12% із усіх заявлених законопроектів – це вкрай неефективна робота парламенту

3 роки ago Інформ центр 0

Тільки 12% законопроектів Верховної Ради 8-го скликання стали законами.

За два з половиною роки діяльності Верховної Ради України нинішнього скликання, лише 12% законопроектів, зареєстрованих протягом цього періоду у Верховній Раді 8-го скликання, стали законами, – підрахувала прес-служба проекту «ОПОРА».

“Низький рівень продуктивності законотворчої роботи є інституційною проблемою українського парламентаризму, яка притаманна для усіх скликань Верховної Ради. Проте в цьому скликанні депутати ініціювали найбільшу кількість законопроектів, що залишає актуальною проблему законодавчого “цунамі”, – заявив керівник проекту з моніторингу парламенту в рамках Програми Рада – Анатолій Бондарчук.

Актуальність впровадження нового законодавства задля системного реформування країни, на жаль, сьогодні стикається з парламентськими буднями, які сповнені непродуктивним гаянням часу, галасливим з’ясуванням не стільки істини, скільки створенням піар-приводів для популістської самореклами.

«Однозначно, цей парламент працює непродуктивно. 12% із усіх заявлених законопроектів – це дуже неефективна робота!» – обурені ПАТРІОТИ.

Але, на жаль, з точки зору президента — цей парламент ідеальний як інструмент, що виконує практично всі побажання керівника держави. І хоча народ вже втратив довіру до парламенту, зневірившись, що той почне приймати дієві закони, які потрібні для реформування системи, влада знаходить купу причин, щоб зберегти хоч і недієву, але підконтрольну президенту, Верховну Раду.

Тому повне перезавантаження влади – це те, що потребує сьогодні суспільство. До того ж, дострокові вибори ВР потрібні хоча б тому, щоб, принаймні, відновити рівень довіри суспільства до влади. Бо останнє «кіно» про депутата Розенблата, яке вкрай збурило суспільство, продемонструвало, наскільки незворушною у нас є політична корупція і кругова порука.

«З таким парламентаризмом і законотворчістю у нас не буде поступу вперед. Необхідне перезавантаження і нова виборча система! Тільки це може вивести Україну на шлях системних перетворень», – наголошують ПАТРІОТИ.

Прес-служба