Підбірка актуальних новин за 18 червня

2 роки ago Інформ центр 0

Керівництво ПАТ “Укрпошта” підтверджує виконання зобов’язань щодо вчасного розрахунку з редакціями газет за прийняту передплату на друге півріччя 2017 року та не ініціюватиме нового зростання тарифів на газетну доставку.

Про це йшлося в ході зустрічі першого заступника генерального директора Укрпошти Олександра Чернявського та голови Національної спілки журналістів України Сергія Томіленка,  інформує прес-служба НСЖУ – Укрінформ.

“Укрпошта дотримується досягнутих домовленостей – і щодо поетапного запровадження тарифів у погодженому нами розмірі, і щодо розрахунків відповідно до умов договорів з редакціями. Ми маємо також цілісне бачення розвитку цієї важливої послуги – доставки газет за передплатою – і готові до спілкування з видавцями на майданчику НСЖУ”, – наголосив Чернявський.

Зі свого боку, Томіленко підкреслив, що якість поштового зв’язку, особливо у райцентрах та селах, є предметом постійних нарікань з боку редакторів газет. І неякісна доставка разом із тарифною політикою та проблемою розрахунків є реальною загрозою для майбутнього української друкованої преси. Водночас готовність керівництва Укрпошти до діалогу дає можливість видавцям впливати на ситуацію з газетною доставкою.

Керівники НСЖУ та Укрпошти домовилися про обмін інформацією щодо показників передплати, передачу на громадське обговорення проектів документів, які впливають на поштову доставку газет. Також домовлено про проведення у липні за підсумками передплати на друге півріччя 2017 року засідання робочої групи НСЖУ, участь в якому братиме керівництво Укрпошти.

Як нагадали в НСЖУ, на початку цього року Укрпошта не дотрималася графіку розрахунків перед редакціями національних та регіональних газет за проведену передплату. Водночас протести газетярів та НСЖУ викликала спроба різкого підвищення поштових тарифів на доставку.

Напружена ситуація у відносинах Укрпошти та видавців була предметом розгляду у березні на спеціальній урядовій нараді під керівництвом віце-прем’єра В’ячеслава Кириленка за участю міністра інфраструктури Володимира Омеляна та менеджменту Укпошти з керівництвом НСЖУ та представниками великих газет. Було досягнуто домовленостей, що Укрпошта запроваджуватиме нові тарифи на доставку газет поетапно: з 1 липня вони підвищаться лише наполовину від запланованого раніше зростання, а підвищення тарифів в повному обсязі розпочнеться з 1 січня 2018 року.

 

Школи Дніпропетровщини кардинально реконструюють: вони зміняться не лише зовні, але і внутрішньо. У класних кімнатах, наприклад, можна буде писати на стінах. Цього року реконструкція торкнеться більше 25 шкіл області.

Про це  написав у Фейсбук  радник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Юрій Голик – Укрінформ.

Він представив один з прикладів майбутнього навчального класу: нормальна акустика, є обов’язковий варіант під проектор, жодних штор-пилозбірників – тільки тканинні ролети, наливна підлога, стіни у вигляді панелей, на яких можна писати маркером і на які можна вішати будь-які малюнки і оголошення. Столи з HPL-панелей – підвищена зносостійкість. “Такі панелі застосовуються, наприклад, в меблях у Mcdonalds. Кожний кабінет залежно від предмета має свій колір. Тобто колірна навігація. Кабінет фізики – з синьою стіною, хімії – із зеленою”, – додав Голик.

За його словами, все буде дуже просто, без «витребеньок», проте «сучасно, відкрито, чисто і акуратно».

 

У центрі Петербурга 18 червня громадські активісти проведуть чергову серію пікетів на підтримку кримських татар в рамках безстрокової акції “Стратегія-18” (число, день щомісячного проведення акції нагадує про депортації кримських татар 18 травня 1944 року).

Про це повідомив у  Фейсбуці Санкт-Петербурзький Демократичний Рух «Солідарність» – Укрінформ.

Активісти нагадують, що політика російської окупаційної влади на півострові відносно кримськотатарського народу заслужено названа «гібридної депортацією»: «Страшною повсякденністю для залишилися на батьківщині стали безпідставні обшуки і арешти, зникнення і викрадення людей, тортури, сфальсифіковані кримінальні процеси. До цього додалося свідоме розпалювання владою побутового націоналізму шляхом поширення дезінформації про наявність «ісламського екстремізму» в кримськотатарському середовищі. Формування «образу ворога» в масовій свідомості сприяють кримінальні процеси проти кримських татар з «терористичним статтями».

Міжнародна спільнота знає про це і в своїх документах вимагає вжиття конкретних заходів щодо припинення репресій. Однак у російському суспільстві майже ніхто не обізнаний про державний терор проти кримськотатарського народу, який став продовженням сталінської політики щодо нього.

«Тому ми вийдемо вчергове на Невський проспект, щоб звернути увагу людей на тривожний знак повернення в тоталітарне минуле, на нашу спільну відповідальність за саму анексію Криму і репресії на окупованих територіях. Ні геноциду кримськотатарського народу!», – закликає петербурзька «Солідарність».

 

Україні є чим поділитися з НАТО, для якої Київ став би не баластом, а “доданою вартістю”.

Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін в  інтерв`ю  австріському виданню Profil – Укрінформ.

За словами Клімкіна, прийняття України до лав НАТО представляє для альянсу “додану вартість”. Організація має готуватися до нових викликів і зробити це буде легше з Україною, ніж без неї, переконаний глава українського МЗС. Він зазначив, що Україна довела, що вміє боротися за свою країну і вже не представляє з себе легку мету. Йдеться тут не лише про озброєння або досвід віддзеркалення гібридної війни, а й про питання тактики, боєздатність – речі, без яких найсучасніша зброя безсила. “Наші партнери по  НАТО  можуть багато чому у нас повчитися”, – запевнив дипломат.

Клімкін вказав на те, що у момент агресії Росії Україна була позаблоковою державою й де-факто нейтральною. “Цю помилку ми не повторимо”, – заявив він, додавши, що Австрія може собі це дозволити, а Україна – ні.

 

Санкції потрібні не лише для припинення російської агресії проти України, вони потрібні Європі, оскільки роблять її сильнішою.

