Підбірка актуальних новин за 12 липня

3 роки ago Інформ центр 0

 «Деокупація за Турчиновим»: текст закону

Рада національної безпеки та оборони на чолі з секретарем Олександром Турчиновим підготувала проект закону про деокупацію Донбасу, повідомляє Громадське.

Документ планувалося розглянути та затвердити на засіданні РНБО в понеділок 19 липня, однак розгляд відклали.

Турчинов пояснив це «необхідністю додаткових консультацій з нашими стратегічними партнерами».

Водночас чиновники та депутати, з якими спілкувалося  Громадське, припускають, що Верховна рада розгляне документ восени, адже поточна сесія Верховної ради закінчується 14 липня і народні депутати йдуть на канікули.

У проекті документу, що опинився в розпорядженні Громадського, відсутні перехідні положення. Хоча зазвичай вони є в текстах законопроектів.

Громадське публікує проект закону «Про особливості державної політики з відновлення державного суверенітету України над тимчасово окупованою територією  Донецької та Луганської областей України».

Окупація та агресія РФ

На початку закону вперше прописано, що Російська Федерація здійснює збройну агресію та окупувала частину території Донбасу, що є першою спробою закріпити це на законодавчому рівні.

«Російська Федерація здійснює збройну агресію проти України та тимчасову окупацію частин її території за допомогою Збройних сил Російської Федерації», — йдеться у проекті.

Тимчасово окуповані території

У статті 1 проекту закону дається чітке визначення для тимчасово окупованих територій, а також перелік військових формувань, які контролюють цю територію.

«Сухопутна територія, у межах якої формування збройних сил Російської Федерації, незаконні збройні формування, що створені за сприяння Російської Федерації, підпорядковані, керовані, контрольовані та фінансовані нею, та окупаційна адміністрація РФ встановили і здійснюють владу», — йдеться у статті.

Межі тимчасово окупованих територій визначає Міноборони України за поданням Генерального штабу Збройних сил. Також на окупованих територіях встановлюється особливий правовий режим.

Документи і власність

У статті 2 проекту йдеться про документи та право власності на окупованій території. Зокрема будь-які документи, рішення тощо, які видали на непідконтрольній території, є недійсними.

Також, за людьми, незалежно від статусу переселенця, зберігається право власності на майно, яке залишилося на окупованих територіях. Так само, право власності залишається і за державою.

«За державою Україна, територіальними громадами сіл, селищ, міст, які розташовані на тимчасово окупованих територіях, зберігається право власності на майно, у тому числі на нерухоме, включаючи земельні ділянки».

Звільнення територій

У статті 4 описано мету державної політики з відновлення суверенітету. Для цього пропонується:

— звільнити території та відновити конституційний лад;

— захистити права і свободи людей, які постраждали через російську агресію;

У статті 5 йдеться про забезпечення конституційного ладу:

«Державні органи використовують наявні можливості для захисту прав і свобод громадян України, які проживають на окупованих територіях».

Утім, які саме використовуються можливості, не сказано.

Також, зазначається, що треба «вживати вичерпних заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, стримування російської агресії».

Культурні   зв’язки

У статті 6 говориться про відновлення гуманітарних та культурних зв’язків з людьми, які живуть на окупованих територіях, також про надання гуманітарної та правової допомоги та доступ до українських ЗМІ.

«Основою захисту прав і свобод громадян… є сприяння забезпеченню їх соціально-економічних потреб, відновленню гуманітарних і культурних зв’язків, доступу до українських засобів масової інформації, національних засобів юридичного захисту».

Відповідальність і самооборона

Стаття 6 закону наголошує:

«Україна не несе відповідальності за протиправні дії РФ як держави-агресора та контрольованих нею незаконних збройних формувань на території окремих районів Донецької і Луганської областей».

У статті 7 зазначається, що Україна має невід’ємне право на самооборону, яке може бути реалізовано.

Для цього будуть залучені Збройні сили України, СБУ, служба розвідки, Національна гвардія та інші сили. Саме про це йдеться у статті 8.

Розділення повноважень

Стаття 9 повідомляє, які рішення може ухвалювати президент у період дії закону.

«Президент ухвалює рішення про застосування Збройних сил, інших військових формувань, для стримування та відсічі збройної агресії РФ…».

Також президент ухвалює рішення про воєнний стан.

У статті 10 ідеться про розподіл повноважень.

Керівництво силами та засобами покладається на Об’єднаний оперативний штаб Збройних сил України.

Начальник штабу призначається президентом за поданням начальника Генерального штабу.

Усі, хто залучається до забезпечення національної безпеки в Луганській та Донецькій області, підпорядковуються начальникові Об’єднаного оперативного штабу.

Остання стаття — 11, повідомляє, що порядок перетину лінії розмежування, а також правила провезення товарів, також визначається начальником Об’єднаного оперативного штабу.

 

Закон про реінтеграцію Донбасу створюється під керівництвом Заходу – АП

Заступник глави АП Костянтин Єлісєєв заявив в інтерв’ю “Радіо Свобода” про узгодження законопроекту про реінтеграцію Донбасу з Німеччиною, Францією та США.

“Наразі ми працюємо у контакті з нашими ключовими партнерами, передовсім США, Німеччина, Франція, щоб з ними скоординувати цей проект. Ми вже отримали першу обнадійливу реакцію з боку партнерів”, – йдеться в заяві.

 

Американці профінансували безпеку України на чверть мільйона доларів

У липні США виділили Україні $25 млн в якості допомоги у сфері безпеки.

Про це повідомляється на сторінці в Твіттері, пише НВ..

“У липні США виділили $25 млн допомоги Україні в сфері безпеки, включаючи рації Harris для захищеного зв’язку”, – заявили в посольстві.

Раніше, 28 квітня 2017 року Державною прикордонній службі України були передані кошти військової радіозв’язку виробництва американської компанії Harris вартістю понад $21 млн.

 

 

Луценко розповів, коли вручить підозри нардепам Розенблату та Полякову

Генеральний прокурор України Юрій Луценко повідомив, що 13 липня особисто вручить підозри народним депутатам Бориславу Розенблату і Максиму Полякову, які фігурують у розслідуванні про незаконний обіг бурштину в Україні.

“Завтра на 14:30 Розенблат і Поляков викликані в Генеральну прокуратуру України і я особисто вручу їм підозри. Так велить закон. Після цього в справу вступить керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, який буде продовжувати подальше слідство”, – повідомив він, передає НВ з посиланням на Інтерфакс-Україна.

Нагадаємо, що 11 липня Верховна Рада дала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності народних депутатів Максима Полякова (Народний фронт) і Борислава Розенблатта (виключений з фракції Блок Петра Порошенка).

Нардепи Максим Поляков та Борислав Розенблат фігурують в справі про бурштинову мафію. Зокрема, вони і ще кілька посередників підозрюються в лобіюванні у Верховній Раді інтересів приватної компанії з ОАЕ, зацікавленої у видобуванні бурштину.

За даними слідства Національного антикорупційного бюро, довірені особи нардепів отримали від представника іноземної компанії хабар на загальну суму понад $300 тис. для безперешкодного прийняття рішень на користь іноземної компанії.

 

Розенблата підловили на нових “договірняках”

Фігурант “бурштинового скандалу” Борислав Розенблат під час позбавлення депутатського імунітету в Раді домовлявся про нові хабарі.

Зафіксовану на фотокамеру переписку Розенблата оприлюднив журналіст Олександр Дубінський.

За його словами, виключеного з фракції БПП депутата зовсім не злякав такий хід подій, адже він спокійно листувався з невідомою молодичкою, дружиною, а також владнував “ділові справи”.

“По-перше, і він, і його близькі були впевнені – нічого по-справжньому серйозного (наприклад, затримання) не трапиться. На знімку нижче хтось Олена Соломонівна шле нардепу сердечка і слова підтримки, на що той відповідає спокійно – “ввечері поговоримо”, – випливає з першого знімку.

З наступного фото стає зрозуміло, що дружина Розенблата роз’їжджає по закордонах.

“Гаряче улюблена дружина Бориса – Жанна – в вирішальні для їх сімейства дні, коли Розенблата взагалі-то могли б заарештувати, проводить час за кордоном.

– Я у Відні до завтра. Літак з Франкфурта прибув на 15 хвилин пізніше. І я не добігла…”

“І найцікавіше. Неймовірно, але факт: під час виступу Луценка, який з трибуни слиною бризкає – так хоче депутатської крові, Розенблат веде багатозначну ділову переписку з контактом “Ногіним Сергієм”.

Ногін: “Денис весь в переживаннях, сидить нічого не вирішено, і віддав все швидко, а триває довго, хоче знати все конкретно, і терміни”

Розенблат: “Давай це питання після четверга. Хай не переживає”.

На що це схоже? Якийсь Денис віддав Розенблату (через зв’язкового Сергія Ногіна, сам то він, як пам’ятаємо по набушному відео, в руки не бере) гроші за вирішення якогось важливого питання, але Розенблат проблеми не вирішив і взагалі пропав, через що Денис тепер переживає і вимагає порозумітися, а так само назвати терміни”, – пише Дубінський.

Журналіст зазначає, що історія схожа на бурштинову, де попався нардеп-вирішальник, і його помічника взяли після отримання 200 тисяч доларів.

“Чиї і які проблеми цього разу звалив на себе Розенблат (знову бурштин, ліс, зброя?) – загадка. Може, органи розберуться? Загалом, плювати хотів і на законотворчість, і на, власне, закон Розенблат, якщо навіть в день зняття з нього недоторканності продовжує мутити темні справи. Але він такий не один. І в цьому ви переконаєтеся завтра – ми покажемо ще більше скандальних папарацці-знімків з парламенту. Думаю, на цьому місці багато депутатів напружилися?”, – резюмував Дубінський.

Нагадаємо, Рада вчора зняла недоторканність з Розенблата, але не дала добро на арешт.

 

САП розслідує дві справи щодо Луценка – його призначення генпрокурором та “квартирне питання”

Спеціалізована антикорупційна прокуратура перевірить законність призначення генеральним прокурором України Юрія Луценка за заявою народного депутата та очільника Радикальної партії Олега Ляшка, повідомляє НВ.

САП внесла до Єдиного державного реєстру досудових розслідувань відомості про два факти ймовірних правопорушень щодо Луценка, повідомив очільник відомства Назар Холодницький у коментарі Українській правді.

Другою справою, якою займеться САП у відношенні Луценка, стало можливе внесення недостовірних даних у декларацію про доходи.

Розслідування ведеться за ст. 364 ч. 2 Кримінального кодексу України (Зловживання владою або службовим становищем).

В відомстві також додали, що органом досудового розслідування в обох провадженнях визначено НАБУ.

Зокрема, Ляшко обґрунтував своє звернення тим, що при призначенні на посаду Луценка генпрокурором Рада змінила закон, виключивши норму про обов’язкову наявність у кандидата юридичної освіти. Верховна Рада прийняла закон, що змінює вимоги до кандидата на посаду генпрокурора. Документ дозволяє висувати на посаду генпрокурора кандидатуру громадянина України, у якого є вища освіта та стаж роботи у сфері права та законодавчому чи правоохоронному органі не менше п’яти років. Раніше був необхідний також і стаж роботи в ГПУ.

Нагадаємо, 13 травня минулого року президент України Петро Порошенко представив співробітникам Генеральної прокуратури нового голову відомства Юрія Луценка.

 

ГПУ звинувачує Марушевську в розкраданні майже 7 млн гривень

Головне слідче управління Генпрокуратури почало розслідування відносно екс-голови Одеської митниці Юлії Марушевської 20 грудня 2016 за фактом одержання неправомірної вигоди та зловживання владою, що призвели до втрат бюджету майже на 7 млн гривень.

