Актуальні новини за 25 липня

4 роки ago Інформ центр 0

Чекаю подальших кроків із посилення безпеки та викорінення корупції – Президент призначив нового керівника Держприкордонслужби Петра Цигикала

Президент Петро Порошенко призначив новим керівником Державної прикордонної служби України генерал-лейтенанта Петра Цигикала і представив його колективу відомства.

«Чекаю від нового керівника Служби подальших кроків розвитку Прикордонної служби, із посилення безпеки, підвищення ролі прикордонників щодо захисту країни як на Сході, так і на Заході, щоб зупинити тих, хто не з добром до нас приходить», – зазначив Глава держави. Відомство також має підтримувати комфортні умови для законослухняних громадян, які подорожують до Європи без віз, і рішуче викорінювати корупцію, наголосив Петро Порошенко.

Глава держави окремо подякував за службу колишньому очільнику відомства Віктору Назаренку, який йде у відставку за станом здоров’я. Президент відзначив його роботу із розбудови Держприкордонслужби у непрості часи. Та повідомив, що призначив Віктора Назаренка своїм радником.

Петро Порошенко відзначив професіоналізм прикордонників, які в умовах війни і військової агресії блискуче себе проявили під час захисту суверенітету, територіальної цілісності та незалежності України. «Більше 2 тисяч прикордонників зараз несуть службу в зоні АТО з ризиком для життя, захищаючи кожен клаптик української землі, захищаючи український народ не лише від агресії, а й від зброї, наркотиків, контрабанди, яку через лінію зіткнення намагається перекинути агресор», – підкреслив він.

Окремо Президент відзначив ефективну міжнародну співпрацю в умовах, коли партнери України допомагають налагодити інтегроване управління кордоном, відкрити кордони на заході і забезпечити захист рубежів на Сході, а також під час роботи для запровадження безвізового режиму Європейським Союзом для українців.

«Це величезне наше надбання, яке могло бути дискредитоване, якби не була активізована добра і якісна робота українських прикордонників, починаючи з 11 червня 2017 року, коли двері ЄС, кордони Європи були відкриті для власників біометричних паспортів», – зазначив Петро Порошенко.

«Дякую Вам, шановний Вікторе Олександровичу, за цю самовіддану і високопрофесійну службу, за міцний і професійний колектив, який Ви з гідністю передаєте новому керівнику», – додав Президент.

Колишній голова Держприкордонслужби Віктор Назаренко подякував Президенту, Міністру внутрішніх справ, колективу відомства та журналістам за роботу і співпрацю. «Я вдячний долі за те, що вона дала мені можливість служити під керівництвом Верховного Головнокомандувача разом зі своїми колегами, колегами з суміжних відомств, разом з кожним прикордонником і з кожним громадянином України в надскладний період», – сказав він.

Новопризначений голова ДПСУ Петро Цигикал подякував Президенту і всім присутнім за довіру і запевнив у відданій службі Україні в охороні її кордонів. «Високу планку, яка була піднята нині вже генералом армії Назаренком в протидії всім загрозам, які існують на державному кордоні, ми будемо з честю тримати», – сказав він.

 

Глава Держприкордонслужби Назаренко подав у відставку

Глава Державної прикордонної служби України Віктор Назаренко написав заяву про відставку.

Про це повідомив у коментарі Укрінформу прес-секретар відомства Олег Слободян.

“Віктор Назаренко написав заяву на звільнення у зв`язку з погіршенням стану здоров`я”, – сказав він.

При цьому Слободян зазначив, що у ДПСУ сьогодні очікують на призначення нового керівника відомства.

Як повідомлялося, Назаренко втратив свідомість 21 липня в АП під час зустрічі  президентів України та Білорусі. 22 липня з’явилося повідомлення, що Назаренко перебуває в реанімації. Пізніше прес-служба відомства повідомила, що його стан задовільний.

 

Уряд ухвалив технічне рішення про ліквідацію концерну “Антонов” і фіналізував здійснені раніше кроки з реструктуризації авіабудівельної галузі

Кабінет Міністрів ухвалив технічне рішення про ліквідацію Державного авіабудівного концерну «Антонов» і, таким чином, фіналізував раніше ухвалені кроки з реструктуризації авіабудівельної галузі та передачі підприємств – учасників концерну у підпорядкування іншій структурі – державному концерну “Укроборонпром”.

Рішення про передачу підприємств були ухвалені в 2015 році. У відання Держконцерну “Укроборонпром” передавалися Харківське державне авіаційне підприємство та держпідприємство “Завод 410 ЦА”. Нинішнім рішенням Уряд формалізував всі раніше ухвалені рішення, повернув ситуацію у законодавче поле та окремо доручив Міністерству економічного розвитку і торгівлі України створити ліквідаційну комісію та організувати ліквідацію концерну. Ліквідаційну комісію очолив заступник Міністра – Юрій Бровченко.

Гройсман розповів, як оновлять менеджмент держкомпаній стратегічного значення

Менеджмент державних компаній, які мають стратегічне значення і не підлягають приватизації, буде оновлений, механізми управління держвласністю також зазнають змін, а продаж нестратегічних активів стане прозорим та прогнозованим з точки зору захисту інвестицій.

Про це в ефірі 5 каналу заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, повідомляє департамент інформації та комунікацій з громадськістю секретаріату КМУ.

“Стратегічні підприємства продавати не треба, але всі інші – треба продати. Стара система чинить опір і блокує питання. Але ми зараз запропонували новий закон, який дасть можливість провести конкурентну і прозору приватизацію в країні. Будемо просити парламент його підтримати у вересні”, – зазначив Гройсман.

Він підкреслив, що держкомпанії отримають новий менеджмент та незалежні наглядові ради – обрані на прозорих конкурсах за рекомендаціями в тому числі міжнародних партнерів.

“Друге – продаж компаній, які не мають стратегічного значення. На цих підприємствах десятиріччями “пасуться” ті чи інші корупційні персонажі. І для мене важливо, як їх звідти викорінити”, – сказав Гройсман і додав, що досягти мети можна шляхом залучення інвестицій та нових власників.

При цьому на запитання, чи очікувати зміни керівництва ключового “приватизаційного” відомства – Фонду державного майна, Володимир Гройсман відповів: “Не треба чекати нового керівника, є виконуючий обов’язки перший заступник, нехай працює над тим, щоб зробити все ефективно”.

Глава уряду нагадав, що завдання влади – забезпечити економічне зростання. І ефективна приватизація дасть змогу це зробити – шляхом залучення коштів у бюджет, інвестицій, створення нових робочих місць, впровадження нових технологій.

 

Зібрано майже 20 млн тонн ранніх зернових культур

Станом на 25 липня, за даними з регіонів, зібрано 19,9 млн тонн зерна ранніх зернових та зернобобових культур з 5,7 млн га, що становить 59% від прогнозних 9,7 млн га, при середній врожайності 35,0 ц/га, повідомляє Урядовий портал.

Зокрема, у розрізі культур зібрано:

– пшениці – 13,5 млн тонн з 3,6 млн га (57% від 6,4 млн га) при середній урожайності 37,4 ц/га;

– ячмінь – 5,5 млн тонн з 1,7 млн га (67% від 2,5 млн га) при середній урожайності 32,1 ц/га;

– жито – 33 тис. тонн з 13,0 тис. га (8% від 169 тис. га) при урожайності 24,7 ц/га;

– овес – 14,0 тис. тонн з 6,0 тис. га (3% від 194 тис. га) при урожайності 22,9 ц/га;

– горох – 858 тис. тонн з 342 тис. га (84% від 405 тис. га) при середній урожайності 25,1 ц/га.

Крім того, намолочено 1,5 млн тонн ріпаку з 579 тис. га (74% від 785 тис. га) при врожайності 26,1 ц/га.

Найвища урожайність ранніх зернових та зернобобових культур – у господарствах Львівської (54,1 ц/га), Хмельницької (53,9 ц/га), Івано-Франківської (53,0 ц/га), Чернівецької (48,3 ц/га) та Тернопільської (47,7 ц/га) областей.

 

У січні-червні український аграрний експорт зріс на 28%

У січні – червні 2017 року експорт агропродовольчої продукції з України становив $8,77 млрд, що на $2 млрд (на 28%) більше ніж за I півріччя 2016 року.

Про це Укрінформу повідомив Національний науковий центр «Інститут аграрної економіки».

“Визначальними позиціями у товарній структурі вітчизняного агропродовольчого експорту залишаються зернові культури, насіння олійних, олія (в основному, соняшникова) та продукти переробної промисловості. Їх сукупна частка становить 90% в аграрному експорті”, – йдеться у повідомленні.

Основним імпортером вітчизняної агропродукції стали азійські країни, які за січень-червень 2017 року закупили українського продовольства на $3,5 млрд, частка Азії склала 39,8% від загального експорту аграрної продукції,

31,8% експорту агропродовольчої продукції з України припадає на країни Європейського Союзу. За І півріччя 2017 року вони закупили українського продовольства на $2,8 млрд. Обсяги аграрного експорту до країн Африки склали $1,6 млрд (частка у загальному експорті 18,2%).

 

Кращі практики молодіжної роботи: Мінмолодьспорту і ПРООН ініціюють конкурс

Міністерство молоді та спорту за підтримки ПРООН ініціює конкурс кращих практик молодіжної роботи в Україні.

Про це на прес-конференції в Укрінформі повідомив заступник міністра молоді та спорту Олександр Ярема.

“Для нас дуже важливо як для міністерства підтримувати ініціативи, які можуть змінити життя молодих людей на краще. Це стосується не тільки рівня столиці, а й всієї країни. На сьогоднішній день одна із важливих реформ, яка відбувається в країні, – це питання децентралызацыъ і ми як міністерство працюємо над створенням молодіжного простору на локальному рівні”, – сказав Ярема.

За його словами, конкурс надає можливість поділитися кращими прикладами молодіжної роботи в країні.

“Цим конкурсом ми хочемо допомогти знайти ті найкращі практики, які існують на різних рівнях, показати, наскільки є дійсно вдалі приклади молодіжної роботи, відзначити їх і показати тим молодим людям в інших регіонах, де немає цього досвіду, що їхні ровесники мають вже хороший досвід, мають хороші ініціативи стосовно створення молодіжних просторів, стосовно реалізації соціальних проектів, лідерських проектів, екологічних проектів”, – зазначив урядовець.

Він додав, що переможці отримають призи, а кращі практики будуть опубліковані у збірнику “Кращих практик молодіжної роботи в Україні”. “Перші 10 найкращих практик будуть відзначені Міністерством молоді та спорту і призами від партнерів конкурсу. Подаватися можуть всі, в кого є успішний досвід молодіжної роботи”, – додав Ярема.

Зокрема, керівник проекту ПРООН “Громадянське суспільство задля розвитку демократії та прав людини” Олена Урсу зауважила, що в Україні рівень громадянської активності молоді є не таким високим, як хотілося б. Незважаючи на те, що у 2015 році близько 54% молодих людей брали участь принаймні в одній громадянській ініціативі, зазвичай ці ініціативи стосувалися таких критично необхідних питань, як підтримка української армії (36%), розвиток інфраструктури свого житлового району (19%), допомога внутрішньо переселеним особам (16%), дітям, які опинилися в кризових ситуаціях (16%), та інших подібних. Значно менше молоді брало участь в розробці політик та просуванні реформ, наприклад, ініціативах щодо подолання корупції та в обговоренні законопроектів та бюджетів (по 5%), у боротьбі проти обмеження прав різних верств населення (4%).

“Ми вбачаємо у такому конкурсі надзвичайно важливі завдання. Ми ставимо перед собою мету побачити, які практики уже напрацьовані, і заохочувати молодих людей, щоб вони були більш активними, виявляли свою громадянську позицію, і реалізовували себе у своїй громаді в кращий спосіб. Тому одною із тематичних номінацій цього конкурсу ми визначили участь молоді в процесах демократизації, а також діяльність із захисту прав людини, освіта та просвітницька діяльність з прав людини, підтримка молодіжних проектів та ініціатив, розвиток молодіжних громадських організацій, волонтерство, сталий розвиток та екологія та інше”, – зазначила вона.

Практики приймаються до 1 жовтня. Заповнити анкету та поділитися історією можна тут.

 

«Укроборонпром» піднявся на шість позицій в рейтингу світових виробників зброї

«Укроборонпром» посів 62 місце серед оборонно-промислових компаній світу в рейтингу Defense News-2017.

Про це інформує прес-служба концерну.

«Це єдина вітчизняна компанія, що представлена в списку лідерів за версією профільного видання», – йдеться у повідомленні.

У 2014 році Україна взагалі не була представлена у відповідному рейтингу – «Укроборонпром» вперше потрапив до нього в 2015 році, посівши 92 сходинку, у 2016 році зробив ривок на 24 позиції ставши 68-м, а цьогоріч світові експерти підняли рейтинг концерну ще на шість позицій

Нині підприємства-учасники «Укроборонпрому» активно переходять на міжнародні стандарти роботи – 70% з них вже сертифіковані за ISO 9001 та впроваджується система управління та гарантування якості AQAP 2000. Окрім того, 40 підприємств-учасників «Укроборонпрому» отримали доступ до головного каталогу НАТО з логістики.

 

Полозов: на першому допиті Чийгоз розповів про передумови подій 25 і 26 лютого

Перший допит одного з лідерів кримськотатарського національного руху Ахтема Чийгоза, якого звинувачують в участі й організації мітингу на підтримку територіальної цілісності України біля Верховної Ради АР Крим 26 лютого 2014 року, був присвячений історичним аспектам і передумовам подій 25 і 26 лютого. Засідання відбулось 25 липня в підконтрольному Кремлю Верховному суді Криму.

«Весь сьогоднішній день був присвячений історичним аспектам і підґрунтю подій 25 і 26 лютого. Чому кримські татари вийшли на цей захід, яку мету вони переслідували. Ахтем Чийгоз максимально докладно розповів про ці аспекти. Завтра продовжиться допит Ахтема Чийгоза, і ми безпосередньо слухатимемо його свідчення щодо подій 25-26 лютого», – сказав Крим.Реалії адвокат Микола Полозов.

У першій частині засідання в Ахтема Чийгоза в російському суді з’ясовували структуру та основу діяльності Междлісу кримськотатарського народу.

Ахтема Чийгоза затримали в січні 2015 року за участь у мітингу на підтримку територіальної цілісності України перед будівлею Верховної Ради Криму 26 лютого 2014 року. Тоді мітингувальникам протистояли проросійські активісти, зокрема, з партії «Русское единство». Російська влада анексованого Криму звинувачує Чийгоза в організації масових заворушень.

