Підбірка актуальних новин за 12 червня

2 роки ago Інформ центр 0

В Україні вже давно назріла потреба у створенні при уряді міжінституційної Координаційної ради з питань стратегічної комунікації.

Про це заявив заступник міністра інформаційної політики України Дмитро Золотухін під час організованого МІК “Бастіон” круглого столу в Укрінформі на тему: “Гібридна (інформаційна) агресія РФ. Відповіді України”.

Як зазначив Золотухін, потребу у створенні такої Ради та більш щільної координації між українськими урядовими відомствами продемонстрував, зокрема, нещодавній розгляд справи Україна про Росії у Міжнародному суді ООН в Гаазі.

Поруч з цим, цей координаційний інструмент потрібен і для подальшої імплементації норм Доктрини інформаційної безпеки України, додав заступник глави МІП.

Окремо чиновник вказав на потребу у створенні в Україні національної системи оповіщення, у тому числі за допомогою SMS-повідомлень. Золотухін зазначив, що він особисто ініціює ближчим часом зустріч з представниками мобільних операторів.

Росія свідомо планувала ведення агресивної війни проти України, у тому числі було завчасно сплановано проведення інформаційної війни задля сприяння вирішенню військових цілей.

На цьому наголосила заступник начальника департаменту контррозвідувального захисту в сфері інформаційної безпеки СБУ Юлія Лапутіна під час організованого міжнародним інформаційним консорціумом “Бастіон” круглого столу в Укрінформі на тему: “Гібридна (інформаційна) агресія РФ. Відповіді України”.

“Службою безпеки України та прокуратурою АР Крим продовжується досудове розслідування за фактом  розв’язання Російською Федерацією гібридної війни проти України. На даний час зібрано докази, які відповідають диспозиції частини 1 статті 437 Кримінального кодексу України, а саме – планування, підготовка або розв’язання агресивної війни чи військового конфлікту, а також участь у змові, що спрямована на вчинення таких дій. Цей злочин відноситься до категорії злочинів проти миру. Безпрецедентність даного провадження проявляється у тому, що розслідування злочинів, передбачених цією статтею, означає доведення свідомого планування агресивної війни Росії проти України”, – заявила вона.

Як повідомила представник СБУ, складовими цього планування було “обгрунтування ідеї війни, розробка її політичної концепції, попереднє планування засобів ведення війни, схилення населення відповідних регіонів України до ненависті до інших регіонів України, а також дії, спрямовані на усунення перешкод для вторгнення на територію України”.

Поруч з цим у спецслужбі повідомили, що також буде розслідувано й безпосереднє розв’язання агресивної війни, ознаками якої є, у тому числі, спроби РФ знищити ідеологічні перешкоди для початку гібридної агресії, що “дуже важливо в контексті гібридної війни”.

“Аналіз ідеологічних конструкцій, вбудованих у поняття “руській мір”, зіставлення їх з конкретними фактами, подіями у сучасній українській історії, особливо у Криму, дає підстави вважати, що правова база РФ, стратегія та пріоритети національної безпеки Росії, конкретні дій військово-політичного керівництва цієї держави свідомо спрямовані на примусове повернення України у сферу геополітичного впливу РФ на шкоду суверенітету, територіальної цілісності та безпеці України”, – підкреслила представник СБУ.

Вона додала, що ще у 2007 році саме для практичної реалізації політичної доктрини та стратегії “руського міра” указом президента РФ було започатковано однойменний фонд, засновниками якого стали МЗС та Міністерство науки та освіти РФ. При цьому правління фонду призначалося безпосередньо президентом РФ і джерелами фінансування виступав російський держбюджет.

“Протягом 2008-2012 років фондом було створено в Україні більше 10 “руськіх” центрів. Їх географія також є показовою. Зокрема, перші з них були створені в АР Крим – це Севастополь і Сімферополь, потім також додалися південно-східні регіони України – Луганськ, Донецьк,Харків, Одеса. Їх керівниками за погодженнями з кураторами з РФ призначалися представники колишньої радянської Компартії або антиукраїнськи налаштовані мешканці”, – повідомили в СБУ.

За даними української спецслужби, вказані центри використовувалися спецслужбами РФ для підготовки ідеологічного підґрунтя для формування у населення негативного ставлення до України шляхом застосування маніпулятивних технологій, викривлення історичних подій, приниження гідності українців, формування суспільної думки про нібито переваги відновлення російської імперії та повернення Криму до складу Росії.

Крім того, фондом “Русскій мір” було започатковано в Криму фестиваль “Великое русское слово”, який “став фактично майданчиком для попереднього поступового готування населення півострова до позитивного сприйняття вторгнення російських військ в АР Крим, шляхом маніпуляції суспільної свідомості громадян України про нібито визвольний характер агресивного вторгнення, та подальшої анексії півострова”.

Згідно з СБУ, період підготовки до військового вторгнення супроводжувався активним застосуванням спецслужбами РФ спеціальних інформаційних та інформаційно-психологічних операцій проти України, зокрема, створенням, адміністрування, штучним нарощуванням відвідуваності та популярності антиукраїнських та проросійських груп в українському сегменті російських соцмереж “Вконтакте” та “Одноклассники”.

“Безпосередньому здійсненню інформаційної війни РФ проти України сприяло також закріплення у статті 82-й Стратегії нацбезпеки РФ тез про особливе значення для забезпечення безпеки Росії розвитку суспільного, гуманітарного та інформаційно-телекомунікаційного середовища на території держав-учасниць СНД та у регіонах, що межують з ними. Цим фактично легітимізувався з точки зору національного законодавства РФ інструментарій для реалізації політичної доктрини “руського міра”, яка за своєю суттю стала обгрунтуванням ідеї війни проти України та лягла в основу політичної концепції розв’язання агресивної війни РФ проти України”, – наголосила заступник начальника департаменту контррозвідувального захисту в сфері інформаційної безпеки СБУ.

 

Міністерство інформаційної політики України зібрало TOP-7 найбільш поширених наративних тематик, які російська влада спрямовує проти України у рамках своєї інформаційної агресії.

Про це повідомив  у Facebook  заступник міністра інформаційної політики України Дмитро Золотухін – Укрінформ.

“Ми з колегами в Міністерстві інформаційної політики України зібрали TOP-7 найбільш поширених наративних тематик, які Кремль спрямовує проти України у рамках своєї інформаційної агресії. Це, звичайно, не вичерпний перелік, але найбільш поширені та чутливі тези”, – зазначив він.

  1. Як погано жити в Україні.

Політична і економічна криза. Протести, політичні скандали та заяви Опоблоку чи проросійської опозиції, “неминуче падіння влади Порошенка”. Захід “втомився від України”: сюжети про небажання Заходу допомагати Україні, про скорочення або припинення допомоги, або про “розчарування” щодо реформ чи самої України. Енергетична криза в Україні. Сюжети про проблеми з вугіллям, газом, АЕС, ТЕС, ТЕЦ, про збитки від блокади, про підвищення тарифів на ЖКХ. Негативні сюжети, які стосуються безвізового режиму Україна-ЄС. “Обман”, “все одно на кордоні треба мати купу документів”, “зубожіння українців”, “немає грошей на ту Європу” тощо. МВФ та Україна. Будь-які негативні сюжети: “кабала”, “МВФ не дасть гроші”, “гроші вкрали” тощо.

  1. Скасування санкцій проти Росії.

Зняття санкцій з РФ. Коментарі чи заяви стосовно “зняття санкцій найближчим часом”, або про “втомленість Заходу від санкцій” чи “небажання країн Заходу продовжувати санкції”.

  1. Дискредитація ЗСУ.

“ЗСУ обстріляли Донбас”, сюжети про “військові злочини ЗСУ”, про “іноземних найманців та інструкторів в ЗСУ”, про “шалені втрати” чи “пияцтво”. Заяви Росії, терористів чи будь-кого іншого про “небажання Києва виконувати Мінські угоди”, про зрив Мінських угод, коментарі щодо роботи СММ ОБСЄ, тощо.

