Підбірка актуальних новин за 5 липня

3 роки ago Інформ центр 0

На засіданні 26-ої щорічної сесії Парламентської асамблеї ОБСЄ, яка сьогодні почалася в Мінську, вирішено про створення Комітету з протидії тероризму.

Відповідна інформація розміщена на офіційній сторінці ПА ОБСЄ в Twitter – Укрінформ.

“Постійний комітет одноголосно прийняв рішення про створення Комітету з протидії тероризму на 26-ій щорічній сесії”, – йдеться в повідомленні.

Як повідомлялося раніше, літня сесія ПА ОБСЄ прорходить у Мінську 5-9 липня.

Цього року літня сесія ПА ОБСЄ присвячена зміцненню взаємної довіри і співпраці в ім’я миру і процвітання в регіоні. Порядок денний сесії складається з доповідей трьох спільних комітетів: з політичних питань і безпеки; з економічних питань, науки, технології і навколишнього середовищв; з демократії, прав людини і гуманітарних питань.

 

Представники понад семи десятків країн, що входять до Глобальної коаліції з протистояння терористичному угрупованню “Ісламська держава”, зберуться наступного тижня у Вашингтоні для проведення поглиблених дискусій щодо прогресу в подальших зусиллях.

Про це офіційно повідомив у середу Офіс речника Державного департаменту США, передає власний кореспондент Укрінформу.

“12 липня коаліція, яка складається з 72 членів, проведе зустріч у повному складі для поглиблених дискусій про те, як збільшити спільні зусилля, спрямовані на поразку ІДІЛ, яка контролює різні регіони в Іраку та Сирії, а також максимізувати тиск у глобальному масштабі на її осередки та мережі”,- зазначається в документі.

При цьому повідомляється, що перед засіданням 11 липня відбудеться робота на рівні робочих груп Коаліції, які розглядатимуть питання позбавлення джерел фінансування терористів, стабілізації ситуації, припинення потоків іноземних бойовиків, позбавлення  ІДІЛ  можливостей для комунікації.

У четвер, 13 липня відбудеться засідання так званої “малої групи” Коаліції разом з представниками країн Африки з метою обговорення шляхів прогресу в боротьбі з ІД у районах Мосула і Ракки, а також зменшення загрози ІДІЛ у басейні озера Чад в Західній Африці.

Глобальна коаліція збирається на регулярній основі з метою координації та збільшення спільних зусиль у боротьбі з ІДІЛ. Остання така зустріч мала місце 22 березня цього року у Вашингтоні.

 

Постійний представник США при ООН Ніккі Гейлі пригрозила уряду Північної Кореї військовою відповіддю через його загрозливу поведінку внаслідок випробування балістичних ракет попри резолюції РБ ООН.

Про це вона заявила на засіданні Ради Безпеки у середу, передає власний кореспондент Укрінформу.

“Сьогодні настає темний день через те, що вчорашні дії Північної Кореї зробили світ більш небезпечним місцем”, – заявила американський високопоставлений дипломат.

Вона назвала поведінку режиму  КНДР  безвідповідальною.

“Їхні дії швидко закривають вікно можливостей для дипломатичного рішення”, – продовжувала Гейлі, підкресливши, що Сполучені Штати мають потужні можливості у своєму розпорядженні.

“Одна з таких можливостей полягає у значній військовій силі. Ми використаємо її в разі необхідності, але ми хотіли би не вдаватися до цього”, – заявила представник США.

Водночас Гейлі заявила, що США виступають за впровадження нових санкцій проти КНДР, а також посилення тиску на тих, хто дозволяє пом’якшити ефект існуючих обмежень для режиму в Пхеньяні.

“Є країни, які дозволяють собі та навіть заохочують інших торгувати з Північною Кореєю, порушуючи резолюції Ради Безпеки. Ці країни також хотіли би продовжувати торговельні домовленості зі США. Цього не буде”, – заявила Гейлі.

При цьому вона конкретизувала, що 90% зовнішньої торгівлі з КНДР приходиться на Китай. Вона підкреслила, що Сполучені Штати уважно спостерігатимуть за всіма країнами, які дозволяють собі вести справи з режимом Пхеньяна.

Як повідомляв Укрінформ, у середу президент США Дональд Трамп також  розкритикував офіційний Пекін  за його поблажливу політику по відношенню до режиму КНДР. Глава Білого дому, зокрема, підкреслив, що торгівля між Китаєм і Північною Кореєю зросла майже на 40% в першому кварталі попри санкції РБ ООН та домовленості, досягнуті раніше зі США.

 

Сполучені Штати вважають Росію відповідальною за дії режиму Асада в Сирії, за незастосування ним більше хімічної зброї поти мирних сирійців, але хотіли би добитися більшого прогресу в процесі знищення ІДІЛ на території цієї країни.

Таку позицію висловив у своїй заяві держсекретар США Рекс Тіллерсон напередодні зустрічі президентів США і Росії, передає власний кореспондент Укрінформу.

“По-перше, сторони в Сирії повинні забезпечити стабільність на місцях. Якщо ми не досягнемо стабільності в Сирії, наш прогрес у перемозі над ІДІЛ може бути втрачений. По-друге, сторони повинні працювати в напрямку політичного процесу, щоб досягти врегулювання (в Сирії – ред.)”, – підкреслив Тіллерсон.

За його словами, “Росія несе особливу відповідальність за допомогу в цих зусиллях”.

Держсекретар США зауважив, що Вашингтон і Москва, безумовно, мають невирішені розбіжності з низки питань щодо сирійського врегулювання, але “ми маємо потенціал для належної координації в Сирії, з тим, щоб забезпечити стабільність і служити нашим спільним інтересам безпеки”, заявив глава Держдепартаменту США.

Він наголосив, що Сполучені Штати вважають, що Росія як гарант правління Асада та давній учасник сирійського врегулювання несе відповідальність за те, щоб потреби сирійського народу були задоволені.

“Росія також зобов’язана не допускати будь-якого повторного застосування будь-якої хімічної зброї режимом Асада”, – наголосив глава Держдепу.

Водночас, як підкреслив він, американська та російська сторони вже досягли прогресу у створенні де-конфліктних зон у Сирії, а на рівні військового керівництва продовжується спілкування з метою уникнення непорозумінь під час операцій.

“Це співробітництво в процесі де-конфліктних зон є свідченням того, що наші дві країни здатні до подальшого прогресу”, – зауважив  Тіллерсон.

 

Нинішня адміністрація Білого дому перебуває в процесі прийняття рішення щодо надання Україні летальної зброї оборонного характеру у зв’язку з російською агресією проти неї на східних рубежах.

Про це заявив представник Держдепартаменту США під час телефонного брифінгу в середу, передає власний кореспондент Укрінформу.

“Ми не виключали би, що надамо таку зброю Україні, але ми поки не прийняли рішення в цьому питанні”, – зауважив представник зовнішньополітичного відомства у відповідь на прохання прокоментувати позицію американської сторони.

Журналісти нагадали йому, що минулого місяця в столиці США з робочим візитом перебував Президент України Петро Порошенко та порушував це питання під час зустрічей у Білому домі й Держдепартаменті.

“Переговори президента Порошенка, коли він був тут, у Вашингтоні, охоплювали  весь спектр співробітництва в галузі безпеки між США і Україною. Тож, бажання України нам добре відомі, й наша позиція продовжує перебувати у стадії прийняття рішення”, – зазначив представник Держдепартаменту США.

 

Американське зовнішньополітичне відомство вивчає варіанти приєднання до Нормандського формату та переговорів щодо імплементації Мінських домовленостей з метою врегулювання ситуації в Україні.

Про це поінформували представники Державного департаменту США під час брифінгу у середу щодо майбутнього візиту держсекретаря Тіллерсона до Києва, передає власний кореспондент Укрінформу.

“Існує широкомасштабна підтримка чотирьох членів формату щодо залучення США, й ми зараз розглядаємо, як найкраще підтримувати Нормандський формат та переговори щодо “Мінська”, – зауважив представник Держдепу.

За його словами, всі учасники формату – Франція, Німеччина, Україна й Росія – “висловились за те, щоб мати американського колегу, з яким вони можуть працювати на переговорах, не як з членом Нормандського формату, але в якості важливої підтримки цього формату”.

Водночас, за словами чиновника, американська сторона має намір не обмежуватися переговорами лише з Росією чи Україною щодо врегулювання ситуації та імплементації Мінських домовленостей.

“Ми продовжимо працювати з усіма зацікавленими сторонами”, – зазначив представник Держдепу.

Він висловив переконання, що Мінська угода – це найкращий з існуючих зараз варіантів для врегулювання ситуації.

“Ми цілком підтримуємо “Мінськ”, але ми не повинні виключати й розгляду інших варіантів, якщо буде щось, що може досягти тих же цілей кращим чином, що було би прийнятним як для України, так і для Росії”, – зауважив представник Держдепартаменту США.

 

Державний секретар США Рекс Тіллерсон під час перебування з офіційним візитом у Києві 9 липня говоритиме і з владою, і з громадянським суспільством, щоб отримати об’єктивну картину про нинішню ситуацію в Україні в галузі безпеки, а також в імплементації реформ.

Про це йшлося під час телефонного брифінгу в Державному департаменті США у середу щодо планів візиту Тіллерсона до української столиці, передає власний кореспондент Укрінформу.

“Держсекретар під час перебування в Києві намагатиметься поглибити свою взаємодію з українським урядом та вибудувати відносини з українським народом. Під час своїх зустрічей він зосереджуватиметься на двох основних напрямах нашої співпраці з Україною”, – зауважив представник зовнішньополітичного відомства США.

Перший напрям, за його словами, “полягає в підтримці суверенітету й територіальної цілісності України”, допомозі в урегулюванні конфлікту на сході країни та відновленні контролю над її міжнародними кордонами.

Інший напрям взаємодії спрямований на підтримку реформ в Україні, зосереджених на побудові сучасного прозорого та підзвітного уряду, який веде країну в напрямку Європи, що було визначено революцією на Майдані в 2014 році.

За словами представників Держдепу, перебування держсекретаря  Тіллерсона  в Києві дасть змогу йому почути “з перших вуст” про ситуацію в Україні як з боку влади, так і громадянського суспільства.

Водночас представники відомства не виключили, що під час спілкування держсекретаря США в українській столиці порушуватиметься також питання останньої кібер-атаки.

“Ми усвідомлюємо, що український уряд вважає Росію відповідальною за напади минулого тижня, але ми поки що не готові прийняти таке саме рішення”, – зазначив чиновник.

Крім того, у програмі візиту Рекса Тіллерсона до України запланована його зустріч з американськими дипломатами та їх сім’ями, які проходять службу в Посольстві США в Києві.

 

Міністр закордонних справ Німеччини Зігмар Габріель вважає позитивним той факт, що зустріч міністрів закордонних справ Саудівської Аравії, Єгипту, Бахрейну та ОАЕ в Каїрі 5 липня щодо проблемі кризи навколо Катару не спричинила за собою нових санкцій.

Про це повідомили з прес-служби відомства, передає кореспондент Укрінформу.

«Сьогоднішнє засідання чотирьох членів коаліції в Каїрі не став проривом, але, принаймні, не привело до появи нових санкцій», – заявив Габріель.

За його словами, подальші кроки вимагають ретельної підготовки і перевірки.

“У сформованих умовах такий результат, принаймні, не перешкоджає подальшому процесу”, – вважає німецький дипломат.

Габріель з задоволенням відзначив роль американського держсекретаря і кувейтців, які «внесли значний внесок». Тепер важливо, щоб сторони вступити в переговорний процес, – підкреслив глава німецького МЗС.

Сам Габріель з 3 по 5 липня перебував з візитом в Перській затоці, де провів переговори з керівництвом Саудівської Аравії, ОАЕ, Катару і Кувейту.

 

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган посилив риторику відносно Німеччини, звинувачуючи її в погіршенні відносин з Анкарою, і закликає Берлін “виправити помилку”.

Свою думку він висловив в інтерв’ю німецькому виданню  Zeit  напередодні саміту G20, на полях якого проведе двосторонню зустріч з канцлером Ангелою Меркель – Укрінформ.

«Німеччина чинить самогубство… Німеччина має виправити цю помилку», – заявив Ердоган, коментуючи заборону німецької влади на проведення публічних виступів іноземних політиків (окрім країн Євросоюзу), включаючи турецького президента, в Німеччині.

Ердоган, як раніше повідомляв Укрінформ, мав намір зустрітися з багаточисельною турецькою общиною у ФРН.

Турецький лідер висловив подив «стриманою» реакцій уряду Німеччини у відповідь на вимогу видати послідовників проповідника Гюллена.

«Поки уряд Німеччини не зробить цього, Туреччина розглядатиме ФРН як країну, що покриває терористів», – сказав Ердоган.

Водночас він підкреслив, що Анкара і Берлін «потребують один одного» в світлі членства в НАТО обох країн, торговельних відносині 3 мільйонів турок, що проживають в Німеччині.

Ердоган відкинув припущення про особисті погані стосунки з Меркель.

«У мене немає жодних проблем з канцлером», – запевнив турецький президент, але додав, що хотів би таких же хороших стосунків з главою уряду ФРН, якими вони були при Герхарді Шредері.

 

Працівників ФСБ Росії, яких нещодавно впіймали на Херсонщині, відпустять на свободу через 15 діб.

Про це свідчать відповідні постанови (657/1368/17  та  657/1369/17) Каланчацького райсуду Херсонської області – Укрінформ.

Також ФСБшників зобов’язали сплатити штраф у 320 гривень.