«Справу Чийгоза» російський суд розглядає в рамках «справи 26 лютого» після того, як 20 липня суд на закритому засіданні розділив цю справу на дві: окремо – щодо заступника голови Меджлісу кримських татар Ахтема Чийгоза, й окремо щодо інших фігурантів процесу – Алі Асанова й Мустафи Дегерменджі.

 

Російський омбусмен звинуватила Україну в складній екологічній ситуації в Криму

Уповноважений з прав людини в Росії Тетяна Москалькова вказала на складну екологічну ситуацію в Криму і в Севастополі. Зокрема, Москалькова звинуватила Україну в скиданні відходів у море до березня 2014 року, про це вона заявила, виступаючи на координаційній раді уповноважених з прав людини в Росії 25 липня, повідомляє Крим. Реалії. .

«У нас дуже важкий український спадок у Криму і в Севастополі, де прямо відходи скидаються в море… Зараз величезну роботу здійснює наш уповноважений, щоб хоча б підняти цю проблему і розвернути владу до її вирішення», – зазначила вона.

Докладніші дані про екологічну ситуацію в Криму, зокрема про обсяг відходів, що зливаються в море, Москалькова не озвучила.

Як заявив 20 липня підконтрольний Кремлю голова Криму Сергій Аксьонов, очисні споруди в Сімферополі фактично не працюють, інфраструктура зношена майже на 100%, а їх модернізація та будівництво нового каналізаційного колектора оцінюється в 17 – 22 млрд рублів (7 – 10 млрд гривень – КР).

При цьому українські експерти запевняють, що очисні споруди в Криму виконують свою функцію краще, ніж у період 2011-2013 років. А навантаження на системи очищення на півострові скоротилося.

Тим не менш, у Криму жителі регулярно стикаються з проблемою викиду стічних вод у акваторію Чорного моря. Проблему в квітні цього року визнали в Роскомнадзорі. Російська влада Криму повідомляла, що 2016 року розроблятимуться проекти очисних споруд, щоб вже наступного року розпочати їх будівництво.

 

У ФСБ лякають кримчан вербуванням з боку СБУ на адмінкордоні

Начальник управління ФСБ Росії в анексованому Криму Віктор Палагін стверджує, що українські спецслужби «примушують кримчан до співпраці». Про це Палагін сказав 25 липня журналістам, повідомляють російські ЗМІ, повідомляє Крим. Реалії.

За його словами, вербувальні пункти нібито розташовані на адміністративному кордоні з анексованим Кримом.

«Україна не зацікавлена, щоб в Криму відбувся курортний сезон. Створюються перешкоди. Вербуються кримчани, створені фільтри з-поміж співробітників Служби безпеки України і головного розвідуправління міністерства оборони. Кримчани змушені проходити через пункт вербування рекрутів. Більш-менш керівник маленької ланки підлягає вербуванню», – цитує Палагіна російське агентство ТАСС.

При цьому в ФСБ стверджують, що «завербовані» самі розповідають про це російським силовикам.

«Щомісяця співробітники приходять до мене і пишуть явки з повинною про те, що їх українська сторона завербувала для роботи на неї. Ми виносимо «відмовні», бо у людей безвихідна ситуація, і вони з’явилися з повинною», розповів Палагін.

10 серпня 2016 року ФСБ Росії повідомила, що в ніч на 7 серпня в анексованому Криму затримали групу «українських диверсантів», які нібито готували теракти на півострові. Російські спецслужби заявляють, що затримані Євген Панов і Андрій Захтей були членами «групи диверсантів», яка нібито планувала здійснити теракти на об’єктах туристичної та соціальної інфраструктури півострова.

9 листопада 2016 року в Севастополі затримали «членів диверсійно-терористичної групи головного управління розвідки Міністерства оборони України» – Дмитра Штиблікова, Олексія Бессарабова і Володимира Дудку.

Підконтрольний Кремлю Ленінський районний суд Севастополя 10 листопада заарештував трьох затриманих у Севастополі військових експертів і звинуватив їх у підготовці диверсій.

У Службі безпеки України заявили, що затримані в Криму громадяни України не є ні співробітниками, ні контактерами з боку СБУ.

Спікер Міноборони України з питань АТО Андрій Лисенко раніше заявляв, що колишні українські військові, які зараз живуть у Криму, можуть стати «потенційними жертвами російських спецслужб».

 

У Києві презентували комікс «Охоронці країни», присвячений звільненню Криму

Комікс «Охоронці країни», що присвячений звільненню Криму, презентували в Києві 25 липня. Це перший випуск другого сезону графічної новели. В історії сім головних персонажів, кожен з них володіє особливими здібностями, розповів на прес-конференції автор тексту Іван Роговий, повідомляє Крим. Реалії.

«Це Хорив, командир групи від Міноборони, Кий – оперативний керівник, серце і мозок (команди – КР), Щек – це юнак, що володіє суперсилою, комп’ютерний геній, Дівчина Либідь – супербоєць. Є персонажі з кримськотатарського народу, охоронці артефактів, від них залежить мир на нашій території. Вони володіють сильними суперздібностями, завдяки їм вдавалося впродовж багатьох століть зберігати мир і рівновагу», – розповів автор.

Серед героїв є й історичні персонажі й сучасники, наприклад, лідер кримських татар Мустафа Джемілєв.

«Прообраз мудреця – Мустафа Джемілєв, який є на сьогодні титаном, який своєю історією життя довів відданість цінностям, його боротьба триває багато десятиліть. Це людина-історія. Усе його життя – це боротьба за народ. Він провів 15 років у радянських таборах, тому що стояв за принципи, і зараз він позбавлений можливості перебувати в Криму», – сказала перший заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джеппар.

Вона додала, що примірники видання можуть поширювати в школах і бібліотеках, також їх надішлють українським військовим, а за умови перекладу англійською мовою, МЗС України сприятиме поширенню коміксів за кордоном.

Перші частини коміксу, за словами авторів, були присвячені боротьбі українських воїнів на сході країни. Поки автори не припускають появи електронної версії цього видання.

Дизайнер і продюсер видання – волонтер Леонід Краснопольський.

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму й Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію й анексію Криму незаконними й засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова й називає це «відновленням історичної справедливості».

 

Площа виноградників в анексованому РФ Криму скоротилася втричі

В окупованому Криму площі виноградників скоротилися втричі і складають близько 30 тисяч га.

Про це повідомляє “Крим.Реалії”.

“Традиційно площі виноградників у Криму досягали 100 тисяч гектарів, але на сьогодні ця цифра скоротилася майже втричі і складає близько 30 тисяч гектарів”, – повідомляє “Крим.Реалії” з посиланням на так званого голову “комітету з аграрної політики, екології та природних ресурсів” підконтрольного Росії парламенту Криму Ігоря Буданова.

Окупаційна влада, розоривши виноградарство, хоче “відродити галузь і повернути їй колишні масштаби”. Для цього, вважають вони, “необхідно вирішити низку проблемних питань, як на федеральному, так і на регіональному рівнях”.

“З урахуванням значущості виноградарсько-виноробницької галузі не лише для Криму, але і для усієї Росії, регулювати діяльність виноробницьких підприємств необхідно окремим профільним законом”, – вважають у так званій держраді Криму.

Як повідомив Буданов, необхідні пропозиції для Держдуми розроблені, “проте на цьому етапі документи потребують обговорення і внесення пропозицій від працівників галузі”.

Як відомо, після російської анексії винороби Криму стикнулися з проблемами, пов’язаними з переходом галузі під російську стандартизацію. Крім того, фахівці вимушені займатися врегулюванням проблем, пов’язаних з оформленням документів на майно та земельні ділянки, роботою на орендованому устаткуванні, розширенням понятійного апарату виноробницької продукції, отриманням субсидій кримськими виноробницькими підприємствами, використанням води, конкретизацією вимог до марочних вин та багатьма іншими.

 

У Румунії підняли в повітря британський винищувач через бомбардувальники РФ

Британський винищувач Typhoon, що базується у Румунії, було піднято в небо у відповідь на появу російських літаків поруч з авіапростором НАТО над Чорним морем.

Про це повідомляється на сайті Повітряних сил Великої Британії (Royal Air Force) у вівторок, пише Укрінформ.

“З румунської авіабази “Михаїл Когельничану” біля Константи на узбережжі Чорного моря RAF Typhоon реагував у відповідь на стратегічні бомбардувальники TU-22 Backfire повітрянних сил Російської Федерації, що рухалися на південь поруч із повітряним простором НАТО“, – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, російські літаки рухалися над західною частиною Чорного моря. Вони моніторилися в рамках місії NATO Enhanced Air Policing (eAP), яку виконують британські повітряні сили в Румунії.

 

Опитування: 22% українців нічого не знають про НАТО

Робота органів державної влади щодо інформування українців з питань євроатлантичної інтеграції має бути більш активною, бо хоч 47% вважають вступ до НАТО гарантією безпеки України, 22% нічого про нього не знають, пише Укрінформ.

На цьому наголосив експерт Фонду “Демократичні ініціативи” ім. Ілька Кучеріва Руслан Кермач під час першого засідання Міжвідомчої робочої групи (МРГ) з питань виконання плану заходів щодо реалізації Концепції вдосконалення інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України.

“Від 2014 року в українському суспільстві стабільно превалює орієнтація на вступ до НАТО як найкращий спосіб гарантувати національну безпеку України. І показник підтримки вступу до НАТО за останні 3 роки продовжує зростати. Порівняно з 2012 роком частка тих, хто вважає цей шлях кращим за інші опції безпеки, зросла більш ніж утричі. У 2012 році вступ до НАТО підтримували тільки 13% громадян. У травні 2014-го, вже невдовзі після початку російської військової агресії, цей показник зріс до 33%… Станом на червень 2016 останнє опитування, яке ми проводили, зафіксувало, що 47% українців вважають членство в НАТО основною гарантією національної безпеки і оборони”, – сказав експерт.

При цьому він зазначив, що уявний референдум в регіональному розрізі був би виграний симпатиками НАТО тільки на Заході, де 71% за і 12% проти, і в Центрі – 52% за і 30% проти. Тоді як на Півдні та Сході України кількість противників НАТО помітно більша за кількість прихильників євроатлантичної інтеграції. Південь – 25% за, 43% проти, Схід – 32% за, 53% проти.

“Хоча порівняно з 2012 роком саме Східний регіон України продемонстрував найбільш різку динаміку зростання підтримки НАТО. На Сході вона зросла з 2% до 29%, це більш ніж у 14 разів. На Донбасі цей рівень підтримки коливався на рівні 1% і зріс до 24%”, – підкреслив Кермач, додавши, що опитування проводилось тільки на підконтрольних територіях.

За його словами, оскільки на сьогодні немає загальнонаціонального консенсусу, завдання м’якого підтягування рівня підтримки НАТО на Сході, Півдні та на Донбасі має залишатися ключовим для органів влади, ЗМІ та громадянського суспільства на найближчі роки.

“Щодо поінформованості про НАТО, то тільки 12%, тобто приблизно кожний 8 опитаний, вважає, що він добре поінформований, що таке НАТО. При цьому 55% дещо знають, але, на їхню думку, недостатньо, тоді як 22% не знають практично нічого. Причому самооцінка поінформованості щодо НАТО є приблизно однаковою в усіх регіонах”, – сказав Кермач.

Як підкреслив заступник голови МРГ, перший заступник голови Держкомтелерадіо Богдан Червак, ця статистика вказує, де саме треба сконцентрувати увагу.

“Є дві важливі цифри: 47% українців хотіли б, щоб Україна була в НАТО; 22% не знають про НАТО нічого. Те, в який бік мінятимуться ці цифри, буде свідченням ефективності або неефективності нашої роботи, роботи органів державної влади”, – сказав Червак.

 

Україна послідовно виконує енергетичні зобов’язання перед ЄС – Насалик

Українська сторона повною мірою дотримується зобов’язань щодо впровадження “Третього енергопакета”, імплементації Угоди про Асоціацію з ЄС та зобов’язань за Паризькою кліматичною угодою.

Про це заявив міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик під час робочої зустрічі з послом Австрії в Україні Герміною Поппеллер, повідомляє Урядовий портал.

“Ми підтримуємо ініціативи, що насамперед спрямовані на економію традиційних паливно-енергетичних ресурсів за рахунок відповідно зменшення обсягу їх споживання та використання нетрадиційних і відновлюваних джерел енергії”, – наголосив Насалик.

Серед кроків, які були зроблені, міністр назвав імплементацію законодавства відповідно до європейських вимог, стабілізацію роботи атомної генерації, а також диверсифікацію постачання ядерного палива та зменшення використання вугілля антрацитової групи на ТЕС та ТЕЦ України. “За цей рік кардинально змінилася позиція в енергетичному секторі країни”, – підкреслив він.

Насалик також звернув увагу, що частка атомної генерації в балансі електричної енергії становить близько 58%, затверджено план ремонтів енергоблоків АЕС на 4 роки, завершено процес підготовки будівництва ЦСВЯП, а також диверсифіковано постачання ядерного палива з акцентом на американську компанію Westinghouse. “Усі ці заходи дали змогу зменшити навантаження на теплову генерацію”, – зазначив міністр.

Україна згідно з новою Енергетичною стратегією до 2035 року використовуватиме все більше енергії з альтернативних джерел. Насалик також зазначив: “Досвід впровадження альтернативної енергетики інших країн свідчить про важливість передбачення участі відновлювальних джерел енергії в добовому регулюванні, зокрема, за допомогою проектів з використанням акумуляторних батарей”.

Позитивним сигналом виконання Україною зобов’язань щодо зменшення впливу на довкілля стала вимога з 1 січня 2018 року використовувати в тепловій генерації лише мазут, частка сірки в якому не перевищує 1%.

Увагу приділили під час зустрічі й питанням транзиту газу. “Газотранспортна система України спроможна забезпечувати надійний безперебійний транзит газу до країн Європи”, – наголосив міністр.

Він також нагадав про підписаний у квітні цього року Меморандум про взаєморозуміння між італійською компанією Snam, словацькою Eustream, “Нафтогазом України” та “Укртрансгазом”, спрямований на спільну оцінку можливостей співпраці в експлуатації і розвитку газової мережі в Україні.

Сторони обговорили перспективи українсько-австрійського співробітництва у галузі енергетики. Зокрема, Ігор Насалик підтвердив зацікавленість в інтенсифікації співробітництва у нафтогазовій сфері, напрями якого зафіксовано у Протоколі 13 засідання Українсько-австрійської комісії, а також поінформував про можливості України щодо збільшення видобування газу та участі, у тому числі й австрійських компаній, у тендерах на розробку і газових родовищ в Україні.

