Підбірка актуальних новин за 3 липня

3 роки ago Інформ центр 0

За червень офіційний обмінний курс гривні відносно долара США зміцнився на 1%, а з початку року – на 4%.

Про це йдеться в макроекономічному і монетарному  огляді  Національного банку України за червень – Укрінформ.

«У червні на валютному ринку ревальваційний тренд дещо посилився. Це було зумовлено перевищенням надходжень іноземної валюти від нерезидентів над її перерахуваннями. Це дало змогу НБУ купувати іноземну валюту для поповнення міжнародних резервів, не перешкоджаючи домінуючим тенденціям на валютному ринку. За місяць офіційний обмінний курс гривні відносно долара США зміцнився на 1% (на 4% до початку року)», – йдеться в документі.

У регуляторі зазначають, що сальдо операцій із купівлі НБУ іноземної валюти у червні становило близько 300 млн дол. США (з початку року – 1,4 млрд дол. США). Подальше зміцнення гривні підтримувало високу пропозицію готівкової іноземної валюти з боку населення.

У Києві почала роботу місія Світового банку, яка оцінить прогрес легкості ведення бізнесу.

Про це інформує прес-служба  Мінекономрозвитку – Укрінформ.

“3 липня перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов зустрівся з економістами Світового банку Максимом Яворським та Тіграном Парваняном. Місія  Світового банку  прибула до Києва, щоб оцінити прогрес реформ у легкості ведення бізнесу”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що Місія працюватиме в Україні впродовж тижня. В основі програми візиту – зустрічі з приватним сектором для оцінки практичної імплементації реформ задекларованих Україною в поточному році (у сфері реєстрації бізнесу, будівництва, міжнародної торгівлі, реєстрації власності, захисту міноритарних акціонерів та сплати податків).

“Місії такого роду відвідують й інші країни, але далеко не всі. Тому сьогодні в нас є досить унікальна можливість продемонструвати реальний стан справ і як реформи працюють на практиці”, – сказав Нефьодов.

За його словами, представники місії зустрінуться з Мін’юстом, Держгеокадастром, ДАБІ, НКРЕКП та проаналізують стан справ по всіх компонентах, які враховуються у формуванні рейтингу Doing Business.

Результати зустрічей у Києві будуть покладені в основу щорічного звіту Світового банку “Doing Business 2018”.

Як відомо, 2 травня 2017 року Мінекономрозвитку направило директору Світового банку в справах України, Білорусі та Молдови Сату Какхонен лист-запрошення для спеціальної місії з підготовки звіту щодо легкості ведення бізнесу.

 

Президент Петро Порошенко сам визначиться з оголошенням заяви про другий термін президентства.

Таку думку висловиви Прем’єр-міністр Володимир Гройсман в ефірі ICTV, повідомляє кореспондент Укрінформу.,

“Я вважаю, що Президент визначиться з тим, коли він заявить про те, що він йде на другий термін. Насправді, я думаю, що для кожної нормальної людини другий термін, чи перший термін – це не самоціль. Це інструмент”, – сказав він.

Гройсман також відповів на запитання, чи підтримуватиме він Президента, коли той визначиться: “Я завжди підтримую нашого Президента”

Нагадаємо: чергові вибори Президента мають відбутися 2019 року.

 

 

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман що поважає рішення міністрів навесні узяти колишнього народного депутата Миколу Мартиненка на поруки.

Про це сказав у понеділок в вечірньому ефірі ICTV, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Володимир Омелян прийняв своє персональне рішення узяти на поруки , таке він повністю мав право\. І я це право поважаю» – сказав Гройсман.

Тим більше, додав він, що Мартиненко нікуди не зник і тут додних проблем немає.

Нагадаємо, 21 квітня Екс-нардепа Миколу Мартиненка доставили до Солом’янського райсуду Києва, який обирав йому запобіжний захід. Підтримати екс-нардепа приїхали міністри та народні депутати від “Народного фронту”.

Зокрема, під судом були помічені міністр молоді і спорту Ігор Жданов, міністр освіти Лілія Гриневич, народні депутати Павло Пинзеник, Георгій Логвинський, міністр інфраструктури Володимир Омелян.Тоді вони фактично заявили, що готові взяти  Мартиненка на поруки.

 

 

Парламентські фракції не вносили на розгляд Президента нові кандидатури до складу Центральної виборчої комісії у 2017 році. 

Про це написала голова правління ВГО “Громадянська мережа “Опора” Ольга Айвазовська у  Facebook – Укрінформ.

“Тиждень тому була озвучена заява Іриною Луценко під час інтерв’ю на 5-му каналі, що парламентські фракції вже подали нові кандидатури на посаду членів ЦВК (провели консультації, форма яких не визначена законом, – ред.). Сьогодні отримала офіційну відповідь з АП: не чули, не подавали”, – написала Айвазовська, додавши, що “хотілось би мати рішення, а не лише трирічний безрезультативний процес”.

Як повідомлялося, ВРУ впродовж тривалого часу не розглядає питання щодо кадрових призначень  Центральної виборчої комісії. При цьому голова Верховної Ради України Андрій Парубій наголошує, що нині проходять політичні консультації.

1 червня 2014 року минув термін повноважень 12 з 15 членів ЦВК, 3 лютого – у тринадцятого члена комісії.

7 червня 2016 року Порошенко вніс в Раду подання на звільнення 12 діючих членів ЦВК і призначення 11 нових на ці посади, проте ВР не розглядала відповідні проекти постанов – профільний комітет переніс їх розгляд до завершення консультацій між фракціями і групами.

 

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман вважає позитивом те, що Генеральна прокуратура уважно контролює діяльність міністрів

Про це він сказав у понеділок в вечірньому ефірі ICTV, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Я вважаю, що дуже добре, коли генеральна прокуратура України, НАБУ та інші правоохоронні структури прискіпливо дивляться на діяльність уряду. Я взагалі закликаю робити це ще прискіпливіше не тільки по відношення до уряду, а й до всіх структур», – сказав  Гройсман.

За його словами, дуже важливо зробити так, щоб корупція та зловживання буди викорінені з уряду та урядових структур, місцевих органів влади,  ГПУ, СБУ та інших структур.

«Я абсолютно підтриму. те, що сказав генеральний прокурор, хоча не знаю деталі, але це класика: крадій має сидіти у тюрмі», – наголосив Прем’єр.

Нагадаємо: нещодавно Юрій Луценко заявив, що Генеральна прокуратура проводить розслідування щодо деяких міністрів в уряді Володимира Гройсмана.

 

Уряд досі працює над проектом Закону України «Про обіг земель сільськогосподарського призначення».

Про це Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман сказав у понеділок в вечірньому ефірі ICTV, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми займалися та займаємося підготовкою закону про обіг земель. Насправді завжди в Україні говорили про те, буде чи не буде в України мораторій на землю. Я планую запропонувати модель обігу земель в інтересах українських громадян», – сказав Гройсман.

Він нагадав, що уряд пропонуватиме не продавати землю іноземцям, заборонить продаж земель великим холдингам.

“Ми зараз працюємо із фермерами, ми будемо вести діалог з українським суспільством і пояснювати, будемо розуміти, що люди говорять будемо робити з цього висновки», – запевнив глава уряду.

«А просто зняти мораторій – так це не мій шлях. І щоб людей зробити бідними – ми теж на це не підемо», – запевнив  Гройсман.

Нагадаємо: Міністерство аграрної політики та продовольства України обіцяло до 1 липня 2017 року подати на розгляд Верховної Ради України проект Закону України «Про обіг земель сільськогосподарського призначення».

 

Пенсійний вік для громадян України становитиме 60 років.

Про це Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман сказав у понеділок в вечірньому ефірі ICTV, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Запам’ятайте, пенсійний вік в Україні становитиме 60 років», – сказав Гройсман.

Він наголосив, що нині уряд прив’язується не до віку, а до трудового стажу.

«Думаю, кожна людина, яка працювала, скаже, що це справедливо», – упевнений Глава уряду.

 

Грецька берегова охорона відкрила вогонь по турецькому вантажному кораблю M/V ACT.

Про це повідомляє  Reuters  з посиланням на CNN Turk – Укрінформ.

«Самі Калкаван, капітан M/V ACT, повідомив телеканалу CNN Turk, що берегова охорона наказала йому причалити до грецького острова Родос для огляду, і відкрила вогонь після того, як він не виконав це, випустивши в корабель 16 куль», – йдеться у повідомленні.

За словами капітана, берегова охорона попередила, що в разі відмови причалити до острова вони будуть стріляти.