При цьому, в оприлюднених судових рішеннях вказані посади військових. Одним з впійманих росіян є заступник начальника резервної застави прикордонної служби ФСБ РФ, іншим – старший інспектор і начальник кінологічного відділення резервної застави прикордонної служби ФСБ РФ.

Варто відзначити, що обидва солдати перебувають на обліку у військовій частині 9930. Цю частину РФ створила в окупованому Криму.

Нагадаємо: в ніч на 30 червня на Херсонщині були затримані двоє військовослужбовців ФСБ РФ, які розповідають, що, нібито, заблукали.

 

Ірина Геращенко закликала координатора з гуманітарних питань Тристоронньої контактної групи від ОБСЄ Тоні Фріша відвідати затриманого на Донбасі російського кадрового військового Віктора Агєєва.

Про це вона написала у  Facebook – Укрінформ.

“Також я закликала координатора ОБСЄ в гуманітарній групі Т. Фріша особисто відвідати затриманого на Донбасі “заблукалого” кадрового російського військового, сержанта Агєєва, який сьогодні перебуває в тюрмі (збираємо свідчення для  Гааги  про російську військову присутність, і Агєєв – цінний свідок). І надати з вуст координатора ОБСЄ інформацію на Мінській гуманітарній групі і ТКГ про кадрового російського військового, направленого російською владою вбивати українців. Щоб росіяни не говорили, що їх “там нет”, – написала Геращенко.

Як повідомляв Укрінформ,  24 червня в районі проведення антитерористичної операції біля села Жолобок Слов’яносербського району Луганської області українські військові знешкодили диверсійно-розвідувальну групу терористів, у складі якої був російський військовослужбовець Віктор Агєєв.

Однак Міністерство оборони РФ заперечило, що Агєєв є кадровим військовим.

Натомість інформацію про те, що Віктор Агєєв в березні 2017 року підписав контракт і продовжив службу в Батайську Ростовської області, Російській службі Бі-бі-сі підтвердила матір військовослужбовця, його колишні товариші по службі та друзі.

Згодом полоненого росіянина передали до СБУ. Проти нього відкрито провадження за статтею про вчинення теракту.

 

Ситуація в Україні буде предметом дискусії лідерів ініціативи “Трьох морів” і президента США Дональда Трампа у Варшаві.

Про це в  інтерв’ю  Укрінформу заявив польський політолог, радник міністра закордонних справ Польщі Пшемислав Журавський вел Граєвський – Укрінформ.

“Мені здається, що така велика держава як Україна, яка є предметом російської агресії, обов’язково буде темою дискусій у Варшаві. Можливо, розмови відбуватимуться з акцентами на Росії, але  агресія  безпосередньо стосується того, що Москва зробила в Україні”, – заявив Журавський вел Граєвський.

Він зазначив, що варшавська зустріч президентів дуже важлива “для консолідації Центрально-Східної Європи перед російською загрозою і зміцнення східного флангу НАТО”.

“З присутністю Трампа до цього додається трансатлантичний вимір Альянсу, головним елементом якого є США”, – зауважив радник глави МЗС Польщі.

 

Росія в обхід санкцій Євросоюзу доправила в окупований Крим турбіни для електростанцій, виготовлені німецькою компанією Siemens.

Про це повідомляє  Reuters  із посиланням на три джерела – Укрінформ.

“Росія доправила турбіни для виготовлення електроенергії, вироблені німецькою компанією Siemens до Криму – регіону, на який накладено санкції Європейського Союзу, які забороняють європейським фірмам постачати енергетичні технології”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначає одне з джерел, близьке до проекту, дві турбіни були доправлені у Крим морем із Росії. За даними анонімного джерела, вони призначені для використання на електростанції в Севастополі. Турбіни були розвантажені в порту Севастополя, а на майданчику електростанції проведена підготовча робота зі встановлення та введення їх в експлуатацію. Йдеться про газові турбіни SGT5-2000E, які виробляються тільки Siemens та її дочірніми компаніями, уточнив співрозмовник.

Офіційний представник енергетичного сектору Криму, знайомий з проектом електростанцій та співробітником компанії, що бере участь у проекті, також підтвердив, що це турбіни Siemens.

Як повідомляється, санкції ЄС забороняють європейським приватним особам і компаніям продавати енергетичні технології в Крим, який був незаконно анексований Росією у 2014 році.

 

А.Меркель – П.Порошенку: на зустрічі із В.Путіним нічого щодо долі України без України не вирішуватимуть

Канцлер ФРН Ангела Меркель у телефонній розмові запевнила Президента України Петра Порошенка, що під час зустрічі нічого щодо долі України без України вирішуватися не буде, передає  УНН  із посиланням на прес-службу Глави держави.

У прес-службі АП зазначили, що співрозмовники обговорили ситуацію на Донбасі та скоординували позицію щодо реалізації Мінських домовленостей у контексті підготовки до саміту Великої Двадцятки у Гамбурзі і, зокрема, зустрічі лідерів Німеччини і Франції з Президентом Росії.

“Ангела Меркель запевнила Петра Порошенка, що під час зустрічі нічого щодо долі України без України вирішуватися не буде”, – йдеться у повідомленні.

Крім того, за даними прес-служби, лідери України та Німеччини наголосили на пріоритетності виконання ключових безпекових вимог Мінських домовленостей. Вони висловили занепокоєння через постійне порушення російськими бойовиками режиму припинення вогню.

Як писав УНН раніше, президент США Дональд  Трамп пообіцяв канцлеру Німеччини Ангелі Меркель, що підтримає і допоможе їй в проведенні саміту Великої двадцятки в Гамбурзі.

 

Представники ОРДЛО в Мінську визнали, що тримають у заручниках 69 осіб – Д.Оліфер

Представники ОРДЛО в рамках засідання гуманітарної підгрупи Тристоронньої контактної групи в Мінську визнали, що утримують на окупованій території 69 осіб. Про це на своїй сторінці в Facebook написала прес-секретар представника України в контактній групі Дарка Оліфер, передає УНН.

“Представники ОРДО визнали, що утримують 55 осіб, ОРЛО – 14 осіб, не вказавши при цьому конкретних імен”, – написала Д.Оліфер.

Вона підкреслила, що українська сторона вимагає надання інформації про всіх 132 людей, яких незаконно утримують в ОРДЛО.

“У тому числі, у нас немає інформації про долю журналіста Станіслава Асєєва: представники ОРДО стверджують, що у них немає даних про Станіслава”, – додала Д.Оліфер.

Також за її словами українська сторона наполягає на скасуванні всіх нелегітимних рішень, в тому числі щодо так званих “лінії зіткнення”, “офіційної грошової одиниці” і “податкової системи”.

“Українська сторона ставить питання про повернення під контроль України територій, захоплених незаконними збройними формуваннями в порушення Мінського меморандуму від 19 вересня 2014 року і про повернення незаконних збройних формувань до Мінської лінії 19 вересня 2014 року”, – написала також Д.Оліфер.

Нагадаємо, 5 липня на засіданні Тристоронньої контактної групи в Мінську щодо врегулювання ситуації на Донбасі планувалося завершити узгодження списку затриманих і  почати обмін.

 

Процес обміну українськими полоненими з ОРДЛО так і не вдалося розблокувати на черговому засіданні гуманітарної підгрупи Тристоронньої контактної групи в Мінську, яке відбулося сьогодні.

Про це написала у  Facebook  представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої групи Ірина Геращенко.

За її словами, представники ОРДЛО також наполягають на тому, щоб у списки на звільнення були включені ті, хто не має жодного відношення до конфлікту на Донбасі. Зокрема, “беркутівці”, які вбивали Героїв Небесної сотні на Майдані. Позиція всіх українських представників тут однозначна: мінська група – “не лавочка зі звільнення всіх вбивць і криміналітету, тому шантаж не пройде”, додала Геращенко.

“Я виступила з наступною заявою: якщо ОРДЛО, контрольовані РФ, вимагають від України звільнення 63 злочинців, не пов’язаних з інспірованим конфліктом на Донбасі, то ми вимагаємо негайного звільнення всіх незаконно утримуваних кримських татар (а їх вже більше 30). Також ми вимагаємо негайного звільнення всіх політв’язнів в РФ, зокрема Сущенка, Сенцова, Кольченка, Карпюка, Клиха, Панова, Виговського, інших наших хлопців. Негайного. На крики ОРДЛО, що політв’язні-кримські татари не мають відношення до Мінських угод, у нас одна відповідь: вбивці-беркутівці теж не мають жодного відношення до Мінських угод”, – поінформувала Геращенко.

Вона підсумувала, що в цілому зустріч була важкою, та висловила очікування що в “нормандському форматі”, коли б не відбулася ця зустріч чи телефонна розмова, питання безпеки і звільнення заручників буде ключовим.

 

Діючий голова ОБСЄ – міністр закордонних справ Австрії Себастьян Курц заявив, що Мінські домовленості мають бути виконані.

Про це він сказав у середу на урочистому відкритті 26-ї літньої сесії Парламентської асамблеї ОБСЄ, повідомляє  БІЛТА – Укрінформ.

“Конфлікти в ОБСЄ – це сфера, на якій нам треба особливо сконцентруватися. Я маю на увазі конфлікт в Україні – там дуже серйозна ситуація”, – зазначив Курц.

Він також наголосив, що Мінські угоди по Україні мають бути виконані, а також нагадав про конфлікти в  Нагірному Карабаху  і Придністров’ї.

Глава ОБСЄ відзначив, що вдячний за можливість виступити перед Парламентською асамблеєю в Мінську.

“Насамперед хотів би скористатися цією можливістю для того, щоб щиро подякувати за чудову організацію нашої зустрічі тут. Я дуже вдячний за те, що Мінськ дійсно встановлює мости і став місцем проведення діалогу”, – констатував він.

Як відомо, в Мінську 5-9 липня проходить літня сесія ПА ОБСЄ.

 

Співголови Мінської групи ОБСЄ закликають сторони нагірно-карабаського конфлікту – Азербайджан та Вірменію – припинити військові дії.

Їхню заяву оприлюднено на  сайті  організаці – Укрінформї.

“Співголови Мінської групи терміново закликають сторони припинити військові дії. Насильство лише породжує насильство і ні до чого не приводить. Єдиний відповідальний і гуманний спосіб врегулювання цього давнього конфлікту – добровільне повернення сторін за стіл переговорів”, – йдеться у заяві.

Співголови Мінської групи ОБСЄ Ігор Попов (РФ), Стефан Вісконті (Франція) і Річард Хогланд (США) також висловили співчуття сім’ям загиблих.

Повідомляється, інформацію про збройний інцидент у селі Алханли Фізулінського району, який призвів до жертв, надійшла пізно ввечері у вівторок, 4 липня. Під час обстрілу там загинули дві місцеві жительки – жінка 50 років і дворічна дівчинка.

Нагірний Карабах мав автономію у складі міжнародно визнаних кордонів Азербайджану. Більшість населення цього регіону становили етнічні вірмени. Нагірний Карабах одностороннім чином проголосив 1991 року «незалежність» у перебігу протистояння кінця 1980-х і війни 1990–1994 років, унаслідок якого Азербайджан втратив контроль над регіоном.

У Баку вважають, що цей регіон окупувала  Вірменія: хоча Єреван разом із усім світом формально не визнав самопроголошеної «незалежності» регіону, він фактично надає йому щонайширшу підтримку.

Азербайджан нині не контролює не тільки переважну частину самого Нагірного Карабаху, а й деякі прилеглі до нього території, які ніколи не належали до складу колишньої автономії, – всього близько 20% своєї міжнародно визнаної території.

 

Російський адвокат Марк Фейгін, який захищає українських політв’язнів, пояснив, що у нього є спеціальний дозвіл від України на польоти до Криму, і засудив російських артистів, що літають туди, порушуючи українські закони.

Про це він написав в своєму  Facebook – Укрінформ.

«З причини гостроти обговорення питання про відрядження адвокатів до Криму з території РФ, на тлі заборон в’їзду артистів і так далі до України через відвідини Криму, повідомляю ще раз. Адвокати, і я зокрема, які захищають українських громадян, отримали такі законні дозволи у влади України. Я свого чекав кілька місяців торік, спеціально звернувшись до МЗС та інших інстанцій в Україні. Такі дозволи носять винятковий характер і надаються лише за істотним обгрунтуванням необхідності поїздок з території РФ», – пояснює Фейгін.

Він також наводить конкретний актуальний приклад крайньої необхідності подібного дозволу: «Наприклад, вчора я був у  Романа Сущенка  у в’язниці, а вже сьогодні о 14:30 у мене суд у Сімферополі. Враховуючи відсутність прямого сполучення з Україною, потрапити на суд з Москви через Мінськ, Київ, Херсон і далі я не зміг би. Війна. Але залишити кримських татар без захисту ні українська влада, ні організації кримських татар у вигнанні, ні я як адвокат не можемо. Тому доводиться літати з Москви. Хочу сказати, що за цей рік, що я їжджу до Криму, я ніде, окрім Сімферополя і Бахчисарая, не був, моря жодного разу не бачив».

Водночас адвокат Фейгін висловлює думку, що «у всіх артистів, які відвідали Крим (російських – ред.), і згодом заборонених до в’їзду до України, була схожа можливість офіційно звернутися до влади в Києві за дозволом проїзду з Москви. Проте вони цією можливістю або нехтували, або свідомо ігнорували. За це хай і розплачуються».

Як відомо, Фейгін захищає заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова і власного кореспондента Укрінформу в Парижі, незаконно затриманого в Москві, Романа Сущенка.

