Народне віче у Львові

3 роки ago Інформ центр 0

30 червня у Львові відбулось народне віче з нагоди 76-ї річниці проголошення Акту відновлення Української Державності та 110-ї річниці з дня народження Романа Шухевича

Віче було організовано Політичною Партією «ПАТРІОТ» та Всеукраїнським товариством «Просвіта».

Виступаючи на віче лідер Політичної Партії «ПАТРІОТ» Микола Голомша, зокрема, зазначив: «Що таке українська державність сьогодні? Це формалізовано-гіперцентралізована держава з демаркованими та переважно делімітизованими кордонами, гіпербюрократизованими проінституціями, гілками влади? Це дипломатичні відносини з іншими країнами? Це гучні паради в День Незалежності і марші з трагічною мелодією «Плине Кача»? Для українців державність протягом століть була мрією, яка жила в їхніх серцях і душах поколінь. Перебуваючи тривалий час під владою різних завойовників і окупантів, наші попередники не мали іншої змоги зберегти державність, ніж зберігати свою колоритно-самобутню українськість, відстоювати світове українство. 76 років тому тут, у Львові, українська державність набула справжніх рис. Завдяки таким особистостям як Степан Бандера, Ярослав Стецько, Роман Шухевич, Василь Кук,  Андрій Шептицький, Йосип Сліпий, сотням натхненних патріотів та тисячам сподвижників світ почув про «Акт відновлення Української держави» після 23 років неволі. Львівська радіостанція, захоплена напередодні українськими вояками батальйону «Нахтігаль», передала повідомлення про прийняття цього історичного документу – «..Волею українського народу Організація Українських Націоналістів під проводом Степана Бандери проголошує відновлення Української Держави, за яку поклали свої голови цілі покоління найкращих синів України». Цю звістку про встановлення української держави диктори повторяли безперервно в ефірі і вона була почута в Європі».

Микола Голомша згадав і інші історичні факти, зокрема, як Митрополит Шептицький проголосив «Пастирський лист до Українського Народу», де говорив про започаткування нової епохи «в житті Державної Соборної Самостійної України…».

«Сьогодні варто говорити і про те, що українську незалежну державність підтримала і православна церква в особі голови УПЦ владики Полікарпа (його резиденція тоді містилась у Луцьку). На початку липня він обнародував “Архипастирське Послання”, де говорив: «Разом з українським народом радіє і наша многострадальна Церква. Відроджена у вільній українській державі Українська вільна Православна Церква буде з народом одною нерозривною цілістю…». Зараз, коли Україна протистоїть гібридно-месіанським агресіям путінської Росії, конфесійне єднання за відстоювання свободи і незалежності Української держави є вкрай необхідним та перспективним в глобальному дискурсі життя планети. Історичні приклади доводять, що це можливо і відповідає потребам українського суспільства», – наголосив лідер ПАТРІОТІВ.

Микола Ярославович також зазначив, що присутні на віче шанують і героя з когорти нескорених, який був одним з рушіїв проголошення Акту відновлення Української держави 30 червня 1941 року — Романа Шухевича.

«Роман виріс на етнографічних українських цінностях, які прививав йому його дід, педагог і етнограф із світовим визнанням. Поєднавши архітектуру з музикою — Шухевич закінчив Львівську політехніку, а згодом консерваторію — він не скористався своїми талантами для власного задоволення, а присвятив життя боротьбі за звільнення України від окупантів. Головний командир УПА зробив чимало для створення боєздатного військового формування, яке тривалий час успішно протистояло гітлерівським і сталінським загарбникам. Сам Шухевич показав себе мудрим стратегом та дієвим тактиком, далекоглядним політиком. Сьогодні те, про що мріяли попередні покоління українців, що відстоювали із зброєю в руках, а саме — українську державність — відбулось. Ми схиляємо голови перед мужністю і нескореністю українських патріотів, які 76 років тому проголосили Акт про  відновлення Української держави, а згодом ціною власного життя відстоювали інтереси України», – сказав М. Голомша.

Лідер Політичної Партії нагадав присутнім про те, що нащадки героїв, які боролись за Українську державність, сьогодні зі зброєю в руках відстоюють свободу Батьківщини на сході нашої країни.

«Вони відстоюють цивілізаційні цінності, за які загинула Небесна Сотня Майданів України, і за які продовжують гинути українські патріоти в боях з путінськими терористичними загонами. Для українців завжди загальнолюдські цінності були основою існування. Сьогодні ці цінності допомагають нам вистояти проти кремлівських загарбників, допомагають рухатися вперед, до мирного і щасливого майбуття. У боротьбі з неоварварством, яке йде від путінської Росії, ми вистоюємо і обов’язково переможемо. Так, як вистояли і перемогли ціною своєї смерті Роман Шухевич і його соратники. Слава Україні!» – проголосив Микола Голомша.

Прес-центр