Підбірка актуальних новин за 25 травня

4 роки ago Інформ центр 0

Клімпуш-Цинцадзе: Україна є щитом західної цивілізації

Україна сьогодні є щитом Європи, форпостом західної цивілізації – Укрінформ.

Про це сказала віце-прем`єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе під час урочистостей із нагоди Дня Європи на Державному підприємстві «Львівський бронетанковий завод», повідомляє  Урядовий портал.

Вона висловила вдячність урядам і народам Європи за їхню політичну, технічну, фінансову і моральну підтримку в цей складний для нашої держави період. Водночас, Климпуш-Цинцадзе вважає, що для успіху в нових геополітичних реаліях Україна потребує єдності всередині країни, спільної відповідальності, підтримки суспільства та підзвітності йому влади всіх рівнів, а також надійності в очах наших європейських партнерів.

«З 11 червня зможемо вільно подорожувати Європою, а попереду в нас – вільний рух товарів, послуг, капіталів – виконання амбітних цілей Угоди про асоціацію між Україною та ЄС», – сказала вона.

Захід «Україна – європейський щит» на ДП «Львівський бронетанковий завод» відбувся під гаслом «Мистецтво як зброя заради миру». Присутнім презентували можливості новітньої військової та пожежної техніки, виготовленої та модернізованої на підприємстві. Зокрема, на демонстраційному майданчику було представлено зразки техніки, що здатна швидко загасити масштабні пожежі та евакуювати виведені з ладу бойові машини, в тому числі підбиті танки.

 

Речник Міністерства оборони з питань АТО полковник Олександр Мотузяник підтвердив, що українські військові зайняли нові позиції на Світлодарській дузі.

Про це він поінформував на брифінгу у четвер, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Як він наголосив, згідно з Мінськими домовленностями, це – територія, яка повинна бути під контролем української сторони, як власне і місто Дебальцеве.

 

Верховна Рада ухвалила закон “Про внесення змін до закону “Про фізичну культуру і спорт” (щодо визнання національних видів спорту).

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, за ухвалення відповідного закону №5324 проголосували 227  народних депутатів.

Метою закону, як йдеться в пояснювальній записці до документа, є необхідність визначення на законодавчому рівні поняття національних видів спорту та особливостей діяльності спортивних федерацій, що сприяють розвитку національних видів спорту, сприяння національному відродженню національно-культурних традицій та патріотичному вихованню, популяризації серед українців здорового способу життя і фізичної культури, розвитку національних видів спорту.

Ухвалений закон передбачає підтримку національних видів спорту: бойового гопака, хортингу, українського рукопашного бою “Спас”, української боротьби на поясах.

Голова парламенту Андрій Парубій назвав ухвалення цього закону питанням національної честі, патріотизму.

Закон набирає чинності через три місяці з дня його опублікування, крім пункту 2 цього розділу, який набуває чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

 

 

Армійських командирів хочуть підготувати до боїв на інформвійні

Україна опинилася у ситуації, коли війна йде не тільки на фронті, а й в інформаційному полі, у політичному, тому вищому військовому керівництву вже не достатньо тільки віддавати накази, треба активніше комунікувати із суспільством.

На цьому наголосив головний консультант головного департаменту інформаційної політики Адміністрації Президента України полковник Андрій Лисенко на конференції “Зміна парадигми в урядових комунікаціях”, організованої Консультативною місією ЄС в Україні (КМЕС), повідомляє кореспондент Укрінформу.

Крім того, наголосив полковник, необхідно попрацювати над підняттям рівня професіоналізму, оскільки не усі люди, які потрапляють в зону АТО, мають відповідний досвід висвітлення тих подій.

 

З понеділка стартує Друга щорічна мультимедійна школа Укрінформу

29 травня 2017 року українське національне інформаційне агентство “Укрінформ” запускає ексклюзивний експрес-курс мультимедійної журналістики для роботи в конвергентній редакції.

Робота в сучасних умовах вимагає від одного журналіста навичок співробітників цілої редакції. Один конвергентний журналіст має сам планувати свій робочий час, брати інтерв’ю та відразу знімати його, робити live-трансляції та відповідати на запитання глядачів, надиктовувати новину в редакцію, поки монтує попередній відеосюжет та одночасно писати “блискавку” в Twitter.

Організатори заходу обіцяють навчити студентів створювати “пакетний“ мультимедійний продукт, маючи під рукою лише один смартфон.

У програмі навчання:

технологія та специфіка ведення онлайн трансляцій: робота в кадрі, текст, відео, звук;

основи і техніка відеомонтажу: новинний репортаж і масштабний документальний проект;

основи фоторепортажу;

співпраця з аудиторією;

вибір техніки для роботи: як зробити сенсацію за допомогою смартфона;

як бути успішним в різних мультимедійних жанрах одночасно.

“Конвергентність – це норма” – основний меседж проекту.

Основною перевагою курсу є практика. Всі навики відразу будуть випробувані «в бою» – в режимі реального часу на важливих для нашої країни подіях з подальшою публікацією на медійних майданчиках Укрінформу.

Друга щорічна мультимедійна школа працюватиме в Києві з 29 травня до 28 червня в прес-центрі Укрінформу (Богдана Хмельницького 8/16, м. Київ). Всі деталі на сайті  https://school.ukrinform.ua/.

 

Прес-центр НАТО працює в посиленому режимі вже з початку анексії Росією Криму, аби протидіяти російській пропаганді.

Про це заявила директор Центру інформації та документації НАТО Барбара Маронкова, виступаючи на конференції “Зміна парадигми в урядових комунікаціях”, повідомляє кореспондент Укрінформу.

За її словами, прес-центр НАТО майже щодня реагує на заяви Росії, публічно оприлюднює свою позицію, грунтовно її аргументуючи.

 

Україні за час розв’язаної Росією гібридної війни вже вдалося створити в інформаційному просторі системне розуміння фейкових заяв РФ щодо нашої держави.

Про це заявив головний консультант Департаменту інформаційної політики Адміністрації Президента Андрій Лисенко, виступаючи на конференції “Зміна парадигми в урядових комунікаціях”, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Лисенко підкреслив, що інформуюючи про ситуацію в Україні, пов’язану з військовим конфліктом, “на правді ми не економимо”.

У свою чергу прес-секретар Державної прикордонної служби Олег Слободян наголосив, що в кризових ситуаціях “ми повинні бути чесними за будь-яких обставин”.

 

Люди, які готують інформацію, мають поставити собі за мету не “гнатися” за оперативністю, а готувати зважену інформацію, звертаючись до фахівців.

На цьому наголосив головний консультант Головного департаменту інформаційної політики Адміністрації Президента України Андрій Лисенко під час конференції “Зміна парадигми в урядових комунікаціях”, організованої Консультативною місією ЄС в Україні (КМЕС), повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Це стосується професійних структур і людей, які потрапляють в зону  АТО, то перш за все я порадив би спочатку попрацювати з фахівцями, які розбираються у темі, з’ясувати усі обставини і тільки після цього формувати месидж”, – сказав Лисенко.

 

Політична еліта не до кінця розуміє роль комунікації – радник Стеця

Ситуація в сфері комунікацій за останні три роки суттєво змінилася, з’явилося певне розуміння її ролі, але проблеми ще є – Укрінформ.

На цьому наголосила радник міністра інформаційної політики України Аліна Фролова на конференції “Зміна парадигми в урядових комунікаціях”, організованої Консультативною місією ЄС в Україні (КМЕС), повідомляє кореспондент Укрінформу.

На її думку, комунікація – це у першу чергу не піар, а прийняття рішення. Тому, коли влада ухвалила те чи інше рішення, варто звернутися до професійних комунікаторів та роз’яснити за їх допомогою свій крок.