Про це повідомляє видання “Главком“, пише ua1.

Згідно з повідомленням команда Марушевської з дев’яти осіб Одеської митниці з листопада 2015 по листопад 2016 року, прикриваючись сумнівними дорученнями начальника Одеської митниці ДФС України (Юлії Марушевської, – ред.) … створювала умови для оформлення митних декларацій з ввезення на територію України різних груп товарів за заниженою вартістю.

Як вважають слідчі, це призвело до надання клієнтам митниці незаконних переваг в порівнянні з конкурентами і недонадходження до державного бюджету близько 6,92 млн гривень.

У коментарі виданню Юлія Марушевская запевнила, що справа – “фейкова” і при необхідності готова доводити це в суді.

Нагадаємо, суддя Малиновського суду Одеси не бачить адміністративного правопорушення щодо дій екс-голови Одеської митниці Юлії Марушевскої щодо призначення премії в 500 гривень.

 

 

 

Генпрокурор заперечує підготовку подання на братів Дубневичів

Генеральний прокурор Юрій Луценко заперечує, що наразі у ГПУ займаються підготовкою подань на народних депутатів – членів фракції БПП, братів Ярослава і Богдана Дубневичів.

Про це він заявив у коментарі журналістам у середу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ні, такого подання у мене на столі немає”, – сказав Луценко, відповідаючи на запитання журналістів, чи готуються подання на Дубневичів.

“Ми працюємо над різними матеріалами, і сьогодні можу говорити лише про три подання: на Дзендзерського і два відхилених вчора подання ВР (на народних депутатів Євгена Дейдея і Андрія Лозового – ред.)”, – додав генпрокурор.

Як повідомлялося, 11 липня Верховна Рада відмовилася надавати згоду на притягнення до кримінальної відповідальності народних депутатів Андрія Лозового і Євгена Дейдея.

 

Комітет Ради підтримав звинувачення проти Добкіна

Однак у комітеті не погодилися на затримання та арешт нардепа.

Регламентний комітет Верховної Ради дав згоду на зняття недоторканності з народного депутата від “Опозиційного блоку” Михайла Добкіна.

Відповідне рішення було прийнято на засіданні комітету, передає кореспондент UA1.

Таким чином комітет дозволив притягнути Добкіна до кримінальної відповідальності, визнавши це подання достатнім, законним та обґрунтованим.

Водночас інші подання щодо Добкіна – на затримання та арешт – члени комітету визнали законними, але недостатньо обґрунтованими та вмотивованими.

Всі три подання передали голові Верховної Ради.

Нагадаємо, народний депутат від “Опозиційного блоку” Михайло Добкін підозрюється в махінаціях із харківською землею на суму 226 млн гривень.

 

Раді пропонують обрати аудитора НАБУ із 4 кандидатів

За словами Лещенка, одного зі схвалених антикорупційним комітетом кандидатів підтримує Адміністрація президента.

Комітет Верховної Ради з питань запобігання й протидії корупції пропонує парламенту обрати аудитора для Національного антикорупційного бюро серед чотирьох кандидатів.

Про це повідомив народний депутат Сергій Лещенко у своєму Twitter, пишеua1.

Зокрема, комітет рекомендував в аудитори НАБУ Олександру Яновську, Сергія Гончаренка, Марту Борщ та Карлоса Кастресану.

При цьому Лещенко зауважив, що кандидатуру Яновської підтримує Адміністрація президента Петра Порошенка.

Як відомо, аудит НАБУ має проводити група із трьох людей, до якої своїх представників делегують президент, Кабінет міністрів України і Верховна Рада.

Уряд зі своїм аудитором уже визначився. Ним став юрист Михайло Буроменський, котрий не має досвіду розслідування корупційних злочинів.

 

 

Рада саботує медичну реформу – Супрун

В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун заявила під час брифінгу про суттєву зміну законопроекту про медичну реформу після внесення до нього нардепами 396 правок, передає кореспондент UA1.

“Ми мусимо констатувати факт, що більшість з цих правок нівелюють саму суть медичної реформи, запропонованої МОЗ та урядом України. Фактично, замість реформи всієї медичної галузі, після внесених майже 400 правок до законопроектів, ми можемо говорити про реформу не всієї галузі, а лише первинної ланки медицини”, – йдеться в заяві.

При цьому вона наголосила: профільний комітет Ради серед іншого хоче змінити ключові позиції законопроекту та вилучити з нього поняття про співоплату за медичні послуги – “Передбачаються тільки послуги, які держава покриває на 100%, і послуги, які пацієнт оплачує повністю. Ми знову повертаємося до того, з чого починали. Декларуємо, що держава буде гарантувати обсяг послуг, на який фактично не вистачить коштів. Ми 25 років вже маємо гарантовану безоплатну медицину, якої насправді немає”.

Нагадаємо,  МОЗ схвалює застосування праці жінок на важких і небезпечних для життя роботах.

 

Прем’єр обіцяє цьогоріч навести лад із закупівлею ліків

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман запевнив, що цього року ситуація з ліками, які закуповуються через міжнародні організації, буде вирівняна й реальна потреба буде забезпечена на 100%.

Про це він заявив у середу під час засідання уряду, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Щодо закупівлі ліків за допомогою міжнародних організацій. Ми вважаємо, що в 2017 році ситуацію із закупівлями вирівняємо, щоб у нас реальна потреба була забезпечена на 100 %”, – сказав Гройсман.

Він також попросив віце-прем’єр-міністра Павла Розенка спільно з в.о. міністра охорони здоров’я Уляною Супрун щодня контролювати ситуацію із закупівлею таких ліків.

 

Уряд планує забезпечити спеціальним кардіообладнанням низку обласних лікарень

Уряд передбачив кошти для закупівлі спеціалізованого обладнання для лікування серцево-судинних захворювань, яке буде спрямовано в регіони. Про це під час засідання уряду повідомив прем`єр-міністр України Володимир Гройсман, передає кореспондент УНН.

“Окрема тема — ангіографи. Це спеціальне обладнання, яке дасть можливість рятувати людей. Або діагностувати інфаркт, лікувати серцево-судинні захворювання… Це обладнання дасть можливість зменшити інвалідність від цих захворювань і зменшити смертність. Ми виділили необхідні ресурси для 13 таких ангіографів”, — сказав В.Гройсман.

За його словами, це обладнання буде розміщене у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Івано-Франківській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Чернівецькій, Чернігівській і Черкаській областях.

“Але я точно знаю, що ми на цьому не зупинимось. Маємо далі комплектувати цим обладнанням, максимально, заклади охорони здоров`я для того, щоб українські громадяни мали абсолютний доступ до такої висококваліфікованої допомоги”, — зазначив глава уряду.

При тому він нагадав, що в структурі смертності українців 68% летальних випадків трапляється через серцево-судинні захворювання.

Як повідомляв УНН, в Україні з початку 2017 року зафіксовано 76 випадків захворювання на ботулізм.

 

Уряд затвердив перелік ліків та медвиробів, що закуповуються міжнародними організаціями у 2017

Затвердження номенклатур дозволить МОЗ якнайшвидше розпочати процес закупівель за бюджет 2017 року, повідомляє прес-служба МОЗ.

12 липня Уряд України ухвалив постанову, що затверджує перелік лікарських засобів та медичних виробів, що закуповуються спеціалізованими організаціями за бюджетні кошти у 2017 році.

Це дозволить МОЗ України якнайшвидше розпочати закупівлі за бюджетною програмою «Забезпечення медичних заходів окремих державних програм та комплексних заходів програмного характеру» цього року і на законодавчому рівні забезпечує своєчасний доступ пацієнтів до необхідних лікарських засобів та медичних виробів.

Аналіз закупівель через спеціалізовані організації у 2015-2016 роках показав, що спеціалізованим організаціям вдалося закупити ліки і медпрепарати дешевше, ніж МОЗ у попередні роки, забезпечивши економію бюджетних коштів, а відтак можливість придбати додаткові ліки для більшого числа пацієнтів. Закупівлі через спеціалізовані організації також стали ефективним механізмом подолання корупції в закупівлях.

Затверджений перелік ліків та медпрепаратів включає 23 номенклатури:

– препарати для надання невідкладної медичної допомоги при кровотечах

– препарати для лікування дихальних розладів новонароджених

– медикаменти та медичні вироби для громадян, які страждають на бульозний епідермоліз

– медикаменти для дітей, хворих на нанізм різного походження

– тест-системи для діагностики ВІЛ-інфекції, супроводу антиретровірусної терапії та моніторингу перебігу ВІЛ-інфекції у хворих, визначення резистентності вірусу, проведення референс-досліджень

– медикаменти для антиретровірусної терапії дорослих, підлітків і дітей

– медикаменти та дрібного лабораторного інвентарю для забезпечення проведення лікування безплідності жінок методами допоміжних репродуктивних технологій

– медикаменти для дітей, хворих на дитячий церебральний параліч

– медикаменти для дітей, хворих на муковісцидоз

– медикаменти для громадян, які страждають на орфанні метаболічні захворювання

– медикаменти для громадян, які страждають на мукополісахаридоз

– лікарські засоби для лікування дітей, хворих на резистентну форму ювенільного ревматоїдного артриту

– медикаменти для замісної підтримуючої терапії

– ендопротези і набори для імплантації

– антирезусний імуноглобулін для запобігання гемолітичної хвороби новонароджених

– контрацептиви для жінок з тяжкими захворюванням

– хіміотерапевтичні препарати, радіо фармпрепарати та препарати супроводу для лікування онкологічних хворих

– витратні матеріали для визначення рівня глюкози в крові, глікованого гемоглобіну

– імунобіологічні препарати для проведення імунопрофілактики населення та виробів для забезпечення умов температурного контролю імунобіологічних препаратів

– медикаменти для лікування дорослих хворих на гемофілію

– лікарські засоби для забезпечення дітей, хворих на гемофілію типів А або В або хворобу Віллебранда

– медикаменти для лікування хворих на розсіяний склероз

– медикаменти для громадян, які страждають на хворобу Гоше

За умови, якщо після закупівлі необхідної кількості лікарських засобів та медичних виробів з переліку, на рахунках спеціалізованих організацій залишаться невикористані кошти, МОЗ зможе закупити додаткову кількість товарів.

Закупівлі ліків та медичних виробів за кошти державного бюджету у 2017 році здійснюватимуть Програма розвитку ООН (ПРООН), Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) та Британська королівська агенція Crown Agents.

 

Канцлер і МЗС Німеччини “з нетерпінням чекають” ухвалення медреформи в Україні

Депутат німецького бундестагу Марілуізе Бек вважає, що медична реформа може стати жертвою нинішньої парламентської “турбулентності” і планує провести у Києві переговори з метою заохочення до її ухвалення.

Про це Марілуізе Бек заявила на прес-конференції в Києві з нагоди її візиту в Україну, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми вже давно маємо тісні контакти з Україною і супроводжуємо процес реформ, який відбувається в Україні. Тут започатковано багато проектів реформ, але існує загроза, що один з них – реформа системи охорони здоров’я – може постраждати від турбулентностей, які відбуваються в парламенті на цьому сесійному тижні”, – сказала Бек.

Вона висловила впевненість, що запропонований Раді пакет медичних законопроектів, який має забезпечити безкоштовну базову медичну допомогу населенню і модернізацію системи охорони здоров’я,  дійсно може призвести до позитивних змін для населення.

“Тому дуже бажано, щоб у Верховній Раді це зрозуміли і не блокували цей проект реформ”, – зазначила німецький депутат.