  1. Україна відмовляється від Донбасу.

Київ відмовився від Донбасу або втрачає його. Усі заяви стосовно того, що нібито “Київ робить все, щоб втратити Донбас”. Київ знищує Донбас. Геноцид Донбасу, економічна блокада, торгова блокада, невиплата пенсій та соцвидатків в ОРДЛО тощо. Заяви ватажків терористів. Будь-які висловлювання терористів стосовно України та окупованих територій.

  1. КримНАШ.

Заяви РФ та окупаційної “влади” Криму щодо півострова. Неймовірне “покращення” після анексії.

  1. Україна підтримує тероризм.

Зв’язок України з ісламістами. “Підготовка в Україні ісламістів для війни в Сирії”, “передача зброї ісламістам”, “ісламістські батальйони на Донбасі” тощо. Українські диверсанти в Криму, на Донбасі чи в РФ, підготовка диверсій, терористи, терористичні акти. Зв’язок України з ісламістами. “Підготовка в Україні ісламістів для війни в Сирії”, “передача зброї ісламістам”, “ісламістські батальйони на Донбасі” тощо.

  1. Україна – радикальна.

Сюжети про “розгул радикалів, неонацистів, націоналістів, фашистів, вандалів” тощо. Будь-які сюжети про утиски російської мови або російськомовних в Україні. Русофобія Києва, ненависть до всього російського, спроби переписати історію, зневага до спільного минулого та перемоги над нацизмом.

 

Українські суди вже винесли 12 вироків щодо громадян за розповсюдження в інтернеті матеріалів із закликами до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або до захоплення державної влади.

Про це заступник міністра  інформаційної політики  України Дмитро Золотухін сказав під час лекції в “Art Hub” Укрінформу, організованій “YOUTHINK” – Молодіжною радою Фонду Арсенія Яценюка «Відкрий Україну».

Звісно, зазначив він, поки що у нашій державі немає законодавства, яке б вказувало на те, що у соціальних мережах люди не можуть або можуть висловлювати будь-яку свою позицію, немає чіткого визначення інтернет-простору та його регулювання. Отже, люди реєструються у соціальних мережах, приєднуються до тієї чи іншої групи та там висловлюють свою позицію. Але якщо той чи інший громадянин пише про те, що треба силою повалити конституційний лад або захопити владу, то у такому випадку правоохоронні органи повинні порушувати кримінальні справи відповідно до ст.109 Кримінального кодексу України.

Як відомо, відповідно до 109 Кримінального кодексу України, дії, вчинені з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, а також змова про вчинення таких дій, караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з конфіскацією майна або без такої. Публічні заклики до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або до захоплення державної влади, а також розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій, караються обмеженням волі на строк до трьох років або позбавленням волі на той самий строк з конфіскацією майна або без такої.

Дії, вчинені особою, яка є представником влади, або повторно, або організованою групою, або з використанням засобів масової інформації – караються обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк з конфіскацією майна або без такої.

 

Дітей варто ще зі школи навчати правилам безпечного поводження в інтернеті, зокрема, у рамках курсу щодо основ безпеки життєдіяльності.

Таку думку заступник міністра інформаційної політики України Дмитро Золотухін висловив під час лекції в “Art Hub” Укрінформу, організованій “YOUTHINK” – Молодіжною радою Фонду Арсенія Яценюка «Відкрий Україну».

«Як тільки у дитини у руках з’являється гаджет, вона вже є заручником інформаційного простору, і вже треба контролювати як вона споживає, що вона споживає, і яким чином поводиться її медіаряд. Так от я дуже хочу, це мрія моя, яка є у тому, щоб філософію медіаграмотності спустили на початкову та середню школу», – сказав  Золотухін.

Він зазначив, що така ідея з’явилася у нього давно. У дитячому віці важливе не стільки вміння шукати онлайн та виокремлювати потрібну інформацію, скільки знання про те, як варто поводити себе в інтернеті з точки зору безпеки, вважає Золотухін.

 

Комісія з питань забезпечення стабільного функціонування системи національного телебачення і радіомовлення при мінінформі ухвалила рішення щодо організації трансляції в Авдіївці Донецької області програм Суспільного мовлення – «UA:Перший» та «ДоТеБе».

Про це повідомляє  прес-служба Мінінформполітики – Укрінформ.

Член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Сергій Костинський пояснив рішення комісії так: «Телевізійний сигнал з Очеретиного не потрапляє до «лінії розмежування» через складний рельєф місцевості. Отже, вирішено перенести два передавачі, які діють на 12 та 30 телевізійних каналах, безпосередньо в Авдіївку. Звичайно, залишаються проблеми з регулярними відключеннями живлення через обстріли та безпосередньо самими обстрілами, але це рішення в будь-якому разі краще, ніж відсутність в місті ефірного телебачення взагалі».

Також під час засідання члени комісії підтримали пропозицію Концерну РРТ вивчити питання щодо організації аналогового мовлення однієї з програм Національної суспільної телекомпанії в Широкому Луганської області.

В Авдіївці мовлять одна державна і дві суспільні радіостанції – «Армія FM» (Міністерство оборони України), «Голос Донбасу» (НСТУ), а також «Перший канал Українського радіо» (НСТУ) на частоті 873 кГц. Українські телеканали та 10 радіостанцій доступні в місті завдяки супутниковому мовленню з таких супутників, як: Amos 7/3, Astra 4А та Eutelsat 9B. Також у місті отримали ліцензію три провайдери програмної послуги, які надають послуги кабельного телебачення: «Онлайн-Україна», «Діджітал Скрінз», «ФОП Маркелова».

Як повідомлялося, розвиток мовлення в зоні проведення АТО та на територію Криму здійснюється в рамках роботи міжвідомчої Комісії з питань забезпечення стабільного функціонування системи національного телебачення і радіомовлення, що була створена в 2015 році при Міністерстві інформаційної політики України.

 

Російські спецслужби розробляють план, згідно з яким сотні найманців з так званої “приватної військової компанії” “Вагнер” можуть перейти кордон і почати захоплення прикордонних районів на територіях Харківської і Сумської областей.

Про це, посилаючись на джерела, повідомляє у Фейсбуці Центр дослідження ознак злочинів проти національної безпеки України, миру, безпеки людства і міжнародного правопорядку “Миротворець” – Укрінформ.

“Весною цього року на зустрічі з представниками спецслужб РФ одним відомим помічником президента  країни-агресора  було поставлено завдання активізувати діяльність по дестабілізації ситуації на територіях Харківської і Сумської областей. За результатами цієї зустрічі в цих заходах планується задіяти представників приватної військової компанії “Вагнер”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що члени цієї організації після проходження відповідної підготовки і формування груп з конкретним розподілом бойових завдань у складі близько 500 осіб вже частково передислоковано в м.Грайворон Бєлгородської області РФ.

Як повідомлялося, ватажком ПВК, найманці якої відзначилися вже і на Сході України, і в Сирії, є “колишній” офіцер бригади спецпризначення ГРУ ГШ РФ Дмитро Уткін (позивний “Вагнер”), який раніше був помічений на прийомі у Кремлі.

Як повідомляє “Миротворець”, згідно з одним з планів агресора, при вступі відповідної команди, “бойові групи цих найманців, одягнених у військову форму ЗС України і державної прикордонної служби України, мають перейти кордон і почати захоплення прикордонних районів”.

Також зазначається, що другим, паралельним, напрямом по дестабілізації ситуації, у межуючої з Росією частини України, є використання російськими спецслужбами зв’язків представників кримінального середовища України, які переховуються в РФ від кримінального переслідування українських правоохоронних органів.

“Так, представники ФСБ РФ наприкінці квітня 2017 року вже поставили завдання якомусь Саркісяну Армену Нагапетовичу (“Армен Горловський”) по дестабілізації ситуації у Харківському регіоні. Сприяє в здійсненні зазначених дій Саркісяну А.Н. зрадник Батьківщини т.з. міністр внутрішніх справ “ДНР” Дикий Олексій Олександрович, з яким вони були знайомі ще до початку проведення “АТО”, – повідомили в “Миротворці”.