У заяві берегової охорони  Греції  зазначалося, що співробітники намагалися перевірити вантаж судна після отримання анонімного дзвінка. В свою чергу судно відмовилося йти на контакт, після чого були зроблені попереджувальні постріли, а згодом судно повернулося назад у турецькі води.

Капітан вантажного корабля підтвердив цю інформацію про повернення. Як зазначається, судно прямувало з турецького порту Іскендерун.

 

У Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі знаходяться 40 кримінальних проваджень про незаконне збагачення. І тільки суд має право поставити крапку у будь-якій справі.

Про це заявив керівник САП Назар Холодницький в ефірі телеканалу  “112 Україна” – Укрінформ.

“Близько 40 проваджень з різними категоріями суб’єктів. Тому на цьому ми не зупинимося, звичайно. Цю справу (щодо народного депутата  Євгена Дейдея. – Ред.) ми не забудемо, ми будемо робити все, щоб довести її до логічного завершення. І нехай тільки суд ставить крапку. Якщо суд скаже, що, прокурори, ви не праві, і це рішення суду вступить у законну силу, значить, ми не праві”, – сказав він.

Як повідомляв Укрінформ, сьогодні комітет Верховної Ради з питань Регламенту та організації роботи парламенту визнав недостатньо обгрунтованим подання Генпрокуратури на надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності депутата фракції «Народний фронт» Дейдея.

Зокрема, у рішенні зазначається, що висновки слідства грунтуються на припущеннях, що не може підтверджувати факт вчинення народним депутатом України Дейдеєм кримінального правопорушення.

Генеральний прокурор Юрій Луценко 21 червня вніс до Верховної Ради подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата Дейдея, оскільки у діях парламентарія вбачаються ознаки незаконного збагачення.

 

Інститут капеланів запровадили в Національній гвардії України

Національна гвардія стала першим військовим формуванням в Україні, де запровадили інститут капеланів. Про це на своїй сторінці у  Facebook  повідомляє Міністерство внутрішніх справ, передає  УНН.

Щоб стати капеланом Національної гвардії України, священикам необхідні знання української мови, кілька років служби в пастві та рекомендація від духовного старшини.

Священнослужителів, які претендують на посади капеланів у Нацгвардії, будуть навчати основам тактичної медицини, вони також візьмуть участь у заняттях із взаємодії психологів і капеланів під час виконання гвардійцями бойових завдань в екстремальних умовах. Перші збори почалися 3 липня в місті Золочеві Львівської області.

Вже сьогодні 38 військових священників підписали трудовий договір і є працівниками НГУ.

Перші збори розпочалися сьогодні у місті Золочів, Львівської області. Вони триватимуть до 8 липня. За цей час, окрім теоретичних занять, священників навчать основам тактичної медицини та проведуть заняття з взаємодії психологів та капеланів під час виконання гвардійцями бойових завдань в екстремальних умовах.

 

Обхідні газопроводи, якими російський газ іде до Європи, завантажені майже на 100%. 

Про це йдеться на сторінці НАК “Нафтогаз України” у  Facebook – Укрінформ.

“Обхідні газопроводи, якими російський газ іде до Європи, завантажені майже на 100%. Лише наша система з легкістю може забезпечити +20% транзиту. Могла б і +50%, і ще залишалися б вільні потужності”, – зазначили в Нафтогазі.

За даними компанії “Укртрансгаз”, у першому півріччі 2017 року транзит російського газу через українську  ГТС  зріс до 45,7 млрд куб. м та став рекордним за останні 5 років.

 

Генпрокурор Юрій Луценко запевнив, що подання на народного депутата Євгена Дейдея знову повернеться у парламент.

Про це він сказав журналістам після засідання Регламентного комітету, який ухвалив повернути зазначене подання до Генпрокуратури – Укрінформ.

Він зауважив, що слідство наразі не вимагало затримання чи арешту  Дейдея. Проте була необхідність зробити його таким самим “доторканним”, як і мільйони інших українців. “Натомість комітет самовільно вважає, що фактів немає”, – сказав генпрокурор.

Луценко також нагадав в.о голови Регламентного комітету Павлові Пинзенику, що Регламентий комітет не суд і має “просто робити технічні речі – передавати документи на розгляд у залу Верховної Ради.

Як повідомлялося, комітет Верховної Ради з питань регламенту та організації роботи парламенту визнав недостатньо обгрунтованим подання Генпрокуратури на надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності депутата фракції «Народний фронт» Євгена Дейдея.

Зокрема, у рішенні зазначається, що висновки слідства грунтуються на припущеннях, що не може підтверджувати факт вчинення народним депутатом України Дейдеєм кримінального правопорушення.

Генеральний прокурор Юрій Луценко 21 червня вніс до Верховної Ради подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата Євгена Дейдея, оскільки у діях парламентарія вбачаються ознаки незаконного збагачення.

 

Комітет Верховної Ради з питань регламенту та організації роботи парламенту визнав недостатньо обгрунтованим подання Генпрокуратури на надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності депутата фракції «Народний фронт» Євгена Дейдея.

Таке рішення ухвалено на засіданні комітету 3 липня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Комітет вважає, що подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата України Євгена  Дейдея  … є недостатньо обгрунтованим, невмотивованим та не містить конкретних фактів», – сказав в.о голови Регламентного комітету Павло Пинзеник.

В рішенні також вказано, що висновки слідства грунтуються на припущеннях, що не може підтверджувати факт вчинення народним депутатом України Дейдеєм кримінального правопорушення.

На вівторок заплановано засідання Комітету для обговорення подання Генпрокуратури на надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності депутата Олеся Довгого.

Як повідомлялося, 21 червня генеральний прокурор Юрій Луценко вніс до Верховної Ради подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата Євгена Дейдея. За даними генпрокурора, у діях парламентарія вбачаються ознаки незаконного збагачення.

 

До законопроекту про медичну реформу народні депутати подали близько 900 правок.

Про це повідомляється на  сайті  Міністерства охорони здоров’я – Укрінформ.

«886 правок від 76 депутатів на 328 сторінках подали до законопроекту №6327 «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів», – йдеться у повідомленні.

Як зазначив заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк, законопроект готується до другого читання та має бути винесений на розгляд Верховної Ради до закінчення поточної сесії.

На його думку, принципово нових ідей при цьому депутати подали не так уже й багато. «Цифра 886 не повинна лякати, адже це кількість змін в тексті, а не кількість принципово нових ідей. Останніх буде не так багато, але по них має відбутися чесна розмова», – наголосив заступник міністра.

Він уточнив, що переважна більшість правок стосується обсягів покриття медичних послуг за рахунок державного  бюджету, діяльності Національної служби здоров’я, умов для розвитку приватного медичного страхування та ін.

Команда МОЗ вже проаналізувала правки та свою позицію озвучить на першому засіданні робочої групи на базі комітету Верховної Ради з охорони здоров’я, яке відбудеться сьогодні.

 

Суд Москви 13 липня розгляне скаргу захисту незаконно затриманого в Росії кореспондента Укрінформу Романа Сущенка на подовження його арешту.

Про це повідомив адвокат журналіста Марк Фейгін в  Twitter – Укрінформ.

«Розгляд скарги захисту на рішення про подовження терміну утримання під вартою Сущенка відбудеться в Мосміськсуді 13 липня в 10:10 в залі 327», – написав він.

Раніше повідомлялося, що суд у Москві подовжив термін тримання під вартою Роману Сущенко ще на три місяці – до 30 вересня.

Власного кореспондента Укрінформу у Франції  Романа Сущенка, порушуючи міжнародні правила, затримали 30 вересня 2016 року в Москві, куди він прибув з приватною поїздкою.

7 жовтня йому було пред’явлено обвинувачення в “шпигунстві”. У ФСБ Росії заявили, що Сущенко є співробітником Головного управління розвідки Міноборони України. У ГУР МОУ спростували цю заяву.

 

Адвокат Марк Фейгін вважає, що його підзахисного – кореспондента Укрінформу Романа Сущенка – можуть обміняти на російського військовослужбовця Віктора Агєєва, якого нещодавно захопили в полон у Луганській області. 

Про це він заявив  “Радіо Свобода” – Укрінформ.

“Не варто очікувати швидко – Агєєва затримали зі зброєю в руках під Луганськом, має відбутися слідство, має відбутися суд, який ухвалить вирок і з’явиться можливість процесуальних процедур, які ми називаємо обміном, а фактично це – взаємне помилування. Таким чином, вирішення питання двох доль, з одного боку – військовослужбовця Агєєва, якщо його помилує Президент Порошенко, і, наприклад, мого підзахисного Сущенка, якого міг би помилувати після суду Путін”, – сказав Фейгін.