За словами Бек, вона має добрі контакти у Верховній Раді, тож їй відомо про “деякий скептицизм” стосовно медреформи, а також розбіжності щодо її пріоритетів.

Німецький депутат зауважила, що доволі давно в політиці, аби розуміти, наскільки складно проводити реформи у країні, де уряд не має власної більшості в парламенті.

“Але коли фракції “Самопоміч”, “Народний фронт” і “Блок Петра Порошенка” підтримують цю реформу, тоді незрозуміло, чому не доходить до голосування. Я сподіваюсь, що Прем’єр-міністр і Президент, які висловили свою підтримку цьому законопроекту, зараз, тобто сьогодні, якось діють, щоб народні депутати проголосували хоча б за першу частину реформи – систему медичної допомоги”, – сказала Бек.

Насамкінець вона запевнила, що Федеральний канцлер Німеччини і Міністерство закордонних справ ФРН  “з нетерпінням чекають ухвалення системи охорони здоров’я, яка може призвести до відчутних позитивних змін для всього населення України”.

Як повідомляв Укрінформ, в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун заявила на брифінгу, що профільний комітет Верховної Ради, який зараз розглядає правки до законопроекту 6327 стосовно медичної реформи, вихолощує саму суть змін в системі охорони здоров’я.

 

Аваков планує створити воєнізовану ліву партію

Політолог Анатолій Октисюк заявив, що “Соціалістична партія України” (СПУ) стане черговим політичним проектом міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.

Про це пише  UA1 з посиланням на strana.ua.

“СПУ стане ще одним проектом групи Авакова, до якої зараховують, наприклад, праворадикальний “Національний корпус”. Тільки це буде лівий проект, який “наїжджатиме” з соціал-популістських позицій на олігархів, які ворогують з чинним міністром внутрішніх справ”, – зазначив політолог.

За словами Октисюка, планом-мінімум для Авакова є створення проекту, подібного до воєнізованого “Нацкорпусу” для захоплення лівого флангу електорату.

Експерт додав, що ще однією можливою причиною встановлення контролю над СПУ є намагання правоцентристського “Народного фронту” дискредитувати ліві сили в Україні.

Слід зазначити, що напередодні Ківа у Facebook заявив, що очолив СПУ. Відповідне рішення, за його словами, було ухвалено на з’їзді партії.

Нагадаємо, “Соціалістична партія України” (СПУ) та “Соціал-демократична партія” об’єдналися заради боротьби з політичним рейдерством “Народного фронту”.

 

Навіть “суддя” вказав на некоректність перекладу виступу Умерова на ATR

У середу на засіданні “суду” у справі Ільмі Умерова помилки “дослівного перекладу” його промови, яка була підставою для обвинувачення в закликах до порушення територіальної цілісності РФ, помітив навіть так званий суддя.

Про це у звіті із засідання суду на Facebook пише дочка обвинуваченого Айше Умерова, повідомляє Укрінформ.

За її словами, прокурор при заяві клопотання про перегляд відеозапису з виступом Умерова незаконно наполягала на виключенні можливості ставити запитання перекладачеві Саледінову, на підставі перекладу якого і будується все обвинувачення.

“Присутність його в якості перекладача в судовому засіданні унеможливлює його допит в якості свідка. Марк Фейгін говорить про те, що більш логічно оглядати відео після допиту перекладача”, – повідомляє Умерова.

а її словами, адвокати вказували на те, що в судове засідання в якості технічного перекладача для огляду відео необхідно залучити іншу людину, оскільки участь Саледінова в процесі на даному етапі позбавить сторону захисту права допитати його в якості свідка.

“По-перше, в обвинувальному висновку він заявлений як свідок, причому слідство вказало його свідком захисту і його допит – право захисту. По-друге, до його перекладу у захисту є величезна кількість запитань, бо переклад виконано вкрай некоректно і допит його обов’язковий”, – навела аргументи адвокатів Умерова.

Захист заявив відвід перекладача Саледінова, однак суд відмовив у його задоволенні.

Функція Саледінова в ході “суду” полягала в перекладі промови Умерова “по ходу відео”.

“Запитань до його переказу, на якому побудували всі звинувачення і провели експертизу, маса! Через некоректний переклад цього “товариша” людині загрожує 5 років! А захисту навіть не дають його допитати в повному обсязі”, – озвучує думку адвокатів Умерова.

Вона навела приклад “дослівного перекладу” ведучого програми ATR, в ході якого перекладач на свій розсуд скоротив текст запитання вдвічі.

Крім того, він коментував місце подій, що відбувалися 3 травня 2014 року, згадавши Херсон.

“Тут навіть суддя помітив і обурився, що слово “Херсон” навіть не звучить, звідки він його взяв? На що перекладач відповідає: “Ну я знаю, це ж в Херсоні було”. Суддя зробив йому зауваження, що він зобов’язаний робити дослівний переклад, а не говорити, що він знає чи думає. І так по всьому тексту!” – написала Умерова.

Крім того, перекладач приписував Умерову згадку ним прізвищ “Німетуллаєв” та “Ільясов” (керівники організацій “”Къирим” і “Къирим бірлігі” в окупованому Криму – ред.), які насправді не звучали в його виступі.

“Фальсифікація на Фальсифікації, помилка на помилці…” – коментує захист роботу перекладача Саледінова.

Нагадаємо, російська влада після виступу Ільмі Умерова на телеканалі АТR із заявою про те, що Крим – це Україна, звинуватили його в “закликах до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності РФ, вчинених з використанням засобів масової інформації та інформаційно-телекомунікаційних мереж (включаючи Інтернет)”. Кримінальну справу було порушено 12 травня 2016 року.

 

У РФ визнали вивезення краденого вугілля з Донбасу

Митниця Російської Федерації офіційно визнала завезення вугілля із шахт окупованого Донбасу.

Про це свідчить статистика Південного митного управління Федеральної митної служби РФ, пише ua1.

Як зазначається, у травні 2017 року в Ростовську область з території України надійшло майже 59 тисяч тонн антрациту вартістю 3,14 млн доларів, у січні-травні – майже 237 тисяч тонн вартістю 13 млн доларів.

У Міненерговугілля кажуть, що за погодженням ліцензій на експорт антрациту до відомства ніхто не звертався.

Також, відповідно до статистичних даних Південного митного управління Федеральної митної служби РФ, у травні через Ростовську область РФ в Україну було експортовано майже 25 тис. тонн антрациту вартістю 2 млн доларів, у січні-травні – 236 тис. тонн антрациту вартістю 16 млн доларів.

Як відомо, усі українські шахти, які видобувають антрацит, знаходяться в окупованих районах Донбасу і під контролем сепаратистів. На контрольованих Києвом територіях цей вид палива поки не видобувається.

 

Кандидат Трампа на пост директора ФБР не вважає російське розслідування “полюванням на відьом”

Кандидат на посаду директора Федерального бюро розслідувань Крістофер Рей сказав, що він не розглядає розслідування ймовірних зв’язків між Росією і передвиборчим штабом Дональда Трампа як “полювання на відьом”, пише НВ.

Як передає Yahoo News, відповідаючи на питання сенатора-республіканця Ліндсі Грема, чи є розслідування втручання РФ у президентські вибори США полюванням на відьом, він відповів: “Я не вважаю, що директор Мюллер [екс-директор ФБР Роберт Мюллер, який призначений спецпрокурором для розслідування ймовірного втручання Росії у виборчу кампанію в США] полює на відьом”.

При цьому він заявив, що у відносинах з Росією необхідно проявляти обережність. “Будь-яка загроза втручання в наші вибори від будь-якої держави або будь-якого недержавного суб’єкта – це те, що ФБР хотіло б знати”, – додав він.

Нагадаємо, що президент США Дональд Трамп вибрав юриста Крістофера Рея в якості кандидата на пост директора ФБР.

Після виборів президента США восени 2016 року Центральне розвідувальне управління США дійшло до висновків, що хакерські атаки з боку Росії на офіційні установи в США під час президентської кампанії були  спрямовані безпосередньо на підтримку Дональда Трампа,  а не на дискредитацію самого процесу демократичних голосувань.

Пізніше  національна розвідка США виклала  в публічний доступ незасекречену версію доповіді про “втручання Росії у вибори”. Документ має і секретну версію, яку раніше представили Бараку Обамі і Дональду Трампу.

Згідно з документом, президент Росії Володимир Путін наказав провести хакерські атаки з метою вплинути на вибори в США.

Трамп назвав доповідь фейком, а його публікацію – “політичним полюванням на відьом”.

 

Трамп із Макроном говоритимуть про ті сфери, де їхні інтереси збігаються – ЗМІ

Президент США Дональд Трамп у середу відбуде до Парижа на зустріч із президентом Франції Еммануелем Макрон, під час якої лідери обговорять питання Сирії та протидію тероризму.

Про це повідомляє Reuters, повідомляє Укрінформ.

“Американські та французькі чиновники заявили, що візит Трампа в Париж дозволить лідерам зосередити увагу на тих сферах, де їхні інтереси збігаються, включаючи вирішення конфлікту в Сирії та боротьбу з глобальним тероризмом”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що Трамп прибуде до Парижа рано вранці в четвер.

За даними Білого дому, Трамп і Макрон проведуть двосторонню зустріч, після чого відбудеться прес-конференція.

Президенти також планують провести обід разом із дружинами в ресторані на Ейфелевій вежі в четвер ввечері.

 

До Конгресу США вперше внесено питання про імпічмент Д.Трампа

Депутат Конгресу США від Демократичної партії Бред Шерман вніс до Палати представників питання про імпічмент президента Сполучених Штатів Дональда Трампа, передає УНН з посиланням на його мікроблог у Twitter.

“Ми починаємо робити зусилля з метою підштовхнути юридичний комітет Палати представників провести слухання з питання про перешкоджання правосуддю і російському втручанню в наші вибори”, — йдеться в заяві Б.Шермана.

Окрім того, конгресмен зазначив, що спроба перешкодити розслідуванню щодо радника з національної безпеки Майкла Флінна, а також розмову і подальше звільнення директора ФБР Джеймса Комі можна розцінити як перешкоджання правосуддю.

Варто зазначити, що це перше висунення подібного звинувачення з метою імпічменту щодо Д.Трампа.

Як повідомляв УНН, влада десяти міст США закликала Конгрес розпочати процедуру імпічменту президента Дональда Трампа.

 

Американське слідство взялося за Кушнера під час його роботи в штабі Трампа

Следователи ФБР і комітетів Конгресу США розпочали розслідування діяльності Джареда Кушнера на чолі агітаційної кампанії Трампа на предмет сприяння незаконним зусиллям росіян щодо адресного впливу на електорат у ключових штатах.

Про це повідомило в середу американське видання Tribune Washington Bureau із посиланням одразу на кілька джерел, обізнаних у ситуації.

“Слідчі розвідувальних комітетів Палати представників і Сенату наразі вивчають, чи допомагала агітаційна кампанія Трампа в цифрових мережах, яку контролював Джаред Кушнер, скеровувати складні зусилля Росії з інформаційного охоплення виборців та атакувати фейковими новинами Гілларі Клінтон”, – зазначається в повідомленні.

Слідчі в мінюсті і Конгресі зосереджують увагу на тому, чи вказував виборчий штаб Трампа російським кібер-оперативникам на окремі виборчі регіони в ключових для перемоги штатах, де була виявлена несподівано слабка електоральна підтримка Клінтон, пояснюється в публікації.

Крім того, вивчається можливість сприяння росіянам будь-кого з кампанії Трампа в публікації тисяч листів, викрадених з електронної пошти ключових демократів, що спричинило переломний момент у виборах.

