Як виживати 12 млн українським пенсіонерам після 1 липня?

3 роки ago Інформ центр 0

З 1 липня 2017 року Кабінет міністрів скасував державне цінове регулювання на ряд товарів і послуг. Про це йдеться у Постанові Кабміну від 7 червня 2017 року №394, оприлюдненій на  Урядовому порталі.

“Уряд скасував державне цінове регулювання на ряд товарів і послуг. Зокрема, визнано такими, що втратили чинність, відповідні акти Кабінету міністрів України та внесено зміни до ряду постанов. Головна мета цих змін – зниження адміністративного тиску на бізнес, усунення надмірного втручання держави в економічні процеси, розвиток конкуренції та дебюрократизація (дерегуляція) у сфері ціноутворення”, – пояснили у Кабміні.

Постанова набирає чинності з 1 липня 2017 року.

Дія постанови поширюється:

– на граничні торговельні надбавки до оптової  ціни  виробника на борошно, хліб, макаронні вироби, крупи, цукор, яловичину, свинину і м’ясо птиці, ковбасні вироби варені, молоко, сир, сметану, масло вершкове, олію соняшникову, яйця курячі не вище 15%;

– на граничні рівні рентабельності та торговельні надбавки на дитяче харчування, граничні розміри плати за послуги, що надаються у торговельних об’єктах, на ринках з продажу продовольчих та непродовольчих товарів;

– на граничні рівні цін, нормативи рентабельності (у розмірі не вище 20%) за надання в оренду торгових приміщень (площ), торговельно-технологічного та/або холодильного устаткування у торговельних об’єктах, на ринках з продажу продовольчих та непродовольчих товарів.

Зазначається, що рішення уряду також спростить процедуру зміни цін залежно від цінових коливань ринку, що дозволить виробникам швидше реагувати на зміни кон’юнктури.

Зокрема, Кабмін скасував обов’язок для виробників продовольчих товарів подавати в Держпродспоживслужбу обгрунтування необхідності зміни оптово-відпускних цін на свою продукцію.

Крім того, скасовано порядок формування цін на продовольчі товари (від 2008 року).

Нагадаємо, що держрегулювання в Україні регламентувалося Постановами уряду 1996 і 2007 років, які забороняли торговельні надбавки вище 15% на соціально значиму продовольчу продукцію. До таких товарів належать борошно, хліб простої рецептури, макаронні вироби вітчизняного виробництва з нетвердих сортів пшениці, крупи, цукор, яловичина, свинина з кістками, м’ясо птиці в тушках, ковбаси варені 1 сорту, молоко жирністю 2,5%, сметана жирністю 20% , масло вершкове жирністю 72%, сир жирністю 9%, яйця курячі, олія.

Це означає, що з 1 липня українців чекає підвищення цін, оскільки не варто чекати, що зняття державного цінового регулювання змусить виробників та сферу послуг зменшити ціну на продукти харчування.

Зазначимо, що мінімальна пенсія в Україні з 1 травня 2017 року складає 1312 грн. З 1 грудня вона підвищиться аж на 61 грн! Розмір середньої пенсії в Україні на 1 січня 2017 року склав 1828,33 гривні.

Щоправда, Кабмін хвалиться введенням пенсійної реформи і «осучасненням» пенсій. Зокрема, Уряд пропонує з 1 жовтня 2017 року перерахувати раніше призначені пенсії із використанням показника середньої заробітної плати на рівні 3 764,40 грн. В Кабміні зазначають, що загалом на урядові ініціативи щодо перегляду пенсій у цьому році знадобиться близько 11,998 млрд грн., і що такі кошти держава винайде.

«На початок року в нашій країні було 11 938 838 пенсіонерів. Ціни на продукти з 1 липня, ймовірно, злетять. Як жити, що їсти і за що лікуватись українським пенсіонерам ? На це питання уряд Гройсмана відповіді не дав. Крім того, так зване «осучаснення» пенсій, якщо воно дійсно реалізується через 3 місяці, ймовірно компенсується підняттям цін на продукти, яке вводиться в дію вже через три тижні. Тобто, все залишиться, як і раніше: злиденні українські пенсіонери – люди, які по 20-40 років пропрацювали в нашій державі, високі ціни на продукти та ліки, і ця милостиня для бідних, яку держава називає словом «пенсія». – вважають ПАТРІОТИ.

Прес-служба партії