За його словами, історія з Агєєвим стала публічною і схожа на історію росіян Олександра Александрова та Євгена Єрофеєва, яких обміняли на  Надію Савченко.

«Мати Агєєва дала інтерв’ю «Новой газете», тим самим створивши у внутрішньому медіапросторі певне питання, за схожим сценарієм розвивалася ситуація з Александровим і Єрофеєвим, відносно того, що росіяни своїх не кидають, виникає деякий ідеологічний наратив, мовляв, виручаймо, рятуймо», – додав Фейгін.

На його думку, можливий обмін Агєєва у Росії використають з пропагандистською метою, зважаючи на президентські вибори, що відбудуться у березні 2018 року.

Раніше повідомлялося, що суд Москви 13 липня розгляне скаргу захисту незаконно затриманого в Росії кореспондента Укрінформу Романа Сущенка на подовження його арешту.

Власного кореспондента Укрінформу у Франції Романа Сущенка, порушуючи міжнародні правила, затримали 30 вересня 2016 року в Москві, куди він прибув з приватною поїздкою.

7 жовтня йому було пред’явлено обвинувачення в “шпигунстві”. У ФСБ Росії заявили, що Сущенко є співробітником Головного управління розвідки Міноборони України. У ГУР МОУ спростували цю заяву.

 

Ключовий фігурант “газової справи” народного депутата Олександра Онищенка і обвинувачений Валерій Постний вийшов із СІЗО.

Це сталося минулого тижня, поінформував прокурор САП Олексій Скибенко, повідомляє  “Цензор.НЕТ” – Укрінформ.

Як зазначається, 3 липня суд мав розглянути апеляцію адвоката Постного на запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави у 10 млн грн. Але засідання не відбулося через неявку адвоката. Наступне засідання призначили на 18 липня.

Проте, за словами прокурора, за Постного внесли заставу і скарга втратила сенс.

Скибенко сказав, що заставу внесли, найімовірніше, минулого четверга. У п’ятницю після обіду Постного звільнили, вдягнувши на нього електронний браслет.

Хто саме вніс гроші за фігуранта “газової справи”, прокурор поки що не знає.

Як відомо, 16 червня Солом’янський суд взяв під варту на 2 місяці обвинуваченого у “газовій справі” Валерія Постного, призначивши заставу в 10 млн грн. Раніше його взяли під варту 3 серпня 2016 року із заставою в 250 млн грн. У квітні 2017 суд зменшив суму застави до 50 млн грн.

Постний проходить у так званій “газовій справі”, яку пов’язують з народним депутатом Олександром Онищенком. Парламентарія обвинувачують в організації схеми розкрадання коштів під час видобутку та продажу природного газу в рамках договорів про спільну діяльність з ПАТ “Укргазвидобування”, в результаті якої державі було завдано збитків на суму близько 3 млрд грн.

 

Кількість американців, які не схвалюють роботу президента Дональда Трампа, продовжує коливатися в районі позначки 60%.

Такими є дані одного з останніх соцопитувань у США, проведених компанією  Gallup, повідомляє Укрінформ.

Нинішній рівень негативного ставлення до виконання  Дональдом Трампом  його обов’язків як глави Білого дому становить 57%, що втім на 3% менше рекордного показника, зафіксованого в середині червня.

Водночас, кількість тих, хто підтримує політику нинішнього президента, цього разу досягла лише 37%. У середині червня цей показник був на рівні 36%, одна рекордно низький рівень підтримки, який втім не набагато відрізняється від нинішнього, був зафіксований наприкінці березня – 35%.

При цьому, за даними дослідження Gallup, йдеться, що попередній президент США Барак Обама ніколи не отримував 60% недовіри з боку виборців. Президент Джордж Буш-молодший досяг цієї позначки лише на початку другого терміну правління.

Компанія Gallup проводить щоденні опитування, засновані на телефонних інтерв’ю, охоплюючи приблизно 1,5 тис. дорослих громадян країни. При цьому, як зазначають самі дослідники, похибка може становити до трьох відсоткових пунктів.

 

Президент України Петро Порошенко провів зустріч з двопартійною делегацією Конгресу США, у ході якої, зокрема, було обговорено і питання зміцнення обороноздатності України.

Про це повідомляє  прес-служба Глави держави – Укрінформ.

“Президент України Петро Порошенко провів зустріч з двопартійною делегацією Конгресу США, до складу якої увійшли члени Палати представників Конгресу Дж.Денхем, М.Бост, Б.Вестермен, Р.Девіс, М.ДеСолньєр, М.Капуано, К.Кубело,  Д.ЛаМалфа, Б.Фарентхольд та Р.Адерхолт”, – йдеться у повідомленні.

Порошенко висловив вдячність за послідовну двопартійну підтримку України з боку Конгресу США у протидії російській агресії та зміцненні стійкості України шляхом реалізації відповідних реформ.

“У цьому контексті обговорювались також питання зміцнення обороноздатності України, передбачення відповідного фінансування безпекової допомоги нашій державі у бюджеті США, а також посилення інвестиційного та торговельно-економічного співробітництва”, – зазначається у повідомленні.

Президент України також поінформував конгресменів про ситуацію на Донбасі та продовження постійних порушень режиму припинення вогню з боку контрольованих російською стороною бойовиків.

У цьому зв’язку було відзначено необхідність збереження і посилення міжнародних санкцій щодо РФ до повного виконання нею Мінських домовленостей, а також відновлення суверенітету і територіальної цілісності України, включно з Кримом.

Глава держави висловив сподівання, що Палата представників США підтримає нещодавню законодавчу ініціативу Сенату США, яка, зокрема передбачає посилення та розширення санкцій проти Росії.

“Американська сторона високо оцінила результати візиту Президента України до Вашингтона 20-21 червня цього року”, – зазначили  у президентській прес-службі.

 

Голова Парламентської асамблеї НАТО Паоло Аллі заявив, що в асамблеї впевнені: Україна зможе стати членом НАТО.

Про це він сказав під час брифінгу після урочистого засідання Верховної Ради, присвяченого 20-й річниці підписання Хартії про особливе партнерство між Україною і НАТО, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми останнім часом спостерігаємо великі успіхи України, важливі кроки, які зробила Україна на своєму шляху до євроатлантичної інтеграції. Ще дуже багато необхідно зробити на цьому шляху, але ми бачимо дуже великий прогрес, і ми впевнені, що Україна зможе стати членом НАТО, і ми будемо, як Парламентська асамблея, підтримувати її в цьому», – сказав Аллі.

 

Голова Парламентської асамблеї НАТО Паоло Аллі наголосив, що в асамблеї рішуче налаштовані на збереження територіальної недоторканності України.

Про це він сказав під час брифінгу після урочистого засідання Верховної Ради, присвяченого 20-ій річниці підписання Хартії про особливе партнерство між Україною і НАТО, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Росія продовжує тестувати і випробовувати західне суспільство шляхом незаконної анексії Криму, а також військових дій на Донбасі, які я мав змогу побачити на власні очі. Але Парламентська асамблея рішуче налаштована на подальше збереження територіальної недоторканності України та засудження незаконної анексії”, – наголосив Аллі.

 

Під час саміту G20 Японія проситиме Китай та Росію грати більш конструктивну роль у питаннях, що стосуються Північної Кореї.

Про це заявив прем’єр-міністр Японії Сіндзо Абе, повідомляє  Reuters – Укрінформ.

«Світові лідери зберуться на саміті Великої двадцятки. Я б хотів закликати міжнародну спільноту до солідарності у північнокорейському питанні. <…> Я також планую попросити президентів Китаю та Росії грати більш конструктивну роль», – сказав Абе.

Reuters додає, що заяви прем’єра Японії про необхідність посилення тиску на КНДР прозвучали на нових ракетних випробувань Пхеньяна.

Як повідомлялося, саміт «Великої двадцятки» відбудеться в Гамбурзі 7-8 липня. Порядок у місті забезпечуватимуть 15 тисяч поліцейських і ще понад 4 тисячі представників спецслужб, які охоронятимуть голів делегацій, а також «людей у цивільному», кількість яких не називається. У повітрі вестимуть спостереження 15 поліцейських вертольотів, а також дрони, на землі напоготові перебуватимуть 3 тисячі спецавтомобілів. У передмісті обладнано зону для тимчасового утримання затриманих хуліганів на 400 місць.

Також протестувальників вже попередили, що порушення громадського порядку, заподіяння шкоди майну і напади на поліцейських під час саміту G20 суворо каратимуться.