Деякі слідчі мають підозри, що росіяни застосовували адресний вплив на виборців у ключових штатах шляхом використання електронних “ботів” з метою поширення сфабрикованих негативних новин про кандидата від Демократичної партії США.

 

У Трампа заявили, що змова на виборах була не з Росією, а з Україною

У адміністрації президента США віддають перевагу обговорювати можливе втручання України у вибори в США, про яке написало одне з центральних американських видань понад пів року тому, ніж зосереджуватися на новому скандалі навколо Дональда Трампа-молодшого.

З відповідною заявою виступила в середу під час брифінгу в Вашингтоні перший заступник речника Білого дому Сара Сандерс, передає власний кореспондент Укрінформу.

“Якщо й були якісь свідчення про змову (на президентських виборах – ред.) в 2016 році, про які стало відомо, або які обговорювалися, то це була (змова – ред.) між Національним комітетом демократів і українським урядом. Я не часто цитую The New York Times, але навіть один із їхніх журналістів сьогодні написав у твітері, що чому би цей приклад не свідчив про змову: “Взаємодія відбувалася між офіційними особами Національного комітету демократів з чиновниками українського уряду, а не лише з деякими партнерами”, – заявила офіційний представник адміністрації Трампа.

Таким чином вона прокоментувала реакцію на давню статтю у виданні Politico, яка стверджувала із посиланням на колишнього українського дипломата, що Посольство України в Вашингтоні начебто співпрацювало з громадянкою США українського походження Олександрою Чалупою. У публікації наголошувалося, що вона нібито збирала компромат на Пола Манафорта, який керував президентською кампанією Трампа. В самому ж Посольстві заперечують будь-які спроби вступити в будь-яку змову з політичними силами в США.

Стаття в Politico вийшла ще 11 січня, однак зараз її охоче цитують представники кабінету Трампа. Це відбувається на тлі останнього скандалу із сином нинішнього президента Сполучених Штатів. Як виявилось, у розпал президентської кампанії він отримав пропозицію від росіян щодо забезпечення штабу його батька компроматом на Гілларі Клінтон. Пізніше цей компромат був оприлюднений та серйозно зіпсував виборчі позиції кандидата від демократів.

Водночас, у середу під час слухань у Юридичному комітеті Сенату США кандидат на пост директора ФБР Крістофер Рей зазначив, що в разі затвердження його на посаді, він вивчить питання, описане в публікації Politico.

“Я із задоволенням займуся цим питанням”, – зазначив Рей, підкресливши, що будь-якій країні, в тому числі Україні не варто втручатись у виборчий процес в Сполучених Штатах.

 

Екс-президента Бразилії засудили до 9,5 років ув’язнення за корупцію

Колишнього президента Бразилії Лулу да Сілву визнали винним в корупції і  засудили до дев’яти з половиною років позбавлення волі, передає УНН з посиланням на Deutsche Welle.

“Суд в Бразилії засудив колишнього президента країни Лулу да Сілву до дев’яти з половиною років в’язниці за обвинуваченням у корупції і відмиванні грошей”, — йдеться в повідомленні.

Зазначено,  що у сторони захисту є можливість оскаржити вирок, тому наразі політик залишається на волі.

Повідомляється, що екс-президента звинувачували в отриманні квартири в якості хабаря від будівельної фірми OAS за укладений контракт із нафтовою держкомпанією Petroleo Brasileiro (Petrobras).

Як повідомляв УНН, чинний президент Бразилії Мішел Темер в інтерв’ю місцевим ЗМІ заявив, що звинувачення в корупції проти нього є “слабким”.

 

Наступним генерал-губернатором Канади стане жінка-астронавт

Новим генерал-губернатором Канади, який офіційно представлятиме у цій країні королеву Великобританії й буде де-юре керівником держави, з жовтня цього року стане колишня космонавт Джулі Пайєт.

Цю інформацію підтвердив депутат федерального парламенту Канади від правлячої Ліберальної партії Роберт Фалькон Оуелет.

Згідно із визначеною процедурою, генерал-губернатор Канади призначається главою Британського королівства за порадою чинного прем’єр-міністра країни. Очікується, що офіційне оголошення про згоду королеви Єлизавети Другої призначити свого нового представника у Канаді буде зроблено сьогодні.

53-річна Джулі Пайєт за освітою є комп’ютерним інженером, але у 1992 році була відібрана серед 5330 охочих і стала космонавтом. За свою космічну кар’єру брала участь у двох місіях до МКС і працювала головним астронавтом Космічного агентства Канади. Нині вона залучена до багатьох громадських проектів. Цікаво, що уродженка Монреалю Пайєт знає шість різних мов і стала першою канадкою, яка побувала на борту МКС.

Згідно із конституцією Канади, генерал-губернатор має дуже широкі повноваження. Він або вона приймає присягу у прем’єр-міністра та членів його кабінету, має право розпускати парламент та оголошувати вибори, а також затверджує усі закони. Однак на практиці переважно виконує представницькі функції.

Додамо, що з вересня 2010 року обов’язки генерал-губернатора Канади виконує Девід Джонстон, який до призначення був відомим академіком. Його чинний мандат спливає за два місяці. Зазначимо також, що на цій посаді Пайєт не стане першою жінкою, адже до неї цю відповідальну роль вже тричі виконували жінки.

 

Гройсман дав Львову на сміття 50 млн

Кабінет міністрів виділив із резервного фонду держбюджету 50 млн грн Львову для проведення робіт з облаштування міського сміттєвого полігону, пишуть ЗМІ.

Зокрема, прем’єр Володимир Гройсман вважає, що місто має саме фінансувати вивезення сміття.

“Я обіцяв, що ми вас не залишимо, я говорю це львів’янам, я вважаю, що конструктивно було прийнято, що ОДА взяла на себе це завдання, і зараз займається вивезенням та утилізацією відходів, для цього ОДА ми виділяємо, як було обіцяно, 50 млн гривень, але вважаю, що всі 100% фінансування всіх проектів має виконуватися за рахунок бюджету Львова “, – сказав він.

Водночас, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков запропонував Львову у подальшому брати гроші на подібні проекти в уряду в борг.

Раніше повідомлялося, що Львів мають очистити від сміття до кінця тижня.

Як відомо, мер Львова Андрій Садовий  визнав свою провину  в сміттєвій катастрофі міста.

 

Сміттєва блокада: Зубко анонсував повне “звільнення” Львова

Протягом наступних двох днів  всі сміттєві майданчики у Львові мають очистити від накопичених раніше твердих побутових відходів.

Про це заявив віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко у середу під час засідання уряду, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Зараз відбувається очищення сміттєвих майданчиків по місту Львову, їх загалом було 463. Думаю, практично, за два дні це буде завершено”, – сказав Зубко.

Водночас він зауважив, що Львів щоденно генерує від 400 до 500 тонн сміття щоденно.

 

Фракція БПП підтримала пенсійну реформу – Гройсман

На вечірньому засіданні фракція БПП ухвалила рішення підтримати в першому читанні всі пенсійні закони, які матимуть відповідні рішення комітетів.

Про це Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман написав у Facebook.

“Хочу подякувати фракції Блок Петра Порошенка за підтримку пенсійної реформи. Сьогодні на фракції прийнято рішення підтримати в першому читанні всі пенсійні закони, які матимуть відповідні рішення комітетів. Ми провели півторагодинну дискусію про, напевне, одну з найголовніших реформ, яку ми маємо провести цього року. Дев’ять мільйонів людей очікують підвищення пенсії вже з жовтня”, – написав Гройсман.

Як повідомив депутат від БПП Олексій Гончаренко, у засіданні фракції бере участь також міністр соціальної політики Андрій Рева.

Нардеп зазначив, що окрім цього законопроекту на засіданні фракції ще обговорюється внесення змін до Державного бюджету.

 

Уряд підтримав можливість концесії та оренди державних газорозподільних систем

Уряд підтримав проект закону України, який знімає заборону на концесію та оренду газорозподільних систем (ГРС) або їх складових, власником яких є держава.

Про це інформує Урядовий портал.

“Сьогодні частина газорозподільної системи знаходиться у приватній власності, а частина залишається державною. До 2017 року облгази використовували державні відрізки газорозподільних систем безоплатно на підставі договорів господарського відання, які були укладені між Міністерством енергетики та вугільної промисловості та облгазами”, – зазначається у повідомленні.

На виконання постанови Кабінету міністрів України № 95 від 21 лютого 2017 року Міністерство енергетики та вугільної промисловості уклало з операторами газорозподільних систем нові договори експлуатації ГРС або їх складових. Однак постанова тимчасово врегулювала питання платного використання ГРС.

Водночас чинні закони України «Про трубопровідний транспорт» та «Про оренду державного та комунального майна» взагалі забороняють передачу в концесію чи оренду державних ГРС або їх складових.

“Мінекономрозвитку пропонує усунути юридичну колізію, дозволити державі отримувати плату за використання державної власності в комерційних цілях та визначити спосіб платного використання ГРС. Проект закону, в разі його ухвалення, дозволить отримати додаткові надходження до Державного бюджету України у вигляді концесійних платежів та орендної плати”, – йдеться в повідомленні.

Як повідомлялося, газорозподільні системи, як визначено Законом України «Про ринок природного газу» – це технологічний комплекс, що складається з організаційно і технологічно пов’язаних між собою об’єктів, призначених для розподілу природного газу від газорозподільних станцій безпосередньо споживачам.

 

В Україні за три роки запустили 60 нових заводів – Президент

В Україні впродовж останніх трьох років відкрилося 60 нових заводів.

Про це заявив Президент Петро Порошенко, виступаючи на відкритті нового заводу GualaPack у Сумах, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“За останні три роки, три роки війни і цих усіх суворих випробувань в Україні відкрилося 60 нових заводів”, – сказав глава держави.

За його словами, таких темпів Україна не знала ніколи.

 

Децентралізація збільшила місцеві бюджети розвитку у сім разів

Завдяки реформі децентралізації бюджети розвитку органів місцевого самоврядування збільшилися у 7 разів.

Про це заявив Президент Петро Порошенко, виступаючи на відкритті нового заводу GualaPack у Сумах, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“У процесі децентралізації, яка була стрижнем моєї президентської кампанії, у 7 разів зросли бюджети розвитку суб’єктів місцевого самоврядування “, – сказав він.

Глава держави запевнив, що тепер у міст, сіл і селищ нарешті з’явилися гроші.

У цьому ж контексті Порошенко запевнив, що процеси “детінізації та боротьби з корупцією є абсолютно незворотними”

 

Друковані видання з фондів Книжкової палати переведуть у “цифру”

Державна наукова установа “Книжкова палата імені Івана Федорова” за допомогою “Архівних Інформаційних Систем” переведе в цифровий формат друковані виданя, що зберігаються у її фондах.

Про це повідомляє прес-служба Держкомтелерадіо.

“У Книжковій палаті зберігається близько 1,2 млн книжок, які були надруковані на теренах України з 1917 року і до сьогодні, а також близько 11 млн примірників газет. Наразі викликає занепокоєння критичний стан газет 1917-1930 років. Адже зберігаються вказані видання в єдиному примірнику і вони викликають найбільшу зацікавленість з боку різних наукових установ”, – ідеться в повідомленні.

Питання переведення друкованих видань на цифрові носії постало вже давно. Проте брак коштів не дозволив досі реалізувати такий масштабний проект. Приватне підприємство “Архівні Інформаційні Системи” працює з 2011 року з установами України та іншими країнами світу. Воно має сучасне обладнання, тому приблизно 400 тис. комплектів газет можна оцифрувати за рік. Враховуючи обсяги фонду, цей процес відбуватиметься 22-23 роки.

