Підбірка актуальних новин за 13 червня

3 роки ago Інформ центр 0

Україна та Хорватія підписали Меморандум про молодіжне співробітництво та План взаємодії Українсько-Хорватської робочої групи з питань співробітництва на 2017 рік, що передбачає співпрацю передусім у питаннях реінтеграції територій.

Документи підписано у Загребі у рамках офіційного візиту Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана до Хорватії, повідомляє  Урядовий портал.

Зокрема, серед пріоритетних завдань на 2017 рік, передбачених підписаним Планом взаємодії, – вивчення досвіду хорватської сторони з питань реінтеграції окупованих територій та повернення біженців, відновлення довіри населення та відбудови інфраструктури, залучення міжнародної допомоги, соціального забезпечення на реінтегрованих територіях.

“Досвід  Хорватії є дуже важливим для нас, і ми задоволені, що така група створена і вже розпочала свою роботу”, – зазначив Прем’єр-міністр України.

У свою чергу його хорватський колега  Андрей Пленкович  наголосив, що Хорватія підтримує Україну у контексті протистояння російській агресії, не визнає незаконної анексії Криму та прагне поділитися із Києвом своїм досвідом мирної реінтеграції тимчасово окупованих територій. Створена робоча група напрацює механізми вирішення ситуації, що склалася на окупованих територіях – в контексті виконання Мінських угод і в рамках роботи “нормандського формату”.

Крім того, метою Плану є чітка формалізація подальших спільних дій робочої групи у сфері організації візитів в Україну хорватських високопосадовців та проведення наступного засідання групи восени цього року в Києві.

Також підписаний сьогодні Меморандум між Міністерством молоді і спорту України та Міністерством з питань демографії, сім’ї, молоді і соціальної політики Республіки Хорватія про співробітництво у молодіжній сфері укладено на три роки з можливістю щорічної пролонгації. Він передбачає стимулювання розвитку дружніх зв’язків між молодіжними громадськими організаціями країн, встановлює основні форми співпраці у реалізації молодіжної політики.

Прем’єр-міністр України подякував хорватському колезі за політичну підтримку Києва, постійну гуманітарну допомогу українським воїнам та організацію оздоровлення українських дітей з лінії зіткнення.

Хорватія підтримує зусилля уряду України, спрямовані на проведення внутрішніх реформ та боротьбу з корупцією, і допомагатиме на шляху євроінтеграції та протидії російській агресії.

Про це сказала Президент Хорватії Колінда Грабар-Кітарович під час зустрічі із Прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом в рамках його офіційного візиту, повідомдяє  Урядовий портал – Укрінформ.

“Ми підтримуємо усі ключові зусилля, які спрямовані на проведення внутрішніх реформ, утвердження демократії, боротьби з корупцією в Україні. Сподіваюся також, що й наші економічні зв’язки міцнішатимуть”, – сказала Грабар-Кітарович.

Вона підкреслила повагу Хорватії до суверенітету і територіальної цілісності України і запевнила у підтримці на рівні Ради Європи, Європейського Союзу, ОБСЄ, ООН, НАТО.

У свою чергу Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман подякував хорватській стороні за співпрацю та всебічну політичну підтримку. Він висловив сподівання, що після обміну візитами глав урядів торгово-економічні відносини між країнами також посиляться. Він нагадав, що минулого року обсяг взаємної торгівлі зріс на 70%, і цьому значною мірою сприяли регулярні ділові форуми, один з яких пройшов сьогодні.

“Я думаю, що наші стосунки мають добрі основи”, – впевнений Прем’єр-міністр України. На його думку, перспективи розвитку є у військово-технічній співпраці, реалізації спільних проектів в енергетиці, інших сферах, в участі хорватських компаній у системі державних закупівель.

Значний інтерес, за його словами, представляє для Києва ініціатива “Адріатика – Балтика – Чорне море”, передусім у сегменті диверсифікації джерел постачання  газу. В цьому контексті Гройсман нагадав, що Україна вже півтора року не імпортує російський газ, натомість здійснює кроки задля нарощування власного видобутку палива.

 

Під час минулорічних виборів президента США атаки російських хакерів зачепили 39 штатів.

Про це повідомляє видання  Вloomberg – Укрінформ.

“Загалом російські хакери вразили систему в 39 штатах”, – йдеться у повідомленні.

Про хвилю атак улітку та восени 2016 року розповіли три джерела, безпосередньо обізнані в розслідуванні.

Зазначається, що кібератаки Росії у виборчу систему  США  були набагато ширшими, ніж про це було публічно повідомлено. Зокрема йдеться про вторгнення в бази даних виборців та програмних систем, кількість яких виявилася вдвічі більшою.

Так, дослідники виявили докази того, що у штаті Іллінойс кіберзловмисники намагалися видалити або змінити дані виборців. Хакери зламували програмне забезпечення, призначене для опитування  у день виборів, і принаймні в одному штаті отримали доступ до фінансової бази даних.

Як пише видання, масштаби втручання були такими, що представники адміністрації Барака Обами зробили безпрецедентний крок – поскаржилися напряму Москві, зателефонувавши по “червоному телефону”.

Два джерела розповіли, що у жовтні Білий дім зв’язався з Кремлем, щоб надати докладні документи про втручання Росії у вибори та попередити, що кібератаки можуть спричинити ширший конфлікт.

Раніше повідомлялося, що генпрокурор США Джефф Сешнс вирішив виступити перед комітетом Сенату з розвідки після свідчень екс-керівника ФБР Джеймса Комі.

 

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні намагається з’ясувати місцезнаходження 27-річного блогера з Донецька Станіслава Асєєва, який публікувався в українських ЗМІ під псевдонімом Станіслав Васін.

Про це розповіла голова місії Фіона Фрейзер, представляючи 18-й квартальний звіт, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Що з ним (Асєєвим – ред.) відбувається, ми, на жаль, не знаємо. Ми  намагаємося отримати доступ, щоб зрозуміти, де він знаходиться і знати, яка саме зараз у нього ситуація”, – сказала Фрейзер.

Як повідомлялося, 6 червня колишній депутат Єгор Фірсов заявив про можливе зникнення журналіста Станіслава Васіна, який жив у Донецьку і писав для українських ЗМІ.

Згодом факт зникнення підтвердили в СБУ.

Національна спілка журналістів України звернулася до представників міжнародних місій у Донецьку з проханням допомогти з’ясувати місцезнаходження Асєєва (Васіна).

 

Міністерство юстиції України та Координаційний центр з надання правової допомоги зняли всі гострі питання та непорозуміння, які виникли між представниками відомств. 

Про це повідомив міністр юстиції Павло Петренко у  Facebook – Укрінформ.

Він зазначив, що порозуміння знайдено, а результати діалогу викладені у спільній заяві. Зокрема, йдеться про проведення роботи щодо створення концепції розвитку системи БПД спільно з донорами та партнерами. Домовлено також провести найближчим часом консультативний конкурс, за підсумками якого керівництву Мін’юсту буде запропоновано кандидатури на посаду директора Координаційного центру.

Петренко  також наголосив, що «жодні міфи щодо можливих звільнень співробітників системи БПД та Координаційного центру не відповідають дійсності».

Повний  текст  заяви розміщено на сайті Міністерства юстиції.

Як повідомлялося, 2 червня 2017 року кандидатом на посаду директора Координаційного центру з надання правової допомоги визначено нинішнього заступника міністра юстиції з питань державної реєстрації Павла Мороза.

4 червня низка громадських організацій поширила заяву, у якій ідеться, що проведення конкурсу на посаду директора Координаційного центру відбулося “зі значними процедурними та змістовними хибами й порушеннями”. У цьому зв’язку вони вимагають анулювати результати роботи конкурсної комісії та створити іншу за участю різних зацікавлених сторін.

 

У травні відбулося збільшення пенсій для 8,2 млн українських пенсіонерів, а середній розмір виплат склав 1879 гривень.

Про це заявив заступник голови правління Пенсійного фонду Владислав Машкін на брифінгу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Він запевнив, що фінансування виплат пенсій відбувається стабільно й громадяни отримують пенсії чітко у визначений графік.

Загалом протягом перший 5 місяців цього року, за його словами, Пенсійний фонд профінансував видатки на суму 101,7 млрд гривень, без урахування 10,4 млрд гривень, які були профінансовані ще в грудні 2016 року на виплату січневих пенсій.

“До бюджету Пенсійного фонду за січень-травень поточного року з усіх джерел надійшло 103,7 млрд гривень, із яких власні надходження склали 58,6 млрд гривень, що на 14,5 млрд більше у порівнянні з відповідним показником 2016 року”, – додав заступник голови ПФ.

 

Міністр соціальної політики Андрій Рева у рамках робочого візиту до Женеви провів зустріч з Генеральним директором Міжнародної Організації Праці Гаєм Райдером, який запевнив у подальшій підтримці України на шляху перетворень.

Про це повідомляє  прес-служба  Мінсоцполітики – Укрінформ.

“Гай Райдер відзначив покращення в Україні у напрямку соціального діалогу та позитивно оцінив докладені зусилля зі скасування мораторію на інспекцію праці. Генеральний директор МОП запевнив у подальшій підтримці України на шляху впровадження рушійних перетворень”, – йдеться у повідомленні.