Таку позицію висловив міністр закордонних справ України Павло Клімкін в  інтерв’ю  австрійському журналу Profil – Укрінформ.

“Нам потрібні санкції не як стратегія, а як інструмент, щоб змусити Росію виконати Мінські домовленості й припинити окупацію Криму. Як тільки росіяни залишать Донбас, можна буде поступово знімати санкції. Тут ми не маємо нічого проти”, – сказав Клімкін.

При цьому, додав він, у питанні санкцій йдеться не лише про Україну, а й про те, чи грунтується ще Європа взагалі на правилах або далі допускатиме агресивні дії Росії”, – продовжив він.

“Санкції – єдиний захист і єдина лінія між добром і злом, яку провів Захід, коли Росія порушила всі договори. Відсутність санкцій означає відсутність відмінності між міжнародним правом і безправ’ям. Без  санкцій  Європа була б іншою, слабкішою”, – підкреслив глава МЗС України.

Він дав пораду європейцям: “Навчайтеся на наших помилках; завжди слухайте те, що Росія говорить не в обличчя, а за вашою спиною”.

Міністр також нагадав, як агресивно й неприкрито Москва втручається у виборчі кампанії на заході. Австрія також є її метою, тут Кремль бачить можливість послаблення Європи.

Він навів приклади того, якими методами РФ може спробувати впливати на ситуацію в Альпійській республіці.

Клімкін зазначив, що ідея Путіна про можливість  відродити стару радянську імперію, “знайшла в Україні свій кінець”. Після цієї злочинної війни українці більше ніколи не захочуть жити під російським домінуванням; Україна йде в іншому напрямку, підкреслив дипломат. Він звернув увагу, що і сприйняття європейцями України грунтовно змінилося на кращу сторону за ті, що пройшли після Майдану, більше 3 роки. ЄС підтримує Україну, визнав він, але уточнив: “Чи робить ЄС для України достатньо? Можливо, ні”.

Міністр також додав, що перспектива членства України в ЄС з’явиться лише тоді, “коли і ми, і ЄС будуть до цього готові”.

 

Білий дім планує попрацювати над пом’якшенням нових санкцій США щодо РФ – ЗМІ

Білий дім збирається попрацювати з республіканцями з палати представників конгресу США для внесення запропонованих адміністрацією президента Дональда Трампа змін у підтриманий американським сенатом законопроект щодо нових санкцій проти Росії. Про це повідомив високопоставлений посадовець з адміністрації, передає  УНН  з посиланням на Politico.

Як зазначається, Білий дім занепокоєний тим, що запропонований законопроект зв’яже адміністрації руки у питанні американсько-російських відносин.

При цьому вказано, що демократи з сенату побоюються, що Білий дім може “переборщити” для збереження для себе можливості вести переговори з Росією і спробувати скасувати законопроект про санкції, який підтримали в сенаті у четвер.

Представник американської адміністрації підкреслив, що Білий дім підтримує санкції щодо Росії і що політичні наслідки будь-якого права вето ще не обговорювалися. Оскільки державний департамент США активно взаємодіє з законодавцями, Білий дім впевнений, що він має союзників в палаті представників, які також занепокоєні перспективою обмеження контролю виконавчої влади над санкціями, пише видання.

Поки що незрозуміло, як Республіканська партія буде отримувати будь-які прохання Білого дому щодо відновлення влади Д.Трампа над санкціями. За словами одного з помічників, республіканці з палати представників вже почали переглядати законопроект, прийнятий в сенаті, і, ймовірно, прийматимуть його в найближчі тижні, зазначає видання.

Угода сенату про санкції щодо Росії передбачає, серед іншого, нові санкції на російську оборонну галузь, сектор військової розвідки і енергетику.

Нагадаємо,  сенат США затвердив розширення санкцій проти РФ.

 

Рідні громадян України, незаконно ув’язнених у РФ, Криму та на тимчасово не контрольованій Україною території Донбасу, а також ініціатива Євромайдан SOS, яка веде кампанію LetMyPeolpeGo для їх звільнення, звернулися до віце-президента США Майкла Пенса з проханням підняти питання перед вищим керівництвом РФ щодо звільнення цих людей.

Про це йдеться у зверненні родичів політв’язнів та громадських організацій, переданому Укрінформу.

“Ми звертаємося до вас із проханням підняти питання перед вищим керівництвом Російської Федерації щодо звільнення щонайменше 44-х людей, які за політичними мотивами опинилися за гратами в Росії та окупованому Криму, а також щонайменше 128 людей, які утримуються в полоні на окупованій території Донбасу, що знаходиться під ефективним контролем Російської Федерації”, – йдеться у повідомленні.

Автори звернення нагадали, що вже третій рік борються за звільнення громадян України, які були ув’язнені в РФ за сфабрикованими кримінальними обвинуваченнями. За цей час їх кількість зростає і зараз становить щонайменше 44 людини. Серед них режисер Олег Сенцов, правозахисник Емір-Усеїн Куку, журналіст Укрінформу Роман Сущенко, заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз та багато інших.

Зазначається, що до заарештованих місяцями може не допускатися український консул. Обраному родиною незалежному адвокату може бути безпідставно відмовлено у доступі до підзахисного. А до самої людини можуть застосовуватися тортури з метою вибиття зізнавальних свідчень у злочинах, які вона не вчиняла. Має місце і примусове поміщення арештованих в Криму без рішення суду до психіатричної лікарні до 28 діб, де у відсутність їх адвокатів продовжуються допити.

На території Донбасу, яка перебуває під ефективним контролем РФ, у полоні знаходиться щонайменше 128 людей. За Мінськими домовленостями вони мали бути звільнені ще два роки тому. Ці люди не мають правових механізмів для захисту від незаконних збройних формувань. Часто їх утримують в нелюдських умовах та піддають катуванням незалежно від статті, віку та стану здоров’я. Навіть міжнародні організації не можуть отримати до них доступ.

Більше року за гратами в Донецьку перебуває відомий вчений-релігієзнавець Ігор Козловський. Досі невідомо місцезнаходження зниклого донецького журналіста Станіслава Асєєва, який писав під псевдонімом Станіслав Васін. У полоні вже півроку знаходяться 5 дітей, питання про звільнення яких неодноразово піднімалося на переговорах в Мінську.