Окрім того, співпраця з підприємством дозволить розпочати проект національно-культурної програми “Пам’ять України”, який стане єдиним глобальним національним електронним ресурсом, що представляє минуле і сьогодення нашої країни. Подібні проекти існують в багатьох країнах: Великій Британії, США, Нідерландах.

 

Україна має час до грудня-2018, аби виконати рішення ЮНЕСКО

На виконання рішення 41-ї сесії Комітету Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО щодо питання Києво-Печерської лаври та Софії Київської Україна має час до 1 грудня 2018 року.

Про це повідомила на брифінгу заступник міністра культури Тамара Мазур- Укрінформ.

“На реалізацію всіх тих положень, які є в рішенні Комітету Всесвітньої спадщини, Україні відведено трохи більше, ніж один рік. Тому що вже до 1 грудня 2018 року ми повинні поінформувати Центр Всесвітньої спадщини про те, що нашою державою зроблено на виконання цього рішення і всіх попередніх рішень Комітету Всесвітньої спадщини. І на 43-й сесії, яка відбудеться у 2019 році, питання Києва знову буде включено до порядку денного і буде вирішуватися питання про включення чи невключення об’єкта до Списку під загрозою. І це рішення буде залежати від того, наскільки Україна реалізує ті положення, які визначені в рішенні 41-ї сесії, яка відбулася в Кракові”, – наголосила Мазур.

При цьому вона зазначила, що нам ще дуже багато треба зробити для того, щоб виконати це рішення, і його виконання залежатиме здебільшого від влади Києва.

“Це рішення адресоване державі Україна, але  разом з тим воно містить чимало вимог, які адресовані в першу чергу Київській міській державній адміністрації і Київські міській раді – як муніципалітету, на території якого знаходиться наш об’єкт. І тільки завдяки спільним зусиллям – місцевої влади, Міністерства культури, адміністрацій заповідників та релігійних громад, які користуються пам’ятками на території об’єкта, ми зможемо виконати це рішення. А виконання цього рішення означатиме захист наших пам’яток на багато-багато років і питання включення нашого об’єкта в Список під загрозою не буде поставати”, – підкреслила заступник міністра.

Вона також уточнила, що вимога до київської влади стосується Генерального плану м.Києва.

“Одна з вимог, яка міститься в рішенні, – фіналізувати Генеральний план м.Києва і складовою частиною цього Генерального плану передбачити план забудови центральної частини м.Києва і концепцію містобудівного розвитку. Це чи не основна, ключова вимога Центру Всесвітньої спадщини на сьогодні до України, тому що і в звіті моніторингової місії, і в самому рішенні вказано, що саме цей документ може зберегти визначну універсальну цінність нашого об’єкта і раз назавжди закрити питання включення чи невключення в Список під загрозою”, – зазначила Мазур.

 

Абітурієнти з Криму зможуть вступати до вишів за квотами

Для абітурієнтів з тимчасово окупованого Криму та міста Севастополя передбачено 2604 квотних місця у вищих навчальних закладах.

Про це на прес-конференції сказав директор департаменту вищої освіти Міністерства освіти і науки Олег Шаров, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Загальна кількість для вступників по квоті-2 (для осіб, які проживають на тимчасово окупованих територіях – ред.) по Україні в цілому становить 2604 місця. Ці місця передбачені фактично за всіма спеціальностями і галузями знань. Включаючи і ті, на які традиційно високий конкурс», – поінформував Шаров.

За його словами, згідно з нещодавно ухваленими змінами в законодавство, держава гарантує наявність квотних місць для вступників з Криму та м. Севастополь у ВНЗ Одеської, Миколаївської, Херсонської та Запорізької областей.

За словами Шарова, за розрахунками в ВНЗ цих чотирьох регіонів вже передбачено 1816 квотних місць для мешканців тимчасово окупованих територій. В інших регіонах для цієї категорії вступників зарезервовані ще близько 800 квотних місць.

Шаров повідомив, що широкий конкурс (9 заяв на 4 спеціальності – ред.) не буде застосовуватися при вступі до низки вищих навчальних закладів, в яких відповідно до законів України формуються фіксовані обсяги державного замовлення. Це переміщені з тимчасово непідконтрольних територій ВНЗ, а також виші на території Луганської та Донецької областей.

 

Геращенко відповіла на заклик матері Агеєва про помилування: Просіть Путіна

Матері полоненого в Україні військового РФ Світлані Агеєвій замість того, щоб звертатися до Президента України про помилування її сина, краще просити російського президента Путіна помилувати українських політичних в’язнів.

Саме цей крок розблокує процес звільнення заручників, написала у Facebook представник України в гуманітарній підгрупі ТКГ перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко.

“Мати військового злочинця Агєєва просить президента Порошенка помилувати вбивцю українців. А ми, українці, вимагаємо від Путіна помилувати Олега Сенцова! В якого завтра день народження. В якого вдома, в окупованому агеєвими Криму, двоє дітей і літня мама. Ми вимагаємо помилувати Олександра Кольченка, до якого ці роки жодного разу не допустити МКЧХ, Миколу Карпюка, якого чекає малий син і молода дружина, Стаса Клиха, батьки якого тяжко хворіють, Валентина Виговського, посадженого ні за що, Романа Сущенка, в якого двоє дітей, дружина і літні батьки”, – написала Геращенко.

Вона нагадала, що у травні 2016 року родичі російських журналістів, які загинули на Донбасі, звернулися до Путіна з проханням помилувати Надію Савченко: “Такий був формальний сценарій її звільнення, й потім українська сторона передала вбивць – ГРУшників Єрофєєва і Александрова РФ, аби звільнити Надію”.

“Прохання до “Новой газеты”, яка друкує ці звернення матері Агеєва: будь ласка, порадьте їй звернутися до Путіна з проханням помилувати українців! І це розблокує процес звільнення заручників. Може тоді РФ визнає, що Агеєв і іже з ними, що сидять по українських тюрмах – це їх заблукавші кадрові військові”, – написала Геращенко.

Раніше повідомлялося, що мати військовослужбовця ЗС РФ Віктора Агеєва Світлана до Президента України Петра Порошенка з проханням помилувати її сина.

Як відомо, затриманий на Донбасі військовослужбовець ЗС РФ Віктор Агеєв підтвердив, що був відправлений на Схід України після підписання контракту на службу у Збройних силах РФ.

Віктор Агеєв був затриманий українськими військовими у Луганській області. Зараз він перебуває в СІЗО у Старобільську.

Міноборони РФ очікувано спростувало інформацію про затримання російського військового, заявляючи, що Агеєв дійсно служив у ЗС РФ, але в минулому році звільнився в запас і на службу за контрактом не зараховувався.

 

В Україні запрацює антикризовий центр кіберзахисту бізнесу

На базі Торгово-промислової палати України буде створено антикризовий центр кіберзахисту бізнесу. Таке рішення було прийнято за підсумками круглого столу “Наймасштабніша кібератака на український бізнес: як захиститися?”, що 10 липня пройшов у ТПП України. Про це УНН повідомили у прес-службі ТПП.

“Фахівці антикризового центру безкоштовно консультуватимуть бізнес, що постраждав від кібератаки, та допоможуть попередити можливі кіберзагрози у майбутньому”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що вітчизняна бізнес-спільнота занепокоєна тим, що жодна державна структура досі не оприлюднила дорожню карту виходу з ситуації, що виникла.

“Рекомендації для бізнесу на сьогоднішній день надала лише Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації”, – додали у ТПП.

Фахівці, які брали учать у круглому столі з питань протистояння кібератакам, дійшли до висновку, що замість боротьби з наслідками атак компаніям варто “зафіксувати збитки”, а зекономлені на цьому гроші направити на підготовку до наступних атак.

“Ще один ключовий меседж, який прозвучав на круглому столі, – інформаційна безпека та IT-підтримка – це різні напрями роботи, тож для гарантованого захисту даних, створення та налагодження систем захисту варто залучати різних спеціалістів”, – зазначено в релізі.

Нагадаємо, ІТ-директор компанії “Істерн Беверидж Трейдинг” Дмитро Фомін з метою мінімізації можливих збитків від кібератак, серед іншого, радить не зберігати резервні копії на одному диску із основними даними.

“Цифрова гігієна – чітке і неухильне виконання всіх процедур, які прописані головними розробниками програмного забезпечення. Наприклад, Microsoft випускає рекомендації, оновлення з безпеки, які повинні виконуватися в обов’язковому порядку,” – повідомив ІТ-директор.

“Якщо ви зберігаєте резервну копію на одному дисковому масиві з вашими основними даними, то у випадку його пошкодження ви втратите всю інформацію. Тому копії повинні зберігатися в обов’язковому порядку окремо від основного бізнесу. Кращий варіант – це хмарний сервіс,” – зазначив він.

Додамо, що кіберполіція України звітує про понад 3 тис. повідомлень, які надійшли за останній тиждень про інфікування комп’ютерних мереж вірусом-шифрувальником.

 

Рада може розглянути два законопроекти, що обмежують свободу слова

До включення до порядку денного Верховної Ради 13 липня стоїть законопроект щодо протидії загрозам національній безпеці в інформаційній сфері.

Про це повідомила нардеп Ольга Червакова на сторінці в Facebook.

Законопроект внесений нардепами з комітету нацбезпеки і оборони Іваном Вінником, Дмитром Тимчуком і Тетяною Чорновіл.

Згідно з проектом закону, загрозами нацбезпеці в інформаційній сфері, зокрема пропонується вважати “здійснення впливу на прийняття рішень чи вчинення або невчинення дій органами державної влади чи органами місцевого самоврядування, службовими особами цих органів, обєднаннями громадян, юридичними особами”. Автори законопроекту пропонують вважати це складовою частиною “технологічного тероризму”.

СБУ надається право без рішення суду за допомогою провайдера блокувати доступ до будь-якого інформаційного ресурсу. Підставою для цього може бути рішення прокурора, слідчого, узгодженого з прокурором, або рішення РНБО.

“Очевидно, що зі вступом в дію даного закону “технологічними терористами” стануть Найєм, Лещенко та всі, хто завтра вийде вимагати скасування депутатського імунітету під Верховну Раду. Адже вони здійснюватимуть вплив на орган державної влади”, – написала Червакова.

Крім того, як зазначила Червакова, всі інформаційні ресурси, які висвітлюють ці події, стануть кандидатами на закриття.

Також в четвер у Верховній Раді буде узгоджуватися в цілому законопроект про кібербезпеку.

“Поправкою депутата Руслана Лук’янчука (фракція “Народний фронт”) в перехідних положеннях вносяться зміни до Закону “Про інформацію” – пропонується запровадити нове поняття – “технологічна інформація”. Це інформація про всі технологічні процеси в будь-яких галузях господарства, а також – інформація про процеси, що негативно впливають на стан здоров’я та безпеку людей, стану навколишнього природного середовища, економічної, політичної, соціальної стабільності суспільних відносин або провадження суб’єктами господарювання діяльності. Тобто, про все”, – написала Червакова.

Вона зазначила, що законопроект того ж змісту вносився урядом Арсенія Яценюка, однак він отримав негативний висновок комітету з питань свободи слова та інформполітики і не потрапив на голосування

 

Керівник “Руського культурного центру Сумщини” тісно співпрацював з держорганами РФ – СБУ

Керівник “Руського культурного центру Сумської області”, діяльність якого припинив суд, активно співпрацював з державними органами Російської Федерації та їхніми дипломатичними установами. Про це сказала в ефірі “112 Україна” прес-секретар Управління СБУ у Сумській області Олеся Рапута, передає УНН.