Також зазначається, що Рева поінформував керівника міжнародної організації про здобутки України в проведенні соціально-економічної політики та розповів про ті виклики, які сьогодні стоять перед Україною. Сторони домовилися про подальший розвиток співпраці на конкретних напрямках, зокрема, в частині впровадження пенсійної реформи.

Крім того, міністр соціальної політики України та міністр праці, добробуту та соціального страхування Кіпру Зета Еміліаніду підписали в рамках 106-ї сесії Міжнародної конференції праці Меморандум про взаєморозуміння між міністерствами.

“Підписання зазначеного Меморандуму є важливим кроком для взаємовигідної співпраці між державами, адже Республіка Кіпр є однією з основних країн працевлаштування українських моряків”, – йдеться у повідомленні.

 

З початку 2017 року Голова Верховної Ради Андрій Парубій чотири рази достроково закривав засідання парламенту через відсутність в залі нардепів.

Про це  повідомляє  Комітет виборців України – Укрінформ.

“Такі випадки мали місце 19 січня (ранкове та вечірнє засідання), 8 лютого (ранкове) та 7 червня (ранкове). Щоразу в залі знаходилося менше депутатів, аніж потрібно для прийняття рішень”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що відповідно до даних рейтингових голосувань 19 січня на ранковому та вечірньому засіданнях  Ради  перебували 211 та 169 депутатів відповідно, 8 лютого – 198 депутатів, 7 червня – 213 депутатів із 226 необхідних.

“Серед фракцій та груп найгірші показники відвідуваності у вказані дні продемонстрували депутати “Волі народу” (12% групи були присутні в залі), “Відродження” (24%), “Опозиційного блоку” (25%) та ВО “Батьківщина” (30%). У залі також перебували близько половини депутатів фракцій БПП, “Народного фронту”, Радикальної партії Олега Ляшка та “Самопомочі”, – повідомляють у КВУ.

Нагадаємо, що відповідно до ч. 1. Ст. 47 ЗУ «Про Регламент Верховної Ради України» парламент  приймає рішення виключно на її пленарних засіданнях більшістю голосів народних депутатів від конституційного складу Верховної Ради, крім випадків, передбачених Конституцією України та Регламентом. Згідно із Рішенням Конституційного Суду № 17-рп/2002 Рада може приймати закони за умови присутності на її пленарних засіданнях на момент голосування не менше тієї кількості народних депутатів, яка необхідна для прийняття відповідного рішення.

 

Командир “Беркуту” Сергій Кусюк засвітився в формі ОМОНу на антикорупційному мітингу в Москві.

Про це повідомляє Еспресо.TV з посиланням на фото каналу “Дождь” – Укрінформ.

Фотографія  беркутівця  Кусюка у формі ОМОНу з’явилася у галереї “Дождя”.

Він нібито брав участь у розгоні протестних акцій у Москві.

Кусюк неодноразово командував силовими розгонами мирних акцій в Києві.

У тому числі він керував розгоном учасників мітингу на Майдані Незалежності в Києві в ніч з 29-го на 30 листопада 2013 року.

Після перемоги Євромайдану Кусюк втік до Криму. Влітку 2015 року Генеральна прокуратура оголосила Кусюка в розшук за підозрою в перешкоджанні проведення мітингу і перевищенні службових повноважень.

 

У суботу, 17 червня, в Мукачівському замку «Паланок» відбудеться реконструкція середньовічного весілля Ілони Зріні та Імре Текелі, яке проводилося в цій фортеці 335 років тому. 

Про це повідомляє прес-служба Мукачівської міськради на сторінці у  Facebook – Укрінформ.

«Замок «Паланок» запрошує 17 червня на середньовічне весілля до Мукачева. 335 років тому тут відбулося весілля 39-річної Ілони Зріні та 25-річного Імре Текелі – ця історична  подія проходила 15 червня 1682 року. Крім середньовічного інтер’єра, персонажів, весільної церемонії та розваг, на гостей чекає весільна гостина, яку максимально намагатимуться відтворити мукачівські кухарі за описами історичних джерел», – йдеться в повідомленні.

Також у програмі – стрільби зі стародавніх гармат, демонстрація майстерності ремісників та безкоштовні майстер-класи, традиційні й не тільки страви тієї епохи, танці під середньовічну музику, лицарські поєдинки.

Святкування розпочнеться об 11 годині, самі наречені прибудуть до замку о 14-й. Весілля відбудеться у дворі верхнього замку.

Вхід на реконструкцію весілля – за квитками до музею, вартість – 40 гривень для дорослих.

Ілона Зріні – фактична керівниця угорського визвольного руху в 1685-1703 роках, мати Ференца II Ракоці, національного героя Угорщини. Була одним із лідерів боротьби за національне визволення Угорщини в 17 столітті від абсолютистського правління австрійської династії Габсбургів.

 

До хакерської атаки на енергосистему в Києві в грудні 2016 року причетна група Electrum, безпосередньо пов’язана з хакерської групою Sandworm Team, яку підозрюють в роботі на російські спецслужби.

Про це йдеться у звіті фахівців з інформаційної безпеки Dragos, які аналізували цю атаку, передає  “Медуза” – Укрінформ.

“Хакерська група Electrum причетна до атаки на енергосистему компанії “Укренерго” в грудні 2016 року, йдеться у звіті фахівців з інформаційної безпеки Dragos. За даними дослідників, ця група безпосередньо пов’язана з хакерської групою Sandworm Team, яку неодноразово звинувачували в роботі на російські спецслужби”, – йдеться в повідомленні.

Як йдеться у звіті, хакери створили шкідливе ПЗ, яке отримало назву Crash Override, головним завданням якого є атака на енергосистеми. Crash Override при невеликому доопрацюванні здатна атакувати енергосистеми не тільки України, а й європейських країн, а також теоретично для неї вразлива інфраструктура в США.

“Dragos провели аналіз Crash Override разом зі словацьким виробником антивірусів ESET. У дослідженні зазначається, що шкідливе ПЗ здатне атакувати відразу кілька енергопідстанцій одночасно, але його характер роботи дозволяє викликати тільки тимчасові перебої з електрикою, які можуть тривати кілька годин або днів, але не тижнів”, – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, 17 грудня 2016 року в  Києві  спостерігалися перебої з електрикою через збій на одній з підстанцій. В окремих районах столиці електрики не було приблизно півтори години. В Укренерго пов’язали перебої з електрикою з хакерськими атаками.

Вже в січні 2017 року експерти з кібербезпеки припустили, що причиною збою була хакерська атака, аналогічна тому збою, який стався в Івано-Франківській області до 2015 року. Імовірно, хакери в грудні 2016 року не ставили за мету завдати серйозної шкоди, а тестували систему.

У грудні 2015 року в значній частині Івано-Франківської області спостерігалися перебої з електрикою. Служба безпеки України назвала причиною перебоїв кібератаки з боку Росії.

 

Голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Фіона Фрейзер сподівається на мирне проведення  Маршу рівності “КиївПрайд -2017” 18 червня.

Про це вона наголосила, представляючи нову доповідь  ООН  щодо ситуації з правами людини в Україні, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Нещодавно Київ провів Євробачення, було гасло “Ми святкуємо різноманітність”. Ми сподіваємося, що це дійсно буде дотримуватися під час гей-параду, який відбудеться 18 червня”, – зазначила вона, додавши, що викликає занепокоєння ставлення до сексуальних меншин.

Так, за її словами, у травні такі мирні виступи були проведені в Запоріжжі, Херсоні і Харкові, однак “учасники піддалися фізичній атаці, деякі були поранені”.

Раніше Національна поліція повідомила, що посилить заходи безпеки на час проведення Маршу рівності “КиївПрайд -2017”, який відбудеться в Києві 18 червня.

 

Окружний адміністративний суд Києва призупинив процес перейменування проспекту генерала Миколи Ватутіна на проспект Романа Шухевича.

Про це Укрінформу повідомили у Окружному адмінсуді  – Укрінформ.

Наступне засідання у цій справі відбудеться на початку липня.

“Ухвала про забезпечення позову, тобто суд призупинив  перейменування  проспекту Ватутіна на Шухевича. Ухвала набула чинності від учора. Але це не рішення у справі. Наступне засідання на початку липня”, – сказали у суді.

Як написала Ірина Бережна у  Facebook, рішення судді Окружного адміністративного суду від 12 червня частково задовольняє клопотання організацій “Антифашистська правозахисна ліга” і “Єврейська правозахисна група” про міри забезпечення позову.

Як повідомляв Укрінформ, Київрада 1 червня перейменувала проспект Генерала Ватутіна на проспект Романа Шухевича.

 

 

Світові ціни на нафту слабко ростуть, але міністр енергетики Саудівської Аравії Халіда аль-Фаліха упевнений в швидкому відновленні балансу на ринку «чорного золота».

Про це  свідчать  дані біржових торгів на сайті Investing.com – Укрінформ.

Вартість серпневих ф’ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent виросла на 0,54% – до 48,55 долара за барель. Ціна липневих ф’ючерсів на нафту марки WTI збільшилася на 0,50% – до 46,31 долара за барель.

Як повідомляє агентство Market Watch, міністр енергетики Саудівської Аравії Халід аль-Фаліх висловив упевненість у тому, що “ребалансування ринку скоро набере обертів”. “Насправді, на даний момент це хороші новини для торгівлі”, – передає агентство слова аналітика SCI International Гао Цзяня (Gao Jian).