 

Асоціація з Україною набуде чинності 1 вересня – офіційний журнал ЄС

Офіційний журнал Європейського Союзу опублікував повідомлення про набуття чинності Угоди про асоціацію Україна-ЄС з 1 вересня цього року.

Інформація про це оприлюднена у вівторок, повідомляє Укрінформ.

“Угода про асоціацію між Європейським Союзом і Європейським співтовариством з атомної енергії та їхніми державами-членами, з одного боку, та Україною, з іншого боку, підписана в Брюсселі 21 березня 2014 і 27 червня 2014 року, набуває чинності 1 вересня 2017 року відповідно до статті 486(2) Угоди, оскільки останній інструмент ратифікації чи погодження було передано 11 липня 2017 року”, – йдеться у повідомленні.

Як повідомлялося, 11 липня Євросоюз остаточно завершив процедуру ратифікації Угоди про асоціацію з Україною.

 

На Донеччині на одну вакансію претендують 10 зареєстрованих безробітних

У Донецькій області на кінець червня – початок липня на одне вільне робоче місце претендують 10 зареєстрованих безробітних.

Про це повідомили кореспонденту Укрінформу в Головному управлінні статистики в Донецькій області.

“Навантаження зареєстрованих безробітних на одне вільне робоче місце (вакантну посаду) на кінець червня – початок липня 2017 року склала 10 осіб”, – сказали в облстатуправлінні і зазначили, що на кінець травня 2017 року також було 10 осіб на одне вільне робоче місце.

В облстатуправлінні констатували, що потреба роботодавців у працівниках у червні цього року порівняно з травнем зменшилася на 7,2% і на кінець червня склала 1,3 тис. осіб. Однак це на 36,4% більше, ніж на кінець червня 2016 року.

Загалом чисельність безробітних, зареєстрованих в центрах зайнятості області (без урахування частини зони проведення антитерористичної операції), на кінець червня 2017 року становила 13,4 тис. осіб, що на 5,5% менше, ніж було у травні, і на 30,6% менше показників на кінець червня 2016 року.

Рівень зареєстрованого безробіття на кінець червня 2017 року склав 0,5% населення працездатного віку.

Жінки становлять 62,4% серед безробітних, 33% – молодь у віці до 35 років.

За сприяння державної служби зайнятості у січні–червні 2017 року було працевлаштовано 10,1 тис. осіб, або 30,5% громадян, які мали статус зареєстрованого безробітного у цьому періоді (у січні–червні 2016 року – 8,4 тис. осіб, або 20,3%). У червні 2017 року працевлаштовано 1,7 тис. осіб, або 10,3%, проти 9,2% у травні 2017 року і 7,2% – у червні 2016 року.

Середній розмір допомоги по безробіттю у червні 2017 року склав 2032 грн.

 

Україна vs Росія: Мін’юст готує документи в ЄСПЛ для справи щодо Донбасу

Україна довела, що захоплення Російською Федерацією Криму було спланованою акцією.

Про це заявив міністр юстиції України Павло Петренко під час прес-конференції, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Я можу констатувати, що ті докази, які були зібрані, і які зараз були прийняті Європейським судом з прав людини, беззаперечно підтверджують і незаконність анексії, і масовість порушення прав людини, які були допущені саме Російською Федерацією… Так само ми довели, що захоплення Криму було абсолютно спланованою акцією, яку Росія готувала як мінімум за декілька років до початку анексії. І я дуже розраховую, що ця велика справа отримає найближчими роками кінцеве рішення Європейського суду з прав людини”, – наголосив Петренко.

Він нагадав, що у першому півріччі 2017 року Мін’юсту вдалося сформувати правову позицію щодо великої справи “Україна проти Росії”, пов’язаної з анексією Криму, яку прийняв ЄСПЛ.

“Зараз ми готуємо такий самий пакет документів і таку саму правову позицію згідно регламенту Європейського суду з прав людини по другій великій справі, яка стосується подій на Донбасі. Там, звичайно, і матеріалів більше, і часовий проміжок більший, але я переконаний, що ми спільно з іншими правоохоронними органами сформуємо додаткову доказову базу і вона так само “ляже” в основу позитивного для України рішення суду”, –  зазначив міністр.

 

Петренко сподівається, що Рада скасує правові акти СРСР

Міністр юстиції України Павло Петренко розраховує, що на початку наступної сесії парламент ухвалить закон, яким будуть скасовані всі нормативно-правові акти, ухвалені до набуття Україною незалежності.

Про це він заявив під час прес-конференції, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Наша команда так само ініціювала перед українським парламентом, і я розраховую, що на початку наступної сесії буде закон, який проголосується українським парламентом, законопроект, що скасовує всі без винятку акти, прийняті до набуття Україною незалежності, всі акти, які були прийняті міністерствами і урядами УРСР, всі закони, які були прийняті за радянської доби, і встановлює чіткі строки, коли Україна повинна все ж таки мати своє українське законодавство і відмовитися від тих колегіальних принципів меншовартості, які, на жаль, існували  у нас протягом 25 років”,  – заявив Петренко.

Він нагадав, що торік урядом з ініціативи Міністерства юстиції було скасовано майже 400 нормативно-правових актів, а в першому півріччі поточного року –  100 нормативно-правових актів, які “створювали непотрібні регуляції для українського бізнесу та українських громадян”.

“Вдумайтеся, на сьогодні жодне міністерство і жодна особа не може порахувати кількість інструкцій та циркулярів, які ще залишилися від Радянського Союзу та УРСР”, – підкреслив Петренко.

На його думку, ухвалення закону, який скасує всі нормативно-правові акти часів УРСР, “поставить крапку в тому радянському минулому української правової системи”.

 

Мін’юст продовжує шукати нові активи Газпрому

Міністерство юстиції України працює над пошуком інших активів Газпрому на території України.

Про це заявив міністр юстиції України Павло Петренко під час прес-конференції, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Можу анонсувати, що зараз проводиться робота щодо розшуку інших активів цієї компанії (Газпрому – ред.), і ми напрацьовуємо правові механізми щодо виходу даного питання на міжнародний рівень, коли Міністерство юстиції буде звертатися до інших країн за правовою допомогою щодо реалізації цього рішення суду”, – заявив Петренко.

Він підкреслив, що Україна виконала частково рішення Господарського суду Києва щодо стягнення заборгованості російського Газпрому перед українським бюджетом.

“80 млн гривень Міністерство юстиції стягнуло з цієї російської компанії на користь бюджету України. Крім того, були арештовані відповідні активи на території України даної кампанії, права, які належали і поки що належать Газпрому”, – наголосив міністр.

Він нагадав, що “рішенням суду, яке було підтверджене всіма інстанціями до Вищого господарського суду, було стягнено 173 млрд грн з російського Газпрому на користь українського бюджету за зловживання цією компанією своїм монопольним становищем під час транспортування газу і реалізації газу на території України”.

 

Мін’юст оскаржив рішення суду, який скасував стягнення з Газпрому 80 мільйонів

У Міністерстві юстиції вважають незаконним рішення Київського апеляційного господарського суду про скасування стягнення частини дивідендів “Газпрому” в рахунок сплати штрафу АМКУ.

Про це заявив журналістам міністр юстиції Павло Петренко, повідомляє корепондент Укрінформу.

“Міністерство юстиції уже подало касаційну скаргу. Ми вважамо дане рішення Апеляційного суду незаконним, упередженим і так само ми передали відповідні матеріли до правоохоронних органів і будемо продовжувати виконувати рішення суду, яким стягнуто з Газпрому 173 млрд гривень. Це рішення підтверджене всіма судовими інстанціями в Україні“, – заявив Петренко, коментуючи рішення суду.

Він запевнив, що всі перепони щодо виконання цього рішення, які будуть створюватися, будуть скасовуватися в законний спосіб.

Як повідомлялося, Київський апеляційний господарський суд скасував рішення суду нижчої інстанції про стягнення 79,877 млн гривень дивідендів з українського дочірнього підприємства російського “Газпрому” ПрАТ “Газтранзит”.

 

Укргазвидобування через ProZorro відновлюватиме понад 1900 ліквідованих свердловин

ПАТ «Укргазвидобування» через ProZorro залучатиме зовнішнього підрядника для відновлення видобутку вуглеводнів на 1900 ліквідованих свердловинах компанії.

Про це інформує прес-служба Укргазвидобування.

«Через електронну систему ProZorro ПАТ «Укргазвидобування» оголосило тендер на залучення зовнішнього підрядника задля проведення робіт з відновлення видобутку вуглеводнів на ліквідованих свердловинах компанії. ПАТ «Укргазвидобування» має значний фонд ліквідованих свердловин (понад 1 900 шт. ) та свердловин, що не діють, частина з яких не діє тривалий час, та газ на них не видобувають», – йдеться в повідомленні.

На думку фахівців компанії, з розвитком технологій ліквідовані раніше свердловини можуть мати потенціал видобутку у майбутньому. Але роботи на ліквідованих свердловинах мають значні ризики, які наразі компанія не може понести.

Тому Укргазвидобування вважає за доцільне здійснювати відновлення ліквідованих свердловин із залученням потенційних сторонніх підприємств, що готові взяти на себе геологічні, технічні та економічні ризики.

Як заявляють у компанії, зазначений метод є розповсюдженою практикою у міжнародних видобувних компаніях, оскільки проведення робіт стороннім підрядником, який бере на себе геологічні та технічні ризики, забезпечує швидкий і дешевий ресурс нарощування профілю видобутку.

Право власності на весь добутий газ з відновлених свердловин належить ПАТ «Укргазвидобування». Інвестор отримуватиме фіксовану плату за кожну тисячу кубометрів газу, піднятого з відновлених свердловин у разі отримання вуглеводнів.

Усі умови для потенційних інвесторів будуть доступні протягом місяця у тендерній документації, яка є публічною інформацією та викладена на сайті ProZorro й офіційному сайті ПАТ «Укргазвидобування».

 

Д. Трамп висунув претендента на посаду помічника держсекретаря з питань Європи та Євразії

Президент США Дональд Трамп висунув на пост помічника держсекретаря у справах Європи і Євразії директора Центру аналізу європейської політики Уесс Мітчелла. Про це повідомиляє прес-служба Білого дому, передає УНН.

Посада помічника держсекретаря США у справах Європи і Євразії є ключовою в американському зовнішньополітичному відомстві з точки зору планування політичного курсу щодо Росії і Європи. Раніше цю посаду в Держдепартаменті займала Вікторія Нуланд, яка покинула його в кінці січня 2017 року, практично відразу після інавгурації Д.Трампа.

Мітчелл наполягає на пріоритетній роль НАТО в забезпеченні євроатлантичної солідарності і вважає, що важливу роль в альянсі грають країни Східної Європи. У 2012 році він працював у передвиборчому штабі Мітта Ромні, який балотувався тоді в президенти США.

 

США: Манафорт свідчитиме у Сенаті щодо зв’язків з Росією

Юридичний комітет Сенату США постановив, що колишній голова президентської кампанії Дональда Трампа Пол Манафорт 26 липня має дати свідчення під присягою під час публічних слухань щодо ймовірного втручання Росії у президентські вибори 2016 року, інформує Радіо Свобода.

25 липня Манафорт мав розмову із представниками комітету розвідки Сенату. Його речник Джейсон Малоні заявив, що він «відповів на всі питання».

Між тим, сенатор-республіканець Чак Ґрейслі і сенатор-демократ Даян Файнстайн анонсували, що вирішили провести публічні слухання під присягою, оскільки не змогли досягти з Манафортом домовленостей під час розмови за зачиненими дверима.

Слухання мають відбутися у середу о 10 ранку за вашингтонським часом.

Дональд Трамп заперечує всі заяви на теми причетності Росії до його перемоги як «вигадки» і вже не раз називав розслідування відразу в кількох комітетах обох палат Конгресу США «полюванням на відьом».

 

Конгрес США прийняв закон із новими санкціями проти Росії

Нижня палата американського Конгресу переважною більшістю голосів затвердила проект закону з новим пакетом санкцій проти Росії, Ірану, а також Північної Кореї.

Голосування завершилося на початку шостої години вечора за Вашингтоном, передає власний кореспондент Укрінформу.

За проект закону висловилися 419 членів нижньої палати, проти проголосували лише троє конгресменів-республіканців.

Як зазначав в ексклюзивному коментарі Укрінформу з цього приводу незалежний експерт Орест Дейчаківський, “підтримка розширених санкцій проти Росії в Конгресі з такою переважною кількістю голосів означає що законодавці прекрасно усвідомлюють, яку небезпеку становить Росія”.

Крім того, за словами експерта, це “демонструє потужний меседж на підтримку України”.

Попри те, що законодавці досягли більшості, яка може подолати вето президента, експерт не виключив, що Дональд Трамп може скористатися цією прерогативою, однак, за його словами, “це малоймовірно”.

За процедурою, верхня палата Конгресу США має переголосувати законопроект, який вже був підтриманий Сенатом з кількістю голосів 98 проти двох у червні. У нинішньому вигляді проект закону також передбачає санкції проти Північної Кореї, яких не було у варіанті Сенату.

У Білому домі досі не прокоментували намір президента Трампа затвердити законопроект. За словами речниці адміністрації президента Сари Сандерс, Дональд Трамп хоче вивчити документ та переконатися, що “ми можемо отримати найкращий варіант для американського народу”.

 

Тіллерсон виступає за продовження санкцій проти Росії – Держдеп

Державний секретар США Рекс Тіллерсон продовжує бути твердо переконаним у необхідності збереження санкцій проти Росії, поки вона не виконає умов, досягнутих раніше.

З такою заявою виступила у вівторок під час брифінгу в Державному департаменті США речниця відомства Хезер Науерт, передає власний кореспондент Укрінформу.

“Держсекретар, наскільки я знаю, чітко висловив свою позицію щодо санкцій проти Росії. Ми тут говорили про дуже багато проблем, з якими зараз стикається Україна, і як ми очікуємо та маємо твердий намір зберігати санкції чинними, поки Росія не зупинить свої провокаційні дії, які спричинили введення цих санкцій”, – заявила Науерт.

Водночас, вона відмовилась коментувати позицію держсекретаря щодо законодавства з новими санкціями проти Росії, яке наразі проходить процедуру затвердження в американському Конгресі. У цьому зв’язку речник відомства підкреслила, що держсекретар “продовжує мати занепокоєння, дуже уважно слідкує за розвитком ситуації в Україні” та вважає, що Росія “повинна зробити набагато більше для того, щоб позиція США змінилася”.