“Співробітниками управління СБУ у Сумській області було виявлено активну співпрацю керівника “Руського культурного центру Сумської області” з дипломатичними установами, державними органами та різноманітними громадськими формуваннями Російської Федерації. Діяльність цього центру мала окремі ознаки, спрямовані на порушення суверенітету та територіальної цілісності нашої держави, а також підрив ї безпеки”, – сказала речниця УСБУ у Сумській області.

За словами Л.Рапути, було відкрито кримінальне провадження за даними фактами.

Нагадаємо, у Сумах припинено діяльність “Руського культурного центру”.

 

Полторак дав два тижні, щоб підтягнули “хвости” з реформ

Міністр оборони Степан Полторак поставив двотижневий строк на завершення всіх заходів з реформ, запланованих на 2017 рік.

Про це він заявив під час засідання Комітету реформ Міністерства оборони та Збройних сил України, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Я даю буквально два тижні для того, щоб ми завершили неузгоджені питання і завершили роботу по виконанню на 100% всіх заходів, які були встановлені і перенесені з 2016 року на 2017 рік”, – сказав Полторак.

За словами глави оборонного відомства, пріоритетними завданнями на майбутнє є зміцнення кадрового потенціалу Міністерства оборони та професіоналізація Збройних сил України, подальше впровадження планування на основі спроможностей з максимально ефективним використанням наявних ресурсів та їх вчасним поповненням, набуття Збройними силами України критеріїв НАТО і досягнення ними сумісності зі ЗС держав-членів Альянсу.

Полторак також відзначив важливість відродження вітчизняного оборонно-промислового комплексу і постачання до ЗСУ новітніх зразків озброєння та військової техніки, а також здійснення необхідних заходів, спрямованих на протидію існуючим та потенційним загрозам.

У заході взяли участь голова Представництва НАТО в Україні, директор Офісу зв’язку НАТО Александер Вінніков, іноземні радники при Міністерстві оборони та Генеральному штабі ЗСУ, народні депутати України, керівники структурних підрозділів оборонного відомства, представники вітчизняних силових структур, Проектного офісу реформ МОУ.

 

Полторак визначив п’ять пріоритетних напрямів оборонної реформи

Під час чергового засідання Комітету реформ Міністерства оборони та Збройних Сил України, яке відбулося 12 липня за  участю запрошених іноземних стратегічних радників при Міноборони та Генеральному штабі ЗС України, Міністр оборони України генерал армії України Степан Полторак визначив п’ять пріоритетних напрямів оборонної реформи, де необхідно зосередити зусилля, інформує прес-служба МО.

Зокрема, для реалізації продуманої кадрової політики необхідно вжити заходів для забезпечення утримання у військах загартованого людського ресурсу — військовослужбовців з бойовим досвідом, забезпечити постійний розвиток та збереження сержантського складу, зміцнити офіцерський корпус, забезпечити реальні можливості кар’єрного зростання для всіх категорій військовослужбовців та підвищити рівень соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей.

За словами Міністра оборони, вже зараз збільшено грошове утримання військових, зокрема, вдвічі на лінії зіткнення в АТО, Главою держави прийнято рішення про додаткове фінансування будівництва житла для військовослужбовців за контрактом на 1 млрд гривень, що дозволить побудувати близько 100 гуртожитків. Окрім цього, 80 млн гривень буде додатково спрямовано на фінансування процесу відбору та підготовки сержантського складу, у тому числі розвиток навчальних центрів.

Другим стратегічним напрямом генерал армії України Степан Полторак назвав забезпечення збалансованого підходу у використанні фінансових та матеріальних ресурсів. Для цього необхідно системно запроваджувати новий тип оборонного планування заснованого на спроможностях, максимізувати використання можливостей власних підприємств для наповнення спецфонду Міноборони. Також необхідно посилити жорсткий контроль за цільовим та ефективним використанням фінансових ресурсів, й оптимізувати використання міжнародної ресурсної допомоги.

— В цьому контексті прийнято спільне рішення про об’єднання Багатонаціонального об’єднаного координаційного комітету з питань військового співробітництва та оборонного реформування з Комітетом реформ. Крім того, буде створено Центр управління змінами для фахового моніторингу та оцінки успішності реформ, — розповів генерал армії України Степан Полторак.

По-третє Міністр оборони зазначив, що Україна повинна ввійти до колективної системи безпеки НАТО, й останній візит в Україну Генерального секретаря Альянсу свідчить про те, що такий рух енергійно розпочато.

— Відбувається зближення наших позицій і підходів, — конкретизував генерал армії України Степан Полторак.

Забезпечення складових сил оборони необхідним озброєнням, військовою і спеціальною технікою визначено четвертим пріоритетним напрямом оборонної реформи. Так, необхідно наростити виробничі спроможності підприємств оборонно-промислового комплексу.

— Оборонно-промисловий комплекс має стати рушійною силою національної економіки. Нагальним є впровадження західних технічних стандартів й максимально швидке скорочення у технологічному відставанні від провідних країн-членів НАТО, — зазначив очільник оборонного відомства.

Міністр оборони нагадав, що керівництвом держави прийнято рішення та виділено фінансовий ресурс для будівництва заводу боєприпасів. Також виділено ресурс для налагодження серійного випуску найбільш прогресивних розробок національного ОПК.

П’ятим пріоритетним напрямом оборонної реформи генерал армії України Степан Полторак назвав розвиток та удосконалення оборонної інфраструктури.

— Оборонна інфраструктура держави повинна забезпечити: адекватне і своєчасне реагування на наявні та потенційні воєнні загрози, оперативне розгортання на загрозливих напрямках визначених угруповань військ (сил) для своєчасного відбиття агресії; розміщення з’єднань, військових частин і підрозділів, насамперед тих, що сформовані, на Сході та Півдні України, — зазначив Міністр оборони України генерал армії України Степан Полторак.

 

ЗМІ повідомили, хто доніс на затриманого в Італії бійця АТО

Марроне двічі відвідував підконтрольну бойовикам “ДНР” і “ЛНР” територію.

До затримання в Італії бійця Нацгвардії Віталія Марківа причетний італійський політик Мауріціо Марроне, який співпрацює з терористами “ДНР” і “ЛНР”.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на джерело, пише ТСН.

Читайте також: Закиди у надзвичайній жорстокості та троє свідків, які нічого не бачили. Повне обвинувачення гвардійця Марківа

Згідно з інформацією, саме Марроне є організатором доносу на українського військовослужбовця.

Зазначається, що Мауріціо Марроне – муніципальний депутат провінції П’ємонт, член регіонального парламенту від партії Брати Італії (італійська політична партія націоналістично-консервативного спрямування). Він є координатором псевдопредставництва “ДНР” в Турині.

Окрім того, Марроне двічі відвідував підконтрольну бойовикам “ДНР” і “ЛНР” територію.

 

Берлін вбачає відповідальність Siemens у ситуації з постачанням турбін до Криму

У ситуації, що виникла навколо двох газових турбін виробництва німецького концерну Siemens, які потрапили до анексованого Росією Криму, німецький уряд вбачає відповідальність самого концерну. “Перевіряти, чи дії підприємства підпадають під санкційний режим” – завдання кожної компанії. Уряд стежить за розвитком подій навколо доставки турбін “з великою уважністю”, заявив у середу, 12 липня, речник уряду Штеффен Зайберт (Steffen Seibert). Водночас Зайберт додав, що дискусія щодо можливих наслідків для компанії триває, повідомляє DW.

Нагадаємо, німецький концерн у понеділок, 10 липня, підтвердив, що дві газові турбіни всупереч волі концерну було доправлено до Криму. Цей випадок в компанії назвали “чітким порушенням контракту про доставку”. Наприкінці літа 2016 року дочірня компанія Siemens продала загалом чотири турбіни, вироблені на заводі у Санкт-Петербурзі, російській компанії “Технопромекспорт”. “Технопромекспорт” перепродала турбіни, при цьому “письмово неодноразово підтверджувала, що подальше використання (турбін – Ред.) у Криму не планується”.

Siemens днями заявив, що подав позови проти власної дочірньої компанії “Сіменс технології газових турбін” та підконтрольної російському уряду компанії “Технопромекспорт”.

 

Цьогоріч на будівництво доріг виділять понад 16 мільярдів – Порошенко

У поточному році в Україні буде виділено понад 16 млрд грн на дорожнє будівництво.

Про це у середу, 12 липня, на відкритті нового заводу GualaPack у Сумах заявив Президент України Петро Порошенко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Сподіваюся, що завтра буде прийнято зміни до бюджету, які ще більше розширять інвестиційний потенціал, розширять експеримент, започаткований моїм законом, коли перевиконання від надходжень від митниці… будуть спрямовуватися на будівництво українських доріг. Якщо в 2015-16 роках це було привілеєм кількох областей, то в 2017 році я прийняв рішення, що ми маємо це поширити по всій Україні. Ми впевнені в тому, що понад 16 млрд грн лише цього року в Україні буде виділено на дорожнє будівництво там, де це ніколи не робилося», – зазначив Президент.

Що стосується Сум, то, за словами Глави держави, за перші 5 місяців 2017 року до міста  у рамках експерименту на будівництво доріг надійшло близько 300 млн грн.

 

Кабмін схвалив стратегію міграційної політики України до 2025 року

Кабінет міністрів схвалив Стратегію державної міграційної політики України на період до 2025 року.

Відповідне рішення було прийнято на засіданні уряду, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Як зазначив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, основною метою Стратегії є уніфікація українського законодавства із законодавством Європейського Союзу.

За його словами, документ також враховує пропозиції ЄС щодо інтеграції України.

 

Гройсман: У серпні-вересні буде презентована Стратегія розвитку аеропортів

Уряд та експерти мають до вересня підготувати стратегію розвитку аеропортів та авіації в Україні. Зокрема, лоукости мають заходити не лише у центральні, але й регіональні аеропорти.

Про це на засіданні уряду сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Як відомо, перемовини між Raynair та аеропортом “Бориспіль” ні до чого не призвели, на жаль. Я вчора проводив нараду за участю Мінінфраструктури, аеропортів “Бориспіль” та “Жуляни” (“Київ” – ред.), Антимонопольного комітету, – усіх, хто має відношення до авіації. У мене висновок тільки один: нам потрібна стратегія розвитку аеропортів та авіації. Кожен аеропорт на сьогодні самотужки займається визначенням місця під сонцем”, – сказав Гройсман.

За його словами, така стратегія може бути готова станом на серпень-вересень.

“Хотілося б, що б це було якісно, але й щоб робота пришвидшилася. Потрібно зрозуміти, як кожен аеропорт розвивається. Лоукости мають заходити не лише в центральні, але й регіональні аеропорти”, – наголосив Прем’єр.

 

Урожай зерна у 2017 році скоротиться майже на 4 мільйони тонн – УкрАгроКонсалт

У 2017 році урожай зерна скоротиться на 3,8 млн тонн у порівнянні з показниками 2016 року і складе 60,4 млн т.

Про це Укрінформу повідомила консалтингова компанія “УкрАгроКонсалт”.

“Вже упродовж 15 років площі під зернові культури (в першу чергу під пшеницю) скорочуються на користь більш маржинальних олійних культур як на світовому ринку, так і в Україні. Ця тенденція разом з недостатньо сприятливими погодними умовами, зумовить скорочення урожаю зерна в 2017 р. до 60,4 млн. тонн у порівнянні з 64,2 млн. тонн минулого року”, – заявили в компанії.