 

У кабельній мережі США в понеділок стартував показ документальної стрічки “Інтерв’ю з Путіним” американського режисера Олівера Стоуна, який у 2014 році став на російську сторону в оцінках подій на Майдані.

Фільм складається з чотирьох серій, кожна з яких демонструватиметься щовечора до четверга, передає Укрінформ.

Попри напружену атмосферу навколо російського питання через розслідування впливу Москви на останні президентські вибори в США, показ документального серіалу не викликав особливого ажіотажу серед американської публіки. Принаймні, в перший вечір показу на нього відреагували публікаціями хіба що англомовні версії російських ЗМІ, які докладають очевидних зусиль, щоб “розкрутити” тему.

Щоправда, напередодні ряд американських медіа звернули увагу на анонсований серіал оскароносного режисера Стоуна.

Зокрема, видання  The New York Times  прямо в заголовку назвало матеріал про фільм “лестощами”, хоч і з невеликим скептицизмом. У своїй публікації газета пише, яких прийомів вдавався “добрий поліцейський” Стоун для того, щоб отримати відповіді на запитання від президента РФ.

Видання  Daily Beast  назвало фільм “дико безвідповідальним любовним листом Олівера Стоуна Володимиру Путіну”.

Коли Америка відправляє своїх людей взяти інтерв’ю у Володимира Путіна, пише видання, вона не посилає найкращих – таких як Андерсон Купер або Крістіан Аманпур, які добре розбираються в геополітиці та мистецтві словоблуддя. Америка посилає таких як Мегін Келлі чи Олівера Стоуна. Останнього видання назвало “любителем ревізіонізму історії, який провів останні кілька десятиліть у заграванні з такими диктаторами, як Фідель Кастро, Уго Чавес і Путін”.

Сам же Стоун в інтерв’ю телеканалу  CBS News  розповів, що хотів своїм фільмом зробити так, щоб Путіна почув світ. “Я думаю, що він (Путін – ред.) мав бути почутим достатньо чітко, оскільки я не збираюся бути редактором, я дозволю говорити йому”, – зауважив Стоун.

В грудні 2014 року Стоун зробив заяву на підтримку російської версії подій в Україні, яка зображувала Революцію Гідності як змову ЦРУ, а Віктора Януковича – легітимним президентом України. Учасників Майдану 2014 року Стоун назвав добре озброєними неонацистськими радикалами, за що був розкритикований в США.

 

Зовнішньополітичне відомство США оголосило про внесення до списку глобальних терористів особливої категорії одного з лідерів ІДІЛ у Іраку, а також терористичне угруповання в Індонезії.

Про це йдеться в офіційній заяві відомства, поширеній у понеділок, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

Указ запроваджує санкції проти іноземних осіб та груп, які здійснили або мають значний ризик вчинення терористичних актів, що загрожують безпеці громадян США або національній безпеці, зовнішній політиці чи економіці Сполучених Штатів.

Марван аль-Азаві є лідером іракської гілки ІДІЛ. Його діяльність пов’язується із зусиллями угруповання отримати хімічну зброю, яка використовується проти іракських сил безпеки. Як уточнили в Держдепартаменті,  ІДІЛ  неодноразово застосовувала газ іпріт у хімічних атаках як на території Іраку, так і в Сирії.

Організація Меджліс Моджахідін Індонезія – терористичне угруповання, створене в Індонезії в 2000 році Абу Бакар Баширом, який був також лідером інших терористичних організацій. Група взяла на себе відповідальність за серію терактів у цій країні. Крім того, вона підтримує зв’язок з філією Аль-Каїди в Сирії, а також фронтом аль-Нусра. Угруповання досі становить небезпеку щодо проведення терористичних актів, зауважили в Державному департаменті США.

 

Сполучені Штати засудили затримання учасників протестних акцій проти корупції в Росії і закликали їх звільнити.

Про це повідомляє  Reuters – Укрінформ.

Сполучені Штати  рішуче засуджують затримання сотень мирних демонстрантів по всій Росії”, – заявив на брифінгу прес-секретар Білого дому Шон Спайсер.

“Затримання мирних демонстрантів, спостерігачів за дотриманням прав людини і журналістів є образою основних демократичних цінностей”, – йдеться в повідомленні.

На Тверській вулиці у Москві 12 червня затримали більше 700 осіб. Також був заарештований на 30 діб російський опозиціонер Олексій Навальний.

 

Німеччина вводить тимчасовий прикордонний контроль у зв’язку з майбутнім самітом “Великої двадцятки”.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу з  посиланням  на Міністерство внутрішніх справ ФРН – Укрінформ.

«У зв’язку з підвищеними вимогами до безпеки з нагоди зустрічі глав держав і урядів G20 7-8 липня 2017 року в Гамбурзі починаємо сьогодні (12 червня), за розпорядженням федерального міністра внутрішніх справ Томаса де Мезьєра, контроль на німецькій ділянці внутрішнього шенгенського кордону», – йдеться в повідомленні міністерства.

Де Мезьєр зазначив, що для нього безпека саміту – головний пріоритет. “Проект узгоджений з нашими партнерами в Європі, правилами і Європейською комісією”, – сказав він.

Прикордонний контроль на сухопутному, повітряному і морському сполученні вводиться на період з 12 червня по 11 липня 2017 року залежно від ситуації та в міру необхідності, він буде вибірковим і гнучким. Прикордонні органи повинні запобігти появі в країні потенційних злочинців і сприяти безпроблемному перебігу саміту.

Всім тим, хто подорожує, радять не забувати документи.

Як відомо, Німеччина і раніше вводила подібні обмеження в зв’язку з великими міжнародними заходами.

 

Уряд до кінця червня має розглянути всі акти для створення системи контролю держдопомоги суб’єктам господарювання відповідно до зобов’язань в рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, а також виконання зобов’язань України відповідно до Договору про заснування Енергетичного співтовариства.

Про це заявила віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе під час робочої наради з головою Представництва ЄС в Україні Хюгом Мінгареллі, присвяченої виконанню зобов’язань України щодо створення ефективної системи контролю державної допомоги, повідомляє  Урядовий портал – Укрінформ.

Державний уповноважений Антимонопольного комітету Анна Артеменко проінформувала про виконання роботи з боку АМКУ як уповноваженого органу з питань державної допомоги.

Вона презентувала мапу основних успіхів, проблем та проектів актів, які найближчим часом заплановано винести на розгляд уряду, зазначається в повідомленні. Зокрема, очікується ухвалення Закону «Про державну допомогу суб’єктам господарювання», внесення відповідних змін до Бюджетного кодексу, затвердження семи актів вторинного (похідного) законодавства про державну допомогу, а також  виконання пілотного проекту держдопомоги в енергетичному секторі.

АМКУ закликав відповідні держоргани затвердити необхідні правові акти та створити профільну робочу групу, до складу якої увійдуть представники Міністерства економічного розвитку і торгівлі, Міністерства фінансів і Міністерства енергетики та вугільної промисловості.

 

Окупаційна влада в Криму проводить системне переслідування людей за використання кримськотатарської та української символіки на мирних акціях.

Про це в понеділок на прес-конференції в Києві “Порушення свободи мирних зібрань в Криму: основні тенденції та загрози” заявила координатор Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник, повідомляє кореспондент Укрінформу.

За словами кримськотатарського активіста Османа Ізмайлова, в день пам’яті жертв депортації 18 травня цього року його чотири рази зупиняли співробітники дорожньо-патрульної служби Сімферополя за прикріплений на авто кримськотатарський прапор і погрожували за це забрати до поліції.

