Віче у Львові на честь історичної події: 76-ї річниці проголошення Акту відновлення Української Державності та 110-ї річниці з дня народження Романа Шухевича

4 роки ago Інформ центр 0

На відзначення 76-ї річниці проголошення Акту відновлення Української Державності та 110-ї річниці з дня народження Романа Шухевича, 30 червня у Львові відбудеться народне віче та концерт, організовані Політичною Партією «ПАТРІОТ» та Всеукраїнським товариством «Просвіта» імені Тараса Шевченка.

Акт відновлення Української Держави — це декларація про відновлення Української держави і подія великого історичного значення в історії українського народу, історії українського націоналістичного руху новітнього часу. Як відомо, проголошення Акту відновлення Української Державності відбулось 30 червня 1941 року Українськими Національними Зборами, з ініціативи Організації українських націоналістів під проводом Степана Бандери саме у Львові.

«Актом 30 червня 1941 p. український нарід заманіфестував перед цілим світом і перед історією, що він бажає сам керувати своїм життям і що він готов боронити своє право на вільне життя у своїй власній, самостійній державі перед імперіялістичними зазіханнями кожного ворога і за кожних умов», – говорилось в документі.

У заході приймуть участь заступник голови НРУ Андрій Корнат, голова Львівської обласної організації Конгресу Українських Націоналістів Тарас Гентош, голова Товариства політв’язнів та репресованих малолітній політв’язень Петро Франко, шестидесятник, лауреат Шевченківської премії, громадський діяч Ігор Калинець, голова проводу «Чорної сотні» Тарас Мацюк, керівники Львівської облдержадміністрації, міста Львова, керівний склад Товариства «Просвіта» та Політичної Партії «ПАТРІОТ».

По закінченню Віче відбудеться концерт за участі ПАТРІОТА Сергія Файфури та низки відомих українських співаків і музикантів, серед яких: співачка, скрипалька, лауреат Гран-прі першого Міжнародного конкурсу українського романсу ім. Квітки Цісик Оксана Муха; заслужений артист України, соліст Львівського національного академічного театру опери та балету ім. Соломії Крушельницької Роман Ковальчук; оперний співак, переможець конкурсу «Голос країни», переможець багатьох міжнародних пісенних конкурсів –  Ростислав Кушина; державний Заслужений Прикарпатський Ансамбль пісні та танцю України  «ВЕРХОВИНА», державна Заслужена академічна  капела України  «ТРЕМБІТА».

Запрошуємо львів’ян та гостей міста на Народне віче.