Галина Климович у програмі “Інша країна” на телеканалі ZIK

4 роки ago Інформ центр 0

Галина Климович у програмі “Інша країна” на телеканалі ZIK

Галина Климович у програмі «Інша країна» на телеканалі ZIK

Заступник голови Політичної Партії «ПАТРІОТ» Галина Климович взяла участь в програмі «Інша країна», яка транслювалась на телеканалі ZIK за участі Міхеіла Саакашвілі, вченого секретаря Інституту держави і права ім. Корецького Миколи Сірого, екс-керівника Головного слідчого управління СБУ Василя Вовка, судді Конституційного Суду України (2006-2015 рр.) Віктора Шишкіна, ряду політиків та волонтерів.

На телепередачі обговорювалось питання: хто став справжнім рейдером ідей Майдану? Виступаючі висловлювались думки з приводу корупції, дій нинішньої влади, розслідування резонансних злочинів та справедливого покарання злочинців.

Коментуючи гучну спецоперацію правоохоронців по затриманню екс-податківців та виступи окремих політиків, які критикували рішення суддів щодо звільнення затриманих під заставу, Галина Климович, зокрема, зазначила: «Я не вважаю Анатолія Матіоса (головного військового прокурора – Ред.) професіоналом і не можу чути, як він заявляє, що це була безпрецедентна операція. Останні 15 років своєї діяльності я займалась розслідуванням злочинів пов’язаних з бандитизмом та вбивствами на замовлення. Згадую 2003 рік. Тоді одномоментно ми затримали 17 озброєних людей. І на цю операцію було задіяно не більше 120-130 чоловік. І максимум 25 транспортних одиниць у вигляді мікроавтобусів. А тут було задіяно 1700 чоловік, 500 прокурорів, гелікоптери! Але що найстрашніше в цій спецоперації? Це те, що і Порошенко, і Матіос, і Луценко, роблячи для всіх таку яскраву картинку, прекрасно розуміли, що цих людей ніхто не заарештує. Але вони робили це, щоб потім сказати: от ми зробили, ми витратили ресурси, а от сякий-такий суд взяв і відпустив злочинців!

Шановні громадяни України! Хочу вам відверто повідомити про те, що вам ніхто не хоче говорити: суд тут ні до чого! Згідно ч. 3 ст. 183 КПК України, суд зобов’язаний, беручи під варту людину, паралельно визначити заставу. Тобто, суд не вирішує: хочу чи не хочу щось робити, він зобов’язаний це зробити! І якщо в людини є кошти – вона вносить заставу і виходить з-під варти. Безумовно, у всіх цих корупціонерів, які крали мільярдами, є кошти на заставу».

Звернувшись до присутніх на телепередачі нардепів, Галина Климович запропонувала їм виступити перед парламентаріями з вимогою скасувати норми закону про застосування застави. Також вона пояснила телеглядачам, в яких випадках застава не застосовується.

«Перше: коли злочин скоєно із застосуванням насилля або погрози насилля; другий: коли є загибель людей; і третій – коли в рамках цього ж кримінального провадження до людини вже застосовувалась застава, а вона її порушила. Все. Крапка».

Коментуючи гучне вбивство в Києві екс-депутата Російської Госдуми Дениса Вороненкова, Галина Іванівна висловила думку, що цей злочин правоохоронці вже розкрили.

«Знаючи виконавців, вивчивши особистість, коло зв’язків загиблого, місце, де сталася трагедія, цей злочин розкрити реально. І я думаю, що злочин вже розкрито».

Прес-служба