При цьому Науерт також підкреслила, що позиція глави Держдепартаменту США щодо санкцій проти РФ, введених через втручання у вибори в США, також залишається твердою.

 

Держдеп США спростував інформацію про відставку Р.Тіллерсона

Держсекретар США Рекс Тіллерсон не має наміру йти зі своєї посади. Про це заявила в п’ятницю начальник прес-служби Держдепартаменту США Хізер Нойєрт, передає УНН з посиланням ТАСС.

“Це невірно, держсекретар має намір залишатися на своїй посаді. Він бачить, що йому належить багато роботи, активно бере участь в діяльності Держдепартаменту”. – повідомила Х.Нойєрт

Нагадаємо, в понеділок 25 липня ряд американських ЗМІ повідомив про те, що Державний секретар США Рекс Тіллерсон розглядає можливість своєї відставки на фоні розбіжностей з президентом Дональдом Трампом.

 

Зятя Трампа допитували три години на закритих слуханнях щодо Росії – ЗМІ

Зять президента США Дональда Трампа й старший радник Білого дому Джаред Кушнер протягом трьох годин відповідав на запитання конгресменів під час закритого засідання Комітету з питань розвідки Палати представників США, який проводить розслідування щодо Росії.

Про це повідомило у вівторок американське центральне видання The Hill, пише Укрінформ.

“Зять президента Трампа, який також є старшим радником, вийшов із закритого приміщення Капітолію лише о 13:30, відмовляючись відповідати на запитання журналістів про підсумки засідання”, – наголошує видання.

Водночас у самому Комітеті коротко прокоментували хід слухань.

“Мені він здався відвертим, налаштованим на взаємодію, з бажанням відповідати на кожне запитання від нас та на будь-які уточнення”, – зазначив член комітету конгресмен-республіканець Майк Конавей.

Заступник голови комітету демократ Адам Шифф також висловив своє задоволення від розмови з Кушнером. “Це засідання було дуже продуктивним і надало можливість поставити низку питань, які стосувалися комітету. Ми цінуємо його добровільну готовність прийти та надати свідчення сьогодні”, – зауважив він.

Кушнер потрапив під увагу розслідування по Росії у зв’язку з його зустрічами з російськими представниками, у тому числі послом РФ у США Сергієм Кисляком, а також віднедавна відомої зустрічі представників кампанії Трампа з російським юристом, яка пропонувала компромат на Гілларі Клінтон.

Напередодні Кушнер зустрічався за зачиненими дверима зі співробітниками Комітету розвідки Сенату США. Нинішнє засідання було запланованим засіданням розвідувального комітету Палати представників США.

 

Атаку Трампа у Тwitter пов’язують з його бажанням згорнути розслідування щодо РФ

Закиди президента США Дональда Трампа на адресу генпрокурора Сешнса щодо його провалу в розслідуванні “злочинів” Клінтон та зусиль України “просунути” її президентство можуть бути пов’язані з бажанням Трампа замінити Сешнса, щоб згодом посунути й спецпрокурора Роберта Мюллера, який наразі очолює розслідування по Росії.

Про це пише у вівторок американське видання The Washington Post, повідомляє Укрінформ.

“Президент Трамп та його радники в приватному порядку обговорюють можливість усунення генерального прокурора Джеффа Сешнса”, – зазначається в публікації.

При цьому підкреслюється, що питання відставки або звільнення генпрокурора останнім часом порушувалось у Білому домі все частіше.

“Деякі представники оточення Трампа розглядають заміну Сешнса як потенційну частину стратегії усунення спецпрокурора Роберта Мюллера та припинення його розслідування, яке намагається встановити, чи координувала кампанія Трампа з Кремлем зусилля із впливу на вибори 2016 року”, – наводить видання висловлювання джерел, обізнаних із ситуацією.

Як повідомляв Укрінформ, у вівторок зранку Трамп оприлюднив серію твітів, у яких звинуватив Сешнса в “дуже слабкій позиції” щодо розслідування “злочинів” Гілларі Клінтон, а також зусиль України саботувати його президентську кампанію минулого року.

Раніше Сешнс вважався однією з фігур близького оточення Трампа, якому президент висловлював високий рівень довіри. На певному етапі Сешнс був змушений самоусунутися від розслідування щодо втручання Росії у вибори в США після того, як був спійманий на брехні в Сенаті щодо його контактів з представниками російського уряду. Замість нього розслідування очолив спеціально призначений спецпрокурор Мюллер.

 

Трамп заявив про спроби України саботувати його виборчу кампанію

Президент США Дональд Трамп заявив, що генеральному прокурору США слід було б провести розслідування стосовно спроб України саботувати його виборчу кампанію.

Про це нинішній глава Білого дому написав зранку вівторка, повідомляє Укрінформ.

“Зусилля України саботувати кампанію Трампа “тихо працювали на просування Клінтон”. Тож де розслідування генерального прокурора?” – написав президент США, додавши при цьому також посилання на ведучого з його улюбленого телеканалу Fox News Шона Ханніті.

У наступному дописі Трамп звинуватив нинішнього генпрокурора в тому, що він не допрацював у звинуваченнях по відношенню до колишнього кандидата в президенти від Демократичної партії Гілларі Клінтон.

“Генеральний прокурор Джеф Сешнс прийняв ДУЖЕ слабку позицію щодо злочинів Гілларі Клінтон (з приводу серверів електронної пошти та Національної демократичної партії), а також витоку розвідданих!”.

Наразі не ясно, що саме спонукало президента США висловити таку позицію відносно подій минулорічних виборів. Як повідомлялося раніше, на сьогодні зараз у США проводиться низка паралельних розслідувань у ФБР і Конгресі щодо втручання Росії у президентські вибори в США.

Минулого тижня на тлі скандалів навколо старшого сина Трампа та його зустрічей з росіянами Білий дім раптово згадав публікацію видання Politico понад піврічної давнини. У ньому, зокрема, йшлося, що представник Національного комітету Демократичної партії Александра Чалупа нібито збирала в українському посольстві компромат на керівника кампанії Трампа Пола Манафорта.

У Посольстві України в США спростували звинувачення на свою адресу.

“Посольство України ніколи не координувало роботу з Національним комітетом Демократичної партії щодо компрометуючих матеріалів. Представники посольства співпрацювали з Александрою Чалупою та Українсько-Американською адвокатською групою минулого року в контексті культурних заходів, але не сприяли отриманню Александрою будь-якої інформацію, пов’язаної з виборами в США”, – зазначили в Посольстві.

Як повідомлялося, раніше кандидат на посаду глави ФБР Крістофер Рей заявляв, що має намір розібратися, чи втручалася Україна у вибори в США в 2016 році.

 

Український уряд не допомагав жодному з кандидатів на виборах у США – посольство

Посольство України в Вашингтоні дало офіційну відповідь на заяви глави Білого дому Дональда Тармпа зі звинуваченнями української влади у саботуванні його виборчої кампанії.

У цьому зв’язку, українське дипломатичне відомство розмістило коротку заяву на офіційній твітер-сторінці, повідомляє Укрінформ.

“Відповідально заявляємо: Уряд України не допомагав жодному з кандидатів на виборах 2016. Ми вдячні США за двопартійну підтримку України”, – йдеться в заяві.

Як повідомляв Укрінформ, зранку вівторка президент США Дональд Трамп заявив, що генеральному прокурору слід було б провести розслідування стосовно спроб України саботувати його виборчу кампанію.

“Зусилля України саботувати кампанію Трампа “тихо працювали на просування Клінтон”. Тож де розслідування генерального прокурора?” – написав нинішній глава Білого дому.

Досі незрозуміло, що саме спонукало президента США висловити таку позицію відносно подій минулорічних виборів. Як повідомлялося раніше, на сьогодні зараз у США проводиться низка паралельних розслідувань у ФБР і Конгресі щодо втручання Росії у президентські вибори в США.

 

The Washington Post перевірила факти звинувачень Трампа щодо України

Справжній новий скандал спалахнув навколо України у Вашингтоні зранку вівторка: президент Трамп відкрито звинуватив Київ у саботажі його президентської кампанії на користь Гілларі Клінтон, повторивши попередні заяви Білого дому, але видання The Washington Post провело перевірку фактів, наголошуючи на помилковості цієї версії, повідомляє Укрінформ.

Публікація газети вийшла на три години раніше дописів президента у Твітері, але поки не зрозуміло, чи вона спонукала Трампа висловити свої звинувачення на адресу України.

“Чи є контакти Національного комітету Демократичної партії з українською стороною подібними до тих, що Трамп мав з Росією? Кілька представників Білого дому заявляють, що зв’язок (кампанії – ред.) Клінтон з Посольством України перебувають в одній площині разом із зустріччю Дональда Трампа-молодшого з російським адвокатом. Але це не так”, – йдеться в публікації The Washington Post.

У статті, зокрема, згадуються заяви офіційного представника Білого дому Сари Сандерс, а також адвоката президента Джея Секулова в інтерв’ю CNN. Обидва наголошували на тому, що українська сторона допомагала демократам збирати компромат на кампанію Трампа. Однак і Сандерс, і Секулов пов’язували це питання з новими подробицями розслідування спецпрокурора Мюллера, у яких фігурував старший син Трампа, зустрівшись у червні минулого року з російськими представниками, які пообіцяли йому компромат на Гілларі Клінтон для того, щоб допомогти батькові виграти вибори.

В Білому домі апелюють до давньої статті Politico, опублікованої ще в січні. У ній, зокрема, згадується Александра Чалупа – американка українського походження, яка працювала консультантом у Національному комітеті демократичної партії під час виборів. Журналісти Politico стверджували, що вона збирала компромат на Пола Манафорта, керівника президентської кампанії Трампа, який до цього раніше вів кампанію проросійського президента України Віктора Януковича та мав зв’язки з Москвою.

“Точна роль представників посольства незрозуміла. Чалупа розповіла Politico, що в Посольстві України надали корисні відповіді на її запитання, а також, що посольство працювало з журналістами, які досліджували теми Трампа, Манафорта та Росії”, – зазначає WP. Керівництво посольства заперечило таку співпрацю з репортерами, але колишній український дипломат заявив, що йому було доручено допомогти Чалупі в її питанні.

Водночас представники Національного комітету Демократичної партії США спростували заяву Politico, що вони начебто взаємодіяли з Чалупою у зборі матеріалів проти республіканців. Сама ж Чалупа оскаржила статтю Politico на своїй сторінці у Facebook, підкресливши, що зверталася до посольств лише в питаннях програми етнічної взаємодії.

У широкому сенсі історії щодо збору компромату на Клінтон і Манафорта виглядають подібними, зауважує The Washington Post. “Але якщо трохи заглибитися, порівняння стає недоречним. Звичайно, існує також одна принципова відмінність, яка полягає в тому, що Україна вважається союзником США, а Росія – противником”, – підкреслює газета.

Роль кампанії Трампа в контексті втручання Росії у вибори в США все ще перебуває під слідством, йдеться у висновках публікації. Досі невідомі всі деталі зв’язків Чалупи з посольством чи демократичним комітетом. “Але те, що ми знаємо на сьогодні, полягає в тому, що в цих двох ситуаціях існують принципові відмінності, і це, безумовно, є досить складним порівнянням”, – підсумовує The Washington Post.

 

Корабель ВМС США обстріляв іранське судно, яке підійшло надто близько – ЗМІ

Американський бойовий корабель USS Thunderbolt був вимушений відкрити попереджувальний вогонь у напрямку іранського судна у відкритому морі, яке наблизилось до нього на небезпечну відстань.

Про це повідомили у вівторок інформагентству Reuters джерела в адміністрації США, пише Укрінформ.

“Корабель ВМС США зробив попереджувальні постріли в напрямку іранського військового судна в північній частині Аравійської затоки у вівторок після того, як судно наблизилось до нього на відстань 150 ярдів (137 метрів)”, – наводить видання слова американського чиновника.

При цьому уточнюється, що американський корабель USS Thunderbolt був вимушений відкрити вогонь після ігнорування іранським судном попереджень по радіо, а також зовнішніх звукових сигналів. Корабель ВМС США супроводжувався кількома суднами американської берегової охорони.

Джерело також зауважило, що, за попередніми оцінками, іранське судно належало так званому Корпусу стражів ісламської революції.

При цьому підкреслюється, що випадки небезпечного зближення іранських кораблів з американськими є непоодинокими. Один із останніх стався в січні, коли великий протичовновий корабель ВМС США зробив три попереджувальних постріли в напрямку чотирьох іранських атакуючих катерів у районі Ормузької протоки. Іранські судна наближалися на високій швидкості й нехтували вимогами сповільнити свій рух.

 

Глава Пентагону розкритикував витрати на “лісовий” камуфляж

Міністр оборони США Джеймс Меттіс розкритикував посадових осіб Пентагону за витрату 28 мільйонів доларів на форму з “лісовим” камуфляжем для афганських солдатів.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на документ, який був розісланий старшим посадовим особам Пентагону.

“Необачні чи недбалі рішення щодо витрачання грошей платників податків у неефективний та марнотратний спосіб, не повинні повторюватися”, – зазначив Меттіс у документі.

Так, за даними звіту комісії Special Inspector General for Afghanistan Reconstruction (SIGAR), на закупівлю форми з “лісовим” камуфляжем з 2008 по 2017 роки США витратили до $28 млн.

“Замість того, щоб звести до мінімуму цей звіт або виправдовувати марнотратні рішення, я очікую, що всі відомства Міністерства оборони використовуватимуть цю помилку як каталізатор для висвітлення випадків марнотратної практики та здійснення активних кроків, щоб покласти край витратам”, – написав Меттіс.

Зазначається, що Комітет збройних сил Палати представників Сполучених Штатів проведе слухання, призначене на вівторок, під час якого буде розглянуто обладнання Пентагону та постачання форми в Афганістан та Ірак.

 

ЗМІ: співпраця з РФ є центральною частиною стратегії Трампа у сирійському конфлікті

Співпраця з Росією є центральною частиною стратегії адміністрації президента США Дональда Трампа в боротьбі проти ісламістів у Сирії, при цьому американські спеціалісти з військового планування очікують, що Москва перешкоджатиме сирійським урядовим і союзним силам втручатися в підтримані коаліцією операції проти бойовиків. Про це пише The Washington Post, передає УНН.

Деякі законодавці і чиновники Білого дому висловили занепокоєння з приводу того, що стратегія дає довгострокову перевагу в Сирії для Росії, Ірану і президента Башара Асада і в кінцевому рахунку дає “Ісламській державі” можливість для відновлення.