Стримують зростання  цін  дані про зростання числа бурових установок. Як повідомила Baker Hughes, за підсумками робочого тижня, що завершився 9 червня,  число бурових установок в США виросло на 11 штук, або на 1,2%, до 927 одиниць. Число нафтових бурових установок виросло водночас на вісім штук, або на 1,09% – до 741 одиниці, газодобувних – на три, або на 1,65%, до 185 штук. У річному вираженні число бурових виросло на 513 штук, або більш ніж в 2,2 разу.

За станом на 09:15 за київським часом, ціна на нафту марки Brent встановлена на рівні 48,52 долара за барель. На відкритті Brent торгувалася по 48,23 долара за барель, що на 6 центів нижче від рівня закриття торгів ($48,29).

 

 

 

 

На Вінниччині за допомогою компанії Google Україна створили сайт «Мандруй Вінниччиною» для популяризації  туристичного потенціалу області. Користувачі можуть додавати до нього інформацію за принципом дії «Вікіпедії».

Про це кореспондентові Укрінформу повідомила заступник директора Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку Вінницької ОДА Вега Кулявець.

За її словами, такою опцією творці наділили сайт  «Мандруй Вінниччиною», аби він був справді «живим», щоразу доповнювався інформацією про вінницькі ексклюзиви, цікаві місця й особливості регіону.

Також новий туристичний ресурс має опцію «Сплануй подорож», що дає змогу розробити індивідуальний маршрут цікавими місцями Вінниччини залежно від способу пересування туриста  – пішки, велосипедом чи автомобілем. На сайті запропоновано готові маршрути, але можна додати і власні.

Творці порталу подбали, аби він був корисним і для людей з особливими потребами. Тут  є аудіосупровід інформації для людей з вадами зору, а на карті позначено об’єкти, обладнані спеціальними під’їздами і пандусами для людей на візках.

 

Злочини періоду Революції Гідності та події в Одесі 2 травня 2014 року мають бути розслідувані ефективно і без зволікань.

На цьому наголосила голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Фіона Фрейзер, представляючи нову доповідь ООН щодо ситуації з правами людини в Україні, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Що стосується випадків  Майдану. Ми вітаємо завершення досудового розслідування і що стосується вбивства та спроб вбивства протестувальників на Кріпосному валу. Однак ми помічаємо, що звинувачені в цьому випадку, а також інші звинувачені втекли від правосуддя. Розслідування, пов’язані з  інцидентом в Одесі, були сильно затримані, суд над 20 федералістами розпочався вже втретє і був перенесений до нового суду вчетверте. Ми закликаємо владу забезпечити ефективні розслідування, які проводяться без затримки, і щоб розслідування дотримувалися міжнародних стандартів прав людини”, – заявила Фрейзер.

Доповідь охоплює період із 16 лютого по 15 травня 2017 року та містить результати спостережень і рекомендації щодо ситуації з правами людини в Україні. Особлива увага в документі приділяється східним областям та Криму.

 

Президент США Дональд Трамп розглядає можливість звільнення спеціального радника ФБР Роберта Мюллера, який був призначений вести розслідування щодо втручання Росії у президентські вибори у США в 2016 році.

Про це повідомляє  CNN  з посиланням на друга Трампа – генерального директора Newsmax Media Кріса Рудді – Укрінформ.

“Я думаю, що він розглядає можливість припинення (діяльності – ред.) спеціального радника… Я думаю, що він розглядає цей варіант”, – сказав репортерові PBS NewsHour Рудді, який у понеділок був у Білому домі.

Водночас джерело, близьке до президента, повідомило, що  Трампу  радили уникнути такого серйозного кроку, як звільнення спецрадника.

“Багато людей радили йому не робити цього”, – сказав співрозмовник.

Утім, речник Білого дому Шон Спайсер заявив, що “пан Рудді ніколи не говорив з президентом з цього питання”.

“Що стосується даного питання, тільки президент або його адвокати мають повноваження його коментувати”, – наголосив він.

А заступниця Спайсера зауважила, що Рудді «говорить сам за себе».

Як повідомляв Укрінформ, 19 травня міністерство юстиції США призначило колишнього директора ФБР Роберта Мюллера спеціальним радником з розслідування можливого втручання Росії в  президентські вибори  в 2016 році. Роберт Мюллер обіймав посаду директора ФБР з 2001 по 2013 роки.

 

Генеральний прокурор США Джефф Сешнс, будучи сенатором під час виборчої кампанії в Сполучених Штатах, мав офіційну зустріч з послом Росії в Вашингтоні Сергієм Кисляком, під час якої озвучив занепокоєння щодо агресії РФ проти України.

Про це він заявив у вівторок під час слухань у верхній палаті Конгресу США, відповідаючи на запитання сенатора Маккейна, передає власний кореспондент Укрінформу.

“Чи порушували ви питання під час цієї зустрічі (з Кисляком – ред.) щодо вторгнення Росії в Україну та анексії Криму?” – поставив запитання Джон Маккейн.

Сешнс підтвердив, що про це йшлося та навіть прокоментував ситуацію, яка мала місце під час його спілкування з російським послом.

“Я прекрасно пам’ятаю це. Напередодні моєї зустрічі з російським послом я зустрічався з українським послом. І я почув від нього занепокоєння щодо Росії, й потім порушив це питання перед паном Кисляком”, – зазначив генпрокурор.

Він також підкреслив, що Кисляк намагався запевнити його в тому, що всі дії Росії були правильними.

Як повідомляв Укрінформ, генеральний прокурор  США  Джефф Сешнс у вівторок давав свідчення перед Комітетом з питань розвідки Сенату США у питаннях розслідування законодавців щодо втручання Росії у внутрішні справи США.

 

Державний секретар США Рекс Тіллерсон охарактеризував відносини з Москвою як “найгірші” за всі часи й зазначив, що США і Росія мають канали зв’язку, які потрібно використовувати для поліпшення взаємин на окремих напрямах.

Про це він заявив у вівторок під час слухань у Комітеті Сенату США з питань міжнародних відносин, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Наші відносини перебувають на найнижчому за весь час рівні, й вони дедалі погіршуються. Наша мета полягає в тому, щоб їх стабілізувати”, – заявив глава Державного департаменту США.

При цьому він підкреслив, що обидві сторони працюють за кількома напрямами, щоб установити основу для поновлення робочих відносин з деяких питань із російським урядом, у яких зацікавлені самі США.

“Ми докладаємо зусиль безпосередньо щодо Сирії. Вони, я би сказав, є прогресивними, мають позитивний розвиток, але поки що зарано говорити про якісь здобутки”, – навів один із прикладів глава Держдепу.

Тіллерсон також зауважив, що американська сторона і  Росія  встановили “відкриті канали” спілкування, які хотілося би зберегти. Тому, за його словами, крім запровадження нових санкцій США мають проявити гнучкість у відносинах з Москвою.

 

Сенат США досяг кінцевої політичної згоди щодо масштабного двопартійного законопроекту про введення нових фінансових санкцій проти Росії та обмеження здатності президента Трампа скасувати існуючі без рішення Конгресу.

Голосування проекту закону має відбутися ближчими днями, повідомило авторитетне видання  The Hill – Укрінформ.

“Він (законопроект. – Ред.) є настільки всеосяжним, наскільки ми могли його зробити таким”, – наводить видання слова сенатора-республіканця Боба Коркера, який зробив свою заяву одразу після того, як лідер більшості Мітч Макконнелл зареєстрував угоду.

Раніше повідомлялося про очікування кінцевого рішення щодо реєстрації та винесення на голосування документа.

Остаточна політична домовленість була досягнута після більш як тижневих суперечок, що тривали і в позаробочий час у верхній палаті Конгресу США, щодо того, яким чином покарати Росію і обмежити президента в праві послабляти  санкції.

Законопроект передбачає запровадження нових обмежень проти РФ, у тому числі за “зловмисну кібер-активність” Москви, а також проти осіб, причетних до постачання зброї уряду сирійського президента Башара Асада та посадовців, пов’язаних із російським розвідувальним і оборонним секторами. Документ також надає Конгресу від 30 до 60 днів (залежно від парламентських канікул у серпні) на поглиблений розгляд питання про потенційне блокування Трампа від скасування або послаблення санкцій проти Росії. З іншого боку, документ дозволятиме адміністрації Трампа запровадити нові секторальні санкції щодо російської економіки.

За прогнозами, голосування законопроекту має відбутися цього тижня. При цьому відзначається значне зрушення в головному законодавчому органі США після того, як провідні республіканці остаточно погодилися з необхідністю такого кроку.

 

Міжнародна ізоляція Катару подібна до смертної кари.

Таку думку висловив президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган, повідомляє  Reuters – Укрінформ.

«У Катарі здійснюється дуже серйозна помилка. Ізоляція народу у всіх сферах є негуманною та суперечить ісламським цінностям. Це подібне на те, якби стосовно Катару було ухвалено рішення про накладення смертної кари», – сказав Ердоган.

На його переконання, обвинувачення Катару у підтримці тероризму не відповідають дійсності. «Катар разом із Туреччиною зайняв найрішучішу позицію у протидії терористичній організації Ісламська держава. Віктимізація Катару через наклепницькі кампанії не служить жодній меті», – зазначив президент.