 

Услід за Бразилією від участі у саміті Великої Двадцятки (G20) у Гамбурзі 7-8 липня відмовився король Саудівської Аравії Салман.

Це підтвердив у понеділок офіційний представник уряду ФРН Штеффен Зайберт, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Я можу підтвердити, що ми отримали офіційне повідомлення”, – відповів Зайберт на прохання прокоментувати повідомлення про те, що Салман минулими вихідними прийняв рішення не їхати до Гамбурга на фоні кризи у регіоні.

Представник Меркель, втім, не став уточнювати причини відмови.

Раніше повідомлялося, що у саміті не братиме участь президент Бразилії Мішел Темер через корупційний скандал у своїй країні.

Зайберт також повідомив, що у тому, що стосується підготовки саміту, зокрема, вироблення підсумкового комюніке, «ще залишається багато важких питань». Комюніке має бути схвалене усіма учасниками, нагадав прес-секретар Меркель, відзначивши при цьому, що це зовсім не означає, що сторони мають бути одноголосні у всьому. Але підсумкова позиція має бути погоджена.

Йдеться, у першу чергу, про узгодження позицій із Сполученими Штатами за такими пунктами як Паризька кліматична угода і тема торгівлі та протекціонізму. У вівторок відбудеться останній інтенсивний раунд з підготовки “для отримання найбільш продуктивного результату”.

“Це нормальна робота – шукати шляхи вирішення питань”, – відзначив Зайберт.

 

Президент Франції Еммануель Макрон запропонував скоротити на одну третину кількість депутатів у французькому парламенті.

Про це повідомляє AFP в своєму  Twitter – Укрінформ.

“Макрон запропонував скоротити французький парламент на одну третину”, – йдеться в повідомленні.

На сьогодні в  парламенті  Франції засідає 925 депутатів.

Як раніше повідомляв Укрінформ, Макрон сьогодні вперше виступить з промовою перед обома палатами парламенту у Версальському палаці.

Як зазначається, обидві палати французького парламенту – Національні збори і Сенат – збираються на спільне пленарне засідання надзвичайно рідко і у виняткових випадках. В основному чиновники засідали для зміни Конституції або голосування про вступ до Євросоюзу нових країн.

Зазначається, що Макрон має намір зробити свої звернення до Конгресу парламенту щорічними.

Рішення лідера Франції виступити на такому засіданні на початку президентського терміну викликало чимало суперечок і критики. Так, крайні ліві – 17 депутатів «Нескореної Франції» і стільки ж депутатів з фракції комуністів –  оголосили Конгресу бойкот  і заявили, що не поїдуть у Версаль.

 

Міністерство культури України обурене виставкою “Пантикапей и Фанагория. Две столицы Боспорского царства” у Московському музеї образотворчого мистецтва імені А.С. Пушкіна.

Виставка демонструє 450 експонатів з історії Боспорського царства від VII ст. до н.е. до І ст. н.е, пише  Українська правда. Життя. Тут є археологічні предмети з фондів Східно-Кримського історико-культурного музею-заповідника (м. Керч) – Укрінформ.

Окремою групою виділені “знахідки останніх років”.

Міністерство зазначає, що за статтею 3 Європейської конвенції про охорону археологічної спадщини, кожна держава-член зобов’язується запровадити процедуру видання попереднього спеціального дозволу на розкопки та інші види археологічної діяльності.

На сьогодні ніхто ніяких дозволів у Мінкульту щодо Автономної Республіки Крим та міста Севастополь не просив і не передавав до державної частини Музейного фонду України жодних предметів, виявлених  під час археологічних досліджень на території Криму.

Тому “проведення будь-яких археологічних досліджень на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь становить порушення норм міжнародного та національного законодавства України”, додає міністерство.

І нагадує, що стаття 32 “Рекомендацій, що визначають принципи міжнародної регламентації археологічних розкопок”  від 05.12.1956 зазначає, що у разі збройного конфлікту держави-члени ЮНЕСКО, що окупували територію тієї чи іншої держави, повинні утримуватися від проведення археологічних розкопок на окупованій ними території.

Також Мінкульт вважає, що ця виставка – “цинічне порушення не лише суверенних прав нашої держави, а й положень таких міжнародних актів, як Конвенції про закони і звичаї суходільної війни від 18.10.1907 р., Конвенції про захист культурних цінностей у випадку збройного конфлікту від 14.05.1954 р., Конвенції про заходи, спрямовані на заборону та запобігання незаконному ввезенню, вивезенню та передачі права власності на культурні цінності від 14.11.1970 р. та  Конвенції про охорону всесвітньої культурної і природної спадщини від 16.11.1972 р. і Резолюції Ради безпеки ООН 2347”.

Тому Міністерство культури України закликає Росію негайно припинити міжнародні правопорушення, а також вкотре звертається до міжнародних організацій з проханням вжити заходів до країни – порушника, сказано в заяві.

 

Загиблий на Донбасі у 2014 році італійський фоторепортер Андреа Рокеллі, у причетності до смерті якого італійська сторона підозрює українського бійця Віталія Марківа, не узгоджував свою поїздку у Слов’янськ із українською владою. 

Про це заявив заступник генерального прокурора Євген Єнін на брифінгу у понеділок, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Пан Рокеллі відвідав так звану “сіру зону” без погодження цього візиту із офіційною владою України. Тим не менш, ми розуміємо те занепокоєння і стурбованість близьких та родичів пана Рокеллі і так само, як і представники італійської сторони, хотіли би добитися справедливості”, – сказав Єнін.

Він зазначив, що за результатами українського розслідування, “не встановлено жодної конкретної особи, яка могла б бути причетна до смерті італійського журналіста та його російського напарника”. Проте якщо італійська сторона надасть українській переконливі докази такої причетності, то, безумовно, вони будуть взяті до уваги, запевнив представник ГПУ.

Як пояснив Єнін, зона, де загинув  журналіст, на той момент не перебувала під контролем українських урядових сил. Відновити контроль над цією територію вдалося лише через два місяці, тому нині важко встановити справжні причини загибелі журналістів і винних.

“Поки українські війська здобули контроль над цією територією, пройшло ще щонайменше 2 місяці. Відповідно, перші слідчі дії змогли провести з певним перебігом часу. Безумовно, це все не сприяє встановленню істини”, – зауважив Єнін.

Як повідомлялося, 30 червня в місті Болонья заарештували українського бійця Віталія Марківа за підозрою у причетності до загибелі на Донбасі італійського фоторепортера Андреа Рокеллі.

Група іноземних журналістів 24 травня 2014 року потрапила під мінометний вогонь в районі села Андріївка поблизу Слов’янська Донецької області. Рокеллі і його перекладач росіянин Андрій Миронов загинули.

На даний момент старший сержант Марків служить в батальйоні оперативного призначення НГУ імені Кульчицького на посаді заступника командира взводу. Він поїхав до Італії під час планової відпустки.

В Генпрокуратурі заявили, що вже звернулися до італійської влади з вимогою надати грунтовні докази вини Марківа або негайно його звільнити.

В МЗС наголосили, що тримають на особливому контролі справу щодо затримання Марківа.

 

Затриманого в Італії українського нацгвардійця Віталія Марківа підозрюють у навмисному вбивстві італійського фотокореспондента Андреа Рокеллі. 

Про це розповів журналістам заступник генерального прокурора Євген Єнін, повідомляє  Еспресо.TV – Укрінформ.

“У нас немає підстав не довіряти правоохоронним органам Італії. Кваліфікація кримінального провадження, яке розслідується в Італії, – це навмисне вбивство журналіста Рокеллі”, – сказав Єнін.

Як уточнив Єнін, за результатами розслідування в Україні не встановлено жодної людини, яка може бути причетна до загибелі італійського журналіста та його російського напарника. Італійська сторона не зверталася із запитами про екстрадицію до українських правоохоронних органів.

Нагадаємо, 1 липня заступник генпрокурора Єнін повідомив, що в Італії затриманий заступник командира взводу першого батальйону Нацгвардії ім. Кульчицкого Віталій Марків за підозрою у вбивстві фоторепортера, громадянина Італії Андреа Рокеллі поблизу м.Слов’янськ Донецької області в травні 2014 року. Проти Марківа давав свідчення французький журналіст Вільям Рогелон, який постраждав у ході того обстрілу.

24 травня 2014 року в районі сел. Андріївка поблизу  Слов’янська  Донецької області під мінометний вогонь потрапила група іноземних журналістів. Італійський фоторепортер Андреа Рокеллі і його перекладач загинули.