Фролова також звернула увагу на роль прес-релізів під час процесу комунікацій влади з громадянами. На її переконання, варто розуміти, що функція комунікатора – це організація контакту людини, яка ухвалює рішення, із суспільством. А робити це треба професійно, серйозно, щоб люди розуміли, що йдеться про серйозні та важливі речі.

Також Фролова вважає, що влада мала б пояснити суспільству необхідність заборони російських соціальних мереж, перш ніж ухвалила це рішення.

Функція комунікацій, наголосила Фролова, якраз полягає у попередженні про прийняття рішення,  тлумаченні його до моменту ухвалення, організації взаємодії з експертами, повідомленні про  момент прийняття рішення. Вона додала, що прес-релізи є важливими у цьому процесі, але зараз їх пишуть нецікаво, тому навіть журналісти не завжди звертають на них увагу.

 

В уряді є чітке розуміння важливої ролі комунікації влади з суспільством.

На цьому наголосив прес-секретар Прем’єр-міністра Дмитро Столярчук на конференції “Зміна парадигми в урядових комунікаціях”, організованої Консультативною місією ЄС в Україні (КМЕС), повідомляє кореспондент Укрінформу.

При цьому Столярчук наголосив, що уряд розширює канали донесення інформації про свою роботу до суспільства. Зокрема, розширив свою присутність і в соціальних мережах, і в телеефірах. Крім того, розпочав вибудовувати комунікації з підрозділами. Звісно, відзначив прес-секретар глави уряду, результати цієї роботи не можуть бути помітні одразу, але вони будуть.

 

Для подолання супротиву реформам в Україні людям потрібно пояснювати, для чого все робиться і яка користь очікується від змін.

Про це заявив керівник політичного відділу Представництва ЄС в Україні Фабіо Делла П’яцца, виступаючи на конференції “Зміна парадигми в урядових комунікаціях”, повідомляє кореспондент Укрінформу.

За словами посадовця, урядові комунікації мають бути не доповненням до політики, а невід’ємною її частиною.

Водночас він зауважив, що в Україні поки що недостатньо держава комунікує із суспільством. Як приклад керівник відділу Представництва ЄС назвав заборону російських сайтів і соціальних мереж, коли людям попередньо не пояснили, для чого це робиться, а “просто поставили перед фактом”.

 

Процес комунікації Національного антикорупційного бюро із суспільством не матиме позитивного результату доти, доки люди не побачать конкретні судові вироки щодо корупціонерів.

На цьому наголосила керівник Управління зовнішніх комунікацій  НАБУ  Дар’я Манжура на конференції “Зміна парадигми в урядових комунікаціях”, організованої Консультативною місією ЄС в Україні (КМЕС), повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Коли будуть вироки, тоді й довіра збільшиться, буде багато усього позитивного у різних сферах. Зараз їх відсутність – це головне, що заважає нам. Ми можемо робити рухи руками, можемо зняти 500 відеороликів, які пояснюють, що ми робимо, а що не робимо. Але якщо ми не показуємо вироки, то все це не має жодного сенсу”, – сказала Манжура.

За наведеними нею даними,  зараз 70 справ уже перебувають у суді, але немає жодного серйозного вироку.

 

Однією із сучасних світових загроз є використання новітніх медіа для підриву ліберальних демократій і свободи.

Про це заявив голова Стратегічної групи радників з підтримки реформ в Україні Іван Міклош, виступаючи на конференції “Зміна парадигми в урядових комунікаціях”, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Так, за його словами, сьогодні у світі, не лише в Україні, існує величезна загроза нового популізму і нової демагогії.

Він наголосив, що ті, хто виступає проти ліберальних демократій, зловживають такими медіа.

Серед таких противників демократії голова групи радників назвав Росію.

“…Режим Путіна зловживає новими ЗМІ і розповсюджує це негативне почуття, фейкові новини. Звичайно, його головна ціль – це підірвали ліберальну демократію, підірвати свободу у країнах, де свобода тримається все ще досить стійко”, – підкреслив Міклош.

 

Держсекретар Міністерства інформполітики Артем Біденко не сумнівається, що сформована сьогодні при МІП нова громадська рада, яка діятиме протягом 2017-2019 років, зможе ефективно контролювати діяльність відомства.

Про це він сказав на конференції “Зміна парадигми в урядових комунікаціях”, організованої Консультативною місією ЄС в Україні, повідомляє кореспондент Укрінформу.

За результатами опрацювання поданих інститутами громадянського суспільства документів, до участі в зборах було допущено 27 кандидатів. Шляхом рейтингового голосування було обрано 23 членів громадської ради.

Держсекретар наголосив, що у Мінінформполітики дуже серйозно ставляться до пропозицій експертного кола та громадськості, в тому числі серйозно сприймають критику та роблять певні висновки для себе.

 

Співробітники Служби безпеки України спільно з прокуратурою викрили керівництво комунального підприємства “Одесатранспарксервіс” на систематичному вимаганні хабарів з комерсантів.

Про це  повідомляє  прес-центр СБ України – Укрінформ.

Оперативники спецслужби затримали одного з керівників та посадовця комунального підприємства у службовому кабінеті під час одержання тринадцяти тисяч американських доларів за видачу дозвільних документів на відкриття трьох автостоянок.

Під час низки обшуків у приміщеннях комунального підприємства та місцях проживання фігурантів справи співробітники  СБ України  вилучили тридцять п’ять тисяч доларів США та “чорну бухгалтерію”, яка доводить регулярне отримання чиновниками хабарів від комерсантів.

Триває досудове розслідування у рамках кримінального провадження, відкритого за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України.

 

Кабінет міністрів переніс заплановану на 25 травня процедуру співбесіди з двома кандидатами на посаду аудитора Національного антикорупційного бюро за урядовою квотою на прохання кандидатів.

Про це  повідомляє  Урядовий портал – Укрінформ.

Як відомо, 24 травня Глава уряду та члени  Кабінету міністрів  провели 10 співбесід. Набір кандидатів розпочався в березні поточного року, і документи подали 16 кандидатів. До співбесіди було допущено 12 кандидатів: семеро громадян України та п’ятеро іноземців. Співбесіди з іноземцями, а серед них були громадяни США, Італії та Кіпру, проходили за допомогою скайп-зв’язку. Громадяни України представляли своє бачення роботи на посаді аудиторів особисто членам уряду. Захід транслювався на Урядовому порталі в режимі он-лайн.

 

Міністр соціальної політики Андрій Рева заявляє про відсутність будь-яких норм у проекті пенсійної реформи, які б негативно вплинули на українських пенсіонерів.

Про це  повідомляє  Міністерство соціальної політики України – Укрінформ.

«Жодних мінусів для пенсіонерів цей проект не містить. Проектом закону передбачено підвищення пенсій, відновлення соціальної справедливості та скасування обмеження пенсій для працюючих пенсіонерів. Приблизно 5 мільйонів 600 тисяч пенсіонерів отримають перерахунок пенсій відповідно до нового розміру зарплат (останній раз перерахунок проводився у 2012 році по зарплаті 2007 року)», – пояснив міністр.

За умови, якщо народні депутати підтримають  пенсійну реформу, а Верховна Рада ухвалить проект закону, вже з 1 жовтня наберуть чинності його окремі положення, які дозволять збільшити розмір пенсій.

 

Підтримуваний США курдсько-арабський альянс (відомий як “Сирійські демократичні сили”) закликав бойовиків терористичної організації “Ісламська держава” в Рацці добровільно здатися до кінця місяця.

Про це повідомляє  Reuters – Укрінформ.

У своїй заяві Сирійські демократичні сили заявили, що заклик 15 травня до бойовиків здатися протягом 10 днів дав “позитивні результати”, і тепер термін буде продовжено до 31 травня на “прохання шляхетних людей Ракки”.

 

Нідерланди планують цього року виділити два літаки та відправити додаткову групу військових для боротьби з “ІДІЛ” в Іраку та Сирії. 