Раніше повідомлялося, що Марк Фейгін внесений до Єдиного реєстру адвокатів України, і це істотно допоможе йому в захисті українських політв’язнів у Росії і на території АРК.

 

Регламентний комітет Верховної Ради визнав недостатньо обгрунтованим подання Генпрокуратури про дозвіл на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата Андрія Лозового.

Відповідний висновок оголосив в.о. голови Регламентного комітету Павло Пинзеник після перерви, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Комітет вважає, що подання на надання згоди про притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата Андрія Лозового, підтримане та внесене до Верховної Ради України генеральним прокурором України,… є законним і вмотивованим, оскільки ініційоване і подане належним суб’єктом подання, однак є недостатньо обгрунтованим. Зокрема, як випливає з подання, воно грунтується на доказах, отриманих до відкриття кримінального провадження 20 червня 2017 року», – сказав Пинзеник.

Він додав, що у комітету є обгрунтовані сумніви щодо спливу строків давності до застосування ч. 2 ст. 212 Кримінального кодексу України (умисна несплата податків) для притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата Лозового.

«Подання не обгрунтовується належними доказами в частині доведення фактів умислу ухилення від сплати податків, податковий борг народного депутата України Лозового не є узгодженим відповідно до норм Податкового кодексу України. Податкове повідомлення, рішення щодо суми податкового зобов’язання нардепа Лозового оскаржені в адміністративному порядку», – додав в.о. голови Регламентного комітету.

Пинзеник також зазначив, що висновок і подання ГПУ направлять Голові Верховної Ради України.

Як відомо, сьогодні Регламентний комітет ВР розглядає подання ГПУ про надання згоди на притягнення Лозового до кримінальної відповідальності. В його діях, як зазначив генпрокурор Юрій Луценко, вбачаються ознаки умисного ухилення від сплати податків у розмірі 1 млн 846 тис. грн.

 

Директор Агентства моделювання ситуацій Віталій Бала прокоментував три останні засідання Регламентного комітету ВР щодо розгляду подань Генпрокуратури на зняття депутатської недоторканності.

Про це він сказав у розмові з кореспондентом Укрінформу.

“Ситуація цього тижня з розглядом подань від ГПУ на Регламентному комітеті виглядає телесеріалом трагікомедії… Дивно виглядає, коли декілька людей, не всі з юридичною освітою, говорять, чи достатньо аргументів у ГПУ для зняття недоторканності з того чи іншого нардепа. Для того, щоб їх було достатньо, має бути дозвіл на досудове слідство без звернень Генпрокуратури до Ради. Пізніше в суді депутат має доводити свою невинуватість”, – сказав Бала.

Він також додав, що можливо ця ситуація стане каталізатором для реального вирішення питання про депутатську недоторканність.

“Народні депутати не демонструють нову якість в українській політиці. Зокрема більшість із них заявляли, коли йшли на вибори, про необхідність скасування депутатської  недоторканності… Депутатську недоторканність має бути обмежено, щоб у прокуратури була можливість проводити досудові слідства. Наразі ця ситуація виглядає сумно і неприємно, бо таким чином депутати зменшують рівень довіри громадян до Верховної Ради”, – додав Бала.

Як повідомляв Укрінформ, у Регламентному комітеті цього тижня, починаючи з понеділка, 3 липня, відбулося три засідання, на яких розглядали подання ГПУ про дозвіл на притягнення до кримінальної відповідальності народних депутатів Євгена Дейдея, Олеся Довгого та Андрія Лозового. Результатом розгляду цих подань стали висновки Регламентного комітету щодо недостатності доказової бази у кожному поданні. Проте висновки комітету і подання ГПУ все одно направили Голові Верховної Ради.

Крім того, 6 та 7 липня запланований розгляд подань ГПУ щодо депутатів Максима Полякова та Борислава Розенблата.

 

Народний депутат Олександр Вілкул (Опозиційний блок) не сплатив 19,6 млн грн податків і зборів із отриманих за 2015 рік доходів.

Про це  повідомила  в.о. начальника Головного управління ДФС України у Дніпропетровській області Оксана Томчук – Укрінформ.

«ГУ ДФС у Дніпропетровській області проведено документальну позапланову невиїзну перевірку фізичної особи Вілкула О.Ю. з питань достовірності, повноти нарахування та сплати до бюджету податку на доходи фізичних осіб та військового збору. Перевіркою даних, відображених в електронній декларації за 2015 рік, встановлено перевищення статків над загальною суммою отриманих особою доходів на сумму 72,9 млн гривень, що призвело до несплати до бюджету податків і зборів на сумму 19,6 млн грн», – йдеться в повідомленні.

Томчук зазначила, що, враховуючи те, що вказана фізична особа має статус народного депутата України, матеріали перевірки направлені до  Генеральної прокуратури України для вирішення питання про порушення кримінального провадження за фактами ймовірного незаконного збагачення та ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах.

 

Президент Білорусі Олександр Лукашенко планує відвідати Україну найближчим часом.

Про це повідомила перший заступник Голови Верховної Ради Ірина Геращенко у  Facebook – Укрінформ.

“На полях ПА ОБСЄ – коротка розмова з президентом Білорусі.  Олександр Лукашенко сказав, що планує найближчим часом відвідати Україну і обговорити весь спектр двосторонніх взаємин. Я, в свою чергу, розповіла, що тільки-но закінчилася робота Мінських груп, чергового засідання, що українська сторона робить усе, аби був прогрес, в першу чергу в безпековому і гуманітарному блоці, але поки що, на жаль, немає результатів… І що найбільше нам болить питання безпеки на Донбасі і заручників”, – написала вона.

Як повідомляв Укрінформ, у середу в столиці Білорусі Мінську відбулося засідання Тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на Донбасі, а також в Мінську проходить засідання ПА ОБСЄ.

 

Компанія “Нова пошта” відключила програму “M.E.Doc” після заяви кіберполіції про використання програми під час масової кібератаки 27 червня. 

Про це у коментарі Укрінформу розповіла прес-секретар компанії Тетяна Потапова.

“Зараз ми відключили “M.E.Doc” до з’ясування обставин”, – зазначила прес-секретар.

За її словами, тимчасово відповідні операції компанії здійснюються через електронну пошту.

Нагадаємо, на минулому тижні компанія “Нова пошта”, серед переліку інших українських компаній, зазнала кібератаки  вірусом “Petya.A”.

Зараз українська компанія з податкового програмного забезпечення “M.E.Doc” знаходиться під слідством через звинувачення у появі глобальної кібератаки. Департамент кіберполіції Національної поліції заявив, що розробники “M.E.Doc” знали про проблеми з безпекою задовго до хакерської атаки, але заходів вжито не було.

 

Проекти п’яти ключових реформ в Україні вже готові, лише чекають на прийняття рішення і втілення в життя.

Про це заявив Прем’єр-міністр Володимир Гройсман під час підходу до журналістів після зустрічі з Прем’єр-міністром Великої Британії Терезою Мей у Лондоні, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Фактично п’ять важливих реформ, які змінять Україну, вже готові й очікують свого прийняття і впровадження”, – сказав глава уряду.

За його словами, серед цих реформ — пенсійна, земельна, реформа управління державною власністю, освіти й охорони здоров’я. Гройсман підкреслив, що по всіх зазначених проектах реформ Україна “наблизилася, фактично, до прийняття рішень”.

Так, він нагадав, що проект пенсійної реформи уже знаходиться в парламенті, й висловив сподівання, що до кінця нинішньої сесії він буде ухвалений хоча б у першому читанні.

Крім того, Прем’єр-міністр зауважив, що у ВР знаходяться також і проекти реформи системи освіти й охорони здоров’я, які вже пройшли перше читання, а на засіданні уряду вчора було підтримано законопроект щодо управління державною власністю, який тепер має пройти узгодження у Президента (на Нацраді реформ — ред.) та Верховній Раді.

Як повідомлялося, сьогодні розпочався візит української урядової делегації на чолі з Прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом до Великобританії. 6 липня в Лондоні пройде одноденна конференція з питань реформ в Україні.

 

Міжнародні резерви України станом на 1 липня 2017 року становили 17,9 млрд дол. 

Про це повідомляє у середу  прес-служба Нацбанку – Укрінформ.

“Міжнародні резерви України на 1 липня 2017 року становили 17 970.0 млн дол. США (в еквіваленті) за попередніми даними. Таким чином, за перше півріччя 2017 року вони зросли на 16%. Зокрема, за підсумками червня зростання становило 2%”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, сприятлива ситуація на зовнішніх ринках дозволила Нацбанку і надалі купувати валюту для поповнення міжнародних резервів, не створюючи при цьому перешкод для зміцнення гривні.

Зокрема, під час інтервенцій у минулому місяці НБУ купив 301,6 млн дол. (з них 101 млн дол. – за  інтервенціями у формі запиту найкращого курсу). Водночас обсяг проданої за інтервенціями валюти становив 1,4 млн дол. Жодного аукціону з продажу валюти у червні не проводилося, продаж валюти здійснювався шляхом інтервенцій за єдиним курсом для підтримки функціонування міжбанківського валютного ринку, тимчасово дезорганізованого через нещодавні кібератаки, повідомили в НБУ. Там додали, що обсяг чистої купівлі валюти Національним банком у минулому місяці становив 300,2 млн дол.

У регуляторі також поінформували, що кошти з резервів використовувалися для здійснення платежів уряду з обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті у сумі 5,8 млн дол.

“Станом на 1 липня обсяг міжнародних резервів України покриває 3,7 місяця майбутнього імпорту і є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій уряду і Національного банку”, – наголосили в НБУ.

Як повідомляв Укрінформ, міжнародні резерви України на 1 червня становили 17,6 млрд дол. За п’ять місяців поточного року вони зросли на 14%, у тому числі за травень – на 3%.

 

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман закликав не драматизувати ситуацію з можливим відтермінуванням надання Україні чергового траншу Міжнародного валютного фонду.

Про це він заявив журналістам після зустрічі з Прем’єр-міністром Великої Британії Терезою Мей у Лондоні, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Я багато чую або читаю про відкладення (траншу МВФ. – Ред.). Я би не драматизував ситуацію. Мова йде про реформи і процес проведення цих реформ”, – сказав глава уряду.

Гройсман підкреслив, що в угоді з МВФ є помісячний графік виконання зобов’язань, але, за його словами, “накладаються об’єктивні і суб’єктивні причини” у процесі реалізації реформ, зокрема черговість пленарних тижнів у роботі парламенту.

При цьому він наголосив, що наразі уряд працює над пенсійною реформою.

Раніше міністр фінансів  Олександр Данилюк  в інтерв’ю Bloomberg заявив, що отримання Україною нового траншу МВФ відбудеться восени.

П’ятий транш МВФ на суму $1,9 млрд був запланований на червень-липень.

 

Ухвалення в Україні пенсійної реформи та отримання нового траншу МВФ відбудеться вже восени.

Про це заявив міністр фінансів Олександр Данилюк в інтерв’ю Bloomberg, повідомляє  ВВС Україна – Укрінформ.

За словами глави Мінфіну, так сталося через зволікання з розглядом відповідного законопроекту у парламенті.

“У нас був амбітний план отримати транш улітку, але у парламенту зайняв більше часу розгляд необхідних законопроектів”, – сказав міністр фінансів.

Водночас він наголосив, що “пріоритетом номер один” є  пенсійна реформа.

Як відомо, наприкінці червня уряд подав на розгляд парламенту свій проект пенсійної реформи. Наступний тиждень – останній сесійний перед тим, як депутати підуть на літні канікули.

Згідно із Меморандумом про співпрацю з МВФ, крім пенсійної реформи, серед першочергових зобов’язань України є земельна реформа та зняття мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення.

П’ятий транш МВФ Україні на суму $1,9 млрд був запланований на червень-липень.

 

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час зустрічі у Лондоні з прем’єр-міністром Великої Британії Терезою Мей обговорив питання розширення співпраці між країнами.

Про це він сказав журналістам після зустрічі, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми обговорили весь спектр питань, починаючи від безпеки та оборони і до політичного співробітництва, до питань підтримки реформ в Україні та поглиблення нашої економічної співпраці”, – сказав глава українського уряду.

Він наголосив, що Велика Британія є стратегічним партнером, який ніколи не змінював своєї позиції і завжди підтримував Україну.

“Є абсолютна чітка позиція щодо підтримки нашої територіальної цілісності, щодо засудження агресії Російської Федерації, щодо підтримки санкційної політики щодо агресора. Ми маємо сьогодні повне розуміння нашої взаємодії, в тому числі й щодо територіальної цілісності, демократії та поваги до міжнародного права”, – наголосив Прем’єр-міністр.

Як повідомлялося, сьогодні розпочався візит української делегації на чолі з Прем’єр-міністром до Великої Британії. В рамках візиту Гройсман також планує зустрітися з державним секретарем Великої Британії у закордонних справах Борисом Джонсоном, взяти участь у засіданні Ради директорів Європейського банку реконструкції та розвитку, а також провести переговори з президентом ЄБРР Сумою Чакрабарті і міністром закордонних справ Канади Христею Фріланд.

Під час участі у діловому форумі, присвяченому реформам в Україні, глава уряду зустрінеться з керівниками провідних британських компаній та інвестиційних фондів. Окрім того, Гройсман візьме участь в інвестиційній конференції Dragon Capital.

Прем’єр-міністр також зустрінеться з лідерами української громади та духовенства у Великій Британії.

 

Апеляційний суд у Сімферополі відхилив скаргу захисту заступника голови Меджлісу  кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза на продовження йому арешту.

Про це повідомляє  “Радіо Свобода” – Укрінформ.