 

 

Поліція відпустила всіх шістьох затриманих під час “Маршу рівності”, які протестували через проведення акції.

Про це  повідомляє  “112 Україна” – Укрінформ

.”Відпустили шостого затриманого. Група підтримки теж пішла. Затриманий – член “Правого сектора”. За його словами, тільки в райвідділі йому сказали, що затримали за те, що кидав в поліцейських невідомі предмети. Поліція склала протоколи, ніхто з затриманих їх не підписував. Суд обере запобіжний захід через кілька днів”, – розповів кореспондент каналу.

Раніше відпустили ще п’ятьох затриманих.

Нагадаємо, сьогодні у центрі Києва відбувся  Марш рівності. Під час маршу противники його проведення, які були взяті в кільце поліцією, влаштували кілька сутичок з правоохоронцями. В результаті шістьох осіб затримали. За словами глави Нацполіції в Києві Андрія Крищенка, легкі тілесні ушкодження отримали двоє поліцейських.

 

Столичні поліцейські затримали одного із нападників на учасників “КиївПрайду”, який разом із спільниками через три години після акції накинувся на її учасників.

Про це  повідомляє  прес-служба поліції Києва – Укрінформ.

“Подія сталася на Контрактовій площі через три години після завершення заходу: потерпілим надають медичну допомогу, а їх кривдника доставили в Подільське управління поліції. Інших нападників розшукують”, – зазначили в поліції.

Попередньо встановлено, що група невідомих підбігла до чоловіків, одному з них бризнули в обличчя газовим балончиком, а іншому нанесли тілесні ушкодження.

Одного зі зловмисників поліцейські затримали і доставили в Подільське управління  поліції. Із ним спілкуються оперативники та слідчі.

“Затриманий – киянин, 1995 року народження. У нього вилучили балаклаву, ніж, газовий балончик і капу”, – йдеться в повідомленні.

Потерпілим, 1980 та 1984 р.н., викликали “швидку”, працівники якої надали їм медичну допомогу і доставили в лікарню.

Подія належним чином зареєстрована, вирішується питання про відкриття кримінального провадження.

 

І.Геращенко про Марш рівності: Україна склала іспит на відданість європейським цінностям

Марш рівності у столиці пройшов без особливих провокацій, що свідчить про те, що Україна і Київ склали іспит на відданість фундаментальним європейським цінностям. Про це написала на своїй сторінці у Facebook перший заступник голови Верховної Ради України Ірина Геращенко, передає  УНН.

“Марш рівності пройшов без особливих провокацій і пригод. Хоч кілька поліцейських постраждали від дій радикальних молодиків. Київ і Україна склали іспит на відданість фундаментальним європейським цінностям- право бути вільним, рівним, бути собою. Це добре”, — написала І.Геращенко.

Вона також подякувала поліції за забезпечення порядку під час заходу.

“Щодо тих, хто має інші, консервативні погляди і є противником прайду — це право кожної людини — сповідувати ті чи інші погляди. Навіщо на поліцейських тільки нападати? Насильство і агресія не вітається і засуджується в „Біблії“, до речі”, — зазначила заступник голови ВР.

Нагадаємо, 18 червня у Києві  відбувся Марш рівності.

 

Професія медичного працівника є найбільш затребуваною, бо медики повертають людям здоров’я, а інколи життя.

На цьому наголосив Президент України Петро Порошенко у своєму привітанні медичним працівникам з нагоди їх професійного свята, розміщеному у  Фейсбуці – Укрінформ.

“Знаю, наскільки справа медиків є нелегкою та важкою, але в той же час дуже вдячною та благородною. Ця професія є однією з найбільш важливих та затребуваних, бо у медиків особливий фах – повертати людям здоров’я, а інколи життя”, – йдеться у привітанні Глави держави.

Також, як  пише прес-служба Глави держави, Порошенко наголосив на необхідності реформування галузі охорони здоров’я,  закликавши медичних працівників долучитися до її обговорення і впровадження на місцях.

“Низько вклоняюся всім, хто за покликом серця присвятив себе служінню іншим. Щодня ви рятуєте найдорожче – здоров’я та життя людини.  Медичні працівники  – це віддані своїй роботі і сильні духом люди, що дарують надію і віру у власні сили”, – йдеться у вітанні.

Порошенко наголосив, що саме безкомпромісна громадянська позиція, мужність і титанічна праця лікарів, медсестер, фельдшерів у складних умовах військових дій  “дають шанс на життя нашим воїнам, які постраждали від російської агресії на передовій”.

 

Винахідник і голова компанії SpaceX Ілон Маск показав внутрішнє виробництво космічних ракет Falcon у Каліфорнії.

Відповідне відео Маск опублікував у своєму  Твіттері – Укрінформ.

Виробництво космічних ракет  SpaceX  розташоване у місті Хоторн, Каліфорнія.

 

Протягом минулої доби на Маріупольському напрямку російсько-окупаційні війська продовжували широко застосовувати важке озброєння, у тому числі проводячи обстріли житлових кварталів прифронтових населених пунктів.

Про це на брифінгу в Києві у неділю заявив речник Міністерства оборони з питань  АТО  полковник Олександр Мотузяник, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Маріупольський напрямок. Окупанти продовжують широко застосовувати важке озброєння, у тому числі проводячи обстріли житлових кварталів прифронтових населених пунктів”, – сказав Мотузяник.

Так, вчора о 17:40 терористи з мінометів обстріляли с. Бердянське неподалік Маріуполя. У результаті пошкоджено кілька будинків – один із них постраждав дуже серйозно: зруйновано дах та стелі. В іншому будинку сталася пожежа.

“Потужні артилерійсько-мінометні обстріли з боку російсько-окупаційних військ також відбулися у Гранітному та сусідній з ним Новоселівці Другій”, – зазначив Мотузяник.

У Широкиному у другій половині доби бандформування проводили короткотривалі мінометні обстріли, а також тричі вистрілили з танку. Випадки застосування легкого озброєння ворогом проти наших захисників вчора фіксувалися зрання і допізна на лінії фронту від Красногорівки до крайнього півдня напрямку.

Усього вчора на Маріупольському напрямку сталося 28 ворожих обстрілів, 7 з яких – з важкого озброєння.

На Донецькому напрямку вчорашня доба розпочалася масованим ворожим танково-артилерійським обстрілом позицій сил АТО в Авдіївці.