Про це повідомило нідерландське видання  Ad.nl  із посиланням на міністра закордонних справ Берта Кундерса та міністра оборони країни Жанін Хенніс-Плашерт

Як повідомляється, разом з літаками буде відправлено 90 військових, що збільшить кількість нідерландських військових в Іраку до 175.

Крім того, за даними видання, Нідерланди повідомлять коаліції держав проти  ІДІЛ, що можуть надати кілька винищувачів F-16 з початку наступного року. Проте рішення ще не ухвалене.

Як повідомляв Укрінформ, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг повідомив, що лідери НАТО планують сьогодні ухвалити рішення про приєднання Альянсу до глобальної коаліції у боротьбі проти терористів ІДІЛ, але без участі у бойових операціях.

 

Компанія KnowBe4, яка спеціалізується на захисті від кібератак, оцінює збиток від віруса-здирника WannaCry в мільярд доларів.

Про це повідомляє  Media Sapiens – Укрінформ.

Американська компанія McAfee, яка спеціалізується на розробці систем захисту від шкідливого програмного забезпечення, відзначила, що хакери зуміли отримати від своїх жертв відносно невелику суму.

Серед компаній, які постраждали від WannaCry, – FedEx, Renault, Nissan, іспанська телекомунікаційна компанія Telefonica, російський оператор стільникового зв’язку “Мегафон” та 48 лікарень Великобританії.

Компанія Microsoft у березні закрила вразливість, яку використовує вірус, та опублікувала заклик до користувачів оновити систему. Схоже, що пристрої, які були вражені WannaCrypt, не були оновлені.

 

Єгипетська влада заблокувала доступ до 21 інформаційного ресурсу, звинувативши їх у поширенні брехні та підтримці тероризму.

Про це  повідомляє The Guardian із посиланням на єгипетське інформаційне агентство “Мена”.

Інформаційні веб-сайти були заблоковані за звинуваченням у поширенні брехні та підтримці тероризму.

Зокрема, блокування зачепило катарский канал “Аль-Джазіра”, афганський сайт HuffPost Arabi від Huffington Post та незалежний сайт Mada Masr.

 

На 29-й сесії Чернівецької міської ради VІІ-го скликання 25 травня депутати ухвалили рішення заборонити діяльність партії “Опозиційний блок”, а також провести люстрацію всіх колишніх “регіоналів” та міського голови Олексія Каспрука.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

З відповідною пропозицією  виступив керівник фракції «Свобода» у міській раді Андрій Ілюк.  Він також запропонував проголосувати за рекомендацію міському голові  не призначати  у виконавчі органи влади Чернівців колишніх членів Партії регіонів. Після короткого обговорення та доповнень депутати таке рішення ухвалили.

У проголосованому проекті йдеться, що окрім колишніх регіоналів, міському голові не варто брати на роботу ще й комуністів.

 

Суд обрав колишньому голові Державної податкової адміністрації в Харківській області Станіславу Денисюку запобіжний захід – тримання під вартою з можливістю внесення застави у 100 млн 320 тис. грн. 

Про це повідомив головний військовий прокурор Анатолій Матіос на своїй сторінці  у Facebook – Укрінформ.

“Затриманий вчора генерал-лейтенант Денисюк – арешт або застава 100 млн 320 тисяч гривень (рішення суду)”, – написав Матіос.

Також він не виключив нових затримань у справі.

Як повідомлялося, 24 травня у ході спецоперації Військової прокуратури та Нацполіції відбулися 454 одночасні обшуки у 15 областях, під час яких  затримали 23 екс-керівників  обласних податкових адміністрацій часів екс-президента Віктора Януковича. Згодом усіх затриманих доставили вертольотами до Києва.

У середу, 24 травня, суд обрав запобіжний захід екс-голові податкової у Полтавській області Володимиру Задорожному, зобов’язавши його носити електронний браслет і призначивши 12 млн грн застави.

Також Печерський суд відпустив під заставу в розмірі 15 млн грн колишнього начальника Державної податкової служби в Луганській області Олександра Антіпова, у якого під час обшуку вилучили 3,8 млн дол.

Крім того, Печерський районний суд Києва обрав колишньому начальнику Дарницької податкової адміністрації в Києві Юрію Кравченку запобіжний захід у вигляді застави в розмірі 1 млн грн.

Колишнього начальника Державної податкової інспекції у Святошинському районі Києва Юрія Мостіпана суд звільнив під заставу в 1 млн грн, зобов’язавши його носити електронний браслет, а начальника податкової у Подільському районі Києва часів Януковича Олексія Ярошенка відпустили під особисте зобов’язання.

Також сьогодні, 25 травня, суд обрав запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання для затриманого колишнього голови Державної податкової адміністрації Криму Костянтина Циркуна. Для затриманого екс-голови Державної податкової адміністрації в Дніпропетровській області Сергія Шинкаренка обрано тримання під вартою з можливістю внесення 100 млн грн застави.

 

Міжнародні валютні резерви України зросли до 17,6 млрд доларів.

Про це під час брифінгу сказав заступник керівника НБУ Олег Чурій, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Міжнародні резерви активно зростають, в основному за рахунок купівлі іноземної валюти. На сьогодні вони складають 17,6 млрд дол.”, – зауважив Чурій.

Він також зазначив, що на сьогодні НБУ ще не отримав так звані “кошти Януковича”, конфісковані за рішенням суду.

“Вони сьогодні знаходяться на рахунку казначейства. Ми очікуємо отримати ці кошти в найближчий час. Ми вважаємо, що ці кошти мають надійти на рахунки казначейства Національного банку і бути зараховані в міжнародні резерви”, – акцентував Чурій.

 

Народний депутат Надія Савченко заявила, що Мін’юст не зареєстрував її власну політичну силу “Громадсько-політична платформа Надії Савченко”.

Про це вона заявила під час прес-конференції, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Колишній перший номер у партії Юлії Тимошенко зазначила, що не відмовиться від ідеї мати власну політичну силу і буде домагатися реєстрації партії “всіма законними способами, в тому числі через суд”.

Минулого року, у грудні,  Савченко  вже презентувала власну політичну платформу, яка називалася “РУНА: Рух, Реформи, Революція українського народу”. Але на презентації діяльність платформи і закінчилась.

 

Слідчі у справі щодо бійок у Дніпрі затримали ще одного підозрюваного, якого раніше оголосили в розшук.

Про це за матеріалами прес-служби прокуратури Дніпропетровської області  повідомляє  прес-служба Генпрокуратури – Укрінформ.

На сьогодні у справі повідомлено про підозру 14 особам, причетним до скоєння злочинів 9 травня 2017 року у Дніпрі під час проведення святкових заходів, шестеро з них оголошені у розшук. Серед підозрюваних є організатори, координатори та активні учасники масових заворушень, а також «касири», які оплачували виконану роботу так званих «тітушок». Четверо підозрюваних перебувають під вартою.

Досудове розслідування триває.

 

Прем’єр-міністр Великої Британії Тереза Мей заявила у четвер, що з огляду на теракт у Манчестері рівень терористичної загрози в країні залишатиметься критичним.

Про це повідомляє  Reuters – Укрінформ.

Як зазначається, у вівторок рівень загрози у Британії був підвищений до критичного (найвищого) рівня вперше за десять років.

 

Міністр закордонних справ ФРН Зігмар Габріель рішуче проти участі НАТО у бойових діях проти ІДІЛ.

Про це він заявив перед початком зустрічі лідерів Альянсу в четвер у Брюсселі, повідомляє телеканал  n-tv – Укрінформ.

Він нагадав, що бойові дії не є завданням  НАТО, яке є оборонним союзом. А також про те, що усі 28 членів Альянсу вже є учасниками антиіділівської коаліції, що об’єднує понад 60 держав. “Тому було б трохи нелогічним” залучати ще і НАТО як інститут, вважає глава німецького МЗС. Водночас участь в інструкторських місіях не викликає заперечень ні в кого, зазначив дипломат.