Раніше підконтрольний Кремлю Верховний суд анексованого  Криму  продовжив Чийгозу арешт на три місяці – до 8 жовтня.

Ахтема Чийгоза затримали в січні 2015 року за участь у мітингу на підтримку територіальної цілісності України перед будівлею Верховної Ради Криму 26 лютого 2014 року. Тоді мітингувальникам протистояли проросійські активісти, зокрема з партії «Русское единство». Російська влада анексованого Криму звинувачує Чийгоза в організації масових заворушень.

«Справу Чийгоза» російський суд розглядає в рамках «справи 26 лютого» після того, як суд на закритому засіданні розділив цю справу на дві: окремо – щодо заступника голови Меджлісу Ахтема Чийгоза, й окремо щодо інших фігурантів процесу – Алі Асанова й Мустафи Дегерменджі.

 

Три головні телекомунікаційні оператори Китаю мають намір у тестовому режимі запустити технологію 5G в кількох містах у другому півріччі поточного року.

Про це повідомляє  Сіньхуа з посиланням на газету Economic Information Daily – Укрінформ.

“Пілотні проекти будуть запущені в таких містах, як Пекін, Шанхай, Чунцін, Гуанчжоу, Нанкін, Сучжоу і Нінбо”, – йдеться в повідомленні.

У цих містах компанії проведуть тестування технології 5G, будуть побудовані відповідні базові станції і запущені такі додатки, як “автономне водіння”, “розумні міста” і “розумні будинки”.

Не виключається можливість подальшого запуску пілотних проектів ще як мінімум у 10 містах провінцій Цзянсі, Хайнань, Шаньсі, Шаньдун, Чжецзян і Хебей.

Комерційний запуск п’ятого покоління мобільних мереж очікується до 2020 року.

 

Радник глави МЗС Польщі Пшемислав Журавський вел Граєвський вважає, що президенту Росії Володимиру Путіну немає що запропонувати главі Білого Дому Дональду Трампу.

Про це  експерт  сказав в інтерв’ю Укрінформу.

Тому, на думку політолога, побоювання, що  Путін  намагатиметься щось виторгувати у Трампа коштом України під час їхньої безпосередньої зустрічі на саміті G20 у Гамбурзі, є безпідставними.

“Думаю, такі побоювання безпідставні. По-перше, Росія не має нічого конкретного, щоб щось запропонувати Трампу”, – заявив польський експерт.

Він підкреслив, що ціллю російської політики на Близькому Сході, зокрема у Сирії, є захист російських баз в Латакії і Тартусі, тобто на територіях, що контролюються алавітами – основою режиму Асада.

“Це завдання мінімум для Росії. А стратегічна політична мета Росії – це власне війна в Сирії, яка сповільнює там дії сил Заходу, збільшує кількість біженців, які дестабілізують і створюють конфліктні ситуації всередині Європи”, – наголосив експерт.

Він підкреслив, що в ситуації навколо Ірану роль Росії також є дестабілізуючою, оскільки нескінченна війна не дозволяє транспортувати енергоносії наземним шляхом із Перської затоки до Середземного моря, а далі до Європи. У свою чергу, транспортування морським шляхом поблизу Африки, де базуються сомалійські пірати, є загрозою для поставок енергоносіїв.

“Це підвищує ціну енергоносіїв, а на них спирається російський бюджет. Тому Росія, як кандидат на роль стабілізатора ситуації в цьому регіоні – це якесь гротескне непорозуміння”,- наголосив Журавський вел Граєвський.

Він наголосив, що американці дуже добре це усвідомлюють.

 

Президент Петро Порошенко відзначив високими державними нагородами військових, які три роки тому брали участь в операції з визволення міста Слов’янськ від проросійських терористів.

Про це інформує  прес-служба  Президента – Укрінформ.

“За особисту мужність, виявлену у захисті державного суверенітету і територіальної цілісності України, самовіддане виконання військового обов’язку орденом Богдана Хмельницького нагороджено п’ять українських воїнів, орденом “За мужність” – 7 бійців та двох нагороджено медаллю “За військову службу Україні”, – йдеться у повідомленні.

Серед нагороджених орденом Богдана Хмельницького – начальник штабу – перший заступник командира механізованого батальйону 24-ї окремої механізованої бригади капітан Сергій Третяк.

“Капітан Третяк бере участь у захисті суверенітету та територіальної цілісності України з травня 2014 року. Набутий в процесі несення служби досвід дав змогу надійно блокувати незаконно створені формування в зоні конфлікту. 4 червня 2014 року в час взяття під контроль населеного пункту Семенівка, що поблизу Слов’янська, Сергій Третяк під час бою вміло керував бойовими машинами взводу, що дало змогу надати вогневу підтримку нашим бійцям та знищити ворога”, – зазначається у повідомленні.

Орденом “За мужність” нагороджено старшого солдата Михайла Вендичанського – навідника-оператора 24-ї окремої механізованої бригади, який під особистим керуванням Сергія Третяка, перебуваючи в башті однієї з БМП-2, прицільним вогнем гармати знищив розрахунок ворожого міномета, який вів вогонь по підрозділах Збройних сил України, чим забезпечив успішне виконання бойового завдання з визволення населеного пункту.

В ході боїв поблизу населеного пункту Хрящувате в період з 13 по 27 серпня 2014 року Михайло Вендичанський проявляв мужність, відвагу та високу професійну майстерність.

Медаллю “За військову службу Україні” нагороджено командира вертолітної ланки вертолітної ескадрильї 16-ї окремої бригади армійської авіації Сухопутних військ Збройних сил України майора Артема Сініціна. Він неодноразово брав участь у миротворчій діяльності в складі окремого вертолітного загону Місії ООН у Ліберії та ДР Конго.

“19 квітня 2014 року під час проведення чергового етапу антитерористичної операції, незважаючи на ризик бути знищеним засобами диверсійних груп противника, під час проведення розвідувального польоту з виявлення розташувань блокпостів противника та здійснення викиду з вертольоту над містом Слов’янськ Донецької області патріотичних листівок, вертоліт, до складу екіпажу якого входив майор Сініцин, був обстріляний стрілецькою зброєю”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, завдяки вмілим діям військовослужбовця втрат особового складу не було, вертоліт без здійснення вимушеної посадки долетів до пункту постійної дислокації та в подальшому був відремонтований для виконання наступних завдань.

У липні 2014 року при загостренні ситуації поблизу населених пунктів Зеленопілля, Степанівка та Маринівка Донецької області екіпаж здійснював евакуацію поранених військовослужбовців в умовах вогневого зіткнення з противником.

 

Під час одноденної конференції з питань реформ в Україні, що відбувається в Лондоні, Україна презентує план дій до 2020 року.

Про це заявив Прем’єр-міністр України  Володимир Гройсман  журналістам після зустрічі з Прем’єр-міністром Великої Британії Терезою Мей у Лондоні, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми презентуємо план дій до 2020 року. Всі мають зрозуміти: ми маємо бути прогнозовані як усередині країни, і зрозумілі для українських громадян, так і для наших міжнародних партнерів. Ми завтра презентуємо абсолютно чіткі погляди, куди ми йдемо, що хочемо отримати», – заявив Гройсман.

Він зазначив, що відповідно до презентованого плану Україна планує «залучати підтримку наших міжнародних партнерів у багатьох сферах».

«Будемо говорити про плани, конкретні дії, і про те, яким чином світова спільнота, наші друзі зможуть нам допомагати на цьому шляху», – зазначив Прем’єр-міністр.

Гройсман наголосив, що Україна багато років ішла до того, «щоб створити таку центральну подію».

«Я подякував Прем’єр-міністру Великобританії, який доклав дуже багато зусиль, щоб ця конференція стала можливою», – зазначив Гройсман.

 

Український телесеріал “Офіцерські дружини”, який разом із російським фільмом “Завдання особливої важливості. Операція “Тайфун” рішенням Експертної комісії при Держкіно був заборонений до показу в Україні, взагалі не мав права з’являтися на наших телеекранах.

На цьому наголосив у коментарі кореспондентові Укрінформу перший заступник голови Державного агентства з питань кіно Сергій Неретін.

“Члени Експертної комісії переглянули обидва твори і більшістю голосів ухвалили рішення заборонити їх до показу. Це рішення ми в Держкіно підписали – і відповідно ці прокатні посвідчення вже відкликані. В основному думки експертів збіглися на тому, що фільми створюють позитивний образ органів держбезпеки СРСР та радянського режиму загалом”, – сказав Неретін.

Зокрема, він зазначив, що телесеріал “Офіцерські дружини” був вироблений в Україні 2015 року. Саме тоді був ухвалений закон “Про кінематографію” зі змінами, який забороняє в Україні  “розповсюдження і демонстрування фільмів, що містять популяризацію або пропаганду органів держави-агресора і їх окремих дій, що створюють позитивний образ працівників держави-агресора, працівників радянських органів державної безпеки”.

“Тож серіал “Офіцерські дружини” виробництва 2015 року взагалі не мав права бути в ефірі”, – підкреслив Неретін.

Він зазначив, що, ймовірно, прокатне посвідчення теж було видане в 2015 році. “Але на той час існувала інша Експертна комісія, і її склад не вбачив на той момент у фільмі нічого поганого. Новий склад після звернення Нацради заборонив фільм, і відповідно до ухваленого нами вчора рішення він не може демонструватися в Україні”, – сказав перший заступник голови Держкіно.

Як повідомляв Укрінформ, у відповідь на звернення Національної ради з питань телебачення і радіомовлення з проханням розглянути на засіданні Експертної комісії з питань розповсюдження і демонстрування фільмів, що діє при Держкіно, питання про дотримання/порушення чинного законодавства України у демонструванні т/с “Офіцерські дружини” (Україна, 2015, режисер Д.Петрунь) і т/ф “Завдання особливої важливості. Операція “Тайфун” (Росія, 2013, режисер П.Амєлін) Експертна комісія вирішила анулювати прокатні посвідчення на право розповсюдження і демонстрування та скасувати державну реєстрацію цих творів як таких, що містять порушення чинного законодавства, а саме ст. 15-1 Закону України “Про кінематографію”.

Телесеріал “Офіцерські дружини” виробництва Star Media виходив на телеканалі “Україна”. Серіал “Завдання особливої важливості. Операція “Тайфун” – на каналі “Інтер”.

 

До травня наступного року столична влада планує реконструювати центральну частину парку Партизанської слави.

І він відповідатиме європейським стандартам. Про це заявив мер Києва Віталій Кличко під час наради з главами районів у парку Партизанської слави, повідомляє  сайт КМДА – Укрінформ.

Віталій Кличко нагадав, що наприкінці травня цього року після масштабної реконструкції відкрили парк «Наталка». І саме цей парк –  його наповнення та інфраструктура – повинні стати для міста зразком організації паркового простору.

«Тому всі зелені зони відпочинку Києва мають бути такими, як парк «Наталка». «Наталка» – це «золотий стандарт». І зараз ми робимо все, щоб інші парки відповідали цьому стандарту», – наголосив мер Києва.

Віталій Кличко нагадав, що у столиці 11 парків, 486 скверів, 56 бульварів, 32 тисячі га міських лісів, 3 лісопаркових господарства.

За словами мера столиці, головне – щоб кожному киянину та гостю столиці було комфортно та приємно проводити дозвілля у зелених зонах Києва.

«Ми плануємо реконструювати парк Партизанської слави і наступного року в травні центральна територія матиме зовсім інший вигляд. Ми хочемо, щоб кияни тут із задоволенням відпочивали. Київ буде містом парків і скверів, а не містом МАФів та базарів. І ми все для цього робимо», – наголосив Віталій Кличко.

Він зауважив, що сьогодні для інспекції був обраний парк Партизанської слави, що є знаковим для Дарницького району і користується популярністю у мешканців всього міста.

«Тут буде проведене облаштування території, ландшафтні роботи, влаштований полив зелених зон, встановлене освітлення та підземні сміттєві баки», – сказав Віталій Кличко.

За словами мера, у парках столиці мають бути спортивні та розважальні зони для дітей і підлітків, зручна навігація, належна кількість вбиралень. Віталій Кличко додав, що цього року в столиці відкрили один зразковий парк, а наступного року такі об’єкти треба презентувати в кожному районі Києва.

Мер доручив главам районів вивчити можливість щодо облаштування біля парків і скверів цивілізованих парковок, щоб запобігти хаотичному паркуванню. Також у зонах відпочинку повинні бути встановлені обмежувачі для руху автотранспорту, які, разом із тим, не заважатимуть вільному пересуванню людей. Не повинні заважати руху відпочиваючих і законні точки з продажу товарів. Віталій Кличко також наголосив, що необхідно покласти край захопленню територій у зелених зонах і зведенню «наливайок».

 

Найбільшою популярністю в Авдіївці серед мешканців міста користуються супутникове та кабельне телебачення, які надають можливість дивитися українські канали. 

Обмеження ефірного мовлення з телевежі в Донецьку — питання часу. Про це повідомив на своїй сторінці  у Facebook  член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Сергій Костинський – Укрінформ.

“Днями повернувся з Авдіївки, в якій перебував з інспекцією разом з представниками Донецької ОДА. В тому числі, побував у квартирах місцевих мешканців. Що можу розповісти за результатами чергової подорожі в місто.  По-перше – найбільшою популярністю в місті користуються супутникове та кабельне телебачення. Причиною популярності провайдерів є те, що вони надають доступ одночасно і до кабельного ТБ, і до інтернет-мережі”,  – йдеться у повідомленні.

