Закон про «мовні квоти» має вводитись одночасно зі скасуванням ганебного мовного закону екс-регіоналів

3 роки ago Інформ центр 0

 

ПАТРІОТИ вважають, що закон про «мовні квоти» потрібно вводити одночасно зі скасуванням ганебного «мовного закону Колесніченка-Ківалова».

Як відомо, 23 травня Верховна Рада прийняла закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо мови аудіовізуальних (електронних) засобів масової інформації».

Ініціаторами законопроекту виступили Микола Княжицький та Вікторія Сюмар. У сесійній залі під час голосування були присутні відомі українські актори та режисери, які підтримали законопроект.

В законі прописано, що не менше 75% контенту телекомпаній мають транслюватись українською мовою у кожному з проміжків часу: з 7.00 до 18.00 та з 18.00 до 22.00.

Для телеорганізацій регіональної та місцевої категорій мовлення закон встановлює обов’язкову частку україномовного контенту на рівні 50%.

Також закон передбачає, що всі фільми іноземною мовою в Україні повинні бути дубльовані або озвучені державною мовою, за винятком радянських фільмів. Таким чином, ці фільми не будуть перекладатись на українську мову, проте їх і не будуть зараховувати в україномовну квоту для телеканалів.

Закон про українську мову на телебаченні набуде чинності через 4 місяці. Але протягом року вироблені в Україні програми можуть зараховуватися в українську квоту, навіть якщо вони російською мовою, для того, щоб канали змогли перейти на українську мову поступово.

Політична Партія «ПАТРІОТ» заявляє, що закон про мовні квоти необхідно приймати одночасно зі скасуванням ганебного для України Закону «Про засади державної мовної політики» № 5029-VI (неофіційно — закон Колесніченка-Ківалова, прийнятого Верховною Радою України в 2012 р. всупереч норм Конституції.

Крім того, члени Партії «ПАТРІОТ» неодноразово проводили свої акції щодо відміни закону «КК» та підтримували акції, ініційовані  ВО «Рух захисту української мови», зокрема, і про внесення необхідних змін в Постанову КМУ №301 щодо атестації кандидатів в держслужбовці на знання державної мови.

«Мова у будь-якій країні завжди була і залишається одним із основних атрибутів державності. «Якщо вмирає мова, то вмирає держава», – так писала Леся Українка.

«Проти України розв’язано агресивну війну, у першу чергу, інформаційну, таку, яка сіє сумнів, почуття меншовартості, страх. Саме з такою зброєю виступили проти нас організатори «Руського міра», що прагнуть розвалити Україну. Не менш небезпечним чинником для досягнення своєї ганебної мети вони використовують непрофесійність, меркантилізм, українофобію і насмішництво. На практиці чітко спрацьовує вкинутий у таке середовище, технологічний законопроект про мову в Україні, який сіє ворожнечу, суперечності. Українська мова – це наша національна самоідентичність, яка зміцнює єдність суспільства і формує політичну націю. Саме через мову передається характер людини, її світосприймання», – переконаний лідер Політичної Партії «ПАТРІОТ» Микола Голомша.

Прес-служба партії