Як відомо, вже дев’ять країн розірвали дипломатичні зв’язки з Катаром.

Про таке рішення заявили Бахрейн, Саудівська Аравія, Єгипет та Об’єднані Арабські Емірати. Пізніше до них приєдналися Ємен, Мальдівські острови, влада східної частини Лівії, Мавританія та острівна держава Маврикій.

Крім цього, уряд Йорданії ухвалив рішення знизити рівень свого дипломатичного представництва в Катарі.

Саудівська Аравія також відкликала ліцензію національного катарського авіаперевізника Qatar Airways. Крім цього, Ер-Ріяд закрив свій сухопутний кордон із Катаром, що викликало паніку на тлі нестачі продовольства.

Основна претензія цих країн – підтримка катарською владою ісламських терористів, проти яких бореться коаліція держав під керівництвом США. Окремі країни розірвали і економічні відносини з Катаром.

 

 

Офіційна газета Верховної Ради “Голос України” у вівторок, 13 червня, опублікувала закон “Про внесення змін до деяких законів України щодо мови аудіовізуальних (електронних) засобів масової інформації”, який зобов’язує загальнонаціональні телеканали транслювати не менш ніж 75% ефіру державною мовою.

Документ оприлюднено і на  сайті  видання – Укрінформ.

Закон набуде чинності через чотири місяці від дня його опублікування.

Як повідомляв Укрінформ, 23 травня Верховна Рада ухвалила закон, що встановлює обов’язкову частку україномовного контенту на загальнонаціональних телеканалах в обсязі 75%. Президент Петро Порошенко підписав цей закон 6 червня.

Згідно з документом, передачі, фільми й новини, виконані українською мовою, мають становити не менш ніж 75% загальної тривалості передач і фільмів у кожному із проміжків часу між 07:00 і 18:00, а також між 18:00 і 22:00.

Телерадіокомпанії місцевої категорії  мовлення  повинні транслювати не менш ніж 50% ефіру українською мовою.

При цьому під квоти не потрапляють передачі та фільми, виготовлені до 1 серпня 1991 року. Їх достатньо субтитрувати українською мовою, тоді вони включаються в українську квоту.

За невиконання квот телеканали будуть штрафувати. Сума кожного окремого покарання становитиме 5% від загального ліцензійного збору цього каналу.

 

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявляє, що Подільський райсуд Києва зобов’язав народного депутата БПП Сергія Лещенка спростувати інформацію про стеження за ним.

Про це міністр написав у своєму  Twitter-акаунті, оприлюднивши рішення суду – Укрінформ.

“Рішення суду: інформація С. Лещенка на Deutsche Welle про стеження з боку МВС є брехливою. Кожна брехня цього діяча матиме оцінку!” – написав він.

Йдеться про інтерв’ю з  Лещенком, в якому він заявив, що відчуває за собою незаконне стеження з боку правоохоронців.

 

Ситуацію із сміттям у Львові можна вирішити за один день, якщо розблокувати для міста полігони в інших регіонах держави.

Про це сказав на брифінгу міський голова Андрій Садовий, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Мер зазначив, що місто приступає до етапу проектування сміттєперероного комплексу, що триватиме 4 місяці. Цього року планується розпочати будівництво. Це має бути перший комплекс, збудований в Україні за усіма європейськими екологічними нормами.

За його словами, паралельно здійснюється підготовка до рекультивації Грибовицького полігону. У цьому місто має фінансову підтримку Європейського банку реконструкції та розвитку, який гарантує найближчим часом виділення 20 млн євро, і Європейський інвестиційний банк має чітку позицію, що 75 млн євро, які були задекларовані, мають прийти до Львова. Ці кошти будуть базовими для рекультивації полігону ТПВ та будівництва заводу.

 

Міністр фінансів Великобританії Філіп Геммонд виступить за збереження Об’єднаним королівством членства у митній зоні ЄС після політичного виходу країни із Євросоюзу.

Про це із посиланням на місцеві ЗМІ пише  Reuters – Укрінформ.

«Геммонд спробує змінити позицію прем’єр-міністра Мей після провальних виборів, на яких уряд втратив більшість в парламенті. За твердженням ЗМІ, глава МЗС переконаний, що уряд повинен переглянути своє прагнення до незалежної торгової політики поза митним союзом», – йдеться у матеріалі.

Reuters пояснює, що єдина митна зона ЄС гарантує вільну торгівлю у своїх межах, але забороняє членам укладати власні торговельні угоди із третіми країнами. Раніше в уряді заявляли про прагнення Британії повністю покинути митну зону  ЄС.

 

Е.Макрон: Двері ЄС відкриті для Британії до кінця переговорів по Brexit

Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що двері ЄС залишаються відкритими для Великобританії до завершення переговорного процесу по Brexit, повідомляє  УНН  з посиланням на Reuters.

“Двері, звичайно, залишається відкритою, поки переговори по Brexit не завершаться, але суверенне рішення про вихід з ЄС було прийнято, і я поважаю це рішення”, – заявив Е.Макрон за підсумками зустрічі з британським прем’єр-міністром Терезою Мей.

Е.Макрон також зазначив, що хотів би якнайшвидший початок переговорів по Brexit.

Нагадаємо, у першому турі парламентських виборів у Франції  лідирує партія президента країни Еммануеля Макрона  “Вперед, республіка”.

 

Міністерство юстиції Нідерландів підписло закон про ратифікацію Угоди про асоціацію між Європейським Союзом та Україною.

Про це повідомив міністр закордонних справ України Павло Клімкін у  Twitter – Укрінформ.

“Супер, що Мін’юст Нідерландів підписав закон про ратифікацію  Угоди про асоціацію! Чекаємо завтра на публікацію в офіційному виданні”, – написав Клімкін.

 

Розпочала роботу нова Рада громадського контролю при Національному антикорупційному бюро, склад якої нещодавно було обрано під час конкурсу. 

Про це інформує  прес-служба  відомства – Укрінформ.

“Під час зборів РГК обрала голову. Ним став Роман Маселко. Секретарем РГК обрано Галину Янченко. Голова РГК разом із Володимиром Рисенком входитиме до складу дисциплінарної комісії НАБУ”, – йдеться у повідомленні.

Рада також делегувала своїх представників до складу конкурсних комісій.

Директор НАБУ Артем Ситник, який узяв участь у першому засіданні нової РГК, наголосив на викликах, які стоять перед бюро. Зокрема, йдеться про завершення формування штату, налагодження повноцінної організації роботи територіальних управлінь, збільшення кількості розслідувань, завершення стадії судового розгляду у провадженнях НАБУ.

«Багато зроблено, але ще більше треба зробити. Сподіваюся, разом нам вдасться здійснити все заплановане», – резюмував директор НАБУ.

Вибори нового складу РГК при  НАБУ  відбулись 31 травня шляхом відкритого інтернет-голосування. Свої голоси за 56 кандидатів у члени РГК віддав 17 тис. 181 виборець. За кількістю виборців це інтернет-голосування є рекордним з усіх виборів громадських рад при органах влади України.

Список із 15 переможців 6 червня опубліковано на офіційному сайті НАБУ.

 

Народний депутат Володимир Парасюк (позафракційний) вважає, що Слідчий комітет РФ порушив проти нього кримінальну справу через те, що він є українцем.

Про це він написав у  Facebook – Укрінформ.

“Вони це зробили тому, що я – вільний українець, який має віру, мову та тисячолітню історію. От і все. Гарного всім дня. І не відволікайтесь на дурниці, бо роботи дуже багато”, – зазначив  Парасюк.

За його словами, в даному випадку не йдеться про “війну Росії проти Парасюка”.

На його переконання, російській владі не потрібна така Україна, якою вона є сьогодні, “бо такою може стати і Росія”.

Як повідомлялося, Слідчий комітет РФ порушив кримінальну справу щодо народного депутата України Володимира Парасюка, якого звинувачують у причетності до нападу на російське генконсульство у Львові в 2016 році і нарузі над російським прапором.

 

Програму для захисту даних Державного земельного кадастру України буде розроблено на базі технології Blockchain.

Про це пише перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк на своїй сторінці  у Facebook – Укрінформ.

Він додає, що до участі в проекті буде залучено міжнародну антикорупційну організацію на етапі розробки в якості експертного консультанта, а згодом – в статусі незалежного аудитора, який здійснюватиме зовнішній нагляд за коректністю функціонування.

Мартинюк підкреслив, що користувачам наразі немає про що хвилюватися (щодня по всій країні здійснюються та успішно реєструються в кадастрі сотні орендних угод), однак в процесі удосконалення системи постають нові виклики, зокрема пов’язані із іншим видом земельних транзакцій, до яких ми маємо бути готовими.

Як повідомлялось раніше, у червні поточного року ДП “СЕТАМ” вперше в Україні підписало меморандум з компанією BitFure Group про співпрацю у впровадженні децентралізованої технології Blockchain.

Довідка. Технологія Blockchain — це система захисту й зберігання баз даних, ідея якої полягає у функціонуванні без централізованого керівництва.

 

З Лук’янівського СІЗО вийшов колишній заступник прокурора Рівненської області Андрій Боровик, який підозрювався в організації злочинного угруповання, що займалося незаконним видобутком бурштину.