При цьому, за даними українського слідства, загибель двох журналістів сталася внаслідок артобстрілу з боку російсько-терористичних військ, а у батальйону ім. Кульчицького на той час не було мінометів.

Справа про затримання в Італії громадянина України Марківа перебуває на особливому контролі Департаменту консульської служби МЗС та Генерального консульства України в Мілані.

 

За попередніми оцінками, у 2016/2017 маркетинговому році, який завершився 30 червня, Україна експортувала 43,8 млн тонн зернових, що є рекордним показником для країни.

Про це повідомляє  Міністерство аграрної політики  та продовольства України. – Укрінформ

«Рекордний врожай попереднього року у 66 млн тонн сформував ресурс для експорту на рівні 43,8 млн тонн, що є історичним максимумом для України», – зазначив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк.

За його словами, стимулювання внутрішньої переробки дасть змогу не тільки збільшити обсяг валютного виторгу, а й нівелювати ризики, притаманні сировинному експорту, зокрема залежність від коливань світових цін на сільгосппродукцію.

“Позитивна динаміка виявилася і у рекордному експорті борошна у 369,4 тис. тонн, що свідчить про поступову переорієнтацію експортерів на постачання продукції з вищою доданою вартістю”, – наголосив він.

Нагадаємо, за підсумками попереднього МР Україна експортувала 344 тис т борошна і 39,4 тис т зернових.

 

Віце-прем’єр з питань євроінтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе закликає Верховну Раду увімкнути “зелене світло” законопроектам, спрямованим на виконання стандартів і вимог членства України в НАТО. 

Про це вона заявила, виступаючи на урочистому засіданні Верховної Ради з нагоди 20-ї річниці підписання Хартії про особливе партнерство між Україною та Організацією Північноатлантичного договору, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми повинні вивести наше партнерство з Альянсом на новий стратегічний рівень, а це означає тут,  у стінах Верховної Ради, увімкнути “зелене світло” для тих законопроектів, які спрямовані на впровадження стандартів і вимог, які необхідні для членства в НАТО”, – сказала Климпуш-Цинцадзе.

У цьому контексті вона зазначила, що Україні слід посилити і надати системного характеру співробітництву з НАТО у сфері національної безпеки і оборони та інших ключових галузях, підготувати  пропозиції та ініціювати процес приведення Хартії про особливе партнерство між Україною і НАТО у відповідність до сьогоднішніх реалій і геополітичної ситуації у світі, яка стрімко змінюється.

Віце-прем’єр зауважила, що вирішення цих питань в Україні потребуватиме консолідації позицій усіх гілок влади та громадянського суспільства.

Вітаючи присутніх з 20-річчям Хартії про особливе партнерство, Климпуш-Цинцадзе висловила сподівання, що наступний ювілей цього документа Україна відзначатиме, як мінімум, у статусі країни, яка має План дій щодо членства, а найкраще – в статусі повноправного члена Альянсу.

“Я не беруся в цьому складному світі прогнозувати, коли саме це станеться. Водночас я вірю, що це однозначно відбудеться, тому що цього потребує, цього вимагає, на це надав мандат український народ. Ми сподіваємося, що наші партнери з країн Альянсу також підтримають Україну в цьому прагненні внутрішніх змін і належності до демократичної сильної безпекової складової світу”, – резюмувала віце-прем’єр.

 

Подружжя з РФ попросило статусу біженців в Україні у зв’язку з політичним переслідуванням у себе на батьківщині.

Про це повідомляє  Держприкордонслужба – Укрінформ.

«Під час проходження прикордонного контролю про надання статусу біженців до співробітників Держприкордонслужби України звернулися 32-річний громадянин Росії та його 33-річна дружина, також громадянка Росії. Вони прибули із сусідньої країни пішки з маленькою дитиною», – зазначають у ДПСУ.

За інформацією прикордонників, громадяни Росії під час бесіди розповіли, що їх переслідування розпочалося після того, як чоловік висловив свою позицію про зміну влади в РФ. За це він був притягнутий до кримінальної відповідальності, і переслідування тривають.

Після оформлення відповідних документів сім’ю росіян направили до Державної міграційної служби України.

 

На 78-й Генасамблеї Європейської мовної спілки представники 56 країн-членів проголосували за офіційне членство Національної суспільної телерадіокомпанії України у ЄМС. 

Про це поінформував голова правління ПАТ НСТУ Зураб Аласанія, повідомляється на  сайті НСТУ – Укрінформ.

“Мені було приємно почути високу оцінку роботи українського Суспільного зі вступу до ЄМС. Нашу підготовку та роботу з документами назвали досконалою. А одностайне голосування членів мовної спілки ще раз підтвердило: наші колеги суспільні мовники з інших країн вбачають в НСТУ надійного партнера”, – зазначив Аласанія.

Як зазначається, на 78-му Генасамблею у Дубліні зібралися всі офіційні та асоційовані члени Європейської мовної спілки.

 

США мають допомогти Україні зміцнити свої оборонні можливості і бути готовими збільшити вартість для Росії подальшого продовження конфлікту шляхом посилення економічних санкцій.

Про це заявив провідний фахівець Атлантичної ради США, екс-заступник Генерального секретаря НАТО Александер Вершбоу, виступаючи на 95-му Семінарі “Роуза-Рота” на тему «Безпека і стабільність в Україні і Чорноморському регіоні», повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Вашингтон повинен допомогти Україні зміцнити свої оборонні можливості. Це означає надання Україні більш широкого переліку оборонної зброї і також збільшення для Росії вартості подальшого продовження конфлікту в Україні”, – сказав Вершбоу.

Він зауважив, що йдеться не про військове рішення, а знаходження політико-дипломатичного врегулювання конфлікту. Для цього, на думку Вершбоу, Європа і Сполучені Штати мають “вдихнути нове життя” у процес мирних переговорів.

Екс-заступник Генсека НАТО констатував, що Мінський процес не досягає поставлених завдань: бойові дії на сході України продовжуються, рівень ескалації конфлікту з початку року навіть зріс, а підтримувані Росією бойовики нарощують свої можливості і активізуються.

У цьому контексті Вершбоу припустив, що, можливо, у США має бути спеціальний представник, який разом з Києвом, Парижем та Берліном працюватиме над цим питанням, щоб сприяти дотриманню Мінських домовленостей і врегулюванню  конфлікту.

“Але відновлення суверенітету України на сході має залишитися передумовою нормалізації відносин (Заходу – ред.)  з Росією і послаблення економічних санкцій. Європа і США повинні бути готові навіть зробити ці санкції більш жорсткими, якщо Москва продовжуватиме блокування політичного рішення”, – підкреслив Вершбоу.

 

«Лабораторія Касперського» готова надати американській владі вихідний код своїх програм, щоб розвіяти підозри у співробітництві з російським урядом.

Про це заявив засновник компанії Євген Касперський в інтерв’ю Associated Press, повідомляє  «Медуза» – Укрінформ.

«Все, що я можу зробити, щоб довести, що в наших діях немає злого умислу, я зроблю … Якщо США це потрібно, ми розкриємо вихідний код», – заявив Касперський.

При цьому він в черговий раз виявив готовність дати свідчення комісії американського Конгресу і перенести частину розробок своєї лабораторії на територію США.

Як відомо, в США «Лабораторію Касперського» підозрюють в зв’язках з російською владою і спецслужбами. Компанія існування подібних зв’язків категорично заперечує.

У травні 2017 року голова Агентства національної безпеки США Майк Роджерс заявив в Сенаті, що спецслужби вивчають використання продуктів «Лабораторії Касперського» американськими урядовими структурами. У червні співробітників компанії опитали агенти ФБР, а незабаром після цього сенатський комітет з питань збройних сил запропонував заборонити використання продукції «Лабораторії Касперського» в американських оборонних структурах.

 

Чорне море сьогодні є центром російської стратегії дестабілізації ситуації в регіоні і відновлення гегемонії над сусідами, тож усі члени НАТО зацікавлені в безпеці Чорноморського регіону.

Про це заявив провідний фахівець Атлантичної ради США, екс-застуник генерального секретаря НАТО Александер Вершбоу на 95-му Семінарі “Роуза-Рота” на тему «Безпека і стабільність в Україні і Чорноморському регіоні», повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Історично і до сьогодні Чорне море завжди було трампліном для зусиль Росії щодо поширення впливу за межами своїх кордонів. І сьогодні воно є також центром російської стратегії щодо відновлення гегемонії над своїми сусідами, дестабілізації і підриву замість співробітництва”, – сказав Вершбоу.