Серед причин, з яких силовики зупиняли його, були, зазначив активіст, такі: “заборонено технічним регламентом”, “машина не передбачена для перевезення прапорів”, “прапор відволікає від руху”. “Також мені інкримінували порушення закону про мирні зібрання, хоча пересування  особистим автомобілем не є ходою або іншою мирною акцією”, – додав він.

За словами Ізмайлова, після тривалих суперечок і загроз поліцейських відвезти його до РВВС, якщо він не зніме прапор, його все-таки відпускали, що свідчить, на думку активіста, про те, що дії представників ДПС – акція залякування для того, щоб люди не використовували свою національну символіку.

Ізмайлов також зазначив, що аналогічний випадок 18 травня стався минулого року в Судаку, де до цього часу тривають тяжби у справі чотирьох  кримських татар  за використання національного прапора.

За словами засновника Українського культурного центру Леоніда Кузьміна, з 2014 року “влада” в Криму дала дозвіл на проведення лише однієї з восьми акцій, запланованих громадською організацією.

Тоді “суд” оголосив “порушникам” виправні роботи по 40 годин, а після апеляції їм присудили штраф по 10 тисяч рублів кожному.

Оголошуючи відмову на проведення акцій, як причини “влада” вказує організаторам на несвоєчасне повідомлення, надзвичайну ситуацію з електропостачанням, а також неправильно оформлений запит і відсутність довідки про судимість.

“На День Незалежності в 2016 році нам знову не погодили захід. При цьому за несанкціоноване покладання квітів до пам’ятника Шевченку затримали без складання протоколу Максима Кузьміна і мене. Російські поліцейські застосовують не тільки адміністративні заходи – штрафи, адмінарешти, але використовують і такий метод тиску, як затримання і доправлення до поліцейського відділку”, – зазначив Кузьмін.

 

У разі скасування Україною безвізового режиму для Росії необхідно переглядати аналогічні угоди із Білоруссю.

Таку думку висловив народний депутат України, радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко в ефірі “112 Україна”, повідомляє Укрінформ.

“Питання має бути набагато ширшим, ніж запровадження візового режиму із Російською Федерацією. Треба вирішувати питання в комплексі, адже РФ та Білорусь – це єдиний візовий простір, і якщо ми з Росією запровадимо візовий режим, а Росія введе його у відповідь, то постане питання про те, що робити із територією Білорусі. Адже тоді з Білорусі до нас безперешкодно зможуть приїжджати російські громадяни”, – сказав  Геращенко.

Він нагадав про те, що наступного тижня у Верховній Раді розглядатиметься постанова про необхідність запровадження візового режиму із РФ. “Вона матиме рекомендаційний характер, проте якщо міністр закордонних справ Павло Клімкін говорить про це, то значить, Президент України Петро Порошенко розуміє, що в майбутньому цього не уникнути. Але запроваджувати його потрібно не спонтанно, не воднораз. Це має бути планомірна система, яка не спричинила б утиску інтересів простих українських громадян, яким доводитися бувати у Росії та зустрічатися зі своїми рідними й близькими”, – підкреслив народний депутат.

Як повідомлялося, нещодавно міністр закордонних справ Павло Клімкін запропонував створити систему попереднього інформування громадян Росії про намір відвідати Україну. На його думку, візи відживають, але на кордоні із Росією потрібен контроль в’їзду.

 

На антикорупційному мітингу в центрі Москви затримано не менше 679 осіб.

Про це повідомляє «ОВС-Інфо» – Укрінформ.

«У Москві на даний момент затримано приблизно 679 осіб. Вони перебувають у 38 відділеннях», – йдеться в повідомленні.

Як повідомлялося, в понеділок, 12 червня, в Москві і Петербурзі проходять неузгоджені акції проти корупції. У Москві акція була узгоджена на проспекті Сахарова, але напередодні Олексій Навальний оголосив про перенесення акції на Тверську.

Мер Москви Сергій Собянін відмовився коментувати затримання в центрі Москви.

Глава департаменту регіональної безпеки Москви Володимир Черніков заявив, що деякі люди на Тверській «на жаль, зіпсували настрій».

Раніше спостерігачі Об’єднаної групи громадського спостереження (ОГОН) повідомляли про жорстокі побиття затриманих учасників антикорупційної акції протесту на Тверському бульварі в Москві. За їх інформацією, співробітники поліції били людей головою об автозак і палицями по ногах.

 

У Києві викрито та затримано учасників злочинної групи, які сприяли незаконному одержанню громадянства України особами, які перебувають у кримінальному розшуку, та їхній незаконній легалізації в Україні.

Про це  повідомляє  у понеділок прес-служба прокуратури міста Києва – Укрінформ.

“У м. Києві викрито та затримано учасників злочинної групи, які сприяли незаконному одержанню громадянства України особами, що знаходяться у кримінальному розшуку, та їх незаконній легалізації в Україні”, – йдеться у повідомленні.

Як встановлено слідством, учасниками злочинної схеми до структурних підрозділів Державної міграційної служби України надавалися підроблені документи, на підставі яких розшукувані особи отримували громадянство України та у подальшому укладали фіктивні шлюби з громадянками України. При цьому з метою максимально прискорити процес реєстрації шлюбу до територіальних відділів РАГСів надавались підроблені довідки про нібито вагітність цих жінок. У подальшому упродовж місяця шлюб розривався, а розшукувані особи залишалися на прізвищах фіктивних дружин.

Окрім того, деякі особи навіть імітували свою загибель на території України, щоб у подальшому бути знятими з  розшуку  у РФ.

В порядку ст. 208 КПК України вже затримано та повідомлено про підозру чотирьом особам, у тому числі помічнику заступника глави МВД РФ.

Крім того, у фігурантів провадження виявлено та вилучено велику кількість внутрішніх та міжнародних паспортів різних країн, підроблені посвідки на проживання, службові посвідчення, зброю, а також грошові кошти у сумі понад 230 тис. грн, 134 тис. дол., понад 14 тис. євро та 1,4 млн російських рублів.

 

Плани Єврокомісії щодо покарання країн ЄС за відмову приймати біженців є безпідставними.

На цьому наголосили глави МВС країн “Вишеградської групи” (V4), підсумовуючи у Варшаві Польське головування у “четвірці”, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Ми вважаємо, що Єврокомісія неправа. На нашу думку, плани покарання країн “Вишеградської групи” є безпідставними. На наше переконання, політика безпеки є національною політикою, а не європейською”, – заявив глава МВС Польщі Маріуш Блащак.

За його словами, позиція чотирьох країн групи є “єдиною”, а запропонований Євросоюзом механізм розподілу біженців між країнами Спільноти є “неефективним” і лише притягує чергові хвилі мігрантів.

Блащак підкреслив, що вимоги  Єврокомісії  щодо розподілу 160 тисяч біженців з півдня не виконують не лише країни “Вишеграду” чи Австрії, але й інші країни Спільноти, оскільки до сьогодні розподілено лише 12% біженців.

Польський міністр зазначив, що країни V4 є “солідарними” у світлі погроз Єврокомісії.

Він наголосив, що кращою й більш ефективною буде допомога біженцям за межами Європи, поблизу зони конфліктів, а не розподілу їх між країнами ЄС.

З польським міністром погодилися глави МВС Чехії, Словаччини й Угорщини, зазначивши, що позиція “четвірки” щодо прийому біженців не зміниться.

Єврокомісія в середу розпочне процедуру про порушення норм ЄС щодо країн, які не беруть участі у програмі розподілу біженців. Цією справою займеться колегія Єврокомісарів.

Процедура Єврокомісії про порушення країнами норм ЄС може загрожувати фінансовим покаранням. Але перед цим повинні завершитися усі процедури в Євросоюзу і справу має розглянути суд ЄС в Люксембурзі. Рішення суду могло б бути прийняте лише через декілька років.

 

Співробітники Служби безпеки України виявили корупційний механізм розкрадання чиновниками грошей, виділених на реабілітацію ветеранів та учасників антитерористичної операції.

Про це повідомляє прес-центр  СБУ – Укрінформ.