Критики також стверджують, що ні Росії, ні Ірану не можна довіряти у дотриманні будь-якої угоди, і що результатом стане продовження громадянської війни у країні.

Навіть після запропонованого конгресом США цього тижня проекту щодо нових санкцій проти Росії та Ірану, переговори США і Росії з сирійського питання тривають, пише видання.

На відміну від свого попередника, Д.Трамп перейшов до військових рішень у війні проти “Ісламської держави”. Результатом стало швидке взяття під контроль опорних пунктів бойовиків і розширення співпраці з Москвою.

Після розпорядження Д.Трампа минулого місяця про закриття багаторічної програми ЦРУ для навчання і озброєння повстанців проти режиму Б.Асада, голова комітету з питань збройних сил сенату Джон Маккейн заявив, що Д.Трамп грає на користь президента Росії Володимира Путіна.

“Зробити будь-яку поступку Росії, не маючи ширшої стратегії щодо Сирії, безвідповідально і недалекоглядно”, – сказав Дж.Маккейн в своїй заяві.

Вашингтонський інститут вивчення війни (ISW), який відстежує, зокрема, місця авіаударів у Сирії, зазначив у доповіді в п’ятницю, що Росія “перебудовує свою повітряну кампанію в Сирії, щоб змусити США вступити в партнерство” з Москвою. Росія майже повністю припинила свої повітряні удари в західній Сирії, де урядові війська розгромили повстанців, і перемістилася на схід, де режим Б.Асада просувається до Євфрату під “виглядом боротьби з “Ісламською державою”.

Цей рух “ще більше забезпечив свободу дій Росії”, допоміг відкрити двері для переговорів про “врегулювання конфлікту”, говориться в звіті ISW.

Минулого тижня голова Пентагону Джеймс Меттіс, голова об’єднаного комітету начальників штабів Джозеф Данфорд і держсекретар Рекс Тіллерсон описували “перспективи співпраці” з Росією, повідомив сенатор Тім Кейн. За його словами, їх ентузіазм був “пом’якшений постійним скептицизмом”, але, з його слів, адміністрація була трохи оптимістичнішою за нього.

Раніше президент РФ Володмир Путін повідомив, що обговорив з президентом США Дональдом Трампом ситуацію в Україні та Сирії під час їхньої зустрічі в Гамбурзі.

 

Росія готова організувати зустріч лідерів Ізраїлю та Палестини

Росія готова організувати в Москві зустріч президента Держави Палестина Махмуда Аббаса і прем’єр-міністра Ізраїлю Беньяміна Нетаньяху. Про це заявив у вівторок заступник постійного представника РФ при ООН Володимир Сафронков на засіданні Ради Безпеки, повідомляє УНН з посиланням на ТАСС.

За його словами, в умовах зростання напруженості навколо святих місць Єрусалиму необхідно “не тільки стабілізувати поточну ситуацію”, але і “відкрити реальні політичні горизонти для палестино-ізраїльського врегулювання через прямі переговори сторін на загальновизнаній міжнародно-правовій основі”.

“Підтверджуємо нашу ініціативу про проведення в Москві зустрічі між президентом Аббасом і прем’єр-міністром Нетаньяху”, – сказав дипломат.

Як заявив В.Сафронков, в Москві не бачать альтернативи врегулювання конфлікту на основі створення двох незалежних держав для двох народів. Ця формула, зазначив він, є “єдиним реалістичним способом покласти край палестино-ізраїльському протистоянню і взаємними претензіями”.

Нагадаємо, Кабінет безпеки Ізраїлю ухвалив рішення прибрати металодетектори, встановлені біля входів на Храмову гору в Єрусалимі після протестів мусульман, замінивши їх на відеокамери для посилення охорони громадської безпеки в даній локації.

 

Росія: Рада Федерації схвалила законопроект про обмеження свободи в інтернеті

Рада Федерації Росії схвалила законопроект, який забороняє використання проксі-серверів, включаючи віртуальну корпоративну мережу. Документ, схвалений 25 липня, також забороняє анонімно посилати телефонні повідомлення, повідомляє Радіо Свобода..

21 липня цей законопроект схвалила нижня палата російського парламенту, Державна дума.

Тепер документ буде направлений на підпис президенту Росії Володимиру Путіну.

У разі підписання, документ набуде чинності 1 січня 2018 року – за менш ніж 3 місяці до президентських виборів, у яких, як очікують, Володимир Путін таки братиме участь

 

Керівник AI передав Могеріні 900 тисяч підписів за звільнення активістів в Туреччині

Генеральний секретар Amnesty International International Саліл Шетті зустрівся з главою зовнішньополітичного відомства ЄС Федерікою Могеріні перед запланованою на сьогодні її зустріччю з міністром закордонних справ Туреччини Мевлютом Чавушоглу.

Про це Укрінформу повідомили зі штаб-квартири організації.

“Я передав сьогодні вранці пані Могеріні близько 900 тисяч підписів, зібраних останніми днями за звільнення наших ув’язнених колег та інших активістів у Туреччині”, – заявив Шетті.

В організації очікують від верховного представника, що вона підніме тему в ході зустрічі з главою МЗС Туреччини і заступиться за Іділ Езер, Танера Кіліча, Пітера Штьодтнера та інших.

В Amnesty International вимагають від Анкари звільнення затриманих нещодавно в країні правозахисників. У Брюсселі, Берліні і Лондоні з цього приводу були організовані акції на захист активістів.

Як раніше повідомлялося, 5 липня 2017 року у Туреччині були заарештовані за обвинуваченням у підтримці “збройної терористичної організації” десятеро  правозахисників, восьмеро з яких, в тому числі керівник турецького відділення AI Іділ Езер і німецький правозахисник Пітер Штьодтнер знаходяться під вартою з того часу.

 

Анкара та Москва підписали контракт на поставку комплексів С-400

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що Анкара досягла прогресу в питанні придбання російської зенітно-ракетної системи С-400, сторони підписали відповідні документи.

Про це він повідомив на засіданні парламентської фракції Партії справедливості і розвитку, передає агентство Anadolu, повідомляє Укрінформ.

«Ми зробили необхідні кроки і підписали контракт на постачання С-400 з Російською Федерацією. Ми побачимо ці комплекси у нас в країні», – сказав глава турецької держави.

Ердоган додав, що також буде налагоджено спільне виробництво ЗРК С-400.

Відповідаючи на питання про те, чи стане закупівля російських С-400 причиною для стурбованості США, президент Туреччини зазначив:

«Будь-яка держава знаходиться у пошуках найідеальніших методів забезпечення своєї національної безпеки. Якщо є можливість налагодити спільне виробництво, то такий вибір переважає. Турецьке керівництво декілька років пропонувало американським партнерам укласти аналогічну угоду, але переговори виявилися безрезультатними. Після цього Туреччина вимушена була продовжити пошуки», – сказав Ердоган.

Він вказав на те, що країна-член НАТО – Греція довгі роки користується ЗРК С-300 і усі мовчать, а коли справа доходить до Туреччини, то це починає викликати стурбованість.

У квітні Туреччина, яка входить в НАТО, заявила, що підійшла до “фінальної стадії” переговорів про поставки російських зенітно-ракетних систем. Водночас Туреччина не зможе інтегрувати С-400 у систему озброєнь НАТО.

 

Росія нарощує окупаційний контингент в Абхазії – InformNapalm

Росія накопичує в Абхазії озброєння та техніку понад штат окупаційного контингенту з можливістю оперативного використання її в годину Х. Зокрема, активне перекидання важкої техніки через абхазьку частину державного кордону РФ з Грузією фіксується протягом останнього тижня.

Про це повідомляє міжнародна розвідувальна спільнота InformNapalm.

“За інформацією від наших інсайдерів, уже понад тиждень через прикордонне КПП Псоу (абхазька частина державного кордону РФ з Грузією) перекидають важку техніку. В основному це танки новітньої модифікації Т-72Б3, які перевозять на платформах вантажними тягачами”, – йдеться у повідомленні.

Волонтерам InformNapalm також вдалося знайти підтвердження цій інформації у соцмережах: “У соціальній мережі Instagram виявили записи двох незалежних один від іншого джерел, які з різницею в кілька днів опублікували фотографії перекидання танків з Росії в окуповану Абхазію. Перше фото (архів) зроблене тиждень тому і підкріплене коментарем автора з хештегами “Нічого незвичайного, просто танк їде на екскурсію в Абхазію. #сочі#абхазія #танк”. Другу фотографію (архів) завантажили вчора з коментарем з тегами “Стоїть на кордоні в сторону Абхазії. #абхазія #танк #росія”.

За оцінками експертів, зафіксовані на тягачах танки Т-72Б3 не є штатною технікою 7-ї окупаційної військової бази (в/ч 09332, м. Гудаута, Абхазія, Грузія), яка повертається з навчань на місце дислокації з’єднання.

“Зазвичай цей процес організований і проводиться залізницею. Найімовірніше, це додаткова військова техніка, яку Росія перекидає в Абхазію. Причин для цього чимало, зокрема – посилення військової присутності Росії на фоні провального кримінального туристичного сезону в окупованій Абхазії та масового відтоку росіян, а також нагнітання ситуації перед міжнародними військовими навчаннями країн НАТО в Грузії “Гідний партнер 2017″ (Noble Partner), які пройдуть з 30 липня до 12 серпня”, – повідомили в InformNapalm.

Поруч з цим, вказується на те, що уже понад рік на сьомій російській окупаційній військовій базі в Абхазії відбувається процес переозброєння і комплектування переважно на контрактній основі. Зокрема, проведено часткову заміну бронетранспортерів БТР-80 на новітні БТР-82А, танків Т-90, які не виправдали надій, на модернізовані й дешевші в експлуатації Т-72Б3.

“Цікаво, що у відкритих джерелах часто трапляються докази ввезення в Абхазію нової військової техніки, а про виведення техніки інформації майже немає. Можна зробити висновок, що РФ в Абхазії накопичує озброєння та техніку понад штат окупаційного контингенту з можливістю оперативного використання її в годину Х”, – йдеться  у повідомленні.

 

СБУ розповіла про псевдопротести нацменшин під “проводом” Кремля

Співробітники СБУ за останній час задокументували декілька фактів організації російськими кураторами псевдопротестних акції, спрямованих на штучне розпалювання міжетнічних конфліктів у різних регіонах нашої країні.

Про це повідомляє прес-центр СБУ.

«Основна мета РФ дестабілізувати суспільно-політичну ситуацію в Україні та дискредитувати українську владу перед світовою спільнотою через начебто утиски національних меншин. Всі фейкові акції організовуються за схожим сценарієм, координуються спеціально призначеними кураторами, які перебувають на території Росії. Під час проведення цих псевдопротестів співробітники спецслужби не зафіксували жодного факту участі в них справжніх представників національних меншин», – йдеться у повідомленні.

У Запорізькій та Одеській областях правоохоронці викрили спробу організувати наприкінці червня акцію протесту, нібито, етнічних болгар, замовлену активним одним з координаторів антиукраїнських заходів Сергієм Хижняком. Він є одним із колишніх керівників громадської організації «Молоді регіони» та переховується на території РФ. Найняті для участі у провокації три десятки громадян  мали створити картинку для російських ЗМІ, перекриваючи автомагістраль із болгарськими прапорами й плакатами пропагандистського змісту.

У СБУ наголосили, що інформаційне забезпечення фейкових акцій покладається замовниками на окремі, заздалегідь створені групи, діяльність однієї з яких співробітники спецслужби припинили  в Одесі. Наразі учасники цієї ретельно законспірованої групи наразі дають викривальні покази стосовно координації антиукраїнської діяльності з території РФ. Вже встановлено, що зловмисники фінансувалися російськими спецслужбами через громадянина України Антона Давидченка, лідера ГО «Народна дружина» та «Молодежное единство» та координатора руху «Народная альтернатива». Чоловік переховується у Москві та на тимчасово окупованій території Донбасу.

Правоохоронці задокументували, що зловмисники наповнювали та корегували контент декількох підконтрольних Давидченку Інтернет-ресурсів, які відкрито пропагують антиукраїнську ідеологію. Виявлена співробітниками СБУ переписка учасників групи з Давидченком свідчить, що російські спецслужби застосовують чіткий алгоритм розкрутки підконтрольних Інтернет-сайтів в українському медіа-просторі. Згідно з інструкціями, на початковому етапі вони нібито притримуються проукраїнської позиції, але поступово переходять до пропаганди сепаратистів та «Руського мира».

Наприкінці червня СБУ провела обшуки в організаторів провокаційної акції, учасники якої встановили «прикордонні знаки» навколо трьох сіл Берегівського і Виноградівського районів з написами угорською мовою. Лідери вітчизняних угорських громадсько-політичних об’єднань офіційно спростували участь співвітчизників у проплаченому заході.

Співробітники СБУ встановили, що безпосереднім замовником акції є Артем Бузила, громадянин України, який переховується на території Російської Федерації та активно використовується російськими спецслужбами для проведення підривної діяльності проти України.

 

АТО: бій під Катеринівкою тривав майже годину

Вівторок, 25 липня, у зоні АТО пройшов відносно спокійно. Вже традиційно, у світлу пору доби, незаконні збройні формування практично дотримувались перемир’я.

Про це інформує прес-центр штабу АТО.

“Лише близько 12 години дня бойовики відкривали неприцільний вогонь з гранатомету і стрілецької зброї по наших позиціях у Новотошківському та Кримському, що на Луганському напрямку”, – йдеться у повідомленні.

Проте вночі окупанти не лише обстрілювали українські опорні пункти, а й невдало намагались розвідати наші позиції.

“Так, близько опівночі, ворог відкрив вогонь зі стрілецької зброї та гранатометів по опорному пункту сил АТО в районі Катеринівки. За декілька хвилин група бойовиків під вогневим прикриттям впритул наблизились до наших укріплень. Зав’язався бій, який тривав майже годину. У результаті цього бойового зіткнення бандити відійшли. Ця сутичка вчергове показала противнику, що сили АТО не лише знаходяться у повній бойовій готовності, а й можуть швидко і жорстко відповісти ворогу”.

Крім того, уночі російсько-терористичні угруповання з мінометів били по наших укріпленнях у Красногорівці, що на Маріупольському напрямку. А на Луганському напрямку зі стрілецької зброї вели вогонь по Новоолександрівці та Новозванівці.

 

Журналісти “бавилися” квадрокоптером біля військового об’єкту на Житомирщині

На Житомирщині представників одного з українських телеканалів затримали за спробу запустити квадрокоптер у трьохкілометровій зоні біля військового об’єкта.

Про це повідомляє прес-служба командування Повітряних Сил ЗСУ.