“Практично у той самий час – близько 1-ї ночі – окупанти випустили 20 артилерійських снарядів по українських укріпленнях у районі Світлодарської дуги.  Після цього, до самого кінця доби, важкого озброєння ворог практично не застосовував на Донецькому напрямку. Винятками були випадки застосування окупантами мінометів у авдіївській промзоні та у Новгородському, де сумарно ворог випустив понад 20 мін”, – повідомив речник МОУ.

Він додав,  що вчора бойовики часто вдавалися до збройних провокацій – стріляли  з легкого озброєння по всій лінії фронту за винятком району Донецького аеропорту.

Усього за минулу добу на Донецькому напрямку сталося 17 обстрілів з боку НЗФ, зокрема 5 – з важкого озброєння.

На Луганському напрямку триває протистояння вздовж усієї лінії фронт.

“Найгарячіше залишається у районі Бахмутської траси та поблизу Попасної. Вчора, починаючи з обіду і до пізнього вечора, на цих ділянках ворог застосовував міномети. Кожен з таких епізодів використання бойовиками забороненого озброєння (а всього їх відбулося більше 10) супроводжувався відкриттям вогню з гранатометів, кулеметів а також бронетехніки”, – заявив Мотузяник.

Також по два обстріли з боку терористів відбулося поблизу Щастя та у Станиці Луганській. Один з них, у Старому Айдарі, що неподалік Щастя, був мінометним.

Загалом НЗФ порушували режим тиші на Луганському напрямку 21 раз, з яких 12 – з використанням мінометів.

 

На базі Міжнародного центру миротворчості та безпеки (Яворівський полігон) тривають курси перепідготовки та підвищення кваліфікації офіцерів та сержантів, а також збори для офіцерів оперативного резерву першої черги.

Про це  повідомляє  прес-служба Міністерства оборони України – Укрінформ.

“Військовослужбовці, які навчаються на курсах перепідготовки та підвищення кваліфікації офіцерів та сержантів, проходять польовий вишкіл на полігоні. Залежно від фаху та специфіки курсів тривалість навчання від одного до трьох місяців. Окрім цього, разом із ними на Яворівщині нині тривають десятиденні збори для офіцерів оперативного резерву першої черги”,  – йдеться у повідомленні.

Для військовослужбовців передбачені заняття зі всіх основних предметів: вогневої, тактичної, розвідувальної підготовки, тактичної медицини тощо. Одна з основних особливостей — переважна більшість практичних занять. Викладачі намагаються донести до своїх вихованців те, чому вони потім будуть навчати підлеглих. Одним з таких необхідних знань є приведення зброї до нормального бою.

Поруч проходять заняття офіцерів оперативного резерву. Програму навчання розроблено адаптивно до кожної групи, відповідно до її спеціальності. Резервісти  відзначають, що під час занять відчувається посилання на досвід, здобутий в районі проведення  АТО.

За словами начальника 1-х курсів перепідготовки та підвищення кваліфікації полковника Валерія Супрігана, на полігоні проходять польовий вишкіл офіцери та сержанти, які опановують фах командирів механізованих і танкових підрозділів, наземної артилерії, інженерних спеціальностей, виховної роботи, а також спеціалістів із мобілізаційної роботи.

 

 

Міністр економічного співробітництва і розвитку Німеччини Герд Мюллер попереджає про те, що бездіяльність у сфері обмеження впливу потепління клімату може призвести до того, що кількість біженців з Африки сягне 100 мільйонів осіб.

Про це він заявив у  інтерв’ю  виданню “Bild am Sonntag” – Укрінформ.

“Якщо нам не вдасться домогтися обмеження потепління до 2 градусів, у майбутньому у напрямку півночі попрямує до 100 млн осіб”, – каже політик.

За його словами, якщо продовжувати діяти так само, як дотепер, у багатьох районах Африки, де населення зростає щотижня на 1 млн осіб, у людей просто не буде іншого виходу, як вирушити в дорогу. Континенту потрібно дати шанс розвиватися, негайно дати їм економічну перспективу, закликає Мюллер. Він  просуває ідею розробки “Плану Маршалла” для Африки, залучення на континент інвестицій.

Як вже повідомляв Укрінформ, питання допомоги розвинутих країн Африці стане однією з основних тем саміту G20, який пройде 7-8 липня у Гамбурзі у рамках головування у клубі  Німеччини. Минулого понеділка під час зустрічі керівників низки африканських держав у Берліні була досягнута домовленість про надання у рамках програми допомоги 300 млн євро, які покликані допомогти у залученні приватних інвестицій.

 

Інженери компанії Ice Stupa встановили перший штучний льодовик в індійській пустелі. Він забезпечує мешканців прилеглих сіл постійний доступ до питної води.

Про це повідомляє “Популярна механіка” – Укрінформ.

“…Інженери компанії Ice Stupa придумали спосіб збереження прісної води — вони будують штучні льодовики. Це порятунок для сіл в Індії, розташованих неподалік пустель. Штучні льодовики створюються шляхом заморожування потоку  води  у вертикальному положенні — таким чином, Ice Stupa нагадують величезні крижані вежі висотою 30-50 метрів. Все, що необхідно для будівництва штучного льодовика, — це установка підземного трубопроводу”, – зазначається в публікації.

Як наголошується, в штучних льодовиках “зберігається” лід із гір Гімалаїв — він починає плавитися в башті в літні місяці, надаючи місцевим жителям постійний доступ до прісної води.

Інженери будуватимуть Ice Stupa взимку, коли температура в горах Гімалаїв знижується до 30-50 градусів нижче нуля. Перший прототип вже успішно встановлений в регіоні Ладакх. У його створенні брали участь місцеві жителі.

 

Президент України Петро Порошенко привітав свого тата та українських чоловіків з Днем батька.

Вітання розміщено у  Facebook – Укрінформ.

“Кажуть, будь-яка людина, навіть доросла і відповідальна, все одно залишається дитиною, поки живі її батьки. Якби ви тільки знали, яке це в моєму віці щастя, що поруч є тато! В будь-яких ситуаціях можу розраховувати на його надійну підтримку та дружню пораду”, – написав Глава держави.