“СБ України під час заходів, спрямованих на попередження та усунення загроз національним інтересам України у військовій сфері, зокрема щодо соціального захисту військовослужбовців та учасників АТО, викрили схему розкрадання бюджетних коштів. Правоохоронці встановили, що керівники низки реабілітаційних закладів надали за змовою з чиновниками акти виконаних робіт, до яких внесли недостовірні дані щодо обсягів наданих послуг із психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції. За висновками експертів, через корупційну оборудку зловмисники привласнили 22,5 мільйона державних гривень», – йдеться у повідомленні.

У рамках кримінального провадження, відкритого за ч. 5 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та ч. 2 ст. 366 (Службове підроблення) Кримінального кодексу України, співробітники спецслужби спільно з прокуратурою оголосили про підозру дев’ятьом керівникам реабілітаційних установ, яким судом обрано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту.

СБУ  поінформувала Міністерство соціальної політики про виявлені факти для вжиття невідкладних заходів щодо забезпечення належного відомчого контролю за виконанням програм реабілітації учасників антитерористичної операції.

За матеріалами Служби безпеки України Мінсоцполітики ініційовано внесення змін до законодавства для врегулювання порядку використання бюджетних коштів, передбачених для соціального захисту учасників АТО. Планується, що повноваження з виконання програми будуть передані до місцевих управлінь праці та соціального захисту населення.

 

Держказначейство вважає неефективною систему контролю, запропонованою Мінфіном у нових ліцензійних умовах.

Про це йдеться у  відповіді  Держказначейства на запит “5 каналу” – Укрінформ.

Як наголошують у казначействі, у нових ліцензійних умовах можна буде контролювати лише державні тиражні лотереї з використанням електронних систем сплати за участь в лотереї.

При цьому, як зазначається в офіційній позиції Держказначейства, жодного аналізу та контрольних дій за самим процесом проведення лотерей казначейством не здійснюється, оскільки це не передбачено чинним законодавством.

Однак при цьому у нових ліцензійних умовах для провадження лотерейної діяльності, які розроблені Міністерством фінансів України і опубліковані на офіційному сайті відомства, контроль за проведенням лотерей покладається на Держказначейство України. Дана норма виписана у підзаконному акті попри те, що закону, який би регламентував здійснення Державним казначейством контролю за проведенням лотерей в Україні – наразі немає.

Крім того, у відповіді  Держказначейства  йдеться про те, що у проекті нових ліцензійних умов на казначейство планується покласти контроль не лише за традиційними тиражними лотереями, а й за іншими, в тому числі, Інтернет-лотереями, миттєвими тощо. Як зазначає Держказначейство, такий контроль не буде дієвим, бо можливості казначейства наразі дозволяють по суті лише формувати статистичні дані про сплату за участь в лотереї. При цьому дані беруться з бази даних, яку формують самі ж оператори ринку.

На переконання Державного казначейства України, враховуючи вищезгадане, функцію контролю за проведенням лотерей слід закріпити за Державною фіскальною службою України.

Раніше Антимонопольний комітет також висловив свої претензії щодо недосконалості проекту нових ліцензійних умов Міністерства фінансів України і відмовився їх погоджувати.

 

Із 68 кримінальних проваджень, у яких детективи Національного антикорупційного бюро України завершили досудове розслідування, а прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури скерували обвинувальний акт до судових інстанцій, 24 наразі залишаються без судового розгляду.

Про це повідомляє прес-служба  НАБУ – Укрінформ.

“При цьому деякі справи перебувають поза увагою служителів Феміди понад рік”, – підкреслили в Бюро, зазначивши, що «рекордсменом» за параметром затримки розгляду у суді є провадження стосовно судді Сєвєродонецького міського суду (відома у ЗМІ як «Суддя з нерухомістю в Іспанії»), яке вже 15 місяців перебуває без руху в Слов’янському міськрайонному суді Донецької області.

Також, згідно з повідомленням, понад рік не розглядається й справа про незаконний вплив на міністра економічного розвитку та торгівлі.

Як зазначають в НАБУ, серед причин затягування розгляду справ у судах: проблеми з визначенням підсудності, зайнятість та відвід служителів Феміди, неявка учасників процесу, повернення обвинувального акту прокурорам САП, тривалий розгляд в апеляційній інстанції тощо.

 

В Івано-Франківську письменники Тарас Прохасько, Юрій Андрухович та Юрко Іздрик візьмуть участь у програмі фестивалю сучасного мистецтва «Porto Franko», який відкриють 14 червня.

Про це в Івано-Франківську на прес-конференції повідомив співорганізатор фестивалю «Porto Franko» Ілля Разумейко – Укрінформ.

Концертна програма фестивалю сучасного мистецтва звучатиме упродовж чотирьох днів у приміщенні Музею мистецтв Прикарпаття, залізничного вокзалу, драмтеатру. Окрім експериментальної музики, франківцям покажуть театральну програму, танцювальну та візуальну. Організатори обіцяють презентувати рок, джаз та електронну музику. Головною сценою фестивалю стане площа біля драмтеатру. Не обминуть Театр ляльок, філармонію, кінотеатр та Палац Потоцьких. Тут обіцяють розгорнути виставку відомих українських та закордонних художників. Відкриють дійство на даху театру за участю акторів та письменників.

Загалом, на «Porto Franko» відбудеться близько сотні подій. Увесь фестиваль сучасного мистецтва, стверджують організатори, буде концептуальний. Його меседж – «Відкритий порт». Портову тему учасники дійства хочуть зробити у фестивальні дні брендом міста, а «завдяки максимальному креативу відкрити  Івано-Франківськ, як культурну столицю світу».

Фестиваль сучасного мистецтва «Porto Franko» відбудеться в Івано-Франківську з 14 до 18 червня.

 

У партії “Блок Петра Порошенка “Солідарність” заявляють, що за попередніми підрахунками результатів кандидати, які висувались або йшли за підтримки партії, перемогли у 13 з 24 округів під час позачергових місцевих виборів.

Про це повідомляє прес-служба БПП у  Facebook – Укрінформ.

“За попередніми підрахунками результатів позачергових  виборів  міських, сільських та селищних голів, які відбулися 11 червня 2017 року, кандидати, які висувались або йшли за підтримки партії “БПП “Солідарність”, отримали перемогу у 13 округах із 24″, – йдеться у повідомленні.

Уточнюється, що висуванці від партії перемогли у 3 округах Івано-Франківської області, у 2 округах – у Дніпропетровській та Миколаївській областях, а також у Кіровоградській, Луганській, Хмельницькій, Вінницькій, Одеській та Харківській областях.

 

У Львові жителі заблокували рух на вулиці Володимира Великого через проблеми із вивезенням сміття.

Про це  повідомив  місцевий активіст, координатор Варти-1 Ігор Зінкевич у Фейсбуці – Укрінформ.

«Володимира Великого. Люди перекрили рух. Сміття», – написав активіст.

Блокада дороги розпочалась о 18.00. Кілька десятків активістів ходять по пішохідному переходу та перешкоджають руху авто.

Це вже не перший пікет на вул. Володимира Великого. Мешканці протестували 8 червня, вимагаючи від місцевої влади звільнити їхні двори від завалів сміття, а їх – від засилля мух та щурів.

Як повідомили у міськраді, на сьогодні у Львові переповнена понад третина контейнерних майданчиків. Один із перевізників відмовився від роботи, оскільки сміття нікуди вивозити.

На позачерговому засіданні комісія з техногенної безпеки та надзвичайних ситуації міської ради прийняла рішення звернутись до уряду, РНБО та Президента з проханням оголосити Львів зоною надзвичайної екологічної ситуації.

Як повідомлялося, Львів зіткнувся із серйозною проблемою вивезення сміття після пожежі торік на звалищі побутових відходів у селі Грибовичі. Сміттєзвалище тоді закрили, а більшість міст відмовилися приймати на своїх полігонах львівське сміття.