Він нагадав, що після незаконної анексії Криму Росія здійснює серйозну мілітаризацію окупованого півострова. Зокрема, вона значно посилила Чорноморський флот новими підводними човнами і бойовими кораблями з крилатими ракетами, а також зміцнила оборону узбережжя. Окрім того, є інформація про те, що Росія планує завезти на півострів ядерну зброю, а також встановити системи “Іскандер”, які можуть досягати території країн-членів НАТО.

“Тобто Крим стає бастіоном для російських можливостей заборони доступу до території,  щоб не дати можливості НАТО підсилювати оборону своїх союзників”, – зазначив Вершбоу.

У цьому контексті він зауважив, що з огляду на політичні, економічні та правові наслідки цих зусиль Росії, всі члени Альянсу зацікавлені в безпеці Чорноморського регіону.

 

Поліція Франції висунула обвинувачення у тероризмі 23-річному націоналісту через те, що він хотів убити президента країни Еммануеля Макрона під час параду на честь Дня взяття Бастилії в Парижі 14 липня.

Про це повідомляє  The Local France – Укрінформ.

«За інформацією французького ЗМІ RMC, 23-річному чоловіку з передмістя Аржантей поблизу Парижа було пред’явлено звинувачення у терористичних злочинах, через можливу змову з метою вбивства нового президента під час щорічного параду на Єлисейських полях 14 липня», – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, чоловік, що позиціонує себе як націоналіст і сповідує ультраправу ідеологію, привернув увагу спецслужб своїми повідомленнями на одному з ігрових сайтів. Там він писав, що хоче купити автомат Калашникова для нападу, який повинен відбутися 14 липня на Єлисейських полях.

Під час арешту підозрюваний погрожував  поліції  ножем, ще два леза були знайдені в його машині.

Він також зізнався, що хотів би напасти на темношкірих, арабів, євреїв та гомосексуалістів.

Чоловіка вважають психічно нестабільним. Торік його було засуджено за прославляння тероризму.

 

Пограничники во время проверки вещей нашли у мужчины видео с расстрелом бойцов АТО

У мужчины нашли российский паспорт

Спикер Государственной пограничной службы Украины Олег Слободян рассказал, что пограничники задержали на пункте пропуска «Гоптовка» мужчину, который может быть причастен к пророссийским боевикам, передает «Украинская правда».

По его словам, у мужчины обнаружили украинский и российский паспорта и фотографии с изображением незаконных вооруженных формирований. На ноутбуке задержанного обнаружили видео, на котором зафиксированы расстрелы украинских военных.

Слободян подчеркнул, что найденные у задержанного видео и фото требуют дополнительного изучения.

 

Управління під керівництвом командира підрозділу спецпризначення Головного управління розвідки Міноборони України Максима Шаповала 7 червня на окупованому Донбасі ліквідовувало полковника ФСБ РФ, який відповідав за організацію терактів в Україні.

Про це в понеділок  пише  головред “Цензор.НЕТ” Юрій Бутусов – Укрінформ.

“Останнім часом управління під керівництвом Шаповала виконало цілий ряд відповідальних бойових завдань, в результаті яких основний супротивник – російські спецслужби – зазнали значних втрат. Ворог завдає ударів, адже вже не один раз постраждав від дій української розвідки”, – відзначив Бутусов.

Журналіст також повідомив про операцію, проведену під керівництвом Шаповала 7 червня 2017 року.

“З того, про що можна розповісти, наші джерела в управлінні Шаповала назвали одну операцію – 7 червня 2017 року підрозділ спецпризначення військової розвідки України ліквідовував на окупованому Донбасі одного з керівних співробітників спецпідрозділу “Вимпел” ФСБ РФ полковника Черкашина Юрія Михайловича, 1972 року народження. Черкашин відповідав за організацію  терористичних актів  в Україні”, – зазначив Бутусов.

Він також наголосив, що вбивство Шаповала – це тільки частина терору, розв’язаного російськими спецслужбами в Україні. “Це спроба дезорганізувати роботу українських спецслужб, вибити тих офіцерів, дії яких становлять для противника небезпеку”, – пише журналіст.

На його думку, на Шаповала йшло полювання – він був абсолютно непублічною особою і чудово розумів, що може бути однією з мішеней для противника, оскільки операції, які проводив його підрозділ, мали резонанс.

“О 12.28 в день замаху на російському сайті “Регнум” вийшла стаття, в якій деякий російський автор всіляко обмовляв Максима – тобто була застосована та сама схема інформаційного вкидання для прикриття вбивства, як і у випадках з убивствами Дениса Вороненкова і полковника Олександра Хараберюша”, – додав Бутусов.

За його словами, хтось з тих, хто контактував з Шаповалом останнім часом, вивів на нього російську агентуру. “Причому хтось був не обов’язково діючим співробітником – можливо, колишнім співробітником, а можливо – другом, знайомим. І цей зрадник діяв у Києві у складі російської терористичної організації”, – відзначив Бутусов.

Як повідомляв Укрінформ, співробітник Головного управління розвідки Міноборони України полковник Максим Шаповал загинув вранці 27 червня у Києві в результаті підриву автомобіля.

 

Озброєні проросійські бандформування продовжують порушувати домовленості про незастосування зброї. З початку доби бойовики 7 разів відкривали вогонь по наших воїнах на всіх трьох напрямках лінії бойового зіткнення.

Про це повідомляє прес-центр АТО у  Facebook – Укрінформ.

Не припинялися ворожі  обстріли  й з важкого артилерійського озброєння. Окрім того, суттєво активізувалися снайпери противника.

«Приморський напрямок. Тут окупанти двічі обстрілювали наші опорні пункти. Спершу, ще на світанку, противник відкривав вогонь зі стрілецької зброї та підствольних гранатометів поблизу Лебединського. Дещо пізніше незаконні збройні формування щільним вогнем зі 152-мм артилерії накрили позиції в районі Гнутового», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що на Донецькому напрямку незаконні збройні формування порушували перемир’я лише в районі Світлодарської дуги. Зокрема, неподалік населеного пункту Луганське по наших воїнах двічі вели вогонь ворожі снайперські групи.

Луганський напрямок. Три рази проросійські бандформування сьогодні порушували режим припинення вогню на цій частині фронту. Ще до світанку поблизу Новотошківського “працював” ворожий снайпер, а неподалік селища Жовте бойовики вели вогонь з протитанкових гранатометів. Вже ближче до опівдня, використовуючи стрілецьку зброю, бандити обстріляли один з опорних пунктів сил АТО в районі Донця.

Внаслідок обстрілів з боку незаконних збройних формувань сьогодні один захисник нашої Батьківщини загинув. Ще одного українського воїна було поранено.

Окрім того, сьогодні близько 10.00 години спостерігачами української сторони СЦКК було зафіксовано неприцільний обстріл зі стрілецької зброї житлових кварталів прифронтового міста Мар’їнка. Одна з ворожих куль влучила у 59-річного місцевого мешканця. Пораненого чоловіка госпіталізовано до місцевої лікарні.

 

Питання приєднання України до системи колективної безпеки наразі стоїть як ніколи гостро, тому що виключно партнерські відносини з НАТО не вирішують проблеми протистояння новітнім загрозам.

Про це заявив директор Національного інстутуту стратегінчих досліджень Володимир Горбулін, виступаючи на урочистому засіданні Верховної Ради з нагоди 20-ї річниці підписання Хартії про особливе партнерство між Україною та Організацією Північноатлантичного договору, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Останні події доводять, що виключно партнерські відносини з НАТО принципово не вирішують для України проблеми ефективного протистояння новітнім загрозам. Тому сьогодні і для української влади, і для українського суспільства питання приєднання України до системи колективної безпеки стоїть гостро, як ніколи раніше”, – сказав Горбулін.

Він додав, що саме в такому контексті слід розглядати ухвалення Верховною Радою змін до двох законів, які визначають вступ України в НАТО стратегічною метою держави.

Горбулін наголосив, що відтепер поглиблення співраці України з НАТО з метою отримання членства в організації, а не просто досягнення необхідних для цього критеріїв стає для нас одним із засадничих державних завдань.

Водночас, зауважив він, ми чудово усвідомлюємо, що це рішення парламенту про визначення вступу до Альянсу стратегічної метою держави не означає набуття Україною членства в НАТО вже завтра.

“Приєднання до Альянсу – це довгий шлях, і кожний крок потребуватиме від нас величезного напруження. Це стосується не просто реформ і не просто дипломатичних зусиль. Головну роботу над помилками має зробити українське суспільство та його керівництво. Але частину аналогічної роботи мають виконати і деякі окремі держави-члени НАТО”, – переконаний Горбулін.

