Сьогодні відзначають Міжнародний день Миротворця ООН

3 роки ago Інформ центр 0

29 травня – Міжнародний день миротворців. Це міжнародне свято, що відзначається ООН щороку. В Україні цю дату відзначають з 2003 року.

Миротворчу діяльність Організації Об’єднаних Націй схвально сприймає міжнародна спільнота. Чисельність військових підрозділів сьогодні досягла рекордно високого рівня — загальна кількість дислокованих військовослужбовців, цивільних осіб і поліції перевищує 113 000 чол.

За 18 років миротворчої діяльності українських військових, Україна увійшла в першу двадцятку активних держав-миротворців. У рамках співробітництва з НАТО та ООН українські миротворці побували в Косово, Лівані, Кувейті, Сьєрра-Леоне, Іраку та інших гарячих точках, де щоденно стикались з нестабільністю, захворюваннями та жорстокістю. Ці зусилля на підтримку миру часто супроводжуються втратами серед самих миротворців. Відомо, що починаючи з 1992 року в військових операціях взяло участь 37 000 українських військовослужбовців, 50 з яких загинули. І навіть сьогодні, у складний для України час, військовослужбовці Української армії, дотримуючись міжнародних зобов’язань держави, продовжують гідно виконувати миротворчі завдання. На даний час 448 військовослужбовців ЗСУ виконують миротворчі місії у складі дев’яти міжнародних операцій з підтримки миру та безпеки під проводом ООН, НАТО та у складі спільних миротворчих сил.

Зазначимо, що нинішня участь військовослужбовців Збройних Сил України в операціях з підтримки миру і безпеки сприяє зростанню міжнародного авторитету нашої Батьківщини та утверджує Україну, як впливового суб’єкта в системі європейської і світової безпеки.

Значна частина військовослужбовців, що мають досвід участі у миротворчих операціях, сьогодні виконують свій військовий обов’язок в ході проведення антитерористичної операції на сході нашої держави.

Політична Партія “ПАТРІОТ” висловлює подяку кожному воїну-миротворцю за вірність військовому обов’язку, за мужність і звитягу, за підтримку миру на планеті, і шанує пам’ять тих, хто віддав своє життя за мир і свободу в усьому світі.

Особливо хочеться відзначити ветеранів-миротворців, яких чимало серед членів нашої Партії. Ми пишаємось вами, вашим героїзмом та мужністю! Ви – справжні ПАТРІОТИ нашої держави!

Щиро вітаємо миротворців з їх професійним святом. Бажаємо усім вам, наші славні воїни, міцного здоров’я і благополуччя, мужності та стійкості у виконанні благородних міжнародних місій.

 

Прес-служба партії