“Саме з Днем батька щиро вітаю Олексія Івановича Порошенка, і всіх українських чоловіків, кому Господь послав дітей і можливість дати їм путівку в життя. Зі святом! Ми того варті”, – йдеться у привітанні  Президента.

 

Британський міністр з питань Brexit Девід Девіс на переговорах із ЄС, які розпочнуться у понеділок, демонструватиме чітку позицію про вихід Британії з ЄС, попри спроби європейських лідерів залишити відкритою можливість для Сполученого Королівства зберегти членство.

Про це йдеться у  заяві, оприлюдненій напередодні переговорів на сайті британського уряду – Укрінформ.

“Вирушаючи до Брюсселя, щоб відкрити офіційні переговори про вихід з ЄС, ми не маємо сумнівів – ми залишаємо Європейський Союз і виконаємо результати цього історичного референдуму”, – відзначив Девіс.

Він заявив про налаштованість укласти в ході переговорів угоду, вигідну для всіх частин Великої Британії, назвавши вихід із ЄС для Британії “можливістю створити нове яскраве майбутнє”. Водночас, він зауважив, що Британія не повертається спиною до Європи.

“Дуже важливо, щоб угода, яку ми укладем, давала можливість процвітати як Британії, так і ЄС, як елемент нового глибокого та особливого партнерства, яке ми хотіли б мати з нашими найближчими союзниками та друзями”, – заявив Девіс.

Як відомо, раніше президент Франції Еммануель Макрон заявив, що двері для Британії залишаються відкритими, поки триває процедура  Brexit.

 

Протягом доби, 17-18 червня, безвізовим режимом скористалися більш як 5 тисяч українських туристів.

Про це повідомляє  Держприкордонслужба – Укрінформ.

“…Лише протягом доби від 6-ї ранку 17 червня до 6-ї години 18 червня кордон з країнами ЄС по безвізу перетнули більше 5 тисяч наших співвітчизників”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що всього від початку запровадження  безвізового режиму  станом на 18 червня кордон з країнами ЄС перетнули 441 тисяча громадян України.

В ДПСУ додали, що 90 тисяч українців під час подорожі використовували біометричні паспорти, 18 тисяч українців скористалися саме перевагами безвізового режиму і перетинали кордон маючи лише біометричний паспорт.

Прямуючи в країни Європи в рамках безвізових подорожей 5728 громадян, а це 32%, скористалися авіаційним транспортом. Інші прямували залізницею чи перетинали кордон в автомобільних пунктах пропуску на кордоні з ЄС, більшість з яких на кордоні з Польщею (7500 громадян України) та Угорщиною (2270 громадян України).

З початку впровадження безвізового режиму у перетині кордону відмовлено 22 громадянам України.

Як відомо, безвізовий режим України з країнами ЄС почав діяти з 11 червня 2017 року.

 

Німецький політик Александр Голанд, який очолює виборчий список правопопулістської партії “Альтернатива для Німеччини”, назвав Крим “споконвічною російською територією”.

Про це він заявив на з’їзді партії в Карлсруе, повідомляє  “Європейська правда”  із посиланням на Die Welt – Укрінформ.

“Санкції – це завжди неправильно, це неправильна політика. І вони не повернуть жодної частини Криму. Що зробиш, Крим, так би мовити, споконвічна російська територія і не може бути повернутий Україні” – заявив Голанд.

Варто зазначити, що федеральний уряд Німеччини офіційно засудив анексію українського півострова і лишається відданим політиці невизнання анексії і  окупації Криму.

Голанд на з’їзді “Альтернативи для Німеччини” також розкритикував захід за те, що він не зміг побудувати новий світовий порядок разом з Росією після розпаду СРСР.

Крім того, він заявив, що розуміє президента РФ Володимира Путіна і його політику у світлі розширення НАТО на схід, а також виступив за необхідність добрих взаємовідносин між РФ та Німеччиною.

Партія “Альтернатива для Німеччини” відома своєю критикою міграційної політики канцлера Ангели Меркель і євроскептичними поглядами. У 2016 році їй вдалося потрапити у місцеві парламенти федеральних земель Баден-Вюртемберг, Саксонія-Анхальт і Рейнланд-Пфальц.

У 2017 році партія потрапила і до парламенту землі Шлезвіг-Гольштейн, вибори у якій вважаються важливою перевіркою настроїв виборців перед виборами до Бундестагу у вересні цього року.

 

У Луцьку втілено проект першої нічної театралізованої екскурсії «Романтика і містика Лучеська».

Про це  інформує управління туризму та промоції міста Луцької міської ради – Укрінформ.

Такі екскурсії проводитимуть щоп’ятниці, суботи, неділі або в будь-який інший день на замовлення, якщо мінімальна кількість охочих у групі становитиме 15 осіб.

Наступна екскурсія нічним Старим містом відбудеться в неділю, 18 червня, о 22.00. Розпочнеться вона на Братському мосту. Вартість – 50 гривень з особи.

Серед «родзинок» дійства – знайомство з «привидом» польського поміщика – Станіслава Хрустеля, – який стане екскурсоводом.

Варто зазначити, що театралізована екскурсія «Романтика і містика Лучеська» перемогла в цьогорічному конкурсі соціальних проектів туристичного спрямування, ініційованого і проведеному управлінням туризму та промоції міста Луцької міської ради у партнерстві з програмою «Активні громадяни» від Британської ради в Україні та ГО «Молодіжна платформа».

 

Розслідування Смоленської катастрофи триватиме в Польщі ще не менше року. З’ясування обставин катастрофи є важливим для польської незалежності, оскільки в іншому випадку за поляків це зроблять росіяни.

На цьому наголосив міністр національної оборони Польщі Антоній Мацеревич, інформує  РАР – Укрінформ.

“Це розслідування триватиме ще певний час, ще принаймні рік, аби можна було представити повну доказову базу, яка не лише показуватиме, як сталася  Смоленська катастрофа, але обгрунтовуватиме це дослідженнями найкращих інститутів світу, не завжди польських, а часто американських”, – заявив Мацеревич.

Він наголосив, що з’ясування справжніх причин катастрофи є “умовою незалежності Польщі”, оскільки якщо цього не зроблять самі поляки, то за них це зроблять інші.

“Це зробить пан Путін, пан Морозов, пані Анодіна (Морозов і Анодіна з Міждержавного авіаційного комітету у Москві — ред. )”, – констатував Мацеревич.