 

Безпілотники Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ зафіксували 11 установок реактивних систем залпового вогню (РСЗВ) на непідконтрольній уряду території.

Про це заявив заступник голови СММ ОБСЄ в Україні Александр Хуг під час брифінгу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

За його словами, ті, хто розміщує ці сили і засоби,  просто перетворюють місця злочину на картинку для ЗМІ.

«Іноді вони залишають тіла жертв на відкритому просторі і очікують на прибуття камер», – зазначив заступник голови місії  ОБСЄ.

 

Позитивне голосування за кандидатуру Уповноваженого ВР з прав людини може відбутися після того, як буде досягнуто політичних домовленостей і в питаннях нового складу ЦВК і Рахункової палати.

На її переконання, треба краще організовуватися представникам громадянського суспільства для того, щоб визначатися з кандидатурами на посаду  омбудсмена  і обстоювати їх в парламенті.

Як повідомляв Укрінформ, напередодні профільний комітет рекомендував до розгляду в сесійній залі кандидатури депутатів Сергія Алєксєєва (БПП), Людмили Денисової (“Народний фронт”) і правозахисника Андрія Мамалигу на посаду Уповноваженого ВР з прав людини.

Планується, що голосування із обрання омбудсмена відбудеться 6 червня.

 

Україна повертається в європейський дім і тому саме зараз час відкрити і проаналізувати заново ті сторінки історії, які були спотворені Росією.

Про це сказав на презентації в Укрінформі багатотомного видання “Спеціальні служби України від найдавніших часів і до сьогодення” голова СБУ Василь Грицак.

Голова СБУ зауважив, що правда замовчувалася радянською історією, щоб стерти з пам’яті приклади героїзму й патріотизму українців. “Ті, які пропускала тоталітарна цензура, повністю перекручувалися у совєцькій трактовці”.

За його словами, сьогодні Росія зазіхає на історичну правду інших народів і тим самим плюндрує й власну історію. Не наука, а ідеологічні фантазії та марення на історичні теми давно вже стали зброєю у гібридній війні розв’язаній РФ.

 

Рішення про заборону в’їзду до України будь-кого СБУ ухвалює лише у випадку, якщо ця людина загрожує нацбезпеці, у інших випадках – порушення правил перетину кордону, зокрема, з окупованими територіями – це компетенція прикордонників.

Про це сказав голова СБУ Василь Грицак під час прес-конференції в Укрінформі, коментуючи рішення про заборону в’їзду російській актрисі Олені Яковлєвій.

Він звернувся з проханням до всіх причетних відомств, починаючи від Міністерства культури і закінчуючи СБУ, діяти злагоджено. У прес-службі СБУ кореспонденту Укрінформу уточнили, що питання порушення перетину кордону – це компетенція прикордонників, а компетенція СБУ – якщо є висловлювання проти України. Тобто, якщо людина порушила порядок перетину кордону – це адміністративна відповідальність, яка може бути реалізована у забороні в’їзду. У даному випадку, якщо б Яковлєва переїхала до Криму через пункт пропуску Чонгар, вона мала б право на в’їзд в Україну.

Як повідомляв Укрінформ, російську актрису Олену Яковлєву прикордонники не пустили до Харкова і заборонили в’їзд на три роки через те, що вона відвідувала окупований Крим.

 

У соцмережах “Одноклассники” та “Вконтакте” було близько 800 антиукраїнських груп.

Про це повідомив голова Служби безпеки України Василь Грицак під час прес-конференції в Укрінформі.

За словами голови СБУ, адміністратори соцмереж “Одноклассники” та “Вконтакте” не реагували на відповідні звернення спецслужби.

“На питання, чому закрили “Одноклассники”, “Вконтакті”, “Яндекс” та інше скажу, дуже просто: це той механізм, який використовує російська ідеологічна машина для формування в свідомості громадян того, що їм потрібно”, – додав він.

Грицак  також зауважив, що в цих соцмережах було багато порнографічного контенту, а також діяла спільнота “Голубий кит”, яка підштовхувала підлітків до самогубства.

 

Перші два томи, презентовані сьогодні, присвячені діяльності вітчизняних спецслужб на теренах нашої держави у ІХ – середині ХVІІ століття та часів національно-визвольних змагань 1917-1921 років. Це результат спільної роботи Служби безпеки України та Інституту історії України Національної академії наук.

Автори книги – відомі українські вчені: директор Інституту історії України академік Національної академії наук України, доктор історичних наук, професор Смолій Валерій Андрійович, член-кореспондент Національної академії педагогічних наук України, доктор історичних наук, професор Сідак Володимир Степанович, член-кореспондент Національної академії наук України, доктор історичних наук, професор Котляр Микола Федорович, доктор історичних наук, професор Степанков Валерій Степанович.

 

Євросоюз і Сполучені Штати поділяють думку про роль Росії у розв’язанні конфлікту в Україні.

Про це заявив президент Європейської Ради Дональд  Туск  за результатами зустрічі з президентом США Дональдом Трампом у четвер у Брюсселі, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

За його словами, найголовніше, що сторони поділяють спільні основоположні західні цінності.

 

У четвер у Вільнюсі відкривається опозиційний III Форум вільної Росії. 

На ньому обговорюватимуться актуальні проблеми російської та міжнародної політики, а також сценарії виходу  Росії  з політичної, економічної і цивілізаційної кризи, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Одним з головних завдань організатори форуму називають “формування інтелектуальної альтернативи путінському режиму, на базі якої можлива побудова нової, європейської, Росії”.

Форум триватиме два дні.

Окрему увагу приділять робочим групам та тренінгам для російських активістів. За традицією Форум пройде у відкритому форматі: у його роботі візьмуть участь російські політики та публіцисти, блогери та журналісти, цивільні активісти, а також відомі міжнародні експерти (у тому числі з України). Серед учасників дискусій заявлені політики Ілля Пономарьов та Гаррі Каспаров, журналісти Аркадій Бабченко та Айдер Муждабаев (Україна), економіст Владислав Іноземцев, адвокат ряду українських політв’язнів, у тому числі журналіста Укрінформу Романа Сущенка, Марк Фейгін, та багато інших.

 

У литовській столиці пройшов перший день опозиційного III Форуму вільної Росії, на якому обговорювалися актуальні проблеми світової політики, сценарії виходу Росії із системної кризи.

Про це повідомляє з місця подій кореспондент Укрінформу.

Організатори повідомили, що в Вільнюс на Форум приїхали представники 32 регіонів Росії, а також політики, які перебувають в еміграції. У перший день для участі у Форумі зареєструвалися приблизно 300 осіб. Обговорювалися теми: Обговорюючи проблеми майбутньої люстрації в Росії, Гаррі Каспаров зазначив, що в Росії після перемоги демократії люстрацією справа не обмежиться, багатьом діячам нинішнього режиму загрожує просто кримінальна відповідальність: «Навіть за путінськими законами вони – злочинці!».

Литовський політичний журналіст Вітаутас Бруверіс вважає, що Захід і досі не усвідомив: режим Путіна з його прагненням послабити Євросоюзу, повернути Європу в XIX століття, є екзистенційною загрозою для демократичних країн.

На завершення першого дня Форуму виступив голова Верховної Ради Литви в 1991 р., який проголосив відновлення незалежності (пізніше – голова Сейму Литви) Вітаутас Ландсбергіс. Він закликав боротися з «всесвітнім свинством», маючи на увазі під цим агресивну політику Кремля.

Російські пропагандистські ЗМІ та дев’ятьох російських дипломатів, які подавали акредитацію, на Форум не пустили.