Про це повідомляє  “112 Україна” – Укрінформ.

Зазначається, що адвокати сказали, що справу перекваліфікували.

Як повідомляв Укрінформ, за версією Генпрокуратури, злочинну схему щодо видобування бурштину очолював заступник прокурора Рівненської області Андрій Боровик та підполковник контррозвідки місцевого управління СБУ Вадим Федорук.

Загалом злочинна організація, до якої також входили працівники правоохоронних органів регіону, голови райдержадміністрацій, керівники районних прокуратур, керівники лісгоспів, а також представники криміналітету, за версією слідства, налічує 32 особи.

6 липня Голосіївський районний суд м. Києва задовольнив клопотання Головної військової прокуратури Генеральної прокуратури України та обрав організаторам та керівникам злочинної організації запобіжні заходи, зокрема Боровику – тримання під вартою, із альтернативою внесення застави у розмірі 9 млн 646 тис грн.

Заступник прокурора Рівненської області Андрій Боровик був затриманий 4 липня 2016 року.

 

У Луцьку біля колишньої тюрми ексгумують останки – ймовірно, в’язнів, розстріляних працівниками НКВС у червні 1941 року.

Про це повідомляє  прес-служба  Луцької міської ради – Укрінформ.

“Поблизу Монастиря бригідок на території старого міста розпочалися роботи з ексгумації людських останків. Свого часу тут знаходилося приміщення Луцької тюрми і ймовірно, що тут захоронені колишні в’язні, яких у червні 1941 року розстріляли органи НКВС. Роботи проводять фахівці комунального пошукового підприємства “Доля” з міста Львів”, – йдеться у повідомленні.

Історик Сергій Годлевський, який допомагає у розкопках, зазначив, що ймовірно на цьому місці була вирва від вибуху снаряду, людські тіла сюди кинули і засипали. За його словами, під час розкопок знайдено фрагменти решток людських тіл, одяг, взуття, тощо. Він наголосив, що нині активно працюють пошуковики, збирають людські останки, які пізніше планують перезахоронити.

Також він повідомив, що знайдені боєкомплекти, патрони, гільзи, які були на озброєні органів НКВС.

 

Російська компанія Mail.Ru Group, яка володіє соцмережами “ВКонтакте” й “Одноклассники”, намагається обійти заборони на діяльність в Україні через офшорну компанію Nessly Holdings Limited, зареєстровану на Кіпрі. 

Про це повідомляється в розслідуванні міжнародного розвідувального співтовариства  InformNapalm – Укрінформ.

“Чергове OSINT-розслідування міжнародного розвідувального співтовариства InformNapalm розкриває спроби російської компанії Mail.Ru Group обійти заборони на діяльність в Україні через офшорну компанію Nessly Holdings Limited, зареєстровану на Кіпрі”, – йдеться в повідомленні.

Як повідомляють волонтери-розслідувачі, Mail.Ru мімікрує під “Пошукач”.

Наголошується, що “незважаючи на назву в українському стилі”, з Україною “Пошукач” ніяк не пов’язаний. Сам інтерфейс сайту російсько-англійський, домен POSHUKACH.COM був зареєстрований російським реєстратором RU-CENTER. Початковий код головної сторінки сайту містить відсилання до браузеру FreeU, одним з розробників якого є Mail.Ru Group.  Також сайт POSHUKACH.COM розташований у мережі, що територіально належить  Росії.

Сайт пов’язаний з Nessly Company (відомою як Nessly Holdings Limited) — офшорною компанією, афільованою з Mail.Ru Group і зареєстрованою на Кіпрі.

Водночас мережа, в якій розташований сервер браузеру FreeU, який українцям активно рекламували для обходу заборони соцмереж “ВКонтакте” й “Одноклассники”, також зареєстрована на Nessly Company.

Директором Nessly Holdings Ltd зазначена якась Олена Азаренко (Elena Azarenko), яка обіймає (або обіймала) посаду директора в компаніях, пов’язаних з MRG: MGL Mail.Ru Equity Limited, VK.COM Holdings Limited, MRGroup Invetsments Limited, Odnoklassniki Holdings Limited, MGL Mail.Ru Internet Assets Limited. Пошук у LinkedIn підтверджує, що Elena Azarenko працює в Mail.Ru Group.

“Таким чином, можна з великою вірогідністю стверджувати, що Nessly Holdings Limited тісно пов’язана з Mail.Ru Group. Через цю компанію Mail.Ru Group намагається обійти санкції, запроваджені щодо російських IT-компаній в Україні: ні домен POSHUKACH.COM, ні пов’язана IP-адреса не блокуються українськими провайдерами; як наслідок — Mail.Ru продовжує бути присутнім на українському ринку, використовувати власний пошуковий движок для показу результатів, які Mail.ru визнає “більш релевантними”, а також заробляти на рекламі, що показується українським користувачам”, — наголошуюється в розслідуванні InformNapalm.

 

Президент Молдови Ігор Додон не підпише закон про заборону ретрансляції російських політичних та інформаційних телепрограм, якщо такий буде прийнятий.

Так він прокоментував ініціативу правлячої Демократичної партії на законодавчому рівні заборонити на території країни російську телевізійну пропаганду, повідомляє власний кореспондент Укрінформу в Молдові.

Раніше лідер Демократичної партії Влад Плахотнюк заявив, що в парламенті зареєстрований законопроект про заборону на території Молдови російської політичної та інформаційної телевізійної пропаганди.

Згідно з молдавським законодавством, якщо президент відмовляється підписувати ухвалений парламентом закон, то парламент, у свою чергу, має право повторно ухвалити закон з його подальшою публікацією в Офіційному моніторі Республіки Молдова.

 

У разі ухвалення пенсійної реформи в осіб, які на момент набрання чинності відповідного законопроекту матимуть необхідний стаж, право на пенсію за вислугою років не забиратимуть.

Про це заявив заступник голови правління Пенсійного фонду Владислав Машкін на брифінгу, відповідаючи на запитання кореспондента Укрінформу.

“Право на вислугу фіксується на дату набрання чинності законопроекту. Якщо в людини вже буде це право, то вона ним зможе скористатися тоді, коли захоче”, – пояснив він.

За його словами, якщо вчитель чи лікар на момент набрання чинності  пенсійної реформи  матиме необхідний стаж для вислуги, то він зможе скористатися цим право і через, наприклад, 3 або 5 років.

Водночас Машкін нагадав, що особи, які вийшли на пенсію за вислугою років, не мають права обіймати посади, що дозволяють призначати такого виду пенсії.

Як раніше повідомлялося, проект пенсійної реформи передбачає скасування права на пенсію за вислугою років у низки категорій працівників, у тому числі лікарів і вчителів.

 

Управління директора Національної розвідки США (ODNI) підготувало і передало британським спецслужбам доповідь про те, що російського фінансиста і інформатора у справі Магнітського Олександра Перепеличного було «швидше за все, убито за прямим наказом Путіна або людей, близьких до нього».

Про це повідомляє видання  BuzzFeed  з посиланням на неназвані джерела в американських, британських і французьких спецслужбах.

У 2015 році Конгрес США попросив американські спецслужби підготувати доповідь з аналізом «використання Росією політичних вбивств в управлінні державою». У звіті стверджується, що «з високою ймовірністю впевненості можна говорити про вбивство Перепеличного за наказом Кремля». Про це розповіли BuzzFeed два співробітника американської розвідки.

Згідно з даними видання, доповідь американської розвідки була передана співробітникам британських спецслужб.

«Кремль активізував свої зусилля з ліквідації своїх ворогів за кордоном за останні кілька років, особливо в Британії», – розповів один з високопоставлених співробітників розвідки США.

За словами іншого представника спецслужби, співробітники британської МІ-6, які погодилися з цими висновками, замовчують інформацію з політичних міркувань. Представники спецслужб Британії і США сказали BuzzFeed, що британський уряд не хоче розпалювати дипломатичну напруженість з Росією: «Рішення звинуватити двох співробітників російських спецслужб у радіоактивному отруєнні перебіжчика КГБ Олександра Литвиненка в Лондоні 2006 року викликало 10-річне протистояння з Кремлем». Декілька чиновників сказали виданню, що британський уряд зацікавлений, в тому числі, у збереженні потоку російських інвестицій в лондонські банки і нерухомість.

Розслідуванням смерті Перепеличного також займалися французькі спецслужби. Чотири високопоставлених співробітника правоохоронних органів країни повідомили BuzzFeed, що британська влада регулярно перешкоджала розслідуванню. Високопоставлений французький детектив, який веде справу, назвав «дивним» той факт, що англійці «послабили будь-яке розслідування явно підозрілої смерті».

Як відомо, інформатор спецслужб у справі Магнітського Олександр Перепеличний переїхав до Лондона в 2010 році. Він помер під час пробіжки в 2012 році від серцевого нападу. Як вважалося спочатку, його смерть була природною. Однак через два роки після закриття справи компанія зі страхування життя Перепеличного замовила нову серію тестів, а адвокати розповіли в суді, що в шлунку Перепеличного були виявлені сліди хімічної речовини, яку одержують з отруйної рослини gelsemium elegans (Гельземіум витончений), що росте в Азії.