Як відомо, у Смоленській катастрофі 10 квітня 2010 року загинули 96 осіб – усі присутні на борту президентського літака Ту-154М, зокрема і президентське подружжя Лєха та Марії Качинських.

 

У Франції у неділю проходить другий тур парламентських виборів.

Про це повідомляє агентство  Reuters – Укрінформ.

“Виборчі дільниці у Франції у неділю відкрилися для другого туру виборів”, – йдеться у повідомленні.

Опитування громадської думки прогнозують перемогу партії президента Франції Еммануеля Макрона “Вперед, республіко”. Водночас аналітики кажуть, що можна очікувати рекордно низької явки.

Як повідомлялося, у першому турі парламентських  виборів у Франції  перемогла партія президента країни Еммануеля Макрона “Вперед, республіко”.

 

У Франції оприлюднили офіційні результати президентських виборів

Партія Е.Макрона “Республіка на марші!” здобула абсолютну більшість в  577-містному французькому парламенті. Про це повідомляє Міністерство внутрішніх справ Франції, передає  УНН.

За підсумками голосування рух президента країни Еммануеля Макрона “Вперед, республіка!” отримав 308 місць з 577 в нижній палаті Національних зборів.

У свою чергу партія “Демократичний рух” отримає 42 мандати. Партія “Республіканці” отримала 113 депутатських мандати, “Соціалістична партія” — 29, “Союз демократів і незалежних” — 18, “Національний фронт Марін Ле Пен” — 8, “Нескорена Франція” Жан-Люка Меланшона — 17.

Як повідомляв УНН, канцлер Німеччини  Ангела Меркель привітала  президента Франції Еммануеля Макрона з перемогою його партії “Республіка на марші!” у другому турі парламентських виборів.

 

Передача справи “чорної бухгалтерії” Партії регіонів від НАБУ до Генпрокуратури призведе до її “поховання”, оскільки матеріали будуть долучені до ще більшої справі і “розчиняться” в ній.

Про це у своїй  статті для ZN.UA  пише екс-перший заступник голови Служби безпеки України Віктор Трепак – Укрінформ.

Автор заявляє, що передача справи Генпрокуратурі під приводом приєднання до ще більшого справи про узурпацію влади  Януковичем  виглядає як вдалий спосіб для НАБУ і САП “зняти” небажану проблемну справу і таким чином уникнути відповідальності за слабкі результати її річного розслідування.

“Разом з тим, на моє переконання, таке рішення призведе до “поховання” справи “чорної бухгалтерії” ПР. Треба розуміти, що його матеріали будуть залучені до величезного масиву ще більшої справи і “розчиняться” в ній – вони втратять процесуальну самостійність, і про “чорну бухгалтерію” ПР як таку можна буде забути”, – констатує Трепак.

Він також вказує, що в багатьох випадках при передачі справи від одного органу іншому його розслідування фактично починається з нуля.

За словами Трепака, САП всупереч нормам КПК передає невповноваженому органу справу про корупційні злочини, яка має розслідувати тільки НАБУ.

“Таким чином закладається правова “міна” під усю справу “чорної бухгалтерії” ПР, оскільки створюється реальний ризик визнання неприпустимими (незаконними) всіх доказів, отриманих слідчими ГПУ при розслідуванні фактів елітної корупції. Більше того, такі докази не можна буде використовувати і в справі про узурпацію влади Януковичем”, – йдеться в статті.

Нагадаємо, 9 червня стало відомо, що САП призупинила припинила розслідування по кримінальній справі проти голови ЦВК Михайла Охендовського за фактами можливого отримання ним коштів з “чорної каси” Партії регіонів. При цьому, інша частина матеріалів справи “чорної бухгалтерії” була передана за підслідністю в Департамент спецрозслідувань ГПУ.

У НАБУ, у свою чергу, повідомили, що продовжать розслідування справи разом зі слідчими Генпрокуратури.

У травні минулого року Віктор Трепак передав НАБУ документи, що підтверджують незаконні виплати Партією регіонів готівкових коштів ряду колишніх і нинішніх високопоставлених чиновників. Мова йде про так звану “чорну бухгалтерію” ПР з загальними виплатами на суму близько 2 мільярдів доларів.

 

До кінця року в Україні відкриється офіс Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA), що є ключовим стратегічним партнером України у впровадженні масштабних інфраструктурних проектів.

Про це заявив віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко за результатами зустрічі з президентом JICA Сінічі Кітаока та Надзвичайним та Повноважним Послом Японії в Україні Сумі Шігекі,  повідомляє прес-служба міністерства – Укрінформ.

Зазначається, що зустріч відбулась в рамках огляду підготовчих робіт з реалізації одного з масштабних проектів – реконструкції  Бортницької станції аерації.

Президент японського агентства JICA Сінічі Кітаока подякував за нагоду відвідати місце проведення робіт з модернізації БСА та повідомив, що це найбільший проект, який фінансується за кошти JICA в такому напрямку, і що він впевнений в успішній реалізації розпочатого проекту.

Зубко заявив, що для України є важливим також впровадження у співпраці з JICA проектів не тільки в Києві, а й в Миколаївському регіоні, зокрема по будівництву мостів, портової та дорожньої інфраструктури. Також є плани по напрямку поводження з побутовими відходами і будівництву сміттєспалювальних заводів. «Будівництво мосту через Південний Буг та відновлення місцевої інфраструктури – є для нас дуже важливими. Це є продовженням дороги Рені-Ізмаїл-Одеса-Миколаїв-Мелітополь-Новоазовськ. Подібний досвід впровадження інвестиційних проектів ми б хотіли розповсюджувати на інші міста», — підкреслив він.

Надзвичайний та Повноважний Посол Японії зазначив, що проект з модернізації Бортницької станції аерації є надзвичайно масштабним з точки зору фінансування і складає 1,1 млрд доларів. «В Японії ми маємо найкращі екологічні технології і ми хочемо допомогти Україні покращити екологічне становище. Я сподіваюся, що співпраця по реконструкції БСА буде  успішним проектом, в планах – співпраця в інших галузях», – сказав він.