 

Марк Фейгін, адвокат незаконно затриманого в Росії кореспондента Укрінформу Романа Сущенка повідомив, що до зустрічі президентів Франції та Росії у Версалі готуються пікети на підтримку України і, в тому числі, Сущенка.

Про це Фейгін розповів кореспонденту Укрінформу на III Форумі вільної Росії у Вільнюсі.

“Можу точно сказати, що до приїзду Путіна у Франції будуть акції протесту проукраїнських активістів. Як мінімум, на площі Трокадеро в Парижі. Можливо, якщо дозволить сек’юріті, то і у Версалі, де пройде зустріч. Будуть підняті теми Криму, Донбасу, українських політв’язнів. І в тому числі, Романа Сущенка”, – сказав Фейгін.

 

Міністр внутрішніх справ заявляє, що в ньому все протестує, коли судді відпускають під особисте зобов’язання затриманих учора екс-податківців.

Про це він заявив журналістам по закінченню церемонії передачі автомобілів Національній поліції України, повідомляє кореспондент Укрінформу.

За його словами, вчора було вилучено 3,7 кг золота, 50 кг срібла, 5,5 млн доларів готівкою, 3,8 млн гривень, 280 тисяч євро та ювелірні прикраси.

Як повідомлялося, у ході спецоперації Військової прокуратури та Нацполіції у середу відбулися 454 одночасні обшуки у 15 областях, під час яких затримали 23 екс-керівників обласних податкових адміністрацій часів правління екс-президента Віктора Януковича.

 

Прокуратура Луганської області здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом придбання та збуту спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації, вчинене повторно.

Про деталі справи  розповіли в прес-службі  прокуратури Луганської області – Укрінформ.

Вказаній особі повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 359 Кримінального кодексу України, вирішується питання щодо застосування до останнього запобіжного заходу.

Санкція  статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 4 до 7 років.

 

Рішення щодо припинення війни на Донбасі залежить від однієї людини – президента РФ Володимира Путіна.

Про це Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман сказав на зустрічі в Києві з Прем’єр-міністром Баварії Горстом Зеєгофером, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Як запевнив прем’єр-міністр Баварії Горст Зеєгофер, під час зустрічей у Москві він не змінює тон та свою позицію щодо ситуації на Донбасі. Головна вимога: Росія має виконати Мінські домовленості, і тільки після цього можна буде говорити про припинення санкцій щодо неї. «Першочерговим завданням є припинення цих військових дій з боку Росії. Але ситуація протягом останнього року не покращилася – виглядає навіть так, що вона погіршилася», – сказав прем’єр-міністр Баварії.

 

При обранні запобіжних заходів підрозрюваним у корупції і хабарництві, зокрема і затриманим під час спецоперації чиновникам колишнього Міністерства доходів і зборів, суди мають розуміти свою роль у процесі відновлення справедливості.

Про це заявив журналістам після урочистої церемонії передачі нових службових автівок Нацполіції  Прем’єр-міністр України Володимир  Гройсман, повідомляє кореспондент Укрінформу

Він зауважив, що під час спецоперації поліції і військової прокуратури із затримання верхівки колишнього Міністерства доходів і зборів, поліцейські і прокурори зробили свою роботу, тепер суд має зробити свою.

Він зазначив, що в нього теж викликають внутрішній спротив деякі рішення суддів стосовно корупціонерів і хабарників. Зокрема, Гройсман пригадав, як суди випускали спійманих на хабарі  у 150 тис. доларів або ухвалювали рішення повернути величезні суми готівки, вилучені при спробі вивезення за кордон.

 

Партія “Блок Петра Порошенка “Солідарність” найближчим часом проведе з’їзд щодо стратегії розвитку політсили.

Про це сказав заступник керівника фракції  БПП  Сергій Березенко у кулуарах Верховної Ради, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Блок Петра Порошенка “Солідарність” – велика політична сила. Думаю, що найближчим часом буде відбуватися великий з’їзд, де буде вирішено ряд питань, буде визначена чітка стратегія розвитку політсили”, – сказав він.

 

Українська сторона передасть у четвер, 25 травня, ще раз списки заручників на звільнення з окупованих територій представникам ОБСЄ.

Про це заявила з парламентської трибуни представник України в гуманітарній підгрупі в ТКГ, перший заступник Голови Верховної Ради  Ірина Геращенко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми вимагаємо звільнення 128 громадян України, яких утримують на окупованій території. І ми сьогодні передамо ще раз цей список ОБСЄ з вимогою, щоб нам надали повну інформацію, де ці люди, яка їх доля, і включили в список на звільнення”, – наголосила Геращенко.

За її словами, натомість Київ готовий передати “всіх, де це дозволяє українське законодавство”.

 

Місцева влада повинна сприяти та не заважати розвитку підприємств та промисловості в своєму регіоні. 

Про це заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час відкриття виставки “Зроблено в Києві” 25 травня 2017 року, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Тільки через розвиток національної  економіки  ми побудуємо сильну, справедливу Україну. По-іншому просто не буде. І це мають усвідомлювати всі, і на місцях теж – в першу чергу… Якщо місцева влада адекватна, завжди буде розвиток, нові інвестиції, нові робочі місця”, – зауважив Гройсман.

Він додав, що співпраця з місцевими владами буде одним з напрямків роботи Офісу супроводження інвестицій при уряді.

 

Зняття мораторію на землю не призведе до масової купівлі угідь з боку олігархів чи великих фермерів, а навпаки, стимулюватиме підвищення цін на ринку землі від чого виграють прості селяни.

Таку думку під час круглого столу в Укрінформі на тему: “Чи здатен земельний ринок посприяти істотному збільшенню кількості та економічному зміцненню фермерських господарств?” висловив голова експертно-аналітичної ради Українського аналітичного центру Борис Кушнірук.

«Досить часто лунають думки, а навіщо продавати землю, адже олігархи все скуплять. Багато олігархів, навіть не маючи клаптика землі є доларовими мільярдерами і вони забезпечують своє багатство і без того, що можуть бути формальними власниками земельних угідь. Їх навпаки влаштовує та ситуація, яка є, тому що, коли земля є товаром, то відповідно вона дорожчає, а якщо вона дорожчає, то в цьому випадку зростає її вартість, а якщо зростає вартість, то зростає і арендна плата. Таким чином, враховуючи масштаби, коли в наших олігархів по 500-700 тисяч гектарів землі, для них це фантастично величезні доходи, які виникають у зв’язку з тим, що рентна плата за землю в рази менша, ніж могла бути», – сказав Кушнірук.

Він зазначив, що вони забезпечують собі прибуткову діяльність фактично не за рахунок збільшення продуктивності праці, а за рахунок того, що доводиться платити значно менше за ту землю, яку мають.

«Більша частина фермерів теж не хоче продажу землі, хоча, здавалося б, саме вони мають бути зацікавленими, але – ні. Вони теж мають угіддя від 500 до 1000 га та інколи виступають міні монополістами, але на рівні села чи кількох сіл, і вони теж мають можливість вигравати за рахунок того, що менше платять», – зауважив Кушнірук.

Він підкреслив, що у значної частини тих, хто обробляє  землю, немає стимулів для підвищення продуктивності праці для того, щоб виник продаж землі.

«В результаті програють звичайні селяни, які не можуть отримувати більших доходів від тієї землі, яку вони могли б здавати в оренду чи продати її», – додав експерт.

 

Правоохоронні органи Великої Британії, які розслідують теракт у Манчестері, припинили обмін інформацією зі США після витоку даних в американські ЗМІ.

Про це повідомляє  BBC – Укрінформ.

Як відомо, британські чиновники обурені тим, що американське видання The New York Times опублікувало фото уламків вибухівки, використаної під час  теракту в Манчестері.

Крім цього, раніше американські ЗМІ оприлюднили ім’я ймовірного підривника Салмана Абеді, перш ніж воно було назване у Британії.

