Пам’яті Героя України, взірця тисяч вояків – генерала Сергія Кульчицького

2 роки ago Інформ центр 0

Три роки тому, 29 травня 2014 року, в зоні бойових дій неподалік населеного пункту Слов’янськ Донецької області загинув генерал-майор, начальник Управління бойової та спеціальної підготовки Головного управління Національної гвардії України – Сергій Кульчицький.

Як згадують воїни АТО, Кульчицький був одним із небагатьох генералів України, в чиєму професіоналізмі не сумнівався ніхто із вояків. Будучи начальником Управління бойової та спецпідготовки, Кульчицький у першому ж підготовленому ним батальйоні поставив в один стрій і колишніх «беркутівців», і «майданівців», і сам повів усіх у бій у найгарячішу точку бойових дій – місто Слов’янськ Донецької області. Саме там в той час знаходилась база Гіркіна-Стрєлкова. І саме в тому пункті було зупинено просування сепаратистів вглиб України.

Терористи «ДНР» оголосили за генерала (живого чи мертвого) нагороду в 4 млн доларів США. Жодного разу за жодного із політиків чи військових України бойовики не призначали такої винагороди! Кульчицький знав про небезпеку, яка йому загрожувала, але зону АТО і своїх бійців він не покинув.

29 травня 2014 року генерал Кульчицький разом з бійцями повертався з українського блокпосту після успішного виконання бойового завдання з доставки вантажу. У цей час терористи, сховавшись в селі Билбасівка, випустили ракету по гвинтокрилу Мі-8, в якому летів генерал. Сталося це поблизу гори Карачун. Так загинув справжній генерал Сергій Кульчицький.

Через кілька днів після його загибелі, РДГ противника, що збила гвинтокрил з Кульчицьким, була знищена його 1-м батальйоном Нацгвардії.

20 червня 2014 року за виняткові військові заслуги перед Українською державою, героїзм і самопожертву, проявлені під час захисту державного суверенітету України, генерал Кульчицький був нагороджений орденом «Золота Зірка». Йому присвоєно звання Героя України. Посмертно.

Згадаємо ж цього славного українського ПАРІОТА.

Кульчицький Сергій Петрович народився 19 грудня 1963 року в місті Веймар, нині територія Німеччини. Його молодість пройшла в період СРСР на території РРФСР: в 1985 р. він закінчив Далекосхідне ВОКУ в Благовєщенську, потім була служба в знаменитій 61-й Кіркінеській бригаді морської піхоти Північного флоту, чиї піхотинці воювали в Єгипті і Сирії, на Кубі та в Анголі, Ефіопії та Гвінеї -Бісау, а також в низці інших гарячих точок землі.

З розпадом СРСР Батьківщиною Сергія Кульчицького стала незалежна Україна. У 2003 році він закінчив навчання в Академії оборони, згодом дослужився до командира бригади Внутрішніх військ. У 2012 році обійняв посаду начальника бойової та спеціальної підготовки ГУ ВВ МВС України.

На захист суверенітету і незалежності України Сергій Кульчицький став з перших днів російської агресії та початку АТО.

Генерал Кульчицький воював не в штабі, як багато хто із генералів, а на передовій. Всі, кому пощастило спілкуватися з ним, згадують його як великодушну, прямолінійну, чесну людину із залізною витримкою.

Сьогодні пам’ять військового генерала гідно вшанована – зокрема, батальйону оперативного призначення Національної гвардії України, який генерал Кульчицький почав формувати із бійців Самооборони Майдану, присвоєно почесне найменування – «батальйон ім. Героя України генерала Кульчицького».

Генерал-майор Кульчицький похований на полі почесних поховань на Личаківському цвинтарі у Львові. Його ім’ям називають вулиці в українських містах, встановлюють погруддя. Але найпочеснішим і для загиблого, і для його рідних є світла пам’ять, яку залишив Небесний Генерал у серцях сотень вояків, для яких він став символом нової української армії – сильної, надійної, боєздатної.

Світла пам’ять тобі, ПАТРІОТЕ, Генерале, Воїне!

Прес-служба партії