Підозри екс-податківцям: маємо побачити невідворотність покарання

3 роки ago Інформ центр 0

 

Третій день у Печерському райсуді Києва продовжуються судові засідання у справах затриманих під час антикорупційної операції податківців. Незважаючи на масштабність і великий піар, який супроводжував дії правоохоронців, частина податківців не опинилися за гратами, а була випущена під заставу.

Як відомо, 24 травня в Україні відбулися наймасовіші одночасні затримання екс-чиновників України – колишніх податківців і працівників ДФС, яких правоохоронці підозрюють у нанесенні державі збитків більш ніж на 96 мільярдів гривень.

Спецоперацію із затримання екс-посадовців України проводили поліцейські спільно з військовими прокурорами. Почалась вона о 6-й ранку. Було проведено близько 400 обшуків на території 15 областей України. Затриманих в Київ доставляли на вертольотах. Все дійство супроводжував пул журналістів.

Загалом було затримано 23 високопосадовця, зокрема, колишнього керівника Луганської податкової адміністрації, колишнього голову Міндоходів в Дніпропетровській області, колишнього голову Міндоходів у Луганській області, начальника податкової адміністрації Полтави, голову Податкової служби АР Крим, керівників податкових інспекцій майже всіх районів Києва, заступника голови Полтавської податкової адміністрації, заступника начальника Міндоходів Харківської області, інших.

Повідомлялось, що у екс-начальника Державної податкової служби в Луганській області Олександра Антипова на момент затримання вилучили 3,8 мільйона доларів готівкою.

Також було затримано так званого «смотрящого» за всім бізнесом олігарха-втікача Сергія Курченка – одіозного екс-голову Харківської обласної податкової адміністрації генерала-лейтенанта Станіслава Денисюка.

За словами головного військового прокурора Анатолія Матіоса, спецоперація відбулася за сприяння відстороненого від роботи голови Державної фіскальної служби України Романа Насірова.

«Коли Луценко передав провадження щодо податкових майданчиків, ми зібрали нараду. Головуючим від ДФС був Роман Насіров і якби не його сприяння реально в наданні всіх можливих аналітичних, інформаційних тощо ресурсів, ми це не змогли б дослідити», – пояснив Матіос.

За словами військового прокурора, правоохоронці отримали доступ до всіх фіскальних баз податкової і їм «зсередини розповіли, як функціонував електронний облік цих податкових майданчиків».

«Обшуки проводились відносно керівництва податкових адміністрацій ряду областей, за місцем знаходження всіх податкових майданчиків, куди заганяли підприємства реального сектору економіки», – пояснив у день затримання податківців головний військовий прокурор України Анатолій Матіос.

Крім того, Матіос попередив, що «в рамках кримінального розслідування ми передбачаємо притягнути до відповідальності співробітників органів прокуратури, співробітників органів Служби безпеки та співробітників органів державної податкової адміністрації».

«Без цього триєдиного спрута в державі не почалася б війна. Було пограбовано державу на мільярди гривень внаслідок тотального збагачення людей, які до сих пір спокійно знаходилися в Україні», – зазначив головний військовий прокурор.

В свою чергу, міністр внутрішніх справ А. Аваков заявив, що «на сьогоднішній день слідство зібрало неспростовні докази, що колишні перші керівники обласних податкових адміністрацій України виконували вказівки Януковича та екс-міністра доходів і зборів Олександра Клименка, для чого організували незаконну діяльність так званих «податкових майданчиків» або «програмних підприємств», які протягом 2011-2014 років стали інструментом незаконного та контрольованого ухилення від сплати податків підприємствами на користь керівника та членів злочинної організації».

В день затримання податківців у Києві відразу розпочались суди по обранню їм запобіжного заходу. І декількох податківців суд вже випустив під заставу. Чому? Такий маємо КПК.

Так, запобіжний захід у вигляді перебування під вартою з альтернативою застави в сумі 5 млн грн обрано колишньому заступнику голови Державної податкової адміністрації в Полтавській області Олександру Лукіну.

Можливість внесення застави у майже 3 млн грн надано і екс-начальнику державної податкової інспекції в Приморському районі Одеси Ользі Фроловій.

Колишній заступник начальника Харківського облуправління Міністерства доходів Тетяна Маслова випущена під заставу в 1 мільйон гривень.

Далі, екс-начальник Державної податкової служби в Луганській області Олександр Антипов відпущений під заставу в розмірі 15 млн гривен; екс-очільник Полтавської ДПС Володимир Задорожній – під заставу у розмірі 12 мільйонів гривень; колишній начальник Дарницької податкової адміністрації в Києві Юрій Кравченко – під заставу в розмірі 1 млн гривень.

Запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання Печерський районний суд Києва обрав екс-начальнику Харківської обласної державної податкової інспекції Андрію Криволапову та екс-главі Державної податкової адміністрації Криму Костянтину Циркуну.

Застави у сумі 100 млн грн була призначена колишньому голові Державної податкової адміністрації в Дніпропетровській області Сергію Шинкаренку. Цей екс-податківець заявив, що не готовий сплатити такі великі кошти і отримав 2 місяці арешту.

На даний час Печерський райсуд Києва також відпустив під особисте зобов’язання колишнього начальника Державної податкової інспекції в Шевченківському районі Києва Віктора Башука та екс-голову Державної податкової адміністрації Криму Костянтина Циркуна.

Зрозуміло, що всі податківці під час затримання заявляли, що не вважають себе винними, готові доводити свою правоту в суді і вже збирають «армію» кваліфікованих адвокатів.

Слідство по екс-податківцях продовжується.

Мільйонні застави екс-податківців вже поповнили держбюджет України. Однак найважливіше, що їх злочинні дії ще потрібно буде довести в суді! В противному випадку всі ці застави держава вимушена буде повернути екс-податківцям. І тоді опоненти влади висміють «шоу з вертольотами» на весь світ, ніхто вже не повірить у невідворотність покарання тих, хто тривалий час грабував державу і збагачувався за рахунок простих українців, а правоохоронці отримають «клеймо» піарників і непрофесіоналів від якого важко буде відмитись.

 

Прес-служба