 

Міністерство фінансів України не виконало зобов’язання представити профільному комітету парламенту Стратегію розвитку державних банків до 15 травня.

Про це заявив голова Комітету Верховної Ради з питань фінансової політики і банківської діяльності Сергій Рибалка на комітетському засіданні, повідомили Укрінформу в прес-службі комітету – Укрінформ.

В результаті комітет ухвалив рішення звернутися до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана та міністра фінансів  Олександра Данилюка  з листом, у якому наголосити на неприпустимості відсутності в уряді системного бачення розвитку державних банків та поставити вимогу назвати конкретні терміни презентації стратегії профільному комітету Верховної Ради.

Рибалка підкреслив, що головною стратегічною метою існування державних банків має стати стимулювання економічного зростання та зміни структури економіки через дешеве кредитування українських підприємств із достатнім рівнем технологій та доданою вартістю.

 

Прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте прогнозує, що 30 травня сенат (верхня палата парламенту) підтримує Угоду про асоціацію між Україною і ЄС, після чого уряд зможе ратифікувати цей документ.

У лютому у Нідерландах нижня палата парламенту проголосувала за повторну ратифікацію Угоди про асоціацію між Україною і Європейським Союзом.

Перед цим уряд Нідерландів подав угоду з Україною на повторну ратифікацію всупереч результатам консультативного референдуму після того, як на саміті ЄС у грудні 2016 року ухвалили символічну спеціальну офіційну заяву, що цілком відповідає змістові угоди.

Нідерланди наразі є єдиною країною в ЄС, що ще не здійснила ратифікації цієї угоди. Ця ратифікація вже була схвалена в Нідерландах на всіх рівнях, але процес зупинився на найостаннішій, уже технічній стадії – передачі на зберігання до Брюсселя ратифікаційних документів – після того, як ця угода стала першим об’єктом прагнення євроскептиків скористатися новим законом Нідерландів про консультаційні референдуми щодо вже ухвалених законів.

 

Канада має допомогти Україні стати членом НАТО, щоб стримати войовничу політику Росії.

Про це йдеться у листі організації «Канадська група сприяння демократії в Україні», направленому прем’єр-міністру Канади Джастіну Трюдо – Укрінформ.

При цьому в організації погодилися, що Росія виступатиме проти такого, однак наголосили, що менш рішучі кроки не матимуть на Кремль жодного впливу. Автори закликають владу Канади надати Україні також й іншу допомогу.

«Захід мусить привести до ладу застосування чинних санкцій проти політично заангажованих осіб, як-то Володимир Якунін. Окрім цього, слід запровадити санкції проти Володимира Путіна та від’єднати Росію від системи SWIFT. У військовому аспекті необхідно надати Україні оборонну зброю, супутникові зображення та більшу підтримку», – підсумовується у листі.

Як повідомляв Укрінформ, сьогодні у Брюсселі проходить саміт НАТО, на який зібралися лідери усіх країн Альянсу.

 

НАТО підтримує санкції Євросоюзу і США, запроваджені щодо Росії у відповідь на її агресію проти України.

Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг у четвер перед початком зустрічі глав-держав та урядів країн Альянсу в Брюсселі, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

Він зазначив, що Росія завжди перебуває у порядку денному НАТО, і це питання також обговорюватиметься на зустрічі лідерів Альянсу сьогодні.

Столтенберг також нагадав, що  НАТО  посилює військову присутність на свої східних кордонах у відповідь на агресивні дії Росії на сході України.

 

Відкриття нової штаб-квартири НАТО планувалося як урочистий захід, але президент США, який уперше зустрівся з усіма главами держав в Брюсселі, влаштував їм публічну прочуханку.

Таким є тон коментарів більшості німецьких ЗМІ, передає кореспондент Укрінформу в ФРН.

Трамп, очевидно, не був зацікавлений у тому, щоб знайти примирливі слова, пишуть автори. Вони відзначають, що різкістю виступи, яке, мабуть, сам президент вносив останні правки, були здивовані навіть американські дипломати.

«Перший візит Дональда Трампа до НАТО залишиться в пам’яті надовго. Президент США перед камерами розніс ущент лідерів інших країн-членів і вимагав більше грошей для оборонного альянсу. З сигналу єдності, який повинен був вийти з цього зібрання, нічого не вийшло», – підсумовує свої враження автор.

 

Північноатлантичний альянс продовжує зміцнення партнерства з Україною, надаючи практичну допомогу.

Про це заявив Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг за результатами проведення засідання глав держав та уряді Альянсу у четвер у Брюсселі, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

Він також наголосив, що НАТО сприяє виконання Мінських домовленостей.

Водночас Столтенберг зауважив, що НАТО не хоче конфронтації з Росією та продовжить політику зміцнення оборони, стримування, але й залишаючи можливості для діалога.

Як повідомляв Укрінформ, 9-10 липня Північноатлантична рада, як найвищий постійно діючий керівний орган НАТО, проведе виїзне засідання у Києві.

 

Президент США Дональд Трамп, президент Європейської Ради Дональд Туск і глава Європейської комісії Жан-Клод Юнкер домовились посилити взаємодію в боротьбі з тероризмом, у реагуванні на спільні загрози, а також поглибити економічну співпрацю.

Про це, як повідомила прес-служба Білого дому, йшлося під час зустрічі в четвер трьох лідерів у Брюсселі, передає власний кореспондент Укрінформу.

Серед інших тем йшлося також про загрозу з боку Північної Кореї. Сторони дійшли згоди докласти спільних зусиль для посилення політичної й економічної ізоляції північнокорейського режиму.

Крім того, лідери зауважили, що США і Євросоюз Союз повинні посилити економічні відносини. Вони також обговорили необхідність захисту американських і європейських галузей промисловості від недобросовісної конкуренції, підкреслили в Білому домі.

 

Керівники структур ЄС провели зустрічі з президентом Туреччини Реджепом Тайіпом Ердоганом з питання майбутніх відносин між ЄС і Анкарою.

Про це  пише німецька Die Welt – Укрінформ.

За словами Таяні, турецький лідер запевнив, що його країна як і раніше хоче стати членом ЄС. Керівник ЄП зі свого боку закликав співрозмовника «продемонструвати знаки доброї волі», такі, зокрема, як повага до свободи преси, журналістів, що є неодмінною умовою членства.

Крім Таяні «важливі теми, що становлять взаємний інтерес» обговорили з турецьким гостем голова Європейської Ради Дональд Туск і глава Єврокомісії Жан-Клод Юнкер впродовж 40-хвилинної бесіди. Після цього Юнкер говорив з Ердоганом сам-на-сам ще півгодини.

Зустрічі в четвер стали першими після різкого погіршення відносин між Брюсселем і Анкарою.

Також на полях зустрічі лідерів НАТО з Ердоганом зустрілася і канцлер ФРН Ангела Меркель. Їх розмова тривала 30 хвилин. Як повідомив офіційний представник уряду Штеффен Зайберт, Меркель порушила тему допуску до солдатів бундесверу на турецькій базі Інджирлік депутатів бундестагу, а також звільнення заарештованого в Туреччині журналіста Die Welt Деніза Юджела та інших громадян ФРН. Відносини між Німеччиною і Туреччиною нині такі напружені, як ніколи раніше.

 

Чоловік Іванки Трамп, зять нинішнього президента США Джаред Кушнер став об’єктом уваги американських слідчих органів через його зустрічі з високопоставленими представниками російського уряду й бізнесу.

Про це пише в четвер  The Washington Post – Укрінформ.

За словами джерел, Кушнер, який у грудні провів зустрічі з російським послом, а також банкіром з Москви, потрапив під слідство через “масштаби й характер” його взаємодії з росіянами.

При цьому видання нагадує, що минулого тижня повідомляло про те, що один із високопоставлених радників, наближений особисто до Трампа, перебуває під слідством за підозрою у зв’язках з російським урядом. При цьому прізвище Кушнера не вказувалося.