За однією з розглянутих у суді версій, в день смерті Перепеличний з’їв борщ зелений, який і був отруєний. За словами адвоката, поліція «вимила» вміст шлунка бізнесмена, але у збережених матеріалах були виявлені сліди рослинної отрути. Адвокат в суді вказав, що в день смерті поліція також не взяла свідчення у вдови Перепелчного.

За декілька днів до смерті бізнесмен їздив до Парижа, де провів дві ночі в готелі з українською дівчиною Ельмірою Мединською. Вона розповіла виданню, що Перепеличний весь час був напруженим, розсіяним, у нього тремтіли руки і він пив багато вина. Дружина Перепеличного відмовилася прокоментувати цю інформацію, а напередодні судових дізнань заявила, що впевнена, що її чоловік помер від природних причин.

 

Український художник та музикант Дмитро Губарєв створює надзвичайні музичні інструменти – барабани Guda.

Про це повідомляє  UAMODNA – Укрінформ.

Дмитро народився  в місті Світловодську. Хлопець завжди цікавився рідною музикою, символікою, культурою та мистецтвом і мріяв створювати свої власні музичні інструменти. Однак, як і більшість талановитих людей, він велику частину свого часу присвячував роботі. Над своєю мрією вдавалося працювати лише ввечері та впродовж вихідних.

Незважаючи на безліч перешкод, художник таки досяг мети і світ нарешті побачив оригінальні барабани (офіційно – барабани Guda), які можна назвати справжнім витвором мистецтва!

Щоб ближче познайомитися з Дмитром та його роботами, потрібно відвідати його сайт, а також сторінки у  YouTubeEtsy  та  Instagram.

А поки пропонуємо насолодитися красою його творінь, адже є в них щось справді божественне та особливе!

Це був перший барабан, який Дмитро створив 5 років тому.

 

Президент Петро Порошенко присвоїв посмертно звання Героя України Михайлу Жизневському – білорусу, який загинув під час Революції Гідності.

Глава держави вручив Зірку Героя України батькам Жизневського – Михайлу Петровичу та Ніні Василівні, повідомляє  прес-служба Президента.

“Він поклав своє життя за нашу і вашу свободу”, – наголосив Порошенко.

Він нагадав події Революції Гідності, коли загинув Михайло і тисячі українців прийшли прощатися з білорусом, який боровся за свободу нашої держави.

“Для нас Михайло – не іноземець, для нас Михайло – українець у душі”, – сказав Президент.

Він наголосив, що нині звання  Герой України  має надзвичайно високий статус, цю нагороду присвоюють виключно за заслуги на фронті у захисті територіальної цілісності і незалежності Української держави.

“Пишаюся, що сьогодні до славної когорти українців, які носять звання Героя України, приєднався ваш син – великий білорус і великий українець”, – підкреслив Порошенко та подякував від імені українського народу батькам Михайла Жизневського за тверду позицію, розуміння і витримку в таких складних умовах.

Президент зазначив, що від самого початку, коли він пообіцяв батькам зробити все від нього залежне задля гідного вшанування пам’яті їх загиблого сина, і до сьогоднішнього дня – він свою обіцянку виконав.

“Ми робимо усе від нас належне, щоб наша країна зберегла волю і свободу, демократію і розвивалася, і загибель Героїв Небесної сотні не була даремна”, – сказав він.

За словами Президента, щоб виконати обіцянку, ним були ініційовані зміни до законодавства, які дозволили вперше в історії нашої країни присвоїти найвищу нагороду України іноземцеві.

Батько Михайла Жизневського подякував Президентові за підтримку їхньої родини. “Велике спасибі за підтримку нашої родини, за моральну та матеріальну допомогу, за те, що ви не забуваєте нашу родину. Ми будемо пам’ятати про вашу допомогу, що ви тримаєте слово”, – сказав він.

Жизневський-старший додав: “Так, за це – за нашу свободу, за свободу України загинув наш син”.

 

Президент Петро Порошенко підписав закон про створення друкованих засобів масової інформації Міністерством оборони на час АТО.

Про це повідомляється на сайті  Глави держави – Укрінформ.

“Закон визначає, що на час проведення антитерористичної операції Міністерство оборони України має право на створення друкованого засобу масової інформації. Фінансування таких друкованих ЗМІ здійснюватиметься за рахунок коштів державного бюджету України”, – йдеться у повідомленні.

Згідно із Законом № 2051-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо створення друкованих засобів масової інформації Міністерством оборони України на час проведення  антитерористичної операції», протягом трьох місяців після закінчення антитерористичної операції друковані засоби масової інформації, засновані Міноборони України, підлягають реформуванню відповідно до Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації».

Закон був прийнятий Верховною Радою 18 травня 2017 року і набуває чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

 

З початку проведення антитерористичної операції на Сході України загинули 38 військових медиків.

Про це на брифінгу заявив тимчасово виконуючий обов’язки начальника Центрального військово-медичного управління – начальник медичної служби ЗСУ полковник медичної служби Олександр Лабунець, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«За весь час в районі проведення  АТО  загинуло 38 військовослужбовців-медиків, з них – 18 лікарів та медичних сестер, більше 200 дістали поранення», – сказав Лабунець.

Він додав, що 18 червня військові медики відзначатимуть професійне свято.

 

Секретар РНБО Олександр Турчинов вважає, що в Україні потрібно завершити антитерористичну операцію і перейти до нового формату захисту країни від гібридної війни, яку веде РФ.

Про це він сказав у інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна», повідомляє прес-служба  РНБО – Укрінформ.

«Військові дії тривають на сході нашої країни вже три роки і переросли як за тривалістю, так і за масштабами формат АТО. Водночас потрібно зазначити, що антитерористична операція виконала дуже багато важливих завдань. Саме в рамках АТО ми зупинили агресора, змогли провести президентські, парламентські і місцеві вибори, а також визволили значну частину окупованої території України. Водночас настав час перейти до нового формату захисту країни», – сказав Турчинов.

За його словами, чинне українське законодавство передбачає два основні випадки, коли дозволяється бойове застосування Збройних сил – оголошення війни й антитерористичної операції. «Незважаючи на поширену думку, згідно з нашим законодавством, запровадження воєнного стану передбачає лише наявність особливого правового режиму в країні або в окремих регіонах і не надає автоматичного права на використання Збройних сил та інших військових формувань» – пояснив секретар РНБО.

Він уточнив, що законодавство формувалося на основі уявлень ХХ століття про класичну війну і не враховує необхідність протистояти гібридній агресії, яку веде проти України РФ.

Тому, за його словами, настав час визначити новий формат, який дасть змогу ефективно захистити Україну від гібридних методів війни, що застосовуються Росією.

«Настав час не просто визнати окупованими деякі регіони Донецької і Луганської областей, а чітко, на законодавчому рівні, визначити засади державної політики щодо їх визволення. Необхідна ефективна технологія захисту країни, а для цього законодавчо потрібно надати Президентові право застосовувати ЗСУ та інші військові формування проти гібридної агресії з боку РФ», – підкреслив Турчинов.

Він також наголосив на необхідності створити постійно діючий у зоні протистояння Оперативний штаб з широкими повноваженнями для комплексного управління ЗСУ, усіма силовими структурами, а також військово-цивільними адміністраціями.

При цьому секретар  РНБО  підкреслив, що такий підхід «тільки посилить фундамент Мінських угод, оскільки їх реалізація неможлива без вирішення питань безпеки і без визволення окупованої української території».

«Це надзвичайно серйозне питання, яке потребує обговорення в професійному експертному середовищі. Уточнений законопроект «Про відновлення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями Донецької і Луганської областей» буде представлений Президентові, після чого, сподіваюся, він оперативно буде внесений до Верховної Ради», – сказав він.

Як відомо, антитерористична операція на сході України триває з квітня 2014 року.

 

Мін’юст готовий включитися в роботу щодо напрацювання змін до законодавства України для протидії гібридної війни з РФ, якщо буде відповідне доручення Ради національної безпеки і оборони України. 

Про це заявив міністр юстиції України Павло Петренко журналістам у вівторок, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Якщо мова йде про заяви секретаря Ради національної безпеки і оборони, і якщо буде відповідне доручення РНБО, то ми, як міністерство юстиції, включимося у робочу групу, яка напрацює відповідні законодавчі пропозиції і відповіді на ті нові виклики гібридної війни, яка фактично зараз триває в Україні», –  зазначив Петренко.

За його словами, законодавство і міжнародні акти, які регулюють класичні військові конфлікти, або суміжні конфлікти вже не відповідає реаліям, які є в Україні.

«Україна зараз має певно унікальну ситуацію, і досвіду інших країн ми не можемо тут отримати. Коли ми маємо конфлікт з ядерною державою, яка знаходиться по великому східному кордону, яка використовує не тільки військові засоби, а й терористів та провокації, інформаційну кампанію проти Україні, агентурну базу. Тому на всі ці виклики зараз ведуться дії з боку спецслужб. Але якщо потрібні зміни до законодавства, то ми, як міністерство юстиції, готові включитися і такі зміни напрацювати спільно з колегами», –  пояснив міністр юстиції.

Щодо можливого формату змін говорити не став.

«Не хочу зараз анонсувати, тому що це буде питання напрацювання у вузькому експертному колі відповідних пропозицій, а потім ці пропозиції можуть лягти в основу або нових законів, або законопроектів, або, можливо, рішень уряду чи Ради національної безпеки і оборони. Тому зараз поки зарано говорити про якісь конкретні законодавчі зміни», –  підкреслив міністр юстиції України.