За словами Костинського, в Авдіївці зареєстровані три провайдери, з яких реально працюють два:  “Кожен з них надає доступ не менше ніж до 50-ти телеканалів, як загальнонаціональних, суспільного мовлення (UA:Перший, ДоТеБе), так і іноземних, що отримали дозвіл від Національної ради”.

Водночас, член Нацради повідомив, що наразі немає інфраструктури, яка б забезпечила Авдіївку великою кількістю ефірних телеканалів і радіостанцій. Це буде можливо після будівництва нової вежі в Покровську заввишки 200 м:  “Покровська вежа доставлятиме на “лінію розмежування” сигнал 32-х цифрових телеканалів, 8-ми аналогових телеканалів, 7-ми радіостанцій. Перевірив, що це реально, оскільки вже вище 12-го поверху реально отримувати цифровий сигнал з діючої Покровської вежі, висота якої становить всього лише 69 метрів”.

Наразі безпосередньо в Авдіївці Концерн РРТ, на виконання рішень Комісії з питань забезпечення стабільного функціонування системи національного телебачення і радіомовлення при Міністерстві інформаційної політики України, встановив два аналогові передавачі, з яких транслюється сигнал “UA:ПЕРШИЙ” та “ДоТеБе” (регіональний мовник НСТУ).

“Головною проблемою залишається мовлення з окупованих територій. Наразі її вирішенням опікуються РНБО та дотичний – Комітет ВР з питань свободи слова та інформаційної політики. Отже, обмеження сигналу з Донецька – питання часу”, – заявив Костинський.

Він також опублікував відео з реальним станом українського кабельного ТБ в Авдіївці в декількох окремих квартирах, власники яких дозволили зайти та зробити моніторинг.

 

У Гамбурзі перед самітом “Великої двадцятки” на бігбордах розмістили портрети українських патріотів, котрі протистоять російській агресії на Донбасі.

Про це  повідомляє  Український кризовий медіа-центр –  Укр.

“У Гамбурзі, де цієї п’ятниці розпочнеться саміт “Великої двадцятки”, Український кризовий медіа-центр розмістив плакати з портретами українських військових, волонтерів, медиків та інших патріотів, котрі протистоять російській агресії проти України”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, плакати створені у рамках проекту “Уважно подивіться на ці обличчя” (“Look closely at their faces”), що був започаткований УКМЦ, Посольством України у США та фотографом Романом Ніколаєвим у вересні 2016 року.

За словами співзасновника Українського кризового медіа-центру Геннадія Курочки, мета цього проекту – нагадати лідерам вільного світу, що Україна у 1994 році отримувала гарантії безпеки згідно з Будапештським меморандумом, коли віддала третій за величиною у світі ядерний арсенал.

“Вільний світ повинен бути рішучішим і більш активно протидіяти спробам реставрувати “імперію зла”. Саміт G20 – це вдала нагода для світових лідерів змусити Росію зупинитися та почати діяти у правовому полі”, – наголосила співзасновниця Українського кризового медіа-центру Наталя Попович.

 

У Гамбурзі на полях саміту G20 дійсно планується тристороння зустріч за участю канцлера ФРН і президентів Франції і Росії.

Це підтвердив в середу офіційний представник федерального уряду Штеффен Зайберт, повідомляє кореспондент Укрінформу в Німеччині.

«Відбудеться зустріч канцлера Ангели Меркель з президентами Франції Еммануелем Макроном і РФ Володимиром Путіним», – заявив Зайберт.

Основною темою стане, за його словами, ситуація в Україні.

Час і місце такої зустрічі доки не визначено. «Я не можу назвати зараз ані дату, ані місце», – сказав прес-секретар глави німецького уряду.

За його словами, на полях саміту планується велика кількість двосторонніх зустрічей.

Саміт G20 пройде в німецькому Гамбурзі 7-8 липня.

 

Російська пропаганда у середу відзняла на адмінмежі Херсонщини з анексованим Росією Кримом фейкову телекартинку про нібито великий потік українських відпочивальників, які направляються цього літнього курортного сезону на територію анексованого півострова.

Про це у розмові з кореспондентом Укрінформу розповіла у середу помічник начальника Бердянського прикордонного загону – начальник прес-служби Неля Доценко.

“Сьогодні на адмінмежі з анексованим Росією Кримом українські прикордонники зафіксували на російському пункті пропуску, що знаходиться навпроти українського контрольного пункту в’їзду-виїзду “Чонгар”, чоловіка з професійною відеокамерою, який знімав телекартинку про нібито великий потік українських відпочивальників, які направляються в Крим цього літнього курортного сезону та нібито посилену роботу російських служб, щоб пропустити на півострів цей потік відпочивальників. Як тільки російський телеоператор розпочав свою роботу, окупанти значно пришвидшили на своєму контрольному пункті пропускні операції: замість 5 – 6 автівок за годину, які вони пропускали в Крим протягом останнього тижня, російські служби почали пропускати їх у три, а то й чотири рази більше – загалом 15 – 20 машин за годину. Проте після закінчення зйомок на російському контрольному пункті все знову повернулося до попереднього стану речей – до 5 – 6 автівок”, – розповіла Доценко.

За її словами, російський оператор підходив аж до російського шлагбауму, і звідти знімав територію українського КПВВ “Чонгар” та автівки, які чекали на в’їзд до Криму з материкової України. Працював російський оператор на адмінмежі Херсонщини з Кримом у першій половині дня, загалом близько двох годин. Яке саме ЗМІ він представляв, українським прикордонникам встановити не вдалося – відповідних розпізнавальних знаків ні на одязі чоловіка, ні на відеокамері не було, сказала Доценко.

Як наголосила помічник начальника Бердянського прикордонного загону, російська пропаганда та окупаційна влада Криму намагаються створити фейкову “картинку” вдалого туристичного сезону в Криму, а також перекласти на українських прикордонників відповідальність за постійні черги автівок на адмінмежі, які в реальності створюються російськими службами через повільний пропуск ними транспортних засобів. “Загалом кількість громадян та транспортних засобів, які перетинають адмінмежу з Кримом, у порівнянні з минулим роком, суттєво знижується. Лише протягом червня цього року кількість громадян, які перетинали адмінмежу в обох напрямках, знизилась, у порівнянні з відповідним минулорічним періодом, на 37 тисяч, а транспортних засобів – на 10 тисяч”, зазначила помічник начальника Бердянського прикордонного загону.

На території Херсонщини на адмінкордоні з Кримом знаходяться три контрольні пункти в’їзду-виїзду – “Чаплинка” і “Каланчак” (Каланчацький район) та “Чонгар” (Генічеський район).

 

У приміщенні Посольства України в Угорщині відкрилася фотовиставка про наслідки російської агресії на тимчасово окупованій території Луганської області.

Про це повідомляється на  Facebook-сторінці  дипломатичного представництва.

“4 липня 2017 року в Посольстві України в Угорщині відкрилася фотовиставка про наслідки російської агресії, надана Головою Закарпатської обласної державної адміністрації Геннадієм Москалем, який у 2014-2015 рр. був керівником Луганської обласної військово-цивільної адміністрації”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що фотовиставка з особистого архіву Г.Москаля показує наслідки злочинів російських військ проти мирного населення України на Луганщині.

Відкриваючи експозицію, Посол України в Угорщині Любов Непоп наголосила, що “ці фотографії краще за будь-які слова відображають результати російської агресії і говорять про те, чому ми разом маємо її зупинити”.

 

У місті Гуково Ростовської області шахтарі, які працювали в компанії “Кінгкоул”, серед яких є і ті, хто приїхав з України, оголосили безстрокове голодування через невиплату їм 374 млн рублів.

Про це повідомляє  “Відкрита Росія”.

“Колишні співробітники “Кінгкоул” підрахували, що після всіх “фінальних виплат” їм винні ще близько 374 млн рублів”, – йдеться в повідомленні.

Як зазначається, у тому числі є велика заборгованість перед іноземними робочими – з України, яким не виплатили взагалі нічого. “У нас на шахті працювали люди з громадянством України. Вони дуже незахищені – кому вони потрібні, кому підуть скаржитися? Адже вони не наші громадяни. Ось їм вирішили взагалі не платити”, – заявила довірена особа протесту шахтарів Валерій Дьяконов.

В акції беруть участь 18 осіб.  Протести  гірників почалися через два дні після того, як місцева влада заявила про стовідсоткове погашення заборгованості.

Деякі учасники голодування планують поїхати до Москви і скликати там прес-конференцію, повідомив Дьяконов. У грудні шахтарі вже намагалися поїхати до столиці, щоб привернути увагу до своїх проблем, проте поліцейські і козаки не випустили їх з Гукового.

Влітку 2016 року, коли більшості шахтарів не платили зарплату більше 12 місяців, вони стали проводити біля будівлі адміністрації компанії “Кінгкоул” поодинокі пікети. А вже наприкінці серпня більше сотні гірників оголосили голодування. У квітні суд засудив генерального директора підприємства Володимира Пожидаєва до п’яти років позбавлення волі за багатомісячну невиплату зарплати шахтарям.

 

Окружний адміністративний суд Києва розпочав розгляд справи щодо позову двох громадських організацій до Київради, які оскаржують перейменування проспекту Ватутіна на Шухевича.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Водночас, перед початком судового засідання у дворі суду Київська міська організація ВО “Свобода” організувала пікет з вимогами не задовольняти позовні вимоги.

Як повідомлялося, рішенням Київради від 1 червня проспект генерала Ватутіна було  перейменовано  на проспект ім. Романа Шухевича. Втім 13 червня окружний адміністративний суд Києва призупинив процес перейменування проспекту на час розгляду позову проти зміни назви.

Перейменування проспекту Ватутіна оскаржують громадські організації “Антифашистська правозахисна ліга” та “Єврейська правозахисна група”, представником яких у суді виступає Олена Бережна.

 

Науковці у межах програми НАТО «Наука заради миру і безпеки» працюють над розробкою 3D міношукача, який знаходитиме пластикові міни під півметровим шаром землі. 

Про це повідомляє прес-служба  Міністерства освіти та науки – Укрінформ.

«Наразі ми презентуємо результат перших 9 місяців роботи – це не остаточний пристрій, а лише робочий прототип – ручний георадар. У подальшому до нього буде писатися софт, який зробить з цього пристрою 3D міношукач», – розповів один з учасників проекту, докторант Норвезького університету Юрій Войтенко.

Зазначається, що базується розробка на мікросхемі розміром 5 на 5 мм, створеній за специфічною технологією. Це дає пристрою перевагу у розмірі та компактності – він буде ручним та легким, а також у способі живлення – він працюватиме навіть від батарейок.

У проекті застосовані абсолютно нові, не використовувані раніше в локації сигнали та спеціальні антени. Завдяки цьому підвищено чутливість приймачів: вони виявлятимуть предмети на глибині до півметра. Причому розпізнаватимуть  міни  та вибухові пристрої не лише з заліза, а й і з пластику – цього зараз не робить жоден з існуючих мінодетекторів.

Програмне забезпечення дасть можливість міношукачу відтворювати тривимірне зображення знайденого предмета та виводити його на екран. Крім того, відповідний софт дозволить приладу порівнювати отриману ним інформацію з тією, яка буде занесена до бази даних.

Усіх цих характеристик наразі не має ні один мінодетектор у світі. Тож уже на даному етапі розробники досить високо оцінюють перспективи серійного виробництва приладу, відзначаючи, що його ціна буде на одному рівні з іншими подібними міношукачами.

 

Секретар РНБО Олександр Турчинов зустрівся з Головою Представництва ЄС в Україні Х’югом Мінгареллі та обговорив питання співпраці України та ЄС в протидії кіберзагрозам.

Про це  повідомляє  прес-служба секретаря РНБО Олександра Турчинова – Укрінформ.

«Співпраця в цьому питанні для нас надзвичайно актуальна, тому що кібернетична війна є однією з небезпечних складових гібридної агресії РФ проти нашої держави», – сказав Турчинов, додавши, що остання атака була найпотужнішою та спрямованою проти інформаційних ресурсів державних структур, банківського сектору, суб’єктів критичної інфраструктури та суб’єктів економічного поля України.

За інформацією прес-центру РНБО, співрозмовники обговорили останню потужну кібератаку на інформаційні ресурси України і питання співпраці України та ЄС в протидії кіберзагрозам, а також особливості проектів законів про Національну безпеку України «Про особливості державної політики з відновлення державного суверенітету України над тимчасово окупованою територією Донецької та Луганської областей», підготовлені Апаратом РНБО.

Турчинов, у свою чергу, наголосив, що, незважаючи на гібридну війну, яку веде проти України РФ, «ми не зупиняємо процес зміцнення нашої обороноздатності та реформування сектору безпеки і оборони України відповідно до стандартів НАТО».

В прес-центрі зазначають, що Мінгареллі уточнив, що для ЄС є принциповим питання підтримки суверенітету та територіальної цілісності України. «Ми підтримуємо реформи, що відбуваються в Україні, та готові до активної співпраці у протидії кіберзагрозам, що становлять спільну небезпеку для наших країн».

Як повідомляв Укрінформ, відбулася зустріч секретаря РНБО  Олександра Турчинова  з Головою Представництва Європейського Союзу в Україні Х’югом Мінгареллі. Під час зустрічі співрозмовники обговорили питання реформування сектору безпеки і оборони України та співпрацю з ЄС щодо протидії кібернетичній агресії.

 

Росія проводить цілеспрямовану політику для підриву єдності Грузії, і миритися з цим неприпустимо.

Про це заявив президент Грузії Георгій Маргвелашвілі, повідомляє  “Грузія Online” – Укрінформ.

