Круглий стіл на тему – “Небойові втрати на фронті. Розслідування причин загибелі бійців”

3 роки ago Інформ центр 0
14 червня відбувся круглий стіл на тему –  “Самогубства” чи “вбивства”? Розслідування небойових втрат в АТО.

Організаторами виступили: ГО “Військово-патріотичне об’єднання учасників АТО “Справедливість” та політична партія «Патріот».

Підсумкові матеріали:

Створення військової поліції допоможе зменшити небойові втрати на фронті, впевнені у Міноборони

Створення військової поліції, яка займатиметься розслідуванням військових злочинів, допоможе зменшити небойові втрати на сході України.

Про це сказав під час круглого столу в Укрінформі заступник начальника Управління запобігання, виявлення злочинів та інших правопорушень ГУ Військової служби правопорядку ЗСУ Олег Бєлих.

“У Збройних силах існує проблема з великими небойовими втратами. Міністерство оборони бачить вихід із ситуації шляхом створення військової поліції з наданням їй повноважень досудового розслідування злочинів, вчинених військовослужбовцями, та здійснення оперативно-розшукової діяльності”, – зазначив він.

Бєлих додав, що військова поліція має бути творена на базі Військової служби правопорядку Міноборони. Наразі відомство розробляє відповідний законопроект на заміну законопроекту №1805 “Про військову поліцію”, який парламент відхилив у 2015 році.

Посадовець вважає, що на фронті багато військовослужбовців гинуть унаслідок самогубств та нещасних випадків саме через нефахове розслідування працівниками Нацполіції таких випадків.

З ним погодився і колишній заступник Військової прокуратури Центрального регіону Анатолій Маркевич. Водночас він вважає, що військові злочини має розслідувати не Міноборони, а Військова прокуратура.

“Слідчі Нацполіції кваліфікують очевидні вбивства на фронті як смерть від самогубств або смерть від звичайних причин без ознак криміналу. Сумнівні обставини не досліджуються і реальні обставини не встановлюються. Зараз Військова прокуратура обмежується лише процесуальним керівництвом і не хоче займатися розслідуванням нібито самогубств, посилаючись на ст. 216 Кримінально-процесуального кодексу, яка встановлює підслідність таких кримінальних справ за Нацполіцією”, – зазначив Маркевич.

Він вважає за необхідне ініціювати ухвалення законопроекту про внесення зміни до п.3, ч. 4 ст. 216 КПУ, якими буде передано підслідність кримінальних справ стосовно військовослужбовців від Нацполіції до Військової прокуратури.

Як повідомлялося, за даними Міноборони, у 2016 році небойові втрати українських військових перевищили втрати на фронті.

Зокрема, з 1 січня по 23 грудня 2016 року бойові втрати українських військових склали 211 осіб, тоді як небойові втрати їх перевищили, склавши 256 осіб.

Найпоширенішою причиною небойових втрат українських військових є саме самогубство. Таких випадків було зафіксовано 63. На другому місці серед небойових втрат – смерть внаслідок хвороб – 58 випадків.

Крім того, 39 військових загинули внаслідок необережного поводження зі зброєю, 30 військових вбили, 29 загинули внаслідок нещасних випадків. Ще 18 – у дорожньо-транспортних пригодах, десятеро – внаслідок отруєння, зокрема алкогольного та наркотичного та четверо – внаслідок порушення заходів безпеки.

П’ятеро військових з 256 загинули з інших причин, які не вказуються.

Також пропонуємо Вашій увазі нарізку виступу Миколи Голомші