“Сьогодні, 25 липня, поблизу одного із військових об’єктів Повітряних Сил Збройних Сил України, розташованого у Житомирській області, силами оперативно-чергової служби військової частини було оперативно затримано представників одного із вітчизняних телеканалів при спробі запуску квадрокоптера у трьохкілометровій зоні прилеглої території військового об’єкта”, – йдеться у повідомленні.

Порушників передано до Національної поліції України, обставини їхньої діяльності у зазначеній зоні з’ясовуються.

Командування Повітряних Сил Збройних Сил України застерігло від провокаційних дій поруч з військовими частинами. “Адже військовослужбовці добових нарядів, відповідно до статутних обов’язків, мають право застосовувати зброю під час несення служби”, – йдеться у попередженні.

Будь-які порушення, пов’язані з проникненням на територію військового об’єкта, використанням безпілотних літальних апаратів над військовими частинами та розташуваннями військових підрозділів, а також над базами, складами та арсеналами або на підльоті до них будуть збиватися без попереджень, причетні до таких інцидентів особи – затримуватися та притягатися до відповідальності згідно з законодавством України, нагадали військові. А також звернулися до громадян з проханням повідомляти командування військових гарнізонів та правоохоронні органи (Службу безпеки України, Національноу поліцію) про підозрілих осіб поруч з військовими об’єктами або в місцях розташування військ.

 

Іноземні лікарі покажуть досвіт спортивного протезування у Дніпрі

Волонтерський десант з Австралії, Канади, США й Великої Британії має за мету поставити на ноги п’ятьох українців, які втратили нижні кінцівки. Окрім цього, добровольці покажуть 20 українським протезистам, як цього досягти.

Як передає “5 канал”, благодійна допомога надається в рамках Проекту підтримки протезування в Україні, повідомляє Укрінформ.

“Протягом цього проекту ми поділимося найсучаснішим досвідом зі спортивного протезування, який є на даний момент у Сполучених Штатах… Коли людина пережила ампутацію, то перше, чому її треба навчити – незалежності. Наступним кроком має бути повернення до насолоди життям”, – переконує президент асоціації протезистів і ортезистів США Джон Батсдорф.

За словами президента Канадсько-українського міжнародного фонду підтримки Антоніни Кумки, головною метою даного проекту, яка є його ініціатором, – допомогти Україні розвивати протезну галузь.

“Це робиться на благодійних засадах. Фокус є в основному на спортивне протезування, а також ми намагалися відібрати людей, які є не професійними спортсменами, а просто люди, які хочуть займатися спортом”, – сказала вона.

Як додали у фонді, провести проект у Дніпрі стало бажанням посольства Австралії в Україні, оскільки саме воно виступає цьогорічним донором.

44-річний Володимир Воропай – морський спецпризначенець з Миколаївщини, що втратив ногу у 2014 році під Маріуполем. Попри це, бере участь у змаганнях з кросфіту серед військовослужбовців. Єдине, на що скаржиться – його протез вже не витримує навантажень.

“Я хочу вести такий саме спосіб життя, який я вів до поранення. Я був спортсменом. Усе життя займався спортом”, – розповів Володимир.

Вийти на пробіжку мріє й 25-річна чемпіонка Європи та світу з фехтування на візках львів’янка Наталя Морквич. Дівчина втратила ногу в ДТП десять років тому.

“Я 10 років вже не бігала. У мене немає коліна, і, в принципі, бігати на протезі – це нереально. І коли я дізналася (про проект), я дуже рада, що тут. Дуже хочу пригадати ті відчуття, коли ти біжиш”, – зазначила вона.

Закордонні фахівці планують за два тижні виготовити протези для п’ятьох спортсменів і навчити на них бігати.

 

Суд у РФ відхилив позов телеканалу “Звезда” до опозиційного журналіста Бабченка

Зюзінський суд Москви відмовив у стягненні за позовом співробітників телеканалу Міноборони Росії “Звезда” 3 млн рублів ($50 тис.) з опозиційного журналіста Аркадія Бабченка за його публікації про падіння Ту-154 МО РФ над Чорним морем.

Про це сам Бабченко написав у Facebook, повідомляє Укрінформ.

“Позивачі вимагали стягнути з Бабченка цю суму через його пост у Facebook від 25 грудня минулого року, в якому він називає загиблих в авіакатастрофі журналістів “пропагандистами” і “вербувальниками”. “Суд вирішив у задоволенні позовних вимог відмовити”, – сказала суддя Олена Саф’ян”, – йдеться у повідомленні.

Сам журналіст так прокоментував це рішення суду: “Це як це? Передайте товаришу Путіну, сталася жахлива помилка! Здається, щось пішло не так”.

Позов до Бабченка був поданий у зв’язку з публікацією журналіста про жертв катастрофи літака Ту-154 Міноборони Росії над Чорним морем. Бабченко відмовився висловлювати співчуття рідним та близьким загиблих. Працівників державних російських телеканалів, у тому числі співробітників “Звезды”, які були на борту літака, журналіст назвав “співробітниками агентств масової пропаганди”. На думку Бабченка, жертви авіакатастрофи “співали і танцювали на підтримку” російської влади.

Після цієї публікації колумніст “Комсомольской правды” Анатолій Жильцов закликав порушити кримінальну справу відносно Бабченка, депутат Держдуми Віталій Мілонов пригрозив журналістові позбавленням громадянства, а шестеро співробітників “Звезды” зажадали виплатити їм по 500 тисяч рублів за “моральний збиток”. Сам Бабченко у лютому 2017 року покинув Росію.

Ту-154 Міністерства оборони зазнав аварії 25 грудня 2016 року, набираючи висоту. На борту знаходилися 92 особи, серед них учасники ансамблю пісні і танцю імені Александрова, глава фонду “Справедлива допомога” Єлизавета Глінка, журналісти та військовослужбовці. Пасажири транспортного літака МО Росії прямували до Сирії, для участі у черговому пропагандистському концерті.

 

У зоні АТО потрібні комплекси “Стугна”, щоб зупиняти російські танки – Турчинов

Протитанкові комплекси “Стугна” українського виробництва слід застосувати у зоні проведення АТО для зупинки російських танків, які безкарно обстрілюють українських захисників.

Про це заявив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов після випробування на Гончарівському полігоні нових зразків озброєння та військової техніки, розроблених підприємствами українського ВПК, повідомляє прес-служба РНБО.

“Без застосування в бойових умовах, зокрема, таких комплексів, як “Стугна”, російські танки і надалі будуть безкарно розстрілювати наші позиції”, – сказав він.

Турчинов наголосив, що однією з проблем, яка потребує негайного розв’язання, “є відсутність нової зброї у наших військових, які захищають Україну на сході”.

За його словами, незважаючи на поставлені РНБО України завдання, “досі не вдалося значно скоротити час від розробки зброї та військової техніки до її ефективного застосування в бойових умовах”.

Зазначається, що саме цьому питанню було присвячено нараду, яку провів секретар РНБО України з керівниками Міністерства оборони, Генерального штабу та ОПК на полігоні після завершення випробувань.

В РНБО також поінформували, що під час випробувань сучасного озброєння та військової техніки на полігоні були присутні військові з багатьох зарубіжних країн, які цікавляться придбанням української зброї та техніки.

“Наше завдання – не тільки надійно захистити Україну, але і відстояти свої позиції на міжнародних ринках озброєння, що, своєю чергою, забезпечить додатковий ресурс для розвитку ОПК та зміцнення потенціалу нашої армії”, – підсумував Турчинов.

 

Турчинову показали новий бойовий дрон “Горлиця” і модернізований “Фантом-2”

Секретар РНБО Олександр Турчинов ознайомився з безпілотним авіаційним комплексом “Горлиця” та модернізованим безпілотним бойовим транспортним засобом “Фантом-2”, оснащеним потужною ракетною зброєю.

Нові зразки озброєння були представлені сьогодні на Гончарівському полігоні, повідомляє прес-служба РНБО.

“З військової техніки було продемонстровано безпілотний авіаційний комплекс “Горлиця” та модернізований безпілотний бойовий транспортний засіб “Фантом-2”, оснащений потужною ракетною зброєю, який, як зазначив Турчинов, “одним своїм виглядом здатний перелякати ворога”, – йдеться у повідомленні.

З приводу “Фантом-2” секретар РНБО також пожартував: “Якщо його побачать наші вороги, вони здаватимуться, не чекаючи, доки він відкриє вогонь”.

Турчинов також наголосив, що в умовах продовження військової агресії “для нас пріоритетним є питання забезпечення виробництва боєприпасів, зокрема, снарядів крупних калібрів”. “Саме для цього передбачене додаткове фінансування, визначене змінами до бюджету поточного року”, – додав він.

 

На Гончарівському полігоні випробували термобаричні гранати та реактивний вогнемет

На озброєння Збройних сил України незабаром буде взято ручну термобаричну гранату та реактивний піхотний вогнемет.

Про це заявив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов після випробування на Гончарівському полігоні нових зразків озброєння та військової техніки, розроблених підприємствами українського ВПК, повідомляє прес-служба РНБО.

“Військові Збройних Сил України найближчим часом повинні одержати їх на озброєння”, – наголосив Турчинов після того, як йому було продемонстровано ефективне ураження цілей під час випробувань ручної термобаричної гранати та реактивного піхотного вогнемета.

Секретар РНБО України приділив особливу увагу термобаричним боєприпасам, які на сьогоднішній день фактично відсутні на фронті.

На полігоні, зокрема, було представлено та випробувано широкий спектр нової зброї, виробленої на українських підприємствах: кулемети, снайперські гвинтівки, ручні протитанкові гранатомети, міномети, сучасні протитанкові ракетні комплекси та боєприпаси до них, поінформували в РНБО.

 

В АТО потрібен 60-мм міномет, який не заборонений “Мінськом” – Турчинов

Секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов назвав перспективним розробку українським ВПК 60-мм міномета, який би міг використовуватися у зоні АТО, не підпадаючи під  заборону Мінських угод.

Про це Турчинов заявив під час випробування на Гончарівському полігоні нових зразків озброєння та військової техніки, розроблених підприємствами українського ВПК, повідомляє прес-служба РНБО.

“Перспективним для використання в зоні проведення АТО є і 60-міліметровий міномет, який здатний точно уражати цілі та не підпадає під заборону Мінських угод”, – заявив Турчинов.

Повідомляється, що під час випробувань мінометів конструктори та виробничники доповіли секретареві РНБО України, що зауваження військових, які надходили під час застосувань в умовах бойових дій 120-міліметрових українських мінометів, були враховані, і недоліки виправлені

 

Генштаб перевірить, чи дійсно командир 95-ї бригади залякує військових

Генштаб Збройних сил та Військова служба правопорядку в ЗСУ перевірить достовірність оприлюдненої у соцмережах інформації щодо проблемних питань у 95-й десантно-штурмовій бригаді та навчальному центрі ВДВ.

Про це повідомляється на сайті МО України.

“Міністр оборони України генерал армії України Степан Полторак доручив Генеральному штабу ЗС України та Військовій службі правопорядку у ЗС України невідкладно розібратися у достовірності інформації, яка оприлюднена в соціальних мережах щодо проблемних питань у 95-й десантно-штурмовій бригаді та навчальному центрі ВДВ”, – йдеться у повідомленні.

Наразі за вказаними фактами здійснюється службова перевірка, поінформували в оборонному відомстві, додавши, що “за результатами перевірки будуть вжиті відповідні заходи”.

В Міноборони не вказали, про які саме проблемні питання, оприлюднені у соцмережах, йдеться.

Водночас керівник інструкторського підрозділу “Марусині медведі” ЗСУ Маруся Звіробій повідомила на своїй сторінці у Facebook, що нібито через поведінку та ставлення командира 95-ї бригади ЗСУ із бригади вже перевелося та звільнилося багато професійних військових. За її словами, у відповідь на критику командир навчального центру ВДВ залякує особовий склад.

 

Поранення журналіста на навчаннях: Полторак наказав провести розслідування

Генеральному штабу ЗС України дано окреме невідкладне доручення щодо вивчення фактів у зверненні журналістів з приводу отриманням поранення під час навчань представником ЗМІ В’ячеславом Волком.

Про це міністр оборони України Степан Полторак написав у Facebook, повідомляє Укрінформ.

“Щойно розглянуто звернення журналістів та громадських діячів у зв’язку з отриманням поранення представника ЗМІ В’ячеслава Волка. Генеральному штабу ЗС України дано окреме невідкладне доручення щодо організації вивчення фактів, викладених у зверненні, вирішенні зазначених проблемних питань у відповідності до чинного законодавства”, – написав Полторак.

Він також уточнив, що, окрім цього, начальнику Департаменту медзабезпечення Міністерства оборони поставлено завдання терміново вивчити питання щодо надання допомоги в лікуванні та забезпеченні ліками пораненого журналіста.

Як повідомляв Укрінформ, журналісти та активісти підписали лист-звернення до міністра оборони Степана Полторака через стурбованість небезпекою під час військових навчань.

6 липня оператор інформаційного порталу Кривого Рогу “Перший Криворізький” В’ячеслав Вовк отримав вогнепальне поранення в шию під час навчань військовослужбовців, де виявив бажання випробувати себе у ролі статиста. Його стан наразі залишається тяжким.

 

Війна на Донбасі: Україна виграла в ЄСПЛ першу справу

Європейський суд з прав людини, розташований у Страсбурзі, виніс перше рішення за скаргою проти України, пов’язаною із втратою контролю уряду над частиною території Луганської області.

Про це повідомляє Еспресо.TV.

Скарга була подана ув’язненим Олександром Хлебіком, який відбуває покарання за звинуваченням у кількох злочинах, в тому числі бандитизмі та збройних пограбуваннях. Він був засуджений в квітні 2013 року одним із судів Луганської області, та отримав вирок – 8 років та 9 місяців ув’язнення, яке відбуває у в’язниці міста Старобільськ Луганської області.

Невдовзі після засудження Хлебік подав апеляцію до апеляційного суду, розташованого в Луганську. Однак оскільки у 2014 році місто було окуповане російсько-терористичними військами, рішення за його апеляцією досі не було винесено. Фактично, розгляд апеляції став неможливим, адже матеріали справи залишилися в Луганську.

Ув’язнений Хлебік позивався в Страсбурзі до України – він стверджував, що держава порушила його право на здійснення чесного правосуддя у прийнятний часовий період.