 

На Закарпатті готуються до проведення масштабної велогонки регіоном, яка відбудеться 29 та 30 липня. Перший забіг проходитиме як гонка на час, завершиться “велоштурмом” мукачівського замку, призом буде – корона. Друга велогонка проходитиме як марафон селами Мукачівського району, де колись жили кельти.

Про це сьогодні, 12 червня,  повідомили  в Мукачівській районній адміністрації – Укрінформ.

«Масштабна велоподія міжнародної категорії відбудеться на Мукачівщині. Вслід за нещодавно проведеним марафоном «Три замки Закарпаття», організатори планують не менш цікаві та змістовні події. Так, населеними пунктами Мукачівщини 29 та 30 липня 2017 року пройдуть одразу дві гонки: Excalibur RACE MTB 2017 (гонка на час) та «Кельтським шляхом», – йдеться у повідомленні.

Як повідомив Артем Топчанюк, велогонщик, організатор змагання, призом для учасників вечірньої гонки вгору (на швидкість) Excalibur RACE MTB 2017 стане корона, виготовлена зі специфічних компонентів.

“Кількість учасників – до 400 осіб, вже подали заявки на реєстрації спортсмени з Ізраїля”, – повідомив Топчанюк.

Веломарафон «Кельтським шляхом» – вже другий захід на Мукачівщині в 2017 році. Перші перегони – «Три замки Закарпаття» провели у квітні. Концепція велоподії «Кельтським шляхом» – це широка презентації Мукачівщини туристичної, спортивної та історичної, адже за задумом – маршрут проведе спортсменів історичними дорогами з багатьма цікавими локаціями, зазначають в Мукачівській РДА.

 

Конференція з питань співробітництва “Великої двадцятки” і Африки почала свою роботу в Берліні в понеділок увечері.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу в ФРН – Укрінформ.

«Ми хочемо співпраці з Африкою», – заявила канцлер Німеччини Ангела Меркель, звертаючись до глав держав та урядів країн Чорного континенту.

Господиня дводенної конференції висловила сподівання, що сторони “зможуть виробити загальні підходи і взяти на себе спільну відповідальність”. Вона нагадала про те, що континент охоплений кризами, громадянськими війнами, терором, нерідко стоїть питання не про розвиток, а про банальне виживання.

«Мова йде про партнерство з Африкою у сфері економіки, але також і про те, щоб сприяти миру, стабільності і безпеки», – сказала Меркель.

Німеччина є ініціатором «інклюзивної» допомоги африканським країнам у політичній, економічній, фінансовій сферах, залучення інвестицій. Не в останню чергу вважаючи, що підвищення рівня життя і стабільності в цих державах знизить міграційний тиск на Європу. Для цього Берлін використовує і своє головування в G20, одним із центральних пунктів якого стало співробітництво з Африкою в рамках Програми 2030.

Між тим, в Берліні напередодні конференції пройшли демонстрації проти співпраці G20 з Африкою, учасники яких звинуватили владу багатих країн у тому, що вони «купують» африканські країни і намагаються позбавитися від мігрантів з них.

 

Британський журнал про кінематограф Empire склав рейтинг 100 найвеличніших фільмів в історії.

На першому місці в  списку  опинилася гангстерська драма Френсіса Форда Копполи – Хрещений батько – Укрінформ.

Фільм 1972 року про мафіозну сім’ю Корлеоне завоювала три статуетки Оскар та чотири нагороди Золотий Глобус.

На другому місці опинився фантастичний фільм Зоряні війни: Епізод V: Імперія завдає удару у відповідь; на третьому – бойовик Крістофера Нолана Темний лицар; на четвертому і п’ятому – Втеча з Шоушенка і Кримінальне чтиво.

До десятки найкращих фільмів всіх часів і народів за версією журналу Empire увійшли також фільми Славні хлопці, Індіана Джонс: У пошуках втраченого ковчега, Щелепи, Зоряні війни. Епізод IV: Нова надія і Володар кілець: Братство кільця.

Під час формування рейтингу найвеличніших  фільмів  журнал опитав 20 тисяч кінолюбителів.

 

Режим Башара Асада продовжує піддавати інтенсивному обстрілу й бомбардуванням місто Дераа – адміністративний центр однойменної провінції на південному сході Сирії.

Про це агентству  Anadolu  повідомив прес-секретар Управління цивільної оборони Дераа Амір Абу Зейд – Укрінформ.

“За словами прес-секретаря Управління цивільної оборони, окрім бочкових бомб, сирійський режим застосовує проти мирного населення Дераа напалмові бомби”, – говориться у повідомленні.

Напередодні військово-повітряні сили режиму Асада скинули напалмові бомби на населені пункти у передмісті Дераа, внаслідок чого поранення отримали щонайменше 10 осіб, сказав Абу Зейд.

Найбільш інтенсивним ударам піддався район Меншийя, в якому у результаті бомбардувань знищено безліч будинків.

Адміністративний центр провінції Дераа розділено на дві частини: на півночі – Дераа Махата (Нове місто), на півдні – Дераа Белед (Старе місто). Режим Асада контролює велику частину території Дераа Махата. 45 відсотків території Дераа контролює озброєна опозиція.

 

Пенсійна реформа запроваджується не для тих громадян, які вже перебувають на пенсії, а для тих, хто на неї вийде в майбутньому і саме на них вона має бути орієнтована.

Про це розповів виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко на прес-конференції 12 червня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Пенсійна реформа  перед усім розрахована не на тих, хто вже знаходиться на пенсії. Для них пенсійна реформа важлива лише з однієї точки зору – щоб їм продовжували в принципі виплачувати пенсії, і в ідеалі, щоб вони індексувались мінімум на рівень інфляції. Пенсійна реформа розрахована на всіх інших, тому що всі інші, хто в кінці-кінців мають вийти на пенсію ризикують взагалі нічого не отримувати”, – заявив Устенко.

На його думку, Уряд має залучитися підтримкою не пенсіонерів, а тих людей, які наразі працюють і які в майбутньому в Україні будуть виходити на пенсію.

Устенко вважає, що запропонована Урядом концепція пенсійної реформи не сприятиме зменшенню дефіциту пенсійного фонду. Експерт наголосив, що за вимогою МВФ Україна має звести дефіцит пенсійного фонду до нуля на стільки це буде можливо до 2020 року.

Як повідомлялось раніше, у 2016 році дефіцит пенсійного фонду в Україні становив 6,4% від ВВП.

 

Постійний Представник Президента України в Криму Наталія Попович вважає, що оприлюднена інформація в інтернеті про переслідування в Криму людей, які отримують українські біометричні закордонні паспорти, фейкова.

У коментарі кореспонденту Укрінформу вона зазначила, що неправдива інформація поширюється з метою налякати кримчан.

“Я про жодний з таких фактів залякування кримчан, які намагаються отримати український біометричний закордонний паспорт, не чула. Якби такі факти були, мені відразу б сигналізували. Я думаю, що це фейк, закинутий “доброзичливцями” з Криму або тими, хто приїхав звідти на материкову Україну”, – сказала Попович.

Вона зазначила, що бачила пости у соцмережах на цю тему і не вірить в їх правдивість, оскільки офіційних фактів немає, навпаки, є факти, що люди благополучно отримують документи і забирають їх з міграційної служби.

“Все це робиться з метою налякати людей, тому вони спокійно можуть їхати і нічого не боятися”, – повідомила Постійний представник Президента України в Криму.

“Я абсолютно впевнена в людях, які працюють у цих службах. Це дуже відповідальні і серйозні співробітники, і вони дуже цінують свою роботу”, – резюмувала Попович.

Як повідомлялося, у соцмережах обговорюється інформація про те, що до жителів окупованого Криму, які виїжджають до Херсона з метою подачі заявки на отримання біометричного закордонного паспорта, оперативно навідуються працівники ФСБ, після чого кримчани  відмовляються забирати свої українські документи.

