23 червня – День державної служби України

2 роки ago Інформ центр 0

Державна служба є ключовим елементом системи державного управління, від ефективності функціонування якого залежить ступінь задоволення законних інтересів громадян, успішність діяльності уряду і в кінцевому підсумку – стабільний розвиток країни та її конкурентоздатність на міжнародному ринку.

Згадаємо, як у травні минулого року набув чинності закон про державну службу, що зафіксувало початок реформування державного управління. Одним із позитивів, про який писали ЗМІ, було скорочення кількості держслужбовців. Загалом тематика зменшення кількості держслужбовців протягом усіх років існування незалежної держави слугувала індикатором заявлених реформ і змін у країні. Практично кожний президент і прем’єр-міністр виставляв цю тезу як щит в боротьбі за світлу перспективу, і нинішня влада також гучно заявила про скорочення держапарату як спосіб розв’язання новітніх проблем та відповідь на виклики.

Не заперечуємо, скорочення держслужбовців як тренд — необхідний процес. Але хто формує думку, скільки держслужбовців потрібно державі? В закон про держслужбу мало б бути закладено, які саме посади належать до державної служби та їх функціонал.

Наприклад, у Великобританії це лише працівники секретаріату уряду. А у Німеччині до цієї категорії належать і медики, і вчителі, і поліцейські тощо. А взагалі кількість держслужбовців визначається досить просто — наявністю глобальних функцій, які залишає за собою держава. Є функція — потрібна структура, яка її забезпечує. Тоді елементарно вираховується кількість посадовців, необхідних для виконання цієї функції на різних щаблях виконавчої влади. Немає функції — то й навіщо нам якийсь контрольний орган для відслідковування процесів за межами виконавчої влади?

І що змінилось в нашій країні після минулорічного повального скорочення держслужбовців? Зникла корупція, ми бачимо краще ставлення чиновників до людей чи почали діяти новітні системи технологій, які автоматично, за кілька хвилин, надають людині потрібну довідку чи інформацію? Ні. А от навантаження на багатьох чиновників збільшилось без підвищення їм заробітної платні. А  корупція в державному секторі може зникнути лише тоді, коли посади держслужбовців будуть обіймати лише професіонали з гідною заробітною платнею, яка виключить протизаконні дії та бюджетні розкрадання. Станом на 1 січня 2016 року кількість державних службовців в Україні становила близько 250 тис. осіб, а до 40% державних службовців отримують заробітну плату на рівні мінімальної. На відміну від купки державних діячів вищого рангу з їх зарплатнею в десятки, а то і сотні тисяч. То це реформа?

Держслужбовці беруть участь у створенні та реалізації державної політики. Вони формують позитивний імідж країни на міжнародному рівні, і від них залежить соціальна стабільність та рівновага у суспільстві. То ж чому реформа держслужби не доведена до кінця, і про людей, які працюють в державному секторі, ми згадуємо лише в їх професійне свято?

Українське суспільство покладає на державних службовців особливо відповідальні завдання, і чекає від них чесності, компетентності, ініціативи.

У цей день хочеться особливо відзначити усіх, хто відповідає цим якостям, працюючи на державній службі професійно, політично неупереджено, ефективно, в інтересах держави і суспільства. І ми переконані, що таких людей в нашій державі – чимало.

Бажаємо вам, шановні державні службовці, міцного здоров’я, наснаги, ПАТРІОТИЗМУ та великих здобутків у справі служіння народу та на благо нашої держави.

Прес – служба партії