Судді Європейського суду з прав людини одноголосно визнали, що Україна не відповідальна за наслідки втрати контролю над територією Луганської області. Взявши до уваги докази Києва щодо того, що Україна доклала всіх зусиль для отримання матеріалів справи, надала позивачеві можливість зустрітися з омбудсменом, а також аргументи про те, що проведення нового розслідування щодо звинувачень проти Хлебіка без доступу до матеріалів справи не є можливим, ЄСПЛ вирішив, що Україна не порушила Європейську конвенцію з прав людини.

Це рішення стало першим, де ЄСПЛ вивчав скаргу, пов’язану із втратою Україною контролю над окупованими територіями.

 

Делегація Флоту України відбула до США – домовлятись про співпрацю

Делегація ВМС ЗС України на чолі з віце-адміралом Ігорем Воронченком відбула сьогодні до США для обговорення співпраці у військово-морській сфері.

Про це повідомляє прес-центр командування Військово-Морських Сил Збройних Сил України.

“Сьогодні, 25 липня, до США відбула делегація на чолі з командувачем Військово-Морських Сил ЗС України віце-адміралом Ігорем Воронченком. Метою візиту є обговорення питань співпраці у військово-морській галузі з членами Конгресу США, представниками Департаменту оборони США, командувачем ВМС США та іншими політиками і посадовими особами”, – зазначили військові моряки.

Командувач українського флоту під час зустрічей доведе до американських колег інформацію щодо стану та перспектив розвитку ВМС ЗС України, досвіду участі підрозділів в антитерористичній операції на сході України.

Крім того, як очікується, відбудеться обговорення питань двостороннього співробітництва, зокрема, такого напрямку, як підготовка військовослужбовців та підрозділів українських ВМС.

 

Спікер парламенту Молдови розкритикував намір Додона нагородити миротворців РФ

Голова парламенту Молдови Андріан Канду розкритикував наміри президента Ігоря Додона вручити державні нагороди російським миротворцям, призвавши його не плутати державні нагороди з протокольними подарунками.

Про це спікер написав на своїй сторінці в Facebook.

«На одному з російських телеканалів президент Додон, щоб показати свою підтримку Москви, хвалиться тим, що порушує і буде порушувати Конституцію. Розсердившись на жорстку позицію парламенту, виражену в Декларації про виведення російських військ і озброєння, Ігор Додон обіцяє російським і придністровським військовослужбовцям медалі, відкриваючи тим самим рану, що кровоточить досі. Додон плутає державні нагороди із протокольними подарунками», – написав Канду.

Спікер молдавського парламенту вважає, що своїм жестом «президент хоче довести, що у нього більше повноважень, ніж ті, що прописані в Конституції».

Нагадаємо, напередодні в інтерв’ю російським ЗМІ Ігор Додон пообіцяв вручити «державні нагороди Молдови молдавським, російським і придністровським військовослужбовцям з нагоди 25-річчя початку роботи миротворчого контингенту на Дністрі».

 

Рада Федерації просить Путіна ввести санкції проти Польщі

Російська Рада Федерації звернулася до президента Володимира Путіна з проханням доручити профільним відомствам РФ розробити заходи санкцій “у відповідь на рішення Польщі про знесення пам’ятників радянським воїнам”.

Про це повідомляє Інтерфакс із посиланням на звернення сенаторів, прийняте у вівторок.

“Просимо дати доручення профільним федеральним органам виконавчої влади представити комплексні пропозиції щодо можливого введення заходів обмежувального характеру в сферах двосторонньої співпраці з Республікою Польща, а також відносно польських парламентарів – ініціаторів закону від 1 квітня 2016 року про заборону пропаганди комунізму або іншого тоталітарного ладу та інших фізичних і юридичних осіб”, – йдеться в звернення.

Як наголошується в документі, парламент Польщі прийняв поправки до законодавства, що передбачають знесення пам’ятників і пам’ятних знаків часів радянського домінування в так званому “соціалістичному таборі” країн. У тому числі, військовослужбовцям Червоної Армії, загиблим тут в 1944-1945 роках.

Згідно з ухваленим в Польщі законом можуть зноситися лише пам’ятники наочної агітації. Пам’ятники в місцях поховання, на кладовищах залишаться незайманими, їм буде забезпечено якісний відхід, як і раніше.

 

У Польщі не здивовані “санкційним” заявам із Москви

Російські ініціативи щодо накладення санкцій на Варшаву у зв’язку із забороною пропагування у Польщі символів комуністичної епохи не викликають здивування і вписуються у нинішню політику РФ.

Таку думку висловив журналістам у Варшаві лідер фракції правлячої партії “Право і Справедливість” (PiS) у Сеймі РП Ришард Терлецький, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Це не викликає особливого здивування, оскільки не йдеться про зміну російської позиції в цьому питанні”,- заявив Терлецький.

Водночас він запевнив, що Польща дотримується міжнародних зобов’язань  щодо піклування про могили та пам’ятники радянських солдат на кладовищах.

Як повідомлялося, згідно з ухваленим нещодавно законом, в Польщі можуть зноситися лише радянські пам’ятники наочної агітації, тобто ті, які перебувають у публічних місцях.

Тим часом, Рада РФ звернулася до президента Володимира Путіна з проханням доручити профільним відомствам країни розробити заходи санкцій “у відповідь на рішення Польщі про знесення пам’ятників радянським воїнам”.

 

Фейгін отримав посвідчення адвоката України

Російський адвокат Марк Фейгін отримав адвокатське посвідчення України.

Про це Марк Фейгін повідомив на своїй сторінці у Facebook.

«Отримав посвідчення. Тепер у мене адвокатський статус і в Україні…», – написав Фейгін.

 

Сумісництво Ляшка: НАЗК направило до поліції всі матеріали справи

Національне агентство з питань запобігання корупції направило до Національної поліції всі матеріали адміністративної справи щодо народного депутата Олега Ляшка.

Про це інформує прес-служба НАЗК, пише Укрінформ.

“Національне агентство з питань запобігання корупції невідкладно направило всі матеріали адміністративної справи щодо народного депутата України Олега Ляшка до Головного слідчого управління Національної поліції України”, –  сказано в повідомленні.

Зазначається, що матеріали направлено у зв’язку з появою опублікованого в мережі Інтернет витягу з кримінального провадження про внесення до Єдиного реєстру досудових розслідувань заяви народного депутата про звинувачення посадових осіб НАЗК у внесенні до протоколу про адміністративне правопорушення завідомо недостовірних відомостей.

“Це кримінальне провадження відкрито за зверненням народного депутата у зв’язку зі складеним на нього уповноваженою особою НАЗК протоколу про вчинення адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією. Зокрема, порушення обмежень щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності (ч.2 ст.172-4 КУпАП): за результатами проведеної уповноваженою особою перевірки були отримані докази входження Олега Ляшка у період з 1 січня 2006 року по 27 жовтня 2016 року до виконавчого органу ЗАТ “Редакція газети “Політика”, що прямо заборонено пунктом 2 частини першої статті 25 закону України “Про запобігання корупції”, – сказано в повідомленні.

Натомість, зазначає прес-служба НАЗК, Ляшко спирається на записи у трудовій книжці про звільнення його у 2006 році з посади головного редактора газети “Свобода”, хоча зазначений факт жодним чином не спростовує його входження до виконавчого органу ЗАТ “Редакція газети “Політика”.

 

Суд дозволив розслідування щодо екс-глави МВС Захарченка

Печерський райсуд Києва дозволив ГПУ здійснення спеціального досудового розслідування стосовно екс-міністра внутрішніх справ України Віталія Захарченка.

Про це повідомила прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган на своїй сторінці в Facebook.

“Сьогодні, 25.07.2017 року, ухвалою Печерського районного суду м. Києва задоволено клопотання слідчого ГПУ та надано дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування відносно колишнього міністра внутрішніх справ України Захарченка В.Ю”, – написала вона.

Сарган нагадала, що слідчими Генпрокуратури України проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо перевищення службових повноважень екс-президента Віктора Януковича, колишнього очільника МВС Віталія Захарченка, екс-керівника столичної поліції Валерія Коряка та іншими особами при незаконному позбавленні волі особистого помічника, нині покійного, Митрополита Київського і всієї України Володимира (Сабодана) – Олександра Драбинка.

“У провадженні повідомлено про підозру Януковичу В.Ф., Захарченку В.Ю. і Коряку В.В., та направлені до суду відповідні клопотаннями про надання дозволу на здійснення спеціального досудового розслідування. Розгляд клопотань щодо Януковича В.Ф. та Коряка В.В. триває”, – додала прес-секретар глави ГПУ.

 

Фігурант “справи 2 травня” Фучеджи отримав громадянство Росії

Колишній начальник міліції громадської безпеки Одеси Дмитро Фучеджи, який є фігурантом “справи 2 травня”, отримав громадянство Російської Федерації.

Як повідомив начальник департаменту спеціальних розслідувань ГПУ Сергій Горбатюк “Громадському”, про це йдеться у відповіді генеральної прокуратури РФ на запит Генпрокуратури.

Так, на прохання про допомогу в екстрадиції та затриманні Фучеджи генеральна прокуратура РФ відповіла, що не може цього зробити, оскільки підозрюваний є громадянином Росії.

“Постає питання, чому особа, на яку були покладені функції охорони громадського порядку під час масових заходів бездіяла. І бездіяла, коли супроводжувала агресивно налаштованих громадян, котрі підтримували Росію, і фактично своєю бездіяльністю спровокувала бійку між проросійськи та проукраїнськи налаштованими активістами, що призвело до стрілянини. І ще питання, чому ця особа отримала пізніше громадянство РФ – це ми і намагаємось з’ясувати”, – сказали слідчі прокуратури, котрі розслідують саме дії правоохоронців під час подій 2 травня 2014 року в Одесі.

Як повідомлялося, колишній заступник начальника Головного управління МВС України в Одеській області, начальник міліції громадської безпеки був відсторонений від роботи через підозру у бездіяльності під час сутичок 2 травня 2014 року в Одесі. В травні 2014 року він був оголошений в розшук. Повідомлялось, що Фучеджи може перебувати в Придністров’ї.

2 травня 2014 року в Одесі відбулися сутички між проросійськими і проукраїнськими активістами. У центрі міста загинули кілька людей.

Після цього проукраїнські активісти прийшли на площу Куликове поле, до табору проросійських мітингувальників. Згодом у Будинку профспілок на Куликовому полі почалася пожежа, яка призвела до загибелі людей. Постраждали понад 200 людей, 48 – загинули.

 

Євросуд зобов’язав РФ виплатити компенсацію засудженим у справі Нємцова

Європейський суд з прав людини присудив 6 тисяч євро Темірлану Ескерханову, засудженому за вбивство Бориса Нємцова.

Про це повідомляється на сайті ЄСПЛ у кейсі «Ескерханов та інші проти Росії», пише Укрінформ.

«Держава-відповідач має сплатити пану Ескерханову протягом трьох місяців з дати, коли рішення стане остаточним відповідно до пункту 2 статті 44 Конвенції, 6 000 євро (шість тисяч євро), як справедливу сатисфакцію (позов – ред), це буде конвертовано у валюту держави-відповідача за курсом, чинним на дату розрахунку, плюс будь-який податок, який може бути стягнуто», – йдеться в рішенні.

Ескерханов, а також інші фігуранти справи, брати Анзор і Шадід Губашеви, скаржилися на умови утримання в московському СІЗО і під час транспортування. Раніше адвокати Губашевих і Ескерханова заявили про досудову угоду з Росією з приводу скарг до ЄСПЛ. Ескерханову Мін’юст запропонував компенсацію 6 тисяч євро, а братам Губашевим – по 6,5 тисячі.

ЄСПЛ відхилив скарги Губашевих, оскільки вони розголосили параметри досудової угоди з російським урядом.

За інформацією «Коммерсанта», скарги на жорстоке поводження в ЄСПЛ подали і інші фігуранти справи про вбивство Нємцова Заур Дадаєв і Хамзат Бахаєв.

У липні суд визнав Дадаева винним у безпосередньому виконанні вбивства Нємцова, його засудили до 20 років суворого режиму. Його спільники отримали від 11 до 19 років.

 

НАБУ завершило розслідування розтрати 10 мільйонів у Держзовнішінформі

НАБУ завершило розслідування стосовно екс-директора та екс-заступника директора ДП «Держзовнішінформ», підозрюваних у розтраті 9,87 млн грн.

Про це повідомляє прес-служба НАБУ., пише Укрінформ.

«Детективи Національного антикорупційного бюро України за процесуального керівництва Спеціалізованої антикорупційної прокуратури завершили досудове розслідування стосовно екс-директора та екс-заступника директора ДП «Держзовнішінформ», які підозрюються у розтраті 9,87 млн грн коштів очолюваного ними держпідприємства (ч.5 ст.191, ч.1 ст.366 Кримінального кодексу України)», – йдеться в повідомленні.

Як поінформували в НАБУ, 21 липня стороні захисту відкрито доступ до матеріалів кримінального провадження.

За версією слідства, у період з травня 2013 року по лютий 2014 року вказані особи, зловживаючи службовим становищем, здійснили безпідставне перерахування 9,87 млн грн від держпідприємства «Держзовнішінформ» на рахунки низки приватних компаній з ознаками фіктивності. Кошти перераховано відповідно до укладених договорів та підписаних актів приймання-передачі наданих послуг. Водночас встановлено, що зазначені приватні підприємства фактично ніяких послуг не надавали, а укладання договорів та підписання інших документів зроблено виключно з метою прикриття злочинної діяльності, заявили в НАБУ.

Про підозру зазначеним особам повідомлено у квітні 2017 року. Водночас місце перебування екс-директора «Держзовнішінформу» В’ячеслава Корітка не встановлене, його оголошено у національний розшук. Детективи НАБУ та прокурори САП отримали дозвіл на здійснення стосовно цього підозрюваного спеціального досудового розслідування, підкреслили в антикорупційному відомстві.

Розслідування у даному кримінальному провадженні детективи НАБУ розпочали у грудні 2015 року.

Як повідомлялося, 12 квітня НАБУ та САП затримали екс-заступника директора державного підприємства «Держзовнішінформ» за підозрою у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та ст. 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України. 13 квітня йому було обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою застави в розмірі 2 млн грн.

«Держзовнішінформ» – підприємство, яке надає інформаційні, аналітичні, дослідницькі та експертні послуги: експертизу зовнішньоекономічних контрактів, дослідження внутрішніх і зовнішніх товарних ринків. Держпідприємство організує, проводить і здійснює підтримку конференцій, виставок та бізнес-заходів в Україні і за кордоном.

 

В аеропорту “Бориспіль” затримали екс-прокурора ГПУ

В аеропорту “Бориспіль” детективи НАБУ і прокурори САП затримали колишнього заступника начальника Департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки – начальника управління з розслідування кримінальних проваджень у сфері економіки ГПУ.