Також в повідомленні зазначили, що скорочення урожаю не лише на території України, але і в інших країнах-експортерах зерна приведе до зростання прибутковості вирощування  та експорту зерна.

Як повідомлялося раніше, Міжнародна Рада по Зерну (International Grains Council, IGC) прогнозує, що урожай зернових в Україні 2017 року буде на рівні 62 млн т.

Нагадаємо, згідно даних оновленої доповіді Міністерства сільського господарства США (United States Department of Agriculture, USDA) урожай пшениці в Україні у 2017 році очікується на рівні 25,25 млн т., а ячменю – на рівні 9,2 млн т.

 

Українці у Венеції представили виставку про вплив “радянщини” на сучасну жінку

В італійській галереї Kokonton Gallery у Венеції відкрилася експозиція проекту “Сестри” українських художників Івана та Василя Костенко з творчої групи Braty.

Як повідомляє Gazeta.ua, автори у своєму проекті нагадують, як радянська ідеологія деформувала уявлення про особисте щастя жінки, пише Укрінформ.

“Сестри” – дуже особистий проект. Це наш експеримент: історія про нашу сім’ю і її жінок. Зйомки проходили невимушено: жінки займалися господарством і своїми повсякденними справами, а потім відволікалися на фотоапарат і позували для нас. Так ми проводили свої спільні канікули. Пізніше ми вирішили їх доопрацювати і показати, як ці жінки ладнають і спілкуються з сучасним світом”, – прокоментували брати.

За словами митців, зазвичай вони працюють у техніці колажу, однак в проекті “Сестри” вперше звертаються до власної фотографії.

У повідомленні зазначається, що моделями стали рідні для художників жінки – бабуся, мама, тітка, сестри, племінниці. Брати Костенко доповнили фотографії, що документують побутові ситуації, кольором. Таким чином, Іван та Василь намагаються привести жінок в сучасний світ.

“Знімки стилістично нагадують неформальну документальну фотографію 70-х років – наприклад, Харківську школу. Поняття жіночності було підпорядковане функціям, виконання яких вимагало від жінки тоталітарна держава. Це викривлене сприйняття продовжує і сьогодні впливати на долю і свідомість жінки. У сучасній західній культурі жінці набагато простіше зрозуміти, що робить її щасливою”, – пояснила ідею проекту Марія Вторушин.

 

РНБО просить у Ради додаткових 427 мільйонів для спецслужб

Уведеним в дію рішенням РНБО передбачається додаткове виділення для Служби безпеки України 250 млн грн, для Служби зовнішньої розвідки — 100 млн грн, для Головного управління розвідки – майже 77 млн грн.

Про це йдеться у рішенні Ради нацбезпеки від 10 липня 2017 року “Про невідкладні заходи щодо фінансування потреб національної безпеки і оборони України у 2017 році”, оприлюдненому на сайті Президента України.

Згідно з документом, РНБО доручила Кабінету Міністрів внести до Верховної Ради пропозиції до проекту Закону “Про внесення змін до Закону України “Про Державний бюджет України на 2017 рік”, який готується до другого читання.

Зокрема, пропонується виділити для СБУ “за рахунок коштів загального фонду Державного бюджету України на грошове забезпечення військовослужбовців та оплату праці в обсязі 250,0 млн гривень”.

Іншим пунктом для СЗР України “на грошове забезпечення та розвідувальні заходи” запропоновано 100 млн грн за рахунок коштів загального фонду Державного бюджету України.

Для ГУР МО України за рахунок коштів загального фонду держбюджету пропонується 16,994 млн гривень,  “у тому числі на оплату комунальних послуг та енергоносіїв – 8,386 млн гривень, виплату одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) або інвалідності військовослужбовців – 8,608 млн гривень”.

Поруч з цим передбачається виділити військовій розвідці 60 млн грн “на здійснення видатків спеціального призначення (оперативно-технічні засоби, оперативні витрати)” за рахунок коштів спеціального фонду Державного бюджету України (конфіскованих коштів та коштів, отриманих від реалізації майна, конфіскованого за рішенням суду за вчинення корупційного та пов’язаного з корупцією правопорушення).

 

Україна на 44 місці у рейтингу за Індексом Управління ресурсами

Україна отримала 49 балів зі 100 та посіла 44 місце з 89 країн у рейтингу за Індексом Управління ресурсами.

Про це сказала заступник голови Комітету ВРУ з питань паливно-енергетичного комплексу Ольга Бєлькова під час засідання Комітету паливно-енергетичного комплексу ВРУ «Україна та Індекс управління природними ресурсами: яких рішень потребує видобувна галузь?».

«Україна вперше потрапила до цього індексу (RGI – авт.). Поруч з іншими країнами  ми себе можемо порівняти. Загальну оцінку ми отримали в середньому значенні 44 місце із показником 49», – сказала Бєлькова.

Вона відзначила, що країна опинилася у середині рейтингу попри реформи, які здійснює.

“Із хорошого: ми не останні. Із поганого: не зрозуміло, чому ми робимо реформи, а місце у нас посереднє”, – сказала Бєлькова.

Довідка: Індекс управління ресурсами (Resource Governance Index, RGI) вимірює та оцінює якість управління в нафтогазовій та гірничодобувній галузях. Індекс представляє собою поєднання оцінки якості менеджменту в ланцюжку створення вартості у ресурсному секторі та сприятливості середовища (законодавча база, відкритість даних тощо). Експерти розглядають показники індексу як інструмент, що вказує на конкретні проблеми. Ці прогалини мають бути виправлені до наступної оцінки за умови здійснення необхідних законодавчих кроків.

 

Уряд дає 2,6 мільярда на 760 регіональних проектів

Кабмін в рамках фінансування проектів регіонального розвитку за рахунок коштів Фонду регіонального розвитку виділяє черговий транш в обсязі 2,6 млрд грн на реалізацію понад 760 проектів в сферах освіти, медицини, ЖКГ та транспортної інфраструктури.

Про це повідомив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання уряду, інформує Урядовий портал.

Прем’єр нагадав, що загальний бюджет Фонду – 3,5 млрд грн.

“Це кошти (2,6 млрд грн), які ми направляємо на конкретні проекти регіонального розвитку. Хочу повідомити, що з цих проектів 294 проекти стосуються освіти, 148 – медицини, 85 – ЖКХ, 77 – інфраструктури, транспорту та доріг. Не треба забувати й про розвиток культури та спорту”, – сказав глава уряду.

 

Порошенко ввів у дію рішення РНБО про фінансування оборони

Президент Петро Порошенко ввів у дію рішення РНБО про збільшення видатків для потреб національної безпеки і оборони України у 2017 році.

Відповідний указ №183/2017 від 11 липня розміщено на сайті глави держави.

“Увести в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 10 липня 2017 року “Про невідкладні заходи щодо фінансування потреб національної безпеки і оборони України у 2017 році”, – йдеться в документі.

Контроль за виконанням рішення Ради нацбезпеки і оборони, введеного в дію цим указом, покладено на секретаря РНБО Олександра Турчинова.

Цей указ набирає чинності з дня його опублікування.

Так, згідно з рішенням РНБО від 10 липня, Кабінет міністрів має внести до Верховної Ради пропозиції про внесення змін до державного бюджету щодо встановлення додаткових бюджетних призначень для Міністерства оборони України, Національної гвардії, Головного управління розвідки Міноборони, Адміністрації Державної спеціальної служби транспорту України, Національної поліції України, Адміністрації Державної прикордонної служби України, Державної служби з надзвичайних ситуацій, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки, Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, Управління державної охорони України, Міністерства юстиції.

Також уряд має розробити і затвердити до 15 вересня 2017 року програми, пов’язані з підвищенням обороноздатності та безпеки держави, що реалізуються із залученням кредитів (позик) під державні гарантії суб’єктами господарювання – резидентами України.

Крім того, Кабміну доручено опрацювати до 1 вересня питання щодо реформування пенітенціарної системи України.

Як повідомляв Укрінформ, Рада нацбезпеки та оборони на своєму засіданні 10 липня рекомендувала уряду України збільшити видатки на сектор безпеки і оборони додатково на 3 млрд грн.

 

Нацгвардія може отримати додатково 430 мільйонів на озброєння і техніку

Уведеним в дію рішенням РНБО передбачається виділення Національній гвардії України додаткових бюджетних призначень у розмірі 430 млн грн.

Про це йдеться у рішенні РНБО України від 10 липня 2017 року “Про невідкладні заходи щодо фінансування потреб національної безпеки і оборони України у 2017 році”, оприлюдненому на сайті Президента України.

Згідно з документом, РНБО доручила Кабінету міністрів внести до Верховної Ради пропозиції до проекту закону про зміни до Держбюджету на 2017 рік №6600, який готується до другого читання. Зокрема, пропозиції стосуються встановлення додаткових бюджетних призначень для НГУ.

Так, пропонується виділити за рахунок коштів загального фонду держбюджету України на спеціальні засоби в обсязі 230 млн грн.

Крім того, запропоновано виділити Нацгвардії 200 млн грн на закупівлю озброєння та техніки за рахунок коштів спеціального фонду держбюджету України (конфіскованих коштів та коштів, отриманих від реалізації майна, конфіскованого за рішенням суду за вчинення корупційного та пов’язаного з корупцією правопорушення).

 

Міноборони отримає 600 мільйонів на танки “Оплот” і ракети “Вільха”

Уведеним в дію рішенням РНБО передбачається виділення Міністерству оборони додаткових бюджетних призначень у розмірі 600 млн грн на сучасне озброєння та військову техніку.

Зокрема, на виконання дослідно-конструкторських робіт з розробки новітнього ракетного озброєння буде виділено 300 млн грн, ще 300 млн грн – на поставку танків “Оплот”. Про це йдеться у рішенні РНБО України від 10 липня “Про невідкладні заходи щодо фінансування потреб національної безпеки і оборони України у 2017 році”, оприлюдненому на сайті Президента України.

Згідно з документом, РНБО доручила Кабінету міністрів внести до Верховної Ради пропозиції до проекту закону “Про внесення змін до Закону України “Про Державний бюджет України на 2017 рік” (№ 6600 від 21 червня 2017 року), який готується до другого читання.

Зокрема, пропозиції стосуються встановлення додаткових бюджетних призначень для Міністерства оборони України. Пропонується виділити МОУ додаткові 4 млрд грн за рахунок коштів спеціального фонду державного бюджету України (конфіскованих коштів та коштів, отриманих від реалізації майна, конфіскованого за рішенням суду за вчинення корупційного та пов’язаного з корупцією правопорушення).

З цією суми 1 млрд грн планується спрямувати на закупівлю озброєння та військової техніки, на закупівлю та виробництво боєприпасів – 1,4 млрд грн, будівництво житла для військовослужбовців – 1 млрд грн.

Ще 600 млн грн передбачено спрямувати на “сучасне озброєння та військову техніку” – “зокрема, на виконання дослідно-конструкторських робіт з розробки новітнього ракетного озброєння – 300 млн гривень, поставку бронетанкового озброєння БМ “Оплот” – 300 млн гривень”, зазначається у рішенні РНБО.

Як повідомлялося, Президент України Петро Порошенко 10 липня на засіданні РНБО заявив, що пропонується виділити на закупівлю озброєння та військової техніки 1 млрд 600 млн грн.

“У тому числі, буде налагоджено виробництво новітньої бронетехніки, включаючи танки “Оплот”, налагоджено виробництво новітніх ракетних комплексів “Вільха” та інших позицій, які дозволять нам значно покращити і посилити можливості наших Збройних сил”, – сказав тоді глава держави.