Як повідомляв Укрінформ, Президент України Петро Порошенко 15 червня провів зустріч з президентом Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA) Сініті Кітаокою, який здійснює перший в історії відносин візит до України. На зустрічі в центрі уваги були питання активізації двосторонньої співпраці з реалізації в Україні масштабних проектів у сфері зміцнення енергетичної безпеки, розвитку інфраструктури та захисту довкілля із залученням японських інвесторів.

 

Керівництво РФ на чолі із Володимиром Путіним гостро критикує можливість “хорватського сценарію” для врегулювання конфлікту на Донбасі, оскільки цей варіант означає кінець кривавої авантюри та окупації росіянами частини Східної України.

Про це заявив на своїй сторінці у  Facebook  координатор групи “Інформаційний опір”, народний депутат Дмитро Тимчук – Укрінформ.

“МЗС РФ жорстко розкритикував можливість “хорватського сценарію” для врегулювання конфлікту на Донбасі. Ця істерика – стовідсоткова ілюстрація до картини “на злодієві шапка горить”. Оскільки “хорватський сценарій”, будучи повністю відповідним до стратегії мирного врегулювання проблеми Донбасу (з якою згоден Путін – але лише на словах), вмить множить на нуль усю донбасівську криваву авантюру Кремля”, – йдеться у повідомленні.

За словами Тимчука, причина є очевидною: “Хорватський сценарій”, якщо проводити аналогії між Донбасом та Сербською Країною, передбачає дві найважливіші умови: 1. Припинення будь-якої військової допомоги сепаратистам(заради Бога, стосовно ОРДЛО назвемо їх так, сенс у даному випадку не у назві) іншої країни (у Сербській Країні – Сербії, у нашому випадку – Росії); 2. Прагнення сепаратистів самим інтегрувати контрольовані ними території назад, до лона “материнської” держави”.

Таким чином, підкреслює депутат, “хорватський сценарій” означає повне та беззастережне виведення російських військових та найманців із Донбасу, а також повне припинення усіх видів постачання “1-го АК ДНР” та “2-го АК ЛНР” (як за фактом структур ВС РФ, керованих російським Генштабом через ЦТВ ПВО) із Росії – “що означає фактичне припинення діяльності російсько-терористичних військ як цілісної структури і перетворення їх на Донбасі в розрізнені групки місцевих мародерів”.

“Якби Путін визнав “хорватський сценарій” – і ось саме кінець його окупації Донбасу, у яку вкладено стільки сил та коштів. При цьому мова не лише про тиск Заходу – самим псевдоурядам “ЛДНР”, які зображують “самостійних” гравців, буде неможливо пояснити власним жителям, левова частка яких із задоволенням підтримала б цей сценарій, чому вони його не приймають”, – зазначається у повідомленні.

Як зауважує Тимчук, істерика РФ проти “хорватського сценарію” – “ще одне підтвердження загальновідомого факту: на Донбасі немає сепаратистів, там є російські окупанти. І врегулювання конфлікту без збереження за собою фактичного контролю над Донбасом до планів  Путіна  жодним чином не входить”.

Саме тому депутат скептично ставився і ставиться до можливості “хорватського сценарію”.

“Так, Путін шизофренік, але не ідіот, щоб його прийняти. Проте, цілком очевидно, Україна повинна посилено просувати саме цей сценарій, оскільки оскаженілий опір йому з боку Москви і показує її істинну сутність та істинні плани в Україні”, – зазначив він.

 

До відповідальності притягують 13 екс-беркутівців із майже чотирьох тисяч – МВС

До кримінальної відповідальності за злочини проти учасників Революції гідності притягуються 13 екс-співробітників роти спецпризначення “Беркут”. Про це в ефірі  “112 Україна”  заявив речник МВС України Артем Шевченко, передає УНН.

“Я пригадую таку цифру — 13 міліціонерів нині притягуються до відповідальності, які раніше служили у лавах того підрозділу, який називався “Беркут”, — заявив А.Шевченко.

За його словами, у 2014 році до лав спецпідрозділу “Беркут” входило близько 4 тис. осіб.

“Підозри, наскільки мені відомо, від прокуратури є не до всіх 4 тис., а до декількох десятків осіб, зокрема тих, які втекли, згадаємо Кусюка і Садовника”, — сказав А.Шевченко.

Разом з тим, за словами прес-секретаря, йому не відомі випадки, щоб поліція перешкоджала притягненню до відповідальності колишніх міліціонерів за злочини проти активістів Майдану.

А.Шевченко зазначив, що деякі беркутівців наразі працюють у лавах поліції.

При цьому він додав, що три роки тому у вертольоті, збитому російськими військами біля гори Карачун під Слов’янськом з генералом Кульчицьким загинули 6 працівників спецпідрозділу “Беркут” з Івано-Франківщини.

Як повідомляв УНН, екс-командиру полку київського “Беркуту” Сергію Кусюку, якого помітили під час мітингу в Москві 12 червня,  повідомлено про підозру  у семи кримінальних провадженнях.

Раніше Генеральна прокуратура України направила  запит до Російської Федерації  щодо видачі колишнього командира київського “Беркута” Сергія Кусюка, але досі не отримала від російської сторони відповіді.

Як повідомляв у лютому 2017 року керівник Департаменту спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк, їхнє відомство направило запити про екстрадицію щодо 21 екс-беркутівця.

За його словами, прийшли відповіді, що  12 осіб отримали громадянство Російської Федерації, двоє з них — право на тимчасове проживання.

 

Патріарх Філарет відслужив панахиду на Козацьких Могилах

Патріарх Київський та всієї Руси-України Філарет відслужив панахиду в селі Пляшева Радивилівського району, де відзначають 366-у річницю битви під Берестечком, передає кореспондент  УНН.

На богослужіння приїхало до тисячі туристів з різних регіонів.

Крім богослужіння, тут також народні умільці влаштували ярмарок традиційних ремесел.

Після панахиди патріарх Філарет поклав квіти до пам’ятника козакам, які загинули в боях з поляками під Берестечком.

Нагадаємо, битва під Берестечком – найбільший бій Хмельниччини, який відбувся біля містечка Берестечко між Військом Запорозьким під командуванням Богдана Хмельницького та союзним йому кримськотатарським військом Ісляма III Ґерая з одного боку та армією Речі Посполитої під командуванням Яна Казимира II з іншого.

Битва закінчилась перемогою польського війська, однак козацька армія не була розгромлена.