Як повідомляє прес-служба НАБУ на Facebook, затримання відбулося у вівторок, 25 липня, пише Укрінформ.

Чиновник був затриманий за підозрою у вчиненні кримінальних злочинів, передбачених ч. 3 і 4 ч. ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та ст. 366-1 (Декларування недостовірної інформації) Кримінального кодексу України.

Ім’я затриманого не повідомляють, але, як стало відомо “Українській правді“, ним виявився колишній старший слідчий з особливо важливих справ Генеральної прокуратури Дмитро Сус. Раніше його звільнили за те, що він не вніс у декларацію інформацію про житло та автомобілі.

“Як відомо, Сус забув вказати в анкеті авто преміум класу Audi Q7 вартістю понад 900 тисяч грн, що, як з’ясували журналісти, належало його 85-річної бабусі. В серпні 2016 року сталося зіткнення між співробітниками ГПУ і детективами Національного антикорупційного бюро, які здійснювали зовнішнє спостереження за Сусом”, – пише видання.

Слідчі дії тривають. За фактами можливих злочинних дій затриманого детективи НАБУ здійснюють досудове розслідування у різних кримінальних процесах, починаючи з квітня 2016 року.

 

Затриманий в аеропорту прокурор підозрюється у викраденні гральних автоматів

Прокурор, якого співробітники Національного бюро розслідувань затримали в аеропорту, підозрюється у викраденні гральних автоматів, які були вилучені правоохоронцями у рамках розслідування кримінального провадження. Про це УНН повідомили власні джерела у правоохоронних органах.

УНН стало відомо ім’я затриманого. Як повідомило джерело, мова йде про Дмитра Суса, колишнього заступника начальника Департаменту з розслідувань особливо важливих справ у сфері економіки.

Окрім гральних автоматів, йому також  інкримінують заволодіння автомобілем марки “Ауді”, який також фігурував як речовий доказ у розслідуванні.

Нагадаємо, сьогодні детективи Національного антикорупційного бюро України під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури затримали колишнього заступника начальника Департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки – начальника управління з розслідування кримінальних проваджень у сфері економіки Генеральної прокуратури України.

“Особу затримано на території міжнародного аеропорту Бориспіль за підозрою у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 та ч.4 ст.191 (“Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем”) та ст.366-1 (“Декларування недостовірної інформації”) Кримінального кодексу України”, – йдеться у повідомленні.

 

Словаки пропонують запоріжанам сучасний сміттєспалювальний завод

Словацька компанія IMOP Corporation s.r.o пропонує побудувати сміттєспалювальний завод у Запорізькій області.

Як повідомляє департамент інформдіяльності і комунікацій зі ЗМІ Запорізької ОДА, з відповідною пропозицією представники словацької компанії звернулися до голови ЗОДА Костянтина Бриля, пише Укрінформ.

«Голова ЗОДА Костянтин Бриль провів зустріч з представниками  компанії Corporation s.r.o (Словаччина). Сторони обговорили можливості  будівництва сміттєспалювального заводу на території Запорізької області. Як наголосив Костянтин Бриль, для впровадження в життя такого проекту, враховуючи децентралізацію і створення у регіоні об’єднаних територіальних громад, область має вибрати одну пілотну територію і на її базі реалізувати проект. При цьому, як базу можна розглядати  Мелітополь, Бердянськ та інші великі міста регіону», – повідомляє ЗОДА.

За даними  відомства, представники словацької фірми пропонують побудувати в Запорізькому регіоні сміттєспалювальний завод за новими технологіями: підприємство, яке не лише утилізуватиме тверді побутові відходи, але й вироблятиме електроенергію, теплову енергію, а також золу для наповнення дорожнього полотна, шлакоблоки тощо.

Згідно з відкритими джерелами, словацька компанія з назвою IMOP Corporation s.r.o  зареєстрована в 2016 р., має єдиного засновника, власний капітал в 4 458 євро і закінчила 2016 рік зі збитками в розмірі – 542 євро.

 

Німеччина дає €100 мільйонів на відновлення Мосула

Німецька сторона виділяє в цьому році додатково 100 млн євро на допомогу для відновлення Мосула.

Про це повідомляє Zeit, пише Укрінформ.

«Міністр економічного співробітництва і розвитку ФРН Герд Мюллер обіцяє допомогу звільненому від ІДІЛ місту Мосул», – йдеться в статті.

За словами міністра, кошти будуть спрямовані на «порятунок життя, налагодження освіти і створення робочих місць». Ці гроші, крім іншого, підуть на будівництво приміщень для розміщення людей, які залишилися без даху над головою, відновлення водо- та електропостачання. Особливий акцент буде зроблено на забезпечення дітей в регіоні.

Після звільнення Мосула від терористичної «Ісламської держави» федеральний уряд Німеччини пообіцяв Іраку додаткову допомогу. ФРН виділив на стабілізацію вже близько 50 млн євро.

Майже 900 тисяч людей були змушені тікати з міста Мосул, наступ на який розпочався в жовтні минулого року; з того часу вони живуть у наметових таборах.

Як повідомлялося, 9 липня влада Іраку оголосила про звільнення міста Мосул, який в 2014 році захопили бойовики терористичного угрупування “Ісламська держава”. Мосул з 2014 року був головним містом “Ісламської держави” в Іраку. Тут лідер ІДІЛ проголосив свій “халіфат”.

 

САП має 60 проваджень про незаконне збагачення: там міністри і нардепи

Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький заявляє про наявність у САП 60 кримінальних проваджень стосовно народних депутатів, міністрів та керівників центральних органів влади з приводу незаконного збагачення.

Про це він повідомив в інтерв’ю “Голосу України”.

“У нас є 60 проваджень з приводу незаконного збагачення тих чи інших чиновників, які нам підслідні. Це і міністри, і народні депутати, і керівники центральних органів виконавчої влади”, – сказав він.

Холодницький також не виключив, що САП у вересні направить на затвердження генпрокурору нові подання про зняття депутатської недоторканності з деяких народних депутатів.

“Процес триває. Є кримінальні провадження, які своєю чергою ідуть. І це не спинити. Не виключаю, що до вересня ми ще пару подань занесемо, якщо мене детективи і прокурори переконають у достатності підстав для оголошення підозр”, – зазначив керівник САП.

Він зазначив, що часто дискутує з детективами з приводу достатності доказової бази на того чи іншого фігуранта розслідування.

“У мене з детективами дуже часто є диспути з приводу достатності доказової бази. Ви бачили, як деякі активісти публічно пробують “змушувати” мене підписувати підозри. Ні вони, ні одні, ні другі не зможуть мене змусити. Моє завдання як прокурора, який здійснює нагляд, і детективів – показати і довести, що людина вчинила злочин. Зберуть докази – добре”, – резюмував Холодницький.

 

USAID підтримуватиме виробництво якісних фруктів та ягід в Україні

Агентство США з міжнародного розвитку разом з асоціацією «УКРСАДПРОМ» реалізовуватиме програму виробництва та збуту якісної та безпечної фруктово-ягідної продукції в Україні до 2020 року.

Про це повідомляє асоціація «УКРСАДПРОМ».

“Проект USAID забезпечить інформаційно-консультаційну підтримку Асоціації із впровадження нових технологій/сортів, підвищення продуктивності та безпечності виробництва фруктів і ягід, надасть технічну підтримку у створенні/розширенні потужностей для зберігання, передпродажної підготовки фруктів і ягід їх переробки, виробництві напівфабрикатів, розширенні організованих ринків збуту”, – йдеться у повідомленні.

Також асоціація отримає технічну допомогу у розробці настанов з дотримання вимог законодавства та міжнародних стандартів з безпечності вирощування, зберігання та збуту фруктів і ягід.

Крім того, USAID надасть підтримку асоціації та її членам у підготовці та участі в міжнародних виставках, торгових місіях та інших заходах з розширення ринків збуту фруктово-ягідної продукції.

 

Шанувальників дикої природи Закарпаття кличе на етно-екофестиваль

Цими вихідними на території Ужанського національного природного парку відбудеться міжнародний етно-екофестиваль.

Про це повідомляють у прес-службі Закарпатської ОДА, пише Укрінформ.

“Протягом двох днів, 29 та 30 липня, в селі Стужиця Великоберезнянського району триватиме перший міжнародний етно-екофестиваль “Праліс-Фест”. Свято, яке відбудеться в одному з наймальовничіших куточків Закарпаття – на території Ужанського національного природного парку, збирає шанувальників дикої природи”, – йдеться у повідомленні.

Окрім концертної програми та спортивних змагань, на гостей чекають гастрономічні конкурси та кулінарні майстер-класи.

Також усі охочі матимуть змогу приєднатися до кінних, велосипедних та піших турів до найстаріших дубів України, до метеориту “Княгиня”, на гору Кремінець, що на стику трьох кордонів, або ж до пралісів, які внесено до списку Світової спадщини ЮНЕСКО.

Офіційне відкриття фестивалю “Праліс-Фест” відбудеться в суботу о 13 годині.

 

“Лабораторія Касперського” запустила безкоштовний антивірус

“Лабораторія Касперського” офіційно запустила безкоштовний антивірус Kaspersky Free, який незабаром стане доступним у всіх країнах світу. Про це повідомив у вівторок директор компанії Євген Касперський, передає УНН з посиланням на ТАСС.

Як заявив Євген Касперський, продукт буде поширюватися по світу поступово: в першій хвилі запуску виявляться США, Канада, велика частина Азіатсько-Тихоокеанського регіону і Казахстан. Планується, що до кінця року антивірус буде доступний у всіх країнах.Компанія вже протестувала безкоштовну версію в Білорусії, Данії, Китаї, Норвегії, Росії, Фінляндії, Швеції та Україні. Новий продукт надає тільки базовий функціонал для “захисту першої необхідності” і не конкурує з платними версіями, в яких є додаткові функції.”Лабораторія Касперського” працювала над цим продуктом 18 місяців, його випуск приурочений до 20-річчя компанії.

Нагадаємо, банківська вірусна програма BankBot піддала зараженню смартфони на Android, в десятках країн, в тому числі в Туреччині, Україні та Росії.

 

У червні до ФРН прибули понад 3800 нелегальних мігрантів

У червні до Німеччини прибули близько 3880 біженців, що значно менше, ніж за такий же період минулого року.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу з посиланням на дані федеральної поліції.

“Зареєстрована у червні 2017 року кількість незаконних перетинів кордону склала 3873”, – згідно з даними.

У червні 2016 року таких було 6652 випадки.

Третина біженців (1276) потрапили до країни через німецько-австрійський кордон. На другому місці – німецько-швейцарський кордон(388 випадків).

При цьому збільшилася кількість тих, хто намагається в’їхати через аеропорти: 817 біженців проти 986 за такий же місяць минулого року.

Біженці з Сирії, Афганістану, Нігерії, Іраку та Сомалі складають основну масу тих, хто прибуває.

 

Колумбійські бойовики запропонували уряду тримісячне припинення вогню

Бойовики із колумбійського угрупування Армія національного звільнення (ELN) запропонували уряду Колумбії тримісячне припинення вогню на час проведення мирних переговорів.

Про це розповів член переговорної групи ELN Бернардо Телец, повідомляє Укрінформ з посиланням на Reuters.

«Ідея полягає у тому, аби запровадити тимчасове припинення вогню на три місяці й вжити заходів для допомоги цивільному населенню», – сказав Телец.

За його словами, запропоноване припинення вогню може з часом перетворитися у повноцінне перемир’я і покласти кінець конфлікту, що триває вже понад півстоліття.

«Це стане початковим двостороннім тимчасовим припиненням вогню, але не завершенням конфлікту – хоча у майбутньому його можна буде розширити для досягнення справжнього перемир’я», – наголосив перемовник.

Reuters нагадує, що ELN налічує близько 2 тис членів і тривалий час вважалося терористичною організацією у США та ЄС. Однак, у лютому адміністрація чинного президента Колумбії Хуана Мануеля Сантоса розпочала офіційні перемовини із бойовиками, метою яких має стати припинення насильства. Черговий раунд переговорів розпочався цього тижня в Еквадорі.

 

Лісові пожежі у Канаді: більше 20 тис. евакуйованих

Через лісові пожежі, що вирують у канадській провінції Британська Колумбія вже третій тиждень, досі не можуть повернутися додому більше 20 тис. осіб.

Про це розповів керівник Центру із реагування на надзвичайні ситуації Британської Колумбії Кріс Даффі, передає кореспондент Укрінформу.

Він додав, що вогонь продовжує нищити ліси, але вже становить меншу небезпеку для населених пунктів, що дозволило багатьом евакуйованим повернутися додому. Так, нині число вимушених переселенців у провінції становить 20.300 осіб, хоча ще минулої п’ятниці сягало 45 тис.

За його словами, ситуація із евакуаціями залишається дуже мінливою, адже мешканців 40 населених пунктів попередили про необхідність бути готовими до негайного виїзду у випадку погіршення умов. При цьому він висловив сподівання, що вже цього тижня можливість повернутися додому отримають ще 10 тис. канадців.

Рятувальник додав, що наразі по всій провінції продовжують вирувати 154 лісові пожежі. Зважаючи на прогнози метеорологів, які не обіцяють злив щонайменше до кінця тижня, площа горіння може продовжувати зростати.

Нагадаємо: масштабні лісові пожежі палають у Британській Колумбії із початку липня. Більшість із них були викликані природними факторами, адже тривала засуха та спека зробили ліс дуже сухим.

 

Google Maps впровадить SOS-сповіщення про небезпеку

Компанія Google додала нову функцію SOS Alerts («SOS-сповіщення») для свого пошуковика та Google Maps.

В такий спосіб користувачам надаватиметься інформація про стихійні лиха або інші небезпечні події, передає TechCrunch, повідомляє Укрінформ.

Сповіщення з’являтимуться у верхній частині результатів пошуку, а також у картах, коли користувач шукає інформацію про певний інцидент або про уражений регіон.

У пошуку Google відображатиметься інформація про ситуацію, карти, новини, номери служб екстреної допомоги (якщо такі є), сайти тощо. Відповідні дані показуватиме і картографічний сервіс Google Maps. Він у режимі реального часу повідомлятиме про закриття доріг та ситуацію з транспортними перевезеннями.

Якщо користувач знаходиться поблизу регіону, де трапилася катастрофа, Google може надсилати сповіщення про інцидент, що спрямовуватимуть його до потрібної інформації.

Нова функція є доступною для пошуковика Google на ПК, додатків Google на Android та iOS, а також для Google Maps для мобільних пристроїв.