Трагедія, яку можна було уникнути

2 роки ago Інформ центр 0

Минуло три роки з дня страшної трагедії – підбиттю терористами «ЛНР» українського військового літака з 49 десантниками та членами екіпажу на борту.

14 червня 2014 р. під Луганським аеропортом терористи збили військово-транспортний літак повітряних сил ЗСУ ІЛ-76. Літак був уражений пострілами із переносних зенітно-ракетних комплексів та крупнокаліберного кулемета.

На його борту  перебувало 40 десантників 25-ї окремої Дніпропетровської повітряно-десантної бригади та 9 членів екіпажу. Усі вони загинули. Значна частина бійців була з Дніпропетровщини, а екіпаж – із Запоріжжя.

Наступний день в Україні був оголошений днем жалоби. Тоді ж будівлю посольства РФ у Києві закидали камінням та димовими шашками.

Як стало відомо лише після трагедії з повідомлення координатора групи «Інформаційний спротив» Дмитра Тимчука, що в районі розташування Луганського аеропорту ще раніше були зафіксовані чисельні вогневі точки супротивника – фактично об’єкт, контрольований українськими силовиками, перебував в облозі бойовиків.

Факт панування бойовиків в зоні аеропорту не знали чи не хотіли знати керівники зі штабу Міноборони, бо направили літак з українськими військовими в пастку до ворога. Пілоти та десантники фактично отримали наказ здійснити акт самогубства.

Чому було віддано такий наказ майже три роки досліджувало слідство. В підсумку, у березні цього року, до семи років позбавлення волі засудили лише одну людину – генерал-майора Генштабу ВСУ Віктора Назарова. Його  звинуватили у службовій недбалості. Без сумніву, на лаві підсудних повинен був бути не лише генерал Назаров…

«Збитий літак з українськими військовими – це найбільші одночасні втрати Збройних сил України не тільки за весь час АТО, а й за всю історію ЗСУ з моменту створення. Подія у Луганську сталася через нехтування штабом очевидних загроз для десантників та екіпажу літака. Накази командування, які видаються на межі здорового глузду, – завжди повинні мати розголос, а ті, хто їх видає – засуджуватись. Ми завжди будемо пам’ятати трагедію 14 червня, яка сталася через непрофесіоналізм українських штабістів. Ми завжди будемо шанувати пам’ять загиблих військових. Герої – не вмирають!» – наголошують українські ПАТРІОТИ.

Прес-служба партії