 

Встановлено ім’я другого із “заблукалих” в Україні ФСБшників: уродженець Ростовської області Аскар Кулуб.

Про це повідомляє  InformNapalm – Укрінформ.

“В ході упізнання В. Кузнєцова уважні читачі InformNapalm допомогли встановити особу і другого російського “рибалки”-прикордонника ФСБ. Це Аскар Кулуб, дата народження 25.12.1989, родом з міста Морозовськ у Ростовській області”, – йдеться в повідомленні.

Так само за інформацією InformNapalm, Аскар має довгу спортивну кар’єру – на це вказує список його друзів і сторінки, відмічені росіянином як цікаві в його соціальних профілях. “У січні минулого року Аскар перебував в євпаторійській команді Grassie Barra і брав участь у відкритому чемпіонаті Севастополя зі спортивної боротьбі греплінг. Втім, спортивні навички і загартування прикордонних військ  ФСБ  окупантові Кулубу не допомогли, і він без особливих зусиль разом з побратимом був затриманий українськими військовослужбовцями”, – йдеться у повідомленні.

Як повідомляв Укрінформ, 30 червня прикордонники Херсонського загону спільно з військовослужбовцями Збройних сил України в Херсонській області затримали двох невідомих осіб без документів, під час попереднього допиту встановлено, що затримані є військовослужбовцями Прикордонної служби ФСБ РФ.

За інформацією InformNapalm, один із затриманих в Україні ФСБшників Володимир Кузнєцов – прикордонник ФСБ РФ з міста Благовєщенськ Амурської області Росії.

 

Для приховування участі громадян РФ у бойових діях в “ДНР” у них вилучають документи, які підтверджують громадянство.

Про це  повідомляє  Головне управління розвідки Міністерства оборони України – Укрінформ.

“Російське командування вживає заходів з приховування участі громадян РФ у бойових діях на окупованих території Донецької та Луганської областей. Згідно з розпорядженням командувача 1 АК (Донецьк) в частинах і підрозділах корпусу здійснюється вилучення особистих документів у  військовослужбовців ЗС РФ  та найманців – громадян РФ, які підтверджують їх громадянство”, – йдеться у повідомленні.

Водночас, за даними ГУР, штаб 2 АК (Луганськ) проводить збір інформації про особисті дані військовослужбовців, які проходять службу в розвідувальних підрозділах корпусу, з метою недопущення витоку службової інформації.

Розвідка також повідомляє, що офіцери мотострілецької бригади (Горлівка) 1 АК та 7 окремої мотострілецької бригади (Брянка) 2 АК з метою власного збагачення приховують від вищого командування реальну чисельність військовослужбовців. “В окремих військових частинах заведена подвійна документація з обліку особового складу. Грошове утримання загиблих бойовиків (“мертвих душ”) привласнюється командирами та частково розподіляється серед наявного особового складу у вигляді преміювання, з вимогою нерозголошення”, – зазначають у ГУР.

 

Скандальний протоієрей РПЦ Всеволод Чаплін заявив, що фільм «Матільда» треба заборонити, тому що після його показу Росія неодмінно загине.

Про це колишній глава синодного відділу РПЦ по взаємовідносинах церкви і суспільства заявив у відеоролику, який опублікував на своєму каналі в  YouTube – Укрінформ.

«Фільм «Матільда» неодмінно має бути заборонений, тому що якщо його буде показано, то Росія загине», – говорить Чаплін.

На думку протоієрея, це послужить «божою настановою і покаранням» за те, чого «ніколи не можна робити».

Протоієрей назвав фільм Олексія Учителя «символічним і ритуальним царевбивством», «плювком в нашу історію, плювком в нашу душу, в те краще, що у нас було».

За його словами, прийняття і увага до цього фільму – «це гріх, що відлучає від християнства».

Як відомо, фільм режисера Олексія Учителя «Матільда» розповідає про роман майбутнього російського імператора Миколи II і балерини Матільди Кшесинської. Прем’єра стрічки призначена на 25 жовтня.

«Депутат Держдуми від Криму» Наталія Поклонська, відома своїм шануванням Миколи II (з його зображенням вона якось прийшла на акцію «Безсмертний полк» 9 травня), неодноразово зверталася в правоохоронні органи з приводу перевірки «Матільди» на предмет зневаги почуттів вірян, проте порушень виявлено не було. У свою чергу експертизи трейлерів і сценарію «Матільди», проведені на замовлення Поклонської, виявили зневагу почуттів вірян. У червні Поклонська заявила, що церква визнає «Матільду» «хулою на дух святий», а прихожан, що зуміли подивитися фільм на закритих показах, на шість місяців відлучили від причастя.

Протоієрей Всеволод Чаплін впродовж шести років обіймав посаду голови синодного відділу РПЦ по взаємовідносинах церкви і суспільства. На цій посаді Чаплін фактично виконував роль офіційного представника РПЦ, регулярно даючи коментарі ЗМІ з різних питань. Він прославився скандальними висловлюваннями в схвалення масових вбивств людей. У грудні 2015 року Чапліна було звільнено з поста глави відділу зі взаємовідносин церкви і суспільства, а також він втратив і інші посад в РПЦ. Він назвав своє звільнення спробою «виключити в церкві будь-які незалежні голоси».

 

Директор Національного інституту стратегічних досліджень Володимир Горбулін пропонує НАТО створити спільну платформу для детального вивчення досвіду гібридної війни в Україні.

Про це він заявив, виступаючи на урочистому засіданні Верховної Ради з нагоди 20-ї річниці підписання Хартії про особливе партнерство між Україною та Організацією Північноатлантичного договору, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Новим цікавим напрямом співпраці з НАТО, на мій погляд, є створення спільної платформи з вивчення досвіду  гібридної війни  в Україні. Минулого року спільно з НАТО вперше було проведено тематичне дослідження стосовно протидії гібридній війні, доповідь за підсумками якого було презентовано на Варшавському саміті (НАТО – ред.). Саме цей досвід України має стати предметом детального спільного вивчення фахівців України та НАТО”, – сказав Горбулін.

Він додав, що практичний досвід українських фахівців, які брали безпосередню участь у реагуванні на новітні загрози, дасть змогу отримати ефективні рекомендації для практичного застосування.

На думку Горбуліна, можливими форматами для такої співпраці з Альянсом можуть бути міжгалузеві дослідницькі проекти, семінари для опрацювання досвіду України в окремих сферах гібридної війни, тренінги як інструменти практичного вивчення досвіду нашої країни, а також конференції для широкого обговорення та підвищення усвідомлення нових викликів і загроз для національної та міжнародної безпеки.

 

Внаслідок кібератаки, що сталася минулого тижня, постраждало близько 30 банківських установ.

Про це в програмі “Фінансовий тиждень” на 5 каналі  повідомила  заступник глави НБУ Катерина Рожкова.

«Постраждало близько 30 банківських установ. При цьому ступінь пошкоджень різний. Тому що цей вірус, як відомо, працює таким чином, що він пошкоджує персональні комп’ютери. Тому, залежно від того, наскільки швидко відреагували служби інформаційної безпеки банків і відключилися від загальної мережі, настільки ці втрати були мінімізовані», – сказала Рожкова.

За її словами, аби уникнути подібних ситуацій у майбутньому, банк не повинні шкодувати коштів на технічне оснащення.

«По-перше, це технічне оснащення. Не потрібно шкодувати грошей на придбання різних програм, які повинні відсортовувати, запобігати і таке інше. І по-друге – питання роботи з персоналом. Люди не повинні відкривати незнайомі файли», – підкреслила Рожкова.

Вона наголосила, що для банків важливий поділ операційних систем і систем роботи, що не вимагають включення в операційну систему.

«Якщо ти це розділиш, то у разі, якщо твій особистий комп’ютер постраждає, це не вплине на загальну, основну систему, де зберігаються основні файли», – додала Рожкова.

 

Росія, що як країна-підписант Будапештського меморандуму взяла на себе зобов’язання захищати Україну, натомість порушила її територіальну цілісність у найвідвертіший спосіб.

На цьому наголосив помічник генерального секретаря НАТО з питань нових викликів безпеки Сорін Дукару, виступаючи на урочистому засіданні Верховної Ради з нагоди 20-ї річниці підписання Хартії про особливе партнерство між Україною та Організацією Північноатлантичного договору, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Росія, сусідня держава, яка колись пообіцяла захищати територіальну цілісність України, порушила цю територіальну цілісність у найвідвертіший спосіб, незаконно анексувавши Крим та підтримуючи відкрите і приховане застосування сили на Сході України”, – сказав Дукару.