 

Президент України Петро Порошенко підписав закон щодо заборони виготовлення та пропаганди георгіївської (гвардійської) стрічки.

Про це  повідомляє  прес-служба Глави держави – Укрінформ.

“Президент Петро Порошенко підписав Закон України “Про внесення зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо заборони виготовлення та пропаганди георгіївської (гвардійської) стрічки”? 2031-VIII. Закон був прийнятий Верховною Радою України 16 травня 2017 року”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що раніше під час церемонії вшанування пам’яті жертв політичних репресій у Національному історико-меморіальному заповіднику “Биківнянські могили” Порошенко наголосив, що підпише цей закон, як тільки документ надійде з українського парламенту.

“Закон про заборону георгіївських стрічок я теж підпишу, щойно він надійде до мене із Верховної Ради. Чому? Тому, що це не є символікою Другої світової, це символіка – символ агресії проти України 2014-2017 років. Тому що обвішані цими стрічками бойовики вбивають наших воїнів кожного дня і ночі”, – зазначив Порошенко.

Президент додав, що “Росія своєю політикою по відношенню до України сама поставила стрічку поза законом”.

Закон доповнює Кодекс України про адміністративні правопорушення новою статтею, що встановлює відповідальність за виготовлення та пропаганду георгіївської стрічки.

Згідно з документом, публічне використання, демонстрація або носіння георгіївської стрічки чи її зображення тягнуть за собою накладення штрафу від 50 до 150 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією  георгіївської стрічки  або предметів, що містять її зображення.

Такі ж дії вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, а також виготовлення або поширення георгіївської стрічки чи її зображення тягнуть за собою накладення штрафу від 150 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або адміністративний арешт на строк до 15 діб та з конфіскацією георгіївської стрічки або предметів, що містять її зображення, у всіх випадках.

Закон набуває чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

 

Швеція повністю підтримує Україну в оцінці російської агресії на сході нашої держави, оскільки зовнішня політика Королівства базується на необхідності безумовного виконання міжнародних угод усіма країнами.

Про це у понеділок на презентації дискусійної записки щодо українсько-шведських відносин заявив посол Швеції в Україні Мартін Хагстрьом, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Щодо російської агресії, то зовнішня політика Швеції базується на тому, що у світі має панувати порядок, який базується на міжнародних правилах. Це важливо для нашої безпеки і для безпеки в Україні, і наша точка зору стосовно цього співпадає з українською”, – сказав Хагстрьом.

У цьому контексті він додав, що, виходячи з даних принципів, Швеція повністю підтримує Україну в Раді безпеки ООН та інших міжнародних організаціях.

 

Повноцінна реалізація положень Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом почнеться з вересня 2017 року.

Про це сказав посол ЄС в Україні Хюг Мінгареллі журналістам в Києві, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Процес ратифікації практично завершений, завершений усіма 28-ма країнами, які є членами ЄС. Першого вересня, за кілька тижнів, Угода про асоціацію практично вийде на стадію своєї реалізації. Ми сподіваємося, що реалізація положень цієї Угоди також сприятиме як для економічних нових зв’язків, ділових зв’язків, так і зв’язків в усіх інших сферах», – сказав Мінгарелі.

Як повідомляв Укрінформ,  Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом  була ухвалена у 2014 році.

Нідерланди у травні завершили ратифікацію Угоди про асоціацію, ставши останньою країною Євросоюзу, яка ратифікувала документ.

 

Головне слідче управління Служби безпеки України повідомило про підозру у скоєнні злочину засновнику та комерційному директору компанії- розробника комп’ютерних програм «Стахановець» та «Mirobase».

Про це  повідомляє  прес-центр СБУ – Укрінформ.

«Правоохоронці у рамках відкритого кримінального провадження за ч. 2 ст. 359 Кримінального кодексу України розслідують факти можливої передачі російським спецслужбам інформації державних установ та особистих даних українців громадянами України Михайлом Яхимовичем та Володимиром В’язмітіним. Наразі триває експертиза вилученого під час слідчих дій комп’ютерного та серверного обладнання, на якому встановлені програми «Стахановець» та «Mirobase»», – йдеться у повідомленні.

Обидва бізнесмени оголошені у  розшук, адже перебувають на території РФ під «опікою» кураторів з російських спецслужб.

 

Громадянство України у світовому вимірі стало більш престижним та надає більше можливостей, ніж російське.

Такими є висновки дослідження проекту  Passport Index – Укрінформ.

«Завдяки історичному рішенню ЄС надати українським громадянам безвізовий доступ до організації українські паспорти нині стали вагомішими, ніж російські», – зазначає Passport Index.

Як наголошується, безвізовий режим наблизив Україну ближче до родини  Євросоюзу.

«Це підвищує рівень глобальної мобільності. Рейтинг українського паспорту зріс із 85 до 115 (країн для відвідування без віз – ред.), що обійшов Росію, яка має 106. Загалом у Глобальному рейтингу паспортної спроможності на 2017 рік (Global Passport Power Rate 2017) Україна піднялася із 48-го місця до 35-го», – зазначили у Passport Index.

Як повідомляв Укрінформ, 11 червня між Україною та Євросоюзом і країнами Шенгенської зон набув чинності безвізовий режим для короткострокових подорожей українських громадян.

 

В Україні відсьогодні запрацювала нова дорожня патрульна поліція, яка має повністю замінити стару систему Державтоінспекції.

Про це на брифінгу у понеділок заявив перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції НПУ Олексій Білошицький, повідомляє кореспондент Укрінформу.

За його словами, перші наряди дорожньої поліції розпочали патрулювання на чотирьох трасах міжнародного та національного значення: Київ – Харків, Київ – Зборів, Луцьк – Ковель, Ягодин – Сарни.

Він зазначив, що патрулювання дорожня поліція здійснюватиме на 8 колишніх стаціонарних постах ДАІ, які в майбутньому стануть дорожніми станціями цієї патрульної поліції. Дорожнє патрулювання здійснюватиметься силами 20 автопатрулів та понад 70 поліцейських.

За його словами, дорожня патрульна  поліція  не є новим підрозділом поліції, до її складу входять ті ж самі поліцейські, які несли службу на міських вулицях, і які у майбутньому також зможуть “нести службу у місті або виконувати інші задачі”.

Перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції НПУ поінформував, що у майбутньому планується посилити взаємодію цієї поліції з іншими дорожніми службами з метою покращення нагляду за станом доріг, поліпшення ситуації з аварійністю на трасах.

«Він уточнив, що наразі в поліції визначаються із моделлю засобів вимірювання швидкості, які будуть встановлені в автомобілях дорожньої патрульної поліції, і запевнив, що без належної їх сертифікації прилади використовуватися не будуть.

 

Рада національної безпеки та оборони звертається до представників ЗМІ бути уважними до контенту відправників та повідомлень через провокації в інформаційній сфері.

Про це  повідомляє  прес-служба відомства – Укрінформ.

“Останнім часом почастішали провокації російських спецслужб в інформаційній сфері. Так,…нібито від прес-служби РНБО України редакціям ЗМІ було розіслано повідомлення безглуздого змісту з ІР-адреси, зареєстрованої в Росії”, – йдеться у повідомленні.

Прес-служба  РНБО  України звертається до журналістів з проханням бути уважними до контенту повідомлень та відправників.

 

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін вважає, що треба створити систему попереднього інформування громадян Росії щодо наміру відвідати Україну.

Про це він  заявив  в ефірі телеканалу “1+1” – Укрінформ.

“Візи насправді відживають, вони відходять. По-перше, ми тепер звикли до біометричних паспортів і повинні перейти до того, що люди їздять тільки за біометричними паспортами. Другий момент, який для мене важливий – ось ви їздите в багато країн і потім заходите в Інтернет і говорите: я через п’ять днів їду – ось так, насправді і російські громадяни повинні їхати в Україну, необхідно створити відповідну платформу і контролювати в’їзд, так, щоб це не було абсолютно неконтрольовано”, – вважає міністр.