11 липня Президент ввів у дію рішення РНБО про збільшення видатків для потреб національної безпеки і оборони України у 2017 році.

 

Верховній Раді пропонують додатково виділити на зарплату працівникам ГПУ 450 млн грн

Верховній Раді пропонують збільшити витрати на утримання СБУ на 150 мільйонів гривень і додатково виділити на зарплати у ГПУ 450 мільйонів гривень. Про це йдеться в законопроекті до зміни до бюджету 2017, текст якого є в розпорядженні УНН.

Згідно з законопроектом, на зарплати працівників СБУ планується додатково виділити 125 мільйонів гривень. Окрім того пропонується збільшити витрати на утримання Нацгвардії на 250 мільйонів гривень.

Також  передбачається збільшення витрат на утримання Генпрокуратури на 550 мільйонів гривень, з яких 450 мільйонів підуть на зарплати.

Держприкордонслужбі парламентарії пропонують виділити додатково 54 мільйони гривень на зарплати.   На Національну поліцію пропонується додатково виділити майже мільярд гривень.

 

Військові кафедри у медичних вишах: Рада не подолала президентське вето

Верховна Рада відхилила закон, яким передбачається обов’язкове проходження студентами вищих медичних, фармацевтичних навчальних закладів військової підготовки за програмою офіцерів запасу медичної служби.

Таке рішення було прийняте на засіданні ВР, повідомляє кореспондент Укрінформу.

За підтримку пропозиції Президента України Петра Порошенка відхилити даний закон проголосувало 102 депутати при 226 мінімально необхідних.

Водночас, парламент не зміг подолати вето, у зв’язку з чим закон вважається відхиленим.

Президент вважає, що реалізація закону потребуватиме додаткових видатків Державного бюджету для утворення та забезпечення діяльності кафедр військової підготовки офіцерів запасу медичної служби. При цьому, за розрахунками Міноборони, додаткові видатки у 2017 році становитимуть близько 140 мільйонів гривень. Крім того, Президент стверджує, що реалізація закону призведе до підготовки спеціалістів з перевищенням існуючої потреби майже у 20 разів.

Порошенко вважає, що військову підготовку студентів за даною програмою доцільно здійснювати в межах обсягів держзамовлення на підготовку відповідних фахівців.

Як повідомлялося, парламент прийняв закон №2210а 18 жовтня 2016 року, а 17 листопада 2016 року Президент ветував його і запропонував відхилити.

 

Президента очікують з візитом на Закарпатті 17 липня

У понеділок, 17 липня, Президент України Петро Порошенко планує здійснити робочий візит до Закарпатської області. Про це УНН стало відомо з власних джерел.

За попередньою інформацією джерела, у планах Глави держави відвідати Боржавську вузькоколійну залізницю, Музей лісу і сплаву та дорогу до майбутнього КПП у с.Велика Паладь Виноградівського району на українсько-угорському кордоні.

Додамо, за інформацією джерела, не виключається, що дата візиту Президента України до Закарпаття може змінитися.

Нагадаємо, що востаннє Петро Порошенко відвідував Закарпаття 11 липня 2017 року під час урочистого запуску безвізового режиму між Україною та Європейським Союзом. Урочистості за участі президентів України та Словаччини відбувалися на КПП “Ужгород”.

Як повідомляв УНН, селяни вимагали відкриття нового пункту пропуску з Угорщиною на Закарпатті.

 

Держдума РФ узаконила процедуру зречення громадянства України

Державна дума РФ ухвалила в другому читанні законопроект про позбавлення громадянства терористів, в який внесли поправки про присягу громадянина Росії та особливий порядок видачі російських паспортів українцям.

Про це повідомляє “Медуза”, пише Укрінформ.

За документ проголосували 404 депутати, проти не виступив ніхто, двоє утрималися.

Згідно із законопроектом, присягу іноземці повинні будуть складати при вступі в російське громадянство.

Українці, щоб відмовитися від свого громадянства, зможуть надавати не довідку від офіційних відомств України, а копію звернення про відмову від громадянства.

Законопроект про позбавлення російського громадянства іноземців, яких засудили за злочини терористичного спрямування, був внесений в Держдуму після вибуху в метро в Санкт-Петербурзі у квітні 2017 року.

Як відомо, законодавство України забороняє мати подвійне і більше громадянство.

13 березня Президент Петро Порошенко вніс у Верховну Раду законопроект №6175 “Про внесення змін до Закону України “Про громадянство України”. Згідно з документом, особа, яка добровільно отримала громадянство іноземної держави, вважатиметься такою, що підпадає під дію вимоги про припинення українського громадянства.

 

Рішення РФ про громадянство свідчить про наміри вивести свої війська з Донбасу – експерт

Рішення Держдуми РФ щодо спрощеної процедури набуття українцями російського громадянства свідчить про наміри Москви вивести свої війська з Донбасу і убезпечити сепаратистів від притягнення до відповідальності в Україні. Про це у коментарі УНН повідомив політолог Віктор Небоженко.

“Це (Рішення Держдуми РФ щодо спрощеної процедури набуття українцями російського громадянства – ред.) пов’язано з тим, що Росії доведеться скоро віддавати Донбас. Там дуже багато людей, у яких руки замазані в крові під час війни в Україні. А зараз вони отримають по пришвидшеній схемі паспорти РФ і їх не можна буде притягувати до відповідальності за українськими законами”, – повідомив В.Небоженко.

Він наголосив, що в такий спосіб Росія намагається “прикрити своїх”, які воювали на боці РФ.

“Що тут може зробити Україна – нічого. Тому що вони будуть захищені громадянством Росії”, – відзначив політолог.

В.Небоженко наголосив, що це “сильне рішення, яке говорить про те, що Росія збирається вивести свої війська з Донбасу, але при цьому вона хоче, щоб не було репресій проти сепаратистів”.

“У них у всіх буде громадянство Російської Федерації”, – пояснив він.

Нагадаємо, Державна дума РФ прийняла в другому читанні законопроект, згідно з яким українцям, щоб отримати паспорт Росії, потрібно відмовитися від українського громадянства і принести присягу РФ.

 

Китай облаштує військову базу в Африці

Китай відправив перші кораблі з персоналом для військової бази в африканській країні Джибуті.

Про це повідомляє Reuters, пише Укрінформ.

“База забезпечить виконання Китаєм місій, таких як супровід, миротворча діяльність та гуманітарна допомога в Африці та Західній Азії. Ця база також сприятиме виконанню завдань за кордоном, включаючи військове співробітництво, спільні навчання, евакуацію, а також спільну підтримку безпеки міжнародних стратегічних морських шляхів”, – йдеться в повідомленні китайського державного агентства Сіньхуа.

Як зазначається, це перша китайська військово-морська база за кордоном, хоча Пекін офіційно описує її як базу матеріально-технічного забезпечення.

Повідомляється, що Китай почав будівництво бази минулого року. Її будуть використовувати для поповнення запасів кораблів військово-морських сил, що беруть участь у миротворчих та гуманітарних місіях, зокрема біля берегів Ємену та Сомалі.

Як відомо, Джибуті розташована на півночі Африканського Рогу. Вона межує з Еритреєю на півночі, з Ефіопією на заході і півдні та Сомалі на південному-сході. Решта кордону проходить по Червоному морю і Аденській затоці.

 

Представником зі свободи медіа у ОБСЄ стане французький політик

Офіс представника ОБСЄ зі свободи медіа замість Дуні Міятович очолить французький політик Арлем Дезір.

Про це повідомив у Facebook голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко

Він вказав на те, що призначення Дезіра означатиме, що Росія таки відмовляється від сценарію повного блокування діяльності бюро представника ОБСЄ з питань свободи медіа.

«Адже саме через росіян нового представника не було призначено ще у березні минулого року (тоді вдалося продовжити на рік мандат пані Дуні Міятович) та від березня цього року “висіла” ця важлива вакансія», – написав Голова НСЖУ.

Томіленко також висловив сподівання, що новий представник та його Офіс так само щиро і дієво допомагатимуть українським журналістам у ці складні часи як і до цього.

Як повідомлялося, посаду генсекретаря ОБСЄ, за погодженням всіх країн-членів організації, займе швейцарець Томас Гремінгер. Також було досягнуто згоди по трьох вакантних посадах: окрім Арлема Дезіра, який займатиметься питаннями свободи ЗМІ, комісаром у справах національних меншин буде екс-генсек ОБСЄ Ламберто Заньєр, а бюро з питань демократії та прав людини очолить представниця Ісландії Солрун Гісладоттір.

Арлем Дезір – французький політичний діяч, перший секретар Соціалістичної партії Франції (з 2012 по 2014), член Європейського парламенту від Іль-де-Франсу з 1999 року (переобирався в 2004 і 2009 роках). Він став першим чорношкірим чоловіком, який очолив велику європейську політичну партію. Також він був першим президентом французької антирасистської організації SOS Racisme, обіймав цю посаду з 1984-го до 1992 року. Народився в Парижі, в 1959 році.

 

У конкурсну програму фестивалю в Локарно потрапили два українських фільми

До конкурсної програми 70-го міжнародного кінофестивалю в Локарно в цьому році потрапили два українські фільми: українсько-італійська комедія “Ізі” і короткометражна стрічка “Випуск 97”. Про це на сторінці у Facebook повідомляє Держкіно, передає УНН.

“Стало відомо, що до конкурсної програми “Pardo di domani” (“Леопарди майбутнього”) був відібраний короткометражний фільм “Випуск 97″ режисера Павла Острікова”, — повідомили у прес-службі. Зазначається також, що до конкурсної програми “Concorso Cineasti del presente” (“Конкурс справжніх кінематографістів”) було відібрано українсько-італійський повнометражний фільм “Ізі” режисера Андреа Маньяні, створений за підтримки Держкіно України”, — додали у повідомленні.

Також наголошується, що фільм “Випуск 97” розповідає про несподівану зустріч однокласників, які не бачили один одного двадцять років з дня закінчення школи. Зазначається, що українська прем’єра стрічки відбудеться на Odesa International Film Festival 21 липня. У Держкіно додали, що фільм “Ізі” — це історія, яка розповідає про пригоди в українських Карпатах депресивного 40-річного італійця Ісідоро, колишнього красеня й успішного пілота. Голова Держкіно Пилип Іллєнко зауважив: “Цьогоріч це вже четвертий кінофестиваль класу “А”, на якому Україна представить своє кіно. Це свідчить про рівень нашого кінематографу”.

Нагадаємо, на Міжнародному фестивалі у Карлових Варах відбулась світова прем’єра українсько-словацького фільму “Межа”.

 

Величезний айсберг відколовся від Антарктиди

Представники британського університету Суонсі повідомили, що від Антарктиди відділився найбільший за всю історію досліджень айсберг, повідомляє УНН з посиланням на TimesLive.

Айсберг, який відколовся, має площу більшу за американський штат Деловер та важить трильйон тон. Його товщина досягає 350 метрів.

“Відокремлення льодовика відбулося у період з понеділка, 10 липня по середу, 12 липня”, — повідомили вчені.

Це сталося через тріщину в шельфовому льодовику Ларсен С на північно-східній околиці континенту. Вчені вважають, що цей айсберг об`єднує всі шельфові льодовики Антарктиди, які після цього також можуть почати відокремлюватися від континенту.

Також представники університету Суонсі вважають, що відокремлення не пов`язане з глобальним потеплінням та не вплине на підняття рівня світового океану. На цей показник може вплинути зрушення шельфових льодовиків, які стримують сходження в океан частини внутрішніх льодовиків Антарктиди. Якщо відокремлення продовжаться, то через це явище рівень світового океану може збільшитися на 10 см.