної катастрофи

Лідер Громадського руху “Український вибір – Право народу” Віктор Медведчук вважає, що Україна наближається до демографічної катастрофи, передає  УНН.

Він підкреслив, що останній огляд ООН “Перспективи світового народонаселення: перегляд 2017 року” свідчить – кількість населення України зростало до початку 90-х років минулого століття, після чого почався стрімкий спад. Якщо в 1990 році українців налічувалося майже 51,5 млн, то в 2013-му – 45,1 млн осіб. При цьому експерти ООН попереджають: якщо події будуть розвиватися за негативним сценарієм (а, враховуючи проведену владою політику, сьогодні можна вести мову лише про нього), до 2050 року населення України скоротиться майже до 32,6 млн, а до кінця століття буде ледь перевищувати 16,5 млн осіб.

Настільки негативний прогноз дав підстави Польщі, яка до Євромайдану була найактивнішим лобістом вступу України в ЄС і з якою сьогодні у нас – зусиллями еврореформаторов – виникло безліч “непримиренних” протиріч, говорити про Україну в зневажливому тоні, порівнюючи нашу країну з хронічним хворим.

“Мені вкрай тривожно чути подібні прогнози і заяви. Я вірю в український народ, я знаю, що Україна здатна стати процвітаючою державою. Правда, для цього слід зробити ряд непопулярних, але вкрай важливих кроків:

необхідно відмовитися від руйнівного для нашої економіки і соціальної сфери західного вектора економічної інтеграції;

необхідно повернутися до ідеї об’єднаної Європи – від Лісабона до Владивостока, збудувавши взаємовигідне співробітництво в трикутнику Євросоюз – Україна – Росія;

необхідно переглянути відносини з міжнародними кредиторами. Прийшов час зрозуміти: що не західні лихварі, а саме українці є головним інвестором вітчизняної економіки, а тому, перш за все, повинні враховуватися інтереси наших громадян”, – зазначив політик.

Також Медведчук вважає, що найголовніше – потрібно об’єднати, “зшити” країну.

“Ще в 2012-му я запропонував Формулу національного успіху, дотримуючись якої можна зробити Україну справді успішною країною. Події останніх років лише підтвердили – Формула національного успіху актуальна як ніколи. Тому що в її чисельнику і знаменнику – те, без чого, як показала сама життя, успішний розвиток України неможливий “, – підкреслив він.

За його словами, в чисельнику – гуманітарні питання, які важливі для всього українського суспільства. До чого призводить ігнорування культурних, історичних, релігійних, мовних та інших відмінностей регіонів, ми вже побачили – зараз Україна розколота на частини. А в знаменнику Формули національного успіху – забезпечення розвитку економіки держави. Соціального, правового, демократичного, сильного, що створює робочі місця, забезпечує гідні пенсії та зарплати, що залучає інвестиції.

“Однак змушений визнати: ті перетворення, які починало уряд Яценюка, а сьогодні втілює в життя команда Гройсмана, знищують політичну і економічну незалежність України і ведуть країну до краху. Лобіюючі урядом медична і пенсійна реформи здатні поставити хрест на майбутньому українців. Працювати за жебрацькі зарплати, щоб отримати 35 років страхового стажу для виходу на пенсію, при цьому не маючи доступної якісної медичної допомоги, – це вирок для мільйонів українців.

“Реформатори” ведуть країну в неправильному напрямку. І так думають не тільки опозиційні по відношенню до влади політичні та суспільно-політичні сили – так думає народ. В ході недавнього опитування, проведеного Центром соціальних досліджень “Софія”, 72,5% українців заявили, що влада однозначно або скоріше за все веде країну в неправильному напрямку. Ці дані – вирок для “реформаторів” свідчення повної втрати підтримки з боку громадян і підтвердження некомпетентності стоять біля керма країни “, – резюмував В.Медведчук.