 

Путінсько-окупаційні війська випустили вчора вночі більше 110 снарядів та мін по позиціях сил АТО в районі Кам’янка – Авдіївка – позиція “Шахта Бутівка” на Донеччині.

Про це на брифінгу в Києві у вівторок заявив речник Міністерства оборони з питань АТО полковник Олександр Мотузяник, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“На Донецькому напрямку вчора епіцентром бойових дій була ділянка фронту Кам’янка – Авдіївка – позиція «Шахта Бутівка», де між 18 та 23 годинами ворог провів ряд обстрілів середньої потужності, випустивши по нашим позиціям більше 110 снарядів та мін. Варто зазначити, що в Кам’янці бойовики двічі відкривали вогонь з танків”, – сказав він.

Українські військові відкривали вогонь у відповідь на найбільш зухвалі  обстріли  з боку ворога, додав Мотузяник.

Крім того, внаслідок ворожого вечірнього обстрілу в Авдіївці пошкоджено 1 будинок.

Ще одна збройна провокація з мінометів сталася в Луганському. В районі Донецького аеропорту бойовики вели вогонь виключно з легкого озброєння, а в Зайцевому – з озброєння БМП.

Всього вчора на Донецькому напрямку відбулося 12 обстрілів з боку ворога, зокрема 7 – з важкого озброєння.

Вночі бойовики здійснили по одній збройній провокації в Малиновому, Лобачевому та Жовтому. Протягом другої половини доби бойовики провели мінометні обстріли позицій українських військових в Трьохізбенці, Кряківці, Новотошківському, Катеринівці та Новоолександрівці. У більшості випадків, бойовики вистрілювали до 10 мін.

За минулу добу на Луганському напрямку відбулося 18 обстрілів з боку ворога, зокрема 8 – з мінометів.

На Маріупольському напрямку минулої доби російсько-окупаційні війська вкотре провели артилерійські обстріли наших тилових позицій. “О 1.40 окупанти відкрили вогонь з артилерії калібру 152 мм по Графському, що розташований більш ніж за 14 кілометрів від лінії розмежування. За неповних дві години бойовики випустили по наших позиціях 60 снарядів. Після 3 ночі окупанти застосували ствольну артилерію по сусідній Ольгинці, що за 6 кілометрів від переднього краю”, – заявив Мотузяник

За його словами, згадані обстріли призвели до пошкодження житлових будинків. Так, у с. Ольгинка постраждали всі 12 будинків на Центральній вулиці. Руйнування досить серйозні – вибиті шибки, пошкодження стін, дахів, парканів тощо. Також у с. Графське ворожі артилерійські снаряди розірвалися поблизу гуртожитку місцевого коледжу.

На ділянці фронту Чермалик – Широкине ворог відкривав вогонь з легкого озброєння і вдень, і вночі. Також тут відбулося по одній збройній провокації з мінометів – у Чермалику та Павлополі.

Вчора близько 22-ї години НЗФ обстріляли житлові квартали Мар’їнки, застосувавши БМП та гранатомети. Внаслідок обстрілу виникла пожежа в одному з будинків. На щастя – без жертв серед населення.

Всього вчора на Маріупольському напрямку відбулося 27 обстрілів, зокрема 6 – з важкого озброєння.

 

У Чехії вперше обвинуватили громадянина цієї країни в тому, що він брав участь у бойових діях на боці проросійських сепаратистів на сході України.

Про це повідомляє  Radio Praha  з посиланням на чеське видання Respekt – Укрінформ.

«За інформацією тижневика, його підозрюють в підготовці теракту», – йдеться в повідомленні.

Чим саме займався чех на сході України, поки не відомо. Повідомляється, що деякий час чоловік служив в лавах чеської армії, куди вступив після повернення з  Донбасу. При прийомі ніхто не цікавився його минулим, увагу лише пізніше привернули підозрілі фотографії, оприлюднені в соціальній мережі. Чоловік також був у клубі ветеранів-десантників.

На даний момент невідомо, скільки громадян Чехії воювало на сході України, ЗМІ повідомляють про три десятки.

 

В ООН заявили, що призов Російською Федерацією жителів Криму на військову службу в збройних силах окупаційної держави порушує міжнародні норми.

Про це  йдеться  в новій доповіді Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні – укрінформ.

“1 квітня 2017 року почалася щорічна кампанія з призову в армію Російської Федерації, яка, в разі кримчан, порушує міжнародну заборону на військову службу в збройних силах держави, що окупує”, – йдеться в доповіді.

У документі уточнюється, що за відсутності доступу до Криму за ситуацією з правами людини Управління Верховного комісара з прав людини продовжувало стежити зі своїх офісів у материковій частині України.

У цьому контексті було зазначено, що були зафіксовані “грубі порушення права на фізичну і психічну недоторканність на основі інтерв’ю, проведених з 12 засудженими, яких раніше утримували в  Криму  і в Російській Федерації”.

Крім того, йдеться в доповіді, “щодо членів кримськотатарської громади було винесено кілька судових рішень, які явно порушують гарантії справедливого судового розгляду”.

Документ також повідомляє, що “УВКПЛ проаналізувало недавні рішення, що зачіпають майнові права в Криму, і з занепокоєнням зазначила дедалі менші можливості для української мови як мови навчання в освіті”.

 

Нова доповідь ООН щодо прав людини в Україні за період із 16 лютого по 15 травня 2017 року фіксує численні випадки порушень прав людини в окупованому Росією Криму.

Про це заявила голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Фіона Фрейзер у Києві, презентуючи доповідь, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми зареєстрували велику кількість небажаних тенденцій. Перш за все, це нехтування гарантіями справедливого суду – це стосується рішень проти членів кримськотатарської громади. А також застосування карного закону заднім числом. Потім – погане ставлення до затриманих. Відсутність доступу до механізмів ефективного налагодження ситуації. Ми зареєстрували переведення затриманих осіб з Криму до СІЗО в Російській Федерації. Ми хочемо наголосити, що за 4 Женевською конвенцією таке насильницьке перевезення захищених осіб за межі окупованої території є порушеням міжнародного гуманітарного права”, – наголосила Фрейзер.

За її словами, місія продовжує спостерігати за ситуацією в Криму, попри відсутність доступу до півострова.

 

ООН нагадала Росії, що Міжнародний суд виніс ухвалу про неприпустимість заборони національних представництв кримських татар, зокрема Меджлісу кримськотатарського народу.

Про це йдеться в  новій доповіді  Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні, присвяченій ситуації з правами людини в Україні – Укрінформ.

“Що стосується ситуації в Криму, Міжнародний суд дійшов висновку про те, що відповідно до своїх зобов’язань за Міжнародною конвенцією про ліквідацію всіх форм расової дискримінації, Російська Федерація має утримуватися від «збереження або вживання заходів, що обмежують здатність кримськотатарської общини зберігати свої представницькі інституції, у тому числі Меджліс», – йдеться в доповіді  ООН.

Крім того, в доповіді йдеться про необхідність в окупованому Криму “забезпечити надання освіти українською мовою”.

 

В окупованому Криму на березень 2017 року Росією було незаконно конфісковано 4575 державних і приватних об’єктів нерухомості.

Про це йдеться в  новій доповіді  Моніторингової місії ООН, присвяченій ситуації з правами людини в Україні – Укрінформ.

“Тривала конфіскація державної і приватної власності, яка почалася після референдуму в Криму у березні 2014 року і називається “націоналізацією” відповідно до законодавства Російської Федерації. Станом на 12 травня 2017 р. було “націоналізовано” 4575 державних і приватних об’єктів нерухомості”, – йдеться в доповіді ООН.

За її даними, російська влада зробила кроки для компенсації власникам “націоналізованої” починаючи з березня 2014 року власності прийнявши спеціальний закон 217 у грудні 2016 року, “проте компенсація обмежена і не надає ефективних засобів правового захисту постраждалим”.

Як зазначили в ООН, “ця схема може бути застосована тільки до приватної власності і виключає осіб, обвинувачених в” екстремізмі”.

“Останнє обмеження викликає особливе занепокоєння у зв’язку з довільним застосуванням законодавства по боротьбі з екстремізмом з боку органів влади Російської Федерації в  Криму. Розмір компенсації визначатиметься з урахуванням ринкової вартості об’єкта на 21 лютого 2014 р з дати, що передує застосуванню законодавства Російської Федерації в Криму і “націоналізації”. Більше того, виплату компенсації може бути відкладено на 10 років “, – наголошується в доповіді ООН.

УВКПЛ нагадує, що відповідно до міжнародного гуманітарного права, приватна власність, а також власність муніципалітетів і установ, що працюють в сфері релігії, благодійності, освіти, мистецтва і науки, не може бути конфіскована, і що управління нерухомим державним майном має  здійснюватися тільки відповідно з правилами узуфрукта (Гаазькі правила, стаття 55).

 

У середу, 14 червня, під стінами Міністерства закордонних справ відбудеться третій OPEN AIR. Джазовий концерт «Музика вільних людей» стане  символом солідарності та підтримки тих, хто виступає проти російської окупації Криму. 

