Маріуполь – переломний момент в гібридній війні Росії проти України

2 роки ago Інформ центр 0

Сьогодні Україна відзначає третю річниця з дня визволення Маріуполя від проросійських терористів

День визволення Маріуполя відзначається щорічно 13 червня. Саме в цей день українська армія очистила місто від проросійських терористів, що стало переломним моментом у гібридній війні путінської Росії проти України.

До цього моменту президент Росії В. Путін розраховував вести довготривалу гібридну війну проти України силами російських військових, російських спецслужб, бандами так званих «козаків» і проросійськи налаштованих громадян.

До 12 червня 2014 року сепаратисти контролювали приблизно 80% території Донецької та Луганської областей, де проживало близько 6 мільйонів жителів і вироблялося майже чверть ВВП держави. Під їх контролем перебував і Маріуполь з заводами «Азовсталь», «Метінвест», металургійний комбінат імені Ілліча, «Азовмаш». Вони мали і мають стратегічне значення для оборони України, так як саме на них виготовляється броня для танків і бронемашин.

Маріуполь був дуже важливий у стратегічному плані для Путіна. Україна не могла без виробничих потужностей на території міста збирати бронетехніку для власної армії.

Згадаємо, як це було: з середини квітня 2014 р. Маріупольська міськрада була під контролем банд сепаратистів. Вони наводили жах на місцевих жителів і повсякчас демонстрували, що відтепер влада в місті належить їм. Під повний контроль бойовиків Маріуполь перейшов після трагедії 9 травня, коли терористи по команді з Москви штурмували міське УВС.

Після цього сепаратисти заблокували бетонними блоками кілька вулиць у центрі міста, захопили кілька адміністративних будівель і обладнали пости для відбиття можливих атак з боку ВСУ. Міліція, СБУ та прокуратура були повністю паралізовані.

Українські військові контролювали тільки маріупольський аеродром, де базувалися лише кілька сотень нацгвардійців, військових ЗСУ і півтори сотні добровольців з батальйону «Азов». Основні сили стягнули до Слов’янська, де вже протягом місяця безуспішно намагалися оточити банду Ігоря Гіркіна.

Для звільнення від сепаратистів важливого стратегічного міста – Маріуполя – було направлено 150 бійців спецбатальйону «Азов», 2 роти спецбатальйону «Дніпро», 2 роти Національної гвардії і спецназ МВС. Місто взяли в оточення військові і нацгвардійці. Силам АТО протистояли від 60 до 80 озброєних бойовиків.

13 червня 2014 р. о 4:50 ранку в Маріуполі почалася активна фаза спецоперації по звільненню міста. У бій вступили штурмові групи «Азова», перед якими стояла задача – взяти під контроль штаб-квартиру терористів, яка розташувалась у будівлі банку по вулиці Грецькій.

У ході зачистки Маріуполя від сепаратистів було ліквідовано їх ключові опорні точки, знищено техніку та відновлено контроль над усіма захопленими спорудами, зокрема будівлею міської ради, ПТУ.

Незважаючи на те, що КПУ закликала мешканців міста виходити на вулиці, щоб захистити сепаратистів  від «бендерівців», місцеві жителі не вчиняли ніяких дій по захисту бойовиків і не чинили спротиву українським військовим.

У результаті операції було знищено «укріпрайон» по вулиці Грецькій, ліквідовані 5 бойовиків та їхня військова техніка, затримано 20 терористів. Ніхто з мирних жителів не постраждав.

13 червня Президент України Порошенко доручив голові Донецької ОДА Сергію Таруті тимчасово перенести держадміністрацію з Донецька до Маріуполя.

Політична Партія «ПАТРІОТ» вітає маріупольців та усіх жителів України з цим святом, яке принесли місту та державі захисники нашої соборності і незалежності – українські ПАТРІОТИ.

Прес-служба партії