Політична корупція

3 роки ago Інформ центр 0

13 липня Верховна Рада повинна розглянути шість подань про зняття депутатської недоторканності з кількох народних депутатів, яких Генпрокуратура підозрює у різних зловживаннях.

Протягом трьох днів на регламентному комітеті ВР розглядалися подання про зняття депутатської недоторканності з трьох депутатів – Євгена Дейдея, Олеся Довгого, Андрія Лозового. Подання на регламентний комітет подавав особисто генпрокурор.

Регламентний комітет Верховної Ради у всіх випадках не підтримав ініціативу Генпрокуратури.

Нагадаємо, що 21 червня генпрокурор Юрій Луценко направив до Верховної Ради подання на зняття недоторканності з п’яти народних депутатів, а саме: Андрія Лозового (фракція Радикальної партії), Олеся Довгого (група “Воля народу”), Євгенія Дейдея, Максима Полякова (обидва – фракція “Народного фронту”) і Борислава Розенблата (фракція “Блоку Петра Порошенко”), а 29 червня Луценко вніс подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності нардепа від “Опозиційного блоку” Михайла Добкіна.

Після довгих спорів і дискусій, регламентний комітет парламенту вирішив, що  подання ГПУ про зняття депутатської недоторканності з трьох депутатів є недостатньо обґрунтованим, “містить суттєві недоліки”, але остаточне рішення з цього питання повинна прийняти Верховна Рада.

Висновок комітету, підтриманий шістьма народними депутатами цього ж комітету, в. о. голови Павло Пинзеник направить голові Верховної Ради.

З цього приводу Політична Партія “ПАТРІОТ” заявляє: усім потрібно пам’ятати, що в державних установах потрібно стримувати емоції і доводити свою правоту більш аргументовано. По-друге: регламентний комітет перевищує свої повноваження. Комітет – не суд, в якому Генпрокурор повинен щось доводити.

І третє, головне: досить цього цирку з недоторканністю. На протязі всіх років незалежності України кожна виборча компанія усіх партій і мажоритарників містила в своїх програмах слоган: в країні не повинно бути недоторканих. Всі вони обіцяли, що коли прийдуть до влади – депутатська недоторканість буде знята. То чому ж досі ми стаємо свідками цього цирку?

Тому що для наших депутатів недоторканість – це священна корова, нерозмінний п’ятак. І суспільство вкотре спостерігає, що нікому індивідуально із них недоторканність, нібито, не потрібна, але всі разом вони за це ніяк не проголосують.

Отже, ПАТРІОТИ вимагають припинити цю кругову поруку, яку спостерігало суспільство на регламентному комітеті і яку має український парламент в цілому, та прийняти закон про депутатську “доторканість”.

“Корпоративні інтереси наших нардепів – це політична корупція, яку треба ліквідувати!”, – наголошують ПАТРІОТИ.

Прес-служба