“Російська Федерація … у XXI столітті одночасно намагається бути глобальним політичним гравцем, намагається бути серед великих країн, які обумовлюють порядок на нашій планеті, і в той же час тут же, на території Європи, у Грузії, діє абсолютно за середньовічною логікою, де ставлення таке: раз у мене є зброя, у мене є влада, у мене на твоїй території розміщені військові частини, я щодня створюватиму тобі труднощі, на твоїх громадян, які ні в чому не винні, я щодня чинитиму тиск”, – заявив Маргвелашвілі.

За його словами, це “середньовічна логіка, від якої людство давно відмовилося”.

“Ця цілеспрямована політика покликана підірвати нашу стабільність, єдність і повну неприйнятність окупації  Грузії“, – підкреслив Маргвелашвілі.

Раніше повідомлялося, що офіційний Тбілісі надзвичайно занепокоєний процесами на лінії окупації Цхінвальського регіону.

МЗС Грузії засудив незаконне встановлення так званого прикордонного знака в районі села Бершуєти Горійського району, внаслідок чого сільськогосподарські землі кількох місцевих фермерів опинилися по той бік лінії окупації.

 

Україна і Нідерланди 7 липня підпишуть угоду про міжнародно-правове співробітництво щодо злочинів, пов’язаних з катастрофою МН17, яка стане правовою підставою для кримінального провадження у цій справі в рамках правової системи Нідерландів.

Про це повідомляє  прес-служба  МЗС – Укрінформ.

“Країни, що проводять розслідування, ухвалили рішення здійснювати кримінальне провадження у справі збиття літака рейсу МН17 в рамках правової системи Нідерландів. Правовою підставою реалізації цього рішення стане угода між Україною та Королівством Нідерландів про міжнародно-правове співробітництво щодо злочинів, пов’язаних зі збиттям літака рейсу  МН17, яку планується підписати 7 липня”, – йдеться у повідомленні.

Як уточнили у зовнішньополітичному відомстві, угода передбачає практичні аспекти передачі юрисдикції від України до Нідерландів, уможливлює участь усіх підозрюваних у злочині у голландському судовому процесі.

У МЗС зазначили, що країни-учасниці Спільної групи з розслідування збиття літака рейсу МН17 поділяють думку, що кримінальне провадження в Нідерландах буде проведене на високому професійному рівні, об’єктивним та неупередженим.

У зовнішньополітичному відомстві поінформували, що судовий процес будуватиметься на наявних результатах розслідування Спільної групи, але це не означатиме припинення слідчих дій. Країни-учасниці Спільної групи продовжуватимуть щільну співпрацю у притягненні злочинців до кримінальної відповідальності, а також докладатимуть зусиль до залучення найширшої міжнародної підтримки, у тому числі через основні органи Організації Об’єднаних Націй.

“Передача кримінального провадження до Нідерландів є важливим кроком на шляху до утвердження справедливості”, – резюмували у МЗС.

Як повідомляв Укрінформ, 5 липня уряд Нідерландів від імені Австралії, Бельгії, Малайзії, Нідерландів та України, які є державами-учасницями Спільної групи з розслідування збиття літака Малайзійських авіаліній рейсу МН17 (JIT), оголосив спільно вироблене рішення про обрання механізму притягнення до кримінальної відповідальності винних у цьому злочині.

 

43,6% опитаних Фондом “Демократичні ініціативи” ім. І. Кучеріва та Центром Разумкова вважають, що Північноатлантичний альянс (НАТО) для України є захистом.

Про це свідчать  результати опитування – Укрінформ.

При цьому 26,2% респондентів вважають альянс  і не захистом, і не загрозою, 14,6% – загрозою і 15,6% – не змогли відповісти.

Водночас 48,1% усіх опитаних проголосували б за вступ України да НАТО, 33,4% – проти вступу, 18,6% – не змогли відповісти, якби такий референдум проводився.

Також прибічників вступу попросили відповісти, чому.

При цьому 85,6% прихильників  вважають, що це надасть гарантії безпеки країні, 33,1% – дасть змогу зміцнити та модернізувати українську армію, 25,1% – збільшить авторитет України на міжнародній арені, 20,6% – сприятиме розвитку України як демократичної держави, 18,1% – стане кроком на шляху України до ЄС.

44,4% противників  вступу до НАТО  відповіли, що це може втягнути Україну у військові дії НАТО, 26,6% – Україна в принципі має бути позаблоковою державою, 25,7% – це потребує значних додаткових коштів, 24,9% – НАТО є агресивним імперіалістичним блоком.

Окрім того, респондентів запитали, який варіант гарантування безпеки був би  найкращим для України.

47,2% опитаних вважають, що це вступ до НАТО, 30,7% – позаблоковий статус, 6,1% – військовий союз з Росією та іншими країнами СНД, 2,3% – обрали інший варіант, а 17% – не змогли відповісти.

В рамках соцдослідження, проведеного з 9 по 13 червня, було  опитано 2018 респондентів  віком від 18 років в усіх регіонах, крім Криму та окупованих територій у Луганській та Донецькій областях. Теоретична похибка вибірки складає  2,3%.

Як повідомлялося, Верховна Рада України законодавчо закріпила курс України на вступ до НАТО.

 

Керівника Постійної делегації Верховної Ради України Людмилу Денісову обрано заступником голови Парламентської асамблеї Чорноморського економічного співробітництва.

Про це  повідомляє  інформаційне управління Апарату Верховної Ради України – Укрінформ.

“В середу, 5 липня, під час засідання 49-ї Генеральної асамблеї ПАЧЕС Людмилу Денісову було обрано заступником голови Асамблеї”, – зазначається в повідомленні.

Сама Денісова так прокоментувала своє обрання: “Такий вибір 12 країн-членів  ПАЧЕС  є виявом міжнародної довіри до України та безпосередньо до мене як керівника постійної делегації”.

Також вона зазначила, що Україна переймає головування в Організації на другу половину 2017 року, і наступна Генеральна асамблея ПАЧЕС відбудеться в Києві 28-30 листопада.

Людмила Денісова є членом фракції “Народний фронт”.

 

У Стамбулі на 49-й генеральній асамблеї ПАЧЕС українська делегація провалила спробу РФ затвердити мандат в якості нового члена російської делегації жителя окупованого Севастополя, незаконно оголошеного депутатом Держдуми РФ.

Про це на своїй сторінці в  Facebook  написав Рефат Чубаров, що бере участь в  роботі ГА ПАЧЕС у складі української делегації – Укрінформ.

“У Стамбулі проходить 49-а Генеральна асамблея ПАЧЕС. При затвердженні мандатів нових членів в національних делегаціях за наполяганням української делегації в ПАЧЕС ганебно була провалена спроба керівництва Держдуми РФ протягнути якогось Шперова Павла, жителя  Севастополя, незаконного оголошеного депутатом Держдуми за результатами незаконно організованих “виборів” на тимчасово окупованій території АРК і Севастополя”, – написав Чубаров.

За його словами, переконливі аргументи українських парламентаріїв, озвучені Людмилою Денисовою (фракція “Народний фронт”) і ним самим (Чубаров – з фракції “БПП”) знайшли підтримку практично всіх національних делегацій, за винятком Вірменії.

“Громадянину Шперову довелося залишити пленарне засідання Генеральної Асамблеї ПАЧЕС”, – повідомив Чубаров.

 

НАК “Нафтогаз України” у першому півріччі недоотримав від державного бюджету 19,7 млрд грн розрахунків по субсидіях.

Про це йдеться у прес-релізі “Нафтогазу”, переданому Укрінформу.

“За перші шість місяців 2017 року група “Нафтогаз” сплатила до державного бюджету 67,5 млрд грн податків (згідно з оперативними даними на 4 липня 2017 р.) та дивідендів. Ця сума платежів є більш ніж достатньою для фінансування державою системи субсидій для захищених споживачів газу”, – йдеться у повідомленні.

За оцінками компанії, у першому півріччі 2017 року вартість поставленого “Нафтогазом” газу, яка мала б бути профінансована за рахунок адресних субсидій, становила 49,2 млрд грн.

“Разом з тим, із державного бюджету на рахунки споживачів станом на кінець червня надійшло лише 29,5 млрд грн. Адресні субсидії на суму 19,7 млрд грн залишаються непрофінансованими”, – зазначили у НАК.

Як відомо, 21 червня  Кабінет міністрів ухвалив рішення про внесення змін до Державного бюджету України на 2017 рік з метою проведення розрахунків по комунальних пільгах і субсидіях.

За словами Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, уряд акумулював на зазначені цілі 15 млрд грн.

Водночас 22 червня під час голосування змін до державного бюджету на 2017 рік у Верховній Раді, законопроект було прийнято лише за основу. З другої спроби “за” проголосували 264 депутати з  присутніх у сесійній залі.

Після голосування Гройсман у Раді розкритикував голосування за проект змін до держбюджету.

“Якщо ми не ухвалимо це рішення, то спровокуємо надзвичайно велику кризу, неплатежі по всій країні. Це буде означати, що теплокомуненерго по всій країні будуть заручниками цієї ситуації”, – наголосив Прем’єр.

 

Президент Петро Порошенко підписав закон “Про внесення змін до Закону України “Про освіту” щодо особливостей доступу осіб з особливими освітніми потребами до освітніх послуг”.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, урочиста церемонія підписання відбулася під час відвідування президентським подружжям інклюзивної 168-і київської школи, де кожен п’ятий учень – з особливими освітніми потребами.

“Я прийняв рішення підписати (закон “Про внесення змін до закону України “Про освіту” — ред.) саме у вашій школі для того, щоб вся Україна і весь світ знали про величезні досягнення, які педагогічний колектив має у цій школі, як учні живуть єдиною учнівською громадою, як діти, які дуже добре чують, вивчають мову жестів, співають пісні, коли навіть одна дитина у їхньому класі має особливі потреби. Це означає, що з маленьких малеч ми — справжні європейці. Це означає, що ми стаємо єдиною непереможною європейською нацією”, – сказав глава держави.

Як повідомляло агентство, 23 травня 2017 року Верховна Рада ухвалила закон “Про внесення змін до Закону України “Про освіту” щодо особливостей доступу осіб з особливими освітніми потребами до освітніх послуг”. Цим законом, зокрема, закріплюється право на освіту осіб з особливими освітніми потребами і надається їм можливість здобувати освіту в усіх навчальних закладах, у тому числі безоплатно в державних і комунальних навчальних закладах, незалежно від “встановлення інвалідності”.

Також передбачається можливість запровадження дистанційної та індивідуальної форми навчання; визначаються поняття “особа з особливими освітніми потребами”, “інклюзивне навчання”; надається можливість особам з особливими освітніми потребами отримати психолого-педагогічну та корекційно-розвиткову допомогу, створити для таких осіб інклюзивні та спеціальні групи (класи) у загальноосвітніх навчальних закладах.

Документ розроблено відповідно до Конвенції про права осіб з інвалідністю, яку Україна ратифікувала у 2009 році.

Впровадження інклюзивної освіти в Україні розпочалося торік у Запорізькій області. Як повідомляла у травні 2017 року Марина Порошенко, за 2016-2017 навчальний рік кількість інклюзивних шкіл у Запорізькій області зросла у 8 разів, а кількість інклюзивних класів у 12 разів, кількість учнів в цих класах – у 15 разів.

До проекту, який підтримує Благодійний фонд Порошенка, з 1 вересня долучаться ще 4 регіони – Чернігівська, Хмельницька, Дніпропетровська та Житомирська області.

 

Президент Петро Порошенко у середу ввечері несподівано відвідав відкриту ветеранами АТО столичну піцерію Pizza Veterano, де проходила презентація книги “14 друзів хунти” – збірки оповідань воїнів, волонтерів, блогерів.

Відео відвідування опубліковано на сторінці глави держави у  Facebook – Укрінформ.

“У Pizza Veterano вітаю видавців та авторів з презентацією книги “Чотирнадцять друзів хунти” – збірки оповідань воїнів,  волонтерів, блогерів. Мені подобається назва книги. Слово “хунта” російська пропаганда зробила чимось на кшталт почесного звання. Якщо вони називають нас хунтою, значить, наш караван – на правильному шляху, а їхня злоба – безсила!” – написав Порошенко.

Президент також придбав один примірник книги (10% від продажу йде у волонтерські фонди), поспілкувався з учасниками презентації та зробив селфі з ними.

 

Упродовж 21-23 липня в Хустському районі Закарпаття триватиме Міжнародний дитячий фестиваль театрального та циркового мистецтва «Птах». 

Як повідомили кореспонденту Укрінформу організатори фестивалю, цей волонтерський захід буде проведено увосьме.

«Міжнародний дитячий фестиваль театрального та циркового мистецтва «Птах» відбуватиметься 21-23 липня 2017 року в Нижньому Селищі Хустського району Закарпатської області. Основна мета – це показ дитячих та молодіжних вистав, що є актуальні й віддзеркалюють сучасність. Це неконкурсний триденний фестиваль, побудований на волонтерській роботі. Ми не оцінюємо колективи за певними критеріями та не платимо гонорарів. Ми хочемо, щоб всі учасники фестивалю подружились, щоби в майбутньому могли творити нові проекти. Тому цього року всі учасники приїздять за один день до початку, аби мати змогу познайомитись», – наголосили організатори Тетяна Бєлоусова та В’ячеслав Кошан.

Як повідомляється на сторінці заходу в  Facebook, у програмі цьогорічного фестивалю – виступи театральних колективів із Харкова, Києва, Рівного, з Чехії та, звичайно, Нижнього Селища. Також виступлять музичні колективи з Австрії, закарпатського міста Виноградова та Нижнього Селища. Організатори обіцяють і на масштабне фаєр-шоу.