Наразі агентів ФБР дуже цікавлять два колишніх радника Трампа – Майкл Флінн і Пол Манафорт, нагадується в публікації. Натомість, Кушнер – єдиний діючий чиновник Білого дому, який є однією з ключових фігур у розслідуванні.

 

Американська розвідка встановила, що представники російських спецслужб минулого літа будували плани, як вплинути на Дональда Трампа через його радників.

Про це повідомило в середу американське впливове видання  The New York Times  із посиланням одразу на три джерела в колишній і нинішній адміністрації США.

Розмови були зосереджені навколо голови президентської кампанії Пола Манафорта, а також екс-радника  Трампа, відставного генерала Майкла Флінна, повідомили джерела, ознайомлені з розвідувальними звітами.

Обидва представника близького оточення Трампа мали непрямі зв’язки з російськими офіційними особами. Росіяни мали впевненість, що і  Манафорт, і  Флінн  можуть бути використані для того, щоб створити позитивне ставлення Трампа до Росії.

“Деякі  росіяни вихвалювалися, наскільки добре вони знали Флінна. Інші обговорювали ефективне використання їхнього зв’язку з Віктором Януковичем, вигнаним президентом України, який перебуває в екзилі в Росії, і який свого часу тісно співпрацював з Манафортом”, – підкреслює видання.

 

На розгляд Сенату США внесено законопроект, який обумовлює протидію спробам російського уряду впливати на внутрішньополітичні процеси в європейських країнах.

Посилання на  документ  розмістив на своєму сайті Комітет з питань міжнародних відносин Сенату США, повідомляє Укрінформ.

Проект закону зареєстровано під номером S.1221, і він має назву “Закон щодо протидії впливу Російської Федерації в Європі і Євразії, а також щодо інших цілей”.

Текст документа поки не оприлюднений офіційно. Однак із загальних даних відомо, що він передбачає виділення коштів на захист критично важливих установ ЄС і НАТО, які можуть потрапити під вплив з боку Росії.

Автором законопроекту є сенатор-демократ Бен Кардін, який був одним із ініціаторів Акту Магнітського, а також ряду інших законопроектів на підтримку України та щодо притягнення Росії до відповідальності за її агресію в Східній Європі. Співавтором нової законодавчої ініціативи став сенатор-демократ Крістофер Кунс.

За процедурою, законопроект має пройти узгодження в профільних комітетах Сенату й Палати представників та бути затвердженим на спільному голосуванні в обох палатах американського Конгресу. Після цього його має підписати президент  США.

 

На тимчасово окупованій території Луганської області військовослужбовець російських окупаційних військ обстріляв групу цивільних осіб, двох людей було поранено.

Про це повідомляє прес-центр Головного управління розвідки Міністерства оборони України у  Facebook – Укрінформ.

В ГУР зазначають, що керівництвом ЗС РФ у наказовому порядку вимагається від командувачів військових округів прискорити формування і відправку команд сержантського та рядового складу для комплектування російських окупаційних військ на тимчасово окупованій території Донецької та Луганської областей. Зазначене пов’язане з критичним зниженням у травні ц.р. укомплектованості передових підрозділів з’єднань і частин 1 (Донецьк) та 2 (Луганськ) АК ЗС РФ, внаслідок масового дострокового розірвання російськими військовослужбовцями контрактів на проходження служби.

 

У четвер вранці вранці російська сторона в односторонньому порядку здійснила оформлення чергового (шістдесят п’ятого), так званого гуманітарного конвою.

Про це  інформує  Державна прикордонна служба України.

Як зазначили у ДПСУ, загалом з 6:30 до 7:20 через російські пункти пропуску “Донецьк” та “Матвєєв Курган” на в’їзд в Україну прослідували дві колони “гумконвою” у складі 42 автомобілів.

“У вантажівках нібито перевозили продукти харчування, літературу та медикаменти. Однак враховуючи те, що вантаж переміщувався у закритих упаковках, зведеній групі не вдалось отримати достеменну інформацію про його вміст, характер та номенклатуру. Крім того, особливістю даного “гумконвою” є невідповідність кількості вантажівок, заявлених в попередній ноті РФ, та характеру вантажу, оскільки, крім заявлених товарів було ввезено літературу”, – заявили в ДПСУ.

 

Поліція Донеччини проводить розшукові заходи щодо встановлення місцезнаходження 37 безвісно зниклих неповнолітніх громадян, вісім з яких на теперішній час лишаються неповнолітніми.

Про це на своїй сторінці у  Фейсбуці  повідомив начальник ГУ Національної поліції в Донецькій області В’ячеслав Аброськін – Укрінформ.

За інформацією очільника поліції області, за період проведення АТО на території Донеччини з 2014 року по теперішній час зареєстровано 1331 повідомлення щодо безвісно зниклих  дітей. Так у 2014 році зареєстровано 476 повідомлень; у 2015- 288; 2016- 400; 2017- 167.

 

Верховна Рада ухвалила зміни до Закону «Про охорону культурної спадщини» (щодо визначення поняття «пам’ятка культурної спадщини»).

За  це рішення проголосували 235 народних депутатів, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Основною метою  закону  є збереження за об’єктами, які набули статусу пам’ятки до набуття чинності Закону «Про охорону культурної спадщини», статусу пам’яток – шляхом уточнення визначення поняття «пам’ятка культурної спадщини» в статті 1 Закону «Про охорону культурної спадщини».

Зокрема, внесено такі зміни до Закону «Про охорону культурної спадщини»:

– визначити пам’ятку культурної спадщини як об’єкт культурної спадщини, який занесено до Державного реєстру нерухомих пам’яток України, або об’єкт культурної спадщини, який взято на державний облік відповідно до законодавства, що діяло до набуття чинності цим законом, до вирішення питання про включення (невключення) об’єкта культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам’яток України;

– встановити можливість поширення на всі складові елементи об’єкта культурної спадщини, що становлять предмет його охорони, правового статусу пам’ятки не лише після внесення до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.

 

Уряд затвердив план заходів з підготовки та відзначення 80-річчя заснування Донецького національного університету імені Василя Стуса.

Відповідне розпорядження Кабінету міністрів  оприлюднено на Урядовому порталі. – Укрінформ

“Документом передбачена розробка тематичних інформаційних програм, створення соціальної реклами, присвячених діяльності університету. Крім того, планується виготовлення і введення в обіг пам’ятної монети, а також випуск поштової марки та конверта”, –  йдеться у повідомленні.

Серед заходів також планується провести тематичну міжнародну науково-практичну конференцію “Переосмислення місії класичного університету в умовах глобальних викликів”, приуроченої до річниці заснування ВНЗ.

 

Державотворчі концепції у працях Івана Франка є дуже актуальні на сучасному етапі розвитку України. 

На цьому наголосив академік НАНУ, президент НАПНУ, президент Товариства “Знання” Василь Кремень під час сьогоднішнього круглого столу, що відбувся в Укрінформі.

“Франко демонструє шляхи розв’язання цих проблем, і це – основа його державотворчих поглядів. Ідеться про широкий розвиток парламентаризму і участі народу в парламентській діяльності з активним використанням інститутів парламентської демократії. У нього в 1893 році вийшла дуже цікава робота як приклад його діяльності на цій парламентській ниві, що так і називалася – “Десять заповідей виборців”. Це абсолютно сучасний підхід до виборчого процесу, гарантій прав громадян. Наприклад, він пише, що український селянин, коли зустрічає австрійського урядовця, має право не говорити про те, куди він іде, за кого збирається голосувати і взагалі яка його політична позиція”, – сказав науковець.

За його словами, з цього народжується суспільний ідеал Івана Франка – він пише про народ, який “сам собою управляє, і править, і захищається”. А основне гасло, яке витікає з цього, – щоби запобігти утиску бюрократії на кожну людську одиницю.