 

Американські та британські військові провели перші широкомасштабні навчання на кордоні між Польщею та Литвою, відпрацьовуючи можливий сценарій, за якого Росія спробує відрізати країни Балтії від інших країн альянсу.

Про це повідомляє агентство  Reuters – Укрінформ.

Як зазначає видання, кордон має протяжність 104 км, проходить через сільськогосподарські угіддя, ліси та невисокі пагорби та відомий під назвою Сувалкський коридор, і якщо буде захоплений  Росією, відріже Естонію, Латвію та Литву.

“Коридор є вразливим через географію. Атака не є неминучою, але… якщо він буде закритим, ми матимемо трьох союзників на півночі, які потенційно можуть бути ізольованими від альянсу”, – заявив командувач американських сил в Європі Бен Ходжес.

За його словами, для альянсу надзвичайно важливо показати готовність.

“Ми маємо тренуватися, маємо демонструвати, що можемо підтримати союзників, забезпечити, щоб коридор був відкритим та підтримувався зв’язок”, – сказав він.

Як зазначається, протягом двох днів американські гелікоптери та британські повітряні судна, а також військові з Польщі, Литви та Хорватії відпрацьовували захист потенційних точок. У навчаннях взяли участь 1500 військових. Водночас, за словами литовського командувача наземними силами Вальдемараса Рупшіса, у випадку конфлікту потрібно було б більше сил. “Це лише невеликі навчання у порівнянні з тими силами, які були б потрібні у разі реальної атаки. Але це важливо для нас, оскільки демонструє, що союзники розділяють наше занепокоєння”, – сказав він.

 

Майбутні місцеві вибори у Канаді можуть перебувати під загрозою кібернетичного нападу.

Про це йдеться у звіті Центру з безпеки комунікацій (канадської спецслужби, відповідальної за радіоелектронну розвідку) під назвою «Кіберзагрози демократичному процесу в Канаді», який є у розпорядженні Укрінформу.

«Чинні тренди (на зростання шкідливої  кіберактивності  – ред.) сприятимуть такій діяльності й наражатимуть деякі канадські політичні партії й окремих політиків, виборчі дії й відповідні ЗМІ на більші загрози»,  – стверджується у документі.

Причиною цьому можуть послужити намагання деяких держав відстояти свої інтереси у галузі природних ресурсів Канади, адже більшість законодавства стосовно цього ухвалюється на провінційному, а не федеральному рівні. «Окрім цього, у Канаді є провінційні та місцеві лідери, які просували закони або робили заяви, що привертали міжнародну увагу. Активісти можуть почати розглядати місцеві вибори, політичні партії, політиків та медіа як вартісні цілі», – підсумовується у звіті.

Водночас, серйозного впливу на волевиявлення громадян це створити не має і загальний рівень кіберзагроз на місцевому рівні залишатиметься невисоким.

 

Слідчі вже допитали кілера, який стріляв у Адама Осмаєва.

Про це в  ефірі “112 Україна”  заявив представник МВС України Артем Шевченко.

“Його життю (нападника на Осмаєва і Окуеву – ред.) нічого не загрожує, він може співпрацювати зі слідством і давати свідчення”, – сказав Шевченко – Укрінформ.

За його словами, раніше нападник здійснив низку інших злочинів, в тому числі і на території України.

“Є цілий ряд інших злочинів, зокрема слідство їх бачить, і зараз йдуть активні дії з міжнародними партнерами для того, щоб мати можливість про це говорити більш або менш публічно і переконливо”, – зазначив представник МВС.

За його словами, російський слід у справі нападу очевидний. При цьому Шевченко нагадав, що для власної “легенди” підозрюваний використовував персональні дані померлої людини.

Як повідомляв Укрінформ, 1 червня у Києві на Подолі стріляли у колишніх бійців-добровольців Аміну Окуєву та її чоловіка Адама Осмаєва.

За попередньою інформацією, нападник назвався французьким журналістом і запросив подружжя на зустріч, а потім у машині вистрілив в Адама – тоді Аміна вистрелила у відповідь.

Поранених  Осмаєва  та нападника відправили до лікарні.

За даними ЗМІ, людина, яка намагалася застрелити Осмаєва, є кілером із прізвиськом “Дінго”, який убив охоронця президента Чечні Рамзана Кадирова.

Нападнику на добровольців оголошено підозру.

На думку Окуєвої, напад на Осмаєва здійснив досвідчений кілер, якого готували в ФСБ або ГРУ РФ.

 

Винищувач ВПС США в неділю, 18 червня, збив військовий літак сирійської державної армії, який бомбив територію в районі Ракки поблизу позицій збройних опозиціонерів, підтримуваних Вашингтоном.

Про це повідомило командування армії США.

Повідомляється, зокрема, що удар по літаку був нанесений “в рамках колективних заходів самозахисту військ-партнерів антитерористичної коаліції”, а саме альянсу сирійської опозиції і курдських формувань “Сил демократичної Сирії” (SDF) на південь від Табки. За даними Вашингтона, кілька повстанців були поранені, інші змушені були залишити місто після того, як авіація сирійського президента Башара Асада почала бомбити Табку.

Повітряні сили Сирії раніше в той же день повідомили про збитий винищувач, заявивши, що він виконував місію по боротьбі з терористичним угрупованням ІДІЛ. Пілот вважається зниклим безвісти.

Табка перебувала під контролем бойовиків ІДІЛ з 2013 року. Місто розташоване приблизно за 50 км від Ракки – “столиці” ісламістів. Через нього проходить важливий маршрут постачання в Ракку. Сили SDF за підтримки антитерористичної коаліції на чолі з США увійшли в місто 24 квітня.

 

Іранський Корпус вартових ісламської революції завдав по території Сирії удару балістичними ракетами середньої дальності.

Про це  повідомляє Радіо Свобода – Укрінформ.

Як стверджується, удар завдано по ісламістах у районі міста Дейр-ез-Зор на сході Сирії.

За даними іранських військових, на базі були бойовики угруповання “Ісламська держава”, причетні до теракту в Тегерані 7 червня.

Як повідомляв Укрінформ, 7 червня, у столиці Ірану дві групи терористів напали на парламент і мавзолей засновника ісламської республіки аятолли Хомейні. Більше 10 людей загинули, близько 40 були поранені.