На території фестивалю проводитимуться майстер-класи з акторської майстерності, сучасної хореографії, відбудеться презентація фільму «Ми не малі», діятимуть ігрові майданчики, майстерні з виготовлення прикрас, глини, малюнку на воді, розпису писанок, петриківського розпису, основ циркової майстерності, будівництва іграшкових моделей ракет, виготовлення повітряних зміїв тощо.

«Нашим святом ми намагаємось привернути увагу громадськості до важливості та необхідності дитячого театру як способу побудови вільної особистості та громадянського суспільства… Саме тому ми не просимо гроші у депутатів та не шукаємо мецената. Ми збираємо кошти спільно, зі всього світу по ниточці. Цьогоріч ми звернулись за допомогою до всіх небайдужих і в цьому нам допомагає платформа  «Спільнокошт», де кожен може зробити свій внесок і долучитись до створення «Птаха», – інформують організатори.

Окрім місцевих жителів, до облаштування фестивального майданчика та творчого процесу організації приєднаються волонтери, які приїдуть за тиждень до фестивалю.

 

Спецслужби РФ розпочали активне проведення інформаційних спецоперацій, спрямованих, окрім відповіді на затримання російських військовослужбовців в Україні, також на підготовку до Саміту G20 у Гамбурзі.

Про це повідомляє міжнародна розвідувальна спільнота  InformNapalm – Укрінформ.

Під час саміту президент США Дональд Трамп планує обговорити з президентом РФ  Володимиром Путіним  і ситуацію в Україні, а тому останньому потрібні якісь, хоча б фейкові, козирі.

“4 липня, у першій половині дня, зафіксовано відразу два інформаційні вкидання аналогічного спрямування, що є дуже щільним “графіком” навіть для російської пропаганди. У них мало часу, вони поспішають до саміту G20”, – йдеться у повідомленні.

Перша “інформаційна качка” стосувалася того, що нібито на території ОРЛО запобігли теракту проти ОБСЄ, друга – бойовики “ДНР” заявили про запобігання “теракту” біля коледжу в Донецьку.

Пізніше, у другій половині дня, російські ЗМІ увійшли в третій виток інформаційних операцій, тиражуючи новини про захоплення в полон “майора ЗСУ із 128-ї бригади”, який нібито готував теракти на території, контрольованій терористами “ДНР”.

Заступник командира 128-ї окремої гірсько-піхотної бригади Збройних сил України Євген Бондар спростував ці дані, тиражовані в російських ЗМІ. Він підкреслив, що ніхто з військових бригади в полон бойовиків не потрапляв, і бригада не займає позицій у Пісках.

Як зазначають в InformNapalm, синхронна робота спікерів терористичних формувань “ЛНР”, “ДНР” і російських медіа є наслідком інформаційної операції російських спецслужб, яка повинна стати відповіддю на цілий ланцюжок провалів:

  1. Захоплення в полон військовослужбовця 22-ї бригади спеціального призначення ГРУ РФ Віктора Агєєва зі складу ДРГ бойовиків 24 червня 2017 року в районі села Жолобок Луганської області.
  2. Затримання двох диверсантів ФСБ Росії Володимира Кузнецова і Аскара Кулуба 30 червня 2017 року під час рекогносцировки місцевості у районі Перекопської затоки.

Зазначається, що за останні дві доби спостерігалася активна підготовка до контрзаходів і провокацій: запускалися інформаційні хвилі в Тwitter і ЗМІ про “підготовку терактів у Донецьку”. Згідно з InformNapalm, з досвіду попередніх спецоперацій Росії на Донбасі, можна припустити, що російські спецслужби “можуть застосувати також викрадення людей для обмінного фонду та інформаційних маніпуляцій”.

“Інформаційні спецоперації, крім відповіді на затримання російських військовослужбовців, також пов’язані з підготовкою до Саміту G20, який відбудеться 7-8 липня в Гамбурзі. Російські ЗМІ навперебій готують інформаційні приводи. Адже на Саміті планується перша зустріч Путіна і Трампа, на якій постане питання Сирії та України. Путіну потрібні якісь, хоча б фейкові, козирі. На сьогодні для виконання цього завдання кинуті всі сили”, – наголошується у матеріалі.

 

У проекті резолюції комітету з політичних питань Парламентської асамблеї ОБСЄ Росія визнається окупантом, автори документа закликають Росію скасувати анексію Крим і дотримуватися домовленостей щодо Донбасу.

Про це повідомляє  Радіо Свобода – Укрінформ.

“Комітет з політичних питань і безпеки ПА ОБСЄ підготував для розгляду на Парламентській асамблеї резолюцію “Зміцнення взаємної довіри і співпраці заради миру і процвітання в регіоні ОБСЄ”. У проекті, серед іншого, визнається, що “певні райони Донецької і Луганської областей” перебувають під контролем “російських гібридних сил”, – йдеться у повідомленні.

У проекті резолюції ПА ОБСЄ також закликають Російську Федерацію “як державу, що окупує” забезпечити безперешкодне пересування СММ ОБСЄ по території Криму, а також заявляють про підтримку Мінського протоколу і Мінського меморандуму щодо врегулювання ситуації на Донбасі.

Крім цього, у проекті резолюції сторони конфлікту закликають до відведення великокаліберної зброї та надання можливості гуманітарним місіям здійснювати свою діяльність на Донбасі.

Депутати ПА ОБСЄ у підготовленому проекті резолюції закликають Росію припинити окупацію Донбасу та Криму: “…Закликаємо Російську Федерацію утриматися від агресивної практики і скасувати рішення про незаконну анексію Автономної Республіки Крим”.

Як повідомлялося, сьогодні в Мінську відкривається 26-та сесія Парламентської асамблеї ОБСЄ.

Збройний конфлікт на сході України почався навесні 2014 року після російської анексії Криму. Україна і Захід звинувачують Росію у збройній підтримці сепаратистів. Кремль відкидає ці звинувачення і заявляє, що на Донбасі можуть перебувати російські “добровольці”. За даними ООН, на Донбасі від початку конфлікту загинули понад 9,9 тис. людей.

 

Міністр Кабінету міністрів Олександр Саєнко під час робочого візиту з урядовою делегацією до Лондона  планує презентувати реформу державного управління в Україні.

Про це він написав  у Facebook – Укрінформ.

“6 липня у складі Урядової делегації на чолі з Прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом перебуватиму в Лондоні. Беремо участь в Конференції, присвяченій реформам в Україні. Будемо дискутувати з представниками урядів провідних країн, вивчатимемо досвід наших міжнародних партнерів”, – зазначив урядовець.

Саєнко підкреслив, що основна мета його участі в цьому візиті – презентувати реформу державного управління в Україні, “показати міжнародній спільноті, як ми просунулися вперед за 2016-2017 роки, почути поради та обмінятися думками щодо викликів і загроз, шляхів їх подолання”.

Водночас він розповів, що наразі в Україні триває реформа міністерств, іде підготовка до рекрутингу 1000 реформаторів, які мають прийти на конкурси восени.

Як повідомляв Укрінформ, 5-7 липня українська урядова делегація на чолі з Прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом перебуватиме з робочим візитом у Лондоні.

Запланована зустріч Глави уряду з Прем’єр-міністром Великої Британії Терезою Мей.

Також у програмі значиться участь Гройсмана у засіданні Ради директорів ЄБРР та проведення Конференції з питань реформ в Україні.

 

Президент Росії Володимир Путін та його оточення своїми діями в Україні та інших регіонах успішно переконують Захід не довіряти Москві.

На цьому в  інтерв’ю  Укрінформу наголосив екс-прем’єр Литви, депутат литовського Сейму Андрюс Кубілюс.

Путін  зараз успішно переконує Захід, що неможливо довіряти нинішньому режиму Кремля в питаннях геополітики і безпеки, і що він несе небезпеку для всіх нас. Він робить це набагато краще, ніж нам це вдавалося до початку агресії в Україні”, – заявив політик.

На його переконання, провокації, агресивні дії, кібератаки, вбивства українських військовослужбовців дуже добре показують сутність Кремля.

“Водночас, спостерігаю, що на Заході вже дедалі краще починають це розуміти. Відтак, організовуються спеціальні конференції, семінари, пишуться звіти про те, що робити з Росією і з її агресивною поведінкою”, – підкреслив екс-прем’єр Литви.

На його думку, подальші дії Заходу щодо Росії можуть проявлятися в посиленні санкцій, інших нових ініціативах, або у філософії “плану Маршалла” – допомоги Україні.

“Це практично єдиний геополітичний інструмент, який Захід має у своєму розпорядженні: допомагаючи Україні, ми сприяємо позитивній трансформації в Росії коли-небудь в майбутньому. Його потрібно використовувати активніше”, – зазначив Кубілюс.

 

Заступник міністра Міністерства з питань окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука привітав жителів та військових з З-ю річницею визволення міста Слов’янськ Донецької області від проросійських бойовиків.

Своє поздоровлення Тука оприлюднив у  Facebook – Укрінформ.

“Сьогодні – третя річниця звільнення  Слов’янська  від гидоти! Друзі! Від душі поздоровляю вас: і містян, і наших військових!”, – наптисав Тука.

Він зазначив, що на жаль, не може сьогодні бути присутнім на святкових заходах і додав, що просить від його імені “обняти і розцілувати тих героїв 5-го блокпосту, які розтрощили терористичну групу”.

“Обніміть і хлопців з 25-ки, і хлопців з 95-ки, і “дядю Сашу” – бійця “Беркуту” з Запоріжжя, з яким я так і не зміг познайомитись наочно, але про подвиг якого я пам’ятаю!”, – написав Тука.

Як повідомляв Укрінформ, сьогодні виповнюється третя річниця з дня визволення українською армією від проросійських бойовиків Слов’янська і Краматорська.

5 липня 2014 року о 13:00 бійцями-розвідниками 2-го батальйону Національної гвардії над міськрадою Слов’янська було встановлено український прапор. Того ж дня передові сили Національної гвардії увійшли і до Краматорська. Першими йшли розвідники та сапери, за ними – інші військові підрозділи. Визволення цих міст, які майже три місяці перебували під ворожою окупацією, стало черговою перемогою сил АТО над сепаратистськими бандформуваннями.

 

Спостерігачі ОБСЄ виявили на окупованій території Донецької області шість гаубиць “Гвоздика”.

Про це  сказано  у звіті місії, опублікованому 4 липня.

“Місія відзначила наявність озброєння, яке вона не змогла верифікувати як відведене, оскільки умови його зберігання не відповідають критеріям, передбаченим у повідомленні від 16 жовтня 2015 року. В контрольованих районах “ДНР” (визначеними) координатами відведення СММ побачила шість 122-мм самохідних гаубиць 2С1 “Гвоздика”, – йдеться в документі.

Повідомляється, що спостерігачі також не змогли потрапити в два місця розміщення відведеного важкого озброєння бойовиків з міркувань безпеки.

“Спостерігачам не вдалося отримати доступ до 2 місць розміщення відведеного важкого озброєння “ДНР” через пов’язані з безпекою обмеження, проте їм вдалося здалеку розгледіти згадані вище одиниці озброєння”, – йдеться у звіті.

Згідно з даними повітряного спостереження  ОБСЄ, було виявлено 14 бронетранспортерів, 8 з яких були помічені вперше, а також 21 військову вантажівку поблизу міста Кальміуське (колишня назва Комсомольське, в 42 км на південний схід від Донецька).

 

В умовах погіршення економічної ситуації в Росії режим Путіна для відвертання уваги потребує зовнішніх перемог: найбільш привабливою і легкою жертвою, необхідною для імперського успіху Росії, є Білорусь.

Про це в  інтерв’ю  Укрінформу заявив радник міністра закордонних справ Польщі Пшемислав Журавський вел Граєвський.

“Україна має вже 200-тисячну армію, загартовану за три роки у боях. У свою чергу, балтійські країни захищені системою східного флангу НАТО, базуванням союзницьких військ. Кремль не піде на рішучі кроки під час цих навчань (Запад-2017 у вересні — ред.), оскільки ризики є дуже високими. А якщо Росія все ж наважиться на цю гру, то програє її. Тому жертвою імперської політики Росії, на жаль, вбачаю  Білорусь, яка не входить у жодні безпекові системи, та й сама не має захисних сил”, – підкреслив Журавський вел Граєвський.

На переконання експерта, диктатура президента Олександра Лукашенка в Білорусі, де немає такого рівня свободи як в Україні, не становитиме перешкод для путінської ідеології. Тому, з внутрішніх міркувань Путіну не треба ліквідовувати диктатуру в Білорусі, але він потребуватиме імперського успіху.

“Найлегше його можна здобути на білоруському напрямку, Білорусь – це легка здобич для Кремля”, – наголосив радник глави МЗС Польщі.

Як повідомлялось, президент Інституту економічного аналізу Андрій Ілларіонов припускає, що на майбутніх виборах в Росії Путін може  здивувати “свого” виборця приєднанням Білорусі.

 

Інформаційній війні Росії потрібно протидіяти по-новому, тобто акцентувати увагу не на привабливості моделі західної демократії, а на тому, що життя у самій Росії стає дедалі гіршим.

Про це в  інтерв’ю  Укрінформу заявив радник міністра закордонних справ Польщі Пшемислав Журавський вел Граєвський.

“Ми хочемо донести до інших країн інформацію про загрозу (Росії. – Ред.). До цього питання потрібно підходити по-іншому. Вже нецікаво показувати переваги демократичних країн, а необхідно демонструвати рівень корупції в Росії й розкрадання окремими високопосадовцями бюджету російського народу. Думаю, що для простих росіян це буде більш болючою картиною. Такого типу речі потрібно показувати в рамках інформаційної війни проти Росії”, – заявив Журавський вел Граєвський.