Як наголосив член-кореспондент НАПНУ, голова правління Товариства “Знання” Василь Кушерець, на тему філософії державотворення Іван Франко має більше сотні робіт, а щодо державного управління – далеко за двісті, також Франко присвятив багато праць економічним підвалинам держави.

 

Президент Польщі офіційно звернеться до Сенату Польщі щодо проведення 11 листопада 2018 року референдуму щодо зміни Конституції країни.

Про це він  оголосив  у телезверненні до польського народу з нагоди другої річниці свого президентства.

За його словами, Польща потребує нової Конституції, аби країна могла ефективніше розвиватися. Він закликав “спільно створювати нову Конституцію Польщі, яка буде для усіх”.

“Всупереч заявам, що це неможливо, ми запровадили продемографічну програму 500+, знизили пенсійний вік, з успіхом організували Світові дні молоді і саміт НАТО у Варшаві”,- констатував президент РП.

 

Президент України Петро Порошенко провів зустріч з прем’єр-міністром Вільної Держави Баварія Хорстом Зеєхофером, який перебуває в Україні з візитом на запрошення Глави Української держави.

Як  повідомляє  прес-служба Глави Української держави, до складу делегації увійшли також голова баварського Ландтагу Барбара Штамм та державний міністр з питань Європи та міжрегіональних відносин Баварії Беата Мерк – Укрінформ.

Глава держави підкреслив, що минулорічне значне зростання товарообороту між Україною та Баварією є наслідком запровадження поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі з ЄС, результативності проведених реформ та свідченням відновлення української економіки.

Порошенко та Зеєхофер також зустрілись з дітьми – переможцями конкурсу дитячого малюнку, присвяченого встановленню миру в Україні. Діти перебуватимуть в Баварії 5-22 липня 2017 року з ознайомчою поїздкою за підтримки Баварської державної канцелярії.

 

У Києві співробітники СБУ спільно з Генеральною прокуратурою викрили на хабарі заступника начальника одного з управлінь ГПУ.

Про це повідомляє прес-центр  Служби безпеки України – Укрінформ.

“Правоохоронці встановили, що прокурор вимагав з громадянина три тисячі доларів  США. За цю суму зловмисник обіцяв дати вказівку органам досудового розслідування активізувати слідчі дії у кримінальних провадженнях, в яких чоловік є потерпілим”, – йдеться у повідомленні.

Оперативники спецслужби затримали заступника начальника поблизу однієї з будівель прокуратури під час отримання всієї суми хабара.

Відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України. Тривають невідкладні слідчі дії.

 

Міністерство з питань тимчасово окупованих територій і тимчасово переміщених осіб (МінТОТ) ініціює виплату соціальної грошової допомоги українцям, які засуджені в Росії за політичні мотиви.

Про це сказав міністр з питань окупованих територій і ВПО України  Вадим Черниш  під час презентації відповідного законопроекту, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Наша пропозиція – дві мінімальні зарплати (6,4 тис. грн – ред.) щомісячних виплат, а також ціла низка компенсацій та виплати на правову допомогу, на санаторно-лікувальне забезпечення тощо”, – сказав Черниш.

Він також зазначив, що МінТОТ проситиме Мінфін виділити кошти на відповідні бюджетні програми.

 

Міністерство з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб  підготувало законопроект про надання статусу політв’язнів українцям, позбавленим свободи за рішеннями органів влади Російської Федерації.

Про це заявив у четвер міністр з питань окупованих територій і ВПО Вадим Черниш під час презентації законопроекту, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Згідно з підготовленим законопроектом, щомісячно особам, які визнані політичними в’язнями, або членам їх родин, надаватиметься державна соціальна допомога у розмірі двох мінімальних заробітних плат, а також низка пільг, зокрема, на безоплатне щорічне медичне обстеження, безоплатна правова допомога тощо.

За словами Черниша, проект закону спрямований на правове визнання політичними в’язнями осіб, позбавлених особистої свободи за політичними мотивами у зв’язку з їх суспільною або політичною діяльністю на територіях, де органи державної влади та місцевого самоврядування України тимчасово не здійснюють свої повноваження або на тимчасово окупованій території.

Наразі проект закону знаходиться на етапі обговорень і поки що не зареєстрований у Верховній Раді.

 

МІП презентувало Стратегію інформаційної реінтеграції Донбасу

Радник Міністра інформаційної політики України Дмитро Ткаченко презентував Стратегію інформаційної реінтеграції Донбасу в ході Міжнародної конференція “Реінтеграція Донбасу в умовах гібридної війни”, передає  УНН  з посиланням на  МІП.

Говорячи про інформаційну ситуацію на підконтрольних Україні та окупованих територіях Донбасу, виконавчий директор ІМІ Оксана Романюк зазначила, що, за результатами опитування, на Сході 86% громадян вважають себе українцями.

Член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Сергій Костинський наголосив, що Донецька область — лідер за кількістю українських радіочастот, Луганська область займає 6 місце серед областей України. Щодо цифрового й аналогового телевізійного мовлення, то Донбас також серед лідерів по задіяності частотного ресурсу.

 

Чергова партія танків “Оплот” марки ДП “Завод ім. Малишева” (Харків) піде в Таїланд.

Так сказав на брифінгу на заводі ім.Малишева головний інженер підприємства Олександр Шейко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

За його словами, обсяг поставки не розголошується.

Як повідомляв раніше Укрінформ, контракт обсягом понад $200 млн на поставку в Таїланд 49 українських танків “Оплот” укладено в 2011 році. У квітні 2012 року ДП “Завод ім.Малишева” приступив до реалізації контракту. Четверта за рахунком партія “Оплотів” поставлена в Таїланд в листопаді 2016 р. Завершення контракту – до 2017 р.

 

Столична поліція забезпечить охорону правопорядку під час Маршу рівності, який відбудеться 18 червня.

Про це заявив керівник київської поліції Андрій Крищенко під час зустрічі з представниками посольств та міжнародних організацій щодо проведення “КиївПрайд-2017”, повідомляє  прес-служба відомства – Укрінформ.

Він нагадав, що у минулому році правоохоронці належним чином забезпечили безпеку учасників Маршу рівності. І хоча у запланованому заході кількість учасників та маршрут маршу планується збільшити, головний поліцейський Києва запевнив, що ці зміни на громадський порядок не вплинуть.

За попередньою інформацією, цього року символічним маршем пройдуть до 5 тисяч учасників. Це вдвічі більше, ніж у 2016 році. Зважаючи на це, столична поліція посилить заходи безпеки. Зокрема, до охорони правопорядку залучатимуться військовослужбовці Національної гвардії України, представники громадських організацій тощо.

 

Генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що у справі про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе з’явилися важливі докази.

Про це він сказав в ефірі телеканалу 1+1 – Укрінформ.

Луценко наголосив, що справа перебуває на його особистому контролі, і він планує завершити її до закінчення свого терміну на посаді, тобто приблизно за півроку.

6 січня Апеляційний суд Києва визнав законним довічний вирок Пукачу за вбивство журналіста Гонгадзе, який виніс 9 січня 2013 року Печерський райсуд Києва, нагадує видання.

 

Якщо ми хочемо, щоб слов’янські народи об’єдналися, то це стане можливим лише за умови шанобливого ставлення до історії.

Так президент Болгарії Румен Радев прокоментував слова президента Росії Володимира Путіна про те, що «слов’янська абетка (кирилиця) прийшла з македонських земель», передає власний кореспондент Укрінформу.

Радев зауважив при цьому, що «використання історії в якості розмінної монети у політиці не завжди приводить до бажаного результату».

Раніше під час зустрічі з президентом Македонії Георгієм Івановим президент РФ Володимир Путін заявив, що «слов’янська азбука прийшла з македонських земель».