Ганьба парламентаризму. ПАТРІОТИ вимагають нових законів про імпічмент і скасування депутатської недоторканності

3 роки ago Інформ центр 0

ПАТРІОТИ вимагають від депутатів прийняття законів про скасування депутатської недоторканності з усіх депутатів і імпічмент президенту. Питання на часі, як ніколи. Переповнила чашу народного терпіння викриття правоохоронцями нардепа від БПП Борислава Розенблата.

Як відомо, Генеральна прокуратура і САП викрили народного депутата із фракції БПП Борислава Розенблата, продемонструвавши 7 липня відео-докази злочину Розенблата і його помічників, а саме, вимагання хабаря у «кампанії-нерезидента» в розмірі 300 тисяч доларів за їх «законотворчу» діяльність.

Про вимагання грошей нашими народними обранцями за внесення змін до певних законів або взагалі підготовки нового законопроекту для лобіювання інтересів тієї чи іншої компанії – суспільство чує давно. Але відеодокази того, що всі обговорювали – шокували.

Це була повна ганьба не тільки Розенблату і правлячій фракції БПП, а й ганьба всьому українському парламентаризму. І абсолютно правий був генпрокурор Юрій Луценко, коли на регламентному комітеті ВРУ заявив: «Собі дозволю звернутися до вас, Бориславе Соломоновичу, не юридично. Я хочу нагадати вашу присягу народного депутата, де ви присягали на вірність Україні… Я би на вашому місці сьогодні написав заяву і склав депутатські повноваження. Тому що більшої ганьби для Житомирщини, для фракції БПП, Верховної Ради і всього правлячого класу я не уявляю».

Після цих відеодоказів спікер ВР Андрій Парубій заявив, що якщо Рада підтримає його ініціативу розглядати подання відразу на п’ятьох депутатів, то вони будуть розглянуті у четвер, 13 липня.

«Якщо не підтримає – ми вже завтра почнемо розгляд подань про зняття недоторканності», – уточнив він.

Нагадаємо, що 21 червня генпрокурор Юрій Луценко направив до Верховної Ради подання на зняття недоторканності з п’яти народних депутатів, а саме: Андрія Лозового (фракція Радикальної партії), Олеся Довгого (група “Воля народу”), Євгенія Дейдея, Максима Полякова (обидва – Фракція “Народного фронту”) і Борислав Розенблата (фракція “Блоку Петра Порошенко”).

29 червня Луценко вніс подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності нардепа від “Опозиційних блоку” Михайла Добкіна.

Згадаємо, як скептично поставились члени регламентного комітету до перших подань генпрокурора на чотирьох нардепів – Євгенія Дейдея, Олеся Довгого, Андрія Лозового та Максима Полякова. Після довгих суперечок і дискусій, комітет вирішив, що подання ГПУ про зняття депутатської недоторканності з депутатів є недостатньо обґрунтованими, «містять суттєві недоліки», і не підтримав генпрокурора.

Можемо говорити про те, що на минулому тижні ми спостерігали, як діє у ВРУ кругова порука, що переплітається з політичною корупцією.

А в п’ятницю, 7 липня, на засіданні регламентного комітету ГПУ і НАБУ вимагали від комітету рішення про зняття депутатської недоторканності з Борислава Розенблата, і продемонструвала неспростовні відео-докази зловживань службовим становищем нардепів, а саме, як Розенблат і Поляков вимагали хабар від компанії-нерезидента за можливість видобутку бурштину в Україні.

Із відео видно, як агент НАБУ «Катерина» кілька разів зустрічалася з депутатом Розенблатом починаючи з грудня 2016 по червень 2017 року в різних ресторанах Києва. На цих зустрічах депутат розповідав про можливості впливати на рішення Житомирської обласної ради, судів, прокуратуру і посадових осіб в Держгеокадастрі.

«За допомогою твоїх грошей я вирішу питання з прокуратурою і судом. Сьогодні документи передали до суду. Є звернення громадської організації. Також 6 грудня Житомирська облрада подасть до суду, ми їх прижмемо”, – хвалився Розенблат.

Під час окремих зустрічей народний депутат пропонував агенту зареєструвати офшорну фірму в Арабських Еміратах.

«Треба десь 200 тисяч доларів, грубо кажучи 250… Все залежить від того, скільки гектарів ми купимо. 20 тисяч – це облрада, купимо пару голосів. Десь 50 тисяч – це Геокадастр”, – уточнював Розенблат «розцінки» на зустрічі 8 червня.

Але зняття депутатської недоторканності з кількох депутатів не змиє ганьби зі всього депутатського корпусу, яку в особі Розенблата побачило українське суспільство.

Суспільство пам’ятає, як майже кожна політична сила, йдучи на вибори, декларувала свою участь у розробці та прийнятті Закону «Про імпічмент Президента України» та про скасування депутатської недоторканності. Такі ініціативи політиків сприймалися як своєрідна гарантія їх успіху у виборчих перегонах. Але прийшовши до влади – політики забували про обіцянки народу.

ПАТРІОТИ вкотре наголошують: депутати повинні виконувати свої обіцянки! В державі не повинно бути недоторканих! Верховна Рада має прийняти закон про депутатську «доторканість», а також закон про імпічмент президенту.

Якщо людина вчиняє протиправні дії, зраджує свій народ, зловживає службовим становищем, краде кошти держави чи вчиняє інші злочинні дії – ця людина повинна відповідати перед законом, незважаючи на те, яку нішу в суспільстві вона займає. І депутати чи президент не мають бути виключенням із правил, за якими живе цивілізоване суспільство.

Закон має бути один для всіх, без виключень і обмежень!

Прес-служба