За його словами, Росія “грається історією”, аби посварити народи у східній Європі.

“Росія грається історією, як тільки може, особливо – болючою польсько-українською історією. Але не тільки: вона також втручається у польсько-литовські, угорсько-словацькі, угорсько-румунські відносини. Все, що тільки знайде, Москва  намагається використати для загострення ситуації”, – підкреслив Журавський вел Граєвський.

Експерт наголосив, що природа “російської гри” вже досить давня, і треба показувати людям, як ця російська система працює.

“Це дуже важливе завдання для наших політичних еліт, для наших країн. Ми повинні взаємно обговорювати і оборонятися від цих маніпуляцій”, – наголосив він.

На його переконання, співпраця України і Польщі є вирішальною для стабільності й загальної співпраці всього регіону.

“Якщо Росії вдалося б посварити наші народи, то решта – це вже косметична робота”, – резюмував радник глави МЗС Польщі.

 

Колишній президент України Віктор Янукович оголосив, що не бажає брати участь в ініційованому Україною судовому процесі у справі про державну зраду і відкликає з суду своїх адвокатів.

Про це він сказав в ефірі програми “Время” на російському Першому каналі в середу – Укрінформ.

“Я не хочу брати участі в нібито змагальному процесі, підсумок якого заздалегідь визначений. Я вирішив відкликати з процесу своїх захисників, в їхній кваліфікації сумнівів немає, але в країні знищеного правосуддя адвокати безсилі”, – заявив екс-президент, цитує “Інтерфакс“.

Янукович підкреслив, що “не відчував ілюзій з приводу цілей і завдань, поставлених перед судом нинішньою владою, і знав, що вони за всяку ціну прагнутимуть їх досягти”.

“Винести обвинувальний вирок, звинуватити мене у всіх минулих, нинішніх і майбутніх бідах України”, – пояснив екс-президент.

“Це не суд, а чистої води профанація. Для мого засудження в найкоротші терміни були прийняті спеціальні закони про заочне засудження. Це пряме порушення Європейської конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. Крім цього, на мої заяви про вимогу надання мені можливості взяти участь в судовому процесі в режимі відеоконференції мені було відмовлено”, – сказав Янукович.

Нагадаємо: у четвер в Оболонському районному суді Києва продовжиться процес у справі про держзраду  Януковича.

Він звинувачується в Україні в скоєнні злочинів, передбачених ч. 5 ст. 27 (мова йде про поплічника як одного з категорій співучасника злочину), ч. 3 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, що призвело до загибелі людей або інших тяжких наслідків; передбачає позбавлення волі на термін від 7 до 12 років), ч. 1 ст. 111 (державна зрада, передбачає позбавлення волі на термін від 10 до 15 років), ч. 2 ст. 437 (ведення агресивної війни або агресивних воєнних дій, передбачає позбавлення волі на термін від 10 до 15 років) КК України.

 

БРІКС створив власну асоціацію музеїв

В рамках зустрічі міністрів культури країн БРІКС представники музейної спільноти Бразилії, Росії, Індії, Китаю та ПАР ухвалили рішення про створення асоціації музеїв БРІКС, передає  УНН  з посиланням на ТАСС.

“Наша асоціація буде носити вільну форму, так само, як її носить саме об’єднання БРІКС. Ми розраховуємо на продуктивність цієї форми співпраці, оскільки вона буде ініціювати розвиток контактів в різних сферах – виставкової, наукової … Взаємодія з колегами з Китаю, Індії Бразилії , Південно-Африканської Республіки дуже цікаво “, – сказав директор Державного історичного музею Олексій Левикін.

Учасники установчого засідання домовилися про створення веб-порталу, який сприяв би просуванню співробітництва в захисті, збереженні та відновленні культурної спадщини. Вони також висловилися за створення і розвиток “цифрового музею” п’яти країн, проведення конференцій, форумів, спільних виставок, налагодження професійних обмінів, курсів з підготовки фахівців. Одним із завдань асоціації буде боротьба з незаконною торгівлею і переміщенням культурних цінностей, зокрема через посилення контролю за їх імпортом і експортом.

“Тут важливою буде фінансова складова. Обмінюватися інформацією, посилати один до одного фахівців на стажування – справа важлива, але основне – обмін виставками, які, очевидно, будуть проводитися послідовно в п’яти країнах. Але це якраз і цікаво – зіставляти культури “, – зазначив директор музею Сходу Олександр Серов.

Нагадаємо, в Україні буде  створено урядову організацію, яка займеться стратегією музейної справи в Україні.

 

Поліцейську академію створили в Україні

Голова Національної поліції Сергій Князєв повідомив про підписання ним наказу, яким затверджено положення про відомчий поліцейський виш.  Основна мета створення вишу – зменшення кількості браку при відборі кандидатів на службу, передає  УНН  із посиланням на прес-службу Нацполіції.

За словами глави Нацполіції, Поліцейська академія Національної поліції України розташовуватиметься у Києві по вулиці Народного ополчення, 9. Перший набір складатиме 500 поліцейських, а в подальшому у Нацполіції планують прийняти 1000-1200 курсантів.

“Основна мета: хочеш стати офіцером поліції — послужи патрульним, прояви себе, зрозумій, що це твоя професія. Поліцейський за покликом серця, а не за вмовляннями батьків та друзів”, — зазначив Сергій Князєв.

Глава Нацполіції підкреслив, що метою створення Академії є зменшення кількості браку під час найважчої процедури — кадрового відбору. Адже з часом люди розчаровуються в роботі поліцейського і романтика дуже швидко закінчується.

Він також додав, що з часом громадяни перестануть бачити при спілкуванні з поліцією бездушних, малоосвічених, незацікавлених у кінцевому результаті та невмотивованих чиновників у поліцейській формі.

За словами С.Князєва, за бажанням та при наявності професійних якостей у патрульного з 1-3-річним досвідом його можуть рекомендувати для навчання у вишах системи МВС.

 

Польща теж хоче стати Україні «старшим братом»

Чергові польські претензії до Степана Бандери спровоковані нашою слабкістю. Єдина адекватна відповідь – стати сильними

Міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський в інтерв’ю польському виданню wPolityce про стосунки з Україною висловився так: «Економічне співробітництво, на жаль, не виглядає добре. І найгірше, звичайно, історичні питання. Наше послання дуже чітке: з Бандерою ви до Європи не увійдете. Ми говоримо про це і голосно, і тихо. Ми не повторюватимемо помилок 1990-х років, коли були певні проблеми у відносинах з Німеччиною і Литвою. Я маю на увазі статус польської меншини в цих країнах. Вже маючи такий досвід, ми будемо твердо вимагати від України, щоб усі справи були залагоджені до того, як Київ стоятиме біля воріт Європи з проханням про членство» – Укрінформ.

Не будемо зараз про те, хто такий Степан Бандера для України, про операцію «Вісла», про суперечливі, м’яко кажучи польсько-українські стосунки в минулому, про втручання у наші внутрішні справи, про «другий фронт» проти України, нарешті, про те, що якого дідька поляки намагаються визначати наше ставлення до наших історичних діячів, тощо.

Будемо про прагматичне, без емоцій і публіцистики, питання: чого поляки хочуть від нас? Що таке в розумінні Ващиковського «історичні питання» і «статус польської меншини», без задовільного для поляків вирішення яких нам, мовляв, Європи не бачити?

У мізки Ващиковського, президента Польщі Анжея Дуди, глави правлячої партії «Право і справедливість» Ярослава Качинського та інших представників польської еліти залізти неможливо, та й детальних відповідей на ці питання там нема. Однак є й очевидні речі, які слід нам у першу чергу розуміти і не забувати, коли йдеться про нинішній стан українсько-польських стосунків, і не замінювати їх хоч і справедливими, але емоціями.

Насамперед, маємо усвідомити, що всі ці претензії – це не примхливі вибрики окремих польських політиків, які раніше чи пізніше самі зникнуть, як тільки вони підуть з влади, а тому не варто їх переоцінювати. Іншими словами, це – всерйоз і надовго, це – стійка тенденція державної політики Польщі, виникнення якої має логічне і закономірне джерело.

Нинішня Польща – це держава «на злеті». Позбувшись російського ярма, вона за минулі два з лишком десятиліття вибудувала свою політичну та економічну системи, які посприяли бурхливому розвитку Польщі як демократичної та економічно сильної держави. Вже мільйони українців-заробітчан можуть бачити плоди цього розвитку власними очима. Польща вирішила питання безпеки, ставши членом НАТО, а отже вважає, і цілком обґрунтовано, що проблема можливої агресії Росії, як це було не раз в польській історії, вже не настільки актуальна, як це було раніше. При цьому Польща – не маленька європейська країна, яка у зовнішній політиці вдовольняється скромною роллю молодшого партнера потужної європейської держави (таких, як Німеччина чи Франція) в обмін на високий рівень життя власних громадян. Польща потенційно ненабагато поступається тій же Франції. Додайте до цього багату великодержавну історію, так яскраво викладену у художній формі Трилогією Генріка Сенкевича, і вам буде зрозуміле бажання мільйонів поляків повернути своїй державі колишній вплив і силу на міжнародній арені. Так, з ти пір уже пройшло 300 років, але… Звісно, про супердержаву, рівну США, Китаю чи Росії, поляки не мріють, бо все-таки реалісти, а ось стати регіональним лідером у Східній Європі – чому ні?

Східна Європа – окремий регіон світу, зі своєю особливою історією, суттєво відмінною від Європи Західної. Від 1945 по 1991 рік він був фактичною колонією Росії (СРСР), тому його регіональні особливості, придушені Москвою, не проявлялися. Тепер – проявляються. А є регіон – мусить бути його лідер. Найперший претендент на цей неформальний, але значимий, статус – Польща. Саме тому, що поляки, по-перше, зуміли за останні два десятиліття сильно рвонути вперед, і, по-друге, жодна інша країна регіону – Угорщина, Литва, Чехія чи Румунія – не можуть мірятися з Польщею потенційними ресурсами. Конкуренцію полякам може скласти лише Україна, потенційні можливості якої навіть переважають польські. Але, звісно, їх ще треба задіяти ефективно, на що українська держава досі не спромоглася. І, виходить, не в інтересах Польщі, щоб це нарешті сталося. Ось такі вони реалії геополітичного життя.

Що бачить Польща, дивлячись сьогодні на Україну? Бачить, що ми без опору віддали Росії Крим, що втратили частину Донбасу, що ми не можемо виробити чіткий державний курс на повернення цих земель. Вона бачить неефективність українського державного механізму, бачить нашу всеосяжну корупцію. Поляки бачать нашу непатріотичну і зажерливу еліту. Вони бачать нашу олігархічну економіку феодального типу, де монополії заради прибутку душать все, що може скласти їм конкуренцію, тим самим вбиваючи будь-який поступальний розвиток країни. Вони бачать нашу недемократичну політичну систему, яка рішуче протистоїть відчайдушним спробам частини українського суспільства реформувати судову систему і виборче законодавство – основу основ демократії. Іншими словами, підсумовуючи, поляки бачать слабкість української держави, а отже цілком прагматично враховують варіант, що ця держава, тобто Україна, може розпастися, скоротитися територіально, впасти в глибоку і тривалу в історичному вимірі залежність від сусідів.

Власне, Польща бачить те, що бачимо і ми, українці, різниця тільки в тому, що вона оцінює все це спокійно, без нашого коктейлю з оптимістичних і песимістичних емоцій, без «перемог» і «зрад». Вона просто констатує факт, і міркує, яку вигоду з нього може отримати для себе. Можна, звісно, закинути полякам аморальність такої поведінки, совістити їх тим, що Україна нині, стримуючи кров’ю російські танки, захищає Польщу і всю Європу від московської агресії, лякати їх Росією, тощо, але то якраз і буде те емоційне, що ми відклали у цій темі вбік.

Маємо розуміти, що нинішні претензії поляків до українців, озвучені не вперше Ващиковським – це претензії на домінування над принаймні частиною України. Йдеться не про якісь конкретні плани відторгнення від України земель, які до вересня 1939 року були у складі польської держави, складати такі плани сьогодні – безглузда справа, і поляки це розуміють. Однак зафіксувати на рівні українсько-польських офіційних документів, на рівні спільної офіційної оцінки тих чи тих історичних подій та постатей факт історичної несправедливості втрати Польщею «східних кресів» – ось це досяжна, на думку поляків, справа. А як в майбутньому використати оце своєрідне «ідеологічне обґрунтування» претензій поляків до українців та, головне, визнання українцями польського трактування спільних «історичних питань» – про це поляки подумають, коли погане для України майбутнє, не дай Боже для нас,  настане. І про всяк випадок готуються вже сьогодні, вимагаючи від України визнання антипольської діяльності українських націоналістів злочинною і формального статусу польської меншини в Україні (якого? територіальної автономії? чи статусу постраждалої від геноциду?).

Єдино правильний для нас висновок з нинішньої польської політики щодо України є досить банальним: те, що польські претензії до нас нині озвучуються вголос і на найвищому рівні, те, що Польща розпочала практичну реалізацію своїх давніх мрій підсилити свою державну велич за рахунок України – спровоковано нашою слабкістю. Будемо сильними – поляки заспокояться. А що конкретно треба нам зробити, щоб мрії частини поляків поживитися за наш рахунок так мріями і залишилися – сказано багато і не раз. Приміром, у досі не виконаній коаліційній угоді нинішньої Верховної Ради України  (Юрій Сандул, Київ)