Підбадьорювання від власного імені – це не те, на що чекало від саміту суспільство

3 роки ago Інформ центр 0

Надії суспільства на саміт Україна ЄС – не справдилися. Президент Європейської ради Дональд Туск передав Президенту України Петру Порошенку ратифіковану Угоду про Асоціацію з ЄС, не відповівши журналістам на основне питання щодо наявності підсумкової заяви XIX саміту.

Однією з головних подій цього тижня був XIX саміт Україна-ЄС, який проходив у Києві. За підсумками саміту, президент Європейської ради Дональд Туск передав Президенту України Петру Порошенку ратифіковану Угоду про Асоціацію з ЄС.

Церемонія відбулась на брифінгу 13 липня.

“Я хочу скористатися можливістю передати вам цей документ – це остаточно ратифікована ЄС Угода про нашу Асоціацію”, – сказав Туск.

Президент Європейської ради підтвердив, що Європейський Союз визнає європейські прагнення України та вітає її європейський вибір.

“Найважливіша частина найважливішого документу – це угода про асоціацію. Це не гасла. Після того, як було прийнято всі рішення, після того, як було укладено Угоду про асоціацію та ЗВТ – це наша нова реальність. Я просто цитую те, що було сказано: Європейський Союз визнає європейські прагнення України та вітає її європейський вибір”, – сказав Туск.

А от найбільшою загрозою для України Туск назвав внутрішні конфлікти.

“Дозвольте мені, як вашому другу, висловити одну думку. Сьогодні ми ясно бачимо, що зовнішньому ворогу вас не здолати. Ви занадто сильні. Але ви можете зазнати поразки від самих себе. Саме тому ви маєте будь-що зберігати свою єдність і уникати внутрішніх конфліктів, як чуми”, – наголосив президент Європейської ради у вступному слові на саміті Україна-ЄС.

Туск також зазначив, що, незважаючи на багато досягнень, Україна пройшла лише половину шляху до Європи.

Президент України Петро Порошенко, у свою чергу, радісно відзначив, що головний документ, який характеризує співпрацю України і ЄС – це Угода про асоціацію. Він підкреслив, що всі формулювання, які задовольняють Україну і які задовольняють Європейський Союз, відображені в документі, який нарешті ратифікований. Все.

Як відомо, за результатами саміту не було прийнято традиційної для таких заходів спільної заяви, в якій сторони декларують подальші плани щодо співпраці. Порошенко в присутності лідерів ЄС кілька разів наголошував на європейських прагненнях країни і пропонував скласти “дорожню карту” інтеграції України в ЄС, але прямої відповіді від своїх європейських колег так і не отримав.

Глава Європейської ради Дональд Туск лише підкреслив, що головним документом у відносинах сторін залишається Угода про Асоціацію, яка набуде чинності з 1 вересня.

На підсумковій прес-конференції на пряме запитання журналістів про те, чи є підсумкова заява і чи є в ній згадка про євроінтеграційні прагнення України, ні Дональд Туск, ні Жан-Клод Юнкер не відповіли.

Натомість президент Ради ЄС зачитав тезу з преамбули Угоди про Асоціацію.

“І це не слоган. В ній записано, що ЄС визнає європейські прагнення України та вітає її європейський вибір”, – заявив Туск, додавши, що підтримує це положення, водночас пояснивши, що цю заяву він робить від власного імені, а не від ЄС.

Ось ця заява «від власного імені», наголошення європейців на наявність внутрішніх конфліктів в Україні та відсутність підсумкової заяви по закінченню саміту Україна-ЄС, все більше наводить на думку про те, що на часі – повне перезавантаження влади.

“Суспільство втомилось від обіцянок влади, “покращення” не наступає, а корупція не відступає.  Внутрішні конфлікти у владі і українському політикумі, відсутність системи реформування, неефективність та недієвість реформ, політична корупція та кругова порука – і, як результат, Україна не наближається, а віддаляється від Євросоюзу. Тисячі тих, хто стояли на Майдані за європейський вектор розвитку нашої країни, за наближення України до Європи – зневірені у владі. Політична Партія “ПАТРІОТ” вважає, що без повного перезавантаження влади ми ще довго будемо пасти задніх, а європейці будуть нас продовжувати підбадьорювати лише “від власного імені”, – вважають ПАТРІОТИ.

Політична Партія “ПАТРІОТ” підкреслює: розчарування українців від влади наростає.

“Перезавантаження і нова виборча система  – це те, що може змінити ситуацію на краще і вивести Україну на шлях демократичних, системних перетворень та на шлях членства в Євросоюзі”, – наголошують ПАТРІОТИ.

Прес-служба