Про це повідомляє  прес-служба МЗС України – Укрінформ.

Також зазначається, що в заході візьмуть участь міністр закордонних справ України Павло Клімкін, міністри закордонних справ Швеції та Литви, Маргот Вальстрьом та Лінас Лінкявічус, представники дипломатичного корпусу, акредитованого в Україні, представники кримськотатарської спільноти та громадянського суспільства, кияни та гості нашого міста.

У форматі щорічних “оупен ейрів”  МЗС уже третій рік поспіль знайомить  іноземних дипломатів із сучасною українською культурою та привертає увагу до того, що болить українцям.

«Тема свободи для мене особисто – життєво важлива. Вірю, вільна музика, яку ми почуємо біля колон МЗС, дуже скоро знову повернеться до вільного українського Криму», –  сказав міністр Павло Клімкін.

Повідомляється, що концерт розпочнеться о 20.00 год, орієнтовна тривалість заходу – 1,5 години.

“Розпочне програму один із найвідоміших українських джазменів та організаторів проектів Ігор Закус. Разом зі співачкою Іванкою Червінською та Z-Band він представить програму «Коломийки» – українські народні пісні в сучасних джазових обробках”, – зазначають у МЗС.

Пізніше на сцені провідна джазова піаністка Наталія Лебедєва з секстетом виконає авторські джазові бачення творів Фрідеріка Шопена у прем’єрній програмі «Quests», а на завершення –  лунатиме музика одного з найяскравіших композиторів українського джазу – уродженця Сімферополя Усеіна Бекірова.

Крім того, у Amnesty International Україна  повідомили, що збиратимуть підписи  під  вимогами  до де-факто влади у Криму  – припинити переслідування кримськотатарського правозахисника Емір-Усейна Куку, та його родини, а також розслідувати зникнення кримськотатарського активіста Ервіна Ібрагімова.

 

За даними Спеціальної моніторингової місії Організації з безпеки і співробітництва в Європі (СММ ОБСЄ) в Україні, на Донбасі з початку року загинули 45 мирних жителів, ще 216 були поранені.

Про це у вівторок повідомив заступник голови СММ ОБСЄ Александер Хуг у Відні, повідомляє  DW.

“Кількість жертв серед мирного населення збільшилася на 110 відсотків порівняно з аналогічним періодом торік”, – зауважив Хуг.

Він додав, що цивільне населення на  Донбасі  гине через обстріли на лінії розмежування.

 

З початку військового конфлікту на Донбасі, з квітня 2014 року, вбито 2 777 цивільних осіб.

Про це йдеться у  новій доповіді  ООН щодо прав людини в Україні, повідомляється на сайті Представництва ООН в Україні – Укрінформ.

“З початку конфлікту в середині квітня 2014 року і до 15 травня 2017 року щонайменше 10 090 людей, включаючи 2 777 цивільних осіб, було вбито, і 23 966 – поранено”, – зазначається в інформації.

Наголошується, що це стримана оцінка, яка базується лише на наявних даних: реальні цифри, імовірно, вищі.

Згідно з інформацією  ООН, понад 1,6 млн осіб змушені були залишити свої домівки і стали внутрішньо переміщеними особами, тимчасом як близько 3 млн людей залишилися на територіях, контрольованих озброєними групами. Серед цих людей наростає відчай і тривога, відзначається в доповіді.

 

Від вибухонебезпечних пережитків бойових дій у зоні конфлікту на Донбасі лише за три місяці загинуло понад три десятки цивільних, кількість поранених перевищує півтори сотні людей, однак гібридна агресія Росії не дозволяє владнати цю проблему.

З такою заявою виступив у вівторок на засіданні Ради Безпеки ООН постійний представник України при Організації Володимир Єльченко, передає власний кореспондент Укрінформу.

“Міни та вибухові пристрої розкидані по всій території конфліктної зони, особливо вздовж лінії зіткнення, та становлять серйозну загрозу для цивільних осіб, включаючи дітей. У період між 16 лютого і 15 травня 2017 року 36 цивільних загинули і 157 отримали поранення на Донбасі”, – заявив український дипломат.

Це на 70% більше, ніж за такий же період минулого року, підкреслив він. Такі вибухонебезпечні пережитки війни часто залишаються незаконними збройними формуваннями в житлових районах, а також уздовж доріг. “Це створює більшу загрозу для цивільного населення, ніж для військовослужбовців”, – підкреслив представник України.

Загроза вибухів є прямим результатом іноземної збройної агресії та наступальних дій з боку “російських гібридних терористичних сил”, що діють у окремих районах Донецької та Луганської областей України, наголосив український дипломат.

Він нагадав, що один із останніх таких відпадків був пов’язаний з підривом 23 квітня під Луганському автомобіля СММ ОБСЄ з летальними наслідками.

“На жаль, заява Ради Безпеки, яка засуджувала цей жахливий інцидент, була заблокована Російською Федерацією, що дуже красномовно вказує на те, хто вчинив цей злочин, і хто є їхніми покровителями”, – зауважив Єльченко.

Представник України при ООН також наголосив на важливості міжнародного співробітництва в боротьбі з погрозами, що створюють вибухонебезпечні залишки війни, саморобні вибухові пристрої та міни, а також на необхідності реалізації відповідних міжнародно-правових актів.

 

У найближчі два роки буде змінена оргштатна структура Міністерства оборони згідно зі стандартами НАТО.

Про це в ефірі “5 каналу” заявив радник Президента України, радник міністра оборони України Юрій Бірюков – Укрінформ.

“Причому зміна оргштатної структури як вищого керівництва, тобто Генерального штабу і Міністерства оборони, так і зміна оргштатної структури власне бойових підрозділів”, – сказав він.

Бірюков уточнив: “Зокрема, процес переходу на стандарти НАТО передбачає, що у 2018 році посада начальника Генерального штабу – головнокомандуючого буде розділена на двох людей. Тобто окремо у нас буде головнокомандуючий, а окремо – начальник Генерального штабу … на рівні підрозділів змінюється система керівництва. Наскільки я знаю, дається більше повноважень “донизу” – більше свободи у застосуванні зброї і більше свободи у віддачі наказів більш нижчим командирам. Також змінюється логістична система, змінюється система підготовки”.

 

В ООН закликають полегшити пересування через лінію розмежування на Донбасі.

Про це заявила голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Фіона Фрейзер, представляючи нову доповідь щодо ситуцації з правами людини в Україні, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми закликаємо владу полегшити контакти і пересування через лінію розмежування,… щоб усі громадяни України мали рівний доступ до своїх прав”, – сказала голова місії.

Водночас, за її словами, у місії викликало занепокоєння рішення українського уряду щодо заборони вантажних перевезень  через лінію розмежування та ситуацієя з захопленням бойовиками 54 українських підприємств на окупованій території.

Доповідь охоплює період із 16 лютого по 15 травня 2017 року та містить результати спостережень і рекомендації щодо ситуації з правами людини в Україні. Особлива увага в документі приділяється східним областям та Криму.

 

Росія постійно нарощує військовий потенціал на території анексованого півострова Крим, що може стати загрозою не лише з точки зору можливої агресії Росії на материкову частину Україну, а й з точки зору змін етнічного складу населення даного регіону.

Таку думку висловив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Георгій Тука 13 червня під час щорічної зустрічі з європейськими партнерами у рамках діалогу з питань прав людини між ЄС і Україною, повідомляє  прес-служба  міністерства – Укрінформ.

«Величезне питання – збільшення військового потенціалу Росії на території  Криму. Росія завозить велику кількість кадрових військових. Зрозуміло, що родини переїжджають в Крим жити разом з військовими. Переїжджають не на день і не на два. Таким чином Росія повторює кроки Радянського Союзу – штучно змінює демографічний склад цілого регіону. Це неприпустимо. Це грубе порушення міжнародного законодавства», – наголосив Тука.

Він додав, що Росія блокує українські сайти, які надають громадянам на анексованих територіях можливість вивчати українську мову, літературу, історію, готуватись до складання іспитів в українські вищі навчальні заклади.

Водночас Тука зазначив, що МТОТ виступає за розширення прав абітурієнтів Криму на пільговий вступ за спрощеною процедурою до вищих навчальних закладів на території всієї України, а не лише в окремих областях.

 

У Донецькій області розпочинають будівництво нового газопроводу для забезпечення цим топливом Авдіївки, вартість будівництва становить 59 мільйонів гривень.

Про це у вівторок на своїй сторінці у  Facebook  повідомив голова Донецької військово-цивільної областної адміністрації Павло Жебрівський – Укрінформ.

«Розпочинаємо будівництво нового газопроводу, через який  Авдіївка  отримуватиме газ з контрольованої Україною території… Вартість будівництва – 59 млн грн», – написав очільник області.

Він зазначив, що зараз йде процес домовленності, щоб частину робіт профінансував «Метінвест», оскільки газогоном з контрольованої Україною території газ надходитиме й на  Авдіївський коксохімзавод.

Жебрівський нагадав, що місто Авдіївка вже шостий день без газу після того, як бойовики вчергове пошкодили старий газогін.

«Оголосили по Авдіївці надзвичайну ситуацію техногенного характеру регіонального рівня. Від сьогодні приступаємо до робіт – позбудемося залежності від примх російсько-терористичних бандформувань», – констатував керівник ОДА.