Помічник генсека НАТО наголосив, що Україна стала “жертвою не лише класичної форми військової агресії, а й сучасної гібридної загрози”.

“Дійсно, жодна країна у світі, можливо, не постраждала так від майже повсякденних кібернападів на електричні мережі, громадський транспорт, аеропорти, банківські та фінансові системи”, – заявив він.

На переконання представника НАТО, у результаті наразі перед Україною стоять найбільші виклики з часів здобуття незалежності.

“Чи подолає Україна ці виклики? Я вірю в те, що вона зможе це зробити. Тому що народ має силу, характер і волю до цього. І вона не самотня у цьому. Разом з іншими представниками міжнародного співробітництва НАТО на її боці”, – заявив Дукару.

Він додав, що Україна і НАТО ще не були такими близькими “і в політичному, і у військовому, практичному плані співробітництва”.

“Політично Північноатлантична рада неодноразово наголошувала, що так званий “референдум” у березні 2014  року в АР Крим був і незаконним, і нелегітимним. В той же час НАТО підтримує мирне врегулювання конфлікту на Сході України, поважаючи при цьому повністю суверенітет та територіальну цілісність України. У практичному сенсі ми використовуємо рамки комісії Україна-НАТО, щоб здійснювати необхідні заходи на допомогу цій країні. Ми підтримуємо комплексні реформи сектору оборону і безпеки України. Практична допомога НАТО також здійснюється через декілька трастових фондів”, – зазначив помічник генсека Альянсу.

 

Спілка української молоді Канади організувала виховально-відпочинковий табір «Слідами борців героїв України».

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, табір розпочав свою роботу поблизу Торонто.

Учасниками табору стали 26 членів старшого юнацтва із провінцій Онтаріо, Квебек та Альберта.

Програма табору розрахована на два тижні і передбачає лекції з історії України, народних звичаїв та інших предметів, а також практичні заняття із різних напрямків.

СУМ організовує подібний Всеканадський вишкільний табір кожного року. Нині його головною темою стало 150-річчя Канади.

 

Російському актору В.Машкову заборонили в’їзд в Україну, зйомки “Ліквідації” зірвано – продюсер

Російському акторові Володимиру Машкову заборонили в’їзд до України, зйомки другої частини фільму “Ліквідація” – зірвано. Про це повідомив продюсер Сергій Чліянц, слова якого процитували користувачі Facebook передає  УНН.

“Рік тому старші товариші запросили мене, напевно як одесита, взяти участь в зйомках другої частини фільму “Ліквідація”. Я повинен був підготувати і провести зйомки в Одесі. Час, самі розумієте, не простий, і можна було чекати всіляких несподіванок. Однак, все йшло напрочуд гладко і набагато простіше ніж я очікував. Місцева влада, а так само представники силових структур, висловили серйозну підтримку проекту, а більшість запевняло в бажанні активно допомагати зйомкам фільму. І раптом як грім серед ясного неба: Акторові Володимиру Машкову заборонений в’їзд в Україну. Яка ж “Ліквідація” без Давида Гоцмана?! Отже: зйомки зірвані. Великий бюджет фільму не витрачений в Одесі. Кінематографісти і артисти нашого міста без хорошої роботи, а саме місто без улюбленого фільму”, – йдеться у дописі від імені продюсера С.Чліянца.

Він також нагадfв, як на відкритті Одеського фестивалю, присудження В.Машкову звання почесного громадянина Одеси вітали оплесками.

“І ось тепер… почесний громадянин Одеси, легендарний Давид Гоцман, один з кращих акторів нашого часу, Володимир Машков, не має права зніматися в кіно в Одесі. Чи можна ось так розтоптати любов сотень тисяч одеситів і мільйонів громадян України? Гей ви там, нагорі !!! У вас є інший Гоцман? Ви що, на зло? Що вам зробив актор?” – додав С.Чліянц.

Проте згодом запис був видалений.

 

В.Медведчук прокоментував урядову пенсійну реформу

Лідер Громадського руху ” Український вибір – Право народу ” Віктор Медведчук прокоментував урядову пенсійну реформу, передає УНН.

За його словами, уряду нарешті “зійшло” до своїх громадян: на сайті ВР з’явився розпіарений прем’єром проект пенсійної реформи.

“На етапі підготовки та розробки так званої пенсійної реформи, яка, без сумніву, торкнеться інтересів мільйонів українців, уряд активно обговорював її деталі з представниками СБ, МВФ, Євросоюзу … Але обговорити з українськими громадянами не спромоглося. З однієї простої причини: вони ніколи б не підтримали проект закону, який суперечить Конституції України і порушує їх права”, – зазначив В.Медведчук.

Він відзначив, що вже сама назва проекту закону – “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій” – свідчить про намір Кабміну маніпулювати громадською думкою. У пункті 1 Пояснювальної записки до проекту закону двічі говориться про створення “… справедливої ​​системи пенсійного страхування …”. Але, очевидно, у авторів законопроекту вельми мінливе поняття про те, що ж таке справедливість. Оскільки, по суті, мова йде не про підвищення пенсії, а про збільшення страхового стажу.

“Дійсно, формально уряд виконав свою обіцянку не підвищувати пенсійний вік, але … підвищило страховий стаж для призначення пенсії за віком. Як кажуть в народі, хрін редьки не солодший. Якщо на сьогоднішній день, відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, на призначення пенсії за віком мають право особи, які досягли віку 60 років і мають страховий стаж не менше 15 років, то після прийняття пенсійної” реформи “вже з 2018 року буде потрібно не 15, а 25 (!) років стажу. Більш того, з кожним роком страховий стаж буде збільшуватися, і в 2028 році право на пенсію в 60 років отримають лише ті, хто працював не менше 35 років!”, – підкреслив політик.

В умовах, коли, за визнанням самого ж В.Гройсмана, від 45% до 60% економіки знаходиться в тіні (а після проведених економічних перетворень, думаю, ця цифра ще зросла), то задекларувати і підтвердити необхідний страховий стаж зможуть одиниці. Таким чином, українці опиняться заручниками провальної економічної політики влади.

“Чи не з того боку починаєте перетворення, панове “реформатори”! Скажіть, де обіцяні дерегуляція і демонополізація бізнесу, де умови для розвитку малого і середнього бізнесу? Жодна з цих обіцянок не виконана. Якщо ви зацікавлені в якісних реформах, то виведіть бізнес з тіні, забезпечте нові робочі місця, створіть сприятливий інвестиційний клімат – і тоді проводите пенсійну, освітню, медичну реформи … “, – зауважив лідер.

За його словами, “еврореформатори” звикли ставити все з ніг на голову. Якщо немає можливості заробити страховий стаж, то вони надають право його … купити. Ось це дійсно ноу-хау від Гройсмана: чому-чому, а страховим стажем держава ще ніколи не торгувало! Та й вартість його, відверто кажучи, чимала: за підрахунками міністра соціальної політики Андрія Реви – 1408-1056 грн за кожен місяць. Чи не відкриє це нові лазівки для корупціонерів – велике питання. Однак, на думку “реформаторів”, “проект акта не потребує проведення громадської антикорупційної експертизи”.

Навіть поверхове ознайомлення з пенсійної “реформи” дозволяє говорити про її антисоціальну, антинародну спрямованість. Українці це прекрасно розуміють, а тому вкрай негативно ставляться до ініціативи уряду. Згідно з дослідженням Центру Разумкова, підвищення пенсійного віку або страхового стажу не підтримують 86,1% громадян.

“І тому можна не сумніватися: “комплексна пенсійна реформа” (яка, як відомо, є одним із зобов’язань Києва перед МВФ і повинна вступити в дію з початку 2018 роки) буде прийматися всупереч волі і інтересам українських громадян.

Але євроінтеграторів це ніколи не зупиняло. На кону – наступний транш МВФ. Для них це достатня підстава, щоб в стислі терміни прийняти таку, що суперечить Конституції України пенсійну реформу. “Ми зробимо все можливе, все від себе залежне для прийняття пенсійної реформи”, – пообіцяв глава уряду.

До того ж не виключено, що пенсійну реформу наша “демократична” проєвропейська влада спробує протягнути “в пакеті” з земельною реформою, як і обіцяв міністр фінансів Олександр Данилюк. Спокуса вислужитися перед кредиторами занадто велика. Та й практика здавати національні інтереси України “пакетом” – це як раз в дусі “еврореформаторів”, – резюмував В.Медведчук.