Він додав, що після політичного рішення про створення системи, на її розробку необхідно витратити кілька місяців, після чого її необхідно буде протестувати.

Крім того,  Клімкін  наголосив, що головне зберігати контроль на кордоні.

Також він зазначив, що візи для росіян можна було б ввести вже давно, проте виникає питання жителів Криму, яких окупаційна влада може змусити “робити візу до власної країни”. Водночас росіяни можуть скористатися візовим режимом, щоб тиснути на кримчан для зміни громадянства.

“Наша мета повинна бути простою – закрити кордон, але таким способом, щоб це був не політичний заклик, а щоб кордон був закритий і щоб це не зашкодило українцям”, – підсумував глава МЗС.

 

Збільшення використання терористичними групами соціальних мереж спонукає австралійський уряд ввести зміни у законодавство про доступ до особистих даних.

Як  повідомляє Australian Associated Press, йдеться про те, щоб зобов’язати виробників популярних програм-месенджері Apple, Facebook і Google співпрацювати зі спецслужбами, .

«Я стурбований, що чинне законодавство не забезпечує достатнього рівня співпраці з боку корпорацій», – заявив генеральний прокурор Австралії Джордж Брандіс.

За його словами, хвилюючись за репутацію, компанії дедалі частіше йдуть на співрацю із спецслужбами, які ведуть боротьбу з тероризмом, однак цього мало.

Наразі невідомо, як саме згадані урядові ініціативи будуть реалізовані на практиці. Одним із варіантів є розширення доступу до інформації відправника повідомлення або його одержувача, з боку спецслужб на основі ордеру.

За словами генпрокурора, якщо в середині 2013 року приблизно 3% перехоплюваного спецслужбами інтернет-трафіку виявлялося зашифрованим, то нині зашифровано вже більше 40%, а надалі ця цифра може зрости до 100%.

«Це загрожує істотно ослабити наші можливості у сфері збору розвідувальної інформації, або навіть взагалі позбавити нас цих можливостей», – заявив політик.

Важається, що новий закон повинен бути «достатньо сильним» для того, щоб в разі необхідності не рекомендувати, а вимагати від телекомунікаційних компаній співпрацювати з правоохоронними органами і спецслужбами в розшифровці інтернет-трафіку.

Водночас сенатор Брандіс уточнив, що влада не змушуватиме компанії впроваджувати в свою продукцію технологію «бекдор», яка дозволяє отримати несанкціонований доступ до даних або віддаленого управління операційною системою.

Генпрокурор Австралії також вважає за доцільне обговорити це питання з іншими країнами-учасницями групи «П’ять очей», щоб виробити єдину позицію щодо юридично обов’язкової співпраці з боку виробників обладнання та соціальних мереж.

Крім того, сенатор Брандіс вважає, що у згаданому питані важливе місце має бути відведене громадському обговоренню.

«В епоху Facebook, коли люди викладають дедалі більше своїх особистих даних у мережу, ставлення молоді до недоторканності приватного життя дещо інше, ніж було покоління або два тому», – сказав сенатор.

Представники опозиційної Лейбористської партії Австралії підтримали ініціативу уряду, тоді як Партія Зелених назвала її порушенням прав приватності.

 

Оперативна обстановка в районі проведення АТО залишається складною.

Проросійські НЗФ продовжують застосовувати зброю проти українських воїнів та обстрілювати житлові квартали прифронтових населених пунктів. Минулої доби бойовики 57 разів відкривали вогонь по оборонних укріпленнях ЗС України вздовж усієї лінії розмежування. Окрім того, зафіксовано 5 фактів, коли найманці гатили безпосередньо по житловому сектору. Більшість обстрілів окупанти здійснили вже за темної пори доби.

Приморський напрямок. На цій ділянці фронту, обстрілявши на початку минулої доби зі 152-мм артилерії ділянки території поблизу населених пунктів Графське та Ольгінка, окупанти близько 22.00 години відкрили вогонь з озброєння БМП та гранатометів по Мар’їнці. Внаслідок обстрілу виникла пожежа в будинку по вулиці Жовтневій. На щастя, і цього разу ніхто з місцевих не постраждав.

На тому ж напрямку бойовики вчора з мінометів різних калібрів вели вогонь по позиціях сил АТО поблизу Павлополя, Мар’їнки та Чермалика. Там же, а також в районі Широкиного, Водяного, Талаківки, Гнутового та Березового, бандити неодноразово обстрілювали наших воїнів з гранатометів та стрілецької зброї різного калібру. Всього тут нараховано 27 епізодів порушення противником умов припинення вогню.

Донецький напрямок. Станом на 18.00 годину на цій частині лінії зіткнення відмічалось встановлення відносного затишшя і лише один обстріл – в районі Луганського. Втім, російсько-терористичні бандформування значно активізувались із сутінками. Найпотужніші ворожі обстріли випали на долю наших опорних пунктів, які розташовані у південному передмісті Авдіївки та дещо східніше – біля селища Кам’янка. Там бандити вели вогонь зі 120-мм й 82-мм мінометів, танків, зенітних установок та зразків наявного у них піхотного озброєння.

Декілька пострілів зі 125-мм танкових гармат кремлівські найманці вже традиційно здійснили по житловому кварталу Авдіївки. Снаряди вибухнули біля житлових будинків по вулицях Островського та Гагаріна. Лише дивом знову вдалось уникнути жертв серед мирних мешканців міста. Обставини та наслідки цього обстрілу зараз з’ясовуються. До слова, обстріл осель місцевих мешканців вчора також був зафіксований в районі Зайцевого. Там бойовики били з великокаліберного кулемету.

До опівночі окупанти, застосовуючи гранатомети та стрілецьку зброю різного калібру, також встигли обстріляти наші позиції поблизу Опитного та Невельського. В районі Зайцевого вони знову били в бік наших опорних пунктів з озброєння БМП. Таким чином, кількість ворожих збройних провокацій на цьому напрямку до кінця доби сягнула 12.

Луганський напрямок. І тут ворожі обстріли вчора не вщухали ні вдень, ні вночі. Бандформування 18 разів били по позиціях підрозділів сил АТО. Зокрема, а районі Троїцького та Кряківки противник відкривав вогонь зі 120-мм мінометів. Поблизу Новотошківського, Катеринівки, Трьохізбенки, Золотого та Новоолександрівки – з мінометів калібру 82 мм. Окрім того, біля Новоолександрівки бандити двічі застосовували протитанкові ракетні комплекси. А неподалік Кримського окупанти били в бік наших позицій з озброєння БМП. По оборонних укріпленнях сил АТО в районі н.п. Жовте, Лобачеве, Новтошківське, Станиця Луганська та Малинове загарбники відкривали вогонь зі гранатометів та стрілецької зброї.

На жаль, впродовж минулої доби внаслідок ворожих обстрілів один військовослужбовець ЗС України загинув. Ще п’ятеро наших воїнів зазнали поранень та бойових травмувань.

 

 

На Донбасі взято під варту двох чоловіків, з Лисичанська та Костянтинівки, які передавали терористам “ЛНР” відомості про Збройні сили України.

Про це повідомляє  прес-служба  прокуратури Луганської області – Укрінформ.

“Встановлено, що мешканець Лисичанська (Луганська область) та житель Костянтинівки (Донецька область) протягом 2017 року збирали відомості військового характеру з обмеженим доступом щодо кількості, озброєння, переміщення та місць дислокації підрозділів Збройних сил України на території міст Сєверодонецьк, Лисичанськ та Костянтинівка. В подальшому вказані відомості інформатори передавали так званим кураторам, які є учасниками  терористичної організації “ЛНР“, – йдеться у повідомленні.

Наразі поплічникам терористів повідомлено про підозру та обрано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою.

За ч. 1 ст. 258-3 (Участь у терористичній організації) Кримінального кодексу України їм загрожує позбавлення волі на строк від 8 до 15 років з конфіскацією майна.

Досудове розслідування триває.